Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7601) coco2


coco2
őstag

Ha jól látom ez a topic a HW-ban van közvetlenül. Mennyire offtopic itt vásárlási tanácsot kérni raid vezérlőre?

Abból a célból kellene, hogy az oprendszer szoftveres hibáitól tuti biztos mentesítve legyen a tükör raid, és azzal se legyen gond, ha az egyik gépen alaplap behal, és másik gépbe kell áttelepíteni, esetleg a win7 cserélődik le win8-ra meg ilyesmik. Változatlanul át kellene vészelnie a winyóknak és az adataiknak azt a történést. Sima raid tükör elégséges. Nem ismerem a raid vezérlők mindenféle galibáit, ezért kérem a tanácsot.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7602) Jester01 válasza coco2 (#7601) üzenetére


Jester01
veterán

Nem nagyon szokott oprendszer hiba lenni, a költözés/alaplapcsere dologra meg éppenséggel pont a szoftveres raid a legmegbízhatóbb megoldás.
Biztonsági mentésed meg amúgy is van, igaz?

Jester

(#7603) coco2 válasza Jester01 (#7602) üzenetére


coco2
őstag

Biztonsági mentések nem lesznek. Arra fog kelleni a raid, hogy ha gajdra megy a winyó, winyó csere lesz, de annyi. Ha folyton mentegetni kell, minek akkor a raid?

Ha alaplap csere van, vagy oprendszer csere, és a winyók raid vezérlőre vannak dugva (nem az alaplapra), akkor hogyan tud egy esemény visszahatni azokra a vinyókra? Vélhetően egy pci busz ugyanúgy lesz mindegyik alaplapban..

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7604) Jester01 válasza coco2 (#7603) üzenetére


Jester01
veterán

A raid nem helyettesíti a biztonsági mentést. Elsősorban a rendelkezésre állást növeli, mivel hot swap esetén menet közben lehet cserélni a halott diszkeket.

Biztonsági mentés mindig kell, ilyen az élet. Például egy táp hiba kinyírhatja az összes diszket egyszerre, vagy leéghet/ellophatják a gépet, vagy egy diszk kiesése után belefuthatsz a hírhedt URE jelenségbe.

Ja és persze emberi hülyeség és/vagy programhiba hibátlan hardveren is törölheti az adatokat véletlenül.

Ha meg a raid kártyád megy tönkre és nem tudsz ugyanolyat szerezni, az se kellemes. Legyen abból is tartalék.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7605) djculture válasza coco2 (#7603) üzenetére


djculture
félisten

Az hülyeség, a mentést nem pótolja semmi.

(#7606) coco2 válasza Jester01 (#7604) üzenetére


coco2
őstag

Erről az URE dologról kaphatnék egy linket?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7607) Jester01 válasza coco2 (#7606) üzenetére


Jester01
veterán

Tessék
Itt a topikban is rákereshetsz, már kitárgyaltuk.

Jester

(#7608) HUfantom válasza coco2 (#7603) üzenetére


HUfantom
őstag

Esetleg ez egy megoldás félig raid félig backup.
példa a RAID1 nem rendeltetésszerű, ámbátor igen hasznos felhasználásáról.
Ezt a részt olvasd el. Ezt lehet backupnak használni de csak akkor ha a törés végén kikötöd a powert és a sata kábelt. Így pár mozdulat visszakötni és nem kell csavarozni, vagy külső keretbe tenni a backup winyót.

