Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7801) djculture


djculture
félisten

Ez érdekes video. Nem nagyon foglalkoztam eddig a win7 féle szoftveres raid-al de nem is olyan gyenya amennyire gondoltam.
[link]

(#7802) radi8tor válasza djculture (#7801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üdv a való világban. ;)

Ezért mondogatom már egy jó ideje, hogy nem ér 40-50 ezret egy olyan RAID kártya. Semmivel nem lesz jobb a hatásfoka.

A 150-180 ezres kártyákról már más a véleményem. De otthoni felhasználásra azok is feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7803) Vieron


Vieron
tag

Sziasztok!

Win7 Home Prof SP1 64 bit alatt raid 0 (windówsosan: csíkozott) kötetet csináltam 1 250 GB Maxtor és egy 250 GB Samsung vinyóból, SATA II mind a kettő.

Erre a kötetre pakoltama játékokat és a swap filet, a harmadik vinyó egy Kingmax 64GB SSD, ezen van a rendszer, egy Plextor dvd író van még a sata vezérlőn.

Az alaplap egy Gigabyte MA-770-UD3, SATA mode AHCI.

A problémám az, hogy időnként 2-3 másodpercre megáll a gép, majd ha mi sem történt volna, megy tovább. Játék közben elég idegesítő. Ilyenkor folyamatosan világít a hdd led.

Defrag vagy sok adat másolása esetén néha megáll 2-3 percre is gép.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a hiba?

A segítséget előre is köszönöm!

(#7804) 2rok


2rok
csendes tag

Hali. Tanácsot szeretnék kérni. Nagyobb adatbiztonságot szeretnék itthon elérni. Erre 2 ötletem merült fel. zfs vagy raid5. A zfs ugye oprendszer cserével is járna ill az adataimat is valahogy át kellene menteni, de ez talán megoldható. Illetve a másik a raid5. Ebből nem tudom hogy elég e a szoftveres, vagy inkább hardverest ajánljátok ? Illetve ilyenkor megoldható hogy az adataim megmaradjanak ? Az os nem ezen van tárolva. Igazából ez egy NAS 4x2TB hdd-vel. (az 5.et beszerezném hozzá) Tehát a kérdés. Melyiket javasoljátok a 3(2) megoldás közül ? És lehetséges e az adatok megtartása ?

Köszönöm a válaszokat.

(#7805) radi8tor válasza Vieron (#7803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg Windows eseménynaplóját. Hátha van valami bejegyzés arról az időről, amikor megállt a rendszer.

2rok: otthonra én mindenképpen RAIDz-t ajánlanám (ZFS).
RAID5-höz már nem árt egy normális vezérlő kártya (kb. 80e Ft).
Nem nagyon lehet egyik rendszerről a másikra importálni. Minden vezérlő, program máshogy dolgozik. Vagy ki kell archiválni DVD-re BD-re vagy venni pluszban vinyókat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7806) Sky D. válasza radi8tor (#7805) üzenetére


Sky D.
tag

Esetleg úgy de van alternatív megoldás igen időigényes de megoldható.
de ahhoz már tényleg a 80e ft-s kárty kell, én ezt tettem

1 lemezt beteszel Raid tömbe (igen 1 lemezes RAID 0 ), utána rá másolod a meglevő lemezről az adatokat, majd az üres lemezt hozzáfűzöd a Raid 0-ához, ezt hivják "Online Raid Level Miration" miután kész a 2 lemezes Raid-0-ás tömb, rámásolod a 3. lemezről az adatokat, és a kiürült lemezt hozzáfűzöd a meglevőhöz.. na itt már kiválaszthatod, hogy 3 lemezes RAID-0 vagy RAID 5-é migrálja a tömböt...
Értelem szerűen, Raid-5-böl Raid-6-á lehet migrálni + 1 lemez hozzáadásával ...

radi8tor1

számold már ki, hogy a 8 GB-nyi adatot mennyi idő kiírni, mennyi az anyagköltsége(üres DVD/BlueRay), és nézd meg mennyibe kerül 2db 3TB -os lemez ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7807) 2rok válasza Sky D. (#7806) üzenetére


2rok
csendes tag

Milyen kártyát ajánlatok ? Mire kell figyelni ? Mert találtam egy egy ilyen kártyát. ez nem jó nekem ?

