Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7151) radi8tor válasza OldJohnny66 (#7149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek az ilyen alaplapi RAID-ek is szoftveresek, csak BIOS-ból futnak.
Az igazi RAID egy 100k Ft kártyával lenne. :K

⭐ Stella

(#7152) djculture válasza radi8tor (#7151) üzenetére


djculture
félisten

Nekem nincs valami fullos memóriás raid kártyám de kipróbáltam, elég jó teljesít.
[link]

(#7153) radi8tor válasza djculture (#7152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez eddig oké, de nem csak a teljesítménytől lesz jó egy RAID kártya.

⭐ Stella

(#7154) raus


raus
aktív tag

Sziasztok!
3 eve van mar egy RAID0-as kötet a gepemben az ICH9R Intel deli hidon ket darab WD3202ABYS 320GB-os raid edition vinyoval. Masfel eve 128KB-os csikozassal egyben hagytam(594GB) es rajta volt egy Win7 ultimate X64. Müködött hiba nelkül. Közben memoriat fejlesztettem a gepben es tuningoltam kicsit es voltak komoly BSOD-ek aminek folytan a napokban mar nem is indult el a Win7, nem tudtam megjavitani az inditasi javitassal es az SFC /scannow-val sem, többször is probaltam. .sys fajlok serültek. De a lenyeg hogy a RAID kötet nem serült meg!
Na mindegy a lenyeg hogy ma nekialltam telepiteni. Töröltem a kötetet(az Intel Matrix managerben a BIOS-ban) es ujra letrehoztam ugyanugy 128KB-osra es egybenhagytam a ket 320-as vinyot tehat 594GB-os lett a RAID0-as kötet mert ez bevalt. Rendben lezajlik aztan bootolas win7 dvdröl es betalloztam az intel drivert a kötethez, letrehoztam egy particiot rajta aztan indult a telepites. Aztan miutan bemasolta a telepitesi fajlokat a kicsomagolasnal 3 szazaleknal megall es hibakoddal leall a telepitö. Ezutan ujrainditok es a Matrix Manager szerint a kötet elsö vinyojanal hiba törtent. A BIOS-ban mindent autora tettem tehat semmi tuning akkor is ugyanez a jeleseg. Haromszor ujrajatszottam az egeszet es mindig ugyanaz a hiba az elsö vinyonal. Az lehet amire gondolok hogy beszart az egyik WD vinyo a kötetben vagy a SATA kabel a szar?
Tudtok valami USB boot progit amivel meg lehetne nezni a WD vinyok allapotat(csak WD vinyoim vannak) Valamiert a kiirt boot CD-s DOS WD Data Lifegard Diagnostics progi nem bootol be CD-röl. Lehet hogy az optikai meghajtom is szarakodik mar, van vagy 5eves.
segitsetek:R

[ Szerkesztve ]

(#7155) radi8tor válasza raus (#7154) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet bad sectoros az egyik HDD.
Hiren's Boot CD-n vannak tesztprogramok, futtass le egy surface testet a HDD-ken.

⭐ Stella

(#7156) raus válasza radi8tor (#7155) üzenetére


raus
aktív tag

Sikerült a WD Data Lifeguard Diagnostics 5.19 DOS-os valtozatat USB bootosra megcsinalni es jelenleg fut. A gyors teszt egyik vinyon sem talat hibat, illetve elsö alkalommal az elsö RAID vinyonal valami command hibara hivatkozva el sem kezdödött a gyors teszt. Ujrabootoltam es masodszorra mar lefutott rendesen. Most fut a masodik RAID vinyon a kibövitett teszt, az elsön nem volt hiba! 320GB-tal olyan 50 perc alatt vegzett. Ha nem lesz hiba mit csinaljak? Esetleg kicserelem a ket RAID vinyo SATA kabeleit aztan ujrakezdem a telepitest.
Valami ötlet?
:F

[ Szerkesztve ]