De a puszta RAID nem helyettesíti a biztonsági mentést.
/ Az mindig külön van a géptől, de talán asztali gépnél nem fog kigyulladni vagy elmászni a helyéről :D

erre valami szoftvert ?
Lehetőleg win 7 alatt futót. A winyo HFS-formátumú külső drive.
Legrosszabb esetben lehet MAC-es is a program.
Előre is köszönöm a segítséget

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7609) brd válasza HUfantom (#7599) üzenetére


brd
nagyúr

A Handy Recovery kezel HFS-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#7610) teglasatesz


teglasatesz
tag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni a következőben: adott 4 darab wd5002aalx winyóm, és az alaplapi raid- vezérlőm. Jelenleg ezek a ketyerék raid 5 kötetet képeznek, de a gép használata során nem tapasztaltam kézzel fogható sebesség növekedést, az előtte használt 1tb samsung f3- hoz képest. (tesztprogramokat nem futtattam, csak a tapasztalt sebességről beszélek) Volt aki szerint vegyek raid- vezérlőt, volt aki szerint ssd-t, de én abből szeretném kihozni a legtöbbet, ami van. Vajon mit tegyek? Mi lenne érezhetően gyorsabb? Fontos adataim nincsenek a gépen, tehát nem ragaszkodom a raid 5 höz.

Atesz

(#7611) HUfantom válasza brd (#7609) üzenetére


HUfantom
őstag

köszi

végül sikerült találnom progit és meglett az adatok fele.
Mint kiderült partició áthelyezés közben ment el az áram és attól halt meg.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7612) brd válasza teglasatesz (#7610) üzenetére


brd
nagyúr

Négy HDD-ből RAID0, normális alaplapi vezérlővel az már jó szekvenciális sebesség (meg persze több, mint 4x-es esély a borulásra...). Bár egy normális SSD-vel járnál a legjobban (persze ott kisebb lenne a tárterület).

The only real valuable thing is intuition.

(#7613) Jester01 válasza teglasatesz (#7610) üzenetére


Jester01
veterán

A sebességérzetet (bizonyos minimális szekvenciális sebesség megléte mellett) elsősorban az elérési idő befolyásolja, azt pedig nem könnyű RAID bűvészkedéssel csökkenteni. Tükrözés használatával az olvasási műveletek elméletileg a tükrök számának megfelelően gyorsulnak. Hátránya, hogy az írás nem gyorsul és az olvasást is akadályozza, illetve természetesen a tárolókapacitás.

4 lemezzel esetleg érdemes lehet RAID10-et megpróbálni.

Jester

(#7614) teglasatesz


teglasatesz
tag

Köszönöm szépen, megpróbálkozom a raid 0-val először, aztán kiderül mi lesz belőle.

Atesz

(#7615) teglasatesz


teglasatesz
tag

A smart response technology az működik olyan felállásban, hogy ssd+raid kötet?

Atesz

(#7616) djculture válasza Jester01 (#7613) üzenetére


djculture
félisten

2 lemez felett raid0-ban szépen csökken pedig az elérési idő is.

(#7617) Jester01 válasza djculture (#7616) üzenetére


Jester01
veterán

Attól függ hogy méred. Ha a kapacitásra arányosan és a tömböt alkotó lemezek közül egyetlen darabhoz képest, akkor igen. Csak nem így szokás.

Legyen egy lemez x GB, és legyen 4 lemezes tömb. Adott elérési idővel így nyilván 4*x GB adatot tudsz átfogni, így ez csökkenésnek vehető. Ha viszont egy darab, de 4*x GB kapacitású lemezhez képest nézed (ami egyébként technológiailag azonos paraméterekkel bír, csak például több tányér van benne) akkor pont ugyanannyi marad az elérési idő.

A hagyományosan számított elérési idők sem változnak.

Jester

(#7618) djculture válasza Jester01 (#7617) üzenetére


djculture
félisten

Azt tudom hogy pl a win7 élményindexe csak az elérési időt méri. 2db lemez raid0-ban még annyit ér szerinte mint 1db magába,3db-nál már adott rá vagy 4 tizedet. 4db-nál megugrott míg 8db-nál ilyen ssd szintű pontokat kaptam.:)

(#7619) Jester01 válasza djculture (#7618) üzenetére


Jester01
veterán

Ezt nem tekintem hiteles mérésnek :N

Ha belegondolsz, az egész tömböt átfogó seek az értelemszerűen az egyes lemezeket is teljesen átfogja, tehát pont ugyanannyi mint egy lemeznél. A track-to-track seek sem változik (csak a logikai track méret nő) és a rotational latency is ugyanannyi.