(#7808) djculture válasza Sky D. (#7806) üzenetére


djculture
félisten

Majd 80 rugóba kerül a kettő 3Terás lemez köszönhetően az árvízes áremelésnek, annyiért egy mázsa lemezt veszel amiről ráadásul nem egyszerre tünik el az adat bármi probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#7809) radi8tor válasza 2rok (#7807) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LSi, Adaptec.
A többi ilyen olcsó csak szoftraid.
Ha nagyon fontos adatokat raksz RAID tömbre, akkor két vezérlőt kell venned (egyet tartalékba), mert előfordulhat, hogy amikor elromlik a vezérlő, már nem lehet kapni olyat a boltban. Mással meg nem 100% kompatibilis. Drága dolog a HW RAID, ezért nem is áldoztam rá ennyit. Nekem tökéletesen megfelel RAIDz ECC memóriákkal a gépben.

⭐ Stella

(#7810) 2rok válasza radi8tor (#7809) üzenetére


2rok
csendes tag

a zfs-sel 1 bajom van... freebsd. A 2 vezérlő azért már kicsit túlzásnak tűnhet... soft raidel miért nem ajánljátok a raid5-t ? Nem érdekel ha a proci dolgozik.. ez csak fileservernek lenne.

(#7811) radi8tor válasza 2rok (#7810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fileservernek ott van a NexentaStor Solaris operációs rendszer alapokon. Natív ZFS-el.
1 éve használják többen bármilyen hiba nélkül az ismerőseim között.

⭐ Stella

(#7812) 2rok válasza radi8tor (#7811) üzenetére


2rok
csendes tag

Igazából ha a 2 közül kellene választani akkor inkább freebsd...ezt a nexentastor nekem kicsit aluldokumentáltnak tűnik.. de nem vagyok túl jártas linux/unix rendszerekben, ezért kerestem volna valami raides megoldást.. de a legtöbben tényleg a zfs-t ajánlották.

(#7813) radi8tor válasza 2rok (#7812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert nincs mit bonyolítani rajta. Elindítod a telepítőt és felrakod. Utána kijelölöd webUI-n keresztül a RAID tömböt és beállítod a megosztásokat. Ennyi.

Mellesleg van róla dokumentáció, ha mindenáron kellene. Solaris oprendszernek nézz utána.

⭐ Stella

(#7814) Androidus


Androidus
csendes tag

Sziasztok!
Van némi problémám az Intel Smart Response beizzításával. Kérlek benneteket, aki tud segítsen tanáccsal.

Új gép, Asrock Z77 Pro3, Corei5 3570K, Win 7 Home Premium 64bit. Samsung 64GB SSD és Seagate 500GB HDD, ezeknek kéne öszedolgozni. Csak az optikai meghajtó van a rendszerben rajtuk kívül.

Elolvastam mindent, és szerintem végre is hajtottam mindent. A gépen minden működik, driverek felrakva. BIOS-ban átraktam RAID módba a SATA vezérlőt, majd a megjelenő OROM-ban létrehoztam egy 60 gigás RAID tömböt. (Nem volt tiszta, hogy RAID0 vagy RAID1, mert ezt egy szóval sem írják sehol, de később kiderült, hogy mindegy, mert az IRST driver OS-ből át tudja konfigurálni.) Utána ráraktam a vindózt, és feltelepítettem az IRST drivert.

Namost minden leírás szerint az IRST vezérlőjében meg kellene jelenni egy accelerate gombnak. A gomb nem jelenik meg.

