Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7751) tronic


tronic
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Adaptec 6405E-s kártyával? Első körben 2 db WD30EFRX lenne felfűzve rá RAID1-ben egy HP microserverben.

Előre is köszi!

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#7752) Krix válasza tronic (#7751) üzenetére


Krix
őstag

Nálam egy 5405-ös kártyán van 4x 1.5TB-os WD RE green RAID 5EE-ben (3x Raid5 + 1 spare)

1.5 éve megy 24/7-ben. Nem volt még vele semmi bajom eddig.

If it is not broken then don't fix it!

(#7753) radi8tor válasza tronic (#7751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért áldozol ennyit egy ilyen kártyára? Szerintem felesleges pénzkidobás.

⭐ Stella

(#7754) Krix válasza radi8tor (#7753) üzenetére


Krix
őstag

És ha ingyen kapta? ;]

If it is not broken then don't fix it!

(#7755) radi8tor válasza Krix (#7754) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor sem tenném bele a gépbe. :N
Plusz egy hardver, plusz egy hibalehetőség.

⭐ Stella

(#7756) djculture válasza tronic (#7751) üzenetére


djculture
félisten

Én kifejezetten ajánlom, nekem is azon van 4db raptor, ha olyan lapod van ami nem csak a vga-t várja bios szinten a x16-ba nyugodtan belerakhatod.

[ Szerkesztve ]

(#7757) radi8tor válasza djculture (#7756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HP Microserverbe szánja. ;)

⭐ Stella

(#7758) Jester01 válasza Dohren (#7750) üzenetére


Jester01
veterán

Ha az sdc1 még megvan akkor inkább azt tedd vissza a tömbbe ne az sdb-re próbálj partíciós táblát varázsolni - ha az eltűnt, ki tudja mi lett a többi adattal. Az alapvető probléma viszont az, hogy ha el is indul a tömb, nem lehetsz biztos benne, hogy jó az adat.

Egyébként ha teljes mentést nem is csinál az ember, ilyen esetek miatt érdemes legalább valami ellenőrző összeget tárolni a fájlokról.

Jester

(#7759) tronic válasza radi8tor (#7753) üzenetére


tronic
tag

Miért áldozok? Mert ha 3 terra elhasal, akkor ált. nem boldog az ember. Mentéseket is szoktam végezni a kritikus dolgokról + felhős megoldás nem játszik.

Maga a kártya ára 180 EUR, amit még meg tudok engedni magamnak és ki is fizetek, ha adatbiztonságról van szó. Ha szerinted pénzkidobás, akkor megkérdezhetem, hogy mit ajánlanál?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#7760) radi8tor válasza tronic (#7759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alaplapi RAID vezérlőt. Semmi előnyöd nem származik RAID1-ben egy ilyen €180 kártyából. :N

⭐ Stella

(#7761) tronic válasza radi8tor (#7755) üzenetére


tronic
tag

SW RAID vs. HW RAID!

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#7762) tronic válasza radi8tor (#7760) üzenetére


tronic
tag

És ezt a kijelentésedet mire alapozod? Alaplapi RAID megoldást használsz?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#7763) radi8tor válasza tronic (#7762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra, hogy RAID1 nem igényel semmilyen extra hardvert. Szimplán át kell másolni az adatokat mindkét merevlemezre a vezérlőnek. Ebből láthatod te is, hogy ez nem valami nagy CPU munka.
Ha RAID5 vagy RAID6 miatt terveznél vezérlőkártyát venni arról nem akarnálak lebeszélni.

⭐ Stella

(#7764) tronic válasza djculture (#7756) üzenetére


tronic
tag

Köszi szépen!

Hallottam már erről a bios-os dologról. Meglesem, hogy más fórumokon mit írtak e tekintetben.

A boot során mennyi időt vesz igénybe az inicializálás? Igaz, ha már megy a microserver, akkor már mind1 :)) .

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#7765) djculture válasza tronic (#7764) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom sose lesem mennyi a bootidő, mivel nem sűrűn kell inditanom.

