Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6251) Kvazár válasza Sunzi (#6250) üzenetére


Kvazár
őstag

Az RST nem látja a tömbömet, mert az nem a sata 2-es csatikra van kötve, hanem a sata 3-asra, és az meg marvell-es.

Erre van ötleted?

Eladó cuccaim: -

(#6252) Chrys_ válasza Sunzi (#6249) üzenetére


Chrys_
addikt

GPT van (2048GB+ a partíció mérete), és a PARAGON Partition Manager V11 sem látja a partíciót, csak az alapinfókat tudja szállítani (3,7TB, fejek száma stb.), de kezelni már nem tudja.
W7 pedig nem tudom, hogy tudja-e a partíciót adatvesztés nélkül módosítani.

(#6253) Sunzi válasza Chrys_ (#6252) üzenetére


Sunzi
aktív tag

W7 tudja, nagyon szépen átméretezi, teljes biztonsággal. A csökkenthetőség az aktuális töredezettésgtől függ, azaz lehet kell futtatni pár kört a mentesítőt. Ennyiben butább, mint a profi eszközök, nem vacakol az adatok áthelyezésével.
Próbáld ki.
Paragonnak mennie kéne, nincs ötletem....

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6254) Sunzi válasza Kvazár (#6251) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,
RST nem is fogja látni, ez normális. Ha a marvelltől vagy asustól megszerezhető mangement eszköz a marvell tömhöz, akkor azzal kéne próbálkozni.
Milyen megfontolásból raktad egyébként őket inkább a sata3 portokra? Oprendszer a raid tömbön van ?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6255) Sunzi válasza Chrys_ (#6252) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ezt írja valaki : If it is >2TB then PM 11 Demo will not show the RAID. Full version of PM11 have Service Pack for 2TB+ drives support.

Erre gondoltam, csak nem tudtam...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6256) Kvazár válasza Sunzi (#6254) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali!
Azért tettem a sata 3-asra, mert idővel a rádugott vinyókat sata 3-as black wd-kre szeretném cserélni. (Egyessével, mert a keret csak úgy engedi meg.)
A másik kérdésedre válaszolva, igen, az op. azon van.
Esetleg tudnál nekem hozzávalót linkelni, mert én nem találtam semmit. Már mindent feltettem a gyártó oldaláról aminek a nevében benne van, hogy sata, vagy marvell.

Eladó cuccaim: -

(#6257) Sunzi válasza Kvazár (#6256) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,
azt csak halkan jegyzem meg, hogy sata3 csatolóval ellátott hagyományos merevlemezeknek semmilyen teljesítménybeli előnyük sincs a sata2-vel szemben, és ez még desktop környezetben így is lesz 1-2 évig.. Viszont desktop raid kapcsán az intel vezérlők a legjobbak, szóval még ha sata3as is a hdd, én az intel portokra kötném.

Az utility letölhető a linkeden az download fülre kattintva: Marvell MRU Utility V4.1.0.1610 for Windows 32/64bit XP & Windows 32/64bit Vista & 32/64bit Windows 7.

Manual hozzá régebbről, inteltől: [link]

Ha ez nem megy, akkor valamilyen asus topikot is javaslom felkeresni.

S.

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6258) Kvazár válasza Sunzi (#6257) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. :R

Azért remélem a 6 G/s, az-azért majd szakítani fog, ha meglesz.

Eladó cuccaim: -

(#6259) Chrys_ válasza Sunzi (#6255) üzenetére


Chrys_
addikt

Kösz az infót! Nekem full van, de a service pack nincs még meg. Akkor elkezdem vadászni :)

(#6260) Mokele


Mokele
csendes tag

Sziaszok!

Arra létezik valami megoldás, hogy a már meglevő HDD tükrét (RAID-1) utólag hozom létre, a meglevő adatok kiirtása nélkül?

Jobbára ártalmatlan

(#6261) radi8tor válasza Mokele (#6260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre megoldást csak szoftveres RAID1-nél láttam.

⭐ Stella

(#6262) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy x58as chipsettel ( illetve ICH10R-el) szeretnék RAID tömböt létrehozni.
(Tehát külső RAID vezérlő nélkül!) 2 darab winchestert RAID 0 ban, a többi pedig maradna símán, egyedül. A win nem a tömbön van, hanem egy SSDn.