Az Asrock oldaláról letöltött legfrissebb IRST drivert használom, ami egyébként megegyezik azzal, amit az Intel aktuális verzióként nyilvántart. Inicializáltam a RAID-et, hibát is kerstem benne. Átraktam a másik RAID mdba, szóval minden gombot megnyomtam, amit meg lehetett nyomni, és semmi.

Most a rendszerem egy darab 60 gigás C meghajtót lát, ami nyilván más problémát is felvet, hiszen mindkét lehetséges RAID mód azonos kapacitású meghajtókra értelmes. A Smart Response által kínált Accelerate opció dolga lenne felszabadítani a HDD teljes kapacitását, gondolom.

Mi a hiba?

(#7815) radi8tor válasza Androidus (#7814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A te kérdésed nem RAID topicba való. ISRT egy teljesen más rendszer, mint RAID.

Amit mondani tudok: HDD-n kell lennie az oprendszernek és SSD fogja gyorsítani.
Szerintem hibásan az SSD-re telepítetted Windowst.

⭐ Stella

(#7816) Androidus válasza radi8tor (#7815) üzenetére


Androidus
csendes tag

Hova való a kérdésem? Elnézést, de rákig bogarásztam, és egyetlen releváns topikot nem leltem, a kereső pedig semmilyen szóba jöhető kifejezésre nem adott találatot.

Ha előzőleg létre van hozva egy RAID tömb, és úgy installálok OS-t, akkor lehetséges, hogy az SSD-re települ? Hogyan látja? És ha ez történt, azt hogyan tudom leellenőrizni?

(#7817) radi8tor válasza Androidus (#7816) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

RAID tömböt BIOS-ban tudod beállítani. Pontosabban a RAID BIOS-ban. Biztos le van írva az alaplap leírásában, hogy melyik billentyű kombinációval jutsz oda.
Nem vagyok benne biztos, de előfordulhat, hogy tükrözésnél (RAID1) külön-külön is használható a tükör két lemeze.

Intel Smart Response Technology (ISRT)-nél szerintem Windows telepítés után kell aktiválni a HDD-t gyorsító funkciót.

Én sem találtam ilyen topicot. Lehet megérné létrehozni egyet.

⭐ Stella

(#7818) PonPon


PonPon
senior tag

A tükör dob valamit az olvasási sebességen?

(#7819) VIC20 válasza PonPon (#7818) üzenetére


VIC20
őstag

Elvileg dobhatna.

Gyakorlatilag csak ha normális vezérlőkártyát használsz, ami csíkozva olvas. Alaplai vezérlő, olcsó vezérlőkártya esetében nem, legalábbis én ezt tapasztaltam.

(#7820) VIC20 válasza Androidus (#7814) üzenetére


VIC20
őstag

Nálam nem RAID-et (0 vagy 1) kell választani a BIOS-ban, hanem volt egy saját opciója.

Ha jól emlékszem, először telepítettem HDD-re a rendszert, aztán váltottam át, de ez már rég volt.

(#7821) VIC20


VIC20
őstag

Én is kérdeznék egyet:

Összefoglalva: SSD, Intel vezérlő, RAID-0, Trim.

Mi most ezzel a helyzet? Támogatja már? Vagy csak bizonyos chipkészlettel/SSD-vel?

Én két régebbi, 64GB-os Kingston SSD-t szeretnék összefűzni.

Pontos típust most fejből nem tudok, de korábban, a Nagy SSD-körkép(?) című írásban azt olvastam, hogy ezeknek az SSD-knek a vezérlője saját maga végzi ezt a funkciót, tehát nincs szüksége az operációs rendszer által kiadott TRIM parancsra. Ha ez így van, akkor lehet, hogy nincs is jelentősége a kérdésnek?

(#7822) djculture válasza VIC20 (#7821) üzenetére


djculture
félisten

Semmi értelme kinlódni vele, itt is volt már a ph-n nem egy teszt hogy azon kivűl hogy crystal diskmarkba szép adatokat mutat, kettő lófrancot se gyorsít az oprendszeren már.