Hogy a windows mit mér azt nem tudom.

Jester

(#7620) djculture válasza Jester01 (#7619) üzenetére


djculture
félisten

Azt tudom hogy pl egy raptor 10ms lett nekem 3-nál 7ms tehát csak csökken. Minden progi ezt mutatja és érezhetően hamarabb a boot is.

(#7621) Jester01 válasza djculture (#7620) üzenetére


Jester01
veterán

egy raptor 10ms lett nekem 3-nál 7ms tehát csak csökken.

Mágia :Y
Vagy van értelmes magyarázatod rá? (Már ha teljes tömbre nézted)

érezhetően hamarabb a boot is.

Ez nyilván hihető, mert nőtt a szekvenciális sebesség illetve az adatmennyiségre vetített elérés csökken (kevesebb fejmozgással érhető el ugyanannyi adat).

Máshogy mondom. Ha csinálsz egy adott méretű partíciót egy lemezen illetve egy raid0 tömbön, akkor az elérési idő csökken. Ha viszont az egész lemezt/tömböt kihasználod akkor az elérési idő nem változik (viszont több adatot fogsz át).

Ugye a raptor 10000RPM, vagyis az átlagos rotational latency 3ms. Ez aztán tényleg nem változik akármennyi lemezt is teszel a tömbbe, tehát ennél jobb sose lesz, SSD-t nem tudod megközelíteni (azok 1ms alatt vannak). A seek időt tudod adatmennyiségre nézve amortizálni.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7622) brd válasza djculture (#7620) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg az van a háttérben, hogy a seek test tulajdonképpen annyit csinál, hogy pici adatokkal dolgozik, mondjuk blokkmérettel, vagy clustermérettel, és ezekkel lehet úgy dolgozni, hogy a különböző lemezek külön tudnak dolgozni, de a valós felhasználás közben ilyen nem túl sokszor van.

The only real valuable thing is intuition.

(#7623) djculture válasza brd (#7622) üzenetére


djculture
félisten

Lehet de az biztos hogy 3hdd-s tömbbel vagy felette érezhetően gyorsabb már minden.
Főleg a nagyobb diszkrendszer terheléssel járó folyamatok.
Kettő ilyen már egy single vinyót simán kikészít, kettőnél már 3 ilyen nagy adatmozgatással járó folyamat is röhögve fut. Már nem a vinyó terhelődik hanem az egész sata rendszer.
Ez az amivel akár az ssd-t is belehet terhelni. Szépen lehet látni pl ezen a képen az 1db ssd és a raid0 ssd viszonyát. A revodrive-nál nem jön elő csak ez a móka mert az teljesen más csatolású.
.

[ Szerkesztve ]

(#7624) radi8tor válasza djculture (#7623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit lehet látni ezen a grafikonon?
Nekem még mindig az látszik róla, hogy 1 db SSD majdnem kétszer olyan gyors a Velociraptor RAID0-nál.

⭐ Stella

(#7625) djculture válasza radi8tor (#7624) üzenetére


djculture
félisten

Nem kérdés hogy az ssd gyorsabb . De ezen a grafikonon azt látni hogy ssd-t is belehet terhelni, illetve az kiszolgáló sata linket. Ugyanazon típus raid0-ban majdnem kétszer annyit gyorsul.

