Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7951) HUfantom válasza cozmo (#7950) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ez így nehéz lesz...

A dinamikus konverzió során nem vesznek el az adatok így a win még mindig írja hogy rajta vannak.
Valami baja van azzal a lemezzel.
Picit nézz bele ki kéne írnia, hogy mi a baja.

Esetleg nyomj egy jobbos gombot alul a winyon és nézd meg lehet-e minden törölni róla.
Nem vagyok halál biztos benne, de kéne lennie egy lemez inicializálása dolognak

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7952) cozmo válasza HUfantom (#7951) üzenetére


cozmo
őstag

Ezek a lehetőségek jobb egérgombra...
[L:/dl/upc/2012-10/10/92238_qdm5u4t96xp6ay6q_vagolap03.jpg](IMG:/dl/upc/2012-10/10/92238_qdm5u4t96xp6ay6q_vagolap03.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2012-10/10/92238_yljplnrjvuvopjow_vagolap04.jpg](IMG:/dl/upc/2012-10/10/92238_yljplnrjvuvopjow_vagolap04.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7953) cozmo válasza cozmo (#7952) üzenetére


cozmo
őstag


Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7954) HUfantom válasza cozmo (#7952) üzenetére


HUfantom
őstag

A adatos winyora semmi ne nyomj, mert elvesznek az adatok.

Én a kovertálás alaplemezzével próbálkoznék, a hibás lemeznél.

Ha az sikerül és megjelenik mint csont üres akkor jöhet a másik lemezről a tükrözés

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7955) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Egy-két kérdésem lenne, van egy Agility 3 60 GB ssd -m és szeretnék mellé venni egy másikat hogy, RAID0 tömbbe használjam és hogy, jobban elférjen a rendszer.
Egyáltalán érdemes vagy vegyek egy nagyobb, gyorsabb SSD-t?

Előre is köszönöm!

06302081105

(#7956) Pista0001 válasza aveos (#7955) üzenetére


Pista0001
addikt

Volt erről egy teszt PH!-n, ott Samsung 830-asokkal próbálták (2*64 vs 128 GB). Ott az lett a konklúzió hogy a nagyobb a jobb, főleg mert ugyanúgy működik mint a RAID tömb (a vezérlő kétszer annyi párhuzamos csatornát használ, ezért gyorsabb kb kétszer mint a feleakkora, tehát összességében ugyanazt a teljesítményt nyújtja, de csak 1 SATA aljzatot foglal, és a procit sem terheli).

(#7957) HUfantom válasza Pista0001 (#7956) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem beszélve arról, hogy ha a nagyon jön mondjuk bad sector menteni még tudod a többit.
De ha RAID 0ban valami elszáll akkor pápá összes adat.

Mi van fent a 64es SSD-n hogy nem fér el a rendszer ?

Mindent másik winyóra kell rakni, képek, zenék, doksik gyűjtőkönyvtárait át lehet rakni még oldalt a gyors-gombokat is be lehet állítani rá. 64es SSD-n win 7 / talán office / levelek / vírusírtó azt kész. Swap is mehet akár a másik winyóra.

Gondolom van az SSD mellett egy sima tányéros is...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7958) aveos válasza Pista0001 (#7956) üzenetére


aveos
tag

Köszönöm a segítséget!
Elolvastam a (SSD RAID 0 – 128 GB vagy inkább kétszer 64 GB?) rovatot, sokat segített!

06302081105

(#7959) creation


creation
senior tag

Nahh srácok... cégnél beütött a szar...

Tegnap este a fileserver tökéletesen üzemelt, majd egyszercsak iccaka eldobta a hardware-es RAID 1-et. Mikor reggel bementem (mert ugyebár behívtak), a tömbbből a HDD0-on levő HDD tartalmazta az adatokat de a HDD1 nem.

