Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7701) djculture válasza Sky D. (#7699) üzenetére


djculture
félisten

Ja 1,5 év alatt meg nálam tönkrement 8db ssd... slc-t kellene vennem de 25k egy 32gigás belőle...Bootolási idő nem izgat sokszor 1 héten egyszer van kikapcsolva a gépem, meg be. De volt már 3-4 hetes nagyüzem is. Tőlem lehetne 5 perc is az. Másik az hogy hiába másol szekvenciális 10000megával is ha 64giga amire úgyse tudsz rátenni semmit hogy kihasználd a sebességét.. Kb 240gigás aminél már kilehetne használni ezt de csak akkor ha ha a háttértár amire másolok is ssd.

[ Szerkesztve ]

(#7702) Sky D. válasza djculture (#7701) üzenetére


Sky D.
tag

Azt hogy csináltad, hogy 8 db ment tönkre 1,5 év alatt?
SZVSZ, OS-nek tökéletes hosszú ideig ha finomhangolja az ember a Windowst.
Nállam is 24/7 a számítógép működési ideje és napi átlag 2-3 gigát írok a SSD-ra, a többit a HDD-re..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7703) djculture válasza Sky D. (#7702) üzenetére


djculture
félisten

Sehogy se egyszerűen "elkoptak" a használatban. Folyamatos nagy mennyiségű írást a cellák nem bírják. Nálam a pendrivok is rendesen hullanak, a dvb-t boxba napi szinten lett rögzitve rá műsor 3 hónap után raw filerendszer és nem formázható, gari és jött a másik.
Ezek ennyit tudnak fontos adatot nem bíznék rá az tuti, teszt szerint a pendrive frissités nélkül egyszerűen 1-2 év alatt elvesziti az összes adatot ami rajta van a szivárgásnak köszönhetően. Ez a flash chip technika
De jó én napi 100-200gigát mozgatok meg a c meghajtón most is, csak most raid 0-ás tömbön.

[ Szerkesztve ]

(#7704) radi8tor válasza djculture (#7703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem szabadna tönkremennie semmilyen SSD-nek ilyen használat mellett.
Normális gyártóktól vásároltál?
Intel például rögzíti mennyi az írt adat rajta, kíváncsi lennék hány GB után adták be a törülközőt azok az SSD-k. :U

⭐ Stella

(#7705) djculture válasza radi8tor (#7704) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom nem nagyon néztem de ha visszakapom gariból az újat lefogom már monitorozni, persze ha nem a vezérlő döglik be rajta mint az ocz ken.:) Intel-t beszélgettük már hogy még nem probáltam volt kingston v100 64gb v200 128gb, adata 60gigás, corsair force 180gb, pqi s510 60gb,, samsung 830 60gb, ocz vagy 3 féle eddig, ja meg egy noname kínai kingfast vagy mi. Maradjunk annyiba ez a technika ilyen ha kimélve van nagyon jó, de ha valaki rendesen nagy mennyiségű adattal dolgozik rá akkor vége neki nagyon hamar.

[ Szerkesztve ]

(#7706) radi8tor válasza djculture (#7705) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdés mennyi az a nagy mennyiségű adat?
Miért SSD-t használsz erre a célra? 2.5" notebook HDD is tökéletesen jó lenne oda, nem?

⭐ Stella

(#7707) Sky D. válasza djculture (#7705) üzenetére


Sky D.
tag

Ember, a SSD -OP rendszer alá jó, nem adattárolásra és mozgatásra ... :Y :W

Igen akkor neked tényleg SLC kell .... az 10000X többet bír de fizesd is ki az árát :)
Ha tőlem vetted volna és tudnám hogy mire használtad az SSD-t Én nem garoznám...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7708) radi8tor válasza Sky D. (#7707) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kellően nagyméretű SSD-nek ez meg sem kottyan. Akkor van gond, ha egy 60GB-os SSD-t általában 58GB-ig tele ír. Ilyenkor a statikus wear leveling azon dolgozik, hogy minden cella egyenlően elhasznált legyen és átpakolja az adatokat.
Egy 256GB-os SSD-nek meg sem kottyanna ez hosszabb távon.