(#7626) brd válasza djculture (#7625) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyanazt a grafikont nézzük? :F 3 db SSD van RAID-ben is, és ezek közül a legnagyobb gyorsulás legfeljebb másfélszeres, kis jóindulattal... vagy te hogyan számolsz?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7627) Aeros02


Aeros02
csendes tag

Sziasztok
Remélem tudtok segíteni nekem az alábbi problémával kapcsolatban:
A mostani gépemben két raid 0-ás tároló van, hardveresen összekapcsolva, az alaplap vezérli őket. Vettem egy új gépet, amibe szeretném átrakni ezt a két raidet, itt is az alaplap vezérelné őket. A kérdésem az, hogy ha én a mostani gépemből kiveszem a raideket és átrakom az újba akkor egyszerűen az új alaplap raidként fogja őket kezelni vagy el fognak veszni az adataim?Biosba gondolom első bootoláskor megint be kell állítani hogy ezeket raidként kezelje, de ilyenkor megmaradnak az adatok vagy az új raid létrehozása formattálással is jár?
Válaszotokat köszönöm
Dani

(#7628) HUfantom válasza Aeros02 (#7627) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ha pont ugyanolyan raidchip van benne akkor van esély hogy nem vesznek el.
Alap esetben biztos, hogy újra kell csinálnod a raid tömböt ami meg adatvesztéssel jár

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7629) brd válasza Aeros02 (#7627) üzenetére


brd
nagyúr

Ha gyártóazonos a RAID vezérlő (pl. mindkettő Intel), akkor elképzelhető, hogy probléma nélkül felismeri, és kezeli is. Biztosat csak akkor lehetne mondani, ha leírnád, milyen volt, milyen lesz, és valaki kipróbálta már ezt (vagy legalábbis pont ilyen vezérlőkkel megcsinálta már).

The only real valuable thing is intuition.

(#7630) pschio válasza Aeros02 (#7627) üzenetére


pschio
őstag

Mindenesetre mielőtt bármit csinálsz, mentsd le az adataidat.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7631) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!
Ubuntu 12 serverrel létrehoztam egy szoftveres RAID1 tömböt.
Ubuntu 12 Desktoppal CD-ről bootolva hogy tudom elérni?
USB-re másolnám a tartalmát.

Ha ez inkább linuxos kérdés, akkor légyszi a megfelelő topikba írányítsatok el.
Köszi!

(#7632) Jester01 válasza fsb1000 (#7631) üzenetére


Jester01
veterán

Ha magától nem ismerte fel, akkor kézzel kell összerakni:

mdadm --assemble --scan

Ha ez sem megy, akkor még jobban kézzel:

mdadm --assemble /dev/md0 /dev/sdX /dev/sdY

Ahol X és Y értelemszerűen a megfelelő eszköz betűje.

A fentiek után már csak csatolni kell valahová, például:

mount /dev/md0 /mnt

Jester

(#7633) fsb1000 válasza Jester01 (#7632) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Úgye jól gondolom, hogy az adatmentés és a Desktop CD eltávolítása után (restart), nem kell újra összefűzni a köteteket a serverrel?

(#7634) Jester01 válasza fsb1000 (#7633) üzenetére


Jester01
veterán

Elvileg semmi változás nem lesz. Sőt, még csatolhatod csak olvashatóra is (bár ez ugye a raid tömb metaadatokat amúgy sem befolyásolja).

Jester

(#7635) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Adott egy RocketRaid 2320 8portos RAID kártya. Lóg rajta 6db 1TB WD. RAID5 tömböt készítettem a BOIS-ába lépve és ott felkínált olyan opciót, hogy BACKGROUND INITIALIZED. Viszont nem indul el semmilyen status bar vagy valami, hogy lássam hol tart az inicializálás. Ez arra vonatkozna, hogy használhatom a gépet és közben a háttérben építi fel a RAID 5 tömböt? Mennyi idő ez KB? Honnan fogom tudni, hogy kész van?
Aki csinált már ilyet kérem ossza meg a tapasztalatait!

Köszi!

www.windydigital.hu

(#7636) radi8tor válasza szelesjanos (#7635) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs Windowsos(?) szoftver a RAID kártyához, amivel tudod nézni a tömbök állapotát, stb?
Ott biztosan mutatnia kéne.

Egyébként használhatod a gépet, de a RAID tömböt csak akkor tudod használni, ha elkészült vele a vezérlő.

