Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6151) Teasüti válasza Kvazár (#6148) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elméletben mindig a kerületén a leggyorsabb egy vinyó, nem függ össze közvetlenül olyasmivel, h short stroke, meg hasonlók. Intel vezérlők képesek elvileg olyanra, h hibrid raid-eket hoznak létre, pl vinyó elején raid 0, a végén meg raid 1. Érdekesen hangzik.

(#6152) Sunzi válasza Teasüti (#6151) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A gyorsabb kezdő (kerületi) sebesség az csak az egyik ok, ami miatt létezhet a short stroke mind eljárás. A másik a zónák használata, illetve a magas átlagos seek idők döntő befolyása az IOPS-ra a hdd teljes területére nézve, illetve ennek a csökkentésének az elérése. Azaz, valamelyest nyilván összefügg.
Emlékeim szerint régebben a hdd gyártók szerver diszkjeiben firmware szinten csináltak ilyet, mostanában erről nem hallottam

Az eredeti nevén Matrix raid, amit említesz, ezzel szorosan nem függ össze, más elgondolásból létezik. Hogy melyik ICH(R) verziók támogatják, az kinyerhető az intel oldaláról...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6153) Teasüti válasza Teasüti (#6145) üzenetére


Teasüti
nagyúr

up

(#6154) Jester01 válasza Teasüti (#6153) üzenetére


Jester01
veterán

Ha szoftveres raid-et csinálsz az oprendszerrel*, akkor hagyhatod a beállítást ahci-n és így a trim is megmarad meg a káposzta is jóllakik ... vagy mi. Feltéve, hogy nem a raid-ről akarsz bootolni hanem az ssdről, ami logikusnak tűnik.

* Mint tudjuk, ezek a gagyi alaplapi vezérlők szintén szoftveresek, mondjuk raid0 esetén meg nincs is mit számolgatni.

Jester

(#6155) Teasüti válasza Jester01 (#6154) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Windows csíkozástól mindig ódzkodtam vmiért.
Olyan eretnekségnek tűnik nekem.

szerk: mi történik egy win reinstallnál?

[ Szerkesztve ]

(#6156) Jester01 válasza Teasüti (#6155) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem semmi. Gondolom ráírja a lemezre, hogy csíkozva van. De én nem használok windowst, szóval passz.

Jester

(#6157) El Kebir válasza Teasüti (#6150) üzenetére


El Kebir
őstag

"Átlag 8 ms kontra 16 ms"

Mivel mérted?
Érdekelne a teszt róla, mert az én emlékeim nem ilyen rózsásak. Meg is néztem egy-két régi tesztet róla, amiben 13ms feletti a véletlenszerű elérése....amiben a nálam lévő wd green 14-15ms-t tudnak.

Szerintem, azt te benézted és nincs ilyen különbség a nálad lévő két lemez között. Viszont emiatt eléggé felülértékeled annak a típusnak a képességét. Egy új 7200-es könnyen lehet, hogy ütné azt a tervezett három vénséget.

ha úgy gondolod, hogy 10k megér két olyan régi hdd, akkor akár a tiedet is eladhatnád 5k-ért és 15k Ft lehetne venni egy gyors és nagykapacitású hdd-t, többet ér az mint öregekkel vesződni, persze ha pont a barkácsolás öröméért vennéd, akkor nem szóltam. (csak akkor nincs is mit megbeszélni)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6158) Teasüti válasza El Kebir (#6157) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit lehet kapni 15-ért, aminek nagyobb a random read-je, mint 3 db régi samunak raid 0-ban?

(#6159) El Kebir válasza Teasüti (#6158) üzenetére


El Kebir
őstag

szerintem sok különbség nem lesz egy lemez és három öreg lemezes raid0 között random readben...
miért nem teszed azt a játékot az ssd-re, ha már a random readre hajtasz

bal fent négylemezes raid0 (a lemezek leggyorsabb pereméből készítve) 4k-s tesztben 20x lassabb az ssd-nél, de csak alig 2x gyorsabb az egylemeznél (bal lent), és te ezeknél lassabb lemezekből akarsz, raid0-át.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6160) Teasüti válasza El Kebir (#6159) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert van 30 gigányi gta-m, és csak ehhez ssd-t venni luxus lenne. :P
Amúgy meggyőztél, most nézegetem a legutóbbi hdd tesztet az 500-asokról.
Seagate 7200.12 egészen megtetszett.

