Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6751) radi8tor válasza C64 (#6750) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kábelhiba?
Próbáld meg kicserélni a SATA adatkábelt.

⭐ Stella

(#6752) Melanor


Melanor
tag

Sziasztok!

Remélem itt a helye a kérdésnek: van egy asus p5e-vm hdmi alaplapom amibe most 2 vadiúj ugyanolyan vinyót kötöttem be a sata1 és 2 portba a biosban a sata configurationnál beállítotam hogy raid, utána belőttem hogy a cd-ről bootoljon, majd a raid vezérlőpanelen is beállítottam hogy raid 1-ez szeretnék, de ha a sata config raid-re van állítva semmit nem lát bootolható eszközként, csak a sata raidet. Egyszer már valahogy sikerült megcsinálni, de nem jön össze sehogy sem újra. Kérem valaki segítsen nekem.

Köszönöm!

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6753) ETOM válasza Melanor (#6752) üzenetére


ETOM
addikt

Ilyenkor nem USB-ről kell betölteni valami illesztőt hozzá aztán lehet, hogy hülyeség majd a jobban hozzáértök is válaszolnak. :))

(#6754) Melanor válasza ETOM (#6753) üzenetére


Melanor
tag

nem hülyeség én is próbáltam, de ha a sata configot raidre állítom csak a vinyókat látja.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6755) HUfantom válasza Melanor (#6752) üzenetére


HUfantom
őstag

de ha a sata config raid-re van állítva semmit nem lát bootolható eszközként..

Mi nem látja ?
Ha a win 7 telepítője akkor ahogy előttem is mondták kell egy USB-s valamin felnyomni a drivert és kiválasztani hogy ott helyben installálja és akkor már megjelenik mint kötet.

Amd lapok mellé ilyenkor érdemes feltenni a RAIDexpert programot ami a raidben lévő winyok állapotáról közöl infokat. Mert a Smart a raiden belül nem fog mondani semmit

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6756) Melanor


Melanor
tag

Most épp biost frissítek. az asus csak nem oldd meg egy ilyen raid lehetőséget

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6757) Melanor válasza HUfantom (#6755) üzenetére


Melanor
tag

usb-t eleve nem lát a gép mikor elindul, ha a config satára van állítva, ha meg nem akkor eleve nem raidban telepítek... nem értem hogy lehetne...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6758) HUfantom válasza Melanor (#6757) üzenetére


HUfantom
őstag

még mindig nem értem...

A bios nem látja a RAID tömböt mikor beállítod a SATA-t hogy raid legyen és berakod a winyókat tükörbe ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6759) Melanor válasza HUfantom (#6758) üzenetére


Melanor
tag

akkor rosszul fogalmaztam. bocs
úgy van hogy mikor beállítom akkor csak a winyót látja. semmi mást. nincs usb. dvd. szal csak a vinyóról bootolna...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6760) HUfantom válasza Melanor (#6759) üzenetére


HUfantom
őstag

ááá értem

Kéne lennie ilyen AHCI nek is nemcsak IDE és RAID opciónak

Nálam van olyan opció is hogy 4 SATA van RAIDben és a maradék kettő meg IDE módban és akkor az 5-6ra dugott cuccok is működnek.

Esetleg szoftveres raidet is be lehet állítani.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6761) Melanor


Melanor
tag

lehet meghalt a lap...
most azt csinálja, hogyha egyszerűen raid nélkül tennék fel rendszert egyszercsak kép ki, ventillátorok felpörögnek, viszont bios hiba hangjelzés nincs...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6762) Melanor válasza Melanor (#6761) üzenetére


Melanor
tag

van opció, de 1 helyen választhatod ki. neked ilyenkor több hely van ahol megadhatod hogy raid, stb...?

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6763) HUfantom válasza Melanor (#6761) üzenetére


HUfantom
őstag

Az nem hangzik túl jól.......

Igen nekem olyan van hogy Satanál ha beállítom RAIDre akkor
előugrik egy új sor hogy 5-6os port és megint választani lehet hogy raid vagy ide

[link]
1:04-nál
Sry de most jobban nem tudok mutatni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6764) Melanor válasza HUfantom (#6763) üzenetére


Melanor
tag

Semmi baj, értem hogy miről beszélsz. Az alaplap baromságaitól függetlenül ez a raid készítés kérdés viszont fennáll. Vagyis mielőtt ezt a kép ki, venti feltörgéseket csinálta előtte is nehezen ment a tömbök összefűzése. 2 éve egy teljes hétvége volt beállítani, a vicces az, hogy akkor úgy csinálta meg hogy előtte ugyanazokkal a beállításokkal vagy 50* nem. Tanácstalan vagyok. mindenesetre hazamegyek és szétbontom a gépet, hátha nincs nagy vész. Viszont megelégeltem a dolgot és veszek új lapot, procit, memóriát.
Ha valakinek lenne esetleg még ötlete azt szívesen fogadnám.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6765) Midway


Midway
senior tag

Hi!

