Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10001) Steven válasza Steven (#9998) üzenetére


Steven
addikt

1. re nem kaptam választ hátha a 2. kérdésemre kapok:)

Meglévő rendszert lehet raid 1 be rakni , törlés újra rakás nélkül? :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10002) brd válasza Steven (#10001) üzenetére


brd
nagyúr

Az elsőre is: neked kell indítani a cserét. A másodikra: vezérlőfüggő. Software-essel csak így működik, HW-es esetén attól függ, mennyire figyeltek oda erre.

The only real valuable thing is intuition.

(#10003) brd válasza letix (#10000) üzenetére


brd
nagyúr

Ennyire azért nem rossz a helyzet RAID1 esetén. Többnyire egyszerűen betéve a háttértárat egy nem RAID vezérlőbe is látszik a tartalom, de a ha nem, akkor sem nagy művészet lementeni.

The only real valuable thing is intuition.

(#10004) python1


python1
veterán

Üdv Uraim!

Van nekem itthon pár raid kártyám,érdemes lenne használnom szerver konfighoz,hoz valami sebesség ill stabilitási biztonságot?
Ja igen,nem használnám raid módban.
Vagy egyszerűen az alaplapi sata csatlakozók is hozzák azt a szintet?

(#10005) Hunter2 válasza Steven (#10001) üzenetére


Hunter2
addikt

az RAID vezérlő függő lesz szerintem. Én most cseréltem vezérlőt és az új adaptec-ben van olyan funkció hogy újraépíti a tükröt, ki kell jelölni neki melyik a forrás és megcsinálja.
A B verzió hogy valamivel csinálsz egy komplett lemez képet a vinyóról. Megcsinálod a RAID kötetet. utána meg vissza állítód a lemezképből.

(#10006) Steven válasza Hunter2 (#10005) üzenetére


Steven
addikt

Lemezkép is tök jó ötlet köszi! :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10007) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok, egy infó, hogy vettem itt a hardveraprón Csuzy88-tól itt ARECA ARC-1210-es RAID vezérlőt 1 éve, és mivel már sok tapasztalatom összegyűlt a folyamatos használat alatt, úgy érzem, hogy nagyon jó vételt csináltam:

- 4 portos, SATA RAID, hardveres, 256 MB memóriával, menedzsment felülettel

- 4 TB-os HDD-t is kezeli firmware frissítés után, elvileg nagyobbat is, én 4 TB-tal használom

- igazi hardveres RAID, sok finombeállítással, például ha újraépíti, mi kapjon prioritást: az újraépítés vagy ahogy használod, stb...

- hibás HDD után is a RAID 1 tömböt új HDD-vel szépen újra építette

- menet közben lehúzott HDD miatti összeomlás után is szépen újraépítette magát adatvesztés nélkül

- Én RAID 0 és RAID 1 üzemmódban próbáltam, RAID 1 miatt vettem

- megbízható és gyors

- Működik 32/64 bites Linux alól, Windows XP, Windows 2003 32/64, Windows 7 64 bit alatt is tesztelve, minden oké! Van Windows alá HTTP-s felület, böngészőből csatlakozol a lokális szerver 81-es portjára, és ott be tudsz állítani mindent, amit boot-nál BIOS-ból is be tudsz, sőt, grafikusan látsz több mindent.

- SSD-vel nem próbáltam, de elvileg működik, bár én nem használnék SSD-t RAID-ben.

- Egy gépben több kártya is lehet, szépen kezeli a kettőt egymás mellett.

- admin jelszó: admin/0000 vagy MNO974315743924

Hasonló kártyát külföldről 15 ezer Ft-tól láttam, de újként 80 ezer körül árulják, én még 3 ezerért vettem, most 2 ezer, szerintem ha egyszerűen RAID 1-ben akarsz 1-2 tömböt kezelni, azaz 2-4 HDD-t akkor arra tökéletes. Én vettem tartalék kártyát is, ha bármi gond lenne, mindegyik működik, mindegyiken frissítettem a firmware-t, ha bármi lenne.
Fájl szerverbe, vagy épp dolgozni tökéletes lehet. Mármint, nekem tökéletes... :B

Régebben használtam én is SIL-3114 és ilyesmi RAID kártyákat, nem egy szint, azok nagyon fapadosak, bár működnek, de komoly adatot csak külön mentéssel bíztam rájuk.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#10008) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdvözlet!