⭐ Stella

(#7709) Sky D. válasza radi8tor (#7708) üzenetére


Sky D.
tag

"De jó én napi 100-200gigát mozgatok meg a c meghajtón most is, csak most raid 0-ás tömbön."
idézve, ekkora adatmozgatásnál a 258- at keveslem..512-ra már fájó szívvel, de rábólintanék ...
:U
Az eddigi SSD-k össz. költségéből még lehet hogy kettő is telt volna :)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7710) Sky D.


Sky D.
tag

Azt el tudja nekem valaki magyarázni , hogy SEC.. adat másolásnál, miért töredezi a fájlokat a meghajtó..: és pár kilobyte-os darabokra tördeli, úgy , hogy 2 darab töredék között még helyet is kihagy ? és a írása emiatt iszonyú lassú 34MB/b:( a Raid 0-ás tömbről.

1 db 3 Tb- os partíciót készítettem, arra másolom fel az adatokat :(

Lemez vezérlő,NVIDIA nForce Serial ATA Controller (ATA)
Forrás 2 db 500GB-os WD5000AAKX
Cél lemez Segate baraquda:,ST3000DM001

készítem elő 3db 500 gigás winyót a teszteléshez ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7711) sellerbuyer válasza Sky D. (#7699) üzenetére


sellerbuyer
őstag

500-ast meg megtartod adatnak illetve TEMP- Internet temporary könytárank, swap file tárolónak., hogy az SSD hosszabb élettartamú legyen.

Ennek kb. semmi értelme, mivel az SSD éppen hogy a swap file használathoz kell. Egyébként mi más értelme lenne az extrém (és drága) gyorsaságnak rendszervinyónál? :U

(#7712) Sky D. válasza sellerbuyer (#7711) üzenetére


Sky D.
tag

aki teheti 4GB -RAM vagy a fölötti konfigurációnál annak javasolt a swapp file kikapcsolása is, mert az elavultnak számító 800Mhz-es DDR2, 10x gyorabb a Sata 3 SSD sebességénél...
Így kérlek ne jöjj azzal hogy "Hú a swap file-om SSD!! " -van.

az elavultnak számító 800Mhz-es DDR2 6,4GB/s-es sávszélességű, így nem nehéz így kiszámolni előnyeit és hátrányait..
..
A TEMP, és az "Temporary Internet Files" könyvtárak áthelyezését, nem szeretném ecsetelni miért és hogy kell.
Mellesleg elönyös ..
Én egy 5 gigás particiót TMP -nek tartok, ,kicsomagolni, és a a TEMP file-ok nem szemetelik tele a rendszer vinyóm, így kevésbé töredeznek a filek , ritkábban kell töredezettség mentesíteni ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7713) djculture válasza Sky D. (#7707) üzenetére


djculture
félisten

Persze én meg beperelném ha nem garanciáztatná a nagyker , ugyis semmilyen tiltás nincs hogy nem lehet erre meg arra használni. A gyártó se igy hirdeti atermékeit és a termék leirásában sincs benne. Magyarán kutya kötelességed garanciáztatni, szervíztechnikus vagyok én is.
Akkor lehet csak visszadobni ha égés van a cuccon vagy fizikai behatás látszik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7714) Sky D. válasza djculture (#7713) üzenetére


Sky D.
tag

igen, így ott a pont.

Valaki Erre a kérdésre?

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7715) Otes


Otes
tag

Halló

Remélem jó helyen járok ;)

Van bárkinek tapasztalat RAID5 pci kártyával, vagy esetleg tudnátok ajánlani valami emészthető árút? Annyi a feltétel hogy hardveresen tudja a RAID5-t szóval hagyja békén a procit a raid tömb számolgatásaival, van neki elég dolga....

5let tapasztalat jókívánság :) hálás vagyok bármilyen segítségért!

