Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6301) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Még egy dorog bassza a csőrömet.
Imagéból felhúztam egy gépre egy XP Profot, ami szépen el is indult.
Betettem eztán emllé még egy ugyanolyan másikat amin full más adatok voltak, xp alatt látta is szépen.
Rádobtam raid vezérlóre bekonfiguráltam a raid1-et online sincron adatmásolással, restart. Kártya kiírta, hogy az újraépítés az oprendszer futása után elkezdődik.
De nem indult el. Elkezdte betölteni az XP-t és foylton restartolt.
Erre raid lebont újraépítettem, adatmásolás offline copy.
Amikor eljöttem tegnap a cégből elkezdte szépen a raid biosban az adatszinkront.
Most reggel bejöttem.
Alt+Ctrl+Del
Xp indul megint restart.
Erre simán egyik HDD majd másik HDD rádug sata csatira és simán indul az xp.
Vagyis a Raid vezérlő jól végezte feladatát és a szinkron lezajlott.
De mi a fenének indul mindig újra a gép?
Tippem sincsen.....

(#6302) Kvazár válasza ticzi01 (#6301) üzenetére


Kvazár
őstag

Mert az xp-re nincs rendesen feltelepítve a raid vezérlő. Pontosabban az xp-det nem raid módban, hanem ide módban telepítetted, így a megváltozott lemezvezérlő nem tetszik neki.
Szerintem.

Eladó cuccaim: -

(#6303) ticzi01 válasza Kvazár (#6302) üzenetére


ticzi01
aktív tag

valami ilyesmire gondoltam, akkor ha feldobom rá a raid drivert akkor utánna elvileg mennni kellene....Bár csak tesztként követtem el a merényletet.

Még valami egés zeddig nézegettem a write cache de konkrétan semmit nem googliztam ki róla.
Csak azt, hogy igen fotnos ha nicns szünetmentes ahogy brg is írta fejebb.
Valaki leírhatná.
És ezt a funkciót magán a raid vezérlőn kell állítani?
Az olcsóbbakban gondolom ilyen nincsen:), mivel nem találkoztam eddig ezzel az opcióval.

[ Szerkesztve ]

(#6304) Kvazár válasza ticzi01 (#6303) üzenetére


Kvazár
őstag

A második kérdésedre nem tudom a választ, de az első sem olyan könnyű eset.
Az, hogy felteszed rá a drivert nem garantálja, hogy a lemezvezérlő cserét túlélje az op.

W7 esetén úgy néz ki, hogy a működő op. alatt elkezdesz egy frissítést/javítást futtatni a w7 cd-ről, melyet az op. alól indítasz el. Majd amikor az újraindulásos részhez érsz, és éppen újraindul, na akkor kikapcsolod a gépet és átállítasz mindent amit szeretnél. (Akár alaplapot, procit, bármit cserélhetsz.) Majd visszakapcsolod a gépet és a telepítés folytatódik tovább. Amint véget ér, a rendszeredet sikeresen átköltöztetted.

Xp esetén tapasztalatom nincs, így ott csak a derengő infók alapján tudom elmondani. Ott elméletben átállítasz mindent amit csak szeretnél, majd beteszed az xp. cd-t és arról bootolsz. Ezek után a javítás/frissítés részt megkeresed és lefuttatod.

A javítás/frissítés menüpontot ugye nem ezen a néven találod, csak nem jut eszembe a saját neve, de ez alatt azt értem amikor a telepítés ugyan úgy lefut mintha telepítene egy új wint, de csak a meglévő rendszerfájljait cserélgeti ki.

Eladó cuccaim: -

(#6305) brd válasza ticzi01 (#6303) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, magán a vezérlőn kell állítani, a management felületén, a konkrét HDD-ken, ill. komolyabb vezérlőknél magának a tömbnek is van ilyen cache-e, ezt is hasonló helyen lehet állítani.
A drivergondos kérdésre: ha van másik vezérlő is az alaplapon, és oda kötve elindul a gép, akkor indítsd onnan, telepítsd az első vezérlő driverét, és ezt követően onnan is el fog indulni (ha szerencséd van :) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#6306) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Most úgy alakult az élet, hogy össze tudnék hozni egy RAID-et.
A vezérlő: Gigabyte SATA2 chip (GA-P35-DS3, a lapon Intel RAID nincs!)
A lemezek: 2db 750-es Samsung F1

A kérdés(ek) az lenne hogy:
Érdemes-e? (érezhető lesz-e a gyorsulás?)
Jó-e a gigabyte vezérlője?
Van-e tapasztalata valakinek akár a vezérlő, akár a lemez terén?
(a 750-es Samu egyedül jól megy)

A válaszokat előre is köszi.