Win telepítés előtt állok, jelenleg egy db 240es ssd van a gépben, kérdés, hogy érdemes e 2 db 256-ost, amiből véletlenül pont van itthon 2 db egyforma micron M550-es raoi 0-ba összefűzni, láttam pár tesztet de azok régebbiek voltak, alaplap: Asus Z87-a, azt olvastam tesztelek látványos a javulás, pl crystal disk alatt, de amúgy annyival nem jobb
Köszönöm

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10009) python1 válasza fgordon (#10007) üzenetére


python1
veterán

Nagyon jó,hogy leírtad a véleményed a kártyáról.
Egy kérdésem lenne,hogy non raid módot tudja a kártya,arra az esetre ha kevés lenne az alaplapi sata csati?

(#10010) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Adott egy raid vezérlő 2 diszkkel raid1-ben egy Win szerverben. Restart után furcsa állapot állt elő, némi nyomozás után kiderült, h a tükör 4 napja szétesett és most a 4 nappal ezelőtti állapottal indult a rendszer. Lekapcs után egy diszket szúrópróbaszerűen lehúzva szerencsésen elindult a frissebbb állapotában, tehát a jó diszkről. Kérdésem, h amikor szétesik egy tükör, a vezérlő honnan tudja, h melyik diszken vannak a jó adatok? Ugye ha most visszakerül a másik diszk, megint arról indul a rendszer - ha teljesen le lenne gyalulva, akkor már észrevenné a vezérlő, h nem onnan kéne bootolni? (Úgy tudom, direktben nem lehet neki megmondani, h melyikről csináljon rebuildet). A diszk serial számát nézi vagy kiír valamit a lemezre magának és onnan tudja, h egy lemez benne volt egy tömbben? Mert utóbbi esetben ha a nem up2date lemez külön gépben le lenne formázva (mondjuk, h fizikailag rendben van), akkor már sanszos, h nem lenne olyan ostoba, h azzal írná felül a jó diszket, de ha serial alapján azonosít, akkor simán lehet, h az lenne.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10011) fgordon válasza python1 (#10009) üzenetére


fgordon
senior tag

Szia, igen, én 1 HDD-vel próbáltam ki, nekem működött, látta, mindenféle RAID nélkül.

Itt a leírás hozzá, egy régebbi firmware-hez.

Itt ezt írják, tehát ha jól értem akár 4 HDD-t is külön-külön tud kezelni, 79. oldal:

"
3.7.5.4 JBOD/RAID Function
JBOD is an acronym for “Just a Bunch Of Disk”. A group of hard
disks in a RAID controllers are not set up as any type of RAID
configuration. All drives are available to the operating system as
an individual disk. JBOD does not provide data redundancy. User
needs to delete the RAID set, when you want to change the
option from the RAID to the JBOD function.

"

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#10012) python1 válasza fgordon (#10011) üzenetére


python1
veterán

Szia!
Köszönöm és a leírást is! :R

(#10013) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Raid 0 esetén 3hdd jobb vagy gyorsabb mint a 2 hdd? Torrent mellé 3×2TB hdd, vagy 2×3TB

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10014) HUfantom válasza enginev3.0 (#10013) üzenetére


HUfantom
őstag

3 HDD természetesen gyorsabb, hiszen akkor mindhárom sebességét ki lehet aknázni. Viszont ugye a kockázat is nagyobb, mert 3 merevlemeznek kell egyszerre jól működnie.

Igazából az a kérdés milyen NETed sebessége aminek a végén csücsül a gép....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10015) HUfantom válasza Magnat (#10010) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló! Az RAID ebbe nem szól bele....
Nincs rá felkészítve, hogy operációs rendszer fusson rajta, teljesen független tőle.
A BIOSban beállított lemezről fog Bootolni a gép. Ha az a törött lemez akkor a régi állapot áll fel, ha a másik akkor a friss állapot. Mivel az adatok többnyire helyesek a windows be fog bootolni, mivel mindkettő lemez Boot szektorában ott vannak az adatok.
Természetesen ha bemész a Friss Win alatt a menüjébe akkor ott sikítani fog, hogy törött a tükör.
Ha nem túl nagy a baj akkor újra tudja építeni, de akkor valószínű nem lett volna törött a tükör.
Szerintem most töröld a tükröt a friss windowsban és azt mond, hogy legyen új tükör és formázza le a régit. Talán ez a legegyszerűbb és viszonylag gyors megoldás.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10016) enginev3.0 válasza HUfantom (#10014) üzenetére


