Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7651) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Illetve egy olyan kérdésem is lenne, hogy egy HP ProLiant ML110 G7 -ot érdemesebb lenne e venni, mint hogy szüttyögjek az összeszereléssel?

Sabee

(#7652) Sky D. válasza Tepsifüles (#7651) üzenetére


Sky D.
tag

A kérdés hogy mire szeretnéd használni?

File szervernek ? akkor inkább NAS-t javaslok , WEb szerver , file magosztás , akár AD/ DHCP. és egyéb lehetőségekkel ...

A NAS-nak kevesebb a fogyasztása is ..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7653) HUfantom válasza Tepsifüles (#7651) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ez csak pénztárca függő :)

Barát otthonra hp microservert vásárolt. Ahogy skyD mondja a nasnak kisebb a fogyasztása de én nem tudom ajánlani. Egy kis fogyasztású összeintegrált cuccnak is le lehet szorítani a fogyasztását és abban van cpu+ram így sokkal többre képes mint egy sima NAS.

Én nem vacakolnék, hogy win vagy linux... inkább céloprendszert raknék rá. pl: freenas...
Ez is egy modosított linux de minden rajta van amire szukség lehet. Ha valami mégis hiányzik még fel tudod pakolni mellé nem úgy mint egy NAS nál.

Az ötletek úgyis maguktól jönnek majd ha van egy kis szervered. Torrent kliens, film-streamelés, Levelet központi tárolása, QOS........ Ezekhez már szerver kell nem NAS

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7654) radi8tor válasza Tepsifüles (#7649) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a gépet ajánlom neked, ebbe csak HDD-t kell venni és kész van minden. Fele annyiból megúszod a HW alapokat, mintha külön vennéd meg őket.
Arról nem beszélve, hogy ennek szerverszintű supportja van.
Az igényeidet 100%-osan kielégítené. :K

Ebben a topicban szívesen segítünk megválaszolni a kérdéseidet.

⭐ Stella

(#7655) Sky D. válasza HUfantom (#7653) üzenetére


Sky D.
tag

A nasok már nem összeintegrált valamik (legalább is a közép kategóriától felfele).

Ugyan úgy proci , és memória van benn , OS-ssel, amihez lehete szoftvereket telepíteni .

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7656) FNZ


FNZ
őstag

hali!

van egy Gigabyte GA-MA790XT-UD4P, ami tud raid-et. a jelenlegi vinyóm mellé tudtam szerezni egy ugyan olyan vinyót és tükrözni szeretném raid1-gyel.

ha jól sejtem, akkor mindent mentsek le a vinyóról, rakjam raid1-be őket és másoljam vissza az adatokat.
az nem fog úgy menni, hogy a jelenlegi mellé berakom az újat és ő majd felépíti a raid1-et?

(#7657) HUfantom válasza FNZ (#7656) üzenetére


HUfantom
őstag

Röviden nem...

Csak windows alatt szoftveres raidel tudnád megoldani hogy berakod és áttükrözi.
Mondjuk a RAID 1 faék egyszerű konstrukció nagyon nem terhelné meg az oprendszered, és alapcserénél is látni fogja a win 7es.

Win 7 home editionnal nem megy.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7658) fsb1000 válasza HUfantom (#7657) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Még csak linux/ubuntu szoftveres raid1-et csináltam.
Túlélt több áramszünetet, sőt volt olyan eset hogy a szünetmentes ki volt purcanva (nem volt ellenőrizve) és olyankor is helyre állt egy kis automatikus szinkronizálás után.

Win7 alatt hogy negy ez? nagyon érzékeny? És Raid0 100% összeomolna egy áramkimaradástól? (ha nincs védve)

(#7659) HUfantom válasza fsb1000 (#7658) üzenetére


HUfantom
őstag

A computer management//disk management alatt kell a kivánt paritciókra jobbgomb create mirror és kiválasztod a másik winyot. Ezután írja hogy hány %nál áll a szinkron.