(#7766) brd válasza radi8tor (#7763) üzenetére


brd
nagyúr

Egyetlen hátránya van a software-es megoldásnak (legalábbis a Windowsosnak): ha fagy a gép, vagy elmegy az áram (nincs szünetmentes), vagy ilyesmik, akkor induláskor (többnyire?) jön egy resync. Ez nem örvendetes dolog TB+-os partíciókkal. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#7767) Krix válasza tronic (#7764) üzenetére


Krix
őstag

Nálam kb. 15-20s az inicializálás a boot képernyőn, de csak havi egyszer indítom újra. Raid1-ben tényleg nem lesz különbség az alaplapi raid és az Adaptec között. De az Adaptecnek van egy olyan előnye, ha teszel egy 3.-dik vinyót a raid1 mellé akkor online át tudod konvertálni raid5-re. Továbbá ha kiesik egy lemez és azt pótlod egy újjal akkor a raid kártyás megoldás sokkal gyorsabban szinkronizálja vissza a tömböt.

Ez a kártya szinte kívánja a Raid-5-öt. :K

If it is not broken then don't fix it!

(#7768) Jester01 válasza Krix (#7767) üzenetére


Jester01
veterán

Szoftver raid is tud konvertálni, bár a windowsosról nem nyilatkozom.
Ugyan miért szinkronizálna gyorsabban ... tipikusan a lemez sebesség a szűk keresztmetszet. És ez a raid5/6 paritás számításra is vonatkozik. A hardveres raid kártyának nem ez az előnye.

Jester

(#7769) Krix válasza Jester01 (#7768) üzenetére


Krix
őstag

Hát én lemértem. Alaplapi raid-5 resync 3+ nap szemben az Adaptec kártya 16 órájával. Engem meggyőzött.

Ha alaplapit használsz akkor az adatokat végigküldöd a rendszerbuszon a procihoz, majd vissza. Míg ha rendes raid kártyád van akkor csak odáig mennek az adatok és vissza a lemezre, tehát kimarad az alaplap késleltetése.

If it is not broken then don't fix it!

(#7770) Jester01 válasza Krix (#7769) üzenetére


Jester01
veterán

Ez igaz, de ahhoz már igen durva diszkeknek (vagy nagyon soknak) kellene lennie, hogy ez korlátozzon valamit (mondjuk SSD-kkel már elképzelhető). A te resynced is biztos más okból volt lassú, nem azért mert szoftveres. Esetleg mert vacak a driver vagy van benne gyári limit. Mint például a linuxos szoftraidben, persze ez állítható:

md: minimum _guaranteed_ reconstruction speed: 1000 KB/sec/disc.
md: using maximum available idle IO bandwidth (but not more than 200000 KB/sec) for reconstruction.

Jester

(#7771) djculture válasza Jester01 (#7770) üzenetére


djculture
félisten

Hát ha több tera adatot tartalmaz akkor elképzelem hogy lassú ha a rendszer procinak kell rajta dolgoznia nem külön dedikált procinak

(#7772) Krix válasza Jester01 (#7770) üzenetére


Krix
őstag

Igen, lehet, hogy más oka volt. Ennyire nem merültem el benne. De arra emlékszem, hogy annak idején több fórumot is találtam ahol az emberkék a lassú szinkronizálásra panaszkodtak alaplapi raid használatával.

Linux alatt biztos jobban testre szabható így elképzelhető, hogy jobb teljesítményt ad mint a windows-os raid.

If it is not broken then don't fix it!

(#7773) brd válasza djculture (#7771) üzenetére


brd
nagyúr

Már sokszor írtuk, talán neked is, hogy nem a CPU a hátráltató tényező, miért olyan nehéz megérteni? :F Lehet sok minden a HDD és a CPU közötti úton, vezérlő kialakítása (lásd JMicron), csatlakozósín a chipsettel (lásd a PCI, és PCI-es vezérlők közötti sebességkülönbség), driver hanyag programozása (ez nekem szinte az összes fél-HW-es megoldásnál él, de én maximalista vagyok :) ), de a CPU nem. Egyszerűen nem feladat neki, mert egy mai CPU GB/s-es nagyságrendben tud XOR-olni (ez a RAID5-höz és feljebb/hasonlókhoz kell, a RAID1 csak sima irányítási, és összehasonlítási feladat, az még egyszerűbb).

