Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7851) Sky D. válasza PonPon (#7850) üzenetére


Sky D.
tag

sajnos nem ha nem migráltad ...

A singel Drive és a Raid 1 között van 1 kis különbség, ha nem volt alapból RAID-1 ben a kötet, akkor nem fog menni . ugyanis van egy bejegyzés a merevlemezen, ami hiányzik a másik lemezről..... esetleg újra építéssel (rebuild-el) működhet a dolog, ha a BIOS tudja ezt a lehetőséget és engedi is. ekkor átmásolja az egyik lemez tartalmát a másikra...

ilyenkor újra telepítés, és a teleépítés folyamán ha kéri csak akkor kell a Drivert betölteni , ha nem látja a meghajtókat :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7852) PonPon válasza Sky D. (#7851) üzenetére


PonPon
senior tag

oks, köszi :R

(#7853) Jazzmynation


Jazzmynation
csendes tag

Kedves Felhasználók!

Nagy segítségre lenne szükségem.

Egy céges számítógépet kellene összeállítanom, a lényeg a RAID1en van.
Valószínűleg régebbi (2008-2010-es) pc lesz -használt-, amin minden esetben windows XP fog futni, mert erre van eredeti licensünk.
Lényeg, hogy RAID1-ben kellene futtatni 2db SSD 60giga környékit és külön még egy RAID1 2xHDD-t is.

Tehát az egyik RAID1 lenne a 2db SSD a másik RAID1 lenne a 2db HDD. Ez hogy kivitelezhető? Több mint valószínű a rendszer megy a 2db SSD-re illetve az alapvető programok. A két darab HDD-re biztonsági mentések lesznek felrakva, szerződések számla másolatok etc.

Tehát a kérdéseim: Hogyan kivitelezhető ez a két külön álló RAID1
illetve milyen SSD-t és HDD-t ajánlanátok? (Persze nem a csilliárdos kategória!!)
SSD 60-80giga rendszernek, HDD 500giga / 1terra.

Olvasmányaim szerint -mivel XP és relative régebbi gép régebbi alaplappal- kelleni fog hozzá Raid vezérlő is, ebben is a segítségeteket kérném, hogy milyet lenne érdemes vásárolni.

Üdvözlettel:
L.Á.

(#7854) djculture válasza Jazzmynation (#7853) üzenetére


djculture
félisten

windows xp nincs felkészítve az a ssd-re fele teljesítmény elveszik, se trim se cella elhasználódás-vezérlés nincs a legtöbb ssd-nél xp alatt. Így csak olyan ssd jó neked ami hardveresen mindentől függetlenül végzi ezt a tevékenységet vagy 3 hónap és vehetsz másikat.

(#7855) HUfantom válasza Jazzmynation (#7853) üzenetére


HUfantom
őstag

Ahogy a kolléga mondja, elvész több funkció a XP miatt és ha jól emlékszem RAID1 ben sem megy minden funkció SSD-n.

35.000 egy Win 7 prof OEM licence --- upgradet most hirtelen nemtudom mennyi de nem sok az SSD árakhoz viszonyítva...
Az XP elég szarul kezeli az SSD-t az 1 magnál több CPU-kat ezeket mind csak utólag belehegesztették, hogy nesztek műxik....

RAID 1 ből lehet alaplapit, szoftverest vagy valamilyen raid kártya hozzáadásával.
Mivel a RAID 1 faék egyszerűségű, inkább alaplapit vagy szoftverest ajánlanék.
A szoftverest csak le kell kattintgatni a lemezkezelőben, ilyenkor az oprendszer kezeli a raidet, és hardver meghibásodás esetén / PL: alaplap / nincs gond.
/ XP és win 7 alatt is van rá mód hogy alaplapot cserélj... /

Hardveres RAID esetén nagyban függ az alaplaptól, hogy alaplaphiba esetén mi lesz a RAID 1el. Ugye a RAID 1 mellett valami backupot is terveztél bele ?