Az alaplap könyvben leírtak szerint végig csinálom a folyamatot, és mikor újraindul a gép, Win töltés közben kifagy.
BIOSban megnézem a háttértárakat és minden a chipset által vezérelt eszköz neve előtt RAID felirat olvasható.

Találtam egy ilyen megjegyzést az alaplap könyvben, h:

"Due to chipset limitation, when set any of SATA ports to RAID mode, all SATA ports run at RAID mode together."

Ez azt jelentené, hogy nem tudok csak két winchestert RAIDben használni úgy hogy a többi pedig működik tovább magának mint eddig?

Remélem tudtok segíteni!

Üdv!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#6263) Entryy válasza Entryy (#6262) üzenetére


Entryy
aktív tag

Megoldottam!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#6264) Mac!


Mac!
aktív tag

Ha Raid 0 tömbre telepítek win7-et és telepítéskor particionálom, akkor azzal hazavágom az egészet, vagy ez nem lehet probléma?

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#6265) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Ilyenkor mi a baja?

És hogyan tudom megszüntetni?

Eladó cuccaim: -

(#6266) Kvazár válasza Kvazár (#6265) üzenetére


Kvazár
őstag

Eddig nem zavart, hogy csak vendégként tudtam belépni, de most kifejezetten zavar. :(((
Erre nem tudja valaki a megoldást?

Eladó cuccaim: -

(#6267) brd válasza Kvazár (#6265) üzenetére


brd
nagyúr

Az, hogy van 2 virtuális disked, és mindegyiknek hiányzik legalább a párja (csak 1 lemezből áll, 2, vagy több helyett). Tükrözni akartad a két fizikai lemezt?

The only real valuable thing is intuition.

(#6268) Barna


Barna
csendes tag

Sziasztok!

Segitsegetekre lenne szuksegem:

Alaplapi raid vezerlot szeretnek hasznalni Raid 1-re. A kerdesem a kovetkezo:
- Ha kiveszem az egyik hdd-t, es elviszem raid vezerlo nelkuli helyre, ki tudom olvasni az adatokat?
- Ha alaplapot cserelek, tudni fogja a kovetkezo alaplap/raid vezerlo, hogy ez most egy raid -es hdd?
- Raid 5-nel lehet alaplpaot cserelni az adatok elvesztese nelkul?

- En ugy tudtam, a Raid 1 2x gyorsabban olvas. De valahol (pcworld), azt olvastam, hogy ez nem igaz. Melyik a helyes?

Koszonom mindenkinek a segitseget!

Barna

(#6269) brd válasza Barna (#6268) üzenetére


brd
nagyúr

Hello!

- Vezérlőfüggő, de többnyire igen.
- Attól függ, hogy az új vezérlő mennyire hasonlít a régire a működésében (ha azonos gyártó/család, akkor sokszor működik), de általában nem.
- Lásd kettes pont (ha a vezérlő marad, akkor persze semmi akadálya).
- Az olcsó vezérlők nem sokat (ha egyáltalán) gyorsítanak a RAID1 olvasásában, az egyedülálló HDD-hez képest.

The only real valuable thing is intuition.

(#6270) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
2 db WD Green 2 TB-os vinyóból csináltam egy szoftveres RAID1 tükröt. A következő a szitu, adtam a vindóznak(Win 7 Ultmate 64bit HUN) egy hideg resetet(nem poénból, de nem is fagyás miatt :D ) és most reggel meglepve tapasztaltam, hogy diskmgmt.msc után a következő szöveg fogad: Újraszinkronizálás
Hmmm. Akkor most megsérült a tömb vagy mi van? Mi ilyenkor a teendő? Semmi? Ha semmi akkor meddig tart ez az újraszink kb? Gépet kikapcsolhatom közben vagy nem?
Egyáltalán mi a véleményetek a Windows szoftveres raidjéről van olyan megbízható mint az alaplapi? Oprendszer SSD-n van így annak újratelepítése nem kavar be a tömbnek ugye?
Köszi a válaszokat! :R
Ja és még egy bónusz kérdés :D szabad e töredezettségmentesíteni a RAID kötetet és ha igen érdemes e?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#6271) radi8tor válasza MrTwister (#6270) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem szerencsés kikapcsolni a gépet újraszink. közben.
A hossza a tömb méretétől függ. Értelem szerűen 100GB hamarabb végez, mint 2000GB.