enginev3.0
félisten

1000 mega

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10017) Magnat válasza HUfantom (#10015) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

igen, ez lesz, köszi ... csak onnan jutott ez eszembe, h régebben egy a látókörömben volt gépen rendszeresen esett szét a tükör és ott a vezérlő mindig helyretette bootolás előtt és ez már akkor sem volt nekem világos, h honnan tudta, h melyik diszkről kell melyikre tükröznie..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10018) HUfantom válasza enginev3.0 (#10016) üzenetére


HUfantom
őstag

Jól, de mennyi felfelé ?? :P
Gondolat: Ha 1000 Megabit lefelé, és szándékosan írtál 1000-et és nem Gigabitet akkor számomra ez a DIGI 1000/200-as netjét jelenti.
Nos, nekem a UPC 500-as netjével 42 Mega/Másodperc volt a rekordom, de tegyük fel az 1000-es elméleti 125 Mega/sec sebességét el tudod érni.
Itt kb teljesen mindegy 2X3TB és 3X2TB is könnyedén eléri ezt a sebességet....

NA DE EZ CSAK Lefelé...
Felfelé az a vonal "csak" 200-as, bár a "DIGI" néha azt mondja, hogy nem terhelt a rendszer nesztek az egész... de ezen helyzetekre nem érdemes készülni....
Nos a felfelé 200 az 25 mega/sec elméleti sebesség ezt még a sima merevlemez is bírja gond nélkül.

Végkövetkeztetés: Lehet inkább külön kötném a merevlemezeket. A sebességadatok is az elérhető maximumot mutatják, nem pedig azt amit használni fogsz. Én PL nem tudom elég gyorsan nyomkodni a letöltés-> Torrent mentése -> Igen ez sorozat/film/játék oda töltsed le -> OK sorozatot.....
Ha közben jön a szükség "kétbetűs kitérővel" már lent is van minden...

Bár persze mit dumálok én mikor nekem SSD + RAID 10 van a gépemben :P
De talán ne ess az én hibámba, mert felesleges :P

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10019) enginev3.0 válasza HUfantom (#10018) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekom 1000/200

Egy sima de még red hdd is megfekszik 50-60MB/s felett torrent esetén ha megtelik az 1536mb megadott gyorsítótár , márpedig egy 30+GB pack esetén ez megeshet

Raid 0 mellett volt 100MB/s letöltés sebességem, és nem volt gond, de mikor már 200+ torrent fut felfelé is akkor már lehet több minden korlátozó pl a cpu is, pedig core i3, de most ahogy ennyi futott már nem volt szépen stabilan meg a sebesség, bár ilyenkor is jött a 60-70+ az meg már jó, ez esetben már ez nem zavart, de most hdd upgrade előtt állok és ezért kérdeztem hogy inkább 3hdd vagy 2

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10020) HUfantom válasza enginev3.0 (#10019) üzenetére


HUfantom
őstag

Megértem a problémádat, nekem 450 felfelé futó torrentem van/volt, de már a szerver is nyikorog a másik oldalon. Eleve induláskor kikérdezés, Hash-ek számítása és ilyenek, nincs az a proci ami ne lihegne alatta. Fájlok átnézése..... A szerver sem fog neked egyszerre 500 torrentnyi kérdésre felelni :P

Ugye a kliens is csak X számú kapcsolatot tud értelmesen kezelni.
Ugye a RAID 0 sajnos nem gyorsítja a kis fájlok írása olvasását kvázi a torrent is addig megy jól amíg elég nagy memória tárhelyet tudsz neki adni.

