Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6501) Jester01 válasza liksoft (#6500) üzenetére


Jester01
veterán

Ugyanis ha 2 drive borul meg, a titkosítás lehetetlenné teszi a mentést.

Miért is? Az adatok blokk szinten vannak titkosítva, a raid chunk size meg normál esetben a blokk többszöröse. Mondjuk ha 2 drive már kiesett, akkor a striping miatt amúgy sem nagyon van esély bármit visszanyerni.

Jester

(#6502) liksoft válasza Jester01 (#6501) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mert nem lesz meg a blokkméret, a drive-ok poziciója, így hiába sikerül egy vagy mindkét drive mentése kis hibákkal, a RAID újra szinte biztosan nem éleszthető. A legtöbb esetben a gyári számot is ellenőrzik a vezérlők, software-ek, így azt is át kell verni a rendszeren. Láncban annyi probléma, mely a végére az esélyeket ezrelékessé teszi.

Tudom, a konfiguráció felírható, stb.... Viszont aki ezt megteszi, annak van mentése, aki nem, annak nincs. Ez gyakorlati tapasztalat. 10-ből bejön 11-szer. És ha bejön, akkor a fentiek alapján horror munka, horror áron, amit nem vállal a leginkább letöltéseket tároló ügyfél. :D

Szerk: A legtöbb RAID mentés az eredeti környezet software-es szimulációjával valósítható meg, így a fenti adatok kellenek a szimulációs környezet beállításához. Ugyanis a tolerancia (ami a mentéshez nélkülözhetetlen), így biztosítható.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6503) x_o_n


x_o_n
veterán

üdv

láma kérdés..raid-be csak két azonos tipus,méretű hddt lehet kötni?

(#6504) Jester01 válasza x_o_n (#6503) üzenetére


Jester01
veterán

Nem.

Jester

(#6505) HUfantom válasza x_o_n (#6503) üzenetére


HUfantom
őstag

egyetértek az előttem szólóval.
Viszont nem éri meg máshogy csinálni, mert mindig a kisebb a mérvadó

160GB+2TB os winyo Raidban pont annyit ér mintha lenne 2DB 160asod

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6506) balazs_t


balazs_t
tag

Sziasztok,

Végre sikerült összeszednem a cuccokat egy komolyabb RAID 5 -ös konfighoz, de úgy tűnik van egy kis gáááz. :(
A konfig a következő:
Asus P5Q-E P45-ös lap (e8600-os procival) 3db 16x hosszúságú PCI-e 2.0 (16x, 8x, 4x max sebességgel)
Intel SRCSATAWB Raid verzérlő
5 db 750GB WD green vinyó (3db WD7500AARS-00Y5B1, 2db WD7500AADS-00M2B0)
(+ MSI Star-USB3/SATA6 raid vezérlő 2db WD Black Caviar 1Tb mirror)
Windows Server 2008 32bit

A probléma a következő. Beszerelem a kártyát a gépbe, bekapcsolom, szépen megjelenik a kártya infója (POST), írja hogy CTRL-G -vel belép a config menübe. Megnyomom a CTRL-G -t kiírja, hogy "vette a kérést" és a POST -ok végén be fog lépni a konfig menübe. Majd nem történik semmi, szépen elkezd bootolni a Windows. :(
Mikor bebootol a WIN akkor pedig, néha sikerül telepítenie, néha nem. Nagyon fura, mert többszöri próbálkozásra, egyszer sikerült úgy bekapcsolni a gépet, hogy szépen felismerte és telepítette a kártyát, meg is nyugodtam, hogy csak valami windows-os sz..akodás volt, rátettem az 5 vinyot, és csináltam egy (14órás) full init-et, ami sikeresen lefutott. Majd utána kaptam egy Unexpected Sense warning -ot. Aztán egy kikapcsolás után megint nem ismerte fel a kártyát.
Persze visszavittem elvitték FIRMWARE-t frissítettek benne (mert nekik sem jelent meg a CTRL -G -s BIOS config) és letesztelték, persze hibátlanul működött.
Most pénteken visszahoztam, de nálam semmi változás, az ASUS P5Q-E lapban továbbra se megy CTRL-G és megintcsak néha felismeri néha nem. Viszont betettem egy másik gépembe egy X58-asba és ott meg hibátlanul működik.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ megőrülök, mert erre a célra raktam össze ezt a gépet és nagyon nincs kedvem lapot cserélni (sőőőőt igazából mindent cserélhetnék, mert ez még egy LGA775 és DDR2-es konfig :( )