Krix: Azok a fél-HW-es vezérlők nem szoktak sebességbajnokok lenni, bár már egyes AMD és Intel vezérlők egész korrektek ezen a téren is, és még az is lehet, hogy állítani is lehet(ett volna) a resync sebességét, azt hiszem, az AMD csinált már ilyen vezérlőt.

The only real valuable thing is intuition.

(#7774) djculture válasza brd (#7773) üzenetére


djculture
félisten

"állítani is lehet(ett volna) a resync sebességét" raidxpertbe lehet állitani.

(#7775) Sky D. válasza Krix (#7767) üzenetére


Sky D.
tag

SZ.V.SZ.
Adaptec 6405E-s kártya felesleges, inkább használd az alaplapot(mondjuk a Raid migráció nem rossz, de a kártyával RAID1-böl nem sok lehetőség van másra migrálni.. talán RAID10 -re. )+ nem árt ha van szünetmentes a gépnek,vagy aksi a kártyának, az adatveszés elkerülése véget mert ez a kártya még sima DDR2 ram-mal van felszerelve.
Hacsak nem SSD-t szeretnél RAID -tömbe tenni, ahogy én is.
900MB/s olvasás és 360MB/s-es írást sikerült így a 2 db Samu-ból kihozni.
Részvétem, én is nemrég járta végig a RAID vezérlők útját..
A választék kicsi, a szolgáltatásokért sokat kérnek.

Krix
Nekem egy 3Tb-os Seagate, és egy 3Tb-os WD van jelenleg Raid 0 ában.

24 órába telt az egy lemezes tömbből 2 lemezes tömbé való migrálás, aksival lehet gyorsabb lett volna, de úton, hamarosan az is bekerül.
+ a tronic által kiszemelt kártya nem tudja a Raid 5-öt mert a butított, 4portos,PCI Express 2.0 x1 változat. DE 6Gb/s /csatorna a RAID 5405-hez képest.
Nem rossz az a RAID 5EE :) bár valahol felesleges .. + a spare lemezt is folyamatosan használja a gép .. lehet nem számottevő az a 5-10 watt /óra de akkor is áramot fogyaszt.
míg sima spare -ként "idle" be helyezte volna vezérlő a merevlemezt ha nincs használva.

A 5405 kártyát mikor szerezted be? Az aprón most láttam 85000 ért a 5405-káryát.
Nem éri meg kiadni annyit egy SataII-es kártyáért, akkor inkább az alaplapi de gondolom kaptad ,így érthető a lelkesedés.
Lehet olcsón árulom a márkázott SLI 9261-8i kártyáim :F

djculture

Boot idő: 40 mp(az indító gomb lenyomásától lemez elleneörzés/indítás, VD-k indítása, Win bootolásáig. Ha nem tenne fel 2 kérdést, 10 MP -el rövidebb lenne a boot idö. Még nem ástam bele magam hogy lehet kikapcsolni), + belakott Oprendszer 10-15 mp.

-2db SSD Oprendszernek programoknak
-2db 3 TB -os lemez Adatnak + terevezem +2db beszerzését tárhely bővítésnek, és Raid 5-é migrálásnak.
Sebesség tesztek a vezérlő kártya hirdetésemben.
-1db 160 Gb -os lemez TEMP meghajtó, az SSD-t élettartamának növelése miatt.
pluss a szemetet ide csomagolom ki:) a nagy tömböt így nem kell sűrűn defragozni .
-1db Optikai meghajtó jó kis vezérlő az enyém ezt is tudja :R

Az alaplapi vezérlöket pedig 1 az egyben letiltottam lassú megbízhatatlan.... és felesleges, Így az alaplap boot idő 2-3 másodperc.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7776) Krix válasza Sky D. (#7775) üzenetére


Krix
őstag

Tavaly februárban vettem használtan 2x 146G 15k-s seagate SAS vinyóval együtt €200-ért.

