Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) royslade válasza odrif (#16149) üzenetére


royslade
tag

Köszi, akkor várok hátha központi a probléma...

(#16152) bilon73 válasza royslade (#16148) üzenetére


bilon73
aktív tag

same here

(#16153) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Írtam az iPhone topik-ban, de választ ott nem kaptam a kérdésemre.
Azt szeretném kérdezni hogy az Apple Watch az kiegészíti az Egészség gyári alkalmazást? Mármint azt tudom hogy számolja a lépéseket meg gondolom van benne fitnesz rész is de engem az érdekelne hogyha én fogyni szeretnék, akkor van lehetőségem olyanra hogy beírok egy magasságot és egy súly-t és ő követi hogy mennyi kalóriát kell bevinnem a deficithez?

Tudom, vannak alkalmazások amik kimondottan erre vannak, de az Apple Watch képes ilyesmire?

(#16155) szekra válasza Parter (#16154) üzenetére


szekra
őstag

Gondolom téged véd, hogy frissítés közben ne fossa össze magát a watch és legyen egy papírnehezéked.

(#16156) koxkids válasza Parter (#16154) üzenetére


koxkids
őstag

Igen, ahogy szekra is írta.. Ha téglázod a Watch-ot azt otthon nem hozod helyre, csakis szervízben. Szerintem kibírható hogy míg éjjel alszol, ő lefrissít, sőt, most hogy már tud Wifi-n is, sokkal gyorsabb lett az egész folyamat.
Úgy sem tudod közben használni.. ;)

(#16157) Oliverda válasza szabogabor10 (#16122) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért jó, ha az órának saját mobilkapcsolata van? Kizárólag nagyon speciális helyzeteket tudok elképzelni arra, hogy ennek valós, gyakorlati haszna legyen.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16158) tboldi válasza Oliverda (#16157) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én hasznát venném azért. Amikor a garázsban bíbelődök az autóval, olyankor nem szoktam kivinni a telómat, vagy mondjuk mikor elugrok lemosni. :)

Persze most emiatt nem fogom lecserélni 9-én a Series 4-et, de az utódja már esélyes, hogy LTE-s legyen.

[ Szerkesztve ]

(#16159) jófejsrác válasza Oliverda (#16157) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szabadtéri edzések, ahova nem vinném magammal az órát - izé telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#16161) tboldi válasza Parter (#16160) üzenetére


tboldi
nagyúr

és a szabadban sem nézik nagyon hülyének az embert hogy egy órához beszél

Tetszőleges bluetooth-füles. ;)

Amúgy autóban alkalomadtán eddig is telefonáltam órával, a 2006-os Honda Jazz-ben még nem volt széria a kihangosító, de így teljesen jó, nem is hiányzik. És zenét is állandóan a Watch-ról hallgatok menet közben (egy Tunai Firefly-jal kiegészülve).

[ Szerkesztve ]

(#16163) tboldi válasza Parter (#16162) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az nem opció, hogy csak az egyiket dugod be? ;]

(#16164) Jaded válasza odrif (#16139) üzenetére


Jaded
senior tag

Azt is jó lenne ha javítanák, hogy ne dicsérjen meg mindig, hogy teljesítettem valamit. Ha alszok, akkor is :DDD

Renault Megane IV Limited

(#16166) -Solt- válasza Parter (#16165) üzenetére


-Solt-
veterán

Nyilván... :U

www.smart-bus.hu

(#16167) Oliverda válasza tboldi (#16158) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért ez marha nagy luxus. :) 10 méteren belül simán működik a bluetooth, elég ha nem a lakás másik végében hagyod a telefont és megvan a szükséges kapcsolat.

jófejsrác: Esetleg, bár van elég sok felkarra vagy derékra erősíthető tartó.

Egyedül a fesztiválozás jutott eszembe, de akkor már olcsóbb, ha erre a célra tartsz egy 6s-t vagy SE-t, azzal legalább fotózni és üzenetet is lehet írni normális tempóban.

A másik: bár sosem aggódtam komolyabban a mobilok sugárzása miatt, és nyilván az Apple Watch is a hivatalos határértékeken belül működik, azért mégiscsak a bőrödtől pér milliméterre, rád szíjazva van egy, a Wi-Fi-nél vagy BT-nél számottevően erősebb adó.

