Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4001) sastibi


sastibi
csendes tag

Sziasztok!

RAID0-ba kötöttm 2 wd500aaks felraktam rá a win-t ,de nem akar lebootolni csak akkor ha benne van a win telepítő cd. a "nyomjon meg egy billentyűt" -nél nem nyomok semmit és továbblép és tökéletesen lebbotol.

Miért nem bootol cd nélkül?
a8n-e lapom van

ja és már az is fura volt ha kikapcsoltam a rég 200-as vinyómat a win telepíténél nem fogadta el a kislemezen lévő raid drivert az írta ki h hibás file, ha nem kapcsoltam ki akkor minden ok volt

előre is köszi!!!!!!!

(#4002) kem válasza VIC20 (#4000) üzenetére


kem
addikt

Igen, néha felbukkannak kétségbeesett ismerősök, hogy beszart a gépük, de nagyrészt mindig a vinyó a ludas vagy a táp :DDD (most is vár egy alkatrészre, mert behalt a seagate 250-es vinyója)
Ezeket egyiket se én vettem;)

Igen, én WD párti vagyok. Igazából a többiek tapasztalatai alapján lehet legjobban informálódni, meg a felhasználók mérései alapján. Van pár topic, ahova folyamatosan jönnek be az infók, hogy kinek mivel mi a problémája, és hogy ez megszokott-e, és szép lassan összeáll a kép,h mitől mit lehet elvárni. Meg néha vannak tesztek, amikből kiderül 1-2 dolog, de igazán a használat során tudjuk meg,h valójában milyen is.

Köszi!

(#4003) kem válasza sastibi (#4001) üzenetére


kem
addikt

Valószinüleg a 200-as vinyódra tette az MBR-t, ahonnan elkezdődik a windows indítás..
Tedd fel az Acronis Disk Director nevű programot, és a Copy MBR funkcióval másold át a tömb-re az MBR-t.

Egyszerűbb megoldás is van, de azt a Windows XP topicban kérdezd meg:
Valahogyan létre lehet hozni rendszertöltőt vagy mi a francot. Gyakorlatilag MBR-t csinál a vinyóra, és bootolható lesz onnantol.

Köszi!

(#4004) brd válasza VIC20 (#3993) üzenetére


brd
nagyúr

A te esetedben akár ez is elképzelhető, igen. Az SQL 8 KB-os lapokkal operál, a filemegosztás meg (ha csak nem >Gb-es hálózat van, >5 masszív felhasználóval), nem az a HDD-terhelő feladat, tehát nem ez (lesz) a szűk keresztmetszet.

The only real valuable thing is intuition.

(#4005) brd válasza VIC20 (#3994) üzenetére


brd
nagyúr

A Samsung-ot én sem ajánlom, az utolsó jó széria az talán a 120-as P-ATA-k voltak "tőle" (még mindig működik nálam hibátlanul 2 db; vagy 4 évesek). WD szerintem is.

The only real valuable thing is intuition.

(#4006) brd válasza VIC20 (#3995) üzenetére


brd
nagyúr

A RAID 0+1-nek én nem látom a létjogosultságát esetedben. Másnak lehet más véleménye, de amit leírtál, az alapján szerintem felesleges. A kockázatot, a RAID0 miatt, és a költséget tekintve is.
Igen, menthető, én többször csináltam már ilyet azzal a programmal (még sérült RAID5-ről is).
Nem álom, de általában csak márkán belül működik (de ott sem 100%).

Ja, most olvasom, hogy RAID1 már van. :B 'hát, ha az megoldható, akkor csináld meg a RAID 0+1-et, teszteld le a sebességét, és döntsd el, hogy gyorsabb-e. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4007) VIC20 válasza brd (#4005) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi!

Most estre Sandrázgattam egy kicsit, és tényleg nem volt nagyságrendi különbség a 400-asok, meg a 160-asok között. :(

Akkor szerinted, illetve szerintetek maradjon egyelőre minden a régiben, amíg összejön a pénz jobb vinyóra? Vagy a 0+1 ad azért némi plusz sebességet?

...

Bocs, látom, megelőztél. Akkor tehát az előbbi. Köszi, megfogadom. Legközelebb jobban körülnézek, és körbeérdeklődök. :K

[ Szerkesztve ]

(#4008) kem válasza VIC20 (#4007) üzenetére


kem
addikt

Én azt ajánlom, hogy ami eddig működött és nem volt vele különösebb gondod, azt tartsd meg ha biztonságos, amíg nem lesz pénz komolyabb és jól kitalált, a feladatnak megfelelő rendszerre.

