Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7901) andrasko válasza Sky D. (#7900) üzenetére


andrasko
senior tag

Az adatbiztonság fontos!
Egy RAID0-t el tudom képzelni, átmeneti hátértárnak.
Ahonnan a neked fontosat "mély-archiválod", akár egy gépen kívüli hdd-tárhelyre.
A nem fontos meg marad ott, vagy épp kuka. :DD
(aztán lehet, hogy még ennek sincs sok értelme, nem jelent sok előnyt a nyert gyorsaság, az esetleges biztonság rovására)
Ui: mindazonáltal... nekem most a rendszer is és gép-tár is RAID.

Nem kötözködésként... :))
Azért megnézném, hogy az 1994-es hardverekhez tartozó driver-eket és a hozzá kapcsolódó szoftvereket mikor, mire, minek használod? :F
(mostanában... akár 1-2 év távlatában volt ilyenre példa?) :B

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7902) andrasko válasza andrasko (#7901) üzenetére


andrasko
senior tag

az esetleges biztonság rovására -> az esetleges bizonytalanságért cserébe

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#7903) Sky D. válasza andrasko (#7902) üzenetére


Sky D.
tag

4 lemezes Raid-5 vagy Raid 6 a cél.
Kerethiány miatt, futnak csak Raid 0 -ban a 3TB -os lemezek.
De a WD green, már nyavalyog, (gyári hiba, pedig alig 1 éves) hogy gyeng szektorok vannak rajta, így belátható időn belül Seagate barakudára lesz lecserél, a WD-t gariztatom, és hotswapp lesz belőle.

Szóval még 3 vínyót kellene vennem ami nem kis pénz..
(Migráció RAID 5-é vagy 6-á...) a többi már csak idő és pénz kérdése.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7904) HUfantom válasza Sky D. (#7900) üzenetére


HUfantom
őstag

extrém informatikusra nem lehet tervezni :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7905) Sky D. válasza HUfantom (#7904) üzenetére


Sky D.
tag

semmi extra sincs a konfigomban,ahogy a tiedben sincs :) Öreg vizes rókák vagyunk már :D Tényleg Ide vág, vizezzem a RAID kontrollert vagy ne?
80-90 fokos az alapjárata a vezérlőnek :O áttettem a RAM hőérzékelőt a RAID vezérlőre,a gázbovdent is járómotornál kell ellenőrizni felnéztem a monitorra, és úgy 82-84 fokot láttam :) mire lenéztem a gép lekapcsolt .........
BIOS termo Treshold ot 75 fokra kalibráltam a ramnak :C HEHE
újra indításnál a bios sípol, hogy a RAM-nak túl magas volt a hőfoka (he-he)... ha tudná hogy nem a ram volt meleg ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7906) Sky D. válasza HUfantom (#7904) üzenetére


Sky D.
tag

A Coff-fingom: Ebben mi az extrém?

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7907) HUfantom válasza Sky D. (#7906) üzenetére


HUfantom
őstag

A fontos adatmennyiség...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7908) radi8tor válasza Sky D. (#7906) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem úgy mondják, hogy C mint Cecil?

⭐ Stella

(#7909) Sky D. válasza radi8tor (#7908) üzenetére


Sky D.
tag

C as default WIN. OS drive alias "Rendszer" meghajtó :U

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7910) adm


adm
őstag

van esetleg valakinek tapasztalata LSI sas/sata HBA-kkal olyan témában, hogy ezek is mentik a vinyókra is a raid-1 konfigot az intel vezérlőkhöz hasonlóan?

tehát (biztonsági mentés mellett) win és driver telepítés után van esély rá, hogy a tömbök használhatóak?

vagy jobb ha nem akarom megúszni az újra konfigolást és szépen végig csinálom ahogy kell?

16core - 32thread - 64gb

(#7911) Sky D. válasza adm (#7910) üzenetére


Sky D.
tag

Na meg 1x.... nekem lsi 9261-8i van fujitsu markka nevven futl..... megtalalod a kartyat a hirdetesek kozott.a raid beallitasok a hdd-ken is jegyezve vannak. Intel lsi tombok nem kompatibilisek...ha visszateszem egyelozzo konfigbolmegmaradt hdd-t jelzi hogy elozzo konfigot talaltt. Es kerdi mit csinaljon vele....