⭐ Stella

(#7637) szelesjanos válasza radi8tor (#7636) üzenetére


szelesjanos
tag

De van és látszik is benne a tömb, de nincs infó az inicializálásról...

www.windydigital.hu

(#7638) radi8tor válasza szelesjanos (#7637) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor válaszd a nem háttérben inicializálást. Vagy várd meg a szakik válaszát. :K

⭐ Stella

(#7639) Jester01 válasza szelesjanos (#7637) üzenetére


Jester01
veterán

De a tömb státusza csak ott van :F

Jester

(#7640) szelesjanos válasza Jester01 (#7639) üzenetére


szelesjanos
tag

Státusz: elérhető

www.windydigital.hu

(#7641) Jester01 válasza szelesjanos (#7640) üzenetére


Jester01
veterán

Akkor szerintem kész.
Egy ilyen képet gugliztam:

Tehát a státusznál írná, hol tart.

Jester

(#7642) brd válasza radi8tor (#7636) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, már használhatja, pont erről szól a BACKGROUND...

The only real valuable thing is intuition.

(#7643) Sky D.


Sky D.
tag

Sziasztok
A gépemben gyárilag hibás Nvidia Raid kontroller van ..

Így. Windows 7 OS hez milyen Satat III as raid vezérlőt ajánlotok?
a merev lemezek: 3 db WD5000AAKX Satat3 -as csatozással.

"HighPoint RocketRAID 2720SGL" Bruttó: 52.800.- Ft. ,
cash mentes, Sw -es raid controler 2 miniSAS csatlakozással. nincs kábel a csomagban

vagy
"Adaptec 6405" Bruttó: 52 807 Ft között .
512 Cash , HW -es raid.. 1 mini sas csatlakozással + miniSAS-> 4x Satat III kábel a csomagban.

A tárhely mérete is számított, ezért eset a választás 3 HDD-re , és nem 2 SSD-re.

lett volna még 1 , HP Smart Array P410 256MB PCI-e x8 SAS/SATA Raid de se aksi , se kabel se leírás se semmi , csak kártya, és nincs gyári WIn7 driver :(

az alaplapom ASUS Striker II Extreme
A 3hdd Raid0 -ban, vagy Raid5 -ben lesznek téve ..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7644) Jester01 válasza Sky D. (#7643) üzenetére


Jester01
veterán

Csinálj szoftveres raidet és vegyél egy SSD-t a pénzből ... vagy egy szünetmentest ;)

Egyébként cash=készpénz, cache=gyorsítótár

Jester

(#7645) Sky D. válasza Jester01 (#7644) üzenetére


Sky D.
tag

az APC nél dolgoztam ...
a szünetmentes tápegység ott kezdődik hogy, 120E ft ...
A szoftveres raid , szart se ér .
az SSD , meg nem lenne kihasználva a sata II -es portban, pláne hogy szar a sata portom, mint azt előzőleg is írtam Nvidia csipset , sucks...
120 Gb , os SATA III SSD 25 00 röl kezdődik, 2db Satat III-as HDD meg 22 .......

Más ötleted van ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7646) Jester01 válasza Sky D. (#7645) üzenetére


Jester01
veterán

az APC nél dolgoztam ...
a szünetmentes tápegység ott kezdődik hogy, 120E ft ...

Mert az olcsóbb modellek helyett vackokat gyártottatok? :P
Biztos van rá konkrét okod, de az én gagyi tizenpárezres szünetmentesem is pont elég arra, hogy az oprendszer leálljon ha áramkimaradás van.

A szoftveres raiddel szemben milyen ellenérzéseid vannak? Már feltételezve, hogy a szünetmentes megvan.

Az SSD-nek meg nem a szekvenciális átvitel a lényege hanem az elérési idő az meg sata2-vel is szépen kijön. Persze hogy ki tudod-e használni értelmesen az az adott feladattól függ.

Jester

(#7647) HUfantom válasza Sky D. (#7645) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát akkor vegyél egy alig használt APC smart 1000 est vagy 1500asat.
Az már elvileg szinuszos és elbír szinte minden gépet.

