Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) -Solt- válasza Gsx-rr (#16850) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha a vezetéstől valóban mennek a gyakorlat percek (amit kétlek), akkor reset vagy újrakalibrálás, mert lehet, hogy valamelyik frissítés bekavart vagy más egyéb gond van. Az biztos, hogy nem rendeltetésszerű működés és te lennél az első itt (tudtommal) akinek a vezetés a gyakorlat gyűrűket aktiválja.

Ha a mozgás gyűrű 1200 aktív kalóriát ír 15-20 perc sétára és egész napos vezetésre az a vezetés mennyiségétől függően teljesen reális. A kalória számláló oldalak általánosságban (80 kg-s átlagember) 200 kalória / órát írnak autóvezetésre, tehát amennyiben átlagember vagy, abban az esetben a 15-20 perc séta cirka 150-200 kalória, a többihez pedig csak 5 órát kell autóban ülnöd egy nap.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16852) Gsx-rr válasza -Solt- (#16851) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most töröltem mindent az óráról és újra párosítottam kíváncsi leszek holnap

(#16853) Jaded válasza Zozo® (#16821) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem az S1 dobta egyszer, amikor frissítés közben levettem a töltőről (első órám volt, nem tudtam hogy nem lehet :D ). Az S4-en nem láttam még, múltkor le volt merülve egy hétig, akkor is csak kicsiben az órát meg a töltés ikont adta be, ezt nem.

Renault Megane IV Limited

(#16854) joey04 válasza -Solt- (#16847) üzenetére


joey04
titán

a kocsis téma után szerintem neked kéne olvasgatni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16855) CharlieDrop válasza Ck. (#16827) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nézd meg a pulzust.

Otthon nyugi van, meg béke. Na ezt vezetés közben nem mondhatod el. Ha a pulzus ugrik, az elégetett kalória is változik. Hogy ilyenkor jól számol-e az másik kérdés. De ez az összefüggés.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16856) Atlantis válasza Ck. (#16830) üzenetére


Atlantis
veterán

Az óra tudja, hogy vezetsz? Értem ez alatt, hogy a telefon, amivel párosítva van az óra, csatlakozik az autó rendszeréhez? Mert ha igen, akkor az óra is tudja, hogy vezetsz és elképzelhetőnek tartom, hogy akkor máshogy számol.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16857) -Solt- válasza joey04 (#16854) üzenetére


-Solt-
veterán

Mit javasolsz?

www.smart-bus.hu

(#16858) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Olyat csinál az S3-om nálam, hogy este töltőre tettem, majd egy idő után, mikor 50ről 80% felé töltötte, elkezdett megint néha csipogni, mint amikor ráteszem a töltőre. Fel le vettem a töltőről, semmi... Nem is csippant fel, hogy töltené mikor visszatettem. Ekkor a töltőn hagyva ujraindítottam és onnantól helyreállt. Ez az anomália mitől lehet?

Kosz nem, mert figyelek rá, hogy letöröljem őket. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16859) r3dsnake válasza -Solt- (#16851) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A watch csak az aktív kalóriát méri, a passzív 2ezer/nap elégetett kalóriát nem. Tehát tök nem normális, ha ennyire túlmér.

Ha megnézed a health appban a két érték összege a napi elégett kalória, és is simán kijöhet 4-5000kcal / nap, ami abszurd. Pláne sétával meg autóvezetéssel.

Nálam szerencsére jól mér.

(#16860) joey04 válasza -Solt- (#16857) üzenetére


joey04
titán

Google

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16861) -Solt- válasza r3dsnake (#16859) üzenetére


-Solt-
veterán

Hogy jött ki neked a 4-5000 kcal / nap? Nálam minimális napközbeni tevékenység mellett a "pihenési energiám" 1900 kcal / nap és ehhez jön hozzá az aktív energia ami a "tökvakarás" mellett 3-400 kcal / nap.