RAID 0-ba szeretnék kötni 2 320gb (egyforma) vinyót.
Kérdés:
A windowst akarom telepíteni rá,de nem az egész 640gb-ra hanem csak pl 100gb-ra (2x50).
Megoldható,hogy a fenmaradó részt 540gb (2x270) másik particióként használjam?
Egy majdani win újra telepítésnél ha formázom a 100gb-os részt akkor a másik 540 rész adatai megmaradnak? :U

(#6766) Melanor válasza Midway (#6765) üzenetére


Melanor
tag

Vigyázz a raid0-val. Én már telepítettem így windowst, ahogyan te leírtad és simán ment. Én is külön partíciót csináltam az oprendszernek és az újratelepítésnél nem veszett adatom, csak ami a rendszerpartíción volt. Remélem nem asus p5e-vm hdmi lapod van mert akkor gyanítom nem tudod megcsinálni...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6767) HUfantom válasza Midway (#6765) üzenetére


HUfantom
őstag

A raidba kötött 2 320as winyod 1DB 640esnek fog latszani
Persze hogy telepithetsz csak az elso 100GBra systemet. A maradekot másik RAID 0-s particiokent tudni fogod használni.

Ha esetleg arra gondolsz hogy az elso 100GB van RAID 0ban és a maradék meg nem. És a 100ra akarsz win 7 est tenni. Na ez nem oldható meg alaplapi RAIDvezérlővel, mert azok egy winyot vagy raidbe teszel vagy nem. Félig nem lehet.

Ahogy előttem szóló is mondta ebben az esetben kell egy külön winyó amire backupolsz. Mert ha valami gond van / winyohiba / mind a 640GB adat kész elveszik.
/ akár az áramszünet esetén is sérülés jöhet /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6768) Midway


Midway
senior tag

Értem.
Köszönöm a segítséget.

ASUS M4A89GTD pro lapom van.

(#6769) Melanor válasza Melanor (#6764) üzenetére


Melanor
tag

Sikerült megoldani a raid problémát, de elég macerásan oldották meg, a kézikönyv sem igazán így írja le, de szerencsére egy fórumtárs támpontot adott.
A megoldás:
1 gép ki, táp kikapcs
2 Minden SATA kábel ki kivéve a 2 winyó amiből RAID-et akarök fűzni
3 bekapcs, be a BIOSBA SATA config raid-be, bootsorrendet atapi cd-rom-ra majd reboot
4 be a raid vezérlőbe, megcsináltatni a tömböt majd kikapcs
5 táp kikapcs mmajd satás dvd romot rádugni, majd reboot
6 bekapcsolás után felismeri a dvd-t és bootol is róla, a win telepítőben partícionálok, telepítek és működik.

Mindenkinek köszönöm a reagálást, ti segítettetek a megoldáshoz. :R

Már csak a kikapcsolás kérdése nyitott...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#6770) Utopista


Utopista
tag

Sziasztok.

SEGÍTSÉG!

Van 2 vinyóm összefűzve RAID 0-ba, de épp gépet készülök cserélni. A mostani alaplap BIOS-ában a RAID beállításoknál a SATA1 és SATA 2-t engedélyeztem majd a RAID setup-ban a 2 vinyó közt létrehoztam a tömböt. Ha az új alaplap BIOS-ában szintén engedélyezem a SATA 1 és SATA2-t és természetesen a vinyók sem cserélnek helyet a portokon, akkor szükséges a 2 vinyó közt újra a tömböt létrehozni??? És ha igen, akkor elvesznek-e az adataim!

üdv.

(#6771) liksoft válasza Utopista (#6770) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Vezérlőtől függ. Viszont ha egyszer szétesett, akkor onnan ritka az út vissza, így inkább célszerű a mentést elvégezni, legfeljebb örülsz ha nem kell 0-ról indulni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6772) Utopista válasza liksoft (#6771) üzenetére


Utopista
tag

Köszönöm a segítséget. Óvatos leszek.

üdv.