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7912) adm válasza Sky D. (#7911) üzenetére


adm
őstag

intel és lsi konfignak nem kell kompatibilisnek lennie...
csak ugyanolyan logikával kell működnie.

ugyan az az lsi (hp) kártya marad csak rendszer vinyót cserélek revodrive-ra.
ha driver telepítés után jelzi, hogy meglévő tömböket talált és csak aktiválni, az nekem teljesen jó.

16core - 32thread - 64gb

(#7913) Sky D. válasza adm (#7912) üzenetére


Sky D.
tag

"intel és lsi konfignak nem kell kompatibilisnek lennie...
csak ugyanolyan logikával kell működnie."

A logika mindegyiknél ugyan az, és a séma is ...

Viszont a vezérlők, a HDD-n is hagynak jelölést, hogy az milyen típusú RAID tömb és hanyadik tagja.
Ha a Intel vezérlőn lekreált tömböt áthelyez a LSI vezérlőre 99% hogy nem fog működni neked, új tömböt kell létrehoznood, arra új partíció(ka)t, és vagy a meglevő OS-t resore-olod, vagy újra telepíted a rendszert.

Az én vezérlőm pl. tudja HBA-t, a Single lemezt is RAID tömbként kezelik egy lemezes RAID 0 ás tömbkén. Ha átteszem sima HBA vezérlöre, akkor viszont látszik a merevlemezen lévő adat..
DE ha meglevő lemezt teszel át a raid káttyára nem úszod meg a újra telepítést vagy vissza másolást.

Ha a LSI ká®tyával má® kreáltaáø lemezt , amit késöbb letávolítottál, a lemez visszahelyezésekor észleli a RAIS konfikurációt , és kérdi mit tegyen, állítsa-e vissza a elöæö konfigurációt.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#7914) szucsinka


szucsinka
őstag

hali
van2 darab 250gigás hdd-ém raid-ben az eggyik azt jelzi hogy meghibásodott sürgösen másoljak valahova. az a kérdésem(full láma vok hozzá) hogy ha visszateszem simára a 2 vinyót akkor az jó megoldás? nincs rajta op rendszer.

(#7915) szucsinka válasza szucsinka (#7914) üzenetére


szucsinka
őstag

már megoldottam mikor sentinellel megnéztem 71%os volt fél ora mulva már csak 60% kidobtam a picsba .

(#7916) Pista0001


Pista0001
addikt

RAID0-t szeretnék csinálni, gondoltam rákérdezek mielőtt elb*szom. :B

Az első hsz-ban linkelt logout-os írás (a 3 részes) sajnos nem elérhető, ezért kérdezek.

P55-ös alaplap alaplapi RAID-jét szeretném használni SSD mellett. A kérdés hogy ez a sorrend helyes-e:

1.: BIOS-ban SATA vezérlő RAID módba kapcsolása
2.: Intel RAID driver (Matrix storage vagy mi a szösz) telepítése
3.: RAID beállítgatása RAID "BIOS"-ban (?)
4.: esetleges beállítások Windowsban/Intel programban (kell ilyen?)

Illetve van mégegy kérdés: Azt tudom hogy minden adat elveszik a vinyókról, ez nem is gond, viszont a partíciókkal sem kell a művelet előtt foglalkoznom? Az egyik vinyó particionálatlan, a másik 3 felé van választva. Ezt meg kell előbb szüntetni, vagy megoldódik a probléma a RAID tömb létrehozásakor? :)

Előre is köszi.

Ja, és esetleg mire figyeljek még oda, milyen buktatók lehetnek?

(#7917) Perzsa


Perzsa
tag

Sziasztok,

Van egy 2 hetes LENOVO Ideapad S400 notebookom, amiben 24Gbyte SSD + 500Gbyte HDD van. Egyszer csak elszállt a Windows7 és utána nem indult el.
Újra lett gyári recovery-vel rakva a Win7, de az SSD külön meghajtóként (partíció) lett jelen és nem RAID0-ban. Lassú is lett a rendszer.