Egy helyi boltban van is belőle, csak ép í pontos típusát nem írják. :W
Olyan 10k környékén van az átlagára.

Egy vmi viszont még mindig piszkálja a csőröm.
Még mindig nem találtam olyan tesztet sp1614c-ről, ami összehasonlítható a seagate eredményeivel.
A legrelevánsabb infó vmi IOMeter volt, de ilyen fájlszerver teszt, meg webserver, meg stb.
Nem tudom ezt hova tenni, ha a ph-s cikkek kerülnek terítékre, hisz ott nem volt ilyen halandzsa.

Ugyanakkor a seagate 7200.12 500-asról sem találok vmi kézzelfoghatót, pl crystal disk mark tesztet.
Na, egy megvan. RAID 0 teszt. Nem rossz... 21 MB/s-re képes a samum 512k random read-ben... :o És ha 3 lenne belőle, huhh.

[ Szerkesztve ]

(#6161) El Kebir válasza Teasüti (#6160) üzenetére


El Kebir
őstag

a 40-re már ráfér a 30 :P

én is először 40-es intelre gondoltam, aztán mégis 64-es lett, és jobb (de még így is kicsi), mert minden "trugyit" amit naponta-kétnaponta elindítok, vagy többször használok érdemes ssd-re tenni, úgy lehet csak érezni, mennyire gyors, ha arról megy minden és nem csak bootmeghajtó...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6162) Teasüti válasza El Kebir (#6161) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Találtam egy single barracudáról egy Crystal DM képet és szégyen szemre alig van, vagy nincs is különbség a raid 0 és a single közt random elérésben. :F
Pedig úgy tudtam, h a csíkméretnék kisebb fájlokat párhuzamosan tölti be a vezérlő, szal legalább a random 5k-s tesztnél kéne lennie vmi különbségnek, nem?

(#6163) polgcsabi válasza Teasüti (#6162) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Az elérési időt a RAID tömben alkalmazott winyó határozza meg, nem pedig a RAID tömb milyensége!

(#6164) polgcsabi válasza Teasüti (#6162) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Venni kell 2 v. több normális winyót meg 1 úgyszint normális vezérlőt és minden jól megy!

(#6165) Teasüti válasza polgcsabi (#6163) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval ez az elérési idő közvetlen hatással van a véletlenszerű olvasásra is? :B
De ha megnézek egy raptor eredményt, ott sincs lényegi különbség a mért sebességekben, az se gyorsabb. :F

(#6166) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Két Hitachi T7K250-ből (HDT722525DLA380) tervezek raid0-át építeni hamarosan. Van valakinek tapasztalata ezekkel? Vélemény róluk raid szemszögből?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6167) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ahogy nézem a szoftveres raid van olyan hatékony, mint a "hibrid" - alaplapi vezérlők -, ha nem hatékonyabb. Most olvastam ezt a cikket.
Legalább eloszlatta a kételyeimet a windows raid-ről.

Az a része tetszik, hogy win alapból tudja azt, amit az intel matrix raid-nek hív.
Gyakorlatban ez hogy is működne win7 alatt? Nem egészen tiszta ez a része.
Először meg kell partícionálni a dinamikus lemezeket - mondjuk két meghajtó esetében szimmetrikusan, ugyanúgy - és a partíciókat kell kijelölni a lemezkezelőben a varázsló indításakor?
VAGY, formázatlan/partícionálatlan dinamikus lemezeken csak simán indítom a varázslót és menet közben lesz lehetőségem short stroke-ra?

A cél pedig, hogy a lemezek elejére raid 0-át rakni, a végére mondjuk raid 1-et.