(#6773) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet egy RAID kötet csíkméretét (stripe) változtatni?
2 db 320-as vinyóm van RAID0-ba kötve, vagyis összefűzve, 128 KB csíkmérettel. Ezt szeretném megnövelni 256 v. 512-re. /melyikre érdemesebb?/
Bootoláskor be tudok lépni CTRL+I-vel a RAID tulajdonságokba, de ott nem kínálja fel a jelenlegi kötet módosítását, csak új létrehozását, jelenlegi törlését meg vmi rescue disc létrehozást.

Köszi :R

(#6774) liksoft válasza Forza_JUVE (#6773) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ahogy ajánlja.

1. lemented.
2. megcsinálod.
3. visszatöltöd.

És boldog vagy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6775) Forza_JUVE válasza liksoft (#6774) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

És a lementéshez kéne egy 3. vinyó is, nem ? Hiszen gondolom egyik RAID-be kötött vinyóra sem tudom ilyenkor menteni?!
Még sosem mentettem ... :B

(#6776) HUfantom válasza Forza_JUVE (#6775) üzenetére


HUfantom
őstag

Pontosan...
kell 3. winyo

Mondjuk szerintem nem éri meg nagyobb méret annyit nem számít

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6777) Forza_JUVE válasza HUfantom (#6776) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

hát sajna nincs 3. vinyo ... meg sztem se érne annyit h most nekiálljak küzdeni vele.
csak 1 ötlet volt :)

(#6778) Jester01 válasza Forza_JUVE (#6775) üzenetére


Jester01
veterán

Még sosem mentettem

Az elég baj, főleg RAID0 esetén. Lesz majd sírás-rívás :P
Amúgy elvi akadálya nincs a stripe méret konverziónak, csak ezek az alaplapi csodák túl buták hozzá.

Jester

(#6779) HUfantom válasza Jester01 (#6778) üzenetére


HUfantom
őstag

enyém annyit tud hogy a raid 1+0 at áttudja konvertálni sima raid 0-vá
vagy raid 5 re.

Egyik sem tetszik :)
De van hozzá utility és localhoston megmondja melyik winyonak milyen az állapota smartból

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6780) Forza_JUVE válasza Jester01 (#6778) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

De hogyan csináljak mentést újabb 3. vinyó nélkül? Gondolom annak nem sok értelme lenne, hogy pl. a Norton Ghost-al csak magát a partíciókat lementeni a Raid-es vinyók egyikére ?! :F

(#6781) liksoft válasza Forza_JUVE (#6780) üzenetére


liksoft
nagyúr

A RAID megbonthatatlan! Vagyis nincs más megoldás, KELL a 3. drive. De addig, míg van adat, mert ahogy írták, sírás lesz a vége!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6782) Forza_JUVE válasza liksoft (#6781) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Na most aztán jól rám hoztátok a parát! :Y
Közben eszembe jutott, h 3. vinyó ugyan nincs, de van egy laptopom, aminek majdnem üres az 500 GB-as vinyója. Arra nem tudom valahogyan átmenteni?
Illetve lehet-e olyat h nem a teljes RAID kötetről, hanem csak 1, esetleg 2 partíciójáról csinálok mentést?? Jelenleg 3 part. van, de a 3.-on csak filmek ... azt le****om ha elveszik! :)

Szerkesztve:
Gondolom az is lehet egyfajta megoldás, hogy a kívánt partíciókat "leimédzselem" és utána LAN-on átmásolom a laptop vinyójára.
És ha egyszer ne adj isten elszáll a RAID kötet, akkor nem bukom a fontos adatokat. Nem?!

Sőt, C megoldás: most mindent átmásolok ami fontos, utána törölöm a RAID kötetet, mert ha ekkora rizikó áll szemben némi gyorsulással amit a RAID0 ad ... akkor kell a fenének ez az egész RAID-dolog. Utána meg a már 2 különálló vinyó egyikére visszahúzom a laptopra mentett image fájlt ... ezt lehet egyébként ?? :R

[ Szerkesztve ]

(#6783) liksoft válasza Forza_JUVE (#6782) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ááááááá.....

Nem akarok okos lenni, de nem lehet hálózatba kötni a két gépet? Esetleg file illetve könyvtár szerint menteni? Minek kell az egészet image formában? :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6784) Forza_JUVE válasza liksoft (#6783) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

A 2 gép jelenleg is hálóba van kötve, hálózati meghajtó, miegymás ... asztali gépről tudom mahinálni a teljes vinyóját a laptopnak. (ergo megvan a 3. hiányzó vinyó)
Azért szeretem jobban az image-fájlos mentést a könyvtár ill. file szerintinél, mert könnyebb kezelni. 1 fájlban minden benne van, nem kell gondom legyen h vajon azt a 6. almappában lévő 3 db fájlt is kimentettem már vagy sem :F

Akkor már csak 1 kérdés: ha törlöm a raid kötetet, h 2 különálló vinyóm legyen ... nyilván nem szeretném újratelepíteni az egész rendszert ... csinálok most a C-ről egy image fájlt, utána azt vissza tudom húzni vmelyik vinyóra??

