Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6701) radi8tor válasza Mikee868 (#6699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy ez a probléma. De majd megmondja, aki látott már ilyen vinyót :)

⭐ Stella

(#6702) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló ismét

Csináltam egy kis tesztet amit szeretnék a nyilvánosság elé tárni
A következő konfigot készítettem:
Alaplap: Asus Crosshari IV Formula
4X Seagate 1.5Tb SATA-III 64Mb HDD (ST1500DL003)
Ezek RAID 1+0ba vannak kötve
+
1X Kingston SSDNOW 96GB V+ SSD winyóból áll most a gép

Az SSD-n fut a rendszer
És íme 3 Féle teszt

Mit kéne még elvégezni ? :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6703) radi8tor válasza HUfantom (#6702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

RAID topicban ATTO-t szeretik, de szerintem elég ennyi is. :) :C

⭐ Stella

(#6704) HUfantom válasza radi8tor (#6703) üzenetére


HUfantom
őstag

[link]
Nehogy szomorkodjanak :)

Most vettem észre figyeljünk a grafikon beosztásaira :)

még mindig a C az SSD és a D a RAID 1+0 tömb

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6705) Mikee868 válasza Mikee868 (#6698) üzenetére


Mikee868
tag

Valaki meg tudná mondani hogy sima és Advanced Format-os winchester között tudok e tükröt létrehozni, ha igen akkor hogyan?

(#6706) HUfantom válasza Mikee868 (#6705) üzenetére


HUfantom
őstag

nem 100% de lehet nálad az a gond hogy nem azonosak szektorok méretei. Így nem lehet ész nélkül tükrözni ami gyors. Szektorméretet meg csak úgy fogsz tudni állítani hogy minden adatod el fog veszni azon a winyón. Javaslom mentsél és utána az egyik winyo szektorméretét próbáld meg a másikhoz állítani.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6707) liksoft válasza HUfantom (#6706) üzenetére


liksoft
nagyúr

De azt kérdi hogyan?

AHCI nélkül kompatibilis módban talán menne. De akkor meg elvész pár funkció amit egy W7 már örömmel használ. Hát.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6708) Mikee868 válasza HUfantom (#6706) üzenetére


Mikee868
tag

Elvileg a paragon partition manager szerint 512-es szektorméret van mindkét partíción így elvileg jónak kellene lennie, mi más lehet még a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#6709) HUfantom válasza Mikee868 (#6708) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem tudom valami rövidebb hibaüzenet nincs ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6710) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Van -e értelme 2db Western Digital Caviar Green 2TB (WD20EARX) Raid -ba kötni :F

(#6711) HUfantom válasza HoReSz1975 (#6710) üzenetére


HUfantom
őstag

Valami level ?
0 vagy 1 re gondolsz ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6712) brd válasza HoReSz1975 (#6710) üzenetére


brd
nagyúr

Nem igazán. RAID1-be azért nincs, mert úgy a használható terület 1 HDD mérete lesz, és akkor már inkább külön HDD-knek használd őket, és szinkronizáld az egyik tartalmát a másikkal (így kisebb eséllyel borul meg mindkettő). RAID0-ba pedig azért nincs, mert az úgy veszélyes, és az ezzel megnövekedő szekvenciális átvitel kb. sehol sem számít (az egyetlen terület az lehet, ahol egyszerre 1 db nagyméretű adatfolyam szekvenciális átvitelére van szükség folyamatosan, de ilyet otthoni gépben nem nagyon tudok elképzelni - talán a RAW, vagy alacsony tömörítésű videorögzítés jut eszembe, de nem valószínű, hogy ezért kellene neked, mert akkor eleve úgy kérdezted volna. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#6713) HoReSz1975 válasza brd (#6712) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Hát akkor használom őket simán :U Amúgy nem csináltam még ilyet, azért nemtudom mi a különbség a Raid0 és a Raid1 között :U :F

(#6714) HUfantom válasza HoReSz1975 (#6713) üzenetére


HUfantom
őstag

hát a raid 1 az biztonságos mert minden kétszer van
a raid 0 meg gyors mert minden második byte másik winyón van

Viszont a raid 0ban ha sérül valami akkor kuka mint a 4TB
RAID 1 nél meg csak 2TB-t tudsz használni

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6715) radi8tor válasza HoReSz1975 (#6713) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha gyorsítani szeretnél a rendszeren, akkor szvsz egy SSD kellene neked.