A kérdésem az lenne, hogy valaki (tapasztaltabb fórumtárs) találkozott-e hasonló problémával, vagy van-e valami infója ilyesmiről.
Én két helyen találtam utalást problémára, de nem teljesen egyértelmű a dolog, mert ugye az eladó is PCI-e 2.0-ás slotban tesztelte és nekem is működött az X58-ban, szintén PCIe 2.0-ban:

1.
Intel® RAID Controller SRCSASJV, SRCSASRB or SRCSATAWB
cannot be detected after installation into a PCI Express* GEN 2 slot

2.
"Then there’s the Intel RAID Controller SRCSATAWB. This is a modified LSI MegaRAID SAS 8708ELP, doesn’t work in PCI-E 2.0, seems to have virtually the same featureset as the 84016E, but with only two mini-SAS ports."

Hála az égnek az eladó nagyon korrekt és rugalmas és azt mondta szívesen cseréli másik típusra ha nem jön össze ezzel a kártyával, de azért jó lenne pontosan tudni, hogy mi a probléma gyökere.
Everestben néztem, hogy a PCIe lane-ek is jól vannak kiosztva: Nvidia VGA 8x, Intel Raid vezérlő 4x + MSI raid vezérlő,bár erről nem írja hogy mennyi van neki kiosztva, de ezen van a rendszer és tökéletesen működik az elvárt sebességgel.

Bocs ha picit hosszúra sikerült, de elég drága kártyáról van szó, és próbáltam mindent leírni, hátha valakinek eszébe jut róla valami hasznos.

Köszi
B

(#6507) HUfantom válasza balazs_t (#6506) üzenetére


HUfantom
őstag

Az egy bitang jó kártya kár hogy ilyen probléma lépett fel.

Ahogy így elmondod mintha a deszka nem szeretné a kártyát hiszen a másik kettővel müködött rendesen.

Esetleg az alaplap szorul egy bios frissítésre...
Ahogy látom az már van 1-2 éves

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6508) Jester01 válasza balazs_t (#6506) üzenetére


Jester01
veterán

Gondolom az MSI-t meg az Intel-t próbáltad felcserélni teszt célból :F

Jester

(#6509) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen teszem -e fel a kérdést, de mivel mégiscsak RAID az alapja, ezért gondoltam, csak ide illene.

Szóval az Intel Z68-as chip Smart Response technológiáról lenne szó. Ez az, amelyiknél SSD gyorsítja HDD-t, méghozzá elég jól. Úgy tudom, ennek RAID0 az alapja.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire biztonságos ez a technológia?
Úgy értem, hogy pl. Windows ReadyBoost-ról találtam információt: ez 128 bites AES-sel írja az adatokat a pendrive-ra.

De ennél semmit nem találtam. Tudtok erről valamit?
- Mi kerül az SSD-re?
- Ha pl. TrueCrypt-tel titkosítom a merevlemezt (a Windows csak ezt látja), akkor az SSD-re is titkosított adatok kerülnek?

Köszi előre is a segítséget!

(#6510) Client


Client
tag

Sziasztok, egy - remélem - egyszerű kérdésem lenne:
van egy alaplapom (GB EP45-DS3R), amin SATAII csatlakozók vannak, ez ugye 3000/8 = 375 MB/sec max. átvitelt bír elvileg.
Ha mondjuk RAID 0-ba kötök két SSD-t, amiknek egyenként az olvasási sebességük 270MB/sec, a tömb olvasási sebessége meghaladhatja-e ezt a 375MB/sec-et elvileg és gyakorlatilag?