If it is not broken then don't fix it!

(#7777) Sky D. válasza Krix (#7776) üzenetére


Sky D.
tag

Akkor jó ár volt érte.
Gratulálok az akkori üzletedért.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7778) Dohren válasza Jester01 (#7758) üzenetére


Dohren
tag

üdv

köszönöm a tippet, de sajnos HW hiba volt 2 lemezen.
HDD regenerátorral próbáltam javítani az egyik merevlemezt, de az első blocknál leakadt...

majd ha lesz kedvem és időm, megnézegetem őket egy másik gépben, hátha lesz még valami belőle :D

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#7779) zeix


zeix
senior tag

Még nem csináltam Raid tömböt, de szeretnék 2db SSD-t RAID0-ba kötni és ezt a tömböt használni rendszernek.
Hogyan állítsam be a bios-t?
Milyen blokkméretet állítsak be?
Van 2db vinyóm telepakolva cuccokkal, ezeket is rászeretném kötni, de raid nélkül úgy hogy ne vesszenek el róluk az adatok.

lap: GA-EX58-UD5

Köszi!

(#7780) radi8tor válasza zeix (#7779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már többször előjött ez a téma, hogy RAID0-ban nem gyorsul érezhetően az oprendszer.
Cserébe viszont le kell mondanod TRIM-ről, ami az idők során lassíthatja az SSD-ket.
64 vagy 128-asra állítsd a blokkméretet. Sok különbség nincs közöttük SSD-k esetén (én így tapasztaltam).
BIOS beállítást nem tudom hogy érted. RAID-et bekapcsolod a vezérlőn, aztán bootolás közben belépsz RAID menübe létrehozni a tömböt.
Ez után lehet nekikezdeni az oprendszer telepítésnek.

Van 2db vinyóm telepakolva cuccokkal, ezeket is rászeretném kötni, de raid nélkül úgy hogy ne vesszenek el róluk az adatok.

Miért vesznének el az adatok? Ezt a mondatodat sem értem 100%.

⭐ Stella

(#7781) zeix válasza radi8tor (#7780) üzenetére


zeix
senior tag

Köszi!
Azért döntöttem a 2db kissebb SSD raid-be kötésénél, mert a lapom csak Sata2-es és így elérem (megközelítem) a Sata3-as sebességet.

Mikor már feltelepítettem a windowst, egyszerűen rákötöm a két vinyót a lapra és kész?
Ezekre a bios beállításokra gondoltam:
ICH SATA CONTROL MODE:
-IDE
-RAID
-AHCI

ONBOARD SATA/IDE DEVICE:
-ENABLED
-DISABLED

ONBOARD SATA/IDE CTRL MODE:
-IDE
-AHCI

(#7782) radi8tor válasza zeix (#7781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Létező Windows oprendszert nagyon nehéz átrakni RAID-be.
Telepítés előtt kell beállítani a BIOS-ban a dolgokat és létrehozni a RAID kötetet.

Igen ezeket kell beállítani.

⭐ Stella

(#7783) djculture válasza zeix (#7781) üzenetére


djculture
félisten

És mire használnád ki teszem azt az 500megás írást olvasást? Semmire.
Pont ez a baj magával az ssd-vel is, a legrosszabb is egész jól teljesít 4k-ban ami az oprendszernek számit. Szekvenciális átvitelüket viszont bármennyire reklámozzák semmire se lehet használni maximum benchmarkokba lesni hogy milyen jó.
Mellettük úgyis egy hdd-van amire jó esetben ha nincs rajta semmi 100-130 megával lehet másolni.

(#7784) zeix válasza radi8tor (#7782) üzenetére


zeix
senior tag

Nem akarok létezőt rendszert átrakni, teljesen újat raknék fel.
Játékoknál sem számít a szekvenciális olvasás?
Pl. a Wii játékok 4GB-os ISO-ban vannak fennt.

(#7785) radi8tor válasza zeix (#7784) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem annyira nem jön elő ott sem.
Pályabetöltés ideje nem esett le a felére. Pedig ezt várnád el tőle.

