Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) szekra válasza V.Stryker (#16699) üzenetére


szekra
őstag

Endomondo, Strava

(#16702) kchris78


kchris78
veterán

szerintem strava jobb, az endomondo nekem alapbol nem pakolta be a piros korbe a kaloriat.

(#16703) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok! Lefrissített az órám v.6.2.5 (serie 4, LTE), de azóta úgy merül mintha egész nap marathont futnék... ma reggel levettem a töltőről 100%... nem is viseltem, de 2 óra múlva 68% :W
Tapasztalt vki hasonlót? Mi lehet a megoldás? Esetleg vmi Reset segíthetne?
Köszi

www.windydigital.hu

(#16704) CharlieDrop válasza szelesjanos (#16703) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én igen. S0-al. De azon évek óta nincs frissítés viszont a telóra kijött a 13.5

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16705) Gigicuci válasza szelesjanos (#16703) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nekem is volt ilyen. A 2.-ik reset megoldotta.

(#16706) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az előfordult már veletek, hogy a gyakorlat kört nem akarja bezárni?
Elmentem több, mint egy órát kerékpározni, be is nyomtam az edzést, majd a végén állj. De szerinte a napi gyakorlatból 25/30 percen állok. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16707) koma106 válasza V.Stryker (#16706) üzenetére


koma106
senior tag

Valószínűleg nem volt végig elég intenzív a kerékpározás. Saját nyugalmi pulzusértékedhez képest mennyit emelkedett az pulzus érték a kerékpározás alatt?

[ Szerkesztve ]

-

(#16708) Gsx-rr válasza V.Stryker (#16706) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam is ez van oar hete. 118 koruli pulzussal 6-7 kilometer seta es volt,hogy 7 perc lett

Koma: Szazszor ezzel a mozgassal siman jo volt,most valami tortent.

[ Szerkesztve ]

(#16709) V.Stryker válasza koma106 (#16707) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Átlagos pulzusszám edzés alatt 127Bpm.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16710) Ck. válasza V.Stryker (#16706) üzenetére


Ck.
addikt

Igazából be sem kellene külön állítani. Magától is detektálja a tevékenység változást.

(#16711) tuzpenge válasza CharlieDrop (#16704) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát a 13.5 az nekem is szívja az akkut (rendesen, észrevehetően, ugyan olyan felhasználás melett. Eddig 2 napot ment a telóm, most 1-et. Szerintem teszem is vissza a 13.4-et amég lehet).

ˣ

(#16712) Totheground válasza tuzpenge (#16711) üzenetére


Totheground
addikt

Update után ez mindig ilyen, kell 1-2 hogy beálljon.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16713) joey04 válasza V.Stryker (#16706) üzenetére


joey04
titán

Mostanában igen, többen is jelezték itt a topikban is. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16714) tuzpenge válasza Totheground (#16712) üzenetére


tuzpenge
őstag

Tudom, de ez most más. Már egy hete tart és nem akar beállni.

ˣ

(#16715) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Gyári időzítőhöz teljesen hasonlót tudtok ajánlani? Tudom, teljesen logikátlan, de egy számlapon szeretnék két külön időzítőt nyomon követni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#16716) Maxximus válasza V.Stryker (#16706) üzenetére


Maxximus
őstag

Tapasztalataim szerint kell kb 17,5 km sebesség legalább, hogy menjen a gyakorlat perc. Nekem volt hogy a lengyel Hell félszigeten 60 km laza bucajozas/11,5 átlag/ alatt 4 percet adott ,majd szetvetett az ideg hogy még egy ilyen túra után csinálnom kell valamit hogy bezárjam a zöldet.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16717) Sefter válasza Maxximus (#16716) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem meg pulzus alapján számol.
Úgy vettem észre +50%-nál (nekem a nyugalmi 55-60 között van, 85-90-nél már számol). Ha csak gurulászok (pl gyerekkel), és nincs elég terhelés, nem megy fel eléggé a pulzus sem.