Ex - WaterLo

(#6511) radi8tor válasza Client (#6510) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HDD-vel is bőven túl lehet szárnyalni azt a sebességet:

[link]

Az általad említett 375MB/sec csatornánként értendő. Gyakorlatilag 550MB/sec-nél van a plafon (ezt a vezérlő limitálja). Alaplaptól függ meddig bírja.

SSD-vel RAID0-ban nálam ezt csinálta:

[link]

⭐ Stella

(#6512) Client válasza radi8tor (#6511) üzenetére


Client
tag

Brutál... Csak nem Crucial M4-ek? :)

Egyébként most nekem 2db 500-as HDD van RAID 0-ban, de csak 160MB/sec körül van a seq. olvasás maximuma, ez kevés, vagy reális? ICH10R chip van a lapomon.

Ex - WaterLo

(#6513) radi8tor válasza Client (#6512) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ezek Intel X-25M 80GB voltak.
Reálisnak tűnik a 160MB/sec. Ha nagyon fel akarod turbózni, akkor egy kisméretű területet kell csak RAID0-ba tenni (lásd a linkelt képemet). Ha 50-60GB-ot használsz csak az 1 TB-ból, akkor többszörösére fog nőni a HDD sebessége (de elérési ideje még így sem vetekedhet az SSD-vel). Nekem is ICH10R vezérlő van a lapomon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6514) Client válasza radi8tor (#6513) üzenetére


Client
tag

Konkrétan hogy formázod 60GB-ra? A RAID konfigurátorban kell? Már elég rég csináltam a tömböt, nem emlékszem.

Ex - WaterLo

(#6515) radi8tor válasza Client (#6514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, RAID menüben, amikor létrehozod a tömböt nem 1024 GB adsz meg, hanem egy ilyen kis értéket.
Ezen kívül létrehozhatsz még egy tömböt ugyanezen a két lemezen, de ha használod mindkettőt egyszerre, akkor lassulni fognak jelentősen.

⭐ Stella

(#6516) Client válasza radi8tor (#6515) üzenetére


Client
tag

THX, lehet, hogy kipróbálom.

Ex - WaterLo

(#6517) VIC20 válasza Client (#6516) üzenetére


VIC20
őstag

Valami ötlet az én kérdésemre?

(#6518) radi8tor válasza VIC20 (#6509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez szerintem inkább alaplapi topicba való kérdés. Sok köze nincs RAID-hez még akkor se, ha hasonlít rá a technológia.

⭐ Stella

(#6519) HUfantom válasza VIC20 (#6509) üzenetére


HUfantom
őstag

HElló

Mint ahogy a tesztben is írják ez amolyan humbug intel módra :W

Semmi köze a RAID szintekhez. / csak látszatban RAID 0 /
Egyszerűen az régi HDDnek nem 8-32MB cacheja lesz hanem a teljes SSD.

Ha épp jó adatokat másolsz akkor zsír megy minden mint ha csak SSD-d lenne
Ha nem akkor meg jön a laaaasssúúúúúság :W :W

IMHO mivel itt a gamereknek a célja a sebesség abba pedig nem fér bele titkosítás...

Ha az egész winyod titkosítva van szoftveresen akkor természetesen mindkét winyon titkosított adatok vannak.
Bár ez érdekes ha az adatok titkossága a cél akkor minek az egész
Ha viszont a sebesség kell akkor meg a szoftveres titkosítás derékba töri az egészet

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6520) HUfantom válasza HUfantom (#6519) üzenetére


HUfantom
őstag

Még1 dolog

Performance test

Talán ezen már jobban látszik hogy a PH-s tesztet kicsit szarul végezték el.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6521) VIC20 válasza HUfantom (#6519) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi a választ!

"Mint ahogy a tesztben is írják ez amolyan humbug intel módra"

Hát, amiket olvastam, azokban nagyon dicsérték. (Hwsw, de a TC tesztje sem húzta le; a grafikonok magukért beszélnek, csak annyit jegyzett meg a cikkíró a végén, hogy sokan lehetnek, akik maguk döntik el, hogy mi kerüljön az SSD-re.)
És én is meg tudom erősíteni, hogy tényleg jó. Meg aztán nekem nem telik nagy SSD-re, és nem akarom állandóan cserélgetni a programjaimat.