⭐ Stella

(#7786) HUfantom válasza zeix (#7784) üzenetére


HUfantom
őstag

De igen számít. :((

Legalább 2% -al gyorsabban fog tölteni. :))
Az persze más kérdés, hogy emiatt akarsz-e pénz áldozni rá.
Ha már egyszer kiköhögtél pénz SSD-re onnan már nincs tovább, mérhető pénzből.

Mérhetetlenből lenne még a RAM drive...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7787) Sky D. válasza zeix (#7781) üzenetére


Sky D.
tag

Nézd, nem biztos hogy sikerülne a 2 SSD-böl sata III as sebességet kicsikarnod raid 0-ában
A vezérlőtől függ mennyit tud. Elméletben működne, gyakorlatban, én is megszívtam annak idején ezt az alaplai vezérlőmmel , és SATA 2 -öt se tudtam belőle kicsikarni inkább inkább a 180-220MB/S -et , bár a 260MB/s- et nyögvenyelősen tudta, de akkor már instabil volt, lefagyott a vezérlő így a gép. 3 wincseszter Raid 0 -ában :)

Az SSD-böl se jött ki 200MB/s-nél több.
Most kártyás vezérlőm van, ami alapból védi az 2 RAID-0-ás SSD-t , ha nem tévedek.

Majd kiderül 1 év múlva. használom 3 hete, 600 GB írt adat az egyiken, a másikon 400GB

De az SSD-kkel sikerült a 900MB/s-es sebességet elérni:) a StarCraft2 nekem gyorsabban öltözködik, de a Legends.of.Pegasus SSD-n is Hát na ... BUG-os hogy szépen fogalmaztak.

A bios beállításnál még annyit, hogy
ICH SATA CONTROL MODE:
-RAID

ONBOARD SATA/IDE DEVICE:
-ENABLED
Nálam legalábbis még ezt kellet beállítani a bios-ban:
és átunna be kell állítani melyek azok a portok amiket RAIS tömbbe szeretnél tenni .

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7788) radi8tor válasza Sky D. (#7787) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

X58-as lap azért elég jó. Nem kell temetni. :N

⭐ Stella

(#7789) Sky D. válasza radi8tor (#7788) üzenetére


Sky D.
tag

-anyagilag, alaplapi raid,
-teljesítmény- extra szolgáltatások, kártyás raid :)

nem irtam le az alaplapot , csak ezt is figyelembe kell venni, hogy annak az kontrollernek is van 1 maximális teljesítménye ami jó ha az ember ismer.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7790) djculture válasza Sky D. (#7789) üzenetére


djculture
félisten

"csak ezt is figyelembe kell venni, hogy annak az kontrollernek is van 1 maximális teljesítménye ami jó ha az ember ismer."
Azt aláirom, eddig a sokat szidott nforce raid volt nekem a legjobb alaplapiban. Csak sajnos lekellett cserélni a lapot mert elavult már.

(#7791) radi8tor válasza Sky D. (#7789) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem így muzsikált két Intel X-25M 80GB az X58-as lapban.

Az olvasási sebesség gyakorlatilag elérte a vezérlő maximumát. Az írási azért nem, mert nem volt olyan gyors írásban az SSD.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7792) zeix válasza radi8tor (#7791) üzenetére


zeix
senior tag

Köszi, hogy előkerested ezt a tesztet.
Ott van az a Sata3-mas sebesség. :K
Én 2db Vertex3 60GB-ost tervezek venni.
Majd jelentkezem, amikor a beüzemelésre kerül a sor.
Köszi!

(#7793) Sky D. válasza zeix (#7792) üzenetére


Sky D.
tag

itt vannak az én eredmenyeim:
2 db samu 830 64GB-os

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7794) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Üdv mindenkinek!