O.

(#7716) HUfantom válasza Otes (#7715) üzenetére


HUfantom
őstag

100.000 forintod van rá ?
Gondoltam

Sajnos annyi pénz alatt a procit nem használó nincs....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7717) Otes válasza HUfantom (#7716) üzenetére


Otes
tag

Sajna erre jöttem rá én is, ezért tettem fel a kérdést :)

(#7718) Sky D. válasza Otes (#7717) üzenetére


Sky D.
tag

Parancsolj Itt a RAID kártya amit keresel.

A Samu 380. nagyon jól üzemel alatta:)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7719) Otes válasza Sky D. (#7718) üzenetére


Otes
tag

Látom péntek van :DDD

Csak azért nem jó mert nekem 4portos kell, de "CSAK" azért nem jó :D

(#7720) Sky D. válasza Otes (#7719) üzenetére


Sky D.
tag

akkor ott van az LSI 9260-4i
Vagy az adapternek vannak 4 portosai, igaz közel sem tudnak ennyit, és árban vetekszenek az enyémmel.
JA RAID 5 ... Hát én még nem találkoztam 4 portos RAID 5- vezérlővel..

JA de!!! alkudj vele, 4 db SATA csatlakozás , és SAS lemezeket is kezel (elméletileg)..
DE hogy mi tud ... egy sima SW raid ...
JA és Maxwell vezérlős, ami utálja a SSD-t, így az meg se forduljon fejedben, hogy SSD-t köss rá..

nekem épp hogy elég a 8 port...
2 SSD- raid 0-ban
3 500 Gb-os HDD raid 0 ban ideiglened adatmentésnek
most készítem elő a 3 db 3Tb-os lemezt raid-5 nek .. egyenlőre 2 van benne.
1 meg a DVD írónak...
az így 9 ::(
De a 500-asok hamarosan kikerülnek belőle, és lesz helyette 3TB -os :)

viszont nem mindig működik a 2 vezérlős dolog 1számítógépen belül ....

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7721) Otes válasza Sky D. (#7720) üzenetére


Otes
tag

Nekem nem a teljesítmény a lényeg, csak a raid 5...
4db 5900-es eco green energiatakarékos vinyó

Ja közben ezt találtam, igaz régi és csak sata 1, de ócsó és 40MB/s ezen is átmegy sztem...
vélemény?
LINK

(#7722) Sky D. válasza Otes (#7721) üzenetére


Sky D.
tag

Ha szerencséd van : This release provides support for Microsoft Windows 7.

De PCI PCI 64 / 66 MHz NE várj tőle hatalmas teljesítményt .maximális adat átvitel : 266 MB/s... de inkább számolj 200 MB/s-es adatátvitelre.... így elég lesz neked a 3 lemezes raid 5tömb is többet nem fogsz tudni belőle kihozni, az írási sebesség pedig.....
Lehet hogy a 4 lemezes új HDD-kel instabil lesz a kártya..

JA nézz utána hogy a merevlemezek Sata 1 kompatibilisek e ....

hirtelen ennyit derítettem ki a kártyáról.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7723) jNk válasza Otes (#7721) üzenetére


jNk
senior tag

A 3ware (mostmár LSI) jó kártyákat csinál és a szoftver ellátottságuk is megfelelő. Az nem egy mai kártya, ráadásul pci-x alapú de megy "sima" pci slotban is és ha jól beállítod a sebessége sem olyan kicsi.