Üdv.: M

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#6307) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne: van egy telepített Win 7 x64-em egy vinyón. Hogy tudnám ezt egy az egyben működésképesen átvinni egy 2 vinyóból álló RAID0-ás tömbre?
Alaplapi SATA RAID-et használnék.
Próbáltam simán átghostolni, de nem megy, gondolom hiányzik neki a SATA RAID driver.

Valaki aki többet tud mint én tudna segíteni? Nem kell szájbarágósan, csak címszavakban hogy mit csináljak :B

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6308) Kvazár válasza LLKobe (#6307) üzenetére


Kvazár
őstag

Ez is jó: [link]

Esetleg még az is jó, ha a raid0-ás tömböt létrehozod, de közben a rendszered egy másik vonyóról bebootolod, és akkor annak felrakod az összes driverét, és csak ezek után csinálsz ghostot és teszed át.

Eladó cuccaim: -

(#6309) LLKobe válasza Kvazár (#6308) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi a segítséget!

Sajna mindkettővel van egy kis baj:

A linken lévővel: ha jól értem akkor ez az az opció a Win DVD-n, amikor új rendszert rak fel, csak a régi fájlokat is megtartja a vinyón. Ez azért nem jó, mert ezesetben mindent megint újra kell telepítenem, és pont ezt akarom elkerülni.

"Esetleg még az is jó, ha a raid0-ás tömböt létrehozod, de közben a rendszered egy másik vonyóról bebootolod, és akkor annak felrakod az összes driverét, és csak ezek után csinálsz ghostot és teszed át."

Ezzel pedig az a baj hogy mivel alaplapi SATA RAID-et akarok használni: lehúzom a rendszer HDD-t, a BIOS-ban a SATA mode-ot átllítom RAID-re, és a két vinyóból megcsinálom a tömböt. Eddig gut. Azonban ha visszadugom a rendszer vinyót nem tud bootloni, pont a RAID mód miatt. Ha pedig nem raid módra állítom akkor feláll a win, csak épp a két vinyót nem RAID tömbnek látja :N

Na erre mondj okosat, csak azt ne hogy Win reinstall :)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6310) LLKobe válasza LLKobe (#6309) üzenetére


LLKobe
veterán

Azt írják ez működik:

Win 7 makes this easy... so long as the RAID card is supported by the motherboard.

1. Perform Full windows system image backup on existing system drive to USB HDD
2. Removed system drive and add RAID drives
3. Boot from Win 7 DVD, if it finds your RAID volume then choose Restore system image and point it to USB HDD - otherwise you will need to provide drivers for your RAID adapter
4. In theory all should be back as it was when you ran the backup

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6311) Kvazár válasza LLKobe (#6310) üzenetére


Kvazár
őstag

Mind a két leírást használtam már, és a rendszer tökéletesen sértetlenül megmarad. :K
Igaz, az én lapomon 2 különböző raid vezérlő van, melyek külön konfigolhatóak.

De, az elsőt sikerrel használtam olyan lap esetén mely csak 1 vezérlőt tartalmazott és nem állt rendelkezésre semmilyen másik vezérlő.
Nem azt mondom, hogy húzd újra hanem, hogy egy javítást futtass le.

Amit meg ott írnak, az meg ugyan az mint a 2. csak nem másik sata vezérlőre kell olyankor a vinyót áttenni, hanem usb-re.

Eladó cuccaim: -

(#6312) LLKobe válasza Kvazár (#6311) üzenetére


LLKobe
veterán

Ja értem. Tehát az első verzióval minden telepített progi és beállítás megmarad?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6313) Kvazár válasza LLKobe (#6312) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen!
Nem újrahúzod olyankor, csak egy javítást futtatsz le a régin.
(Azért a ghost sosem árt. Főleg ha raid 0-ázni akarsz, mert ha valamiért megborul a tömböd, azt többet helyre nem állítod. :( Ott csak a ghost fog téged megmenteni.)