(#7823) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Remélem befér a topic-ba az alábbi problémám! (amennyiben nem, irányítsatok át légyszi a megfelelő témába)

Adott egy Gigabyte EP45-UD3P lap, ICH10R déli híddal+2db 500GB-os Seagate Barracuda 7200.12 raid0-ba kötve, short stroke-olva 750GB-ra.
Egyik reggel egy sima indítást követően a raid kezelő a bios post után azt írta az egyik vinyómra, hogy non-member, a raid kötetre pedig, hogy failed.
Utánaolvastam a hibának és másokkal is előfordult már hasonló hiba.

Azt tanácsolták, hogy állítsam mind2 vinyót non-member módra, megegyező paraméterekkel hozzak létre egy új kötetet, így nem írja felül az adatokat, csak meta-data kerül módosításra. Ezek után egy külön vinyóra rakjak fel egy szűz win-t, majd a testdisk nevű progival állítsam vissza abból a winből az eredeti állapotot. A leírásban mutatottakhoz képest nekem viszont tök más dolgokat hozott ki a program, így nem is mertem semmit felülírni. Itt tartunk most. Van valakinek tapasztalata a programmal és hajlandó lenne segíteni nekem?

Előre is köszi minden segítő jellegű választ! :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7824) VIC20 válasza djculture (#7822) üzenetére


VIC20
őstag

Megtaláltam a cikket, tényleg nem annyira meggyőző.

Bár én másképp közelítek a kérdéshez: nem a RAID-del akarom megváltani a világot, csak most akad egy 64 gigás SSD-m, amit így tudnék munkára fogni. Így talán megérné a fáradságot.

[ Szerkesztve ]

(#7825) Sky D.


Sky D.
tag

Sziasztok kérdés:

Mit kell beállítania RAID vezérlő kártyán a legjobb sebesség elérésehez 2 db SSD raid0-ánál?
a következőkre gondolok:
Read policy:
Write policy:
IO policy:
Disk chacr policy:

Válaszokat előre si köszönőm..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7826) tlac válasza kicsipapucs (#7823) üzenetére


tlac
nagyúr

a terv az nem rossz
de ha biztosra akarsz menni, akkor a vinyókról kellene csinálni image-eket, tehát a teljes vinyóról minden byte-ot átmásolni egy fájlba
win-t nem muszáj használni, a SystemRescueCd-ben is benne van a testdisk

azt még leírhatnád, hogy a testdisk-ben mit nyomkodtál

[ Szerkesztve ]

(#7827) Sky D. válasza Sky D. (#7825) üzenetére


Sky D.
tag

Egy LSI megaraid kártyáról van szó.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7828) tlac válasza tlac (#7826) üzenetére


tlac
nagyúr

még annyi, lehetséges, hogy volt valami komolyabb oka, hogy széthullott a raid-ed
tehát mielőtt bármit csinálsz, győződj meg róla, hogy egészségesek a vinyóid, pl. smart ellenőrzés

(#7829) Sky D. válasza tlac (#7828) üzenetére


Sky D.
tag

Firmwaret frissítettél a barrakudákban?