Psn ID: sefter_hun

(#16718) Serpiko válasza Sefter (#16717) üzenetére


Serpiko
addikt

Igen így van pulzus alapján számolja a gyakorlat percet erről olvastam is valahol.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16719) koma106 válasza V.Stryker (#16706) üzenetére


koma106
senior tag

Nézd meg az edzéshez tartozó térképedet. Szerintem csak a zöld színű szakaszokat számolja (esetleg a sárgákat is, de a pirosat biztosan nem) bele az edzésbe (a többinél nem volt elég intenzív az óra által észlelt mozgás/a pulzus értéke). Lehet, hogy ez az érzékenység egyeseknél a frissítések után hibás, nálam korrektnek tűnik (Series 2, watchOS 5.3.7).

-

(#16720) szaki04 válasza Sefter (#16717) üzenetére


szaki04
senior tag

Tuti nem pulzus alapján számol. Én egész nap jövök-megyek egy 14000 m2-es üzemben, biztos hogy nincsen 85-90 a pulzusom. Mégis 23/30 percen áll a gyakorlat gyűrű a mai napon.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#16721) Atlantis válasza koma106 (#16719) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem a színek a térképen a sebesség-eloszlást tükrözik, nincs szoros kapcsolatban a pulzussal. Pl.: ha megállsz egy lámpánál városban, akkor piros lesz az aktivitás-térképen, mert csökken a sebesség és a pulzus is, ez logikus, de ha mondjuk mész felfelé egy combosabb dombon vagy mondjuk hazaérsz és lépcsőn mész fel a lakásba, akkor a sebességet csökken, a pulzusod éppen ellenkezőleg...de a térképen akkor is pirossal fogja jelölni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16722) koma106 válasza Atlantis (#16721) üzenetére


koma106
senior tag

Igaz. Az Apple így fogalmaz: “Az útvonalon látható színek a ritmust jelzik: a zöld a leggyorsabb, és a piros a leglassabb.”
Az én gyaloglásom sík terepen történt, de ki fogom próbálni emelkedőn is.
Edzést szerintem komplex adatok birtokában számítja, aminek alapja a pulzus érték változása (nyugalmihoz képest hogyan változik) és az érzékelt mozgás (meg gondolom egyéb tényezők...).

-

(#16723) Sefter válasza szaki04 (#16720) üzenetére


Sefter
veterán

...85-90-nél NEKEM számol...a nyugalmi pulzusodat veszi alapul (amikor ücsörögsz, nem csinálsz semmit) ezt szorozd fel 1,5-el és figyeld majd meg számol-e (nekem igen)

Psn ID: sefter_hun

(#16724) jófejsrác válasza szaki04 (#16720) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ha lépcsőzöl akkor azt is számolja, ha le és fel mozogsz mint gyakorlati perc.

(#16725) general


general
addikt

Helló! Jól gondolom, hogy ez lenne az Apple Watch általános nagytopikja? :B Eddig nem érdekelt az óra dolog, kezdő vagyok a témában néhány alapinfóval.

Annyit szeretnék kérdezni, hogy az 5-ös széria sima GPS-es példányára lehet-e zenét letölteni offline hallgatásra? Spotify-os vagyok, Apple Music nem igazán játszik, ráadásul Telenoros, tehát ha jól értelmezem nem sok értelme lenne LTE verziót venni. De ha akármilyen zenét laptopról rá tudok tölteni, az teljesen elég lenne, nem szükséges a stream.
Futáshoz szeretnék zenét hallgatni úgy, hogy teló ne legyen nálam, illetve 1-2 futás app-pal legyen kapcsolatban a gps miatt mindeközben. Ez kivitelezhető lenne a nem e-simes verziókkal?

(#16726) tboldi válasza general (#16725) üzenetére


tboldi
nagyúr

Közvetlenül laptopról nem lehet, de a telefonon lévő fájlokat simán. Csak egy lejátszási listát kell kreálni és átszinkronizálni.
De lehet, hogy a Spoti órás appja is képes rá, ezt nem tudom, nem használom.

Igen, erre teljesen jó a sima GPS-es modell is.