Eladó cuccaim: -

(#6314) Kvazár válasza LLKobe (#6312) üzenetére


Kvazár
őstag

Azt a cikket ugyan nem találom, mely a w7 ilyen fajta frissítését írja le, de xp-hez találtam egyet: [link]

Kb. ugyan ezt kell csinálni w7 alatt is, azzal az egy és hatalmas eltéréssel, hogy w7 alatt ezt nem lehet a dvd-ről bootolva, vagy csökkentett módból indítani. Tehát összeomlott rendszert nem lehet helyreállítani, csak a tökéletesen működőt lehet átköltöztetni.

Eladó cuccaim: -

(#6315) LLKobe válasza Kvazár (#6314) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm, megpróbálom. Amúgy neked vannak tapasztalataid a RAID0-val? Mert én csináltam egy tesztet, és a két vinyó RAID0-ban kétszer olyan gyors mint egy sima.

Igazából az érdekelne hogy mennyire sérülékeny egy ilyen tömb? Az nyilvánvaló hogy ha az egyik vinyó beszarik akkor megy az egész a levesbe, de ezen kívül van valami gond ami jellemzően előfordul?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6316) Kvazár válasza LLKobe (#6315) üzenetére


Kvazár
őstag

Én nem a sebességre, hanem a biztonságra megyek, ezért csak raid1-et használok. Egyszer próbáltam a raid5-öt, de nem vált be.
Az a gond a raid rendszerekkel, hogy egy áramszünet, vagy program lefagyás utáni resetelés után simán megborul az egész. Ha ez csak 1x történik meg, akkor nincs gond, mert utána lefut egy javítás win alatt és minden a régi lesz. Viszont, ha történik még egy újraindulás a helyreállítás befejezte előtt, akkor az egész tömb széteshet, és utána már a win nem indul el, és nem tudod helyreállítani sem. Ezért is volt a raid5 nálam rövid életű.
Raid1 esetén más az eset, mert az minid elindul, és mindig lefuttatható a javítás.

Viszont ez a javítás nagyon sokáig is tarthat, ezért érdemes odafigyelni a tömb méretekre és a felhasznált vinyókra. Régen, 2 eco-s 1 terrás samut használtam, ott a helyreállítás akár 4 óráig is tarthatott. De volt, hogy az egyik elkezdett gyenge szektorosodni, na akkor már fél-1 napig is tartott. Most hagyományos vinyókat használok, és csak 0,5 terrás a tömböm. Ez azért lényegesen gyorsabb.

Eladó cuccaim: -

(#6317) LLKobe válasza Kvazár (#6316) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi a segítséget. Ennek fényében sztem hanyagolom a RAID dolgot. Amúgy sem hinném hogy nagyon sok különbséget éreznék valós felhasználásban a 70MB/s és a 120MB/s között.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6318) Kvazár válasza LLKobe (#6317) üzenetére


Kvazár
őstag

Tömörítésénél biztos jó lehet, de amikor 1 hónap múlva egy áramszünet miatt elszáll a géped, és szétesik a tömböd, akkor nagyon ideges leszel.

A raid1 azért még jól jöhet, ha arra áttérsz.

Eladó cuccaim: -

(#6319) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv
Akadt egy kis problémám,amihez biost kellene resetelnem (giga féle p35 ds3r a lap).Ha ezt meglépem,akkor bukom a raid tömböt is,ha jól sejtem?Vagy ha a reset után visszaállítom megmarad a tömb?2 hdd raid0-ban,ha esetleg ez számít.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6320) Kvazár válasza DeadMeat (#6319) üzenetére


Kvazár
őstag

Bár a raid vezérlő biosa külön van, de nagyon nagy az esélye, hogy bukod.
Ezért érdemes egy ghost-ot csinálni egy másik különálló vinyóra.

Eladó cuccaim: -

(#6321) tomcsi72


tomcsi72
csendes tag

Sziasztok.