Talán ezek a hybrid diszkek lehet többre mennének, de nem néztem utánuk...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10021) Yoss


Yoss
csendes tag

Sziasztok!
Elnézést ha olyat kérdezek, amiről már volt szó, de már széttúrtam a netet és nem találok választ.
A problémám a következő. Van egy MSI Z77 Mpower alaplap a gépemben, amin van egy Intel RAID vezérlő. Erre rátettem 4db merevlemezt és RAID5-re konfiguráltam a tömböt. Most megy az inicializálás és a problémám az, hogy a win 10 lemezkezelőjében nem látszik a RAID5 lemez, nem tudok rajta létrehozni partíciót, semmit. Az eszközkezelőben viszont ott van és a win szerint rendben működik. Néztem Paragon Hard disk managerrel, az is látja, sőt még azt is, hogy van rajta egy kisebb Microsoft által létrehozott partíció, meg a többi nem particionált terület. Igazából ez az első próbálkozásom win10 alatt, de win7 pro alatt elég sok ilyet csináltam és nem volt sosem gond. Arra gondoltam még, hogy lehet, hogy a win10 nem enged hozzáférést a tömbhöz, amíg nem fejeződött be az inicializálás? A win7 esetében ilyen gond nem volt, azonnal használható volt, csak csökkentett teljesítménnye. Esetleg valakinek ötlete, hogy miért nem lehet semmit kezdeni a windows alatt ezzel a tömbbel? Az összes driver (Intel RST, stb) és a windows 10 pro naprakész, friss telepítés. Előre is köszi.

(#10022) HUfantom válasza Yoss (#10021) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia! Mindenképpen meg kell várni az inicializálás végét. A windows partition manager addig nem enged semmit kezdeni vele addig. Mivel látszik windows alatt, akkor driver gondok nem kéne, hogy legyenek.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10023) Magnat válasza fgordon (#10007) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ajánlásod hatására én is vettem a kollégától ilyen vezérlőket. Ami nem világos, h 2 500-as diszkből csináltam egy Raid1 kötetet, viszont ha a kezelőprogijában megnézem, RAID 1+0-nak mutatja? Ez nálad is így van? Mit jelent ez pontosan vajon? RAID10-et nem lehet 2 lemezből csinálni egyébként sem ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10024) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Kezembe került egy DELL RAID Controller Card E2K-UCP-61-(B)

Nem nagyon lelek róla adatokat. Főleg sebesség értékeket.
Egy hagyományos sata bővítőkártyával kellene összehasonlítanom.

Windows felület van. Gamer gépbe kerülne 2-3 WD Black merevlemezt kötnék RAID 0-ba.
Ezzel stabilabb lenne? Újratelepítés után ezzel megmarad a tömb? Egyáltalán érdemes ezzel foglalkoznom vagy ez nem windows felületre való?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10025) HUfantom válasza djyuri (#10024) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia! Kezdjük az elején azzal, hogy az egy SAS RAID kártya ami SATA teljesen másik csatoló. Annak a kártyának bővíthető memóriája és saját procija van. Kissé powerebb cucc mint a Sata kártya :P

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10026) djyuri válasza HUfantom (#10025) üzenetére


djyuri
őstag

Szia :)
Igen,ez egy alapvető különbség. Amúgy éppen ezen pont nem lehet bővíteni. De a tény,az tény.
Áramkimaradás esetére gondolom itt nem vész el az adat.

Windowsos felületen mi különbséget veszek észre? Mondjuk sebességben vagy kezelhetősségben.

(#10027) HUfantom válasza djyuri (#10026) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát sajnos nem. A RAID tömbök, nem azért vannak, hogy áramkimaradás esetén ne vesszen el adat. Arra a célra a UPS való.
Ha a raid kártyán van akkumulátor akkor annak az a feladata, hogy a írási puffert tárolja 24-48-72 óráig. De áramkimaradás esetén az teljesen elfogadott, hogy a RAID tömb megsérül ott-itt.

Nézd nem értem a kérdésed, a SAS szerverbe való cucc, a SATA asztali gépbe vagy tároló tömbökbe építik.
SAS csatolós vinyók kicsik, drágák gyorsak.
A SATA diszkek meg olcsók, nagyok, lassúak.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10028) djyuri válasza HUfantom (#10027) üzenetére


djyuri
őstag

Ok. Köszönöm a pontosítást! Ehhez a részéhez tényleg nem értek.

Ezen a kártyán sata csatik vannak. Azaz olyan kábelei vannak,amit rádugok a sata vinyókra és mellé csak tápot kell dugni.

De akkor lehet eladom.