(#16727) Maxximus válasza szaki04 (#16720) üzenetére


Maxximus
őstag

Sztm sem a pulzus csak a mérvadó. volt, hogy szembe szélben alig 16 km-errel tudtam csak menni vagy 10 km-ert,szinte semmi gyakorlat percet nem kaptam, viszont majd beszartam a pulzusom az egekben. Majd visszafele ,mint a vitrolás suhogtam 25-el ,pulzus laza és minden perc gyakorlatnak számított. (Ez vagy 100-szor előfordult velem)
Lépcső tuti gyakorlat perc adó. Minden emelet (max 2 ) van, hogy ad 1 gyakorlat percet.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16728) btudos válasza general (#16725) üzenetére


btudos
veterán

Spotify nem tud sajnos önállóan létezni, a Watch app csak egy okosabb távirányító a telefonhoz. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16729) general válasza btudos (#16728) üzenetére


general
addikt

És iTunes vagy Zene vagy mi a neve most? Szóval bármilyen más módon akármilyen zenéket nem lehet rá szinkronizálni? Kvázi médiaplayerként nem tud működni? VOX?

(#16730) Maxximus válasza general (#16729) üzenetére


Maxximus
őstag

iTunes az ok.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16731) jófejsrác válasza Maxximus (#16730) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ahogy írták fentebb , ha keszitesz a telefonon lejátszási listát akkor az abban található zenéket fel másolja az órára .

(#16732) kchris78 válasza Gsx-rr (#16708) üzenetére


kchris78
veterán

ha nincs beinditva a gyakorlat azt vegyuk figyelembe hogy alapesetben azért nem folyamatosan nézi a pulzust... simán kiesik egy időszak amíg éppen volt egy pulzusmegugrás...

(#16733) kchris78 válasza Maxximus (#16716) üzenetére


kchris78
veterán

ezt magávéleményem szerint nem tudom megérteni, én tudom hogy mozogtam, jó volt megvolt aznap.. csak azért mert az óra félremér sokszor. egy pszicho könyv szerint is ez az addikció egy fajtája a mindenáron való kör-bezárás.. én ha tudom hogy azon a héten intenzív voltam leszarom a köröket 1-1 nap.. nem is értem miért nem tettek bele olyat hogy pihenőnap.

(#16734) koma106 válasza kchris78 (#16733) üzenetére


koma106
senior tag

Teljes mértékben egyetértek. Remélhetőleg ez majd egy új feature lesz valamikor a jövőben... (a pihenőnap, vagy beteg vagyok, vagy hasonló beállítás...)

-

(#16735) Atlantis


Atlantis
veterán

Félig OFF-kérdésem lenne: nem tudtok összefoglalót, ahol az összes diktálásnál használható formázási és egyéb "varázsszó" össze van foglalva? Az Apple oldala elég szegényes ezen a téren.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16736) Gsx-rr válasza kchris78 (#16732) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Termeszetesen el volt inditva

[ Szerkesztve ]

(#16737) Maxximus válasza koma106 (#16734) üzenetére


Maxximus
őstag

Ebben én is. Én sem értem miért nincs pihenőnap,mondjuk legalább 1 héten 1 nap (a limit nélküli napi 24 óra állással egyetemben). Néha már elég gyilkos...(4 hónapja zárom minden gyűrűmet- 1050kcl/nap) voltak olyan periódusok amikor majdnem fealadtam,furcsa érzés hónapok óta hol itt ,hol ott izom lázat érezni.
Ma pihenő napom volt,este értem haza , nem volt egyszerű este 9-kor neki indulni egy 5km -es gyors gyaloglásnak (100-as pulzusig fel és akkor adta a gyakorlat gyűrűt)...futni nem volt erőm.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16738) tuzpenge válasza Maxximus (#16737) üzenetére


tuzpenge
őstag

Legalább nálad elérte az óra / apple a célját! Ösztönöz, Te pedig csinálod. Sajnos nekem hiába pittyeg, rezeg, b@sztat, sajna le se sz@rom ha nincs kedvem.... :DDD :DDD

ˣ

(#16739) Mela Kehes válasza Maxximus (#16737) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Hú, én is igyekszem bezárni minden nap, de ennyire durván azért em nyomom.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#16740) general válasza jófejsrác (#16731) üzenetére


general
addikt

Ezt melyik app-ra érted? iTunes?

köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#16741) Maxximus válasza tuzpenge (#16738) üzenetére