Azokat az eco vinyókat én nem biztos hogy hw raid kártyára bíznám, nem véletlenül van a TLER csak a raid edition lemezekben. A másik hogy mai a 2 vagy 4 magos procik simán elboldogulnak egy linux alapú raid5-el, ezért ha már a vinyók megvannak lehet hogy jobban járnál sw raid-el, bár az is igaz hogy olcsóbban, jobb hw raid kártyát nem nagyon fogsz találni ;]

(#7724) Otes válasza jNk (#7723) üzenetére


Otes
tag

Szia

1, Köszönöm a segítségeteket
2, kezdek rájönni hogy nem sokat tudok a raidről :)

Home szerverbe(Debian) lesz, szóval alacsony energiafogyasztás igencsak n
fontos szempont ezért kellene eco vinyó.(24/7)
Prociban az Atom nem tudom mennyire szeretné, annak azért nincs olyan nagy ereje, plusz épp le akarom cserélni az alaplapot még kisebbre, és egy AMD c60 nem hiszem hogy annyira örülne neki...

Vinyók még nincsenek meg, komplett veszem együtt...

ui.: Az alaplapi Raidvezérlők is a procit használják?!

[ Szerkesztve ]

(#7725) radi8tor válasza Otes (#7724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az alaplapi Raidvezérlők is a procit használják?!

Természetesen! Mi más lenne nekik ott?

⭐ Stella

(#7726) Otes válasza radi8tor (#7725) üzenetére


Otes
tag

:) tudom tudom :)

(#7727) djculture


djculture
félisten

Ezért is nincs raid5 az újabb lapoknál hanem raid 10 van.Az raid5 sokkal jobban terheli a rendszert paritás adatok előállítására szükséges számítási teljesítmény miatt. Raid5 csak rendes saját memóriás+procis hardveres vezérlővel nyújt normális teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#7728) Otes válasza djculture (#7727) üzenetére


Otes
tag

Igen tudom, de gazdaságilag nekem az éri meg legjobban, vagyis így kapok a legtöbb hasznos tárhelyet úgy hogy közben viszonylagos mentés is van...

raid 10nél csak 4ből 2 vinyó lenne hasznos tárhely...
raid 5nél 4ből 3

Szóljatok ha tévedek :$

(#7729) Sky D. válasza djculture (#7727) üzenetére


Sky D.
tag

Respect :R

Ennél szebben nem tudtam volna megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7730) Sky D. válasza Otes (#7728) üzenetére


Sky D.
tag

S ha már itt tartunk ..
a következő Raid tömb működni fog ?
2db 3TB-os lemez RAID0-ban egy ST3000DM001 és egy WD wd30ezrx.

És kellene mellé egy vagy két darab a fent említtettek közül, csak nem tudom melyik legyen a, Raid-5-höz.

Melyiket javasoljátok a két rosszból??

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7731) djculture válasza Otes (#7728) üzenetére


djculture
félisten

Ja de raid5-re alkalmas normális vezérlők ilyen 70k körül kezdődnek és ezek alá még kell egy lap aminek van x4 es pciex slotja, vagy x16 on ha beledugod képes kezelni.
Sok lapnál hiába van x16 4db is, ha csak vga fogadására van felkészítve bios szinten az összes slot.
Úgyhogy jóval olcsóbb még mindig a raid10

[ Szerkesztve ]

(#7732) Sky D. válasza djculture (#7731) üzenetére


Sky D.
tag

Nekem Asus Striker II Extreme lapom van ..

Elméletileg az 3XSLI breadge-es, bár a középső fekete, azt hiszem csak sima 16X és tökéletesen működik..

Viszont nem szükséges oda PCIe-x16 slot, elég oda a 4x de inkább 8x is a kártyák többsége úgy sem fog tudni többet..... söt , PCIe2.0-1x-ek vannak többségben, utána a 8portos butított változatai, mik vagy 1x-es vagy x4-es csatlakozási sebességet igényelnek. Ja és általában ezek nem kezelik Raid 5-öt :D

Csak most kezdték el gyártani a x16 sebességre képes raid vezérlöket és az azokhoz való kártyákat, melyek ára még a csillagos eget veri..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7733) jNk válasza Otes (#7728) üzenetére


jNk
senior tag

Nem tévedsz, de a raid5 nagyobb terhet ró a cpura a raid10el szemben. Kiindulva abból hogy az alaplapod adott (c60m1-i) és nem a sebességre törekszel szerintem meg tud bírkózni egy linux alapú raiddel, feltéve ha alapvetően fileszervernek használnád és nem akarod a tv-re kötve hd filmnézésre is bírni miközben több száz torrentet is seedelesz róla ;]

Visszatérve a hd raid kártyákra, amit kinéztél az pci-x foglalatos de a c60-as alaplapon csak pcie van (vagy van matx lap is c60-al ?), így neked azok közül kell válogatnod, amik használtan is ~40e Ft-tól indulnak.