A két darab HDD-re biztonsági mentések lesznek felrakva, szerződések számla másolatok etc.
Az védendő adatok és azok backupja nem lehet ugyanazon a gépen.
Ha valami baja lesz annak a gépnek /PL beszarik a táp/ elszállhat minden
Ez így nem backup...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7856) brd


brd
nagyúr

Az XP annyiban kezeli szarul az SSD-ket, hogy nem tud TRIM-et (ami egyébként is inkább az írási sebességre van hatással, nem az elhasználódásra), de a mai SSD-k szinte mind tudnak magukról gondoskodni (kell is, mert a TRIM csak a törlésről gondoskodik, a sokat írt terület alatti cellák elhasználódásának kérdését nem oldja meg). Az alignálás lehet még kérdés, de ezt csak egyszer kell megcsinálni. A több CPU (magot) pedig már az NT is támogatta... A Win7 pont olyan szarul kezeli a sok CPU-t fogyasztó taskokat egymás mellett, mint az XP, nem kellene ennyire ajnározni (sok helyen látom ezt amúgy, mi ennek a forrása, ki/mi/hol állította ezt, meg tudnád mutatni?). Persze külső programmal mindkettőnél sokat lehet javítani a dolgon.

The only real valuable thing is intuition.

(#7857) VIC20 válasza HUfantom (#7855) üzenetére


VIC20
őstag

Van olyan SSD, amelyik nem igényli a TRIM-et, mert a vezérlője automatikusan csinál ilyet, TRIM-támogatás nélkül is:

"A JMF612 továbbfinomított verziója a JMF618, amely a Samsung NAND-lapkák mellett immár a Toshiba és az Intel chipjeit is támogatja. A JMF618 a napjainkban igen népszerű Kingston SSDNow V széria SNV425-S2-esének "agya"; rengetegen veszik ezt a típust több okból is. Egyrészt olcsó, másrészt támogatja a TRIM-et, és egy olyan eljárást, amivel az SSD írási sebessége állandóan a maximum közelében mozog (Garbage Collection)"

(A nagy SSD teszt)

Ráadásul még párhuzamos csatolós SSD-t is lehet kapni (igaz, jó drágán), szerintem azokat se Win7-hez tervezték.

(#7858) Jeti1


Jeti1
tag

Olyan létezik, hogy valaki hardveres raid megoldást használ és mellette szoftvereset is? Ennek egyáltalán van valami értelme vagy egy ordenárisan nagy baromság?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7859) radi8tor válasza Jeti1 (#7858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehet értelme, ha a HW RAID vezérlő minden csatornáját kihasználta már és SW RAID-et használ az alaplapon levő SATA vezérlővel.

⭐ Stella

(#7860) Jeti1


Jeti1
tag

Egy szervergép esetén, ami DC, DNS és DHCP kiszolgáló valamint még 1-2 kevésbé lényeges funkciót tölt be illetve feladatot lát el (RRAS, WSUS, WDS), mi lenne a legjobb megoldás? A gép tudja hardveres RAID vezérlést.
A RAID 5 megoldás van kiszemelve, de azért kíváncsi vagyok más véleményére.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7861) Jeti1


Jeti1
tag

Láttam olyat, hogy van 6 merevlemez, abból 5-öt RAID 5 technikával összefűztek, a 6. merevlemezt pedig meghagyták úgy, ahogy van. Ezt miért csinálhatták? Van ennek a gyakorlatban valami értelme?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7862) brd válasza Jeti1 (#7861) üzenetére


brd
nagyúr

Jól felügyelt környezetben az az értelme, hogy ha elhal a tömbben egy disk, akkor azt a vezérlő magától kicseréli erre a "nem használtra" (hot spare-nek szokták hívni ezt a tartalék lemezt).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7863) djculture válasza Jeti1 (#7861) üzenetére


djculture
félisten

spare /tartalék/ drive.. Manapság már az alaplapi raid is tudja azt a funkciót hogy ha van tartalék a hibás helyett simán berakja.