Köszi!

(#4009) iLane


iLane
csendes tag

Vettem ket Samsung F1-et es szeretnem RAID1-be kotni oket. A rendszer (Vista64) egy WD Raptoron van jelenleg. Az kellene, hogy a Vista tovabbra is innen bootoljon a RAID1 terulet csak adattarolasra kell. BIOS-ban "configure SATA as RAID" beallitas utan a Vista nem indul, SATA RAID driver hianyzik neki, de ahhoz ujra kellene installalni vagy csak en nem talaltam meg utolag hogyan veheto ra ilyesmire. Az alaplap egy ASUS P5Q Deluxe...

Van erre valami megoldas? Mukodo rendszerbe egyszeruen RAID1-et illeszteni?

(#4010) VIC20 válasza kem (#4008) üzenetére


VIC20
őstag

Na, úgy néz ki, hogy szerencsés fordulatot vesz a történet: mivel csak kb. egy hete lettek véve, a bolt kicseréli a samukat. Sajnos nincs az általad írt, nevében AAK-ra végződő típus, ez van helyette:

WD3202ABYS "Raid Edition", vagy mi. Ez drágább valamelyest, de most ez van csak.

Mit gondoltok róla?

(#4011) VIC20 válasza iLane (#4009) üzenetére


VIC20
őstag

Nekem is ilyesmi alaplapom van. (P5Q3 Deluxe, asszem) Talán úgy tudod a legegyszerűbben megoldani, hogy:

1. Állítsd vissza a BIOS beállítást AHCI-re (Ugye így használad, nem sima IDE módban?) Igy el kell tudni indulnia a Windowsnak.
2. Az új vinyókat ne az Intel vezérlő SATA portjaira kösd. Van a lapon egy másik vezérlő is (azért, mert azon még van PATA kimenet), annak is van pár SATA kivezetése. Úgy rémlik, hogy egy kis narancssárga tömbben vannak, valami jellegzetes felirat is van rajtuk.
3. A BIOS-ban engedélyezd ezt a vezérlőt (ha le lenne tiltva), és állítsd be RAID-re.
4. Készítsd el a menüjében a kötetet (rendszerindításkor).
5. Ha még nem lenne feltelepítve, telepítsd fel a Windows-os driverét.

Most a munkahelyemről csak ennyit tudtam hirtelen segíteni, de ha akarod, este leírom részletesen.

(#4012) iLane válasza VIC20 (#4011) üzenetére


iLane
csendes tag

OK, este atdugdosom a kabeleket es megprobalom ugy. Koszi a segitseget, majd beszamolok megy-e...

(#4013) pete_21


pete_21
addikt

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de ha Intel Matrix Storage technikával készítünk RAID 0+1 kötetet, akkor is a winyók kapacitásának a felét tudjuk gyakorlatilag kihasználni, úgy mint a RAID 1-nél? Illetve elég hozzá két winyó?

(#4014) Játékos


Játékos
addikt

Szisztok Urak!

Már rendelkezem egy 320-as egytányéros F1 Samsunkg vincsivel. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Nagyon halk, gyors, és hűvös. Bár ez utóbbi mindegy, mert vizezve van...
A pontos típusa HD322HJ. Annak ellenére, hogy sok rosszat mondanank róla, 3-at vettünk haverok, és kifogástalan mindegyik. :K
Namost. Kedden érkezik az utánpótlás, és RAID 0-ra adom a fejemet.
Első kérdés: XP lesz az oprendszer, és nincs a gépben floppy. Az alaplap P5KC. Meg tudom oldani pendrive-al a drivert, ugye?! :U
Második kérdés: a 2x320MB-ból csak mondjuk 500 GB-ot szeretnék a RAID-be. Akkor marad a két vincsin 70-70GB. Ezekhez nem nyúl a RAID-vezérlő egyáltalán? Konkrétan az a lényeg, hogyha akármilyen oknál fogva szétesik a tömb, akkor a 70GBos részen maradt adatok nem vesznek el, igaz?
A fenti módszerrel lenne egy 500, meg 2db. 70 GB-os lemez. Jól gondolom?
Köszi a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4015) iLane válasza VIC20 (#4011) üzenetére


iLane
csendes tag

Vic koszi, vegulis mukodott a dolog ahogy irtad. A masik portrol bootol a rendszer es a tobbi SATA porton vidaman megy a RAID mindentol fuggetlenul. Marvel drivert raktam hozza es faszan felismerte a Vista, aztan mar csak a 4 oras formazast kellett kivarni es hasit...