Ha tempósan sétálok, akkor kb 400 kcal / órát, ha vezetek akkor attól függően, hogy város vagy pálya, cirka 50-100 kcal / órát mér az óra. Ehhez képest a kalória számolással foglalkozó oldalak mindenhol 200 kcal / óra értéket adnak meg autóvezetéshez, vagyis az óra nálam még kevesebbet is mér ezekhez képest. [link]

@joey04: Rákerestem, azt dobta ki, hogy javasoljam neked az értő olvasás gyakorlását. Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16862) szekra válasza -Solt- (#16861) üzenetére


szekra
őstag

Hagyjuk már a 200 kcal/óra vezetést, amikor 1 óra futással kb. 600 kcal-t égetek el. Azért ne higgyünk már mindent el a kalkulátoros oldalaknak.

(#16863) -Solt- válasza szekra (#16862) üzenetére


-Solt-
veterán

Egyrészt csak egy viszonyítási példa volt nem szentírás, másrészt szerinted hány ember tud 1 órát futni egyhuzamban? Mennyire mérvadó a te edzett állapotod kalória fogyasztása az átlagéhoz képest?

A kérdések költőiek, én feladtam, a továbbiakban nem kívánok Don Quijote szerepében tetszelegni.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16864) Drakk válasza -Solt- (#16863) üzenetére


Drakk
tag

Nálam 1 km kb 50 kcal, a mostani hónap 22.400 kcal céljához napi kb. 750 kcal azaz kb. napi 15 km kell sétálni. Ami nem kevés. A Garmin órámon a lépésszámot kellett megadni, szerintem ez sokkal jobban kézben tartható és mérhetó mint az elégetett energia.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#16865) kchris78 válasza szekra (#16862) üzenetére


kchris78
veterán

az meg a másik hogy ha ez lenne az irány akkor nem kellene tenni az egészséges életmódért semmit csak vezetni :D :D :D. napi 2-3 óra vezetés és megvan a napi edzés. BTW szerintem a kormányzással járó karmozgást veszi az óra aktiv mozgásnak amibe valószínűleg beletippeli azt hogy a test is mozog. Ne felejtsük el hogy a kar mozog, az autó gyorsul lassul, sokszor olyan határokon belül ami normális is lehet az óra simán gondolja azt hogy valami tesmozgással járó valamit csinál az aki viseli..

(#16866) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Mondtam,hogy valami nagyon nem jo.
Reseteltem a Watch-ot es ujraparositottam.

Letettem a kocsit a varosban elsetaltam ugy mint a tobbi ember az utcan a piacig. Tevekenyseget elinditottam es lass csodat a 9 percet egybol megadta.
Visszafele nem inditottam semmit, utolso par meteren kerdezett ra.

[ Szerkesztve ]

(#16867) Rage47 válasza Gsx-rr (#16866) üzenetére


Rage47
veterán

Nem lett volna elég újrakalibrálni?

(#16868) Gsx-rr válasza Rage47 (#16867) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem segitett

(#16869) joey04 válasza -Solt- (#16863) üzenetére


joey04
titán

nem kívánok Don Quijote szerepében tetszelegni

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16870) V.Stryker válasza V.Stryker (#16858) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre valaki? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16871) Maxximus válasza Ck. (#16830) üzenetére


Maxximus
őstag

Ez nem normális.
Nekem személy autóban alig mér valamit. Nem buszon vezetsz,aminek az ülése megy fel-le is?
Egyik haverom órája traktorozás közben csinált csodás mozgás teljesítményt :DDD

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16872) Maxximus válasza Gsx-rr (#16850) üzenetére


Maxximus
őstag

Ez sem az....lehet az óra tényleg nem ok.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16873) Ck. válasza Atlantis (#16856) üzenetére


Ck.
addikt

Fogalmam sincs, hogy tudja-e. Nincs semmilyen kihangosító, ez csak egy busz, de valami nincs rendben.
Tegnap a 6,5 órás műszakom alatt megtettem az óra szerint közel 4 km-t, holott a valóságban jó, ha 6-700 métert gyalogoltam ez idő alatt, ebédszünet, telepen mászkálás, stb.
A mai napon is már megtettem 3 km-t az óra szerint egy 4 órás vezetés és 10 perces séta alatt. A megtett emeletek pedig 18. Igaz, hogy emeletes busz, de ennyiszer akkor sem másztam fel.