(#10030) lakisoft válasza lakisoft (#9730) üzenetére


lakisoft
veterán

Sziasztok,
Nos újra visszatértem a témához:
kis átalakítást tervezek a konfigomon:
A raidvezérlőmet eladom: Adaptec RAID 3805 a rajta lévő diszkeket pedig az alaplapra fogom pakolni.
Kérdéseim: Az SSD-m (Intel® SSD DC S3500) mit fog szólni a SATA2-es porthoz?
Storage Spaces-el 2db ST32000644NS vinyótól milyen teljesítményt várhatok SATA2 port alatt vagy inkább érdemes az alaplapi raid (Intel ICH10R SATA 3.0Gbps Controller
RAID 0, 1, 5, 10 support (Windows)) vezérlőt kipróbálni?

kiindulásképpen csináltam teszteket:
Az SSD ennyit tudott mikor összeraktam a konfigot:

ugyanez az SSD ennyit pörög most:

A ST32000644NS:

és egy usb western digital 1Tb-os vinyót is teszteltem referenciaként :):

Most szétbontom a raidvezérlő kikerül és holnap újra jelentkezek az eredményekkel. :R

kraftxld(#9734): te előre megmondtad. :R

[ Szerkesztve ]

(#10031) lakisoft válasza lakisoft (#10030) üzenetére


lakisoft
veterán

ST32000644NS leszedése a raidvezérlőről és most sata2-es porton fogtam munkára:

(#10032) lakisoft válasza lakisoft (#10031) üzenetére


lakisoft
veterán

Az SSD önmagában ennyit pörög:

A kezdő értékhez képes mi az amitől ennyire belassul az SSD?

[ Szerkesztve ]

(#10033) Sunzi válasza lakisoft (#10032) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

az az SSD ennyit tud, mint az utolsó mérésed: [link].. a többi méret speckója sem lényegesen más..

A kezdő értékek a 128MB cache miatt voltak szépek az Adaptec-en, ha jól értem a mérést. illetve mert csak 50MiB adattal futtattad .. 1-2G már szépen kilőtte volna a cache hatását sequentialban..

Üdv:S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#10034) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

Adott volt egy win10 os, ahol alaplap hibák miatt megkattant a win10 által belőtt raid1 konfig.
Miután az alaplapi gondok elhárultak, és új win10 os-t húztam fel, a következő kép fogadott:

Jelenleg csak reclaime file recovery látja az adatokat, de ezek visszanyerése nem ingyenes.

Tudtok bármiféle megoldást, amivel a tömböt újból működőképessé tudnám tenni?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#10035) GazVezír


GazVezír
tag

Sziasztok!

Adott egy lap (GA-H97-D3H), ennek a vezérlőjével szeretnék Raid 1-et megvalósítani. A gond csak az, hogy nem Windows, hanem Ubuntu alatt.

Indulásnál a megfelelő billentyűkombináció megnyomása után az alaplapi vezérlőben sikerül a beállítása, próbaképpen Windows 10 telepítő egy merevlemezként érzékeli, viszont Ubuntu alatt más a helyzet.

Gpartedben a következőket látom:

sda = OS
sdb = Member A
sdc = Member B
md0 = Tömb

Próbáltam formázni, az eredmény, hogy következő indulásnál jól láthatóan szétesett a Raid, azaz a vezérlő képernyőjén pont ugyanaz fogadott, ami a kötet létrehozása előtt.

Akinek van tapasztalata, kérem árulja el, hogy ilyenkor mi a teendő. Másik: ha külön alaplapi vezérlő van, hogy lehet az, hogy Ubuntu felé nem egy merevlemezként látszik, ráadásul egy rossz lépéssel tönkre is tudom tenni, vagy a kettő között ne is keressek összefüggést?

[ Szerkesztve ]

(#10036) Krix válasza GazVezír (#10035) üzenetére


Krix
őstag

Ez nem igazi hardware raid, csak win alatt működik a megfelelő raid driverrel. Linux alatt használd a beépített szoftveres raid-et a lemezeket meg rakd AHCI-ra a BIOS-ban.

If it is not broken then don't fix it!

(#10037) GazVezír válasza Krix (#10036) üzenetére


GazVezír
tag

Ebben az esetben a raid nem marad független az OS-től, nem? Én pedig pont ezért bíztam az alaplapi vezérlőben.

(#10038) Krix válasza GazVezír (#10037) üzenetére


Krix
őstag

Így van. Ha függetleníteni szeretnéd az OS-től akkor rendes hardveres raid kártyát kell szerezned. Míért szeretnéd egyébként hogy OS független legyen?

