Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) hacki87 válasza ittakary (#19000) üzenetére


hacki87
senior tag

Úgy gondolom, ha nem világít állandóan akkor tovább bírja az akksi szuflával. Még egy kérdés ha nincs nálam az iphone akkor is megy a fizetés az SE vel vagy ahhoz kell a telefon is?

(#19002) ittakary válasza hacki87 (#19001) üzenetére


ittakary
nagyúr

Persze hogy működik :K
Sőt, akkor is működik ha repülőgépmódba teszed, vagy épp nincs internet a közelben. Ahogy a bankkártyádon sincs internet, mégis érintéssel fizethetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#19003) Sungoo válasza ittakary (#18997) üzenetére


Sungoo
addikt

Nos a helyzet 14.1-en is ugyan az. Kezd felbosszantani . Tényleg ennyit kell kinlódni 2020-ban egy ilyen eszközzel? :W :W

(#19004) icecave válasza Sungoo (#19003) üzenetére


icecave
nagyúr

Indítsd újra az órát és a telefont is. Nekem backup-ot nem akart visszatenni, de utána így jó lett.

(#19005) Sungoo válasza icecave (#19004) üzenetére


Sungoo
addikt

Most sikerült. Olyan, mintha a bt nem látta volna. Már szunkronizál.

(#19006) hacki87 válasza ittakary (#19002) üzenetére


hacki87
senior tag

Szuper :) köszönöm a válaszaidat!

(#19007) Tigerclaw válasza ittakary (#19000) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az S5, S6 vs SE eseten szerintem a nagy tobbsegnek csak az AOD az a feature ami donto lehet. Ha az S5 felara nem nagy, en azt javaslom. Ha mar nincs jo aru S5, akkor az SE-t. Meretben meg mindenkepp a 44mm-est.

Veroxigen es EKG meres nagyon ritkan hasznalt funkcio. Arra mondjuk kivancsi lennek, hogy az S6 hasznaloknal hogy valt be az alvas kozbeni veroxigen meres. Hanyszor mer, van-e ezekbol sikertelen, hogy mutatja az eredmenyt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19008) Noxy válasza hacki87 (#18999) üzenetére


Noxy
veterán

beszélni rajta nem akarok vagy hasonlók

Nem tudom vezetsz e kocsit, de nekem megváltás, ha 1-2 céges kocsival kell mennem. :K Sajátomba van kihangosító.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#19009) Noxy válasza Tigerclaw (#19007) üzenetére


Noxy
veterán

Veroxigen es EKG meres nagyon ritkan hasznalt funkcio.

Neked, meg annak aki egészséges vagy csak edzésre használja.
De vannak akiknek szívműtétjük volt, (pld nekem koszorúér műtét) netán átestek már egy infarktuson, stb..

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#19010) hacki87 válasza Noxy (#19008) üzenetére


hacki87
senior tag

Vezetek 1db saját autót gyári kihangosítóval, 1db cégest de azt kb 4x10percet addig kibírják ha nem veszem fel.
EKG: jelenleg nem tudok semmilyen szív problémáról így jelenleg akkor az nem priorítás számomra.

(#19011) Wmwinters01 válasza Tigerclaw (#19007) üzenetére


Wmwinters01
tag

Miért mindenképp, női kézre szerintem a 44mm-es nagyon nagy, vagyis páromnak néztük és neki túl nagy volt :D szerintem vétel előtt érdemes megnézni fizikailag hogy kinek melyik méret a jó.

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#19012) r3dsnake válasza Tigerclaw (#18982) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs fizetési limit Apple Pay-nél.

(#19013) Noxy válasza r3dsnake (#19012) üzenetére


Noxy
veterán

Ez meg egyénileg állítható a b.kártyán.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#19014) szekra válasza Tigerclaw (#18982) üzenetére


szekra
őstag

Mindkettore vonatkozik viszont az, hogy csak - a most COVID miatt megemelt - limitig hasznalhato PIN kod nelkul.
Téves, Apple pay nem kér pin kódot, bőven használható az 5000 Ft-os (vagy most megemelt) limit felett, sőt. Nem tudom, hogy egyáltalán van-e korlátozva azon kívül ami a saját bankodnál be van állítva tranzakció limit.

(#19015) divan válasza szekra (#19014) üzenetére


divan
senior tag

Így van, csak a kártyádra beállított limit az érvényes rá. De afelett nem is tudsz vásárolni, ha lejár a napi limit. Csak ha átállítod.

(#19016) koxkids válasza szekra (#19014) üzenetére


koxkids
őstag

Pontosan, csak a kártya limited szab határta, én minap fizettem 168k-t, gond nélkül. Nem kért PIN-t, hisz az már az ujjad/arcod, vagy a feloldott óra. :K

(#19017) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Ez a vízállóság hogyan működik, muszáj bekapcsolni az órán előtte, anélkül baja lehet? Vagy a bekapcs, kikapcs csak annyira jó, hogy nem érzékeli a képernyőt, illetve a végén kirezegteti magából a vizet? Ha nem használom így, lehet baja?