Azt hiszem a legújabb a CC4H...
Sok gondot megoldottak RAID tömböknél...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7830) kicsipapucs válasza tlac (#7828) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Sehol nem állítottam semmit egyelőre, nem mertem.
A netes leírások azt írták, hogy ha behal a kötet, akkor visszaállítom non-member-re mind2t, aztán újra létrehozom a kötetet az eredetivel megegyező paraméterekkel. Egy win-ben, vagy egy rescue cd-n elindítom a testdisk-et. böködöm az entert, amíg nem jön, hogy kiválasszam melyik típusú a raid, ott intel/pc verzióra katt, aztán keresés és elvileg pár pillanaton belül meg kéne találnia a partíciókat. Ehhez képest nálam talál egy ntfs partíciót, amivel nem csinál semmit, talál 2db fat16 partíciót, amikre azt írja mind2 hibás, mert az egyik 2TB méretű (2x500GB vinyó 750GB short-stroke raid-ben), a másik pedig fedésben van az egyik ntfs-el. És ezen kívül talál még 1 ntfs-t, amire azt írja, hogy hibás fájlrendszer, nem látom mi van benne.
A HDD Sentinel hónapok óta azt írja az egyik vinyómra, hogy tele van szektorhibával, most ellenőrizve 22%-os kondíciót ír, 348 hibás szektorral, amiből 139-et át sem tudott helyezni.
Ergo az a vinyó haldoklik, pedig 1 éves sincs... De kukázható, csak az adataim szeretném róla kimenteni.
A testdiskben mindig csak ellenőrzésig jutok, nem merek írni semmit, mert elvileg 3db ntfs partíciót kéne látnia, semmi mást (win számára fenntartott, windows c:/, adat d:/)
Mit tudok vele kezdeni? :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7831) tlac válasza kicsipapucs (#7830) üzenetére


tlac
nagyúr

csak elsődleges partíciókat kellene keresned
ugye a raid-en keresed és nem külön a vinyókon?

de mivel rossz a vinyód, szerintem eléggé reménytelen az egész
elég meggondolatlan dolog volt hónapokig raid0-t használni döglött vinyón...

[ Szerkesztve ]

(#7832) kicsipapucs válasza tlac (#7831) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Újra megcsináltam a raid-et, azon kerestem, nem külön.
Írd le nekem kérlek, hogy pontosan mit csináljak! Csinálok képeket addig, hogy megmutassam mit lát a program.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7833) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

A következőt csinálom:
Megnyitom a TestDisk-et.
A No Log-ra kattintok.
Kiválasztom a menüből a raid kötetem.
Analyse-re bökök. Itt kiír egy olyat a program, hogy "Partition sector doesn't have the endmark 0xAA55".
Enterezek, elindítja a Quick Search-öt.
Ezt megszakítom és utána 2x-i enterezés után a Deeper Search fut.
Ez lefutva az alábbiakat találja:

Majd kiírja, hogy a 2db Fat16 partíciót nem tudja helyreállítani mert az egyik 2TB-nak írja magát, a másik meg fedésben van egy ntfs partícióval.
Entert nyomva ezt a 2 partíciót látom, amit helyre tudna állítani:

A felső a 100MB-os rendszer számára fenntartott, az alsó pedig a 100GB-os C:/ partícióm, de ebbe nem tudok a list files opcióval beletekinteni, mert hibásnak írja.
A D:/ partícióm uszkve 650 gigáját nem látja! Mit tegyek most?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7834) tlac válasza kicsipapucs (#7833) üzenetére


tlac
nagyúr

Enterezek, elindítja a Quick Search-öt.
Ezt megszakítom

miért?

(#7835) kicsipapucs válasza tlac (#7834) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Mert csak a Deeper Search találja meg a 100GB-os NTFS-t, a Quick nem.

Mellesleg:
A raid kötetet amúgy egy másik lapban hoztam létre először, szintén ICH10R volt, azonban egy másik gyártó másik modellje (most Gigabyte EP45-UD3P, először Asus Rampage III Extreme) Lehetséges, hogy az itt létrehozott 750GB nem ugyan akkora, mint az abban létrehozott?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7836) tlac válasza kicsipapucs (#7835) üzenetére


tlac
nagyúr

hm...
egyébként a vinyókat pont ugyanoda tetted vissza ahol voltak?
nem cserélted véletlen fel őket?