Nem néztem utána, de sz LTE-s modell aktív mobilkapcsolattal gyorsabban is merülhet, mint a Wi-Fi-s.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16168) SidCorky válasza Oliverda (#16167) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha csak arra kell valami, hogy fesztiválon telefonálj, olcsóbb egy régi telefon, de ha egyébként is vennél egy órát, és mondjuk kell az AOD meg a nagyobb tárhely (nálam ezek fontos szempontok voltak), akkor már nem sokkal olcsóbb az LTE-s modellt választani, mintha vennél egy nem LTE-s órát és mellé egy telefont. Arról nem is beszélve, hogy az óra vízálló is, nem kell annyira féltened, nem esik ki a zsebedből, stb.

Egyébként nekem is csak futás közben jönne jól ez a képesség, de a zenék letöltésébe se halok bele, csak futáshoz nem venném ezért a drágább modellt, ezzel is boldogan rohangálok. Bár jó környéken élek, nem is megyek messze, nem kell félnem attól, hogy sürgősen telefonálnom kell, de talán vannak olyan környékek, ahol ez fontos lehet. :D

Meg most hogy mondjátok, sokszor járok koncertre ahol például 2 évvel ezelőtt még magammal kellett vinnem a telefont és a pénztárcát is és a koncert felénél elkezdett szakadni az eső, táska nem volt, egy LTE-s series 5-öt nem féltettem volna annyira, mint akkor a telefont és a tárcát.

Már csak a BKK-nak kéne megoldania, hogy elég legyen egy óra is bérlet helyett.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#16169) tboldi válasza Oliverda (#16167) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak annyi a bökkenő, hogy a garázs és a lakás közt van vagy 60 méter, sőt, a garázs is 9*9-es, és már akkor is szakadozik a jel, ha átmegyek az egyik sarokból a másikba. :D

(#16170) Oliverda válasza SidCorky (#16168) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AOD-t kb. 2 hétig használtam, utána kikapcsoltam, mert az optikai tuningon túl nem láttam más értelmét, illetve nélküle jobb az akkus üzemidő. A vízállóság oké, viszont azt is érdemes számításba venni, hogy a MultiSIM havi 1000 pénz pluszkiadás, ami évi 12k.

A Watch még saját adatkapcsolattal is nagyon messze van attól, hogy ki lehessen vele váltani egy iPhone szolgáltatásait. A telefonálás és az üzenetírás még oké, de a többi nagyon harmatos, egy rakás appnak továbbra sincs még Watch-variánsa. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16171) SidCorky válasza Oliverda (#16170) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem is kell, hogy kiváltsa a telefont, de bizonyos esetekben elég amit tud. Az AOD pedig felhasználás kérdése, én sokszor megköszöntem már magamnak, hogy ezt választottam és nem kell határozottan emelgetni a csuklóm, ha érdekel az idő, pl. biciklizés, vezetés, vagy bármi egyéb tevékenység közben, amikor fogok valamit azzal a kezemmel. Az Apple óráján működik a legjobban a felébresztés csuklómozdításra azok közül, amiket eddig próbáltam, de azért van hogy 2-3x is meg kell ráznom, hogy felvillanjon.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#16173) Oliverda válasza SidCorky (#16171) üzenetére


Oliverda
félisten

Anno teszteltem az első Watch-ot, annál tapasztaltam az általad leírt felébresztéses problémát. A köztes verziókat nem ismerem, a Series 5-nél azonban már elég megbízhatóan működik a dolog, de persze lehet, hogy ez egyén, pontosabban mozgásfüggő is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16175) jófejsrác válasza Parter (#16174) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem mp3-ban vannak hangoskönyvek és az "mp3 books"-ot használom. Kicsit fapados, de hosszú utakon megteszi.