If it is not broken then don't fix it!

(#10039) GazVezír válasza Krix (#10038) üzenetére


GazVezír
tag

Úgy gondoltam, ha az alaplapi vezérlő gondoskodik a raid-ről, akkor az OS független maradhat, míg az Ubuntu esetében egy esetleges újratelepítésnél nyilván lemondhatok arról, hogy megmaradjon a korábban létrehozott tömb. Ha az alaplapi vezérlő erre sem képes, akkor tulajdonképpen mire jó? Vagy csak Windows alatt van hatása?

(#10040) HUfantom válasza GazVezír (#10039) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nézd erre rövid és talán bicskanyitogató válasz az az, hogy MERT rá lehet írni a specifikációra...
És mert a gyökér gamer úgyis csak annyit lát belőle RAID 0 SSD ÜBERPOWA...........

Egy RAID 1 vagy 0 nem egy ördöglakat, nem kell hozzá különösebb CPU erőfeszítés.
Azonban itt van két érv amit mérlegelj. Ha az alaplapi RAID-re bízod a tömböt, akkor csak azzal kompatibilis chippel ellátott másik alaplap fogja felismerni, ha átrakod.
Ha viszont a linuxra bízod, akkor kb bármibe berakod a RAID lemezek megtalálják egymást :)

Kivételt képez RAID 0-t nem fog tudni a linux csinálni, úgy hogy még rajta is csücsül :D

Az Ubuntu reinstall kérdésre, meg utána kell olvasni, hogy mondjuk live windows USB-vel lehet konfigurálni, vagy talán van hozzá linuxos program is...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10041) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

ezek a sebességek rendben vannak?

2db elég gyenge wd blue hdd raid0 öszekötése

(#10042) fgordon válasza DrojDtroll (#10041) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, szerintem jó számok. Szinte egy fél SSD, bizonyos esetben... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#10043) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hello. Szerver készítés elött állok vagyis az már kész van csak a tárhely hiányzik. Milyen raidot érdemes használni hogy minél több tárhely legyen és legyen biztonsági mentése is. Eléggé kezdö vagyok ezen a téren úgyhogy hinoman a kérhetem

(#10044) DrojDtroll válasza Rruuer (#10043) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#10045) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam a 'dinamikus' szóra keresve választ találni, de vagy én nem láttam, vagy nincs.

Jelenleg a gépemben volt egy 2 terás HDD és egy 120-as SSD, utóbbin a rendszer (W10 Pro), előbbin minden szemét és játékok.
Úgy adódott, hogy a 2 terás vinyó megadta magát, úgyhogy most bedobáltam a gépbe, amit itthon találtam, és dinamikus lemezként, spanned volume-ban próbálom kihasználni az összeadott méretüket. Az adatbiztonság hidegen hagy, csak programok vannak rajta, ha elszáll egy lemez miatt az egész, nem fogom kalapáccsal kiírtani a szomszédságot.
Ami érdekelne az az, hogy ha a Windowst kellene újratenni, akkor telepítés után mi látszódna ebból a kötetből? Vagy húzzam le telepítés előtt, és utána nyomjam vissza újra? Fogja látni az új rendszer az előző által felépített kötetet?

Köszönöm!

(#10046) HUfantom válasza lyzzard (#10045) üzenetére


HUfantom
őstag

Elvileg igen. A RAID 0 ás windowsos tömb is annak látszik windows reinstall után.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10047) lyzzard válasza HUfantom (#10046) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Köszönöm!

(#10048) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,

Ezekről az eszközökről mi az általános vélemény?
Meglévő laptopot szeretnék 2*2 TB-os lemezzel bővíteni (Nas funkció).

Orico
Mediasonic

Esetleg vmi hazai forrásból?

Köszönöm,

(#10049) lyzzard válasza m4csk4fogo (#10048) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Orico külső USB3-as házakat használok laptophoz és PS4-hez, illetve az USB3 elosztóim is orico márkájúak, már jó ideje hibátlanul mennek, bár konkrétan ehhez még nem volt szerencsém.

(#10050) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Új konfigot állítok össze, és azon tanakodok, hogy egy db 512GB-os Samsung 960 M.2 SSD-t vegyek vagy kettő 256GB-osat és fűzzem őket RAID0-ba. Hozna számottevő gyorsulást a RAID? Van ezzel valakinek tapasztalata?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.