Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7351) Jester01 válasza szelesjanos (#7350) üzenetére


Jester01
veterán

A -1% CPU és a 0.0ms különösen valósnak tűnik :DD
Valami nagyon nem jó a méréssel ...

Jester

(#7352) szelesjanos válasza Jester01 (#7351) üzenetére


szelesjanos
tag

hát ezaz...

www.windydigital.hu

(#7353) El Kebir válasza szelesjanos (#7352) üzenetére


El Kebir
őstag

valami újabb tesztprogram kellene... (már az előző képeden is -1%-os cpu terhelésed volt...)

szerk.:
gpt lemezformátummal a 2 terabyte méret korlátot is átléphetnéd...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7354) szelesjanos válasza El Kebir (#7353) üzenetére


szelesjanos
tag

igen, de melyik?

www.windydigital.hu

(#7355) brd válasza szelesjanos (#7350) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel mérj.

The only real valuable thing is intuition.

(#7356) El Kebir válasza szelesjanos (#7354) üzenetére


El Kebir
őstag

vagy pl hd tune... 4.x-es 5-ös... kicsit régi a 2.55-ös... :U

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7357) HUfantom válasza szelesjanos (#7354) üzenetére


HUfantom
őstag

Mondjuk az 5ös verzió, és nem a 4 éves verzió.
Nem hinném hogy nincs egy hozzáférésed a T-s oldalak egyikéhez ahol 0-day csomagok milliárdjaiban benne van egy újabb verzió

El Kebir
Azért azzal csinálta mert az kint van a hivatalos oldalon mint letölthető ingyen.
Csak kicsit régen volt 2008 február :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7358) szelesjanos


szelesjanos
tag

na a friss:

www.windydigital.hu

(#7359) El Kebir válasza szelesjanos (#7358) üzenetére


El Kebir
őstag

kapcsold be a write-back cache-t (kötet szintű visszaíró gyorsítótár, vagy mi) ... a tesztképből ítélve most nincs bekapcsolva. (raid5-nél egyértelműen előnyös)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7360) szelesjanos


szelesjanos
tag

egy fle transfer teszt:

www.windydigital.hu

(#7361) szelesjanos


szelesjanos
tag

bekapcsoltam:

www.windydigital.hu

(#7362) Jester01 válasza szelesjanos (#7360) üzenetére


Jester01
veterán

Ez még mindig elég gyengécske :(

#7361: mondjuk, hogy a write cache bekapcsolásától miért gyorsult az olvasás azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7363) szelesjanos válasza Jester01 (#7362) üzenetére


szelesjanos
tag

én nem tudom... :DDD

www.windydigital.hu

(#7364) El Kebir válasza Jester01 (#7362) üzenetére


El Kebir
őstag

azért, mert az nem "write" cache, hanem "write-back", az nem írási cache... write-back arra utalhat, hogy a memóriába "kessel" és onnan jön-megy az adat a lemezre, és az a memóriatartalom van "visszaírva" a lemezekre. (a burst rate is ennek a cache-nek a sebessége, alapesetben meg a sata portsebesség kellene legyen)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7365) Jester01 válasza El Kebir (#7364) üzenetére


Jester01
veterán

És egy szekvenciális olvasási tesztnél ennek mi is a jelentősége? :F

Jester

(#7366) El Kebir válasza Jester01 (#7365) üzenetére


El Kebir
őstag

nem látod? ;)

(ez ténylegesen is mérhető előnyt ad, pl egy nagy file-t olvasva a raid5 tömbről egy ssd-re írva, én se tudom, pontosan hogyan müködik, csak tapasztaltam, hogy müködik! :) )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7367) El Kebir válasza szelesjanos (#7360) üzenetére


El Kebir
őstag

"egy fle transfer teszt:"

write-back cache-sel is érdekes lenne egy ilyen teszt, össze lehetne hasonlítani a kettőt.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7368) szelesjanos válasza El Kebir (#7367) üzenetére


szelesjanos
tag

íme:
de nem teljesen szűz teszt, mert éppen megy az adatok visszamásolása....

www.windydigital.hu

(#7369) El Kebir válasza szelesjanos (#7368) üzenetére


El Kebir
őstag

"mert éppen megy az adatok visszamásolása.."