Leállítottam, bekötöttem a HDD0-t single-be. A kérdés, hogyan tudom ismét munkára fogni, az amúgy jó és működő HDD1-et, a nélkül, hogy a HDD0-t le kelljen takarítani. Nem kívánom a jogokat minden felhasználónak minden mappájához újra kiosztani, nem is beszélve a rakat dokumentumról és a cég összes termékének rajzáról.

Épeszű nem légből kapott és "gyorsan" végrehajtható adatvesztés mentes megoldásokat várok :) 2db 2TB-os Seagate a szenvedés trágya.

Nem a HDD-k nem egy serverben hanem egy HP office gépben vannak. Igen a rendszer is a HDD-ken van mirrorban, igen meghülyültem mikor SIL3114-re bíztam, de ennyi van... kis cég kis költségvetés óccó sz@rokból várépítős buli.

Köszi előre is és az itt élőktől elnézést kérek, hogy nem olvastam vissza hátha van már erre válasz, de szemrehányás helyett beérem egy linkkel is :) Apropó WIN7 64bit ultimate van rajta.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7960) HUfantom válasza creation (#7959) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha visszarakod simán akkor nem építi újra a RAID tömböt ?

Én egy Active Directory gépet üzemeltetek Win 2008 serverrel szoftveres RAID 1-el.
Nem mondom, hogy a legtutibb megoldás, de ingyé van.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7961) creation válasza HUfantom (#7960) üzenetére


creation
senior tag

Najahh de ez nem szoftváros hanem hard.

Cseszik ez építkezni, felkínálja hogy formázzam azonosra aztán újraépíti... node nekem köllenek az adatok (miket most másolok ki amúgy végső eshetőségre felkészülve).

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7962) HUfantom válasza creation (#7961) üzenetére


HUfantom
őstag

Várjál RAID 1 volt nem ?

Akkor mindkettőn ugyanaz van. Akkor miért nem nyomhatsz igen-t hogy formázza le és tükrözze át rá a működő kötetről az adatokat. vagy nem ezt csinálná ?
Talán esetleg 3. winyó backup

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7963) radi8tor válasza creation (#7961) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet valamit nem értek, de RAID1-nél mindkét merevlemezen megtalálhatóak az adatok.
Ha az egyik meghibásodott és beraksz helyette egy új HDD-t, akkor felépíti a tömböt adatvesztés nélkül.

Miért nem akarod ezt?

⭐ Stella

(#7964) creation válasza HUfantom (#7962) üzenetére


creation
senior tag

Yepp RAID 1 volt.

Ez a mocsok mindkettőt azonos szintre akarja hozni.
Most copyztam a fontos adatokat a HDD-ről.

Terv az hogy GHOST külső HDD-re, majd RAID1 újra építése utána partition majd Vissza GHOST :o)

Lesz egy boldog szombatom.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7965) creation válasza radi8tor (#7963) üzenetére


creation
senior tag

Mert marhára nem ezt csinálja a hardveres tömb... Én lennék a legboldogabb ha ezt tenné.

E helyett mindkettőt formázni akarja. Meg partícionálni...

Ezt ma még kihagynám... szombatig gyűjtöm az infókat a hogyanról. Aztán elszenvedek majd akkor vele.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7966) radi8tor válasza creation (#7965) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ez egy elég béna RAID kártya lehet. :U

⭐ Stella

(#7967) creation válasza radi8tor (#7966) üzenetére


creation
senior tag

Bestconnection Sil3114 RAID 0-1-5 4port SATA 150 Ez ezt tudja... Erre volt pénz... De ehhez akkor sincs joga :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7968) radi8tor válasza creation (#7967) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem vannak olyan programok, amik el boldogulnak az ilyen RAID-es lemezekkel. Szóval nem esélytelen a lementése.