(#6168) Kvazár


Kvazár
őstag

Eddig mentek a mentések, és most elkezdtem a tényleges low level formázásokat.
És csodálkozva látom, hogy a raid-ben lévő vinyómat is látja a samu tools progija.
Ha ott simán legyalulom, akkor elméletben jó lesz?

Más:
Ti mit ajánlotok, alaplapi vezérlőt vagy pci-e-eset?
Van egy ilyen karim [link] és alapom meg ez [link].

Szerintetek áttegyem a tömböt a külső vezérlőre?

Eladó cuccaim: -

(#6169) rup1u5 válasza Kvazár (#6168) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A low level format miben más mint a sima format és miért érdemes azt használni?
Lehet, hogy nekem is el kéne ezt játszanom a két hitachinál.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6170) Kvazár válasza rup1u5 (#6169) üzenetére


Kvazár
őstag

A hibás és gyenge szektorokat kizárja a partíciós táblából, és így olyan mintha nem is lennének. Még a HD sentinel is azt jelzi utána, hogy nincsenek.

Eladó cuccaim: -

(#6171) Jocky


Jocky
tag

Srácok, bocs ha láma a kérdésem,még kezdő vagyok.Raid 0-t szeretnék a gépre.Biosban be is allitottam Raid módra.Inteles lapom van és Bootoláskor ki irja,hogy a Ctrl+l lenyomásával tudok a Raid konfiguralo menübe lépni,de hiába nyomom le, nem lép be!Nem tudom mit csinálok rosszul,vagy hogy egyáltalán mikor kell ezt a Ctrl+l kombinációt nyomni!
Láttam hogy itt sok szaki van ezért szeretnék segítséget kérni!Thx!

(#6172) rup1u5 válasza Kvazár (#6170) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hú ez jó!
Ezt el fogom játszani a 40-es samsungom-al mert azon sentinel 5 hibás szektort jelez.
Hogyan kell egy low level formatot kivitelezni?
Ha megérkezik a vincsim jövök én is a láma kérdésekkel.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6173) rup1u5 válasza rup1u5 (#6172) üzenetére


rup1u5
nagyúr

akarom mondani 640es samsungommal

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6174) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! ha advanced format-os vinyókat akarok raidbe kötni, 4k-s szektorméretet válasszak? utána ha a windows 7 lemezkezelőjében formázom 4k-s szektormérettel, elvileg ideálisak lesznek a beállítások, igaz?

(#6175) Kvazár válasza rup1u5 (#6172) üzenetére


Kvazár
őstag

Több lehetőség van rá. Estool nevezetű progit letudod szedni a samu oldaláról, és amikor bootolsz, azt egy cd-re kiírva beteszed és arról bootolsz.
Amint elindul megkeresi a vinyóidat, te kiválasztod azt amelyikkel foglalkozni szeretnél, és azon entert nyomva eljutsz egy olyan részre, ahol tesztelhetsz, vagy akár low level formálhatsz is.

Nem feltétlenül szükséges a samu oldaláról leszedni, mert léteznek diagnosztikai boot cd-k és azok is szokták ezt tartalmazni. Ilyen cd pl. a Hiren's Boot cd.

Az a jó az ilyen cd-ben, hogy rengeteg féle tesztprogi van fent rajta és nem neked kell összevadászni.

Eladó cuccaim: -

(#6176) Kvazár válasza Jocky (#6171) üzenetére


Kvazár
őstag

Első lépésnek a biosban kell a lemezkezelést raid-re állítani és kapcsold ki a quick boot-ot, meg mindent, hogy láss mindent és ne a szép képeket.
Boot közben egyszer csak lesz egy olyan képernyő, ahol kilistázza a gépben lévő vinyókat, na akkor kell a ctrl+i-t nyomni. (Egyébként akkor a lista alján írja is.) Ha nem tudnál így sem bejutni, akkor kérj kölcsön egy ps2-es bill.-t, hátha az usb-set nem kedveli.

Eladó cuccaim: -

(#6177) Jocky válasza Kvazár (#6176) üzenetére


Jocky
tag

Köszi a segítséget!Még csak annyit, hogy nemCtrl+l?Te i-t irtál!

