Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#6901) gti16v válasza HUfantom (#6900) üzenetére


gti16v
őstag

értem,köszi nézem

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#6902) Jester01 válasza HUfantom (#6898) üzenetére


Jester01
veterán

Zárójelben jegyzem meg, hogy ideális esetben olvasási műveleteknél a raid1 csökkenti az elérési időt ami esetleg fontosabb lehet mint a szekvenciális átvitel.

Jester

(#6903) HUfantom válasza Jester01 (#6902) üzenetére


HUfantom
őstag

Ebben egyetértünk viszont abba a hibába csak nem esett a kedves fórumtárs hogy egy teljesen új rendszert / még csak driverek vannak fent semmi más / RAID-el hasonlít össze a Régi kicsit leharcolt sok programot és birizgálást megélt rendszerrel.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6904) Formaster válasza HUfantom (#6893) üzenetére


Formaster
addikt

Valószínű túloztak, de sztem akkor is van értelme a dolognak. Elég nagy boltja van most a hybrid drive-oknak a világban. Csak egy a baj, ha hyridesíteni akarod a meglévő drive-odat, és nincs 1155-ös pro alaplapod, akkor kártyával meg ssd-vel többe van mint egy kész hybrid drive. Valami vágottszemű lekoppinthatná a nyáklapot, ami képes erre. Máris nem kérnének 18.000Ft-ot egy kártyáért, ami ér 2.000-et.

(#6905) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali. Haverom b.sztat hogy milyen jó a gépe, mert 10 mp után már látja a win7 asztalt. (ebben méri a gép gyorsaságát :D )
Küldött egy ilyen képet.

Hogy kaphatott ilyen értéket? Ha az összes vinyója bufferolt értékét összeadom se lesz ennyi.
Megnéztem a sajátomat. Noti vinyó. Hdtune: avg 49,6 aida 140 :O Öcsémnek az asztali seagete 500 asra csak 160 at ad :D

(#6906) djculture válasza bocsika (#6905) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom ssd-k vannak raid 0 ban 4db:D Vinyókkal nem nagyon tudom ezt elképzelni maximum valami speckó raid memóriás kártyával egy kiló vinyóval:)

[ Szerkesztve ]

(#6907) brd válasza bocsika (#6905) üzenetére


brd
nagyúr

Egyrészt a bufferelt olvasás a gyakorlatban semmit sem jelent (csak extra nagy buffer esetén), + ha Intel vezérlőről van szó (és csak bizonyos driverekkel), ott van valami "bug", ami miatt használhatatlan értéket adnak a bufferelt olvasást tesztelő programok.

The only real valuable thing is intuition.

(#6908) bocsika válasza djculture (#6906) üzenetére


bocsika
aktív tag

Mint látható mind sata2 es sima mezei HDD vinyó amit bekötött. Azt hantázza hogy a 2 db samsung 250 assal csinálta, de akkor hogy jött össze a 466 gigás system.
Tud valaki linkelni valami okítást magyarul a bufferolt tesztről mert nekem úgy sem hisz.

(#6909) djculture válasza bocsika (#6908) üzenetére


djculture
félisten

Ja tegnap már nem nagyon néztem meg tüzetesebben a képet csak az értékeket:)
Ez a bufferelt elméleti érték amúgy nekem is mutat néha oltári hülyeségeket:)
Mondjad neki hogy crystaldiskmarkot futasson és annak a képét mentse el:D

[ Szerkesztve ]

(#6910) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok,teljesen kezdő vagyok,ebben a raid dologban,elvileg raid 0-ba telepítettem a w7-et...
aida-ba és az everestben látom semmi nyomát,hogy sikerült e...??egyedül bootoláskor,és a biosban látom,

ettől függetlenül a lemezkezelőben ott egy meghajtó amit a "sajátgép-be nem látok" (lemez 0)

a "lemez 1"-en van a w7.... meg tudja valaki írni,hogy mit rontottam el,vagy esetleg mit tettem? :F :R :B

köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#6911) HUfantom válasza gti16v (#6910) üzenetére


HUfantom
őstag

Tyű elég sok winyo van itt....
Lenne a gépedben fizikailag 4 DB 160as
egy 400as egy terrás és egy USB terrás van rákötve.

Hát ha raidben lenne akkor a windows nem látná... / Mármint a 0as lemezt /
Tényleg mikor a wint isntalláltad látta a RAIDet vagy kellett telepitolemezt vagy USB-n drivert rátolni ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6912) Formaster


Formaster
addikt

Az alaplapom nem támogatja a raid vezérlést. Érdemes venni bővítő kártyát pci-expressz foglalatba? Van ezzel valakinek tapasztalata? Elvileg azon is van 1 bios.