áhh, így viszont nincs is semmi értelme, ráért volna később is, mikor ráérsz. :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7370) szelesjanos válasza El Kebir (#7369) üzenetére


szelesjanos
tag

akkor holnap... :B
jó éjszakát... :D

www.windydigital.hu

(#7371) Jester01 válasza El Kebir (#7366) üzenetére


Jester01
veterán

Hát persze, ha másolsz (írsz, ugye) akkor van jelentősége.
Na de egy sima olvasási tesztnél nem kellene...

Jester

(#7372) El Kebir válasza Jester01 (#7371) üzenetére


El Kebir
őstag

Azt írtam, hogy raid5-ről olvasva és ssd-re írva, tehát nem raid5-ös tömbön belüli másolás.

Talán a lemezeket másképpen szinkronizálja a vezérlő, ha a cache-be írva olvashatja ki azok tartalmát... de engem is érdekelne, ha valaki pontosan meg tudná mondani, miért jobb az olvasás write-back cache-sel...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7373) szelesjanos válasza El Kebir (#7369) üzenetére


szelesjanos
tag

Akkor a file transfer:

www.windydigital.hu

(#7374) Isee


Isee
senior tag

Azt meg tudja nekem valaki mondani, hogy windows 7 aktiválás után miért hullik szét a raid?

Röviden tömören, van egy gép, fel kellett telepíteni, 500gb rendszer-hdd, és 2db 2Tb-os raid 1-ben van mellette. Minden program felmegy szépen, win7 frissítés...stb, és amikor megadom neki a licenszet, akkor fogta magát, és eltűnt a raid.
Mind a 2 hdd-t eszköz és lemezkezelőben jelen van, de mint dinamikus lemez. Recovery programok látják a raidet, meg a rajta lévő adatokat is, csak 1.5tb-nyi adatot nem vicces lerecoveryzni, és nincs is hova.

Lényeg a lényeg a két dinamikus lemezből kellene windows alól visszaállítani a raid 1-et, adatvesztés nélkül-. Valakinek valami ötlete? :R

Windows 7 Home Premium-ról van szó, 64bites :B

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#7375) pschio


pschio
őstag

Én is vettem egy RAID vezérlőt.

Promise SuperTrak EX8350

4x80GB RAID0 eredményem

A vinyók régebbiek. Nem éppen korszerű a sebességük már. Ha lesz időm csinálok 8 lemezes RAID0-t meg RAID5-öt is. :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7376) brd válasza Isee (#7374) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom azért, mert a HP nem támogatja a RAID1-et, és ameddig nem aktiválod, addig Ultimateként működik

Visszaállítás: beteszed a lemezeket egy legalább Professional Win7 alá, és eltávolítod a tükröt. Majd még arra kell figyelni, hogy ettől dinamikus lemez marad, ezt csak fizetős megoldással, vagy a partíció törlésével tudod basicre alakítani, de ettől még használható lesz, csak ha új gépbe kerül, akkor ott importálni kell.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7377) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy raides kérdésem.

HP microserverbe kellene raid5

Egyenlőre csak annyi a bajom,hogy nem tudom a raid 5 bővíthető e.
Azt vágom,hogy min 3 lemez kell hozzá, de azt nem tudom, hogy ha később teszem be a 4. et akkor a rendszer képes e beilleszteni, természetesen az első felállásban eltárolt adatok sértetlenségét megőrizve...

Előre is köszönöm!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#7378) brd válasza Entryy (#7377) üzenetére


brd
nagyúr

Az összes RAID-del lehet varázsolni (egymásba átalakítgatni, bővíteni...), vezérlő, cache, és battery kérdése az egész. Meg kell nézni, hogy a microserverben lévő vezérlő tud-e ilyet (cache és battery mindenképpen kell a varázslásokhoz, ha az nincs rajta, vagy nem akarsz venni hozzá - ha esetleg alapból nincs -, akkor ne is keresgélj, anélkül nem szokták engedélyezni a műveletet a gyártók).

The only real valuable thing is intuition.

(#7379) Jester01 válasza Entryy (#7377) üzenetére


Jester01
veterán

Attól is függ, hogy amíg csak 3 diszk van, szükséges-e a hibatűrés. Mert megcsinálhatod degraded módban (vagyis mintha egy lemez kiesett volna a 4 lemezes tömbből) és akkor a 4. lemez berakása csak egy normál szinkronizálás lesz, nem kell varázsolni.

Vagy igény szerint csinálhatsz 3 lemezes tömböt, majd a 4. csak spare (tartalék) lesz.