(#19018) moleculez válasza kalapacsolok (#19017) üzenetére


moleculez
veterán

Nem kell beállítani semmit kirazza magát ha vizet észlel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19019) szekra válasza kalapacsolok (#19017) üzenetére


szekra
őstag

Úszáshoz kapcsold be mert a víz is fel tudja éleszteni a kijelzőt, én mindig bekapcsolom. De amúgy nem lesz baja, ha nem így teszel.

(#19020) Tigerclaw válasza Noxy (#19009) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, abszolut nem akarom ignoralni a dolgot, de az ebbol a szempontbol szerencsesebb tobbseg szamara tenyleg ritkan hasznalt funkcio. Remelem hogy tovabbfejlesztik mindkettot es kesobb meg tobb egeszseggel osszefuggo parametert tudnak majd monitorozni folyamatosan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19021) SidCorky válasza Tigerclaw (#18982) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha jól tudom, Apple Watch (de gondolom iPhone-al is ez van) esetében egyáltalán nem kell pin, bármekkora is az összeg, az óra azonosít.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#19022) Tigerclaw válasza szekra (#19014) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt hittem, hogy megorokli a kartyara vonatkozo PIN nelkuli limitet. Ezt vajon hogy lehet beallitani, hogy ugy mukodjon mint egy paypass kartya?

Amugy ezert is kerulom a fintech szolgaltatasokat. Meg ilyen keves ceg eseten is lathatoan nagy a zurzavar. En egyszeru es biztonsagos penzugyi szolgaltatasokat akarok, de cegeket akik egymasra, meg arpobetus szerzodesekre, EULA-kra mutogatnak ha baj van.

Ez hasonlit arra, hogy hiaba van mastercard securecode vagy verified by visa / 3D akarmi, ha lathatoan egyik online tranzakcio eseten ved, a masik eseten meg ignoralva van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19023) szekra válasza Tigerclaw (#19022) üzenetére


szekra
őstag

Nem tudod beállítani, max ha egyéni limitet állítasz be, de akkor meg egyáltalán nem tudsz vásárolni X összeg felett. Szerintem az ujjlenyomatod/arcod biztonságosabb mint egy pin kód megadása, én személy szerint örülök neki.

(#19024) Tigerclaw válasza SidCorky (#19021) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az Apple oldalan ez szerepel:

Merchants and card issuers set limits for some transactions. Here are the transaction limits for contactless payments in stores, including Apple Pay:

Hungary
You might need to enter your PIN for purchases over 15000 HUF.

Ezek szerint az a "might need" az inkabb "don't need". Ezt azert szinkronizalhattak volna a kartyaval amit kvazi klonoznak, szoval ha a kartyan van PIN nelkuli limit azt nekik is at kellene venni, nem csak a kartyara vonatkozo hard limiteket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19025) csibabu


csibabu
tag

Sziasztok! Apple watch 5 oram
van és most fogok új iPhone-t vásárolni. Ilyenkor mi a teendő az órával? Azon kell állítani valamit vagy hogy kapcsoljam össze a másik telefonnal? Mi a menete?

iPhone 14 Pro

(#19026) icecave válasza csibabu (#19025) üzenetére


icecave
nagyúr

Szüntesd meg a párosítást, csinálni fog backup-ot, majd reseteli az órát. Aztán másik telefonnal párosítás és backupból vissza az adatok.

(#19027) SidCorky válasza Tigerclaw (#19024) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én is szekrával értek egyet, engem nem zavar, hogy nincs PIN, amikor nincs rajtam nem tudja más használni, ha meg rajtam van, akkor főleg. :D Örülök, hogy nem kell beírogatnom.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#19028) Jaded válasza Tigerclaw (#18993) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem ez nagyon jól ment az S4-nél. Bekapcsoltam és feldobott egy olyan ablakot, mint az AirPods-nál. Aztán lényegében kész is volt. :)

Renault Megane IV Limited

(#19029) tanulo1


tanulo1
csendes tag

Üdv. Vettem használtan egy apple watch 4 44mm acél kiadásu órát. A belállításaiban láttam hogy az aksi kapacitása 85% nem is ez zavar, bár lehetne jobb is. Az zavar hogy nem az eredeti töltöjét kaptam hozzá hanem egy bontatlan csomagálus ilyen töltőt (képen mellékelem). Azt vettem észre első töltésnél hogy elég nehézkesen tölti fel. Rárakom, elkezdi tölteni, ránézek 10 perc mulva és már el dobta a töltést. Leszedem róla, rárakom ujra és megint tölti.

A töltő lehet a gagyi, vagy az órának lehet baja? Veszek egy eredeti töltőt van rá esély hogy jó lessz? Köszönöm a választ.

(#19030) odrif válasza tanulo1 (#19029) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mindenképp egy eredeti töltővel kell megpróbálni.

20 éve a Prohardveren

(#19031) tanulo1 válasza odrif (#19030) üzenetére


tanulo1
csendes tag

Köszönöm a választ. Láttam az apple.hu oldalon hogy vannak 2in1 vezeték nélküli töltők amik telefont és órát is töltenek egybe. Esetleg tud valaki ajánlani egy megbízható jó töltőt ami tudja a telefont gyorstőlteni és órát is tölt közbe, és nem mellékesen nem olyan méreg drága mint apple.hu-n ?