(#6785) liksoft válasza Forza_JUVE (#6784) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Tehát RAID nélkül. És mit csinálsz a lemez driver-ével? Az RAID-et keres majd. Különben akár még mehet is. De miért gond újra rakni?

A több file kevésbé sérülékeny is ám! Míg az egy adminisztrációjában egy szektor elszáll, akkor kuka az egész. De Te tudod.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6786) Forza_JUVE válasza liksoft (#6785) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Gondnak nem gond, de baromi sok idő, mire felteszem a win7-et és minden egyéb programot, beállítást, stb. Ezt spórolnám meg azzal h lementem a partíciót és utána egy az egyben visszahúzom a már RAID nélküli vinyóra.
De az is lehet h hagyom így ahogy most van, és tényleg inkább csak a fontos dolgokat másolom át a másik gépre fájl-könyvtár szerkezetben ...

Még nem tudom ... most minden esetre lusta vagyok bármilyen hosszadalmasabb mentési, vagy RAID "szétszedési" procedúrához :)

Csak azért kezdtem agyalni, mert kicsit megijedtem a "sírás lesz a vége"-től :)

(#6787) HUfantom válasza Forza_JUVE (#6786) üzenetére


HUfantom
őstag

Első indításnál döl el minden, hogy a win 7 képes-e újraéledni miután winyot cseréltél rajta.

De mindig van 1-2 trükk utility amivel az esélyek megnővelhetők. Van microsoftos cucc ami levesz minden drivert és egyéb cuccot amit valaha a gépre raktál így mikor winyot cserélsz alatta akkor már az új helyén felrakod a drivereket a programokat nem bántja.

A win7et lehet image szinten menteni de ma már egy rendes win 7 install megvan 30-40 perc alatt. És ottvan a Win easy transfer, és egyéb okosabb progik amikkel az instalált cuccok is átvihetők. Nekem 4 óra alatt odébbköltözött a gépem a régiről.
Nem számolva a 2TB adatot másolási idejét, mert akkor már javában játszottam miközben a RAID tömb 85MB töltötte át az anyagot

Sajnos a Raid 0 csak olyan helyeken gyorsít ahol nagy fileok mozognak, és cserébe az egész adattömb veszélyben van. Én ezért vettem RAID 1+0.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6788) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Na még 1 kérdés, aztán nem borzolom tovább az idegeket! :DD

Melyik verziótól lehet nagyobb elérési sebességet elvárni??
1.) 2 x 320GB 16MB cache WD 9ms elérési idővel RAID0 kötetben .... vagy ...
2.) 1 x 2TB 64MB cache WD 4.2ms elérési idővel (nyilván RAID-ről szó sincs)

mindkét esetben SATA II-es vinyókról van szó

azért a tárhely-beli különbség se lenne kutya

Köszi a segítő válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#6789) Jester01 válasza Forza_JUVE (#6788) üzenetére


Jester01
veterán

Elérési időben a kisebb a jobb, azt tudod, ugye? Így viszont nem értem a kérdést, hiszen a második verzió nagyobb és gyorsabb. Bár az a 4.2ms nem tudom hogy jött ki ...

MOD: ja úgy jött ki, hogy a 4.2ms az csak a rotational latency (vagyis a 7200rpm) de abban nincs seek time egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#6790) Forza_JUVE válasza Jester01 (#6789) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Persze, tudom ... úgy értettem a kérdést, hogy a lassabb 9 ms-es 2 db vinyó RAID0 kötetben elvileg gyorsabb elérést biztosít, mint ha ugyanezen vinyók nem lennének RAID-ben.
Csak kérdés h kb. mennyit gyorsít, mert gondolom annyit nem számít a RAID0, mintha inkább 1 db vinyó lenne aminek 4,2 ms avarage latency (ez nem elérési idő? :F )

Ebből van most 2 db RAID nullába: kép

És 1 db ilyenre cserélném: kép

[ Szerkesztve ]

(#6791) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

aha, látom közben a leírásuknál, hogy a 2TB-snál is meg a 320GB-snál is az average latency az 4.2 ms. (ez akkor mit takar pontosan ??)

a 320 GB-snál a Seek Time (gondolom ez az elérési idő) az 9-10 ms (írás-olvasás)
a 2 TB-snál meg nincs ilyen SeekTime ... de akkor ennek viszont nem értem a miértjét ... ennek mennyi az elérési ideje ?? :F

(#6792) Jester01 válasza Forza_JUVE (#6790) üzenetére


Jester01
veterán

Az ott átverés mert csak rotational latency. A guglizható mérések szerint a tényleges átlagos random elérési idő ugyanúgy 9-11ms körül van. A RAID0 egyébként pedig semmit nem gyorsít az elérésen, csak a szekvenciális olvasáson.