Bootoláskor nem jön már be a Open RAID Configuration Utility (CTRL+I)
BIOS-ban a SATA beállítás RAID-ben van.

Az INTEL RST se tudja megcsinálni, mert váratlan hibával elszáll mikor az SSD-t akkarom gyorsítótárnak beállítani.

Hogy kell újra behozni az Open RAID Configuration Utility vagy újra RAID0-ba rakni a tömböt?

Köszönöm a segítséget!

It isn't expression

(#7918) HUfantom válasza Perzsa (#7917) üzenetére


HUfantom
őstag

Tudtommal ha ilyen konfigurációban vannak a merevlemezek, akkor esetleg intel rapid store technology-t használtál. Ez ugye annyit tesz, hogy az egész SSD egy "bazinagy" cache és a merevlemezről a gyakran használt cuccokat tartja rajta a gép. Ezeket bizonyos algoritmus alapján frissíti. Lehet, hogy ez adta meg magát ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7919) Perzsa válasza HUfantom (#7918) üzenetére


Perzsa
tag

Igen így működnek, de egyszer csak nem indult el a windows csak a hibakaresővel. Nem találta meg az összes fájlt. Szerintem hardver hiba lehet

It isn't expression

(#7920) djculture válasza Perzsa (#7919) üzenetére


djculture
félisten

Bedöglött az ssd ez ilyen...

(#7921) Perzsa válasza djculture (#7920) üzenetére


Perzsa
tag

2 hetes gépnél az szép, akkor viszem be a szervízbe.

It isn't expression

(#7922) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok.

RAID tömböt szeretnék beállítani oprendszeres SSD mellé, de miután a BIOS-ban AHCI-ról átkapcsolom RAID-re a lemezvezérlőt a Windows nem indul el. Tudtok valami megoldást a problémára? Tudtommal (legalábbis AMD-nél) a RAID mód gyakorlatilag az AHCI mód kibővítése RAID funkciókkal. Intelnél ez máshogy van? P55-ös alaplapot használok.

(#7923) BluEyes


BluEyes
őstag

Üdv!

RAID 1-et szeretnék egy gépen létrehozni. Van 2 egyforma hdd, egyik már működik egy ideje a gépben (rendszer + adat partíciók), a másik még üres. Hogyan járjak el, hogy "bolondbiztos" módon, egyszerűen felálljon a RAID? Nem lenne jó adatvesztésbe belefutni.
Bízzam a vezérlőre, vagy esetleg GHOST-oljam a régebbi hdd-t az üresre, majd ezután hozzam létre a tömböt?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#7924) HUfantom válasza Pista0001 (#7922) üzenetére


HUfantom
őstag

Szerintem átállítod RAID modra a gépet akkor bizonyos sata portok csak raid modban működnek és nem lehet rájuk merevlemezt dugni. Olvass utána a manuálban, hogy RAID üzemmódban melyik portok használhatóak sima SATA ként. Illetve Winbe fel kell rakni a drivert.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7925) HUfantom válasza BluEyes (#7923) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

Mivel a RAID 1 faék egyszerű neked egy egyszerű szoftraidet javasolnék. Fogod magad berakod a másik winyót, és beállítod winben a raid1et

Lemezkezelőben jobb klikk és add mirror minden partícióra. Ez megvédi a géped a merevlemezhibától

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7926) Pista0001 válasza HUfantom (#7924) üzenetére


Pista0001
addikt

Időközben megoldódott.

Az alaplapom mindegyik SATA portja RAID-es, tekintve hogy kevesebb van mint amennyit a P55 képes kiszolgálni (P55: 6, alaplapm 3+1).