Hát fene tudja én sosem raktam win7et egy raid 0-ra...

World of Tanks petició: 15 perc töltési időt az önjáró lövegeknek!
Pedig olyan jó E-75 -öt vagy JagdTiger-t oneshotolni 7es Obj 212-es artyval :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7660) djculture válasza FNZ (#7656) üzenetére


djculture
félisten

Lementesz mindent a vinyóról másként nem fog menni, azután az alaplap raid menüjébe létrehozod a raid1 kötetet.

(#7661) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ahoy.

Lehetséges egy RAID0 tömböt bővíteni az adatok elvesztése nélkül?

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7662) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#7661) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia Zsömle :)

Hát százezres raidkártya nélkül nem...
Mentés -- új RAID tömb -- Visszapakolás

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7663) Jester01 válasza HUfantom (#7662) üzenetére


Jester01
veterán

Hacsak nem linuxos szoftverraid van :P

Jester

(#7664) HUfantom válasza Jester01 (#7663) üzenetére


HUfantom
őstag

Mikor nála jártam múltkor a vízpumpámmal mintha mondta, hogy hardveres.......

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7665) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#7664) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az alaplapot szeretném majd rávenni egy csinos kis RAID0-ára két 64GB-os SSD-vel. Ha a pletykák igazak, és a sebességek duplázódnak, akkor az így elérhető max írás/olvasás 1100/1010 lenne. Ami persze mindennapi felhasználásnál semmit se jelent, de akkor is. Igazából csak az a cél, hogy pöccre induljon a cucc, mivel nem járatnám 24/7...

Későbbiekben pedig hozzácsapnék ehhez még 1-2 meghajtót, ha a méret már szűkösnek bizonyul.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7666) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#7665) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak a szekvenciális R/W növekszik meg. A 4K-s és a többszálas 4K írás nem, vagy csak minimálisan. Z86 lap és 2x Agility3/120GB-al tesztelve.
Valós adatátvitelnél (pl. tömörített adatok) már csak 600-800K volt az eredmény.

(#7667) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#7665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs értelme gyors SSD-t RAID0-ba kötni.
Akkor már inkább két gépet gyorsíts vele. :K

⭐ Stella

(#7668) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#7666) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én úgy tudom ismert tény, hogy a SandForce vezérlő nem szereti a tömörített állományokat. Ennek oka az, hogy maga is egy bizonyos tömörítést alkalmaz, az adatmozgások gyorsítására. Szóval a te Agility SSD-id RAID0 nélkül is lassúak lennének tömörített állománnyal, mint ahogy minden SF cucc az.

A gyakorlatban azonban vannak a módszernek hátulütői is. Elég csak a tömörített adatokra gondolni, nem kell messzire mennünk, hogy megtaláljuk őket: képek, videók, zenefájlok, tömörített fájlok, ISO-k, OS-képfájlok, ezek mind már eleve tömörítettek, így a Sandforce vezérlője mattot kap ha belebotlik egybe, ezeket nem képes tovább tömöríteni. Ilyenkor a sebesség lecsökken, a felírt adatok mennyisége a normálhoz közelít. (A Nagy SSD-teszt...)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7669) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#7668) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem lassúak tömörített adattal sem, csak a gyári értékek kb. 50-60% produkálják szekvenciálís írásban.
Ez előző generációs SSD-k mondhatók "lassúnak", mert azoknál a RAID0 mind a szekvenciális mind a 4K-s R/W müveleteket látványosan gyorsította, azaz majdnem duplázódtak az adatátviteli sebességek.

(#7670) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#7669) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amúgy én nem teljesen értem, hogy csíkozásnál miért nem duplázódnak a sebességek. Oké, mindennapi használatkor az SSD nem olyan gyors, mint papíron. Ezt elfogadom. De azt nem értem, hogy két ugyanolyan gyors SSD-vel miért nem duplázódik a sebesség, ha a felírt adatok mennyisége feleződik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7671) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#7670) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak a 4K méretű blokkok írásánál van ez az anomália, illetve ahogy haladunk a nagyobb blokkméret felé a sebességhányad növekszik
Nyilván van valamilyen szük keresztmetszet az adatátvitelben, amiről nem tudjuk, hogy az (alaplapi) vezérlő vagy az adott SSD produkálja vagy valami más.

