Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#7101) ZCoyote válasza HUfantom (#7100) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ahháá! Így már értem, köszönöm a segítséget! :R

Romani ite domum.

(#7102) brd válasza HUfantom (#7096) üzenetére


brd
nagyúr

Ez így nem teljesen igaz. Windows software RAID-del is működik az, újraindítás nélkül (*), hogy bebootolsz egy HDD-ről, áttükrözöd egy másikra, majd az elsőt lecsatolod a gépről, és a másikról fut tovább, mintha mi sem történt volna. Egyetlen probléma van, hogy ilyenkor dinamikus lemezként lesz a továbbiakban kezelve, ez némely feladatra nem alkalmas (pl. cluster, és/vagy virtualizáziós varázslások).

*: A 2008-as server előttig a rendszert tartalmazó lemez dinamikussá konvertálásához sajnos mindenképpen újraindítás kell, de a 2008-astól már nem. Így ha a rendszerindító lemez nem dinamikus, akkor 1 újraindítás mindenképpen kell ilyenkor, egyébként nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#7103) ZCoyote válasza brd (#7102) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi a kiegészítést!

Romani ite domum.

(#7104) Zotya984


Zotya984
senior tag

A RAID-ről kezdőknek - 1.rész
A RAID-ről kezdőknek - 2. rész
A RAID-ről kezdőknek - 3. rész
ezeket hol találom?
2db 250gb lesz raid0-ban. Milyen kiosztási egységet ajánlatok?
Felhasználás : Játék, képszerkesztés, netezés, netes adatmunka.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7105) brd válasza Zotya984 (#7104) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem tudod/akarod letesztelni magadnak, hogy melyik a legjobb, akkor a 64k-st érdemes választani. (Sokkal gyorsabb egyébként egyik felhasználási terület sem lesz, még talán játéknál a pályatöltések a leginkább, de te tudod.) A felhasználó törölte magát a logoutról, így a cikkei is az enyészeté lettek.

The only real valuable thing is intuition.

(#7106) Roachy


Roachy
senior tag

Üdv mindenkinek!
Van egy problémám amire nem nagyon találok megoldást.
Nem nagy baj, de rendkívül bosszantó.
Adott egy gép amiben van egy raid0 köteg a rendszernek és egyéb dolgoknak és egy raid1 kötet adat tárolásra.
Nos minden szépen össze is állt ahogy kell, azt leszámítva hogy a raid1 kötegnek, minden egyes bootolás után újra betűjelet kell adni. Amúgy minden megy rendesen,
látja a köteget, ír és olvas is róla gond nélkül, csak éppen indítás után nem látszik.
Ekkor disk management, új betűjel, és aztán már használható. Következő indításnál ugyanez... Még egyszer sem jegyezte meg.
Valaki tudna segíteni mi lehet a gond?
Köszönöm!
:R

(#7107) HUfantom válasza Roachy (#7106) üzenetére


HUfantom
őstag

Bosszantó hogy mindig valami megváltozik benne és a win újnak érzékeli.

Esetleg nem lehet hogy valahogy írásvédetté tetted a konfigfájlt.

Csak találgatok még életemben nem találkoztam ilyennel

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7108) Roachy válasza HUfantom (#7107) üzenetére


Roachy
senior tag

Teljesen új gép, első telepítése. Furcsa nagyon, mert a rápakolt adatok megmaradnak rajta, és a vincseszternek adott név is, csak a hozzá rendelt betűt felejti el. Amint adok neki, megjelenik az általam adott neve is...
Találtam egy-két külföldi topikot ahol másnak is ez volt a gondja, de érdemleges válasz sehol nem volt... Tehát nem teljesen egyedi a hiba.

(#7109) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Mivel a h61 nem támogat raid tömböt így 1 ilyennel bővítenék
2db sata2-es seagate 7200.12 lenne raid0-ban. Nincs lekorlátozva a raid0 tömb sebessége ezzel a vezérlővel?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7110) djculture válasza Zotya984 (#7109) üzenetére


djculture
félisten

Ez csak egy sata3-as bővitőkártya, nem tud raid-et ....