(#6913) davidsz válasza Formaster (#6912) üzenetére


davidsz
őstag

A sima SATA bővítőkártyáknak nincs értelme. A valódi RAID kártyák pedig horror áron vannak. Egyszerűbb alaplapot cserélni megfelelőre, költséghatékonyabb. No meg a kérdés mire akarod használni és minek?

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#6914) Formaster válasza davidsz (#6913) üzenetére


Formaster
addikt

Azért az nem úgy megy. Fentebb a kollega szerzett 1000 forintért sata raid kartyát. Amúgy sem cserélném le a lapomat, nemrég vettem.

Amúgy meg csak gyorsulást szeretnék. Ennyi. Tudom ssd ...

[ Szerkesztve ]

(#6915) djculture válasza Formaster (#6914) üzenetére


djculture
félisten

Ha pciex 1..4x kártya akkior van értelme

(#6916) davidsz válasza Formaster (#6914) üzenetére


davidsz
őstag

Lehet hogy 1000 Forintba került, de milyen sebességet, gyorsulást lehet elérni?
SATA2 v. SATA3 porton használnád a RAID-et? Szóval a kérdésed összetett egy kicsit hogy egyszerű választ lehessen adni.
Milyen alaplapod van, milyen összetevőkből szeretnél RAID-et?

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#6917) Formaster válasza davidsz (#6916) üzenetére


Formaster
addikt

1156-os Asrock H55M-GE alaplapom van. Sata II-es csatolóval. Van egy caviar green 500-as WD vinyóm. Gondoltam, ha lemennek az árak veszek mellé még egyet, persze csak ha már tettem be ssd-t.

(#6918) djculture válasza Formaster (#6917) üzenetére


djculture
félisten

Akkora vinyónál nincs értelme a raid 0 nak csak az raid 1 max.

(#6919) Formaster válasza djculture (#6918) üzenetére


Formaster
addikt

Miért nincs értelme. Menne a rendszer egy revo drive-ra. A mostani 500-as mellé meg betolnék mégegyet, csak hogy a programok gyorsabban induljanak, amiket ugye nem a revo-ra raknék.

Nekem elég a gépben ez a 120giga+500giga, ha meg nem akkor előveszem az USB-s 1.5 terásat.

[ Szerkesztve ]

(#6920) adm


adm
őstag

rávettem magam egy hardveres sata/sas raid-kártyára. lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:

- a lapomon van egy fizikailag x8-as a slot, ami csak x4-esként van bekötve.
max 2 sas csatorna vagy 8 sata eszköz mellett ér valamilyen hátrány az x8-as kártyákkal, vagy eleve csak x4-eseket nézzek ha ebbe a slotba szánom?
- 2-3 független raid 1 tömb + 1-1 ssd/vinyó mellett van jelentősége a fedélzeti memória méretének?
- ssd-s topikban is kérdeztem de ott nem érkezett válasz... van tapasztalatotok hw raid-kártya+ssd használatával?

16core - 32thread - 64gb

(#6921) radi8tor válasza adm (#6920) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD részhez hozzászólnék. Fontos funkció a TRIM az SSD-nél, ami nem működik RAID üzemmódban. Ennek hiányában idővel belassul az SSD. Valamint szerintem felesleges SSD-t RAID-be kötni. Nem lesz annyival gyorsabb a rendszer, csak a másolási sebesség (SSD-t meg nem használunk másolgatásokra).

⭐ Stella

(#6922) adm válasza radi8tor (#6921) üzenetére


adm
őstag

ez tényleg félreérthető volt így.

ssd-ből nem akarok raid-et, sas2/sata3-as kártya is képbe került és akkor már sata3-s ssd-t néznék, csak ebből szempontból érdekelne. pl mint a sandforce chip-intel vezérlő közti kínlódás...

mod: egyébként olvastam a megjegyzéseid az ssd topikban, erről viszonylag hamar letettem.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#6923) radi8tor válasza adm (#6922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja értem. Ilyen kínlódásról még nem hallottam HW RAID kártyával.

Egyébként milyen kártyát néztél ki? (vannak szép számmal HW-esnek kinéző nem HW-es kártyák)

⭐ Stella

(#6924) davidsz válasza radi8tor (#6921) üzenetére


davidsz
őstag

Már működik RAID módban a Trim. (alaplapi RAID biztosan, nálam az van).

Prohardver hír

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#6925) djculture


djculture
félisten

[link] Kb ez ami ér is valamit...

(#6926) radi8tor válasza davidsz (#6924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mit mutatnak a benchmark értékek? 1 hónapnyi használat után csökkentek a számok?

⭐ Stella

(#6927) davidsz válasza radi8tor (#6926) üzenetére


davidsz
őstag

Nincs egy hónapos. Még csak azzal kísérleteztem, hogy melyik driver a legjobb, finomhangolás stb... Ssd fórumban megtalálod.
A Samsung saját szoftvere szerint is megy a Trim.