(#7734) djculture válasza Sky D. (#7732) üzenetére


djculture
félisten

pciex 1x 2.0 slotba megnéznék egy raid 5-t:) Annak 500 MB/s max data rate értéke de csak akkor ha nincs semmilyen zavartényező és gondold el ezen zajlik az összes adatfolyam az is amit a szoftveres működésnek megfelelően a rendszer kiolvas és ráír a lemzre. Az egész lesz vagy 150MB/s ami a hasznos résznek megmarad.

(#7735) Sky D. válasza jNk (#7733) üzenetére


Sky D.
tag

A következő RAID0-ás tömb működni fog ?
2db 3TB-os lemez RAID0-ban egy Seagate ST3000DM001 és egy WD wd30ezrx.

És kellene mellé egy vagy két darab a fent említtettek közül Raid-5 tömbhöz. csak nem tudom melyik legyen.

Sok rossz tapasztalatot olvastam a fórumokon.

Melyiket meghajtót javasoljátok a fent említett két meghajtó közül Rad -5 tömbbe?

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7736) djculture válasza Sky D. (#7735) üzenetére


djculture
félisten

ST3000DM001 ha három negyedig telerakod csigatempóra számíts ha 1/3 szabadon tudod hagyni akkor oké mert egyik leggyorsabb meghajtó. A wd meg alapból fos, annyi belőlük a hibás meg az 1 hónap után fejdobáló/ezernyi badet gyártó mint égen a csillag.
Én egyiket se ajánlanám raid-re sajnos egy ideje speciális driveokat gyártanak ami birja is a kiképzést, ilyen mezei meghajtók zsákbamacska project.
Úgy hogy vedd amit jónak látsz:) Én raidre csak régi raptort veszek vagy re4 direkt erre valót ami tud jópár raidre való is meg ugye nem hiába van rá 5 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#7737) Sky D. válasza djculture (#7736) üzenetére


Sky D.
tag

lassan 1 éve megvan a Wd, és még semmi baja sem volt :) úgy,hogy l kel hogy kopogjam..
de én még nem találkoztam kis fogyasztású 3 TB -os Raid lemezzel :(

köszi a segítséget, a Seagate , még olcsóbb is ...
akkor az lesz :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7738) djculture válasza Sky D. (#7737) üzenetére


djculture
félisten

Ha már valaki raid-et épít sima hdd-ből szerintem nem az energia megtakarítás a fő célja, hanem elsődlegesen az adatbiztonság és utána jön a teljesítmény.
Na most az ilyen green hdd-k meg arról híresek hogy alig melegednek de cserébe elérési idejük szörnyű.

[ Szerkesztve ]

(#7739) Sky D. válasza djculture (#7738) üzenetére


Sky D.
tag

Sorrend:
adatbiztonság, energia(mert 24/7 működik a gépem ezért a cél lemezem 3TB -os nem pedig sok-sok 2 Tb -os lemez), 200Mb/s fölött legyen az olvasás, 140MB/s az írás ...

Ennyi bőven elég ara amire nekem szükséges.

a 2db 64Bg-os SSD RAID0-ban pedig bőven elég az OS- alá hogy a TRIM szolgáltatás is működik RAID0 alatt.
Legalábbis a HDD Sentinel felismeri és nem sípol a TRIM miatt hogy inaktív a TRIM.. Nem úgy az NIDIA vezérlő alatt :W

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7740) djculture válasza Sky D. (#7739) üzenetére


djculture
félisten

Hát ki hogy, én eleve nem mernék ekkora lemezeket raid-be összerakni. Ezek javitásával foglalkozom többek között úgy hogy lehet hogy ezért :P Mikor olyan lemezeket látok mint a héten is hogy 1 év alatt a tányér felülete mattra lekopott inkább ne mondok semmit. Régen 5 éves lemezekbe nem látott az ember ilyet maximum ha a fej elkezdett szántani.