Nekem olyan problémám volna hogy van egy WD my book studio edition 2-m és benne 2db 1 terrás vinyó.
Most kicseréltem 2 db 2 terrásra és sajnos nem lehet RAID 0-ára formázni.
Csak elkezdené építeni a mirrort a RAID 1-et...
Már próbáltam XP-n, WIN 7-en is és ugyan az a probléma...
Mit tehetek hogy a teljes tárterületet tudjam használni az eszközben?...
Kérlek benneteket segítsetek...

még annyi volna hogy az előző 1 terrás az EADS-es és a 2 terrás pedig EARS-es, ha ennek van valami jelentősége...

(#6322) tomcsi72


tomcsi72
csendes tag

Sziasztok.

Nekem olyan problémám volna hogy van egy WD my book studio edition 2-m és benne 2db 1 terrás vinyó.
Most kicseréltem 2 db 2 terrásra és sajnos nem lehet RAID 0-ára formázni.
Csak elkezdené építeni a mirrort a RAID 1-et...
Már próbáltam XP-n, WIN 7-en is és ugyan az a probléma...
Mit tehetek hogy a teljes tárterületet tudjam használni az eszközben?...
Kérlek benneteket segítsetek...

még annyi volna hogy az előző 1 terrás az EADS-es és a 2 terrás pedig EARS-es, ha ennek van valami jelentősége...

(#6323) Kvazár válasza tomcsi72 (#6321) üzenetére


Kvazár
őstag

A gond az, hogy a hagyományos biosok nem kezelnek 4 terrás tömböket, sőt a 3 terrásról sem tud semmi sem bebootolni. Ezért sajna ez így nem fog menni. :(
(A WD a 3 terrás vinyóihoz, adja külön a pci-e-es vezérlőt is.)

Tehát vagy nem lesz raided, vagy csak raid1-ed lesz. Más lehetőséged nincs. :(

Eladó cuccaim: -

(#6324) tomcsi72 válasza Kvazár (#6323) üzenetére


tomcsi72
csendes tag

És más megoldás?
Akár WIN 7-nél?

Pedig nem szeretném, de ha muszáj akkor muszáj...

Vagy más mód....

Ennek a 4 terrás változata miben másabb szted akkor, mint ez így...

(#6325) tomcsi72 válasza Kvazár (#6323) üzenetére


tomcsi72
csendes tag

Még valami, lehet hogy fontos.
Én ezt adattárolónak használnám csak.... mint más normál külsőt, csak nagyobban.

(#6326) BlackPriest


BlackPriest
őstag

sziasztok!

kis segítség kéne, előkerült egy LSI megaraid express 200 raid vezérlő, de nem tudok belépni a biosába. neten amit eddig találtam, az a ctrl-m volt, ez nem működik, a bott folyamat közben a contoroller nem ír ki semmit magáról, nem scanneli a diszkeket, stb. nem tudja valaki miképp tudnék bejutni a biosába?

thx

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6327) Kvazár válasza tomcsi72 (#6325) üzenetére


Kvazár
őstag

Gondolom a vezérlő része nem a hagyományos hanem az újféle, amit a 3 terrási vinyóikhoz adnak és úgy oldják meg a 4 vagy annál nagyobb tömbök létrehozását.
Ha nem raid-eled össze őket, akkor nem látod külön-külön a két vinyót?

BlackPriest:
Csak egy tipp:
Az alaplapi raidvezérlők esetén, az alaplap biosában a vezérlők működését külön lehet állítani. Ha ide, vagy ahci (?, vagy valami hasonló) módban van, akkor a raid vezérlő biosába nem lehet belépni, mert meg sem jelenik bootolás közben.

Vagy:
Bizonyos raid vezérlők esetén, azok biosa külön frissíthető, és akkor megoldható, hogy olyan bios kerüljön rá, hogy az csak ide módban működjön. Lehet, hogy a tiéd is átesett egy ilyen frissítésen. (Bios frissítést csak a legvégső esetben csinálj, amikor már minden mindegy. Ha ott valami gebasz lesz, akkor vége a dalnak.)
Anno egy sata1-es vezérlőn én is cseréltem biost. Akkor pl. pont ide-s bios változatot tettem fel, mert csak az kellett, hogy a sata2-es terrás vinyókat kezelje. Raid funkció meg nem kellett.