A probléma az volt, hogy AHCI módban volt mindhárom vinyó (1 SSD, 2 HDD) a Win 7 telepítésekor (értelemszerűen az SSD-re került. Ezután akartam a RAID tömböt létrehozni. Mikor átállítottam a SATA vezérlőt RAID módra, nem indult el a Win. Kicsit utána olvastam, mások fordítva is tapasztaltak ilyet, ami felettébb furcsa. Azt jól tudtam hogy az AHCI mód és a RAID mód csak a RAID funkciókan különbözik, tehát elvileg nem lehetne gond ezzel. A megoldás véletlenül jött össze. Újra akartam már telepíteni a Win-t, lehúztam a két vinyót, bekötöttem a DVD-t, de eszembe jutott hogy néhány adatot még le kell menteni. Bedugtam egy pendrive-ot és hagytam hogy a lemezről indulás továbblépjen, azt viszont elfelejtettem hogy a vezérlő RAID módban maradt.Fel sem tűnt, mert a RAID menü sem jelent meg, gondolom azért mert nem volt több vinyó csatlakoztatva (csak az SSD). A Win elindult így (a DVD-ben bent volt a telepítő, ennek nem tudom hogy volt-e jelentősége), észlelte hogy a vezérlő RAID módban van, telepítette a szükséges drivert, kért egy újraidítást és azóta jó. Kivettem a DVD-t, visszakötöttem a vinyókat és bódottá. Azóta kész a tömb is, minden prímán működik.

BluEyes: előtte a használatban levő vinyóról mindent ments le, a tömb létrehozásakor elveszik mindegyik vinyóról minden adat amit RAID-be teszel.

[ Szerkesztve ]

(#7927) #58219008


#58219008
törölt tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani a RAID és az AHCI milyen összefüggésben van egymással?
Vettem egy SSD-t és a trim miatt a biosban valamit AHCI-re kell állítani, de nekem semmi ilyen opció nincs..
Turkáltam a neten és annyit sikerült megtudni, hogy RAID-re is lehet állítani, amit a lapom nem támogat, tehát ilyen lehetőség sincs.
A fsutilra 0-t ad.

Win7(x64), Asrock G41M-VS3 R2.0, OCZ Agility 3

Jó lenne tudni, megy-e a trim valójában, vagy nem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7928) HUfantom válasza Pista0001 (#7926) üzenetére


HUfantom
őstag

BluEyes: előtte a használatban levő vinyóról mindent ments le, a tömb létrehozásakor elveszik mindegyik vinyóról minden adat amit RAID-be teszel.

Szoftveres esetén amit ajánlottam nem vesznek el az adatok sőt a kialakítás alatt is tud dolgozni a gépen

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7929) buca84


buca84
őstag

RAIDz-hez max mennyi hdd kellene?

(#7930) HUfantom válasza buca84 (#7929) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ugye a RAIDz egy picit jobb verziója a RAID5 -nek ezért a winyokat is RAID5 -ként érdemes méretezni.
3-al már működik, de ugye itt 66%-ot tudsz csak használni míg 4 -nél már 75%..

maximum ? 12-nél én nem raknék többet egybe / Most 8 van RAID 6 ban /. A mostani Storage-inknél is probléma, hogy az okoskák több mint 12 winyót akarnak összerakni egy RAID 5 tömbe, de csak 12 fér a gépbe.

Most az "1 winyóval csináljunk RAID 0-t meg 1" és hasonló társait nem számítva.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7931) buca84 válasza HUfantom (#7930) üzenetére


buca84
őstag

Köszi szépen!

Egy HP Microserver lenne a gép.
Akkor min. 3 hdd az ajánlott.

Hol tudnék olvasni magyarul bővebben a RAIDz -ről?
Köszi!

(#7932) Pista0001 válasza #58219008 (#7927) üzenetére


Pista0001
addikt

Átfutottam a lapod kezelési kézikönyvét, tartok tőle hogy nem ismeri az AHCI módot. Elég régi konstrukció sajnos. A "Storage Configuration"-ban az "ATA/IDE Configuration" legyen "[Enhanced]", aztán Isten kezében vagy (de tartok tőle hogy ez nem az AHCI mód lesz).