Maxximus
őstag

Abszolút így voltam ezzel én is,tényleg .
2 dolog változott:
1.Családtagokkal ,haverokkal oszottuk meg egymás tevékenységeit ami elég motiváló,főleg mikor versenyzünk
2. Le akarok dobni 50 kg-ot. :B (amiből eddig cc 20 kg lement)
Annyira szeretem ezt az órát, hogy egy XSmax-om csak az óra miatt van, mert amúgy egy Note 10+-al rohangálok. Ha az ipad is kommunikálna az órával (health) nem lenne iphone-om sem. (A samsung watchomnál még ingert sem érzek, hogy felvegyem pedig a note 10+-al ez menne jól,sztm el is fogom adni)

Más.
Ha LTE-s watch-od van és Vodás vagy és már letettél arról, hogy ezeknek a szerencsétleneknek valaha is legyen e-sim jük és veszel egy T-s e-sim előfizetést,annak a a száma megkavarja a hozzá társított iphene vodás számát a facetime szempontjából? (Melyik számon leszek elérhető FT-on?)
Remélem értehető voltam...

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16742) Vasy09 válasza Maxximus (#16741) üzenetére


Vasy09
őstag

Tapasztalatból mondhatom, hogy nem kavar be semmit! :N Nálam teljesen jól működik! Én ugye 16 év vodázás után váltottam pont ez miatt, meg mert a vodánál semmit nem tudtak mondani ennek a bevezetéséről! :(

Gamertag: Vasy09

(#16743) Maxximus válasza Vasy09 (#16742) üzenetére


Maxximus
őstag

Értem ha a FT-on hívnak azon a vodás számon ami a telefonban van, hiába másik szám az órán levő T-s szám, akkor is fog csörögni az órán is? (Ha nincs nálam a teló csak az óra akkor is?)
Nekem is júliusban jár le a hűsége a csoprtnak ,erős szempont, hogy megyünk a t-hez (a multi e-sim miatt)

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16744) btudos válasza Maxximus (#16743) üzenetére


btudos
veterán

Önálló eSIM-mel nem működik az LTE kapcsolat, mindenképp az iPhone-ban használt telefonszámhoz tartozó MultiSIM kell hozzá, úgyhogy a standalone működés nem játszik. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16745) Vasy09 válasza Maxximus (#16743) üzenetére


Vasy09
őstag

Ahogy a kolléga is írja, önálló e-simmel nem fog menni, csak multisimmel! Így meg nincs vele gond. Nekem működik rendesen! :K

Amúgy a válasz igen, fog (mert ugye a multisimnek is van egy fizikai hívószáma, amit elvileg nem fog látni senki, mivel ha az óráról hívsz, akkor is a telós számod fogja elküldeni), viszont értelem szerűen csak hang hívás lesz, tekintettel, hogy az órában nincs kamera! :)

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#16746) balzs79


balzs79
csendes tag

Sziasztok! Egy S2 SS órával kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni, hogy ezen az órán lehet valamilyen (üveg)fólia, vagy gyárilag ilyen, esetleg esélyes, hogy cseréltek rajta csak üvegborítást és annak a ragasztási nyoma látszik? Nem láttam még másik órát közelről és nem tudom, hogy az üvegborításnak a fém keretig kell-e mennie...
A jelölt "perem" körömmel érezhető.
[kép]
[kép]
[kép]

(#16747) trobi28 válasza balzs79 (#16746) üzenetére


trobi28
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy valamilyen fólia van rajta.
Használtan vásároltad?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#16748) Maxximus válasza btudos (#16744) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi.
Akkor ez nem olyan,mintha iphone-ba tenném (programoznám) az e-sim-et.
Így oka fogyottá válna csak e-sim előfizetés az órába a vodás telefonos előfizetésem mellé, csak ha átmegyek a t-hez és e-sim, multisim kombót használnék.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16749) Maxximus válasza balzs79 (#16746) üzenetére


Maxximus
őstag

hydrogel fólia.
Gondos gazdája lehetett, ha egy SS-re is rakott. :K

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#16750) koma106 válasza trobi28 (#16747) üzenetére


koma106
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.