Szerintem nem éli túl az oprendszer újratelepítését. De nincs ilyen tapasztalatom.

Lehet töredezettség mentesíteni, ugyanúgy kezeli minden a RAID-et mint egy normál HDD particitót.

⭐ Stella

(#6272) brd válasza MrTwister (#6270) üzenetére


brd
nagyúr

Nem sérült meg feltétlen, csak mivel nem szabályosan lett leállítva, újraszinkronizálja a biztonság kedvéért. Az, hogy meddig tart, a HDD-k és a vezérlő sebességétől függ. Ha emlékszel még az alap matekfeladatokra, akkor a perfmon-nal meg tudod nézni, hogy milyen sebességgel folyik a művelet, és ki tudod számolni, hogy meddig tart (de gondolom, azóta már úgyis befejezte). Nyugodtan leállíthatod a gépet, baja nem lesz tőle. A software-es RAID általában van olyan megbízható, mint az alaplapi szutykok, sőt, mivel a driverrel nem lehet olyan probléma, mint az alaplapi RAID-nél, szerintem megbízhatóbb. Persze ha rosszul tuningolod a gépet, akkor írhat ki hibásan adatot, de az nem a gép problémája. ;) Az újratelepítéssel, ha nem ezen van az OS, akkor semmi problémád nem lehet belőle, csak majd importálni kell a tömböt (előtte legyenek szinkronban a HDD-k, ha lehet), ha az újratelepítés teljes újratelepítést jelent (azaz az OS-ben nem lesznek benne a tömb adatai). Töredezettség-mentesíteni persze, hogy szabad, és érdemes, ugyanaz vonatkozik rá, mint az egyedülálló HDD-re. Gondolom, az SSD miatt kérdezed ezt, ott ez azért felesleges, ill. káros, mert ott nincs olyan, hogy fejmozgatási idő, az, hogy melyik részéről olvas az SSD-nek a gép, az csak egy adat, ha az SSD vezérlője jól van elkészítve, ezért nem sokat számít a sebességben, hogy töredezve van-e egy filerendszer. Viszont az SSD-nek káros, ha sok írást kell elviselnie, a töredezettség-mentesítés pedig sok írással jár.

The only real valuable thing is intuition.

(#6273) MrTwister válasza brd (#6272) üzenetére


MrTwister
őstag

Ez a perfmon tök jó! Nem is ismertem :B mindig tanul az ember valamit! :D Gondolom ez az importálás az "Idegen lemezek importálása" ugye? Mert akkor ha újratelepítek akkor ezt fogom keresni a diskmgmt.msc-ben! Köszi a részletes választ mindkettőtöknek! :R :R :R
Mostanra a tömb állapota "Kifogástalan" minden ok! :DD
Már el is indítottam a defragmentert a tömbre! Hmmm. elemzés szerint 0 % töredezett, ez tök jó! :C Gondolom fiatal még a tömb, bár 75%-a foglalt de ezekszerint "jól" pakolta tele a windows adattal :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#6274) bnorbert989


bnorbert989
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni mivel nagyon nem értek hozzá és nem akarom elcseszni.
Szóval adott egy szerver
Van benne egy (Pontos tipust nem tudtam megnézni)Megaraid Vezérlő.
6X73gb-os Merevlemezek találhatók a gépbe.
Szeretném úgy beállítani hogy amikor a windowst rakom fel,ismerjen fel 3x(2x76Gb egybevont)-os particiót.Hogyan tudnám ezt kivitelezni.Szeretném hibatűrőre állitani mivel ezt ajánlották nekem,a sok merevlemez miatt.Igazából én a biosban nem tudok eligazodni :) és ez a gondom,állítgatni tudok de most is ugy sikerült beállitanom hogy van 1db 136gb os particiom windows telepítésnél(2x76gb)plus egy 209Gb os formázatlan particióm.Ha jól számolom akkor ez 3db 73 gb os fizikai merevlemezt jelent,de még hiányzik egy :)
Ez persze csak az én bénaságom ,ezért kérek segitséget.:)

(#6275) Sunzi válasza bnorbert989 (#6274) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia.