(#16871) Maxximus:
De igen, buszról van szó. Viszont az ülés nem mozog fel-le, fix pozícióban van, a cég erre már nem akar költeni... meg másra se. ;]
Csináltam egy újra kalibrálást, de semmi érdemi változás. Mozgás és gyakorlat gyűrű is már majdnem bezárva a 4 órás vezetés alatt. Tény, hogy volt benne néhány percnyi gyaloglás a buszmegállótól a telepig, (2x5 perc), plusz a buszon párszor körbejárkáltam amikor átnéztem a végállomáson, meg tettem egy két betűs kitérőt, de ez akkor sem kerek nekem.

[ Szerkesztve ]

(#16874) Gsx-rr válasza Maxximus (#16872) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem egy folyamatos 10 perces seta normalis ha beszamitja tevekenysegnek.
Ha nem igy lenne akkor egy idos embernel aki nem tud eroltetett tempoban setallni sose zarodna be a kor

(#16875) gyuromoj válasza Serpiko (#16816) üzenetére


gyuromoj
veterán

2 napot ír teljesítettnek...

Mint ha csak azokat számolnák bele, amikor mind a 3 gyűrűt bezartam. Hetfon és vasárnap. :W
Pedig nem azt írja:

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#16876) jófejsrác válasza gyuromoj (#16875) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ilyen már haver órája is csinált S3 5.x.x szoftver alatt, összekeverte a zöld és piros karikát. Ergo neked a zöldet kell bezárni ha teljesíteni akarod.

(#16877) gyuromoj válasza jófejsrác (#16876) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jobban megnézve igazad lehet.
Koszi a tippet. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#16878) Serpiko válasza gyuromoj (#16875) üzenetére


Serpiko
addikt

Na itt a megoldás amit jófej mond van benne igazság. Azért nem vettem ezt észre magamnak mert zárom a köröket eddig fullban mindennap. :D akkor ez pipa Je.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16879) Totheground válasza gyuromoj (#16875) üzenetére


Totheground
addikt

Bakker, nem meri túl drágán azt a badget. Nekem valami 30k aktív kalóriát kér a hónapra. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16880) gyuromoj válasza Totheground (#16879) üzenetére


gyuromoj
veterán

Az igen, hajrá akkor. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#16881) Maxximus válasza Totheground (#16879) üzenetére


Maxximus
őstag

Az nem rossz, nekem olyan 15-19.000 szokott lenni havonta az edzések kalóriája, hajrá! :K

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16882) ERipley


ERipley
tag

Üdv!
Használ valaki külön alkalmazást evezőpadhoz? És ha igen, mit?

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#16883) Maxximus válasza ERipley (#16882) üzenetére


Maxximus
őstag

Tudom, nem ez volt a kérdés,de a gyári órás workout miben nem elég neked? (csak kíváncsiságból, anno 5 évig kajakoztam,használtam evező gépet is télen)
Más.
Én is keresnék egy nem csilliókért,havi 3-5.000 ft-os előfizetésekre edzőtermi progit (gyakorlat útmutató,edzés terv,pihenő idő,stb) ami integrálható a health-ba.
A smart gym nem lett volna rossz, de évi 30.000-et nem fizetek ki érte.
Más.
Viszont találtam egy jó kalória számláló app-ot a neve Yazio , tud magyarul és integrálódik a healt-ba sőt tud magyarul is. Az órában van widgete is. Fogyni, tömeg növelni is nagyon jó.
Ha valakit érdekel, ne rögtön fizessen elő, mert akkor 5,5 rugó/év, hanem 1-2 nap múlva jön egy 3500-as /év ajánlat az appon belül. ;)

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16884) Atlantis válasza Maxximus (#16883) üzenetére


Atlantis
veterán

Hm...havi 3-5000-et kiadnál valamiért (ami évente 36-60k), de azért nem fizetnél évi 30-at, ami jó lenne? :DDD

A másik jónak néz ki, köszi a tippet.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16885) ERipley válasza Maxximus (#16883) üzenetére


ERipley
tag

Puszta kíváncsiság. Olvastam, hogy a gyári nem különösebben pontos. (amennyiben a kijelzőhibás evezőgép nem viszonyítási alap esetemben...)

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#16886) Maxximus válasza Atlantis (#16884) üzenetére


Maxximus
őstag

Én is keresnék egy nem csilliókért,havi 3-5.000 ft-os előfizetésekre edzőtermi progit
Nem havi 3-5000-ért keresem,így értettem.