(#7157) raus válasza raus (#7156) üzenetére


raus
aktív tag

Megoldodott :)
Kicsereltem mindket RAID vinyo SATA kabelet es azonnal lefutott a Win7 telepites es hibamentes a kötet.
:R

(#7158) HUfantom válasza raus (#7157) üzenetére


HUfantom
őstag

Reméljük így is marad... :)
Azért Backupolj szorgalmasan

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7159) raus


raus
aktív tag

Mas tema...
2db vinyoval megoldhato a RAID10 tehat hogy csikozas es tükrözes is egyben?
A RAID0-hoz kepest milyen a teljesitmenye a RAID10-nek? Hogy alakul a tömb kapacitasa?

[ Szerkesztve ]

(#7160) liksoft válasza raus (#7159) üzenetére


liksoft
nagyúr

Persze! Sőt egy winyón is, 4 partícióval (nem nevetni, találkoztam egy drive két partíciójával tükörben!). De nem éri meg, mert sem gyorsabb, sem biztonságosabb nem lesz. Sőt! RAID esetén (kevés kivételtől eltekintve) ahány egység, annyi drive adja az optimális megoldást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7161) HUfantom válasza raus (#7159) üzenetére


HUfantom
őstag

A RAID0-hoz kepest milyen a teljesítménye a RAID10-nek?
Hát a RAID 1+0 biztonságos és gyors egyszerű
ötvözi a RAID 1 és a RAID 0 jó tulajdonságait.
Hátránya viszont, hogy min 4 winyó kell hozzá és ugye 2 winyo kapacitása ugrott...
Sebességre azt lehet mondani hogy minimum a RAID 0-át tud minden teszten viszont a RAID 1 gyorsítja az olvasást és az adatélérést így az gyorsabb...

2db vinyoval megoldhato a RAID10 tehat hogy csikozas es tükrözes is egyben?
Namost szoftveresen meg lehet csinálni két winyóval is a RAID 10et. Ekkora azonban pont kiherélted a bikát, mert kurva lassú is lesz és még szar is. A biztonság még úgy ahogy megvan. Az egyik winyo sérülése után is úgy kell majd összepározni az adatokat, újraépíteni a tömböt.
Viszont a sebesség nagyon szar lesz minimum 50%al lassabb mint a RAID 0 hiszen mindent kétszer kell felírni a winyóra különbözö helyekre.
Hogy alakul a tömb kapacitasa?
Kapacitásra a sima RAID 10 el érvényesül szóval a 2 winyóból 1 winyó fogsz tudni használni hely szerint.

HAGYD a P****ba nem járató út felejtsd el...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7162) raus válasza HUfantom (#7161) üzenetére


raus
aktív tag

Ok akkor maradok a RAID0-nál egyenlőre :)
Köszönöm a segítséget! :R

(#7163) jilian


jilian
addikt

Van egy Revo
12GB, fent van minden driver és nem tudok az elején belépni a RAID tömbbe, sőt nem is mutatja.
Olyan mintha sima SATA 6GB-os 120 GB-os winyót látna.

Pedig a 0x00 irás /olvasás jó, hozza a gyári értékeket, a random viszont csak 400/110 Mbs ot ad vissza.

:F

(#7164) dannyl


dannyl
addikt

Lehetetlen ennyit átolvasni, úgyhogy légyszi segítsetek. Van 2db 200Gb-os samsung vinyóm, ezt akarnám windows7-nek RAID-be kötni. Az alaplapom támogatja a RAID-et. Mit kellene csinálnom, hogy jó legyen? Köszi.

(#7165) HUfantom válasza dannyl (#7164) üzenetére


HUfantom
őstag

Esetleg egy alaplapot írhattál volna... :F
Tudod minél több infot adsz annál biztosabb hogy nem kell újrakérdezni :))

Ha az aláírásodban lévő alaplapod van akkor ott be kell lépni bootoláskor a boot managerjébe. / Bios után jön majd elő hogy mit kell nyomni /
Ott létre kell hozni a tömböt a két winyodból. Stripe tömb lesz vagy RAID 0 valamelyik biztos lesz a menüben. Kell neki blokkméretet adni. Ez 64 vagy 128ra érdemes állítani. Aztán mehet rá a win 7.