MOD: Az a 4.2ms a 7200rpm-ből jön, azt mondja, hogy ha nem kell seek akkor átlagos esetben mennyit kell várni. Vagyis egy fél fordulat ideje: 60s/7200/2 = kb 4.16ms

[ Szerkesztve ]

Jester

(#6793) Forza_JUVE válasza Jester01 (#6792) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

értem, köszi a felvilágosítást!
akkor ha jól értem, hiába a Caviar Black seria, amit ilyen szépen futtatnak, mert annál is kb. 9ms-es elérési időre kell számítani ?!

(#6794) Forza_JUVE válasza Forza_JUVE (#6793) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Erre esetleg még tudnál vmi magyarázatot, hogy a 9 ms olvasási elérési idő helyett hogyan lett 15.5 ms ?? :(( /ez a 320 GB Caviar Blue/

MOD: közben gugliztam egy ilyet: Seek time + latency = average access

Na most ha ez igaz, akkor úgy kell érteni, hogy 8.9 + 4.2 = 13.1 ms ??
Mert így akkor a 15.5 nem is olyan rossz, ugye?! :F

[ Szerkesztve ]

(#6795) Jester01 válasza Forza_JUVE (#6794) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, az a képlet stimmel.

Jester

(#6796) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

RAID 5 tömböt akarok létrehozni NAS-ban, először 3 vinyóval. Egyelőre úgy áll, hogy a QNAP TS-410 lesz a kiválasztott szerkezet, meg is néztem alaposabban a specifikációt a honlapjukon. A vinyó kompatibilitási lista nem valami fényes: alig akad pl. kompatibilisnek mondott 1+ TB kapacitású WD cucc. Tudom, hogy a WD a RE sorozatát ajánlja RAID tömbökbe, de kíváncsi lennék, hogy otthoni felhasználásra szánt NAS-ba mennyire kell ezt komolyan venni - úgy a WD, mint a QNAP részéről. 3-4 vinyó esetén nem éppen mindegy, hogy mennyibe kerülnek, és pl. a WD RE HDD-k kábé kétszeres árúak.

Köszi előre is!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#6797) mimic1979


mimic1979
aktív tag

]Sziasztok! Lenne egy pár amatőr kérdésem a RAIDel kapcsolatosan!
Összehoztam az első RAID 0-mat 2db. WD500/SATA3 vinyóval! Gondoltam lesz valamiféle gyorsulás de én ebből nem érzékelek semmit! Lehet hogy ezen kívül kellene valamit még állítgatnom , de egyenlőre halvány sejtelmem sincs róla hogy mit kellene tennem.
Lehetséges hogy nem gyorsul semmit az egy darab vinyótól?

[ Szerkesztve ]

(#6798) Jester01 válasza mimic1979 (#6797) üzenetére


Jester01
veterán

A szekvenciális átvitelnek illene közel duplázódnia. Ezt viszont "érzékelni" csak nagy fájlok írásakor/olvasásakor (vagy tesztprogramokkal) lehet, különben az elérési idő dominál az pedig nem javul a RAID0-tól. Arra leginkább az SSD a jó.

Tudom, hogy a szabály szerint lehet kiejtés szerint írni, de a "förmver" szón azért megakadt a szemem :D

VS461: A NAS-t nem tudom, de a WD RE az elvileg másfajta hibakezelést (TLER) és több garanciát jelentett legutóbb mikor néztem. Nem RE lemezekből is nyugodtan építhetsz RAID tömböt.

Jester

(#6799) mimic1979 válasza Jester01 (#6798) üzenetére


mimic1979
aktív tag

RAID0 van. Mennyinek kell lennie kb. a lineáris olvasási sebességnek ami már elfogadható?

(#6800) Jester01 válasza mimic1979 (#6799) üzenetére


Jester01
veterán

Közel kétszer annyinak, mint 1 lemez esetén. Nem néztem utána, de gondolom ezek már 100MB/s fölött teljesítenek, tehát a tömbnek 200MB/s fölött illene.

MOD: legalábbis a lemez elején (külső szélén)

[ Szerkesztve ]

Jester

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.