(#7111) HUfantom válasza Zotya984 (#7109) üzenetére


HUfantom
őstag

de mivel ez nem tud raidet :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7112) Zotya984 válasza djculture (#7110) üzenetére


Zotya984
senior tag

:W :W :W
ÁÁÁÁ Nemigaz.
Nem találok sata2 raid karit az apróban.

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7113) davidsz válasza Zotya984 (#7112) üzenetére


davidsz
őstag

Itt vannak

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#7114) Zotya984 válasza davidsz (#7113) üzenetére


Zotya984
senior tag

seep dragon 2-őt találtam. /2port/
meg találtam ebay.en ATA RAID Sil3132 3132 controller-t /2port/
Melyiket ajánljátok.????

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7115) brd válasza Zotya984 (#7114) üzenetére


brd
nagyúr

Raidre egyiket sem.

The only real valuable thing is intuition.

(#7117) Zotya984 válasza El Kebir (#7116) üzenetére


Zotya984
senior tag

Nos igen. Ezek 250Gb-os modellek nem pedig az 500gb -os változat.
Egyébként ezt találtam tök olcsón. :)
Raid-re miért nem jók ezek az olcsó karik? Az alaplapi intel sem jobbak nem?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7118) brd válasza Zotya984 (#7117) üzenetére


brd
nagyúr

RAID1-re azért nem, mert minek, a legtöbb OS tud software-eset, ezekkel a kártyákkal meg kb. ugyanaz a kettő, kivéve, hogy a kártyával a HDD SMART adatai nem látszódnak, ill. könnyebben megborul, RAID0-ra pedig azért nem, mert lassúak hozzá. A többi RAID-ről nem is érdemes beszélni, ott eleve úgy indul a használható kategória, hogy saját CPU és RAM a kártyán. Az alaplapi Intel egy fokkal jobb, ott a sebesség többnyire nem probléma, de a többi probléma ugyanúgy létezik.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7119) HUfantom válasza Zotya984 (#7117) üzenetére


HUfantom
őstag

És ki mondta hogy az alaplapi raidvezérlők alkalmasabbak raidre mint a kb 10-12ezres RAID kártyák. Azok a kártyák azért kerülnek annyiba mert csomó anyag kell bele, egy alaplapi vezérlőhöz képest. Abba ugye kell pár áramkör meg a chippet rá kell rakni az alaplapra és kész. Ahogy brb is mondja az igazi raid kártyák saját CPU RAMal kezdődnek ezért 100 fölött vannak és nem használják őket otthon. Datacenterekben meg egy jó vezérlőért 100 az nem pénz.
Én mondjuk a RAID 1 , 0 , 1+0 , 0+1 et még rá merek bízni egy olcsó raid kártyára mert még mindig inkább az csinálja mint a Windows.... :)
/ Bár mostanában az új win 2008as szerverek már egész jól elboldogulnak a raidekkel /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7120) brd válasza HUfantom (#7119) üzenetére


brd
nagyúr

De miért jobb, ha a kártya csinálja? Az ilyen olcsó kártyák lassúak, és még a driverrel is kell szórakozni (Winnél, ha az OS-t a tömre akarod telepíteni), ráadásul tényleg könnyebben borulnak, software RAID-et még nem láttam elfeküdni, ilyen fél HW-es szutykot meg számtalanszor (alaplapi Intel-t is). Igaz, RAID0-t nem tud az OS alá a Win, de annak amúgy sincs sok értelme, mert alig gyorsít rajta (és ebben a nevezett kártyák amúgy is lassúak, lemértem számtalan ilyen kártyával).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7121) Zotya984 válasza HUfantom (#7119) üzenetére


Zotya984
senior tag

Nekem oprendszer lesz rajta meg munkához képek. Csak mikor be kell olvasnia 2-3000 képet akkor rohadt lassú tud lenni. Egy ilyen ebay-es kínából küldött dolog akkor elég nekem?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7122) Zotya984 válasza brd (#7120) üzenetére


Zotya984
senior tag

Tehát a bővítőkártya kontra alaplapi intel RAID0-ban az inteles gyorsabb???