"IMHO mivel itt a gamereknek a célja a sebesség abba pedig nem fér bele titkosítás..."

Nade ide csak gamerek járnak?

"Bár ez érdekes ha az adatok titkossága a cél akkor minek az egész"

Azért, hogy gyors legyen, mi másért?

Ha viszont a sebesség kell akkor meg a szoftveres titkosítás derékba töri az egészet

Már a régebbi gépemen is elég szép sebességen ment, az új viszont a maga hardveres AES-gyorsításával egészen elképesztő sebességet produkál a TrueCrypt benchmark-ja szerint. Gyakorlatilag "transzparens" (vagyis észrevehetetlen: lassulás nélküli) lehet az egész, ahogyan a TC doksijában említették.

Kipróbálok majd egy sebességtesztet előtte, utána, aztán meglátjuk.

(#6522) liksoft válasza VIC20 (#6521) üzenetére


liksoft
nagyúr

A titkosítás nem gyorsítás, hanem illetéktelenek elöl tiltja le az adatokat. Legalábbis szerintem. :F

Vagy valamit nagyon nagyon nem értek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6523) HUfantom válasza VIC20 (#6521) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nézd egy algoritmus egy systéma szerint rángatja az adatokat a HDD-ről saját magára. Erre írtam hogy ez humbub ha a RAIDhez hasonlítod...
Ez nem az. Vistában volt ilyen hogy a gyakran használt programok DLL-jeit betölti és a memóriában tartja.

Konkrét példa: barát 4 napig Fallout 3al játszott még Vista business alatt.
Mikor benyomta a gépét mint a villám indul el a játék. Mikor azonban 5. napon már másik programot akart indítani kurvalassú volt. Megnéztük és megtaláltuk hogy a játék fájljai a rendszerbetöltő után kapásból töltödnek befelé, és gyors volt......

Abban igazad van hogy nemcsak gamerek járnak ide...

Hardveres titkosítás: Amikor még benne voltam témában akkor arra emlékszem, hogy kiadtak egy új titkosító chippet kimondod hogy fapapucs és már fel is törte valaki...
Persze azóta lehet más szelek fújnak sajnálom 2-3 éve nem foglalkoztam Chip alaú hardveres titkosítással...

liksoft:
A titkosítás nem gyorsítás, hanem illetéktelenek elöl tiltja le az adatokat.
Na igen erről beszélek én is...
Ha játszol akkor nem titkosítasz, hiszen a crysis 2 fájljaira nem vigyázunk, fentvan az "Aszfaltos" oldalon...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6524) balazs_t válasza HUfantom (#6507) üzenetére


balazs_t
tag

Igen, sajnos nagyon úgy tűnik, hogy a lap nem szereti ezt a vezérlőt. A lap BIOS-a igazából a legfrissebb amit az ASUS oldalon találtam, szóval úgy tűnik ez már így is marad.
Lesz még egy próbálkozásom a nagytesójával: RS2BL080 és ha az se jó neki, akkor bizony repül a lap, mert ahogy mondod ez tényleg nagyon nagyon komoly kártya, többet ér mint az egész gép. :)

(#6525) balazs_t válasza Jester01 (#6508) üzenetére


balazs_t
tag

Igen azt már próbáltam, minden kombinációban. :(

(#6526) VIC20 válasza liksoft (#6522) üzenetére


VIC20
őstag

Persze.

Ez a cache-elés Intel módra viszont gyorsítás.

Én meg szeretném mind a kettőt egyszerre....
... feltéve, ha a cache/RAID/mittomén is titkosított lesz, különben megette a fene az egészet.

Ennyi.