Eredmények

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#6928) radi8tor válasza davidsz (#6927) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ezentúl ezt fogom mondani, thx. :R 2010 őszén még tervben sem volt ez a TRIM téma RAID alatt.

⭐ Stella

(#6929) davidsz válasza radi8tor (#6928) üzenetére


davidsz
őstag

Sőt ez sem aktuális eredmény, mert egy kis finomítással még a Seq 1107 mb/s lett ...
Egy hónap múlva megírom van e változás.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#6930) adm válasza radi8tor (#6923) üzenetére


adm
őstag

sas2/sata3-ra pl ezt és mutációit (ibm-ként van egy a ph-n is) gondoltam.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#6931) davidsz válasza adm (#6930) üzenetére


davidsz
őstag

Ez a kártya bőven 150e felett van itthon.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#6932) adm válasza davidsz (#6931) üzenetére


adm
őstag

szállítással már 100$ körül is akad, 200$-ért már több is van, az itthonit 35k-ért lehetne azonnal vinni.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#6933) adm


adm
őstag

és ez? már valódi hw kártya nem csak hba, mint az előző és egész emberi ára lenne 4 órán belül...

16core - 32thread - 64gb

(#6934) radi8tor válasza adm (#6933) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már jobb egy kicsit. :K
eBay?

⭐ Stella

(#6935) adm válasza radi8tor (#6934) üzenetére


adm
őstag

:K + cache-sel és akksival, na meg szállítással egyelőre 100$ alatt áll.

16core - 32thread - 64gb

(#6936) Krix válasza adm (#6933) üzenetére


Krix
őstag

Nem tudom, hogy láttad-e, de ez csak Sata 1-es. Egyébként jó kártya, kb. 5 éve jött ki a G5 szerverekkel együtt. Rengeteg fut még az ügyfeleinknél.

If it is not broken then don't fix it!

(#6937) BlooD eYe


BlooD eYe
csendes tag

Sziasztok
Nagyon nagy bajban vagyok kérlek segítcsetek!
Van egy RAID 0 rendszerem 2 db tök egyforma 80 GB Samsung vinyoval.
Az lenne a problémám hogy az egyik vinyó elektronikája elszált (remélem csak az és mehanikusan nincs baja) és én arra gondoltam hogy lementem a jo vinyorol az adatot majd átteszem az elektronikát és amár "megjavitott" vinyorol is lementem az adatokat.
3 kérdesem lenne :
1 mivel tudok egy RAID0 tömb eggyik felérő csinálni mentést?
2 milyen progival tudom összefüzni a két mentést?
3 Lehetséges e ez vagy hülyeségeket irogatok?

Aki fittyet hány, a fittyet evett?

(#6938) adm válasza Krix (#6936) üzenetére


adm
őstag

akkor tiszta szerencse, hogy túllicitáltak:D
valamiért úgy élt bennem, hogy a sas automatikusan sata2 is jelent...

25-75$ között kapható verziótól függően, ha jobban belegondolok még akár így is elég lehet.

egy mérnöki munkaállomásba 2db független raid1 vagy egy raid5 (sata2) kötetnél érzek bármilyen hátrányt egy hba raid-kártyával? akár ezzel?
- egy i7-es xeon konfigba kerülne
- az aktuálisan használt fájlokat a programok a memóriában tartják, így gyakorlatilag nincs sávszélesség igény,
- könnyen és olcsón pótolható megoldást keresek

16core - 32thread - 64gb

(#6939) radi8tor válasza BlooD eYe (#6937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs lehetőség RAID0 egyik vinyójáról mentést csinálni.
Keresned kell egy elektronikát aprón.

RAID0 mellett csak a sűrű adatmentés megoldás, illetve nem szabad pótolhatatlan adatokat pakolni rá.

⭐ Stella

(#6940) HUfantom válasza BlooD eYe (#6937) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

1. --- Hát én nem ismerek ilyen progit lehet nem is létezik de linux dd vel lehetne talán elméletben. De hát a gyarkolat mást mutat......
3. --- Gyakorlatban én ilyenről nem hallottam mindig a backuphoz fordulnak hiszen annak kell lennie nem győzzük hangsúlyozni...........

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6941) brd válasza adm (#6938) üzenetére


brd
nagyúr

Software RAID1. Ingyen van, könnyen cserélhető, nincs drivergond...

The only real valuable thing is intuition.

(#6942) djculture válasza radi8tor (#6939) üzenetére


djculture
félisten

erre találták ki a raid0+1 et.Legtöbb alaplapi vezérlő is tudja már.