(#16177) jófejsrác válasza Parter (#16176) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Igen piros fehér ikon, de őszintén szólva nem próbáltam még ki órával, csak láttam korábban hogy ott is megjelent :B

(#16178) Mela Kehes válasza SidCorky (#16171) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Pont így vagyok ezzel én is. Többek között az AOD miatt is váltottam (mondjuk 3-ról több okom is vol). Bár így minden este töltenem kell, ami nem gáz.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#16179) szabogabor10


szabogabor10
veterán

A cellular-re (pl. koncert, sportolás, leugrasz a sarki boltba) meg az AOD-re (pl. asztalnál ülve dolgozol) is vannak élethelyzetek, amikor jól jön, szóval egyik se árt azoknak, akik kihasználják.
Nekem meg ingyen jár a telekomtól 2 MultiSIM, így meg főleg hülye lennék a cellular-t nem kihasználni. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#16180) nord_ válasza szabogabor10 (#16179) üzenetére


nord_
veterán

Így van. Egy AOD-s watchra megbeszélés közben úgy is rá lehet pillantani, hogy észre sem veszik. AOD nélkül meg akkorát kell fordítani a csuklón, hogy az egyértelmű sértés a tárgyalópartner szemében.

(#16181) Jaded válasza Parter (#16165) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem azzal van a gond, hanem hogy állandóan elértem minden célt, közbe meg nem😃

Renault Megane IV Limited

(#16182) Cyberbeni válasza Parter (#16165) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Az nem mér semmit, csak naponta x alkalommal szól alapbeállításban. Szerintem főleg a placebo hatás miatt rakták be ezt.

(#16183) Gsx-rr válasza tboldi (#16158) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Garazsban mar nincs wifi?
En sok helyre nem viszem a telefont ahol van wifi. Ugyanaz mint egy Lte watch ilyenkor
De mint mar irtam mai vilagban a sima hivas es sms ,imessage eleg ritka igy akkor jo ha rendes hivas jon vagy akarsz hivni valakit

[ Szerkesztve ]

(#16184) tboldi válasza Gsx-rr (#16183) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs. :N

(#16186) nord_ válasza Gsx-rr (#16183) üzenetére


nord_
veterán

mint mar irtam mai vilagban a sima hivas es sms ,imessage eleg ritka


Nálatok. Csak szólok, nem biztos ám, hogy ami egy ember mikrokörnyezetében történik, azt érdemes általános érvényű igazságként mindenkire kivetíteni.

(#16187) oszy válasza Gsx-rr (#16183) üzenetére


oszy
veterán

"De mint mar irtam mai vilagban a sima hivas es sms ,imessage eleg ritka..."

Max. a te könyezetedben!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16188) Gsx-rr válasza oszy (#16187) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A hivas meg oke, de Magyarorszagon is altalaban mindenki Viberen Messengeren ir egymasnak

(#16189) oszy válasza Gsx-rr (#16188) üzenetére


oszy
veterán

A messengert gyűlölöm. A viber számomra megbízhatatlan. Akivel lehet, imessage és facetime. Hívni meg akit "kell", hívok.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16191) tboldi válasza Parter (#16190) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem használok Spotify-t, úgyhogy csak tippelek: az órás app nem csak egy távirányító?

(#16192) Serpiko válasza tboldi (#16191) üzenetére


Serpiko
addikt

Mért van olyan ami tud szólni az óra hangszóroján?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16193) tboldi válasza Serpiko (#16192) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem nagyon. :D

(#16195) tboldi válasza Parter (#16194) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez inkább a Spotify-nak és a fejlesztőinek a hibája, nem? ;)
Mert azért ha nem is sok, de van néhány app, ami tudja használni az óra hangszóróját.

[ Szerkesztve ]

(#16196) oszy válasza Parter (#16190) üzenetére


oszy
veterán

Lenne értelme, hogy ott hallgass zenét?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16197) Serpiko válasza tboldi (#16195) üzenetére


Serpiko
addikt

És melyik appok azok? Pl.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16198) tboldi válasza Serpiko (#16197) üzenetére


tboldi
nagyúr

Zeneit még nem találtam, de edzős vagy meditációs appokból lehet válogatni (pl. Calm).

Amúgy meg ha valaki mindenáron órával akar zenélni, bármilyen BT-hangszóró megteszi. Ahogy tegnap is írtam, én autóban szoktam, gyakorlatilag az is egy nagyobb BT-hangszóró így. :D
Tunai Firefly az AUX csatiban, ami a Watchcsal van párosítva, és amint elfordítom a kulcsot, már kapcsolódnak is egymáshoz. Aztán 2 érintés, és szól is a mjúzik.

[ Szerkesztve ]

(#16199) Serpiko válasza tboldi (#16198) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem nincs AUx a kocsimban sajna pedig jó lenne.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.