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7123) djculture


djculture
félisten

Hát én az alaplapi nvidia raid0-val bőven megvagyok elégedve, terhelés alatt sokkal jobbak a válaszidők.

(#7124) HUfantom válasza brd (#7120) üzenetére


HUfantom
őstag

Én csak a véleményemet írtam le amit tapasztaltam. Itt ugye az asztali felhasználásról beszélünk. Sajnos túl gyakran látom hogy elfeküdnek körülöttünk a Windowsok ezért mondom hogy inkább egy réteggel lejjebb csinálják a dolgot.
Most ugye nem arra gondolsz hogy a windows installnál kell egy USB-t bedugni és rádobni a drivert hogy a win meglássa a hardveres RAID 1 kötetet ?
Mondjuk lehet hogy feleslegesen vitázunk hiszen a RAID 1 esetén szinte mind1 hogy az oprendszer van a kártya csinálja...

RAID 0-t oprendszer alá ellenjavasoljuk mert ahogy írtad nem gyorsít rajta ellenben hiba esetén minden elveszik. Mondjuk kisméretű SSD-k más tészta...
/Ugye mondjuk 16 os SSD kevés Win 7 nek de 2DB 16GB SSD RAID 0 ban már 32GB arra már felfér/

De aki a boottimeot akar hajkurászni rakjon fel linuxot... vagy várja meg az új win 8ast...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7125) brd válasza HUfantom (#7124) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos túl gyakran látom hogy elfeküdnek körülöttünk a Windowsok ezért mondom hogy inkább egy réteggel lejjebb csinálják a dolgot.

Ezzel nem is lenne baj, csak az a réteg ne ilyen 5-10$-os szutyok legyen, mert az sokat nem segít. Egyébként a tapasztalataim alapján a Windowsnak ez a része kifejezetten jól sikerült.

De aki a boottimeot akar hajkurászni rakjon fel linuxot... vagy várja meg az új win 8ast...

Felesleges várakozni erre, mert a Windows igazából lassul, csak a HW-ek gyorsulása miatt tűnik úgy, hogy néha javulgat kicsit sebességben. ;) (Jó, néha tényleg javítanak valamin, de rögtön agyon is csapják valami erőforrászabáló megoldással, pl. a Win7 ugye a különböző *fetcheknek köszönhetően jóval gyorsabb kellene legyen ugyanolyan gépen, mint egy XP, a gyakorlatban a sok .net-es sz... felület miatt sokszor kb. annyira gyors, mint az XP, sőt, sokszor lassabb.)

Zotya984: Igen, az ilyen kártyáknál mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#7126) HUfantom válasza brd (#7125) üzenetére


HUfantom
őstag

Felesleges várakozni erre, mert a Windows igazából lassul, csak a HW-ek gyorsulása miatt tűnik úgy, hogy néha javulgat kicsit sebességben. (Jó, néha tényleg javítanak valamin, de rögtön agyon is csapják valami erőforrászabáló megoldással, pl. a Win7 ugye a különböző *fetcheknek köszönhetően jóval gyorsabb kellene legyen ugyanolyan gépen, mint egy XP, a gyakorlatban a sok .net-es sz... felület miatt sokszor kb. annyira gyors, mint az XP, sőt, sokszor lassabb.)
Hát pont tegnap vettem kollégának egy HTPC-t dual cerkával. Win 8as volt rajta a fejlesztői változat. Rákattintottunk a restartra 15 sec alatt már újra ott volt...

5-10$
Ezt épp nem olvastam mikor a linkekre kattintottam. Igen lehetőleg ne 2000 forintos szutykot vegyél........ Viszont egy picivel magasabb /5-10es / kategóriában már lehet egy egész normálisat venni. Apróban is vannak 15-20ezres kártyák 5-10 között

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7127) brd válasza HUfantom (#7126) üzenetére


brd
nagyúr

Hát pont tegnap vettem kollégának egy HTPC-t dual cerkával. Win 8as volt rajta a fejlesztői változat. Rákattintottunk a restartra 15 sec alatt már újra ott volt...