A neten biztos van autentikus műszaki magyarázat, de nem jártam utána.
Elég volt annyi, hogy nem csak a Sandforce vezérlős SSD-knél figyelhető meg ez a jelenség.

(#7672) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#7671) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Körbeszimatoltam és találtam is bőséggel SSD RAID0 tesztet. Szomorúan vontam le a konzekvenciát, miszerint tényleg nem sok előnye van. Nekem fontos volna a RAID0 a látvány miatt is*, de ha nincs értelme, akkor nincs értelme.

Írtad, hogy az előző generációs meghajtóknál még volt gyorsulás. Itt konkrétan melyik meghajtókról van szó? Megérheti azokból építkeznem?

* - Viszont meg tudom oldani, hogy csak "meghajtóhelyek" legyenek, bekötött kábelekkel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7673) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#7672) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Intel X25M G2 80Gb, Samsung SLC 32GB, Buffalo32GB, KIngston V+ 32GB
Ezeket próbáltam/használtam Raid0-ban... SATA2-es SSD-k
A SATA3-asok legújabbjai már olyan gyorsak vagy gyorsabbak, mint ezek Raid0-ban

Még az is elmondható, hogy a belső RAID miatt a tároló méret növekedésével általában nő a sebesség is. Ezért elképzelhető hogy a 32/64GB-os SSD-ket lenne értelme RAID0-ba kötni.
Nade az ár.... a 128-asok nem kerülnek 2x annyiba és talán lassabbak sem mint azonos tipusból épített 2x64GB RAID0

(#7674) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#7673) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hmm... Hát, nem tudom...

Egyik kezemben ott a tény, miszerint a csapból is az folyik, hogy az SSD-k mennyivel megbízhatóbbak a vinyóknál, mert nem tartalmaznak mozgó alkatrészt.

Másik kezemben itt van egy csomó idejekorán elhullott SSD az én 250GB-os rendszervinyómmal, ami 7 éve teszi a dolgát hibátlanul.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7675) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#7674) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt én sem tudom, mert egyéni tapasztalatokból nem lehet általánosságokat levonni.
A fórumbejegyzések meg... már 10 éve nem szokás egy HDD halállal teleírni a fórumokat. SSD a sláger.
Az értékes adatokat legalább RAID1-en kell tartani és máris jobb az adatbiztonság szintje.

(#7676) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok,

Egyelőre új vagyok a témában, de bele szeretném magam ásni a következő probléma miatt:
-adott egy meglehetősen erős asztali gép, mely csak és kizárólag HD videószerkesztésre, valamint nagy mennyiségű HD videó tárolására van használva.

A lényeg, hogy a gépben található egy SSD, mely az oprendszert(win7), valamint a programokat tartalmazza, illetőleg 8db HDD, melyeken az anyagok vannak (jellemzően 100-3000MB méretű fájlok.)
A probléma az, hogy nemrég elhalálozott az SSD (másodszorra), mely többnapos fennakadást okozott, valamint úgy néz ki, hogy az egyik HDD-t is garanciáztatni kell. Ez ugye megint adatok másolásával, munkaidő kieséssel jár. Biztonsági mentés manuálisan van megoldva külső (értsd: fiókban lévő) HDD-k segítségével.

Egy gyors és megbízható rendszert szeretnék kialakítani, egyelőre az alábbi megvalósításában gondolkodom:

1, 2db SSD Raid1-be kötve tartalmazná az oprenszert, valamint a telepített programokat. 2db 128GB Crucial M4-re gondoltam több neten található cikk alapján. Így meghibásodás esetén is folytatható lenne a munka a gép újrahúzása nélkül. Természetesen pont akkor áll meg a rendszer mikor a legtöbb munka lenne - ennek a kiküszöbölése számomra mindenféleképpen megéri a +1 SSD árát. Kérdésem, hogy egyáltalán ilyesmit ki lehet-e alakítani, esetleg valaki csinált-e már hasonló rendszert (Esetleg ismer-e valaki egy jó cikket/blogot ezzel kapcsolatban?).