⭐ Stella

(#6716) HoReSz1975 válasza radi8tor (#6715) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Vennék, csak jelenleg nincs rá keret :U :O

Majd idővel valami hasonlót szeretnék:

OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 60GB (AGT3-25SAT3-60G) :U

[ Szerkesztve ]

(#6717) radi8tor válasza HoReSz1975 (#6716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, azt hittem most vennél egy 2. HDD-t a gépbe, de ezek szerint már ott csücsül az asztalodon.

OCZ-t én nem vennék...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6718) HoReSz1975 válasza radi8tor (#6717) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Jelenleg a gépbe van 4db Samsung SpinPoint F1 640GB (HD642JJ), helyette vettem most 2db Western Digital Caviar Green 2TB (WD20EARX).

Az OCZ -vel mi a gond :U :F

(#6719) HUfantom válasza HoReSz1975 (#6716) üzenetére


HUfantom
őstag

Kingston SSDNOW V+ 96GB ot vettem

nagyon király eddig :)
és itt aprón megkapod 29.999ért 3 év garival

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6720) HoReSz1975 válasza HUfantom (#6719) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Nézegetem, dícsérik mindenhol ár/érték/tudás arányában :K

(#6721) radi8tor válasza HoReSz1975 (#6718) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pl az, hogy nem megbízható. Itt egy friss tapasztalat: [link]

⭐ Stella

(#6722) HUfantom válasza HoReSz1975 (#6720) üzenetére


HUfantom
őstag

hát hogy 30 alatt SSD-t kapsz és 50%al nagyobb mint a 64es :)

Tudásban is eddig nagyon király ezen fut a rendszer

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6723) brd válasza HUfantom (#6714) üzenetére


brd
nagyúr

Egy kicsit korrigálnék: egyrészt a RAID1 nem a biztonság miatt jó, hanem azért, mert 1 HDD nyugodtan elhalálozhat, attól még elérhető a tömb tartalma, legalábbis kulturált vezérlőnél (ennek serverek esetén van igazán jelentősége), és ilyenkor is üzemszünet nélkül cserélhető a hibás HDD, de ettől még pl. egy véletlen törlés ellen nem nyújt megoldást, másrészt a RAID0-nál nem minden második byte van másik HDD-n, hanem legalább minden 512 byte-os darab, de legalább 16-32 kbyte-ra van értelme ezt a méretet beállítani (a tömb létrehozásakor kell beállítani).

The only real valuable thing is intuition.

(#6724) HUfantom válasza brd (#6723) üzenetére


HUfantom
őstag

bocsánat a konyhanyelvért :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6725) HoReSz1975 válasza brd (#6723) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Lényeg a lényeg, akkor sincs értelme raid0 -ba kötni 2db 2TB -os HDD -t :U :F

(#6726) Youri


Youri
veterán

Sziasztok!

PCI-e RAID kártyát keresnék, egy linux szerverbe RAID 1-be, lényeg, hogy megbízható legyen. Milyet tudnátok ajánlani?

RTX ON

(#6727) brd válasza HoReSz1975 (#6725) üzenetére


brd
nagyúr

Speciális területen (amit írtam az előbb), és/vagy eleve gyors eléréssel bíró HDD-ket (pl. SCSI) van értelme, de WD Green-eket nem igazán. Nagyon kevés területen lesz észrevehető változás, viszont ha az egyik HDD borul, akkor borul az egész 4 TB.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6728) Badman 4ever válasza liksoft (#6603) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Sikerült a dolog, a RAID 1 létrehozásakor megkérdezte a vezérlő, hogy melyik meghajtóról legyenek a másikra másolva a fájlok. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6729) radi8tor válasza Badman 4ever (#6728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen vezérlő ez? Alaplapi vagy valami extra?