Ha a win 7 nem látja a winyo tömböt akkor USB-re vagy DriverCDről meg kell neki mutatni a Raid vezérlő driverét. Utána fel fogja ismerni és mehet tovább az install....

Viszont emlékezz a RAID 0 veszélyeire.
Szorgalmasan backupolj, valamint ne tarts rajta pótolhatatlan adatokat.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7166) dannyl válasza HUfantom (#7165) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, az M2N alaplapos gépbe lenne. Tehát, ha jól értem: berakom a 2 vinyót, BIOS-ba be, és ott kell valamit keresnem. Nekem inkább RAID 1 kellene, a már általad is említett RAID 0 veszélyei miatt. Próbálkozom, ha elakadnék, szólok. Köszi.

(#7167) HUfantom válasza dannyl (#7166) üzenetére


HUfantom
őstag

Sorry ha az ember jön kérdezni és látom hogy RAID meg WIN 7 akkor automatán odabigyeszti az agyam a 0-t mert nagy valószínűséggel "Lassú a winyo és nincs pénzem SSDre" probléma jön elő.

Nem biosban kell turni hanem a RAID kontrollerben. Biosban max a SATA portokat kell RAIDre állítani.

Az előbb leírtakon a RAID 1 annyiban különbözik hogy "Mirror" vagy RAID 1 et kell keresni mikor létrehozod...
köv PM
hogy a kronológiát tartsuk

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7168) dannyl


dannyl
addikt

Közben megelőztél. Olvasom, köszi.

Sajnos el is akadtam. A win telepítésénél nem látja a meghajtókat. Az alaplap cd-jét berakom, tallózom neki a RAID drivert, de utána se lát semmit. Valamit elrontottam?

[ Szerkesztve ]

(#7169) HUfantom válasza dannyl (#7168) üzenetére


HUfantom
őstag

Itt van manual
109-110edik oldalon szépen le van írva, hogy kell a raidet létrehozni

Jó könyv ez 116. oldalon leírják hogy kell a windows installnál megetetni vele a drivert is.
A vista 64-es drivert kell megetetni vele.
Asus oldalon is ahogy néztem 2007es 1.16os driver van annak jónak kell lennie

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7170) dannyl válasza HUfantom (#7169) üzenetére


dannyl
addikt

Már települ is, köszönöm a segítőkészséget, és a segítséget! :R

(#7171) degumentes


degumentes
tag

Valaki tud valamilyen megoldás promise PDC42819 wn7 driver-re?

(#7172) buca84


buca84
őstag

Egy kezdő kérdése:
RAID5-höz vagy bármilyen RAID-hez fontos, hogy egyformák legyenek a HDD-k?

(#7173) HUfantom válasza buca84 (#7172) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen, és nem....

"lyukas hordó elve" alapján csak annyi helyet tudsz felhasználni a RAIDbe kötött winyoknál amennyi mindegyiken van. -->> a legkisebb winyo méretéig tudod tömni a raid tömböt.

Szoftveres RAID esetén van lehetőség, hogy a fennmaradó helyre is rakjál adatokat. Persze RAID 0 esetén, nagyon visszavágja a teljesítményt.
/ha azon winyokra ahol még maradt hely raksz partíciókat.../

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7174) buca84 válasza HUfantom (#7173) üzenetére


buca84
őstag

Mondjuk lenne 4 egyforma méretű hdd, csak márkában térnek el. Ez gáz RAID5-nél?
Egy HP Microserverbe mennének...