Pedig nem úszod meg, a Raid biosban kell beállítani a dolgokat, illetve letölhető az LSI oldaláról a Megaraid Storage Manager, azzal is mindent meg lehet csinálni windows alól, kivéve a rendszer tömböt érintő változtatásokat (legalábbis egy részét), neked viszont erre lenne szükséged.

Érdemes kideríteni az alaplap, vagy a vezérlő pontos típusát, és letölteni, elolvasni a manualt.

Első körben el kell döntened, melyik raid formát választod, és hány tömböt szeretnél csinálni. Mindez abból kelljen kiderüljön, hogy mire, hogyan lesz használva...

Üdv:S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6276) bnorbert989 válasza Sunzi (#6275) üzenetére


bnorbert989
tag

Köszi a választ.Igazábol nekem az is jó lenne ha megmaradna az összes merevlemez kapacitás persze ekkor raid0 ba kell összefüznöm az összes merevlemezt.
A gond ezzel csak annyi hogy ma már volt muködő beállitás szépen ment midnen de msot nem akarja ezt.
probálgattam még a beállitást de valahogy így jött össze.
Néhány merevlemezen media errorokat mutat de formázni se engedi a fizikális merevlemezeket.
nekem amugy az is jo lenne,nem tudom hogy megoldhato e raid vezérlővel,hogy az összes merevlemez ugy legyen ahogy benne van a gépbe,szoval 6X73 gb.nem igazán izgat annyira,főleg igy hogy nem akar összejönni a raid adta lehetőség.Csak így nem tudok rá opot telepiteni ,mivel akármit állitok be egy vagy több merevlemez narancssárgán világit,utána probálom make online-al beinditani,el is indul de utána a probléma ugyanaz:S :W :W

(#6277) Sunzi válasza bnorbert989 (#6276) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ez nem hangzik jól, legalábbis a media error-os rész...
SMART státuszra mit ír a raid bios?
Én első körben mindegyikett offline státuszba raknám, majd ki is húznám a gépből, utána egyenként vissza.
LSI firmware-ek nem "szeretik", ha hibás diszket visszaraksz, de mennie kéne. Ha a media erro újra feltűnik, akkor valamilyen módon meg kéne nézni a pontos smart értékeket, lehet tényleg vannak hibás szektorok a diszken.
Meg persze ellenőrizd a kábelezést.
Ha az írási IO szám, és sebesség nem a legfontosabb, de kell a hely, akkor próbáld a dolgot RAID5-be állítani, de 1 diszk legyen dedikált hot spare.
Ja, amúgy SCSI diszkek?
Az is megoldható, hogy OS lásson 6 darab diszket külön, csak nehéz elképzelnem azt a felhasználási területet, ahol ez kifejezetten jól jönne, plusz nincs hibatűrés...

Ja, meg elvileg tudod clear-elni a failure státuszt, de ez firmware kérdése, és csak az emlékeimben van ilyen funkció...

A manualt ajánlom továbbra is megszerezni, ott le van írva tisztán minden, hogy mit hogy kell létrehozni...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6278) bnorbert989 válasza Sunzi (#6277) üzenetére


bnorbert989
tag

egy pár kérdésedre most tudok válaszolni a többit holnap folytatnám.
A Media errort én nem boot és nem is akkor látom amikor átnézi a lemezeket még boot előtt hanem amikor a Raid biosba bemegyek és átnézem a merevlemezeket(a fizikai lemezeket),akkor mindegyiknél meg van jelölve egy olyan hogy
Media Error : 6 (változó)
Nem hinném hogy Szektor hibás lenne mivel ma még nagyon szépen ment fel rá Op rendszer csak kicsit még variálni akartam a Merevlemezeket
Amit észre vettem:
A merevlemezeket egy sorszámmal jelöli
0->73gb SCSI(6 ös merevlemez)
1->73gb SCSI(5es merevlemez)
2->ez is(4)
3 Ez is(3)
4 Ez is(2)
5 Ez is(1-es merevlemez)
6 Erre nincs bekötve semmi
Folytatom...Szoval csináltam egy raid0ás beállitást,mindegyik merevlemezt kijeloltem majd így megkaptam az össze merevlemez kapacitását egy Logical Meghajtóra.
Nem volt jó,a 0 ás merevlemez narancssárgán világitott.
Kivettem azt így a 0 ás helyén már nem volt merevlemez majd ujra konfigoltam de most már értelemszerűen 5 merevlemezzel.
Itt már az ötödik (1-es számu)merevlemez világitott narancssárgán.
Folytattam kivettem ezt is így már csak 4 db merevlemez volt benne,konfig ujra ,a 2 ik jelölésű merevlemez világitott..
Lényeg a lényeg mindig a legutolsó merevlemez villogot be sárgán.
Holnap megprobálok még pár dolgot,kaptam egy beállítási dolgot,remélem segít,mennie kell mert ma nagyon szépen dolgozott minden,ahogy annak illik! :W :R