Eladó cuccaim: -

(#6328) Kvazár válasza tomcsi72 (#6325) üzenetére


Kvazár
őstag

Esetleg még, a particionálási módokon tudsz változtatni? Hogy ne MBR alapú legyen, hanem GPT? ([link])

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#6329) BlackPriest válasza Kvazár (#6327) üzenetére


BlackPriest
őstag

thx, megnézem, meg belerakom még másik gépbe is, most egy régi p3-as lapban van, biost raid vezérlőn még nem frissítettem, de azt hiszem nem most fogom kipróbálni :N

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6330) DeadMeat válasza Kvazár (#6320) üzenetére


DeadMeat
veterán

Köszönöm :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6331) BlackPriest válasza BlackPriest (#6329) üzenetére


BlackPriest
őstag

megoldódott a dolog, beraktam másik gépbe, ott be tudtam lépni a biosába, visszaraktam az eredeti gépbe, állítgattam az alaplap biosán és láss csodát, műxik, már települ is a rendszerem

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6332) tomcsi72 válasza Kvazár (#6327) üzenetére


tomcsi72
csendes tag

Kedves Kvazár.

Köszönöm a segítséget nagyon is, de Húúú nem vagyok hardveres, nem vágom annyira, nekem ez már magas kicsit.
Én vettem egy ilyen WD my book studio 2.t 2 db 1 terrás vinyóval ami EADS-es, most bele szeretnék tenni 2 db 2 terrás vinyót ami EARS-es.
ezt csak adattárolásra, kimentésre szeretném használni.
Már próbáltam mindenhogy, pl. egy 1 terrás és egy 2 terrás, vagy akár formázva, csak partíció törléssel is, de semmi...
Mindig csak az újraépitést szeretné, egyszer végigvártam de utána sem tudtam semmi csinálni.

Az az eszköz amiben alapból 2 db 2 terrás vinyó van akkor nem ugyan ilyen? mármint belsőileg?...

Van szted más megoldás még? Megnéztem az 1 terrás vinyót és az RAW fájlrendszerre van formázva ami tuti jól működik az eszközzel... EZ?.....fontos valamiért? Nem vágom.
Tissztelettel, Tamás.

(#6333) öhöm


öhöm
csendes tag

Helló!
Új gép építése kapcsán egy 3TB merevlemez beszerzésén gondolkodtam, aztán láttam, hogy kb azonos összegből kijön 2x2TB is. A bootoláshoz egy másik lemez lesz, ezek az adatokat tárolnák. Arról tudok, hogy 2,2TB feletti partícióról a BIOS nem képes bootolni, de vajon a Win7 látni fogja a területet? És egy kapcsolódó kérdés: ugye RAID0 a lemezeket köteteli, szóval egy köteten aztán létrehozhatóak külön partíciók? (mondjuk 100GB + 400GB +3500GB = 4TB)
Köszönöm

(#6334) Kvazár válasza tomcsi72 (#6332) üzenetére


Kvazár
őstag

Igazából megfogtál. :B
Ha külön-külön sem kezeli a két terrásokat, akkor passz. Eltérés a két my book között akkor tuti van, ha nem is elektronika szinten, de szoftver szinten tuti.

Particionálás szempontjából meg biztos van valami nyílt szabvány amit kezel és kész. Nem hinném, hogy az MS-től megvették volna az NTFS partíció kezeléshez szükséges engedélyeket. (A Linksys NAS-ok esetén is így van.) Viszont PC-be áttéve a Total Commander Ultimate-tel nagy eséllyel tudod majd írni/olvasni, de csak simán a win-nel nem.

Bár a RAW ebben az esetben azt jelenti, hogy formázatlan. Így annak nem kéne működnie.

Esetleg, talán:
A vinyókat megparticionálva teszed bele? Próbáld meg azt, hogy particionálatlanul teszel bele csak 1 db 2 terrásat, és megnézned azzal mit kezd. Várd meg míg minden dologgal míg végez és csak utána nyúlj hozzá.

Öhöm:

Elméletben úgy van ahogy mondod. De még sosem próbáltam, mert amikor a 3 terrás raid5-ömre nem tudtam wint rakni, akkor feladtam az ilyen több terrás raid próbálkozásokat.

A második kérdésedre is igen a válasz. Tehát egy tömböt úgy particionálsz, ahogy a kedved tartja. (Bár az értelme esetenként megkérdőjelezendő.)