(#7864) Jeti1


Jeti1
tag

A HP ProLiant szervereknél az Array Configuration Utility-vel kell beállítani a hardveres RAID-et még a szerver szoftver telepítése előtt? A youtubon található HP RAID Array Configuration videóban mutatottakat nyugodt szívvel követhetem?

[ Szerkesztve ]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7865) brd válasza Jeti1 (#7864) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet azzal is, és a videoban biztos nem beszélnek hülyeséget, normális minőség, jól érthető a szöveg, valószínű hozzáértő készítette (nem néztem végig). Mondjuk én servertelepítés előtt sosem indítottam még azt a CD/DVD-t azért, hogy RAID-et beállítsak vele, hanem a RAID vezérlő saját setupjában csináltam ezt meg. De ez téged ne zavarjon, a videoban leírt módszer a "normális" a HP szerint. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#7866) Jeti1 válasza brd (#7865) üzenetére


Jeti1
tag

A RAID vezérlő saját setupja alatt értsem a szervergép BIOS-át? Még sosem állítottam be RAID-et, ezért kérdezek ennyit, s esetenként hülyeségeket vagy egyértelmű dolgokat. Úgy vagyok inkább kérdezek, mint baromságot csináljak.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7867) HUfantom válasza Jeti1 (#7861) üzenetére


HUfantom
őstag

Mi a Datastoragen 12 diszkből 11et használunk és a 12. van meghagyva sparenek. Persze amikor szűkös lett a hely kapásból behúztam a tömbbe, mint olcsó gyors megoldást.
Szóval általában kisebb cégeknél ahhoz nyúlnak elsőre.
/ Persze nekünk van 7*24 es cseregarink mindenre így voltunk hajlandóak belemenni /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7868) Jeti1


Jeti1
tag

RAID 5 beállításánál maximális boot partíció (maximum boot partition) mérete 4 GB vagy 8 GB lehet? Melyik a szerencsésebb választás? Windows Server 2008 R2 szoftvert akarok majd használni és egy HP szerverről van szó.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7869) brd válasza Jeti1 (#7866) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, a vezérlőnek külön van. Bootolásnál, ott, ahol a lemezeket felsorolja, kiír egy billentyűkombinációt, azzal lehet elindítani.

#7868: Hagyd az alapbeállításon (Disable), a mai OS-eknél nincs szerepe, és csak lassít.

The only real valuable thing is intuition.

(#7870) Jeti1


Jeti1
tag

RAID 5 esetén 4*2TB-ot használva mi lehet az ideális stripe size (8KB-512KB) és sector (32 vagy 63)? A RAID tömbön kisebb és nagyobb fájlok is lennének tárolva.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7871) brd válasza Jeti1 (#7870) üzenetére


brd
nagyúr

64K-128K, és válaszd ki a szimpatikusabbat. ;) Ha nagyon fontos a minél magasabb teljesítmény, akkor mérd le magadnak, hogy az adott vezérlővel, az adott HDD-kkel, adott OS alatt mi a leggyorsabb (vagy használj SSD-t ;) ). A sector size gondolom ugyanaz, mint amire a #7869-ban válaszoltam...

The only real valuable thing is intuition.

(#7872) Jeti1 válasza brd (#7871) üzenetére


Jeti1
tag

Köszi! Én a 128 KB-os strip size és a 32-es sector méret mellett döntöttem. Szerintem ez megfelelő lesz általános használatra. Egyébként a rendszer 256 KB-ot strip size-t ajánlott fel és 32-es sectors beállítást alapértelmezettként.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7873) andrasko


andrasko
senior tag

Sziasztok.

Adott egy RAID0 2*SAMSUNG HD103UJ rendszer.
Ez ketté van BIOS alól particionálva:
- 0.5TB: windows7 boot
- 1.5TB: tárolórész

A cél az lenne, hogy a win7 egy SSd-ről fusson + hozzá a RAID0 tároló:
Tehát ami kellene:
- a RAID0 megmaradjon, de ezen belül a felosztás változzon.
- a 0.5TB-os "boot/win" részt eltüntetni
- a 1.5TB-os "tároló" részt 2.0TB-ra növelni a tárterületét, úgy hogy megmaradjon a rajtalévő teljes anyag.