Új vagyok még itt - 1. hozzászólás - ne üssetek nagyon. Valószínűleg off topic is egy kicsit a téma, de van egy Promise FastTrak TX4650-es vezérlőre kötött 4 db 500Gb-os Samsung HD501LJ merevlemezből álló RAID 10 tömb. Egy ideje azt csinálja, hogy gyakorlatilag mintha leállna menet közben. Az eseménynaplóban látszanaknak a bejegyzések, hogy az eszköz nem válaszolt időben. Azután folytatja tovább, mintha mi sem történt volna. Leggyakrabban böngészéskor észlelem: az Opera homokórázik, címsorban kiírja hogy nem válaszol, majd kisvártatva megy tovább. A Samsung saját SMART eszközével megnézve nem jelez hibát - bár a hosszú tesztet csak egy meghajtóra engedtem rá, több mint 2 óra volt. Egy másik program viszont az alábbi eredményeket adta:

A kérdés az, hogy kezdjek-e aggódni? Illetve, hogy ez okozhatja-e az időtúllépéses hibát? Az operációs rendszer WXP Pro SP3, a kártyához tavaly évvégén feltettem az akkori legfrissebb BIOS-t és meghajtót.

(#7795) djculture válasza ergoGnomik (#7794) üzenetére


djculture
félisten

Szia üdv a fórumon. Konkrétan az első okozza a bajokat. 2 bizonytalan szektor van ugyanis rajta. Másik kettőn van áthelyezett szektor de nem vészes számban, az nem okoz bajt. Negyedik vinyó meg tökéletes.
Sajnos ezt csak ugy fogod tudni megoldani hogy ha van rajta adat lemented. Szétszeded a raid-et és az első vinyón magába csinálsz egy zero fill törlést. Hard Disk Low Level Format Tool vagy hdtune program erase része. Vagy eltünik a gyenge szektor ha logikai hiba volt csak vagy áthelyeződik. Mindkettő megszüntetheti a bajokat.

[ Szerkesztve ]

(#7796) Jester01 válasza djculture (#7795) üzenetére


Jester01
veterán

A macerásabb, de teljes mentést nem igénylő módszer pedig: kinyomozod melyik az a két szektor és melyik fájl(ok)hoz tartozik majd célirányosan csak az érintett szektorokat írod felül illetve a fájlokat a biztonsági mentésből visszaállítod.

Ja még egyszerűbb (csak lassabb), mivel raid10 van és csak az egyik vinyó hibázik: kiveszed a diszket majd visszarakod. A szinkronizálás majd felülírja az olvashatatlan szektorokat.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7797) djculture válasza Jester01 (#7796) üzenetére


djculture
félisten

Hát ja mondjuk normálisabb vezérlőkhöz tartozik bsl/badsector log list/ de tapasztalataim szerint ilyen műveletekbe nem ritka az adatvesztés.

(#7798) Sky D. válasza djculture (#7790) üzenetére


Sky D.
tag

nekem még mindíg nForce alaplapom van :)
Asus Striker II Extreme , és egy Q9650 -es proci ,,,
Nem érzem úgy hogy elavultá vált volna a lapom...
Amíg nem jön ki a a IVY Breadge -es Extrem proci, nem áll szándékomban az Konfigot lecserélni ..
úgy érzem, a hogy az SSD-vel sikerült teljesen kiaknázni az alaplap tudását.. :U :C

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7799) PonPon


PonPon
senior tag

sziasztok!
Egy non-stop üzemű gépbe szerének egy raid1-es tömböt, később talán raid5.
Mennyire érdemes kifizetni a Western Digital Raid üzemre optimalizált HDD plusz költségét?

Western Digital 500Gb SATA-III 64Mb HDD RAID (WD5003ABYX) ~ 24.000
Western Digital Caviar Black 500GB (WD5002AALX) ~ 20.000

intel Intel® H77 Chipset alá lesz

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#7800) brd válasza PonPon (#7799) üzenetére


brd
nagyúr

RAID1-hez szerintem felesleges, sikítson/fagyjon csak a vezérlő, ha baj van, úgyis ott a tükör másik tagja, és legalább időben kiderül, ha haldoklik a HDD. RAID5-nél viszont nem árt, ha nem fagy bele a vezérlő drivere a hibázó HDD-be (ilyen alaplapi vezérlőnél ez sajnos előfordulhat), és a RAID Edition WD segít neki ebben, mert ha nem, akkor az egész tömb széteshet tőle.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.