Eladó cuccaim: -

(#6335) öhöm válasza Kvazár (#6334) üzenetére


öhöm
csendes tag

Köszönöm a választ. Pontosítás véget: a 3 terás RAID5-re nem tudtál telepíteni, vagy nem is látta a Win? Legrosszabb esetben persze működhet két kétterásként, RAID nélkül, csak egyszerűbb lenne egyben tudni a cuccaimat.

(#6336) Kvazár válasza öhöm (#6335) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem tudtam rá telepíteni. Mivel csak az a 4 vinyó volt a gépben így nem tudom, hogy a win látta volna-e. Elméletben a tömb szépen létrejött, csak nem volt bool-toható.

Eladó cuccaim: -

(#6337) Northman


Northman
csendes tag

Üdv,

Egy kérdésem lenne.... van egy RAID 0 a gépemben, (2*320 Gb) tökéletesen műkszik,
és van egy 500Gb, és egy 1,5 TB Hitachi HDD-t őket nem fűztem raid-be.

A HDTune szerint 2*320GB HDD-nek átlag 140MB/s, az 500Gb-nak is 80 Mb/s, és az 1,5 TB wincsinek 100 MB/s.....Csak a valós érték íráskor a 1,5 TB-wincsinek 15 Mb/s nagy fájloknál, ....iszonyú lassú.
Létezik ilyen, vagy valamit elcsesztem?

(#6338) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

sziasztok

na most tényleg komoly segítséget kérek, ehhez már kevés vagyok..

szóval adott 2db 150 gigás wd velociraptor, ezeket szeretném raid0-ba kötni

bios-ban annyi állítható, hogy SATA Mode: disabled, RAID, AHCI

RAID és AHCI esetén semmit se lehet állítani a bios-ban, csak bejön utána egy plusz menü bootolás közben, de ott nem tudok sehova belépni, nem ír semmilyen billentyűkombinációt, stb.. pedig érzésem szerint ott kéne beállítani.

az alaplap x58-as gigabyte (ex58-ud3r), a könyve szerint tud raid0-t, de nem részletezi, hogyan

hogy keltem életre, mit hova dugok, hova állítok, ilyesmik:F

[ Szerkesztve ]

(#6339) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#6338) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ok, mindegy, megvan.

8 sata port van az alaplapon, 6 kék, 2 fehér. egységsugarú user gondolná, hogy a raid-be szánt vinyókat a fehérbe kell dugni.
aha..
minddel megy a raid, KIVÉVE a fehér portokat.

(#6340) brd válasza _Volkovy_ (#6339) üzenetére


brd
nagyúr

Ott is kell mennie, csak az a Gigabyte vezérlője (mármint a fehér csatlakozók). Amit a BIOS-ban állítgattál, az szerintem a chipset-be épített vezérlő (ICH10R) beállítása. Van mégegy a BIOS-ban, valószínűleg az Integrated Peripherals alatt, de használd inkább az Intel-es vezérlőt, mert gyorsabb valószínűleg.

Northman: Írási gyorsítótár?

öhöm: XP-nél újabb OS probléma nélkül kezeli a >2 TB-t (persze nem MBR módban), csak a "régi" BIOS-szal szerelt (nem EFI-nek hívott) alaplapok nem tudnak bootolni róla.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6341) _Volkovy_ válasza brd (#6340) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Igenigen, az ICH10R csinálja.
Ahogy átdugtam a hdd-ket a kék sata portokra, azonnal bejött, hogy Press CTRL+I to manage.. :)

(#6343) Sonja


Sonja
veterán

Gondolkodtam, hogy a 2db 500GB-os WD winyót (WD5000AAKS-00V1A0, egy tányérosak) RAID 0-ban használnám játékokra. Érne ez valamit a gyorsabb betöltődés szempontjából vagy felejtsem el?! :F :U Most egy 750GB-os Samsung (HD753LJ) winyót használok a játékokra, ami lehetne gyorsabb is. :D Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6344) dchard


dchard
veterán

Sziasztok,

Van 2 db 1terás samu lemezem (tök egyformák) és win7 alatt szeretnék belőlük RAID1 kötetet csinálni. Az egyik meghajtó üres (formázatlan) a másikon van adat, és dinamikus kötetté van konvertálva.

megnéztem több leírást is, de úgy ahogyan azokban bemutatják nem tudom megcsinálni a tükröt (szürke a "new mirror" gomb a menüben).