(#7175) HUfantom válasza buca84 (#7174) üzenetére


HUfantom
őstag

nem persze hogy nem
Viszont esetleg nézd össze a sebességüket mert ugye a leglassabb számít ismét :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7176) buca84 válasza HUfantom (#7175) üzenetére


buca84
őstag

Okés. Köszi! :)

(#7177) Leslie1984


Leslie1984
tag

Sziasztok!
Van egy P5KC lapom ami persze mint utólag kiderítettem nem rendelkezik RAID-0-hoz megfelelő RAID vezérlővel. A kérdésem pedig az lenne hogy megéri-e beruháznom vmi RAID vezérlő kártyára, ha igen akkor milyenre, vagy inkább cseréljek lapot hogy ezt a lehetőséget kitudjam használni?

(#7178) HUfantom válasza Leslie1984 (#7177) üzenetére


HUfantom
őstag

Azért az eléggé meredek lenne ha a 45 ös procikat fogadó alaplapon egy nyomorék raid 0,1 es vezérlő sem lenne. :F

Azért a pontos típust megírhattad volna... hogy ASUS... :F

Ahogy én látom van benne...

Southbridge
4 xSATA 3 Gb/s ports
JMicron® JMB363 PATA and SATA controller
1 xUltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices
1 xExternal SATA 3.0 Gb/s ports
1 xSATA 3.0 Gb/s port (SATA On-the-Go)

Support RAID 0,1,JBOD

Valamilyen extrém revision változatod van esetleg hogy nem írja ?

Ha RAID 0-t akarsz akkor mindig elmondjuk, hogy fontos adatot ne tartsál rajta és szorgalmasan backupolj...
Mert a RAID 0 hátránya ha valamelyik winyó elburul megy a teljes RAID tartalma a szemétbe azonnal.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7179) Leslie1984 válasza HUfantom (#7178) üzenetére


Leslie1984
tag

Lehet hogy kibaszott lama vagyok de én olyat olvastam hogy ICH9 chip az nem alkalmas vagy valami más portra csatlakoztatva működik csak. Nem vágom nem is értem, de az tuti hogy a Jmicron setup baszik bejönni.

(#7180) HUfantom válasza Leslie1984 (#7179) üzenetére


HUfantom
őstag

Mindenki volt kezdő RAID fronton, nem annyira nehéz és igyekszünk segíteni...
Van egy angol nyelvű manual az oldalon...

P5KC English user manual (version E3155)
File Size
2,69 (MBytes)

Ezt szedd le és 5.4.3 menüpontban benne van hogy elsőnek a biosban kell RAIDre állítani és utána Ctrl+J vel be kell tudnod lépni a Jmicron Menüjébe hogy megkreáld a raid tömböt

Persze nem árt kikapcsolni minden Bootolást gyorsító dolgot mert át lehet hogy a folyamat átlépi...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7181) Leslie1984 válasza HUfantom (#7180) üzenetére


Leslie1984
tag

Asszem megvan a hiba: Az egyik winyót esata-ra kell kötni a másikat pedig egy sata E2 nevüre így már műxik a dolog, előjön a Jmicron, de azért köszönöm a segítséget. :R

(#7182) Leslie1984 válasza Leslie1984 (#7181) üzenetére


Leslie1984
tag

No most sikerült összefűznöm a winyókat és win7-et raknom, aztán Snapshot nevü programmal backupot visszamentettem ami persze még a szimla módba készült elindult nagynehezen újra feltettem neki a JMB363-as ilessztőt, de most csak a szimpla tárolókapacitást látja, ez vajom miért van? Kénytelen leszek egy szűz windows visszarakni? Vagy van valakinek valami ötlete hogy ez most miért van? Pedig Raid0-ra van beállítva, a teljesítményre nincs panasz :Y

(#7183) HUfantom válasza Leslie1984 (#7182) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nézd meg, hogy régi windowsod kitölti-e a rendelkezésre álló "teret" ?

Start/vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés / Tárolás / Lemezkezelés...