[ Szerkesztve ]

(#6943) radi8tor válasza djculture (#6942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az sem olyan jó. Mit csinálsz, ha megnyekken az egész alaplap?

Szerk: De az átlag usernek nincs tartalék alaplapja. Nekem sincs a szekrényben egy másik ASUS R3E. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6944) djculture válasza radi8tor (#6943) üzenetére


djculture
félisten

Semmit van mégegy ugyanilyen lapom. Kivágom a régit és betolom az újat.

[ Szerkesztve ]

(#6945) brd válasza BlooD eYe (#6937) üzenetére


brd
nagyúr

1. Sectorszinten bármivel (GetDataback, Filescavenger, WinHex...)
2. Pl. WinHex, Filescavenger, RAID reconstructor.
3. Nem írogatsz hülyeséget.

Viszont ehhez szakértelem kell, tudni kell, hogyan épül fel a RAID0, fel kell tudni térképezni a filerendszert, stb. Nem bonyolult annak, aki ért hozzá.

Ja és kell akkora üres terület, mint a 2 db HDDx2, hogy biztonságosan lementsd.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#6946) BlooD eYe válasza brd (#6945) üzenetére


BlooD eYe
csendes tag

Na most ott tartok, hogy találtam egy félig leszakadt ellenálást a rossz winyo nyákján (fogalmam sincs hogy szakadt le bevolt rakva a gépbe lehet tulmelegedett nemtudom) és én visszaforrasztottam. Megy a vinyo a RAID vezérlő müködőnek látja, de mikor indul a win 7 lemezellenörzést akar csinálin. 2 partició volt rajtuk egy rendszer és egy adat. A rendszeren akart ellenőrizni fura volt mert a fejlécben vagy micsotában tudjátok ahol ilyeneket ir hogy "volume/disk" stb ott volttak "?" -jelek és én eddig nememlékszem hogy lettekvolna ott ilyenek. Hú, desokat pofázok. Na de nekem az adatrol kellenének dolgok foleg, de az ellenörzés megszakitása után nemindul a rendszer, kiirja hogy megszakitva de utána semmi sem történik. Nemmerem hagyni futni az ellenörzést mert nemtudom meddig fogja birni a vinyó. Betettem letölteni egy Hiren's BootCD-t szerintetek ott van olyan progi amivel életre tudom kelteni az adat particiot vagy valami massal kellene probálkoznom?

[ Szerkesztve ]

Aki fittyet hány, a fittyet evett?

(#6947) Formaster válasza BlooD eYe (#6946) üzenetére


Formaster
addikt

Személyes tapasztalat, hogy ilyenkor inkább ne erőltesd a dolgot. Rendszert indítani nagyon veszélyes egy megváltozott áramkörű merevlemezről. Természetesen, ha az adatok nem életbevágóak, pótolhatatlanok stb, akkor kedvedre próbálgasd. Egyébként, ha mégis azok, akkor jobb, ha minél előbb felkeresel egy szakit. Ő speciális eszközökkel másolja le a vincsid összes bittartalmát, miközben a fej, csak egy kört megy a vinyón. Abban a pillanatban, hogy rendszert indítasz, a kockázatok több 10x megnőnek.

Nekem egy notiban elázott a vinyó áramköre működés közben. 2 cég 6 évi könyvelése volt rajta. A szaki 50e forintból helyreállította a teljes tartalmat, oprendszerrel együtt. Mindezért Szigetszentmiklósra kellett mennem, plusz kellett egy vinyó amire felmásolja a régi tartalmat. Mindestül 50 pénz nem is olyan sok, ahhoz képest hogy a *ÜRT Kft telefonon annyit mondott, hogy ha nem kell felnyitni a vinyót, akkor már 250e Ft-ból is megúszhatom.

Ja és tényleg vigyázz a próbálgatással, ha véletlenül parkolóállásba kerül a fej olvasás közben, vagy elkezd összevissza írni, akkor végleg vége a történetnek.

[ Szerkesztve ]

(#6948) BlooD eYe válasza Formaster (#6947) üzenetére


BlooD eYe
csendes tag

Nem a RAID tömbről indítottam a rendszert,hanem egy másik winchesterről

Aki fittyet hány, a fittyet evett?

(#6949) Formaster válasza BlooD eYe (#6948) üzenetére


Formaster
addikt

"Megy a vinyo a RAID vezérlő müködőnek látja, de mikor indul a win 7 lemezellenörzést akar csinálin. 2 partició volt rajtuk egy rendszer és egy adat. A rendszeren akart ellenőrizni fura volt mert"

Akkor ez most mi? Nekem mind1, csak egy jótanács volt :DDD

(#6950) adm válasza brd (#6941) üzenetére


adm
őstag

elfogytak a portok, így mindenképpen szükségem van kártyára...

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.