(#4016) petrelli86


petrelli86
aktív tag

heloka!
segítséget szeretnék kérni
vettem egy új alaplapot amin csak egy ide csatoló van, ami ugye csak két ide eszközzel bírkózik meg,de nekem 2ide vinyóm van meg két ide dvd egységem..
a két ide vinyót rá is tettem az alaplapra, kaptam egy tanácsot hogy vegyek egy ide vezérlő karit pci-slotba..
vettem is egy ilyet:
Silicon Image SiI 0680 Ultra-ATA/133 Medley RAID Controller
ezt beis szereltem a gépbe de ha rádugom a kártyára a dvd-írót meg az olvasót nem hajlandó bootolni a gép a vinyóról ami az alaplapra van bedugva..
mit tegyek ilyenkor?
hogyan tudom azt megtenni hogy mind a négy ide eszköz működjön??
légyszi segítsetek mert nagyon fontos és sürgős lenne..
köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#4017) VIC20 válasza iLane (#4015) üzenetére


VIC20
őstag

Örülök, hogy segíthettem.
(Meg aztán jólesett, hogy én is tudok segíteni néha...:) )

(#4018) VIC20 válasza petrelli86 (#4016) üzenetére


VIC20
őstag

A BIOS beállításokat megnézted? (A boot részben.)

(#4019) petrelli86 válasza VIC20 (#4018) üzenetére


petrelli86
aktív tag

időközben rájöttem a megoldásra magamtól..
de köszönöm a segítőkészséged :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#4020) VIC20 válasza petrelli86 (#4019) üzenetére


VIC20
őstag

Megosztanád velünk?

(#4021) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Isten Mets', hogy türelmetlennek gondoljatok, de nem vetne valaki egy pillantást a #4014-re?
Csütörtökön jön a cucc, végülis addig ráérek... :D

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4022) janos80


janos80
senior tag

sziasztok

van valakinek tapasztalata atéren,hogy miert van az,hogy a win telepites kozben hibat jelez a win vista telepito holott egyszer mar a vege felé jart, aztan maskor a kozepenel,majd egyszer 25% kornyeken. termeszetesen raid tombre akarok telepiteni (raid 0). a telepito lemezzel nincs gond,mert egy ata-s hdd-re siman felment :F

udv
Janos

(#4023) Sunzi válasza Játékos (#4021) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Floppy probléma:
A megoldás: intgerálni a Raid vez. drivert az XP telepítőbe egy új CD-re írva, nLite-al mondjuk. Ekkor nem kell floppy.
B megoldás: kölcsönfloppy (USB-s is jó)
C megoldás: ha a biosban megoldható, hogy a pendrive floppiként A: -ként látszódjon, akkor az (egszer próbáltam, de nem rémlik, hogy azon a gépen sikerült volna..)

Maradék hely:
Vezérlőtől függ, a drágábbak lehetőséget adnak a maradék hely felhasználására, a kevésbé komoly megoldások, mint az alaplapi vezérlők általában nem adnak erre lehetőséget. Oprendszer biztosan nem fogja látni önnmagában, ha a maradék hely nem tagja egy másik tömbnek. Ha a vezérlő engedi, akkor lehet pl. egy JBOD, vagy Raid1 tömböt rakni a 2 megmaradt területre, vagy 2*1 simple volume-ot, így igaz lenne a területszámolásod.

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4024) Játékos válasza Sunzi (#4023) üzenetére


Játékos
addikt

:R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4025) Soja válasza petrelli86 (#4016) üzenetére


Soja
aktív tag

Szerintem a dvd-t az alaplapra kösd, a két winyót a pci kártyára. Ezután a raid biosához általában nem kell nyúlni, az alaplap biosában beállítod a boot sorrendet, majd telepíted a windows.

Sok esetben a dvd meghajtók nem mennek az ATA raid kártyákkal.