Jester

(#7380) Krix válasza Entryy (#7377) üzenetére


Krix
őstag

Elméletileg bővíthető. A gyakorlatban ez attól függ, hogy milyen szoftverrel oldod meg a Raid 5-öt. Ha jól tudom akkor pl. egy openfiler mindenféle cache és battery nélkül is megoldja szoftveresen a bővítést.

Hardveres kártyák szintén tudni szokták és itt sem feltétlenül szükséges a cache + battery. Management szoftvertől függ, hogy mit támogat és mit nem.

If it is not broken then don't fix it!

(#7381) Entryy


Entryy
aktív tag

Köszönöm szépen az értékeseket!

Ilyenkor döbbenek rá, hogy mennyire az elején járok még egy igen rögös útnak.

De majd kialakul.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#7382) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok! Nagyon fontos kérdésem lenne:

Tudtok-e olyan CloneZilla-szerű proggyt mondani (lehetőleg ingyeneset) Linux-hoz (Ubuntu 10.04), amivel lementhetem a teljes vinyótartalmat pont úgy, ahogy a CloneZillával is egyetlen vinyóról és képes visszatenni ezt a mentett cuccot RAID 1 tömbre mindenféle egyéb mókolás nélkül és tovább tud menni minden úgy, mintha mi sem történt volna, csak immáron Raid 1-en? Egyébként szerverről volna szó.

Azt olvasom a CloneZilla Linux változatáról, hogy sajnos nem képes erre. :(
[link]

Előre is köszönöm a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#7383) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#7382) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocsánat, kimaradt: szoftveres Raid-ről van szó.

(#7384) radi8tor válasza sellerbuyer (#7382) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örülök, hogy látlak! :C
Sajnos a kérdésre nem tudok válaszolni.

⭐ Stella

(#7385) sellerbuyer válasza radi8tor (#7384) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Én is. :)

Hihetetlen, hogy végigkérdezősködtem Linux-os körökben is, de senki nem tudott értelmes megoldást erre, hogy ha már egyszer elkezdte valaki single vinyóval (manuális mentésekkel), utána hogyan tud korrektül átállni gyorsan, fájdalommentesen (működő szervernél nem utolsó szempont) Raid-re. Már kezdem azt hinni, hogy nincs is normális megoldás erre, csak mókolgatós, konfigolgatós. :(

Egyébként halkan megjegyzem, utóbbit sem tudták korrektül elmagyarázni, mert nagyon kevesen használnak ugye Raid-et a gyakorlatban is. Fura, hogy általában csak sima rendszermentéseket használnak, visszaállítási pontokat hoznak létre és ezzel teljesen meg vannak elégedve. Ezek pedig csak hacker támadás, vagy egy-két sérült fájl, esetleg elkonfigolás esetén nyújtanak védelmet. Arra senki sem gondol, mi lesz ha megadják magukat a vinyók? Ilyenkor a visszaállítási pontok kb. semmit nem érnek. Nekem ez a vinyóhalál, bad sector a legnagyobb félelmem, a többi nem nagyon érdekel, mert azokra az esetekre tényleg vannak egyszerű megoldások dögivel.

[ Szerkesztve ]

(#7386) Jester01 válasza sellerbuyer (#7385) üzenetére


Jester01
veterán

Azért lássuk be, a normál használat az mentés az aktuális rendszerről és szükség esetén visszaállítás ugyanolyan konfigurációba. Ilyen mentés és konvertálás az nem alapművelet.

Bonyolultnak éppen nem bonyolult, csak időigényes.

Ha már nem működik a régi rendszered, akkor az egyik új lemezre visszaállítod a mentést, különben egyszerűen beteszed az új lemezt (akár hot swap). Megcsinálod a raid tömbö(ke)t és a partíciókat. A read-only mountolt partíciókat fájl szinten átmásolod. Utána bebootolod a rendszered úgy, hogy a hátralévő partíciók is csak olvashatóra legyenek csatolva (live cd is használható). Ezeket is átmásolod, boot managert (grubot) felteszed. Ezután az új lemezről indítod a rendszert, a régit pedig hozzáadod a tömbhöz amire a linux magától szinkronizál.

Jester

(#7387) HUfantom válasza Jester01 (#7386) üzenetére


HUfantom
őstag

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.

Mi szoktunk fájl szinten és image szinten menteni. A fájl szintűeknél jön az oprendszer konfigja is így. Ha valamelyik winyó megáll akkor csere de a rendszer nem áll meg mert RAID1-et vagy 5-öt tartalmaznak a szerverek. Van 7/24es cseregaranciánk majd 6 évig... Másnapra ott az új winyó így max 24 órát kell kibírnia a rendszernek és máris mehet lehet visszaállítani a tömböt.