Tényleg nagyon jó,egyre jobban megkedvelem. Ma meglepett, hogy a kódleolvasó milyen jó találati arányokkal találja meg a kajákat és egyszerűsíti a bevitelt.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16887) Maxximus válasza ERipley (#16885) üzenetére


Maxximus
őstag

Értem.
Nekem sajnos nincs külön evezőgépem,csak multi hátgépem,amin van evezés funkció,nem tudom kipróbálni.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16888) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! S.O.S segítséget szeretnék kérni. Az órámat leadtam egy szervízben, javítják (nem hivatalos szervíz). Bekapcsolva hagytam ott, a jelkódot nem adtam meg, mondták nem kell. Most telefonon kénék a jelkódot én viszon tnem adnám meg, mert akkor Apple Pay-től elkezdve mindenhez hozzáférnének gondolom. Hogyan tudnám a legegyszerűbben távolról megoldani? Gyári beállításokra innen vissza tudom állítani? Ott nyilván nem csatlakozik addig internethez, amíg nincs feloldva, de szerintem én sem tudom innen törölni, amíg nem kap netet... :Y

-

(#16889) bigdady válasza koma106 (#16888) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mehetsz be sajnos

(#16890) szaki04


szaki04
senior tag

Ej, de megszivatott az óra. Tegnap futottam a virtuális Viviccita futásomat. Bemondja a vekker, megvan a táv. Nyomom a gombot, hogy edzés leállitva, majd bemegyek a lakásba. Levetkőzök, stb. Kb. 15 perc múlva nézem mi újság, azt írja az óra utolsó futás csütörtök este. Mi a f*sz?! Nem mentette el a frisset. Az ideg majdnem szétb*szott. :Y Nike Running Club-ot használok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#16891) oszy válasza szelesjanos (#16703) üzenetére


oszy
veterán

Megoldotta az újraindítás? Én még nem frissítettem. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16892) Ck.


Ck.
addikt

Jelentem, túl vagyok egy frissítésen, újra kalibráláson és egy factory reseten is (igaz, itt visszaállítottam a mentést), de továbbra is méri a lépés számokat és távolságokat vezetés közben, függetlenül, hogy busz vagy épp autó. Másfél km-nyi lépés összejött munkába jövetelkor autóval, úgy hogy akkor előtte raktam fel az órát. Még megpróbálok egy újabb resetet visszaállítás nélkül, de nem sok reményt fűzök hozzá.
Valaki megnézné a lépés számok és megtett távolság változását egy minimum fél órás vezetés során? Egyébként egy ilyen dolog kimeríti a garanciális ügyintézés és hiba fogalmát?

[ Szerkesztve ]

(#16893) Gsx-rr válasza Ck. (#16892) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Friss Rendszerrel szerintem jó lesz nekem is akkor javult meg

(#16894) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Üdv Apple Watch 5 vagy Watch 3 gps+cellular esetében az járható,hogy alaphelyzetben a fizikai SIM voda az E-Sim pedig telekom, így működik rendesen,vagy fizikai sim kell telekom esetén is a telefonba?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16895) szaki04 válasza Kicsirics77 (#16894) üzenetére


szaki04
senior tag

Ha jól tudom az utóbbi verzió működik.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#16896) r3dsnake válasza Kicsirics77 (#16894) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#16897) btudos válasza Kicsirics77 (#16894) üzenetére


btudos
veterán

(#16898) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Köszi mindenkinek S 5 lett lte nélkül, úgyis állandóan nálam van a telefon mert a cégtől a fizikai sim-en érnek el mert csak azt tudják.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16899) Serpiko válasza btudos (#16897) üzenetére


Serpiko
addikt

Vodafon is csinálhatná már az esim szolgáltatást nem tudom mire várnak. Várok kicsit még ha nem lesz semmi lépek tőlük.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16900) Maxximus válasza Serpiko (#16899) üzenetére


Maxximus
őstag

ne várd, esélye sincs mostanáag a upc lenyelésével vannak elfoglalva
az inovációjuk csúcs, adatkártya (fizikai csak természetesen) az előfizetésedhez csatolva +500 ft/hó-ért

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.