(#6527) VIC20 válasza HUfantom (#6523) üzenetére


VIC20
őstag

Igen, ez okés, és a magam részéről hajlandó vagyok megkötni ezt a kompromisszumot - már csak azért is, még mindig kényelmesebb. (Nekem ugye egyelőre nem lesz 100 giga fölötti vagy többszáz gigás SSD-m, és jelen pillanatban abszolút kézzel kellene hol leszednem egy programot és újratelepíteni egy másikat, aztán fordítva... Szóval ugyanazt csinálnám, mnt a rendszer, csak lassabban...:) )

A titkosítás nem tisztán hardveres, hanem szoftveres, csak kihasználja az i5 kiterjesztett utasításkészletét, ezért gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#6528) liksoft válasza VIC20 (#6526) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Vagyis ultratitkos adatokat tárolsz, ezért kell a titkosítás. De a sebesség meghatározó, így gyorsítani kell, vagyis RAID az egyedüli megoldás.

Hát....... Tedd. De adatmentéssel a későbbiekben ne keress meg, mert el foglak hajtani. (Sűrűn mentsed ami fontos.)

Nagyon nem értek egyet Veled :( , de ez teljesen a Te rendszered, a Te döntésed. Sok sikert hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6529) VIC20 válasza liksoft (#6528) üzenetére


VIC20
őstag

Ultratitkos? Egy szóval sem mondtam ilyet.
Egyszerűen ki akarom próbálni a dolgot, ez csak nem bűn. Nem értem, miért a felfortyanás. Úgy látszik, valami oknál fogva nálad én már kiírtam magam a tisztességes emberek sorából. Vagy egyenesen az emberek sorából. Mit vétettem, ó, mester? :DDD

Egyébként azt már sikerült az előzőekben tisztázni, hogy ez nem is igazi RAID (csak annak látszik).
Megjegyzem, egyébként állítható is a cache-elés: vagy rendes írási cache-t csinál (tehát csak időnként ment a vinyóra), vagy mindent felír a vinyóra is azonnal, ez utóbbi persze lassabb, de természetesen ezt használom. Szóval MINDEN adat megvan EGY vinyón, NEM csíkozva. Összegezve tehát: ha behalna valami, akkor nem RAID miatt történne az adatvesztés.

(#6530) liksoft válasza VIC20 (#6529) üzenetére


liksoft
nagyúr

Semmi gond, de akkor célszerű a "tesztelném" szót melléírni :B . Ugyanis napi használatra, családi (pótolhatatlan) képek tárolására, stb.... csak korrekt biztonsági mentés mellett használható a titkosított eszköz. :K Mivel adatmentéssel foglalkozom, inkább figyelmeztetek mindenkit a legrosszabbra :P , ne utólag hangozzon el: de erről nem volt szó :O !

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6531) VIC20 válasza liksoft (#6530) üzenetére


VIC20
őstag

Oké, oké, tényleg nem írtam oda. A pótolhatatlan fotókat, doksikat archiválom, persze.

Más: Informatikusnál járt a kezem alatt dolgozó egyik gép. Visszakerülve vettem észre, hogy az egyik vinyó tápkábelét elfelejtette visszadugni. Ez egy RAID1-es kötet tagja volt. (Az tűnt föl, hogy miért pirosat ír ki a BIOS ("degraded").

Van innen még visszaút? (Vagy ennyi volt, miért nem csináltam RAID5-öt?)
Köszi!

(#6532) Jester01 válasza VIC20 (#6531) üzenetére


Jester01
veterán

Raid1 az tükrözés. Visszadugod a kábelt, a tömb pedig jó esetben automatikusan újraszinkronizál, rosszabb esetben kézzel hozzá kell adni a diszket a tömbhöz.

Jester

(#6533) liksoft válasza VIC20 (#6531) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak érdekelne, semmi köze semmihez. Ha nem akarsz, ne válaszolj. Fúrja azért az oldalamat, Te mivel foglalkozol?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6534) VIC20 válasza Jester01 (#6532) üzenetére


VIC20
őstag

Sajna ez csak egy egyszerű alaplapi vezérlő volt (NVidiás), és hiába léptem be a bios-os felületére, nem sikerült újra szinkronizáltatni (nem is ajánlott fel ilyen lehetőséget). Mindegy, fő, hogy az adatok megvannak.