(#6279) bnorbert989


bnorbert989
tag

Nah a helyzet a következő.
Ha az alaplapi Vezérlőre kötöm rá a merevlemezeket,akkor nem media errort ad hanem
BUS Status: Medium Error
Igazából ezzel se jutottam sehova mert összefűzni dolgokat így nem tudok csak ha a raid kártyára dugom.
Itt viszont próbáltam raid5 ben 5db merevlemezt+1 hot spare-t
Ilyenkor minden merevlemez ujraindulás után narancssárgán világit ismét.
Minden Lehetőséget próbáltam,nem arról van szó hogy nem tudom beállítani,mert belehet csak Ha Ujra inditom a gépet utána már egy,kettő vagy akár az összes merevlemez Ofllien-ba Kerül.
Nem hinném hogy mindegyik merevlemez megadta magát,ez azért elég elképzelhetetlen,itt valami mással lehet a gond.Merevlemezeket felismeri tudom is variálni őket de Ujra indítás után nem akarja az igazságot.Formázni se engedi a merevlemezeket.
Meglehet hogy adatok maradtak rajta?
Mivel tudnám Újraformázni a raid bios nélkül a lemezeket?
Esetleg az is gondot jelenthet hogy a merevlemez helyeiket variáltam?
Azt mondta nekem egy ismi hogy az utolsó merevlemezt Jumper-el le kell zárni.De én egyik vinyón se látok Jumpert. :(

(#6280) bnorbert989 válasza bnorbert989 (#6279) üzenetére


bnorbert989
tag

TOvábbi észrevételek:(egész nap reggel 8 tól szívtam vele:semmi)
Ha beállítok több merevlemezt,semmi probléma.
Viszont ennél errort ad a gép:
initialize(ez az amikor felkészítem a merevlemezt a további müködésre ha jól tudom)
webbios-ba pedig egyszerűen kifagy.
Remélem ezek alapján valaki tud nekem mondani valamit.
Bocsi az ismételt Dupla Post maitt de már nem tudom szerkeszteni és szeretnék midnen információt a megmentőmnek felajánlani :C :Y :W

(#6281) brd válasza bnorbert989 (#6280) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem egyszerűen a SCSI busz lezárása nem stimmel. Ha a HDD-ken semmilyen jumper nincsen, akkor esetleg software-esen állítható ez, vagy ha ez sem jött be, akkor kell egy kis kütyü az utolsó HDD után a kábelre, ez lenne a terminator (lezáró).

The only real valuable thing is intuition.

(#6282) bnorbert989 válasza brd (#6281) üzenetére


bnorbert989
tag

A softweres/Bios-osban igazad lehet.
Viszont SCSI merevlemezekről beszélünk.
Itt a raid vezérlőből jön a kábel és ugy megy bele egy tömbbe.Ez a tömb "nyákon"keresztül adja a cuccokat a merevlemeznek szoval nincs kábelezés.
Viszont most már van egy kis reménysugár
Az alaplapi vezérlőre kötöttem rá így tudom formázni a merevlemezeket amit eddig,a raid vezérlő kártyával nem tudtam.