TRIM ellenőrzése: "Windows 7/2008 R2 alatt ellenőrizzük, hogy az operációs rendszer elküldi-e a TRIM utasítást. Ehhez parancssorban írjuk be, hogy "fsutil behavior query disabledeletenotify". Ha a visszaadott érték 0, akkor jó, viszont ha 1, akkor be kell kapcsolni a TRIM-et, ehhez az "fsutil behavior set disabledeletenotify 0" parancsot használjuk, ezután már működnie kell. Fontos hangsúlyozni, hogy ez a beállítás még nem jelenti azt, hogy a TRIM valóban működik. A Windows egy TRIM-et nem támogató SSD-nek vagy HDD-nek is elküldheti a TRIM utasításokat. Mindezek előtt vagy akár után ellenőrizhetjük, hogy a maga az SSD támogatja-e a TRIM-et. Jópár diagnosztikai program áll a rendelkezésünkre, ami képes ezt kijelezni, az egyik legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás a CrystalDiskInfo-t használni. Ha a "Supported Features" (támogatott funkciók) lista végén feketével szerepel a TRIM, akkor az SSD támogatja a TRIM-et."

HUfantom: Biztos ami tuti. Az ördög soha nem alszik, az a biztos ha csinál adatmentést.

[ Szerkesztve ]

(#7933) HUfantom válasza #58219008 (#7927) üzenetére


HUfantom
őstag

Az alaplapod manuáljában a 42. oldalon szerint hagyjad Enchanted modban a vezérlőt.

Compatible--- Hogy lehessen régi oprendszereket is telepíteni

Enchanted--- Szerintem ez lesz az AHCI funkciód, ilyenkor lehet a teljes SATA sebességet használni.

A lapod nem tud raidet kezelni a leírás szerint. Maximum szoftveres RAIDet tudsz win7 vagy linux alatt.

Az AHCI és a RAID mód között az a fontos különbség, hogy RAID modban, jön a RAIDkártya/RAIDchip menüje és ott tömbökbe rendezheted a winyóidat.
Ha RAID 0 ba rendezed akkor nyilván gyorsabb lesz mint AHCI módban külön külön, de ugye mindig vannak negatív oldalak is. :Y

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7934) Pista0001 válasza HUfantom (#7933) üzenetére


Pista0001
addikt

"Only the ICH7DH, ICH7R, ICH7-M, ICH7-M DH chip have AHCI support. The ICH7 (Base) and ICH7-U (Ultra-mobile) chip do not support AHCI." Wikipedia

A termék weboldala csak annyit ír déli hídnak hogy ICH7, tehát valószínűleg az alap (base) változat, tehát nem tud AHCI-t.

xapulca: Keresd meg a déli hidat az alaplapodon és tekintsd meg rajta az írást. Ha "82801GB" áll rajta akkor nem tudja az AHCI-t.

[ Szerkesztve ]

(#7935) HUfantom válasza buca84 (#7931) üzenetére


HUfantom
őstag

4 az ajánlott a 3 hdd a minimum...
Minden bit-nek a winyokon a javítókódban van egy javító bit.
2-vel ugye nem lehet megcsinálni, mert 1 adat 1 javító akkor már a RAID 1 hatékonyabb :)

Pista0001
Hát azért ha +1 winyót belerak és azt teszi amit mondok, elég hülye-biztos a rendszer. Én bevallom winyó bővítésnél nem állok neki minden adatomat backupolni.

Persze a mindig csinálj backupot dolog mindenre igaz, de én a merevlemez bővítésnél nem szoktam...
Ami fontos annak irány a felhő........

"Only the ICH7DH, ICH7R, ICH7-M, ICH7-M DH chip have AHCI support. The ICH7 (Base) and ICH7-U (Ultra-mobile) chip do not support AHCI." Wikipedia
A termék weboldala csak annyit ír déli hídnak hogy ICH7, tehát valószínűleg az alap (base) változat, tehát nem tud AHCI-t.

Ennyire nem néztem utána...
Akkor valami pre- vagy aplha ahci mod lehet :)
Jó régi az biztos

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7936) buca84 válasza HUfantom (#7935) üzenetére


buca84
őstag

Köszi szépen!