[ Szerkesztve ]

(#7741) jNk válasza Sky D. (#7735) üzenetére


jNk
senior tag

Osztom dj véleményét. Én 24/7-es megbízható raid üzembe WD-ből (a Seagatet nem ismerem annyira) az RE4-t venném vagy az új Red széria is jó lehet, de az alapvetően asztali gépekbe szánt Green/Blue/Black sorozat nem erre lett kitalálva. Persze lehet hogy ezek is hibamentesen elmuzsikálnak egy otthoni gépben, de munkát/fontos adatokat nem bíznék rájuk ha nyugodtan akarok aludni :)

[ Szerkesztve ]

(#7742) radi8tor válasza Sky D. (#7737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

de én még nem találkoztam kis fogyasztású 3 TB -os Raid lemezzel :(

Hitachi Deskstar 5K3000 3TB (HDS5C3030ALA630)
Más kérdés, hogy durva áron van "árvíz" óta. :W

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7743) djculture válasza jNk (#7741) üzenetére


djculture
félisten

Valahol van egy cikk a wikin erröl de most persze nem találom. Ott elemezték hogy milyen utasitásokat nem tud a mezei meghajtó ami segíti a raid üzemet, /a régi meghajtókba ez szintén benne volt/ csak manapság csak a direkt raidre gyártott hdd.k tudják csak.
Emiatt mezei hdd-ből összerakott raid-ben, nem kis teljesítmény csökkenés tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

(#7744) radi8tor válasza djculture (#7743) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy hallottam a RAID-edition vinyók jobban bírják a seek-elést. (RAID-ben nem egy helyről olvassa be az adatot a meghajtó, ezért többet ugrál a pozicionáláskor a fej - ami miatt hamarabb elhasználódik) Persze az is lehet, hogy ez csak marketing.

⭐ Stella

(#7745) Sky D. válasza djculture (#7743) üzenetére


Sky D.
tag

Én egy ilyen táblázatot találtam :

igen a RED drive még nincs ki listázva a vásárolható WD lemezek listályán
Én is kinéztem egyet ..

"WD3009FYPX" 3 TB -os DX4000-ba építhetö . HDD ..
Az ára is szép ... nettó 77063 HUF-töl kezdődik.

radi8tor1

Defragmentálni kell.. O&O-t használok minden újra indításnál. Poénnak jó :)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7746) djculture válasza radi8tor (#7744) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom átkéne néznem a tegnapi böngésző kessemet mert tegnap direkt rátaláltam egy konkrét utasitás volt nevén nevezve, hogy azt kiküldi a vezérlő és a hdd ha tudja úgy optimalizál ha nem akkor meg nem. Azt már tapasztalatból mondom hogy pl nálam a ncq bekapcsolása rontja a teljesítményt Direkt belőttem a vezérlőben erre visszaesett az irási teljesimény a felére. Pedig azt hittem hogy majd segít:)

[ Szerkesztve ]

(#7747) Sky D.


Sky D.
tag

Lejárt a szerkesztési idő :)
ÓÓÓ kettőt is találtam :) A red szeriás 3 TB os WD30EFRX vagy

WD3009FYPX alias WDMX005RNN
NA ez nem semmi ha bruttó 50e FT-be kerülne ez lenen a nyertes.