2, A 8db HDD-t (ez a szám valószínűleg nőni fog 10-12re) RAID5-be kötve tartalmazná a rendszer. Kérdésem, hogy van-e asztali gépbe rakható nagy megbízhatóságú RAID kártya (milyet ajánlanátok), ami 10+ HDD-t tud kezelni. (Esetleg a fent említett SSD-ket is ez vezérelné?) Sejtem, hogy ez nem a néhány ezer forintos árkategória, de komoly munkára kell a gép. Így a cél az, hogy a vinyóhibákból adódóan ne álljon a munka, illetőleg minimalizálódjon az adatvesztés lehetősége.

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,
R

(#7677) TESCO-Zsömle válasza TwentyFour (#7676) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szia.

Vannak biztonsági mentésre specializált programok. Szerintem neked hasznosabb lehetne egy ilyen, mint a RAID1, mert a másodlagos meghajtó gyakorlatilag ugyanannyit van használva, mint az elsődleges, tehát ha az egyik meghal a használattól, a másiknak potenciálisan ugyanakkora az esélye a halálra. Míg egy backup program csak meghatározott időközönként klónozná le a rendszermeghajtót a biztonságira. Ez gyakorlatilag megspórolna egy csomó írási/olvasási feladatot, többek közt az összes cache-műveletet. Egy SSD teljes tartalmának klónozása egy másikra pedig nem egy lassú folyamat, szóval időben se lenne bevállalhatatlan plusz.

Vinyóknál ugyanez a helyzet. Technikai okokból úgy is csak a rendszer a kritikus. Adatokat mentheted továbbra is manuálisan.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7678) fsb1000 válasza TwentyFour (#7676) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Raid5-re nem tudom a jó és megfizethető választ, de lehet ennyi pénzből Raid5-ös külső tárolókat vennék és optikai kábelt, ha van értelme.
----
De... lehet kicsit OFF: már több helyen láttam, hogy asztali gépekben nem volt megfelelő a HDD-k és SSD-k hűtése . Szerintem érdemes 10-20K-t erre is költeni, mert növeli az adatbiztonságot és az élettartalmat.
(a szendvicsbe rakott SSD-t is érdemes hűteni, mert annak az 1-3W-nak is távoznia kell valahova)

(#7679) radi8tor válasza fsb1000 (#7678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Butaság. Annyira az, hogy Intel már nem is rak hőmérőt az SSD-ibe.
Aki 24 órában ír-olvas róla az más, de az gondolom nem MLC-s SSD-t használ, hanem SLC-t és szerverben használja, ahol van rendes (zajos) hűtés.

⭐ Stella

(#7680) fsb1000 válasza radi8tor (#7679) üzenetére


fsb1000
nagyúr

perszehogy butaság...... (olvass vissza az SSD topikba mit mond az akinek 2-3 SSd van egyberakva... a saját tapasztalatom is megerősíti)

-----
Az meg nyilván a te tapasztalatod, hogy micro-kisvállati vagy otthoni fájlszerverbe SLC-ket raknak RAID-be....ezt viszont nem tudom megerősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7681) radi8tor válasza fsb1000 (#7680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akinek van pénze 2-3 SSD-re az miért egymás hátára pakolja őket?
Mind1, ez már nagyon eltér a témától. Lényeg a lényeg. Nem kell neki külön hűtés, de nem is egy kockába kell őket rakni (egymásra).