Jó munkát! :C

⭐ Stella

(#7969) HUfantom válasza creation (#7965) üzenetére


HUfantom
őstag

Aha akkor ez tényleg szar....... :(

Akkor örülök, hogy szoftveres RAID 1re szavaztam....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7970) creation válasza HUfantom (#7969) üzenetére


creation
senior tag

Nem rossz ez de legalább sz@r :)

"A tehén egy bonyolult állat de én megfejtem"...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7971) cozmo válasza HUfantom (#7954) üzenetére


cozmo
őstag

Vettem egy mély levegőt és vettem egy 3. vinyót és mindent lementettem, mindenre felkészülve.
A konvertálás alaplemezzé, sem GTP lemezzé nem ment! Hiba: "A művelet nem engedélyezett leválasztott lemezen"
Ezt követően a látható "F" re nyomtam egy "kötet törlése" parancsot. De az "E" meghajtóm képe továbbra is szürke ürességet mutatott. De a fájlkezelő továbbra is látta az "E" meghajtóm (írni olvasni is tudtam).
Nem maradt más mint az "E" lemez teljes formázása!
Így jártam, csak azért mert dinamikus lemezzé konvertáltam két lemezem. A beépített win7 lemezkezelővel :F (SUX BILL)

Most, hogy van két üres HDD-m elkezdtem játszani a RAID-del. Abból is a RAID 1-es típussal.

Alaplapom (ASUS P5W DH Deluxe) 3 fajta RAID módot támogat 3 fajta vezérlőn keresztül:

Intel Matrix Storage: Ez hardveres RAID, ezzel mértem a tesztet
JMicron: Ez olyan speciális RAID, hogy a gépben van egy HDD és a RAID tömb másik része e-sata porton keresztül van csatlakoztatva.
Silicon Image: Ehez szükséges EZ-Backup szoftver nem volt win7-re. Ez szerintem amúgy is csak szoftveres RAID.

Tehát az Intel Matrix Storage vezérlőn a RAID tömböm, ezt az eredményt hozta:

Ezzel szemben utána a tömböt megbontva szóló HDD-n ezt mértem:

Jól látható hogy szekvenciális írásban dupla sebessége volt a szóló lemeznek!?

Ez miért volt így?

Valamit elrontok, vagy a RAID 1 ilyen és kész?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7972) radi8tor válasza cozmo (#7971) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha egy merevlemez egyszer inicializálva van (MBR-el), akkor már nem lehet GPT-re alakítani.
Illetve lehet, de nem Windows által támogatott művelet.

⭐ Stella

(#7973) cozmo válasza radi8tor (#7972) üzenetére


cozmo
őstag

Akkor ez megválaszolva. Köszönöm!
Arra van válaszod, hogy miért lassabban olvas egy hardveres RAID1 tömb mint a szóló lemez?
Ez minden a neten fellelhető információnak ellentmond :F

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7974) radi8tor válasza cozmo (#7971) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még egyszer átolvasva a hozzászólásodat: az a fő kérdés, hogy RAID1-nél normálisak-e ezek az értékek?
Igen, RAID1-től ne várj írás/olvasási sebesség növekedést.
Elérési út ideje csökkenhet (de az általad használt program nem mér ilyet).

Az, hogy miért lett fele annyi? Jó kérdés. :U Mindenesetre ne tekints erre hardveres RAID-ként. Egy alaplapi RAID vezérlő csak szoftveresnek felel meg mivel nincs dedikált processzora.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7975) cozmo válasza radi8tor (#7974) üzenetére


cozmo
őstag

A legdurvább. hogy most csináltam egy szoftveres RAID 1 tömböt a win7 lemezkezelőjével, ami ezeket az eredményeket hozta:

Így már rendben vannak a sebesség adatok, a szóló lemezhez képest!

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7976) radi8tor válasza cozmo (#7975) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos, hogy jó SATA portba csatlakoztattad a merevlemezeket az alaplapon?