(#6535) HUfantom válasza VIC20 (#6534) üzenetére


HUfantom
őstag

azt ellenőrizd le hogy az a raid 1 lehet windowsos is

Ha winben lett csinálva nem fogod látni az alaplapon

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6536) radi8tor válasza HUfantom (#6535) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az tűnt föl, hogy miért pirosat ír ki a BIOS ("degraded")

Ez biztos nem Win alatt lett készítve...

⭐ Stella

(#6537) HUfantom válasza radi8tor (#6536) üzenetére


HUfantom
őstag

3X is elolvastam pedig a hozzászólást mielőtt elküldtem és nem tűnt fel.......
Így persze hogy nem win alatt lett csinálva...
Sry

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6538) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!
Lehetséges valahogy raidbe (mirrorba) kötni két partíciót? Két külön lemezen lévő partíció.
Nem találtam semmi infót róla.. Vagy bármi hasonló megoldás érdekel!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#6539) radi8tor válasza Szab02 (#6538) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak üres lemezen lehet RAID1-et létrehozni.

Ja tényleg a Win is tud ilyet, de abban én nem bízom :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6540) liksoft válasza Szab02 (#6538) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha az OS engedi, akkor a belső lemezkezelővel van rá mód.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6541) liksoft válasza radi8tor (#6539) üzenetére


liksoft
nagyúr

HW RAID-et igen. Intel tudja a drive megosztását, így ott egy rész köthető tükörbe, a maradékok meg különállóként használhatóak (ha jól tudom). SW RAID kialakítható később is, de ehhez az OS-nek kell a segítsége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6542) radi8tor válasza liksoft (#6541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, csináltam egyszer én is egy ilyet. Csak próbaként: [link]

⭐ Stella

(#6543) Szab02 válasza radi8tor (#6542) üzenetére


Szab02
aktív tag

Igen ezt keresem. Valójában nem akarok 2 vinyót raidbe kötni. Elég nekem mindkét hddről 60 GB, de szeretném, ha egyszerre két mentés lenne. Ezért kerestem ezt a módot. (Mint most már tudom szoftveres raidnek nevezik.) Már csak arra kell rájönnöm, hogy nálam miért szürke az a menüpont.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#6544) radi8tor válasza Szab02 (#6543) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Konvertálni kell dinamikus lemezzé azokat a merevlemezeket, amiken alkalmazni akarod. Arra vigyázz, hogy ez egy egyirányú folyamat. :)

⭐ Stella

(#6545) Szab02 válasza radi8tor (#6544) üzenetére


Szab02
aktív tag

Igen rájöttem :) csak azt nem találom ezt hol kell .. Egyirányú? Utána nincs vissza csak partícionáláskor?

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#6546) liksoft válasza Szab02 (#6545) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Viszont milyen OS-ed van? Ugyanis az XP a tükröt és 5-öt nem támogatja! Csak a RAID0-át (csíkozott), ahol a sebesség javára a biztonság megy a béka popija alá!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6547) radi8tor válasza Szab02 (#6545) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt hiszem a Lemez0-ra kell jobklikkelni és ott lehet konvertálni.

⭐ Stella

(#6548) Szab02 válasza liksoft (#6546) üzenetére


Szab02
aktív tag

Még adatmentés folyik...pár óráig még "nem csinálok semmit".. Partíciókat is rakom újra, mert már nagy káosz van a vinyókon!
Nekem pont tükör kellene. Win7 ent. x64 van fenn.

@ #6547 radi8tor1: Ez sajnos nálam nem működik

Vagy akár lehet úgy is raidbe kötni hardveresen, hogy csak az adott partíciót és ne az egész vinyót kössem?

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#6549) brd válasza Szab02 (#6548) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, az minden esetben különálló háttértárolónak fog látszódni az OS számára.

The only real valuable thing is intuition.

(#6550) Szab02 válasza brd (#6549) üzenetére


Szab02
aktív tag

Köszi!
Még egy kérdés.. ha 2db 320 samut kötök csíkozva vagy hogyan...(most nem tükrözök...) és arra megy az op rendszer, az érezhetően gyorsabb lesz?

http://www.panoramio.com/user/szab02

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.