⭐ Stella

(#7682) fsb1000 válasza radi8tor (#7681) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mert nincs elég hely egy asztali gépben 4-5 HDD mellett....
Egyébként igen... elég egy kis légrést hagyni az SSD-k között, ha van a házban valamennyi légmozgás (értsd: hűtés)

(#7683) TwentyFour válasza TESCO-Zsömle (#7677) üzenetére


TwentyFour
tag

Köszönöm a választ, mindeközben én is átgondltam a dolgot, igazad van. Raid1 ugyanúgy hajtaná mindkettő ssd-t, úgyhogy a havi biztonsági mentés jobb ötletnek tűnik. Vinyókon viszont gondolkodom, mert az azokon lévő adatok randomra vannak használva/megváltoztatva, és ha az egyik bedöglik, egyáltalán nem biztos hogy lesz róla mentés, mert elég sok idő több vinyó tartalmát mindig átmásolni. :)

(#7684) TwentyFour válasza fsb1000 (#7678) üzenetére


TwentyFour
tag

Nézegetek raid kártyákat, így elsőre 110k körül vannak. Ahogy elnézem elég nagy a választék, így egyáltalán nem biztos, hogy erre a kategóriára van szükségem. Ugyanakkor sztem ez még mindig olcsóbb, mint külső tárolóban megoldani. Bár ennek is majd uánanézek.

A vinyók természetesen hűtve vannak, az egész gép szellőzése meg van oldva ventikkel.

(#7685) TESCO-Zsömle válasza TwentyFour (#7683) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazából napi mentésre gondoltam, automatizálva, mert ha egy napi munka elvész, az nem olyan fájó, mint egy havi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7686) fsb1000 válasza TwentyFour (#7684) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem vagyok naprakész a NAS árakban, de másfél éve egy 4 fiókos RAID5-ös jelentősen olcsóbb volt mint egy Dell 4x Sas/SATA2 Raid5 kártya.

Az is megfontolandó hogy 8 HDD után miként pakolsz HDD-ket egy asztali toronyba.
Össze fognak érni, vagy egyáltalán nem lesz hely 10-12 HDD-nek.

(#7687) TwentyFour válasza fsb1000 (#7686) üzenetére


TwentyFour
tag

Érdekes megoldás. 9 hely van a toronyban egymás felett, ezzel a megoldással 15HDD beférne. Bár ezekhez még jön a RAID vezérlő is, együttesen elég borsos az ár, de talán még mindig jobb, mint egy külső önálló RAID torony. Mindenesetre elgondolkodtató egy lehetőség. :)

(#7688) TESCO-Zsömle válasza TwentyFour (#7687) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

RaidSonic IB 555SSK

Addonics Disk Array 5SA

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7689) TwentyFour válasza TESCO-Zsömle (#7688) üzenetére


TwentyFour
tag

Ja, hogy az Addonicsnak van magyar oldala :D

(#7690) TESCO-Zsömle válasza TwentyFour (#7689) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van, de drága.

Én inkább a RaidSonic-ot ajánlom, mert ugyanazt tudja, de olcsóbb.

Az Addonics egyébként egy 1998-ban alapított amerikai vállalat, míg a RaidSonic egy 1999-ben alapított német vállalat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7691) djculture válasza TwentyFour (#7687) üzenetére


djculture
félisten

Nekem simán 5,25 helyekre bevan téve 6 vinyó a 3,5 helyeken meg befér 12 akár. Pedig csak egy 15ezres codegen szerverház.

(#7692) TESCO-Zsömle válasza djculture (#7691) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet, hogy nem akar szekrényméretű házat?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7693) djculture válasza TESCO-Zsömle (#7692) üzenetére


djculture
félisten

Hát az ilyen fiókos egybezsúfolt nyavajákba meg úgy melegednek az ssd-k és hdd-k is hogy hihetetlen. Én utálom ha 50fokon jár egy hdd.

(#7694) brd válasza djculture (#7693) üzenetére


brd
nagyúr

Amelyikben jól van a hűtés megtervezve, ott nem jár 50 fokon. Az említett házakat nem ismerem, de jónak néznek ki ebből a szempontból.