Sőt ahogy irom ezeket a sorokat most már megy a verifying is,ami ismét egy jó jel.
Ha én alaplapi vezérlőről szeretném uzemeltetni a merevlemezeket hol tudok raid tömböket létrehozni.Kártyás vezérlővel raid biosban de az alaplapin hol lehet?
BIOS?Ott nem láttam semmi ilyesmit,viszont van egy SCSI Manager ami az alaplapra kütütt dolgokat kezeli.Itt látom is a merevlemezeket viszont csak formázni tudom plusz verifying-elni:D

(#6283) Kvazár válasza brd (#6267) üzenetére


Kvazár
őstag

Uhh, bocsi, régen jártam erre. :B

Eredetileg tükrözve voltak, azután, valamiért megborult és nem tudtam helyretenni. Ez volt a gondom. Mivel a vendég felhasználóval semmit sem tudtam csinálni. :F
A leírásban szépen leírták, hogy hogyan kell a javítást elindítani, csak az adminként történő belépés nem jött össze.

Azóta a dolgot egy huszáros vágással megoldottam. De ez később, ha sata3-as vinyókat veszek vissza fog ütni. (Csináltam ghostot, majd töröltem mind a két vinyót, és a sata3-as marvell vezérlőről átdugtam a sata2-es intelesre, és megcsináltam ismét a tömböt, majd visszatettem a tömbre a ghostot.)
Ezért lenne jó megtudni, hogy mit rontottam el.

Eladó cuccaim: -

(#6284) bnorbert989 válasza bnorbert989 (#6282) üzenetére


bnorbert989
tag

Megoldottam amivel két napja szenvedtem.Leírom hátha valakinek jól jön.
Az előzmény fentebb olvasható.
Két dologra voltam kiváncsi:
az egyik:A merevlemezek mentek tönkre
A másik: vagy a raid vezérlő ment tönkre.
Olvastam hogy a windows 7 nél nem kell raid floppy lemez ugy mint az xp-nél,a win7elbánik az ilyen dolgokkal.
Betettem a win7-es lemezt bebootolt és arra voltam kiváncsi hogy egyáltalán látszodnak e a merevlemezek.
igen látszodnak.
A raid Vezérlő is Müködik,ezt abbol következtettem ki hogy tudtam raid tömböket létrehozni,csak valamiért nem engedte Initzializálni(előkészíteni a további müködésre)
Gondolkoztam hogy mi van akkor ha ezeken a lemezeken netalántán vanak még adatok.
Ilyenkor nem is tudom miért a Raid vezérlő kábelt át dugtam az alaplapiba és itt már olyan dolgot vettem észre hog felcsillant egy kis reménysugár.
Lehetett formázni a lemezeket továbbá media Hibákat lehetett rajta analizálni,javitani.neki álltam.A formázás kb1 órán át tartott az analizálás is.
Biztosra akartam menni ezért raid 1 et akartam kihozni belőle,ezért megcsináltam ugyanezeket a muveleteket a köveetkező lemezzel.Ezek után visszadugtam a raid vezérlőbe,a többi merevlemezt lecsatlakoztattam,kihuztam a helyéről és láss csodát voala,megy fel szépen az op rendszer :DEnnnyi a történet. :R :C 2 napig szenvedtem vele de msot már jó holnap még vár rám 4 merevlemez amit meg kell csinálnm:D

(#6285) matth78


matth78
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: ICH9R-ben készített RAID0 tömböt át lehet vinni ICH10R-be közvetlenül?

Nagyon jó lenne, mert a rengeteg adatot nem tudom lementeni...

(#6286) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata 5400-as HDD-k raid0-ás teljesítményével kapcsolatban?
Eddig 2x500GB 7200-es Samsung F3-at használtam, ami gyors. Átvitelre, de főleg elérésre (érzésre) sokkal gyorsabb 1db 7200-es HDD-hez képest a rendszer alatt. Kérdés, hogy ez hogy alakulna 5400-esekkel, amik pont elérésben nem jeleskednek single-ben. A hang miatt merült fel bennem a csere, eddig nem volt gondom a 7200-esekkel sem, de meg lett mozgatva a ház és azóta az istennek nem tudom megoldani, hogy ne legyen rezonancia.

(#6287) mg105 válasza matth78 (#6285) üzenetére


mg105
senior tag

elvileg igen, de garanciát az intel sem vállal!

(#6288) FeeLing_


FeeLing_
csendes tag

Hellosztok!