Megoldható, vagy ha hozzányúlok a RIAD-hez, akkor ugrik a rajta lévő adat?

Köszi a válaszokat. :R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7874) andrasko válasza andrasko (#7873) üzenetére


andrasko
senior tag

Annyi kiegészítés:
- i7 rendszer (s1366)
- ASUS P6T alaplap, X58 chipset-tel.

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7875) Jeti1 válasza brd (#7871) üzenetére


Jeti1
tag

Ezeket az adatokat később lehet majd még változtatni? Ha igen, akkor gondolom adatvesztéssel kell számolnom, bár nem bánnám, ha nem így lenne.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7876) Jeti1


Jeti1
tag

Létrehoztam egy RAID 5-ös logikai tömböt 4 db 2 TB-os winchesterrel. A logikai meghajtóra feltettem a Windows Server 2008 R2 szoftvert. Jelenleg a merevlemezek nagy részét nem tudom használni, ez a kép fogad a lemezkezelőben: [link]
Mi lehet ennek az oka? Valamit rosszul csináltam? Látszódik a tárterület, aminek látszódnia kell, de egy nagy része nem használható, nem tudok vele mit csinálni.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7877) brd válasza Jeti1 (#7876) üzenetére


brd
nagyúr

Remélem, te csak úgy próbálkozol, és nem valami cégnek végzel munkát, mert alapvető hiányosságok vannak (ami persze nem baj, mindenki így kezdi, csak akkor nem ezzel kellene egyelőre foglalkozni). Azért nem tudsz mit kezdeni a 2TB+ területtel, mert a lemezed ún. MBR rendszerű, ebben pedig van egy 2TB-os korlát. A partíció(k) létrehozása előtt konvertálni kellene ún. GPT rendszerűre (a lemezen jobb gomb és ott lesz ilyen lehetőség, ha nincs a lemezen partíció).

Az előzőre: erre csak egy bűvös szóval lehet válaszolni: vezérlőfüggő. Vagy tudja, vagy nem. Leírását megnézni, esetleg kipróbálni a gyakorlatban, az a biztos.

The only real valuable thing is intuition.

(#7878) andrasko válasza andrasko (#7873) üzenetére


andrasko
senior tag

Erről lenne szó... képben:

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7879) brd válasza andrasko (#7878) üzenetére


brd
nagyúr

Azzal a vezérlővel ez felejtős. Bár nem sok olyan vezérlővel találkoztam eddig, ami a tömb kezdetét tudta volna lejjebb tenni (ha jól emlékszem, pontosan 0 db ilyen volt, mondjuk sokkal nem is próbáltam).

The only real valuable thing is intuition.

(#7880) Sky D. válasza andrasko (#7873) üzenetére


Sky D.
tag

Partition magic-kel , át leget mozgatni a partíziókat.... meg lehet oldani ..
úgy hogy a 500Gb-os particiót törlöd , átcsúsztatod a 1.5 Tb -os partiót a legelejére, és utána bővíted 500 GB-ala a partíciót .. És így nem fog elveszni az adatod a RAID 0-ás tömbről..

Az O&O Partition managert nem teszteltem ilyen téren..

"Megoldható, vagy ha hozzányúlok a RIAD-hez, akkor ugrik a rajta lévő adat?"
Ha hozzányúlsz a RIAD-hez, akkor ugrik a rajta lévő adat!!

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7881) Sky D. válasza Sky D. (#7880) üzenetére


Sky D.
tag

lehet a WInfos managger is tudja a partíció kiterjesztését , miután törölted a 500GB -os partíciót ...
mert végül is a partíciókkal kell játszatni, nem Raid beállításokkal..

miután létrehoztad a Raid tömböt, egy virtuális meghajtót kapsz... ami XY méretű, és tulajdonságú, RAID- típusától függően ... és ezen hozol létre partíciókat.