(#6178) Kvazár válasza Jocky (#6177) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen. :R De mindegy, ott úgy is írja. ;)

Eladó cuccaim: -

(#6179) Teasüti válasza rup1u5 (#6166) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezek se mai gyerekek már.
Nekem azt mondták feljebb, hogy a mai vinyók körbehugyozzák a régieket.

(#6180) rup1u5 válasza Teasüti (#6179) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Természetes, hogy a mai vincsik gyorsabbak de nem sebességrekordok döntögetése a célom. Ilyem vinyóm van, ez teljesít nálam évek óta kifogástalanúl 100%-os állapotban ma is. Ezen van a rendszerem és mikor raid-re adtam a fejem ésszerű és olcsó döntésnek bizonyúlt szerezni mellé még egy tesót. Túl mélyen nem kívánom magam beleásni a raid témába csak akarok építeni egyet, mivel nekem az SSD-k még mindíg drágák és kíváncsi is vagyok, hogy milyen. Egy biztos! A jelenlegi single felállásnál tuti biztosan érezhetően gyorsabb lesz két ilyen raid0-ban. Látom, hogy te már nyakig elmerültél a témában és olvasgatod a teszteket, vakargatod a fejedet holott ha jobban belegondolsz +/- néhány másodpercnyi bootidőt jelentene az, hogy régebbi vagy újabb vincsit használsz raidhez, oprendszerhez. Szóval kb vihar egy pohár vízben kategória. ;)
A célom csupán annyi, hogy fogom a két hitachit, csinálok belőlük raid0-át 128as blokkokkal (ph! teszt szerint ez a legjobb oprendszernek) és kész. Addíg jó lesz míg 20-ért nem fogok tudni venni egy jófajta 80-as SSD-t.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6181) El Kebir válasza Teasüti (#6179) üzenetére


El Kebir
őstag

"a mai vinyók körbehugyozzák a régieket"

miért, nem úgy van? :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6182) El Kebir válasza rup1u5 (#6180) üzenetére


El Kebir
őstag

Az is egy megoldás, hogy a régi hdd elad, és abból a pénzből és amit a másik beszerzésére fordított volna az ember, már lehet venni egy új hdd-t, gyorsabb fajtából. Két öreg hdd raid0-ban se lesz gyorsabb, mint egy mostani új. (mondjuk ez függ a korkülönbségtől is :) )

Én alapvetően nem erőltetném a régi hdd-ből raid0-át, amíg kettő árából kijön egy új. (ha a használhatóság a fontos és nem csak a barkácsolás öröme)
Ahogy a két öreg raid0 érezhető gyorsulást jelent, pontosan úgy egy új és gyors hdd is érezhető gyorsabb lenne.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6183) Kvazár


Kvazár
őstag

Valaki kérdezte mire jó a low level format, tessék a gyakorlatban erre jó: [link]

Eladó cuccaim: -

(#6184) El Kebir válasza Kvazár (#6183) üzenetére


El Kebir
őstag

Oké, hogy most 100-as a kondició, de nem tudom mennyire valós ez a javítás, hogy azok a gyenge szektorok, amik annak lettek jelölve, mennyire "javultak meg", vagy maradtak gyengék úgy, hogy most nincsenek megjelölve.
Engem nem a sentinel kijelzése izgatna, hanem a szektorok tényleges állapota. (sentinel vagy más program kijelzése csak az eladásra szánt hdd-nél számít, habár vevőként a tényleges állapot is érdekelne...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6185) rup1u5 válasza El Kebir (#6182) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Úgysem tudjátok elvenni a kedvem! :P
Jó lesz ez a két hitachi! Ph! tesztekben elég szépen szerepelt.
Egyébként melyik vincsi ma a sláger rendszervincsi? Halk, gyors, raid-hez is ideális?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6186) mg105 válasza El Kebir (#6184) üzenetére


mg105
senior tag

nem hiszem, hogy ezzel újra használatba kerülne a sérült szektor. egyszerűen kitörli a SMART-ból az áthelyezés logját, így olyan lesz, mintha gyárilag már át lett volna címkézve a sérült szektor. valóban megtévesztő!