(#7937) #58219008


#58219008
törölt tag

A vezérlő Enhanceden van. A SATA vezérlőhöz GB/GR/GH-t ír...

(#7938) Pista0001 válasza #58219008 (#7937) üzenetére


Pista0001
addikt

Valószínűleg ezek közül a GB lesz igaz. Ha tudod, nézd meg magán a chipen. A kis bordát levenni nem nagy ügy, a pasztát eltávolítani már lehet hogy macerásabb lesz. Ha nincs hozzá kedved akkor szerintem fogadd el hogy GB (tehát alapváltozat) és nem támogatja az AHCI-t. :(

(#7939) #58219008


#58219008
törölt tag

Remélem azért nem megy gallyra az SSD túl hamar.. Köszi a válaszokat!

(#7940) cozmo


cozmo
őstag

Raid 1 rendszert akarok felállítani az Asus P5W DH Deluxe alaplapommal és két db 1TB winyóval + egy SSD-vel.
Az SSD-n win7 (64bit) rendszer már telepítve van.
Az egyik 1TB-os táróló több mint félig van adatokkal, a másik 1TB vinyó csont üres.
Kérdéseim:
1. Elveszthetem e az adataim, a RAID 1 felállítása közben?
2. A win 7-et újra kell raknom?
3. Kell valami drivert, vagy szorftvert felraknom hogy kezelje a RAID 1 tömböt a win7?

Elkezdek visszaolvasni, de ha addig válaszoltok azt köszönettel elfogadom.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7941) HUfantom válasza cozmo (#7940) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

Ha Hardveres RAID 1-et szeretnél akkor a winyók tartalmát el kell mentened, vagy elveszik.
Lement --- RAID 1 --- visszamásol. Nem kell wint újratelepíteni, de nézd meg, hogy RAID módban melyik portok működnek sima SATAként.

Ha viszont hagyod, hogy a windows 7ed kezelje a RAID 1-et akkor csak pár katt és kész.
Itt egy képsorozat, mit kell csinálni. Nem egy nehéz dolog.

A RAID 1 egyszerű implementálni, nyugodtan rá lehet bízni a win7re a kezelését.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7942) cozmo válasza HUfantom (#7941) üzenetére


cozmo
őstag

Nos mivel nincs hová mentenem az adatokat, ezért a hardveres raid nem játszik.
A szoftveres raid meg jelentősen lassítaná a rendszeremet, tehát az is ugrott.
Vagy tévednék? Mondjuk egy próba belefér...
Köszi a gyors választ!

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7943) cozmo


cozmo
őstag

Lejárt a szerkesztés.. bocs
Még annyi, hogy az alaplapom tud egy olyat hogy ASUS EZ-Backup ez gyakorlatilag a bios segítségével a biosba itegrált kis tool-al egy az egyben lemásolja a vinyot!
És mi lenne ha ezek után egyből betolnám raidbe?
Elméletileg nem fordulhat elő adatvesztés :U Vagy mégis?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7944) HUfantom válasza cozmo (#7942) üzenetére


HUfantom
őstag

Adatvesztés nem fordulhat elő, hiszen winyo winyo másolás történik. Persze csak ha mindent úgy csinálsz ahogy kell....

A szoftveres raid meg jelentősen lassítaná a rendszeremet, tehát az is ugrott.
Hát ez nagy butaság....

Még annyi, hogy az alaplapom tud egy olyat hogy ASUS EZ-Backup ez gyakorlatilag a bios segítségével a biosba itegrált kis tool-al egy az egyben lemásolja a vinyot!
És mi lenne ha ezek után egyből betolnám raidbe?

Azért azt megnézném, hogy hova másol neked az a kis utility 500Gigát. Hát a másik winyóra. Kb pont ugyanazt csinálja mint a raid 1.

Elméletileg nem fordulhat elő adatvesztés Vagy mégis?
Hibák mindig voltak vannak és lesznek is. Én személy szerint a win7es raid 1-et javaslom neked.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7945) cozmo válasza HUfantom (#7944) üzenetére


cozmo
őstag

Sajnos félreérthetően fogalmaztam. :U
Neki ugrom mégegyszer...