A problémám:

Win7 ahci módban, eddig egy winyót használtam, most tettem a gépbe 2db 320 gb-os ugyanolyan winyót, amit raid1-ben szeretnék használni.
Mivel a biosban device option-ban ahci helyett a raid-et kell kiválasztanom, hogy előjöjjön a raid menüje.
Beállítom a 2 db 320-as winyóra a raidet, akor a win nem indul el ami eredetileg ahci-ben lett telepitve, kékhalál, ha viszont visszakapcsolom ahci-be akkor elindul.

Tudnátok segíteni ebben, hogy mit kell csinálnom?
Előre is thx,

FeeLing_

(#6289) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! raid1 (tükrözés) esetén megoldható, hogy a vezérlő ne tároljon meta-adatokat a vinyókon, lehetővé téve a tömb bármely lemezének használatát egy másik gépben? ha megoldható, hogyan, és mely vezérlők képesek erre?

(#6290) brd válasza mg105 (#6289) üzenetére


brd
nagyúr

A vezérlők META adatok rögzítésére vonatkozó viselkedése nem igazán állítható. Viszont a legtöbb RAID vezérlővel ez egyébként sem probléma, mert a RAID1 bármely tagját egy nem RAID vezérlőre kötve látszódni szokott a tartalma.

FeeLing_: Van másik vezérlő az alaplapon (más színű csatlakozók pl.), ahová a HDD-t tudnád kötni?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6291) mg105 válasza brd (#6290) üzenetére


mg105
senior tag

és ezek a meta adatok mennyire szabványosak? van lehetőség például egy raid5 tömböt áttenni egy másik gyártó által készített vezérlőre adatvesztés nélkül? most szeretnék összerakni egy gépet, amin fontos adatok lesznek tárolva. raid1-re vagy raid5-re gondoltam, az adatmennyiség még képlékeny. ha meghal a vezérlő, mennyire lesz problémás rekonstruálni a tömböt egy másik vezérlővel?

(#6292) brd válasza mg105 (#6291) üzenetére


brd
nagyúr

Leginkább semennyire. Ha meghal a vezérlő, akkor új tömböt csinálsz másikkal, és a backupból visszamásolod a tartalmat. Persze el lehet játszani ilyen RAID Reconstructor-féle programokkal, de ha van backup (ha nincs: miért nincs? ;) ), akkor azt használni sokkal egyszerűbb...

The only real valuable thing is intuition.

(#6293) mg105 válasza brd (#6292) üzenetére


mg105
senior tag

mennyivel egyszerűbb lenne, ha szabványosítanák... :U köszi szépen!

(#6294) Brekkk


Brekkk
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy próbált e már a jelenlévők közül RAID 0-át készíteni 2 DB WD 1 TB-os FAEX HDD-ből.
Milyen teljesítménye van RAID 0-ban ezeknek a HDD-knek?
Milyen a random access time?
Ti milyen HDD-ből ajánlanátok RAID 0 építeni manapság?
SSD köszi nem alternatíva. Nem akarok 1 gyors rendszer HDD-t, amire más már nem fér fel.

[ Szerkesztve ]