(#6187) rup1u5 válasza Kvazár (#6175) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kösz!
Ez a Hiren's BootCD rendesen tele van pakolva hasznos cuccokkal! Már szedem is lefelé!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6188) Teasüti válasza El Kebir (#6181) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De, tőled tanultam. :DDD

rup1u5 #6180:
OS az nekem most is ssd-n van. Én 3 db olyan vinyóból szerettem volna raid-et alkotni, ami még a tiednél is idősebb pár évvel. Lebeszéltek róla, h egy mai példány van olyan gyors, mint a régiek hárman együtt.

Amúgy az ahtlon 64-es korszakban volt raid 0-ám ugyanebből a samu sp1614c-ből.
És élményben semmivel sem, vagy alig nyújtott többet windows alatt, mint a single vinyó.
Ha másolni kellett (pl giga lanon keresztül, lanparty-n), akkor lehetett vele villogni, de egy ssd-vel össze se lehet hasonlítani a végeredményt. Egyszerűen nem egy ringben játszanak.
Nagyon egyszerűen el lehet magyarázni az érzést: ssd alatt szinte transzparens lesz a rendszer, csettintésre történik minden. HDD-vel SOHA nem lesz ilyen.

Játék partíció alá viszont látok benne fantáziát. Egészen amíg szaré' hugyé' nem lehet venni ssd-ket, mert akkor felhalmozok majd belőle annyit, amennyin a játékok is kényelmesen elférnek.

(#6189) Teasüti válasza rup1u5 (#6180) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah igen, hozzátenném, h az itteni közösség elég rossz hatással van az emberre, mikor először idelátogattam és elkezdtem lökni a "hülyeségeimet", hamar észheztérítettek. :DD
Én pont ugyanezt szerettem volna, mint te, a meglévő mellé még egyet (kettőt).
És pont ugyanezt a választ kaptam rá. ;]

Van benne vmi, 10k-ért lehet venni újonnan garival a ph tesztnyertes seagate 7200.12-őt (500-ast), míg nálam pl épp ugyanennyiért szerettem volna venni a meglévő mellé két másikat.
Aztán lehet a seagate gyorsabb, mint ezek hárman együttvéve. Remélem...

szerk: de azért várjuk a gta kontra raid 0 teszteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#6190) rup1u5 válasza Teasüti (#6188) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Elbeszélünk egymás mellett! :) Tisztában vagyok vele, hogy SSD a király és hogy hdd-vel soha nem lesz olyan az érzés de nem is írtam sehol, hogy én SSD-ket akarok alázni az 5 éves vincsikből tákolt raid-emmel. :N Nem értem miért írsz ilyeneket nekem. Elég egyértelműen leírtam, hogy mi volt a kiindulási pont:

- építek egy rédet!
- jó építs
- van ez a hitacsi, veszek mellé egy párt aszt jó lesz!
- na rajta

Mivel újabb HDD-kel nincsen tapasztalatom ezért logikus, hogy az egy hitacsi után a két hitacsi raid-ben gyorsabb lesz. Ez nekem már elég még akkor is ha egy modern vinyó gyorsabb lenne náluk. Ennyi lenne az én logikázásom. 5-6 évente veszek új HDD-t, amikor már kevés a tárhely. Ezért nekem minden új HDD vásárlás eddig érezhető gyorsulást hozott.
Ha az általad említett vincsiből most kettőt vennék az már 20K körűl járna ami durván több annál amennyiért ezt a második hitacsit vettem. Tehát itt már meg is dőlt az elmélet.
38K-t nem fogok egy 80-as Intel X25-ért adni az biztos, úgyhogy kivárok míg 20-ért lesz hasonló, újonnan. Addig meg számomra ez is előrelépés lesz sebességben.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6191) Teasüti válasza rup1u5 (#6190) üzenetére


Teasüti
nagyúr

5k-t ér az a típus, ami nekem van. :)
Tegyük fel, h egy tesót vennék ennyiért.
Ha a meglévőt eladom pont kijön egy 10k-s seagate.
Innentől nem értem a kérdést. :P
Az újból nem feltétlen kell mindjárt kettő (nekem).