Ha nem akkor nyomj rá egy kötet kiterjesztést.

Ha viszont kitölti akkor lehet hogy RAID 1 et sikerült kreálnod.
RAID 1~ Mirror
RAID 0~ Stripe- nak felel meg...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7184) Leslie1984 válasza HUfantom (#7183) üzenetére


Leslie1984
tag

Az tuti hogy RAID0-t csináltam, a lényeg hogy sztem kicsit sérült a win mert hiányol a system32-ből vmi fájlt :F és nem nyitja meg a számítógép kezelést

(#7185) djculture válasza Leslie1984 (#7184) üzenetére


djculture
félisten

Az 100% hogy vírus, meg nem mondom melyik de ilyennel már találkoztam.

(#7186) Leslie1984 válasza djculture (#7185) üzenetére


Leslie1984
tag

Na mindegy kapott egy teljesen új Win-t így már faszán működik, csak az assasin Creed2-es mentésemet sajnálom :((( .

(#7187) 128bit


128bit
tag

Sziasztok
Van nékem egy asrock 970 extreme 3 alaplapom amiben van 1 ssd és 2db 500 as vincsi.
Azon gondolkodá,hogy a 2 vincsesztert raid 0 ba rakom,csak ugy tesztelés miatt.
Az ssd-n van a rendszer ,hogyan tudom raid 0 ba rakni mellette a vincsesztereket?
Köszönném :)

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#7188) Leslie1984 válasza 128bit (#7187) üzenetére


Leslie1984
tag

Szerintem olvasd el az alaplapod kézikönyvét elsőként és abban megtalálod a RAID-re vonatkozó részben a szükséges beállításokat.

(#7189) Leslie1984 válasza Leslie1984 (#7188) üzenetére


Leslie1984
tag

Az én lapomnál ez sokat segített. :K

(#7190) 128bit válasza Leslie1984 (#7189) üzenetére


128bit
tag

Oké csak gyenge az angolom,de probálkoztam már ,csak nem akar összejönni!
A raid menüben összeraktam a raid tömböt,de utána a windows nem annak akarja felismerni!
Na mindegy ez nekem japán még... :)
Alap dolgokkal kéne előbb tisztában lenni,pl mindenképp a raid menüben kell okoskodni vagyis megcsinálni a raidot és utána már kéne látnia a winek?
Driver mindenképp kell ,vagy csak a windows bootoláshoz?
Ja meg ,h ssd mellé lehet nehezebb ,vagy csak simán nem jöttem még rá.
Azt tudom ,h ha az alaplap a biosban raidra van állítva akkor nem bootol a win ,csak ha vissza rakom AHCI ra !

Valami kiindulási segitséget szeretnék!
Van aki nem rendszernek használ raidot?

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#7191) Leslie1984 válasza 128bit (#7190) üzenetére


Leslie1984
tag

Persze a vindowsnak megkell adni az illesztőt a Raidhez különben nem látja a kapcsolatot :K

(#7192) Leslie1984 válasza Leslie1984 (#7191) üzenetére


Leslie1984
tag

Meg gondolom AHCI-be neked nem lesz RAID kapcsod

(#7193) Leslie1984 válasza Leslie1984 (#7192) üzenetére


Leslie1984
tag

Amúgy ezen a téren még én is elég alulkormányzott vagyok de csak segít majd neked vki :))

(#7194) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Sziasztok!

Egy kicsit bizarr megoldáson gondolkodom. Vettem egy új notebookot, és lenne lehetőség két meghajtót tenni bele. Mivel többször volt már gondom adatvesztéssel, ezért a második meghajtót redundáns tárolás megvalósítására használnám. Erre az asztali gépemen már bevált a Win 7 szoftveres RAID megoldása. Egyik lemezem el is szállt a tömbből, és nagyon szépen tudtam pótolni idő és adat vesztése nélkül. Viszont a mobil merevlemez nem olcsó és nincs rá sok gari, amire vállalnak 3 évet, az majd 20.000Ft. Az igényeim pedig nem magasak, kb 25GB-ot kellene biztonságosan tárolni.