(#6295) MrTwister válasza MrTwister (#6270) üzenetére


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Mostani lapom egy Gigabyte P67A-UD4 (B2). Ez tartalmaz 2 SATA3-as és 4 SATA2-es portot ill. 2db külső eSATA3-as portot!
Nemsokára meglesz a csere lapom (Gigabyte UD4 B2 to B3), gyakorlatilag ugye szinte egy és ugyanaz a 2 lap. Windows 7-et ezért nem telepítem újra az SSD-men. Viszont most a RAID1 tömböt alkotó 2 vinyóm egyike a gyári SATA3-as porton csücsül (a másikon az SSD), míg a másik az alaplapi eSata3-as porton ücsörög egy eSATA to SATA kábel segítségével. Mint tudjuk a B2-es lapokon nem szerencsés használni a chipset SATA2-es portjait egy hardverhiba miatt ezért ez a nyakatekert megoldás! Na most ha megérkezik a B3-as javított lapom akkor oprendszer újratelepítés nélkül a következőképpen megvariálom a vinyókat. Az SSD-m marad az új alaplap SATA3-as portján, a RAID1 tömb egyik vinyója megy az egyik SATA2-es portra a másik a másik SATA2-es portra, a maradék 2 SATA2-es porton pedig marad a Bluray író és a DVD íróm(mint ahogy most is vannak)! Egy SATA3-as port ugye üres marad egyelőre. eSATA-n marad a Raptorom mint most is és ugye a másik eSATA port így felszabadul. A kérdésem, hogy a tömb megbolondul akkor ha szoftveresen nem történik ujratelepítés és változás csak hardveresen kerülnek más portokra a tömb elemei? Mennyire rugalmas a szoftveres RAID ilyen szempontból? Adatvesztés nem lesz ugye? Egy újraszinkronizálást kibírok csak adatvesztés ne legyen! :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#6296) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne, leeht kicsit alapnak tűnik.
Telepítettem egy gépet tettem bele két azonos HDD és egy külön kártya segítségével létrehoztam a RAID1 tükröt.
Ez szépen is üzemel. Feltelepítettem a Silicon Image java-s utul-ját xp alá. Mutatja is, hogy midnen rendben.
Egy bizonyos alkalmazás véget az elején godnok voltak és néha kék halállal eldobva magát újraindúlt/ez megoldódott egy lap proci, cserével/.
Ilyenkor a RAID1 kötet tljesen szétesett. Gondolom ez normális. Az azért kicsit feszélyezett, az időintervallum amíg helyre akarta állítani, bár tuti megtette volna.
Bootoláskor bementem F4 raid tömbe és SYNC-en volt mind a két kötet. XP alatt az util is jelezte, hogy gond van.
Én ekkor egy trükkel letörlöm a raid tömböt és újra létrehozom és midnenki boldog, egyből Current lesz minden, mivel igazából nem lehet eltérés a két raid tömb között.
Vagy nagyon rosszúl csináltam?
2db 1T HDD van benne és szeritnem egy napig is szinkronizált volna amire nem volt időm, ha megcsinálta volna egyáltalán, mivel az util scak az újraindítáast követően frissített.
Ez még rendben is lenne de az embernél ahol lenn van a PC tegnap egész napos áramszünet volt, van UPS is, de ezek szerint nem kényszerítette ki a gép leállítását.
Mit babrálhattam el?
Természetesen emgitn szétesett a kötet. Mindig nem mehetek oda és húzhatom fel őket.
Csak a véleményetekre lennék kiváncsi remélem érthető voltam nagyvonalakban.

(#6297) ticzi01 válasza ticzi01 (#6296) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Igazából csak azt nem értem, hogy amikor megsérül a raid tömb egy pl véletlen kékhalál vagy áramszünet gyanánt akkor gyakorlatilag adateltérés a két hdd között nem sok lehet, ugyanakkor ha a raid menűben letörlöm létrehozom megint midnenki happy és CURRENT midnkét hdd. És látszólag teljesen jól is üzemel.
Most arra lennék kiváncsi tényleg azonos a két hdd tartalma vagy ebben van egy kis csinga azért?

(#6298) brd válasza ticzi01 (#6297) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nincs kikapcsolva a write cache, és nincs memória/elem a vezérlőn, akkor Istenen kívül senki meg nem mondja, hogy egy váratlan leállás után egyforma-e a tartalmuk. Ezért fut le az ellenőrzés.

The only real valuable thing is intuition.

(#6299) Kvazár


Kvazár
őstag

Nekem is lenne egy raid1-es kérdésem.
Van egy raid1-es tömböm, melyben az egyik vinyó igencsak vacak állapotban van, és rendeltem helyette egy másikat. A kérdés az, hogy ezt a cserét hogyan a legcélszerűbb megejteni? Csak simán kicserélem, és minden helyre fog állni magától, vagy az a legjobb, ha ki ghostolok mindent, törlöm az egész tömböt, majd az új tömbre vissza teszem a ghostot?

Eladó cuccaim: -

(#6300) ticzi01 válasza brd (#6298) üzenetére


ticzi01
aktív tag

köszi a választ korrekt volt, de totál hülyének éreztem magamat semmit sem értettem belőlle....
Holnap utánanézek köszi az irányvonalat!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.