JA hogy te a RAID vezérlőben állítottad be a partíció méretét, (nagy hiba :( )

Így már nem tudsz vele semmit sem kezdeni .. így marad ahogy van, hacsak nem másolod át valamira az adatok, és kreálod újra a RAID tömböt, majd vissza másolod az adatokat...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7882) Jeti1 válasza brd (#7877) üzenetére


Jeti1
tag

Csak szakdolgozó vagyok, szívom magamba a tudást! :) Köszi a segítséget!

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7883) andrasko válasza Sky D. (#7880) üzenetére


andrasko
senior tag

Értem :K , köszi :R.
A leírtak 100%-ban megegyeznek a normál (single) lemez partíció műveletekkel.
Ugyanígy járok el, semmi extra, annak ellenére hogy alaplapi RAID? :R

Ezután, akkor egy 2TB-os RAID0 tömböm lesz, ezt fogja mutatni a BIOS-ban is? :R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7884) brd válasza andrasko (#7883) üzenetére


brd
nagyúr

Olvasd el a másik hozzászólását is; félreértette...

The only real valuable thing is intuition.

(#7885) andrasko válasza Sky D. (#7881) üzenetére


andrasko
senior tag

(#7881) Sky D.:
Igen, a RAID vezérlőben:
- hoztam léter a RAID tömböt
- állítottam be a két partíció méretét
Nem így kellett volna? :W
Hanem így?
RAID-vezérlőben: tömb létrehozás hozás, majd Win install-kor: partíciók létrehozatala? :F

(#7884) brd: :R

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7886) Jeti1 válasza brd (#7877) üzenetére


Jeti1
tag

Ha mondjuk még nincs a gépen operációs rendszer, akkor a RAID vezérlő szoftverében is (szoftvertől függően) lehet módosítani a lemezek milyenségét? Hogy szokás csinálni? Feltepeítik az operációs rendszert, aztán beállítják a lemezeken használni kívánt rendszert, aztán a RAID típusát?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#7887) brd válasza Jeti1 (#7886) üzenetére


brd
nagyúr

Az egy logikai adat az OS (gép) által látott lemezen, független a RAID vezérlőtől. Ez a partíciós tábla formája. Tehát nem, a RAID-vezérlő setupjában ezt nem tudod módosítani, mert az OS írja rá az általa látott lemezre, adatként. Nálad, ha a telepítéskor üres volt a lemez, akkor azért lett MBR valószínűleg, mert a gép nem EFI BIOS( tudom, az EFI a BIOS új neve, de nekem akkor is BIOS marad, lévén, ugyanazt csinálja, csak az Intel marketingesei két kokóparti között kitaláltak egy új nevet, amit el lehet adni újként a parasztoknak)-szal bír, vagy esetleg nem EFI módban működik (ilyen is van). Ez kell ugyanis ahhoz, hogy bootolni tudjon GPT rendszerű lemezről a gép.

The only real valuable thing is intuition.

(#7888) Tüzi

gyors kérdésként csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy egy 0-s tömb meghajtóit miként tudnám visszaállítani mezei lemezekké a raid vezérlő nélkül? (gép el lett adva)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7889) HUfantom válasza Tüzi (#7888) üzenetére


HUfantom
őstag

Van rá pár program amit össze tudja illeszteni, ha "csak" hardvert adtad el.