⭐ Stella

(#7977) cozmo válasza radi8tor (#7976) üzenetére


cozmo
őstag

Biztosan! Csak azokon a portokon megy az Intel vezérlős RAID (SATA 1, 3, 4)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7978) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

Szeretnék egy SSD RAID 0 tömböt ASRock Z77 Extreme4 lapon, de előtt tisztába kellene magam rakni a SATA portokkal kapcsolatban.

Az alábbi képen vannak a SATA portok, de nem tudom melyik melyik vezérlős, és így azt sem, hogy melyik tudja a RAID-et.
Arra már rájöttem, hogy a SATA3_A1 az a eSATA is egyben, tehát annak használatát mellőzöm, sosem tudni mikor jön jól az eSATA.
Én úgy gondoltam, hogy a SATA3_0 és SATA3_1-re kötném a két SSD-t RAID módban, a SATA2-esekbe meg a 3 HDD-t meg az optikát AHCI módban.
Az UEFI-ben ugye két vezérlő van, az Intel és az ASMedia, de nem tudom melyik melyik. :F
Jól gondolom, vagy jól félrenéztem valamit? :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7979) HUfantom válasza Pubszon (#7978) üzenetére


HUfantom
őstag

extreme 7 és deszkam van
alsó négy és intel csinálja a raidet

beallithatod win alól is a rapid storage managerrel

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7980) Pubszon válasza HUfantom (#7979) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
És ha leghostolom a rendszert, utána vissza lehet rakni a RAID tömbre?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7981) creation


creation
senior tag

Basszus... ráállítottam a RAID kártyát, hogy másolja az adatot :) 3 óra alatt 11%... Azt gondolom majd holnap megnézem hol tart :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7982) radi8tor válasza Pubszon (#7980) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Particiót lehet, de ahhoz fel kell rakni rá 1x Win-t (egyéb sallangok miatt).

⭐ Stella

(#7983) Pubszon válasza radi8tor (#7982) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt kifejtenéd bővebben?
Érdekelne a miértje. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7984) HUfantom válasza Pubszon (#7980) üzenetére


HUfantom
őstag

Olyant meg nem csinaltam. De mikor ams 1100at kicsereltem i7 2600kra akkor nem volt window reinstall.

Csinaltam mar win upgradet xp professional---- vista enterprise--win7 business reinstall nelkul. winyocsere. intel amd kozti cseret. De meg winyo --- raid atvitelt nem.

Az a lenyeg ha nem akarsz szopni akkor imadkozd bele a raidkartya driveret a windowsodba es remeld hogy felbootol.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7985) Pubszon válasza HUfantom (#7984) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Szerintem nem lesz gond, fent van a jelenlegi win7-en a Intel driverből a legújabb 11.6-os, ami már támogatja a TRIM-et RAID 0 SSD tömbbel.

Nincs RAID kártyám, hanem az alaplap tudja.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7986) HUfantom válasza Pubszon (#7985) üzenetére


HUfantom
őstag

annak is van drivere.
a win7ben nem fogja tudni kezelni a tombot. Minden howto raid telepitoje ugy kezdodik hogy tegyel be lemezt, pendrivet es mutasd meg a windowsnak mit rakjon fel es lathatova valik a raid tomb.

sorry meg mindig telefonrol irok.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7987) BluEyes válasza HUfantom (#7928) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszönöm a válaszokat!

A gépen XP fut, és marad is, a felhasználónak megfelel, és nem akar eltévedni egy új OS-ben. XP is tudja a soft raid 1-et?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#7988) creation


creation
senior tag

Tegnap ugyebár ráindítottam a vasra az adatok másolását... Nohh ma reggelre mind a két HDD csont üres és partícionálatlan volt. De végzett...

Úgyhogy most reinstall.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7989) djculture válasza BluEyes (#7987) üzenetére


djculture
félisten

Jövőre nem lesz választásod ha netre van kötve, mivel meszünik az xp teljes támogatása.
Mivel ezután már a biztonsági frissitések se készülnek majd hozzá, virustanyává és zombi géppé válik rekord gyorsasággal.