Kérlek segítsetek. Remélem csak én vagyok ilyen balfék, nem pedig a Windows olyan hülye, hogy nem tud egy már teleírt diszket tükrözni egy üres lemezre.

PS: a diszkek AHCI módban vannak.

Köszi!

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6345) radi8tor válasza dchard (#6344) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáld meg így: [link]

(#6343) Sonja: Igen, gyorsabb lenne a játékok betöltődése RAID0 esetén. 1.5x sebességnövekedés tapasztalható átlagosan.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6346) Gyilkológép


Gyilkológép
csendes tag

Heló, üdvözlet

Kérem segitsetek már végigolvastam sokmindent, de egyenlöre nem jöttem rá mit kéne csinálnom.

Szoval adott egy SB750 déli hid ami re van kötve 2xWD 640 Black RAID0-ába
Továbbá egy 320Gb os samu amin a win7 rendszer van + a backupok
meg van még egy adat hdd

a Raid0 tömbön szeretném használni a win7 rendszert adatvesztés nélkül nem szeretném ujra rakni a programokat.
ezt csinátam eddig, Raid0 jól létrehozva. backupok acronis 2010el készitve

win már több modon át lett rakva a raid0-ára:
Acronissal boot alatt a samurol futtatva utána ujrainditásnál lehuzva a régi rendszer lemez
Boot alatt usb-röl futtatva az acronist ugy hogy a raid0-ára let átmásolva a teljes rendszer backup és le volt huzva a régi rendszerlemez
Ugyanugy usb röl acronissal de clonozva az egész samut a raidre
Elméletileg jol kéne hogy csinaljam a dolgokat az acronisba mind backupnál mind a recoverinél. itt olvastam egy jo leirást a Fire/SOUL/CD irta.

A hiba: bootol szépen szines ablak van aztán mielött jönne a win7 kék képernyöje bedobja hogy: autochk program not found - skipping AUTOCHECK
és 2-3másodperc mulva restart

áthelyezés elött közbe és utána raid-driver instal és win7 dvd-vel mindenféle javitás + közbe raid driver add-olas mert javitasnal nem látja alapbol a rendszert amig nem kapja meg a drivert. Aztan több helyen is ovastam bootrec-nél a javitasokat amiket a paracssorba kell beirni, azokat is probaltam, parancssoron keresztül javittani az autocheck parancsot a registriben, ezt mind a win dvd alatt. visszaálitasi pontot nem talál (lehet nincs is nemtudom) De nem értem miért nem müködik. A backup jo mert közben a samun is ujra kellett rakni a wint mert eljátszottam a regisztrivel kicseréltem a particiok cimet, szoval a C-t cseréltem a samu is a raid között mert a raidos soha nem akar alapbol C lenni hiába van lehuzva a égi renszer lemez recovery vagy clonozas közben. Alaplapon uj driver. már kb 2 teljes szoval komplett napomat ezzel töltöttem.

Köszönöm elöre is a segitséget.

(#6347) Gyilkológép válasza Gyilkológép (#6346) üzenetére


Gyilkológép
csendes tag

Bocsi de ezt nem is itt kellett volna feltennem. Bocsi törölhetitek mert betettem a Win7 es topic ba

(#6348) dchard válasza radi8tor (#6345) üzenetére


dchard
veterán

Mindkét diszk dinamikussá van konvertálva:

Az első diszket szeretném tükrözni a második diszkre. Az első diszken egy darab partíció van, a másodikon nincsenek partíciók. És hiába dinamikus mindkettő, nem feketedik ki a RAID1 Mirroring menüpont ahol kellene.

A lemezek AHCI módban vannak.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6349) dchard


dchard
veterán

Így néz ki:

A felsőt szeretném tükrözni az alsó üresre. Mindkettő dinamikussá van konvertálva, de mindkét diszken szürkék a menüben a RAID menüpontok.

Nem lehet, hogy valamilyen szolgáltatás ne fut ami kéne neki? Ha igen, melyikek kellenek a RAID-hez?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6350) brd válasza dchard (#6349) üzenetére


brd
nagyúr

Próbaképpen a forrás volume-t kicsinyítsd le úgy 20 MB-tal (shrink ott a menüben, ahol a raid-es opciók vannak), és úgy próbáld meg kialakítani a raid-et.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.