Annyi pénzből meg tényleg inkább SSD-t vegyél. Nem lesz kihasználva, dehogynem...
Hányszor kell neked két winyo kozott másolni hogy legyen ami tud fogadni akár csak sata2 ~ 300MB /seces átvitelt... A lényeg a gyors elérés amitől gyorsabb az egész oprendszer.

Helyette vennél egy raidkártyát és a 3 winyóból raid-et / 3ból talán 5 öt tudnál építeni / és reméled hogy lesz 120MB/sec írás-olvasás nagy fájlok esetén ? ? Fenéket....

Keríts egy 96 vagy 120as SSD-t a winyok meg mehetnek mögéje esetleg RAID 1 vagy 0-ban és 1 winyo backup...
Gyors rendszerwinyo, gamek egyéb nemfontos adatok mehetnek a raid tömbre a 3. winyo meg backupnak egy külső keretbe.

Nekem egy 96os SSDNOW V+ on van ég és föld a tányéros winyókhoz képest

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7648) Sky D. válasza HUfantom (#7647) üzenetére


Sky D.
tag

Ez az Nvida RAid conroler instabil emiatt lefagy a gépem időről időre, ha file-okat mozgatok....

Szoftveres raid nem Opció.... 30 MB/s os másolási sebességgel , nem állok neki 1 terrát másolni ....
Itt vannak a 1-2 -3 hdd-s Rais 0 -ás vinyók és a 3 hdd-s rais 5 sebesség tesztje

3 hetet levelzgetek az Asus suportal a megoldást keresve ...
Az integrált raid kontrollerem nem tud többet 160 MB/s es adat átviteli sebességnél ,és azt sem tudja stabilan ... mert lefagy tőle a gép ..

csak filmet nézek most per pillant és be-be szaggat a film..
(Csak azt ne mond , hogy lassú a 2 Satat III as HDD raid 0 ban ..).

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7649) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, hogy otthonra szeretnék (kb 4 gép kiszolgálására) egy szervert összerakni. Legfőképp (szinte 90%ban) adat tárolásra (filmek, zenék, fényképek párom és az én "házifeladataim" ) kellene.
Utánaolvasgattam a dolgoknak (sajnos nekem a topic elején Cerebellum cikke 404 hibakódos), és arra gondoltam, hogy egy RAID1 -s Ubuntu platformos géppel valósítanám ezt meg. A Raid azért kell, mert rengeteg családi kép/videó van és készítünk, és "majd egyszer ha lesz időnk kiválogatjuk " alapon összegyűjtenék egy helyre a sok gépről, és mivel 3 éve volt egy vinyó elszállásom rengeteg nem mentett kép/videóval, ezért ezt gondoltam biztonságosabb megoldásnak. Annyi kis plusz feladata lenne a vasnak, hogy hébe-hóba melóhelyről, vagy vidékről feltöltenék rá kisebb filéket (képek, napi feladat, ilyesmi).

No ami a post lényege lenne:
1. Mi az elsődleges szempont ami alapján válasszak alaplap/procit/tápot/memóriát/vinyókat (vagy esetleg van olyan típus amit szívesen ajánlatok)?
2. A Raid1 ugye bőven elég egy ilyen feladatra?
3. A rendszert úgy gondoltam felépíteni, hogy lesz 1db kicsi (max 120gigás) rendszer vinyó, és 2db 1,5-2 terrás raidbe kötve. VAGY 2 db 1,5-2 terrás vinyó.

Linuxot azért tennék rá, mert szervergépként talán biztonságosabb, mint egy windows.

Sabee

(#7650) Sky D. válasza Jester01 (#7646) üzenetére


Sky D.
tag

Eltértünk a lényegtől.

Ti melyik kártyát javasolnátok Oprendszer alá ?
"HighPoint RocketRAID 2720SG , vagy Adaptec 6405?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.