(#4026) Játékos válasza Sunzi (#4023) üzenetére


Játékos
addikt

Mégvalami. Az alaplap kézikönyve azt mondja, hogy a JMicron portokra kell kötni a vincsiket, de abból az egyik eSATA. Arra hogy tudok vincsit kötni? :F
Van olyan, hogy eSATA-SATA kábel?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4027) janos80 válasza Sunzi (#4023) üzenetére


janos80
senior tag

szia

koszi a valaszt,de ahogy irtam nem xp-t akarok telepiteni ,hanem vista-t. a problema nem a driverrel volt,hanem ugy nez ki,hogy a gepre dugott ide-s vinyotol,mert ahogy kihuztam azonnal telepult a vista. egyebkent a vistanak mar nem kell driver ha jol tudom,mert bele van épitve. :R

udv
Janos

(#4028) Játékos


Játékos
addikt

Urak!

Tudok eSATA portra SATA vincsit kötni? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4029) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Tudja valaki hogy lehet az alaplapról eltüntetni a RAID-et? P35-DS4 rev1.0-át vettem és az előző tulaj RAID-et használt és egyszerüen állandóan 2 vinyót ismer fel pedig csak egy van és emiatt nem bootol be. Elemet kivettem majd 10 perc mulva visszaraktam de nem változtatott semmit.
Egyszerüen nem tudom gyári alapra rakni. Próbáltam elem kivétellel, de nem sikerült. Csavarhúzóval a cmos összeérint 10mp ez is megvolt. Szóval szinte minden visszaáll alapra de nem minden. Ez a merevlemezes dolog, és a memóriánál a standard helyett mindig turbo-ra áll vissza.

(#4030) kem válasza Játékos (#4028) üzenetére


kem
addikt

ha van kábeled, akkor igen. én is így használom.
Gigabyte szokott adni ilyet az EP35-DS3-hoz pl.

Köszi!

(#4031) kem válasza Baga1983 (#4029) üzenetére


kem
addikt

van olyan a biosban, hogy SATA mode
az legyen native IDE vagy ha RAID mode van, akkor legyen disable.

De miért nem az alaplapod topicjában kérdezed meg? Vagy itt. De már látom meg is kérdezted.

Köszi!

(#4032) Játékos válasza kem (#4030) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm, időközben kinyomoztam a megoldást, és van is itt, néhány sarokkal arrébb.
Mindez azt jelenti, hogy holnap nekiláthatok RAID 0-t csinálni... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4033) kem válasza Játékos (#4032) üzenetére


kem
addikt

Nekem még kényszerszünet van, mert az egyik vinyóm adatmentésen van. véletlenül ráraktam egy win-t az archívumomra :B

Köszi!

(#4034) Játékos válasza kem (#4033) üzenetére


Játékos
addikt

véletlenül ráraktam egy win-t az archívumomra

:Y :Y :Y szuper lehetett!
Nekem meg kiderült, hogy csak hétfőn jön a vincsim... :O

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4035) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Remélem, sikerül megoldanom a RAID drivert floppy nélkül. Azt szeretném kérdezni, hogy miután feltelepült az XP, az oprendszerben is kell telepíteni hozzá drivert? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4036) Thrawn válasza Játékos (#4035) üzenetére


Thrawn
félisten

Megoldható floppy nélkül ha a drivereket beleintegrálod az XP telepítőlemezébe. Ha felment a Win, akkor már nem kell külön telepítened semmit.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4037) Játékos válasza Thrawn (#4036) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi!
Láttam a Logouton egy cikket, de itt SATA drivert integrál az írója. Ugyanígy kell megoldani a RAID drivert is? :U
Illetve nem lehet floppy-t emuláltatni USB-ből az alaplappal? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4038) Thrawn válasza Játékos (#4037) üzenetére


Thrawn
félisten

:K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4039) Játékos válasza Thrawn (#4038) üzenetére


Játékos
addikt

Ez gondolom, az első kérdésre vonatkozik. :U
Sokkal egyszerűbb lenne USB-vel...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4040) Thrawn válasza Játékos (#4039) üzenetére


Thrawn
félisten

Floppyt emuláltatni? :F Nem hinném.
USB-ről csak a Vista és a Win 7 tud drivert megenni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4041) Játékos válasza Thrawn (#4040) üzenetére


Játékos
addikt

Figyi!
Ha egy pendrive csatlakoztatva van, akkor megjelenik a BIOS-ban egy opció az "Advance" fülön:

USB Mass Storage Device Config
ebben van 2 opció még:

USB Mass Storage Reset Delay
illetve Emulation Type: Auto
Floppy
Forced FDD
Hard Disk
CD ROM.
Mondjuk nem annyira vág ebbe a topikba, de ha valaki tud erről, írhatna valamit... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4042) Thrawn válasza Játékos (#4041) üzenetére


Thrawn
félisten

Hm, ez egy próbát megérhet, hátha :)
Ha nem jön be, akkor marad az integrálás.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4043) Játékos válasza Thrawn (#4042) üzenetére


Játékos
addikt

Megpróbálom integrálni, de tartok attól, hogy egy csomó időm elmegy vele, és nem lesz semmi belőle...