Egy olyan megoldás jutott az eszembe, hogy 120GB SSD + a mostani merevlemez, úgy particionálva, hogy 80GB rendszer, 40GB adat, és a 40GB lenne tükrözve szoftveresen a merevlemezre, amin a fentmaradó helyet mindenféle szemetelős feladatra használnám. 6GB RAM van a gépemben, így lapozófile-t nem szeretnék használni.

Nem értek az SSD-hez, nem ismerem azokat a szakkifejezéseket, hogy trim, meg Garbage Collector (vagyis ezt csak Java-ból), meg van valami speciális mód A betűvel, amit néha látok a BIOS-ban, és állítólag jót tesz.

Szóval a kérdésem, lehet-e azt, amit szeretnék? Tudnék-e gyorsan bootolni, gyorsan indítani a szoftvereket, amik a rendszerpartícióra vannak telepítve? Nagyon megviselné-e az SSD-t, ha ennyire tele használnám?

Előre is köszönöm a segítséget, üdv: Balázs

(#7195) lajthabalazs válasza lajthabalazs (#7194) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Még egy info: a rendszerem szoftverekkel kb 40GB-ot használ.

(#7196) brd válasza lajthabalazs (#7194) üzenetére


brd
nagyúr

Vegyél egy USB-s meghajtót (persze külön a házat, és külön a HDD-t bele, hogy az Artisjus, vagy melyik ingyenélő bagázs ne kapjon semmit), és arra mentegess naponta. Ugyanis ha pl. vírus töröl a RAID1-ről, akkor ugyanott vagy, mintha csak 1 HDD-d lenne... A RAID1 nem erre való.

The only real valuable thing is intuition.

(#7197) lajthabalazs válasza brd (#7196) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszönöm a tanácsot. Az a baj, hogy az USB-s dologhoz fegyelem kell, és nem is valami gyors, ha 20+ GB kis file-t kell áttúrni a szinkronizáláskor.
Amikor másodszor került szervízbe a gépem, és backupolnom kellett mindent, akkor utána egy ideig USB-s meghajtón dolgoztam, és az otthoni gépem RAID tömbjére mentettem 2-3 naponta. Aztán egy hétig nem, és a hét végén az USB-s meghajtó olvashatatlan lett, a Windows megpróbálta helyreállítani - így vesztettem el legutoljára a munkámat.

Vírusom még sosem volt, lehet, hogy csak szerencsés voltam eddig, de minden esetben hardware-es hiba volt az adat-gondjaim mögött. Ami fejlesztési projekt, arra van Git, és hetente egyszer csinálok egy teljes backupot minden másról (fotók, dokumentumok, letöltött cikkek...), Nekem azért kell RAID 1, hogy automatikusan legyen másolatom, hogy ha elszáll egy merevlemezem, akkor ne kelljen adatmentőt fizetnem.

(#7198) brd válasza lajthabalazs (#7197) üzenetére


brd
nagyúr

Oké, értem, csak tanács volt, igazából a fontos dolgok biztonságba helyezését földrajzilag egymástól távol lévő, legalább 2 helyen tárolt mentéssel javallott megoldani. Ha viszont a folyamatos működés is fontos, akkor kell a RAID1 is.

The only real valuable thing is intuition.

(#7199) lajthabalazs válasza brd (#7198) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Gondolkodom valami online szolgáltatáson, mert sajnos nincs két földrajzilag távoli telephelyem, de nem tudom, mi az, ami bírná a terhelést, és mégsem túl drága, és megbízható. A Dropbox erre nem jó, Amazon-t még nem próbáltam. Te tudsz valamit?

(#7200) brd válasza lajthabalazs (#7199) üzenetére


brd
nagyúr

Live Mesh/SkyDrive nem jó?

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.