[ Szerkesztve ]

(#7990) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok!

Amióta RAID módra van állítva a BIOS-ban a SATA vezérlő és a Windows driverrel is minden rendben azóta a "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" (tudjátok, a óra mellett) listából eltűntek a vinyók. Használom az eSATA portot, ezért nekem ez fontos lenne. Tud valaki megoldást?

Köszi

(#7991) radi8tor válasza Pista0001 (#7990) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Persze, hogy megoldható:

Regedit your way to:
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ services\ msahci
and create a new KEY called "Controller0"
inside Controller0, create a new KEY called "Channel0"
Now inside Channel0, create a new DWORD called "TreatAsInternalPort"
set this value to "1"
(this sets SATA port 0 (Drive C)to no longer show up in "Safely Remove Hardware")

Now, go back into the Controller0 folder again.
inside Controller0, create a new KEY called "Channel1"
Now inside Channel1, create a new DWORD called "TreatAsInternalPort"
set this value to "1"
(this sets SATA port 1 (Drive D)to no longer show up in "Safely Remove Hardware")

And so on, until all internal SATA ports are set to be treated as Internal.
My motherboard has 6 SATA ports, so I have set Channel0 to Channel5.

Értelemszerűen az eSATA portnál TreatAsInternalPort 0-ra kell állítani, a többi belső SATA portnál 1-re.
Szólj, ha magyarázatra szorulna.
Lehet, hogy nálad nem msahci alatt kell ezt létrehozni, hanem RAID vezérlő gyökerében (pl. iaStor).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7992) brd válasza BluEyes (#7987) üzenetére


brd
nagyúr

Csak ha rendszerfile-okat hexeditálsz.

The only real valuable thing is intuition.

(#7993) brd válasza djculture (#7989) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, azonnal felrobbannak az XP-s gépek. Vagy sorban állnak a vírusok a gép előtt, és amint lejár a támogatás, azonnal beengedi őket, aztán ettől meghal, de feltámad zombiként. Aha.

The only real valuable thing is intuition.

(#7994) brd válasza Pista0001 (#7990) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a topictárs megoldása nem működne, vagy kényelmetlen, akkor: HotSwap!

The only real valuable thing is intuition.

(#7995) Pista0001


Pista0001
addikt

Hát, jó lenne egy biztos infó arról hogy hova is kell a plusz bejegyzés, nem szívesen tennék kárt a RAID tömbömben (sem). Azért köszi, elindulok a nyomon. :K

brd: köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#7996) radi8tor válasza Pista0001 (#7995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennek semmi köze a RAID tömbhöz. Csak a biztonságos eltávolítás funkciójába szól bele a rendszernek.

⭐ Stella

(#7997) djculture válasza brd (#7993) üzenetére


djculture
félisten

...

[ Szerkesztve ]

(#7998) radi8tor válasza djculture (#7997) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeket offban vagy sehogy, please! :R

⭐ Stella

(#7999) Pubszon


Pubszon
veterán

A RAID drivert fel tudom úgy telepíteni, hogy a rendszerlemezt átrakom a külső vezérlőre ami menne AHCI-be, így elindul a Win7, a többi lemez pedig az Intel vezérlőhöz csatlakozik ami RAID módban menne.
A Win7 felrakja ilyenkor a drivereket?
Az Intel Rapid 11.6 fent van.

Mert ha a rendszerlemezt is átrakom RAID módra, akkor Win betöltésekor kékhalál fogad, pedig ezt a rendszert akarom átghostolni a RAID 0 tömbre, ami a jelenlegi rendszerlemez és egy ugyan olyanból fog állni (ami jövő héten jön meg).

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8000) radi8tor válasza Pubszon (#7999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kerestem neked ilyen korábbi hozzászólásokat a topicban: [link]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.