Nincs valakinek egy kész lemeze, amibe JMB363 vezérlő van integrálva? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4044) Játékos válasza Játékos (#4043) üzenetére


Játékos
addikt

nLite azt mondja, hogy done! Kíváncsi leszek rá hétfőn (vagy kedden).

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4045) Thrawn válasza Játékos (#4043) üzenetére


Thrawn
félisten

Van valakinek: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4046) Játékos válasza Thrawn (#4045) üzenetére


Játékos
addikt

:R Köszönöm a fáradságot uram! :C Képzeld el, a renccer floppynak látja a pendrive-ot, és meg is eszi róla a drivert! :K :C Egyébként ha a driver benne van az XP telepítőjében, akkor is ki kell választanom manuálisan, vagy akkor azt automatikusan megeszi? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4047) Thrawn válasza Játékos (#4046) üzenetére


Thrawn
félisten

:)

Ha a telepítőben benne van, akkor nem kell trükköznöd semmivel, csak feltenni a rendszert és kész.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4048) N3ph


N3ph
csendes tag

Sziasztok! Mivel több ezer hozzászólás volt, ezért nem volt időm / türelmem mindent végig olvasni. Ha már volt ilyen kérdés kérlek nézzétek el nekem ,a kereső semmit nem dobott ki a kérdéseimre. Szóval bele is vágok :
Van nekem most 1 gépem, amit szeretnék seed szervert ként beüzemelni. A gép főbb paraméterei: p5gd2x alaplap, 3ghz intel proci, 4*512 ddr ram, 4 * 320gb winyó. (sata2 mind)
Raid0-ra gondoltam, mivel nekem a sebesség lenne a fő tényező.
A kérdésem, hogy napjainkban milyen kártyát lenne érdemes vennem, hogy jelentős gyorsulást tapasztalhassak? A gép korábban már üzemelt seed szerverként, sajnos nem bírták kellően a winyók a terhelést. Amikor beindult 1-2 letöltés akkor teljesen meghaltak, nem bírták a 30mb/s feletti írási sebességet és ilyenkor az olvasási sebesség kb nullára csökkent. A gépen win 2003 server edition lenne. Mivel torrenten nagyon sok adat darabolva van kis darabokra ( pl dvd azt hiszem 47 megás darabokban van így nagyon sok fájlt ír egyszerre a winyó) ezért fontos,hogy ne legyen túlterhelt még akkor sem a merevlemez, ha esetleg 1 ilyen sok darabos torrentet indítok 10-15 vagy akár 30mb/s töltéshez.

Szóval a főbb kérdések így külön:
Milyen kártyát javasoltok? ( mind a 4 winyót szeretném raid0ba)
Az alaplap elbírná? És a többi alkatrész elég lenne ami a gépben van?
Esetleg tapasztaltabb felhasználóktól szívesen veszem a tanácsokat.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv

(#4049) VIC20 válasza N3ph (#4048) üzenetére


VIC20
őstag

Hát, én nem értek annyira hozzá, de azért a 2 Gb RAM-ot minimum megdupláznám benne.

Nem lehet, hogy ez szoftver probléma (is)? Tehát a torrent kliensben kellene lejjebb venni a kapcsolatok maximális számát?

Többiek?

[ Szerkesztve ]

(#4050) VIC20 válasza N3ph (#4048) üzenetére


VIC20
őstag

Vagy pedig (erről engem is nemrég homályosítottak fel itt... ;] ) az is lehet, hogy ehhez a rendszerhez nem is illik igazán a RAID-0, mivel nem sok összefüggő adatot kell szolgáltatni, hanem sok kis darabot mindenhonnan, a RAID-0 pedig, ha kicsit is, de rontja is az elérési időt?

(Jó mondom, profik? :) )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.