[ Szerkesztve ]

(#19032) tl-x


tl-x
őstag

Ma elhoztam az egyik telekom boltból az utolsó 44-es GPS-es 5-t 20 havi részletre :DD

(#19033) Milu_PH válasza tl-x (#19032) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Szia! Lesz még nekik elvileg. Én a 40mm rózsaszínt csekkolom naponta 10x, de egyelőre semmi. A többi szín viszont folyamatosan feltöltődik.

(#19034) tl-x válasza Milu_PH (#19033) üzenetére


tl-x
őstag

Szerintem ha kifut az 5-ös széria akkor nem lesz miből feltölteni. Pár napja még volt fekete Nike de most már csak ezüst rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#19035) Cyberbeni válasza odrif (#19030) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Nem feltétlenül kell Apple, bármilyen MFi certified jó. Itt lehet ellenőrizni: [link]

(#19036) Milu_PH válasza tl-x (#19034) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Meglátjuk :) Én reménykedem mindenesetre. Ha be tudok szerezni 120 körül 40mm series 5-öt akkor az lesz, ha nem akkor SE lesz a fa alatt. A feleségemet lepem
meg vele, így természetesen csak arany szín jöhet szóba :))

(#19037) Stylerr válasza Milu_PH (#19036) üzenetére


Stylerr
addikt

Telekomtol 129-ert vettem 44mm S5-t.

(#19038) Milu_PH válasza Stylerr (#19037) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Az is nagyon baráti :C
Feleségem csuklóján a 44mm túl nagy lenne :(

(#19039) kalapacsolok válasza szekra (#19019) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, moleculeznek is!

(#19040) Zsoo80 válasza tl-x (#19032) üzenetére


Zsoo80
tag

Szia. Ez a 20 havi részlet hogyan müködik? Ez az amit csak személyesen lehet üzletben intézni?

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#19041) Sungoo válasza Zsoo80 (#19040) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha van pl otthoni előfizetésed, bármilyen készüléket, amit a tcom árul, elhozható 20 havi kamatmentes részletre. Lehet a honlapjukon is intézni, a lényeg, hogy valamelyik előfizetésed (net, tv,vezetékes telefon) hosszabítanod kell a hűségidőt.

(#19042) tl-x válasza Sungoo (#19041) üzenetére


tl-x
őstag

Lehet úgy is. De én listaáron vettem meg 20 havira. Semmi hűség nem módosult annyi, hogy kell telekom előfizetésednek lennie és amíg a részlet tart nem lehet lemondani. Ezt csak üzletben lehet és gondolom függ attól is mióta vagy náluk.

(#19043) Zsoo80 válasza tl-x (#19042) üzenetére


Zsoo80
tag

Köszönöm mindkettőtöknek az infókat. Van mindenem (kivéve vezetékes telefon) magenta1-ben 4 mobilelőfizuval, hűséget nem akarok mert várom az új airt (arra akarok csoportos magenta kedvezményt igénybevenni), de az üzletes 20 havit valamikor megnézem.

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#19044) Sungoo válasza tl-x (#19042) üzenetére


Sungoo
addikt

" amíg a részlet tart nem lehet lemondani"
Ez ugyan az, amiről én beszélek. :) Nincs hűségidő, csak nem lehet lemondani. :D

(#19045) hacki87 válasza tl-x (#19042) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem azt mondtak , hogy listaáron nincs kamatmentes részlet opció.

(#19046) tl-x válasza hacki87 (#19045) üzenetére


tl-x
őstag

Online nincs csak boltban.

[ Szerkesztve ]

(#19047) bociusz válasza csibabu (#19025) üzenetére


bociusz
aktív tag

A legegyszerűbb, ha az új iPhone beállításako az adatok átvitelét választod a régi iPhone-ról. Fel fogja ajánlani, hogy az órát is automatikusan átköltözteti, egyedül az Apple Payhez kell majd a bankkártya CVV számát újra beírni.
Megoldás még a régi pároztatásának megszűntetése, de ezzel múltkor eléggé megjártam, mert valamiért nem készített friss backupot és egy 2 évvel korábbi mentést tudtam csak visszaállítani az új órára.

(#19048) Sungoo


Sungoo
addikt

Hogy tudom rávenni az órát, hogy egyész órakor jelezzen? Ugyan úgy van beállítva, mint a kollégáé, de az enyém nem jelez.

(#19049) icecave válasza Sungoo (#19048) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt valaki app csinálja, én nem tudok róla hogy alapból ilyen beállítás létezne. Aztán max. jól megcáfol valaki.

(#19050) SidCorky válasza Sungoo (#19048) üzenetére


SidCorky
senior tag

Beállítások - Óra - Hangjelzést kell bekapcsolni, elméletileg jeleznie kellene, ha nincs lenémítva. Sose szerettem ezt a régi Casio órámon se, így nem próbáltam, de gondolom ez az a funkció. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.