VMwares infrastruktúrában meg ugye szöröstül-böröstül jön az egész gép és megy azonnal Tape libraryban Ultrium 5-ös szalagokra (1.5TB base 3TB kapacitás ha ~50% tömörítési hatékonyság). Visszaállításnál csak visszamásolom csatolom a Vcenteren és beindítom.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7388) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy "kis" problémám:

Alaplapi UEFI-t frissítettem és közben el is hagytam a szobát (ordibáltak a szomszédból, hogy kellenék). Mire visszajöttem, már be is volt bootolva a Windows.

Nyitottam volna az intézőből a meghajtómat, ami a tömbön volt (két lemez, egy tömb, egy partíció), erre kiírta a Windows, hogy előbb illene megformázni a lemezt

Jó, ekkor még semmi pánik, felismertem a problémát, hogy vélhetően konfogit resetelt az alaplap és RAID helyett IDE módban van a vezérlő.
Reboot, IDE módból RIAD-ba raktam, majd elképedtem, hogy a post screen alatt is kiírja a tömbre, hogy FAIL.

Postoláskor kilistázza mindhárom lemezem: egy SSD és két egyforma HDD, a kötet még mindig megvan, de csak az egyik HDD jelenik meg úgy, mint member disc, a másik non-member disc.

A Windows-os program nem tud ellenőrzést csinálni a tömbön, mert azt mondja hiányzik az egyik lemez (ami ott látható üres lemezként). :(((

Ilyenkor mit lehet még csinálni? :O

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7389) HUfantom válasza janos666 (#7388) üzenetére


HUfantom
őstag

A RAID 0-d hardveres vagy szoftveres volt ?

Mert ha hardveres akkor lehet bele kéne nézni az alaplapi raid konfig utilityjébe. Illetve ha szoftveres akkor meg nem kéne a windowsos raidnek elborulnia egy UEFI frissítés miatt.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7390) janos666 válasza HUfantom (#7389) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az alaplapi Intel vezérlővel raktam össze Windows alól. Ez ilyen "fake-raid", lehet róla bootolni is, de igazából software-es.

A bekapcsolás utáni post screen közben a RAID Option ROM is postol és az is kötetnek látta eddig, de most kötet FAILED és hosszan vár, hogy be szeretnék-e lépni a konfigba.
Beléptem már egyszer, de nem találtam ott semmi használhatót. (Itt lehet létrehozni vagy törölni köteteket, vagy újraépíteni a RAID5-öt, de erre semmit nem láttam.)

Próbáljam IDE módban valami software-el lementeni a legfontosabbakat, aztán hagyjam megdögleni a tömböt? :O
Vagy software-el nem lehet file szinten, csak kötet szinten kimenteni adatokat? (Ahhoz kéne 2x1Tb winyó...)

Gondolom akkor lett bibis a kiesett lemez, mikor a Windows megpróbálta inicializálni. (Miután visszajöttem és próbáltam tallózni a D: meghajtót, akkor akkor nem a tömbön lévő partíció volt, hanem csak egy szál lemez...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7391) brd válasza janos666 (#7388) üzenetére


brd
nagyúr

Újra kialakítani a tömböt, majd visszaállítani a mentést (vagy megfelelő, RAID-et emulálni képes programmal is meg lehet próbálkozni a visszaállítással, ha ügyesen nincs backup). Intel. :W

HUfantom: Hogyan lehetne software-es, amikor a topictárs a vezérlő utility-jében mutatja a RAID tömböt? Láttál már te software-es RAID-et működni...? :F

The only real valuable thing is intuition.

(#7392) janos666 válasza brd (#7391) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valami nem stimmel.
Átraktam IDE módba a SATA vezérlőt. A Windows most eszköz szinten már csak lemezeket lát (egy SSD, 2x1Tb HHD), de a lemezkezelő még mindig lát egy 2Tb-os array-t (lemezként) és mellette csak a kötetből kiesett 1Tb-os lemezt.
És a recovery progi is hasonlóan téved el, amit most próbáltam (DiskInternal RAID Recovery - egyelőre trial verzió, de scannelni tudna, csak épp ugyan úgy hülyén ismeri fel a köteteket, mint a Windows).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7393) janos666 válasza janos666 (#7392) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy az sem könnyíti meg a software dolgát, hogy GTP partíciós táblával volt inicializálva a RAID tömb? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7394) brd válasza janos666 (#7392) üzenetére