De mindenképp kell egy 3. winyó amire rá tudod rakni majd.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7890) Tüzi válasza HUfantom (#7889) üzenetére

a vinyókat szeretném sima vinyókként használni.
csak hiába formázom le, tolom rá pqmagic-et, a 320as vinyóra 640gb-t ír :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7891) HUfantom válasza Tüzi (#7890) üzenetére


HUfantom
őstag

A PQ magic kikopott a Vista megjelenésével, mert az ottani lemezkezelő kb minden featuret tartalmazott. Ha hardveresen lett megkreálva lehet az új deszkában lévő chip felismerte volna ?
Vagy mindkettőre 640et ír ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7892) brd válasza HUfantom (#7891) üzenetére


brd
nagyúr

Inkább azért kopott ki, mert nem tudta megfelelően kezelni a filerendszert (a Vista amúgy sem tudta a tetszőleges átméretezést, csak akkor, ha a partíció eltüntetendő részén nem volt adat). De már korábban is probléma volt bizonyos partíciós táblák esetén, még az XP-s NTFS alatt is, inkább ez volt a használhatatlanná válásának oka.

The only real valuable thing is intuition.

(#7893) andrasko válasza andrasko (#7885) üzenetére


andrasko
senior tag

Megnézetem Partition manager -rel. (és Lemezkezelőben is)
Igen, igen, igen! :(
Külön-külön lemeznek látja a RAID0 tömb 0.5TB-os és 1.5TB-os kötetét.
Így egymás között nem lehet partíció műveleteket végrehajtani! :W

Hogy kellett volna kialakítanom???
- RAID-vezérlőben: tömb létrehozás hozás, majd
- Win install-kor: partíció(k) kialakítása

:R :R :R :R :R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7894) subset válasza andrasko (#7893) üzenetére


subset
senior tag

Gyakorlatilag 2 raid tömböt hoztál létre, ezért van 2 disk-ed.
Ezek nem csak simán a "raid kötetei".

"Hogy kellett volna kialakítanom???
- RAID-vezérlőben: tömb létrehozás hozás, majd
- Win install-kor: partíció(k) kialakítása"

Igen így

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7895) andrasko válasza subset (#7894) üzenetére


andrasko
senior tag

Igen, igen! :B
Most jól jönne, ha így csináltam volna. :K

De meg lesz a megoldás, legalább is átmeneti, amíg nem jutok "kölcsön" tárhelyhez:
- boot: SSD
- tárhely: a jelenlegi RAID0 2*SAMSUNG HD103UJ két tömbben: 0.5TB & 1.5TB.

Hosszabb távon, hogy alakítsam ki az SSD mellé a HDD tárhelyet? :F
- RAID0-ként: 2*1TB SAMSUNG HD103UJ (egyben 2TB)
- SINGLE HDD-kként: 2db SAMSUNG HD103UJ (külön 1+1TB)

Adatbiztonság szempontjából: SINGLE
Gyorsaság szempontjából: RAID0

Szerintetek? :R

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7896) radi8tor válasza andrasko (#7895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én biztos bele dőlnék a kardomba, ha egy vinyó meghibásodása miatt 2TB-nyi adat menne a kukába.
Nagyon nem ajánlom RAID0-t, csak akkor ha könnyen pótolható cuccok vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7897) Tüzi válasza radi8tor (#7896) üzenetére

(erre találták ki a biztonsági mentést :) )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7898) radi8tor válasza Tüzi (#7897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, mentegessen 2TB-ot az akinek... :D

⭐ Stella

(#7899) HUfantom válasza radi8tor (#7898) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát magánembernek kellenek az emailek.... fotók...
Emailnek ott a google vagy bármelyik más nagy emailfiók, fotóknak havi 5 dollárért picasa 25GB........
Filmek játékok Zenék miegymás minden pótolható......
Fontos projektek, meg elég egy kisvinyó...

Cégeknek meg ott az Ultrium 5 kazetta :D
/ 1.5 TB / kazi /

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7900) Sky D. válasza HUfantom (#7899) üzenetére


Sky D.
tag

Hát nekem az adataim merevlemezen 1994- töl megvannak (gyűjtögető életmód).
Viruális gépeken simán futnak még OS-eim listája Win 3,1-etöl felfele.. + driverek, és azokhoz a programok...

Meg se merem számolni, mennyi pénzt dobtam ki már eddig DVD-re ....
a jelenlegi 6 Tb - adatot meg elég nehéz lenne backupolgatni .. és az adatok mennyisége napról napra csak nő :W

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.