Én bízom ebben a tanácsban, gondolom 'péhára' nem hülyék járnak. ;]
Biztosra csak akkor tudnék menni, ha látnék egy sp1614c raid 0 crystal disk mark eredményt, amit közvetlen össze tudnék hasonlítani bármi mással - mint pl a fent említett vinyóval.

(#6192) Tüzi

Hello!

P5K deluxe lap intel raid chipjére van fűzve két WD vinyó raid 0-ba. Winxp sp3 alatt látom mindkét meghajtót (c,d), win7 alatt csak a c-t. Ez mellett jmicronra van rakva egy darab samu, de ez nem zavar be a képbe. Win7 telepítő alatt is mutatja mindkét partíciót, de a rendszer csak a C-t látja.
Ötlet valakinek?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6193) mg105 válasza Tüzi (#6192) üzenetére


mg105
senior tag

lemezkezelőben adtál neki betűjelet?

(#6194) rup1u5 válasza Teasüti (#6191) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Zárjuk le a témát mert látom, hogy nem értessz engem. :DDD
Nem új vincsit akartam venni, hanem a meglévőből raid-et építeni.
Értem amit írsz és értem a logikádat is de úgy érzem valahogy neked nem jön le az enyém.
A PH!-s fórumozók arany eszét meg már 9 éve dicsérem! :R
Sok problémámat megoldották itt már!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6195) Tüzi válasza mg105 (#6193) üzenetére

Telepítéskor töröltem a C partíciót, majd formáztam. Eszembe nem jutott, hogy eltűnhet, mert látszott mindegyik.
Bootolok telepítőről megint akkor, és utánanézek.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6196) mg105 válasza Tüzi (#6195) üzenetére


mg105
senior tag

ha van másik partíció azon a vinyón, ahova a rendszert telepíted, sokszor nem kap alapból betűjelet. ilyenkor manuálisan kell adni neki. így biztos látni fogod! (gondolom azért nem ad neki automatikusan, nehogy bezavarjon valamibe. van, aki például mappaként csatol egy partíciót, neki nem is kell betűjel)

(#6197) Tüzi válasza Tüzi (#6195) üzenetére

W7 telepítő már nem látja. De jó...

(#6196) mg105
Ez egy raid 0 tömb. Nem csak simán vinyós megoldás.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6198) Tüzi

Get data back látja, mint partíciót. Méretre is jó. Hogy tudok én ennek másik betűjelet adni?
(bár érdekes, hogy nem a rendszer-partícióra írja, hogy bootable, hanem arra a partícióra, ami el van tűnve)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6199) PhoenixK válasza Tüzi (#6198) üzenetére


PhoenixK
őstag

Sajátgép -> futtatás -> diskmgmt.msc
Itt a lemezkezelőben meg tudod nézni, hogy rendben van-e a partíció, stb.
Jobb klikk az adott partíción, majd "Meghajtóbetűjel és ..." Utána adsz neki egy tetszőleges betűt!

Ha továbbra sem kerek a dolog, akkor tegyél be ide vagy privátban dobj egy képet a lemezkezelőről!

szerk.: Csak hogy biztos jól értem-e: megvan még az XP rajta, csak az új rendszer nem látja az egyik partíciót... Igaz?

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6200) Tüzi válasza PhoenixK (#6199) üzenetére

Megpróbálom köszi!

Jelenleg W7 van rajta. XP már nincs mert*
Amit nem értek (a partíció "nem látása" mellett) az az, hogy miután
*töröltem a C meghajtót, majd megformáztam W7 telepítővel ntfs-re,
és boot-kor után folyton megkérdezi, hogy melyik OS-el akarok bootolni. Feltelepítettem már "pár" rendszert, de ilyen, hogy így tűnjön egy meghajtó, sose fordult elő velem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.