⭐ Stella

(#6730) Badman 4ever válasza radi8tor (#6729) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az adatlapomon látod, semmi extra, ez ilyen fél-szoftveres megoldás, ha jól tudom. Silicon Image Sil3512 PCI-SATA adapterről van szó, a gép bootolása után bootol ennek is a BIOS-a és oda a CTRL+S kombinációval belépve lehet kezelni a RAID köteteket (meg van mély formázás is egymagában álló lemezekhez). :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6731) radi8tor válasza Badman 4ever (#6730) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi. Azt hittem csak Windows alatt lehet utólag ilyen tükröt létrehozni.

⭐ Stella

(#6732) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Lenne 2db vinyom egy WD Black 500GB 32MB SATA3 és egy SAMSUNG F3 250GB 16MB SATA2

Ebből csinálnék raid0 tömböt. Gépem az adatlapomon csak játszok a gépen általában. Kérdéseim 128k blokk mérettel ajánlott használni és ha jól olvastam a kisebbik vinyo 2x lesz a raid tömb tehát 500GB a maradék 250 GB-t pedig letudom formázni simán és használható másra?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#6733) radi8tor válasza ETOM (#6732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudod a maradékot leformázni szerintem.

⭐ Stella

(#6734) HUfantom válasza radi8tor (#6733) üzenetére


HUfantom
őstag

+1 ha alaplapi raidvezérlőt használod

Viszont ha windowsból csinálod akkor le tudod formázni..
viszont akkor nem tudod rátelepíteni a windowst

De ne feledd a RAID 0 veszélyeit

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6735) ETOM válasza radi8tor (#6733) üzenetére


ETOM
addikt

Köszi! Még úgyse probléma lényeg a gyorsaság lenne úgyis 500GB bőven elég nekem.
Nézegettem a topikot megtaláltam ezt a hsz-d: [link]
Ez elég szép teljesítmény milyen beállításokat lőttél be?

HUfantom: Játékra használnám. nem félteném az adataimat. op rendszert rászeretném pakolni mindegy 250gb nem a világ vége ha kellene akkor meg leformázom külön. :)

[ Szerkesztve ]

(#6736) ETOM válasza ETOM (#6735) üzenetére


ETOM
addikt

Nem tudom szerkeszteni látom neked 3db vinyod volt. Nekem nem lenne ilyen gyors, de azért érdekel te miként használtad én még sose toltam raid vinyokkal.

[ Szerkesztve ]

(#6737) radi8tor válasza ETOM (#6735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem 2, hanem 3 db elég gyors 500GB-os HDD volt.
Annyi volt csak a trükk, hogy nem 1.5 TB méretűre csináltam a RAID0 kötetet, hanem csak 60GB-ra.
Emiatt csak a tányérok elejét használják a vinyók, ahol a leggyorsabbak (fizikai adottságok miatt).
De, ahogy most láthatod átváltottam majd' 2 éve SSD-re mert szépen mutat a 400 MB/sec, de annyival nem gyorsult a rendszer tőle (és a gép is zajosabb volt).

⭐ Stella

(#6738) ETOM válasza radi8tor (#6737) üzenetére


ETOM
addikt

Jaja jó az a vinyo volt nekem is HD502HJ.
Hát igen SSD-t terveztem én is csak most kisebb anyagi gondok jöttek ez meg egész olcsón összejönne. Egy darabig ellenék vele. Aha értem erről olvastam is régebben. Mindenesetre tényleg szép sebességet produkált. Remélem enyém is gyorsul valamit. Néha lomha a rendszer többi összetevőhöz képest (ssd dobna nagyot deh ugye most nincs keret rá)

(#6739) radi8tor válasza ETOM (#6738) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos gyorsulni fog, de ahogy láthatod a képen, az elérési idő 8.2 ms. Nem sokkal gyorsabb, mint egy sima HDD. Pedig pont ez a fontos egy oprendszer alá.
Másolni fájlokat sokkal gyorsabb ez tény.