The only real valuable thing is intuition.

(#7695) Sky D.


Sky D.
tag

Sziasztok valaki rendelkezik LSI Mega Raid 9261-8i Raid kontrollerrel?
kérem írjon rám egy PÜ-t.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7696) TomPoe


TomPoe
tag

Sziasztok!
RAID0-ban össze van kötve 3 vinyó a következő módon: 2db 80 gigás merevlemez + egy 500 gigás merevlemez 80 gigás partíciója. A kérdésem az, hogy a maradék 420 gigát hogyan tudom előcsalogatni? Vagyis azt sima tárhelyként szeretném használni, a RAID0 pedig csak a rendszer miatt van belőve. A Windows lemezkezelőjében nem jeleníti meg ezt a 420 gigát, a Gigabyte (mert hogy egy Gigabyte MA770-UD3 alaplapról van szó) RAID-kezelő szoftverében pedig minden lehetőségre azt írja, hogy legalább 2 lemez kell hozzá. Mondjuk ez RAID-nél logikus is, de ezt a 420 gigát én sima partícióként szeretném használni, nem pedig RAID-ben. A kérdésem, hogy mit lehet ezzel kezdeni?

(#7697) HUfantom válasza TomPoe (#7696) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát elég faramucin csinálod ezt a raid 0...

Az alaplapi raid chipel csinált RAID 0ban elveszik a 420 GB-od. Azt a helyet csak szoftveres raidel tudnád használni, viszont mivel akkor az 500as winyo adatátvitelét megterheled az lefogja az egész raid 0-t, így elvész a RAID 0 értelme.

A windows azért nem jelenití meg azt a 420GB mert a 3 winyod egyetlen eszkozként látszik.
Nem érdemes mindhárom winyot RAID 0 ban tartani. Inkább maradj a 2*80GB RAID 0nál és használd az 500asat mellérakva.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7698) djculture válasza HUfantom (#7697) üzenetére


djculture
félisten

Vagy szerez még egy 80 gigást:)

(#7699) Sky D. válasza djculture (#7698) üzenetére


Sky D.
tag

Vagy add el a 2db 80 gigásat,és vegyél helyette SSD-t jobban jársz, sebesség szempontjából mindenképpen, a 500-ast meg megtartod adatnak illetve TEMP- Internet temporary könytárank, swap file tárolónak., hogy az SSD hosszabb élettartamú legyen.

5 db 80-as HDD raid 0-ában se érne fel az Sata2 SSD elérési idejével szemben,és a energia fogyasztásról ne is beszeljünk.

A másik dolog a alaplapi hardware raid, elég korlátozott tudással rendelkeznek, és hiába teszel bele 2-3 nál több wincsesztert Raid 0-ba, úgy sem fogsz tudni egy bizonyos sebességnél többet kicsikarni belőle :( Fájón tapasztaltam a Nvidia-raid kontrollernél :(
hiába tettem bele 3 db WD5000AAKX -et, 10% volt a 2 (160Mb/s) és 3(185MB/s) lemezes
Raid 0 közötti olvasásis sebesség. Mig az 1 db SSD (SAMU830 64 Gb)-t 216 MB/s -esen képes olvasni, és 21 mp volt a bootolási dö. a 2 HDD-s Raid-0 2-2,5 perce bootolási idejével szemben. Ez szívás:(

Szal most beszereztem egy faszántos kis Raid kontrollert, várom a kábelt(ma kellene megjönnie) a sebesség tesztek, és a RAID vezérlő tesztelését..
Teszt ek 1-2-3 lemezes Raid 0- Raid 5 sebességtesztek , és 1-2 db Sami 830 as SSD
single Rais 0 ás sebességtesztek OS -nek.. Azt hiszem a Raid-0 ás SSD-nél, már csak a processzor fogja majd vissza a bootolási sebességet ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7700) Sky D. válasza Sky D. (#7699) üzenetére


Sky D.
tag

Speed test eredmények Alaplapi Nvidia vezérlővel.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.