(#7837) kicsipapucs válasza tlac (#7836) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Megpróbáltam fordítva is, de nem emléxem már, hogy mit mutatott akkor, megpróbálom megint, jó ötlet. Köszi! :R
Elég ha csak a vinyókat fordítom meg, vagy újra nonraid, új raid kötetelnem kell?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7838) tlac válasza kicsipapucs (#7837) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem muszáj lesz

(#7839) kicsipapucs válasza tlac (#7838) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Próbálkozom és legfeljebb 4 próbálkozás múlva jelentkezem (2 sorrendű raid kötet készítés és mind2nél vinyó forgatás, hátha az számít). Addig is köszi a segítséget!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7840) kicsipapucs válasza kicsipapucs (#7839) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Működik!!! :C :C :C
Ott hibáztam el, hogy az első új raid készítése után csak a portokat cseréltem, a kötet maradt a régi. Megint megfordítottam a vinyókat, újracsináltam a raid-et és voilá! A TestDisk indítása után 0másodperccel már át is dobott a 3 talált partíció ablakára, láttam a fájlokat. Sikerült helyreállítanom a kötetet, most arról írok. De azért elég aggasztó a 21%-os egészség az egyik vinyóm. Bár nem ez a főgépem, most ez van mindennapi használatban, nem kéne, hogy elvesszenek az adataim, azonnal csinálok a fontosakról mentést!
Köszönöm a tippet, magamtól is eszembe jutott a forgatás utáni új kötet, de valahogy nem csináltam meg, te viszont megerősítettél benne!
Köszi szépen a rám áldozott időt! :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7841) speeedyyy


speeedyyy
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#7842) zeix válasza radi8tor (#7791) üzenetére


zeix
senior tag

Beüzemeltem őket, 2db Vertex3 60GB Raid0, Sata II-es lapon (GA EX-58-UD5):

[ Szerkesztve ]

(#7843) radi8tor válasza zeix (#7842) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép, szép, de 4k sebességek nem növekednek RAID0-val sem. :(
Pedig pont abból profitálna az oprendszer. Másolás és egyéb műveletek gyorsulhattak :)

⭐ Stella

(#7844) zeix válasza radi8tor (#7843) üzenetére


zeix
senior tag

Na, ja, de az volt a cél, hogy hozza a Sata3-mas sebességet Sata 2-es lapon és sikerült. :K

(#7845) PonPon


PonPon
senior tag

lehetséges singe disk -ről átállni radi5-re adatvesztés nélkül? (alaplapi raid vezérlővel)

(#7846) Sky D. válasza PonPon (#7845) üzenetére


Sky D.
tag

Lehetséges extra minimum +2 lemezzel, ha a vezérlő tudja a
"Online RAID LEVEL MIGRATION"-t

A kártya migrálja a singel vagy dual lemezes raid 0-ás lemezt raid 5-é.
Ha a vezérlő nem tudja a RAID LEVEL MIGRATION-t, akkor nem lehetséges. csak adat másolással.
A windowsos verziót nem tudom hogy lehetséges-e migrálni RAID5 -é .

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7847) HUfantom válasza PonPon (#7845) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát azért a mutatvány előtt backupolni kéne, hátha szar kerül a palacsintába :)

Meg window bácsival meg kéne etetni a RAID kártya driverét, hogy majd felismerje.
Gondolom a wines winyót szeretnéd RAID 5re rakni ?
Ott a gond a windows sima winyó -->> Raid ---ről való betöltésével lehet.

Csináltam már AMD --- Intel lemezes diszk --->>> SSD mígrálást szerintem ezt is össze lehet hozni.
/ Persze Win 7 -el érdemes /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7848) zeix válasza zeix (#7844) üzenetére


zeix
senior tag

Visszaíró gyorsítótár engedélyezve az intel RST kezelőben.

(#7849) radi8tor válasza zeix (#7848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom van szünetmentes tápegység a gép alatt, hogy be merted kapcsolni. :)
Áramszünet esetén ugrik róla, ami éppen írás alatt van.

⭐ Stella

(#7850) PonPon válasza HUfantom (#7847) üzenetére


PonPon
senior tag

Próbálkoztam picit átállni singe drive-ról, most még csak RAID 1-re.

Ha átállítom az alaplapot AHCI -ról Raid -re akkor kék halállal újraindul a Windows.
Hogy tudnám odaadni neki a drivert? Rendszer visszaállító lemezzel működhet a mutatvány?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.