És még egy fontos. Itt 3 db HDD van, tehát a meghibásodás esélye 3x annyi.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6740) Badman 4ever válasza ETOM (#6738) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tudtam, hogy népszerű a HD502HJ, de hogy ennyire? A boltban ahova mentem a sajátom párjáért ott is mondta az ember, hogy 2 hét a rendelési idő, mert iszonyatosan gyorsan leszívják a raktárkészleteket ebből a típusból, a másik boltban pedig volt összesen egy darab, amit sikerült elhoznom.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6741) radi8tor válasza Badman 4ever (#6740) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hűvös, halk és gyors. Mindent elárultam róla?

⭐ Stella

(#6742) ETOM válasza radi8tor (#6739) üzenetére


ETOM
addikt

Kösz a segítséget megosztom itt a dolgokat ha elkészült az összeállítás még a samu vinyo hiányzik.

Badman 4ever: Sztem is nagyon jó vinyo. Árához képest best buy.

[ Szerkesztve ]

(#6743) Badman 4ever válasza radi8tor (#6741) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tudom, én is ezért választottam anno ezt, az egy tányér ereje. De csak szekvenciális írásban és olvasásban gyors, a véletlenszerű elérése nem épp a legjobb, legalábbis a PH! tesztjei szerint (mondjuk ez nálam épp lényegtelen, csak az adatokat tartom rajtuk, a rendszer egy 160 GB-os Samsungon van). :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6744) HUfantom válasza ETOM (#6742) üzenetére


HUfantom
őstag

Esetleg szerválj egy kis 64es SSD-t rendszernek
azt már 15 körül kapni és szárnyakat ad egy rendszernek :)

40GB belefér egy full rendszer.
nekem most programokkal mindennel 42GB
Mondjuk a dokumentum/pictures/music/videos át van linkelve a RAID tömbömre így nem az SSD-n foglalják a helyet

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6745) ETOM válasza HUfantom (#6744) üzenetére


ETOM
addikt

Áh nincs rá keret samu vinyo meg csak 5000FT volt LeC kollégánál. Ha ideér holnap akkor jövök tesztel, hogy milyen lett.
stripe méret az 128k legyen?

(#6746) ETOM


ETOM
addikt

Hmm beállítom raid vezérlőre biosban aztán reset nem történik semmi :F Op rendszer kezd el tölteni nem ír ki semmit bios, hogy mit nyomjak meg.

(#6747) radi8tor válasza ETOM (#6746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvasd el az alaplapod leírásában mit írnak erről. Biztosan le van írva melyik billentyű-comboval jutsz be a RAID menübe.

⭐ Stella

(#6748) ETOM válasza radi8tor (#6747) üzenetére


ETOM
addikt

Igen sikerült kihámozni átsiklottam felette azt hittem F10 lesz helyette CTRL+I

Azthittem már sata3+sata2 miatt nem látja. Nah mek gyors belövöm akkor. Köszi! :R

(#6749) ETOM válasza ETOM (#6748) üzenetére


ETOM
addikt

(#6750) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy van 2db WD 2TB Raid Edition 4 vinyóm, mirrorban, Intel ICH10R vezérlővel konfigurálva és pár nap után azt írja ki a RST, hogy a tömbön az egyik vinyó meghibásodott, majd visszaállítás normál módra gombnyomás után elkezdi újraépítani a tömböt. A vinyók hibátlanok, 100%-os vinyók, s hol az egyik hol a másik vinyóra dobja ki ezt az üzenetet. Elég idegesítő, hogy 4-5 naponta benyomja ezt a jelenséget, holott hibára semmi jel nem utal.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.