brd
nagyúr

Ez sajnos az Intel vezérlő sajátossága, egy p*csánrúgást simán megérdemelne az ezért felelős emberke. A 2 TB-os array-t azért látja a lemezkezelő, mert a vezérlő a lemezen található infók alapján azt képzeli, hogy van RAID tömb is a rendszerben; igen, hiába IDE módban működik elvileg. Mondom, Intel.
Ha szerencséd van, a látott 2 db 1 TB-os lemezt teljes egészében láttatja, és így tudsz majd róla rendesen menteni, és nem úgy, ahogy a RAID-ben láttatja (magyarul nem hiányzik az eleje, amit a RAID miatt amúgy lecsapna).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7395) HUfantom válasza brd (#7391) üzenetére


HUfantom
őstag

HUfantom: Hogyan lehetne software-es, amikor a topictárs a vezérlő utility-jében mutatja a RAID tömböt? Láttál már te software-es RAID-et működni...?

Persze nem is egyet. Ezt az új felületét viszont sosem használtam.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7396) janos666 válasza brd (#7394) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most szétszedtem a config utility-vel a tömböt, hátha így eltűnik a tömb szellemképe. De makacsul tartja magát. Még nem sikerült rákapatni semmivel.

Eddig egy program ismerte fel 2+1 Tb méretűnek, 0 file-al a 2x1Tb lemezt és ennyi. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7397) brd válasza janos666 (#7396) üzenetére


brd
nagyúr

Nem is fogod, mert a lemezről szedi az infót, ameddig az ott van, addig minden - vagy legalábbis a legtöbb, még az is, amiben a RAID amúgy nem működik -, újabb (ICH9x, vagy talán már a 7-8-astól) Intel vezérlővel ezt fogod látni (ezt az infót letörölni csak pl. RAID módban lehetne, de azt mentés előtt nem javaslom). Erről menteni úgy lehet, hogy egy olyan programmal, amiben te meg tudod mondani (vagy a program magától meg tudja keresni, pl. RAID reconstructor), hogy hogy nézett ki a RAID a különálló lemezekből, és virtuálisan összeállítod benne. Én a Filescavenger-t és a WinHex Computer Forensics (vagy X-Ways Forensics)-set szoktam szeretni, ezekkel on-line tudod összeállítani a tömböt, és lemásolni a tartalmát, míg pl. a RAID reconstructor-ral még az image-et is le kell mentened valahová, és utána abban keresgélni filerendszert.

HUfantom ...és azt kezelted bárhol máshol, mint a Lemezkezelőben (Disk Management)? A topictárs által linkelt képen a felület úgy néz ki? Nem. Akkor nem értelek. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#7398) janos666 válasza brd (#7397) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most ZAR-al estem neki.
Ez ránézésre képes fizikai lemezként kezelni az eszközöket és azt ígéri filokat is tudok majd menteni.

Viszont már a quick prescan sem olyan gyors és így 60% körül még a kis data fragments térképe sem túl biztató.

Lehet mindjárt ránézek az említett progikra, ha lefutott a quick és semmi.
(Á, agyoneszi a CPU-t, vissza kellett volna állítani a CPU órajelet az alaplap reset után és ez előtt.)

Image-eket tuti nem fogok lementegetőzni, pillanatnyilag csak egy darab 1Tb-s winyót tudok kibányászni egy DVR-ből (elég is lenne lementeni, ami kell, sok kacat is volt a tömbön amit csak lusta voltam törölni míg nem kell a hely), már egy második 1Tb-ért is messzire kéne menni, több pedig nem lesz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7399) sellerbuyer válasza Jester01 (#7386) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Kösz a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

(#7400) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, az R-Studio progival mindenféle scanelés nélkül megnyitotta a partíciót a két lemezről.

Kapásból felismerte a 64k-s stipe size-t, kisakkozta hogy melyik a #1 és #2, és már ott is volt a tallózható partíció, ami első ránézésre rendben van.

Mindjárt ki is hámozom a winyót a DVR-ből és elkezdek mentegetőzni.

Persze sokkal szebb lenne, ha most egyszerűen csak el lehetne menteni a felismert konfigurációt a lemezre és a következő bootoláskor az Intel vezérlő is ismét így látná RAID tömbként. De nem hiszem, hogy erre létezik megoldás.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.