Az "EZ-Backup" egyik vinyó tartalmát a másikra másolja tükrözi.
Ezt utána egyből raid egybe tudnám tenni, vagy ez nem ilyen egyszerű?
Esetleg ír egy mondjuk raid azonosítot nem is tudom az MBR-be vagy akárhová. így mivel az nem lesz rajta a két tükrözött tár közül egyiken sem ezért nem fog menni raid 1 ben?

Bocs, ha a SW raid nem lassít, de ezt hallottam, olvastam valahol.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7946) brd válasza cozmo (#7945) üzenetére


brd
nagyúr

A SW RAID 0/1 nem lassabb. Ami lassabb, az a RAID 5 (legalábbis Wines esetén), de az is inkább csak írásban lassú, és az igazi HW-es vezérlőhöz képest lassabb. Ami lehet még, hogy egy régi leírásban olvastad, mert a régi gépeket (~5+ év) még észrevehetően lassította az ehhez szükséges XOR számítás.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7947) HUfantom válasza cozmo (#7945) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem nagyon értem mi a baj azzal ha a win másolja át.

Nézd én amellett vagyok inkább, hogy lehetőleg szabványos dolgokat használjunk. Azokat már jó-páran kitesztelték, és használják több éve. Nem mondom, hogy az EZ backupod nem jó, de a win szarni fog rá nagy ívben ha beállítod a szinkronizációt. Ha végignézted a képeket láthattad, hogy a winben a kialakítás úgy kezdődik, hogy a második winyon semmilyen adat sincs. /Még csak meg sincs formázva az a winyó, sem partíciók nincsenek létrehozva.

A win 7 es RAID 1 komplett partíciókat tükröz, nem érdekli mi van a másik winyon.

Az "EZ-Backup" egyik vinyó tartalmát a másikra másolja tükrözi.
Ezt utána egyből raid egybe tudnám tenni, vagy ez nem ilyen egyszerű?
Esetleg ír egy mondjuk raid azonosítot nem is tudom az MBR-be vagy akárhová. így mivel az nem lesz rajta a két tükrözött tár közül egyiken sem ezért nem fog menni raid 1 ben?

Ezt inkább ki sem bogozom, hogy mi akar lenni... :))

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7948) cozmo


cozmo
őstag

Láttam hogy a leírásban mindkettő lemezből dinamikus lemezt csinál.

Gondoltam veszélyes lehet ez a dinamikus lemezzé konvertálás, ezért elöbb ghost-tal átmásoltam az egyik lemez tartalmát a másikra.
Ezt követően "F" lemezt átkonvertáltam dinamikus lemezzé ez hiba nélkül lefutott. Rendben akkor átkonvertálom az "E" lemezt is dinamikussá.
Namármost ez utóbbi a konvertálás közben hibát dobott. és most a képen látható helyzet van.

1. Valaki elmagyarázná mit látok?
2. Lehet olyat hogy két dinamikus lemez legyen egy gépben, különálló lemezként. Tehát semmi RAID és társai!?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7949) HUfantom válasza cozmo (#7948) üzenetére


HUfantom
őstag

A folyamat végrehajtásakor épp azt csinálod.
Két független lemez dinamikusként és csak a szoftver / win 7 / csinálja a raidet 1.
ÉS mi volt a hibaüzenet ?

Szerk:
Az átmozgatás tök OK.. fő a biztonság

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7950) cozmo válasza cozmo (#7948) üzenetére


cozmo
őstag

A hibaüzenetre már nem emlékszem... valami olyasmi hogy "... nem sikerült..." :F
Amit azért nem értek mert most dinamikus mindkettő és látszólag mindkettőn ugyanúgy rajta vannak az adataim.

Mielött megkérdeznéd...
Azért ghostoltam ,hogy tuti ne legyen adatvesztésem.
A cél az lett volna hogy mindkét lemez dinamikussá váljon adatvesztés nélkül.
Ezt követően töröltem volna az egyiket, aztán a leírás szerint tettem volna raid 1-be őket.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.