General
Buffer Size 64 MB
Capacity 3 TB
Depth 5.8 in
Device Type Hard drive - internal
Features : Rotary Acceleration Feed Forward (RAFF), Time-Limited Error Recovery (TLER), IntelliSeek, StableTrac, Active Power Save, IntelliPower, NoTouch ramp load technology
Form Factor 3.5" x 1/3H
Height 4 in
Interface Serial ATA-600
Weight 25.7 oz
Width 1 in
Environmental Parameters
Max Operating Temperature 131 °F
Min Operating Temperature 41 °F
Shock Tolerance 65 g @ 2ms (operating) / 300 g @ 2ms (non-operating)
Sound Emission 24 dBA
Expansion & Connectivity
Compatible Bays 1 x internal - 3.5" x 1/3H
Interfaces 1 x Serial ATA-600
Miscellaneous
Localization North America
Package Type Retail
Performance
Drive Transfer Rate 600 MBps (external)
Power
Power Consumption (Active) 6.6 Watt
Power Consumption (Idle) 4.91 Watt
Reliability
MTBF 1,200,000 hour(s)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7748) Dohren


Dohren
tag

Egy kis segítséget kérnék...

opensuse SW RAID5

sda - > rendszerlemez
sdb, sdc,sdd -> RAID5

YaST látja a raid tömböt (/dev/md0) de típusára ismeretlent ír ki.

a bootolás nem megy végig, fájlrendszer hibát jelez.

FSTAB-ból kivettem a raid tömb felcsatolását, így a rendszer elindul, de nincs meg ugye a tartalom :D

merre induljak el?

előzmény: fizikailag nem volt meg a tömbben az egyik (sdc) lemez, újraindították a szervert és akkor jött a fenti probléma

ui: ismerősnek segítenék, nem pótolhatatlan a tartalom (lényeges dolgok mentve vannak), de örülne ha meglenne :D

próbáltam egy ilyet:

GEPECSKE:~ # e2fsck -p /dev/md0
e2fsck: Invalid argument while trying to open /dev/md0
/dev/md0:
The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
filesystem. If the device is valid and it really contains an ext2
filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
e2fsck -b 8193 <device>

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#7749) Jester01 válasza Dohren (#7748) üzenetére


Jester01
veterán

Elvileg ilyennek nem lett volna szabad történnie. Egyrészt ugye a raid5 elvisel egy diszk hiányt, másrészt ha szétesik a tömb akkor nem lesz md0 eszköz. Gyanús, hogy az ismerős elhallgat valamit ;)

Mindenesetre első körben meg kellene nézni mi van a /proc/mdstat-ban illetve az mdadm --detail /dev/md0 mit mond.

Jester

(#7750) Dohren válasza Jester01 (#7749) üzenetére


Dohren
tag

igen, egy kis faggatózás csodákra volt képes :D

GEPECSKE:~ # mdadm --detail /dev/md0
/dev/md0:
Version : 1.00
Creation Time : Fri Nov 7 14:35:23 2008
Raid Level : raid5
Used Dev Size : 488383744 (465.76 GiB 500.10 GB)
Raid Devices : 3
Total Devices : 1
Persistence : Superblock is persistent

Update Time : Wed Aug 15 11:57:33 2012
State : active, degraded, Not Started
Active Devices : 1
Working Devices : 1
Failed Devices : 0
Spare Devices : 0

Layout : left-asymmetric
Chunk Size : 128K

Name : 0
UUID : 41234b17:e196b880:b21ee6e7:2b1d1ac4
Events : 19950

Number Major Minor RaidDevice State
0 0 0 0 removed
1 0 0 1 removed
3 8 49 2 active sync /dev/sdd1
demo:~ #

proc/mdstat

Personalities : [raid6] [raid5] [raid4]
md0 : inactive sdd1[3]
488383864 blocks super 1.0

unused devices: <none>

úgy nézem 2 lemez esett itt ki :(
az egyik lemez teljesen üresnek tűnik, még partíció sincs rajta (sdb)
a másikon megvan még a "raid" partíció (sdc1)

ha lemásolom az sdd partíciós táblát az sdb-re, be tudom rakni őket újra eredménnyel a tömbbe egy mentés elejéig vagy inkább ne vesződjek vele?

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.