Majd 1 év múlva visszatérünk erre, ugyanezzel a Windows-zal, jó? ;) Egy frissen telepített, és megfelelően driverezett XP is pillanatok alatt indul ugyanazon a gépen.

Igen, az Adaptec/3ware/Promise (most hirtelen ezeket láttam a hirdetések között) már egész jó lehet, kivéve, ha sima PCI-os, mert az RAID0-ra megint felesleges, az elméleti 133MB/s-es korlát miatt. A PCI-e-s jó lehet, de egy több éves S-ATA kártya valószínűleg lassabb, mint egy mai alaplapi Intel(/AMD/Nvidia) vezérlő.
Egyébként kb. 1 évvel ezelőtt a max. 10e HUF-os kategóriában kb. 1 hétig kerestem olyan kártyát, amit érdemes (hozza a >200MB/s sebességet) megvenni egy SSD-hez (az alaplapi szutyok S-ATA vezérlő nem kezelte), és PCI-e-s. 1 db-ot találtam. Ez még csak nem is RAID volt.

The only real valuable thing is intuition.

(#7128) adm válasza Zotya984 (#7121) üzenetére


adm
őstag

én egy ilyen hba-val oldom meg a munkák archiválását. az új ára 60k+.
komoly gyártó, kipróbált konstrukció, egyszerű felépítés, itthon garis (és számlás), "könnyen" pótolható. ideális az archiváláshoz. két raid1 tömböm van rajta, kis utánajárással nem lehet hibázni vele.

a hp driver sokkal informatívabb, mint a gyári lsi...

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#7129) Zotya984 válasza adm (#7128) üzenetére


Zotya984
senior tag

Üdv
Köszönöm. De tényleg. Ez nagyon sokat segített. Lehet feladom a raid0 tervem. 1db PCI-E 1x -es csatim van. Akkor lapot kéne cserélni de azon már van raid szal szerintem ennyi. Itt marad talonban 2 seagate 250gb 7200.12 HDD.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7130) Zotya984


Zotya984
senior tag

Utolsó nekifutás.
EZ nagyon jó ugye? ;) vagy elmeg. 250/250 olvasás/írás kell. nemtöbb. DE AZ NAGYON MEGLEGYEN.
AZ JÓ?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7131) HUfantom válasza Zotya984 (#7130) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nézd az hogy ráírják hogy akkorát tud még nem azt jelenti hogy ki is lehet préselni belőle. Tudod ez olyan mint a 200 Wattos hangfalsettek amik 4000-be kerülnek

Itt egy test hozzá. Ha nem is értesz németül nézd meg a képeket illetve gondolom a winyokat megtalálod mivel készültek.
Mondjuk a PDFben a RAID 5 és RAID 10 nél megemelem a kalapom ha tudja 2 Sata csatlakozóval :Y :Y :Y
A teszt szerint 2008as winyokkal / Seagate ST3250410AS Barracuda 7200.10 250GB / tudott 100megát. Ha csak nincs valami eredendő baja akkor gyorsít majd a gépeden. De rendszert rá RAID 0 val nem tennék, mert nem fog gyorsítani semmit. Viszont ha burul akkor burul minden a RAID 0 miatt. Kiegészítésnek biztos nem rossz és akkor azon tarthatod a 3000 képet amikkel dolgozol.

Nem egy mai darab csak Vista matricája van. De majd jönnek akik találkoztak ezzel a kártyával és megmondják, mert nekem semmilyen tapasztalatom vele nincs.

Arra azonban figyelj hogy ha RAID 0 akkor kell időszakosan backup, mert az ördög nem alszik. A főnők sem szokta elfogadni hogy beszart a gép elveszett 2 hónap munkája...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7132) Jester01 válasza HUfantom (#7131) üzenetére


Jester01
veterán

Arra azonban figyelj hogy ha RAID 0 akkor kell időszakosan backup

Ugye backup mindig kell, mert a raid nem ahelyett van (mi van ha táp kinyírja az összes vinyót, leég a ház, betörők ellopják, stb.)

Jester

(#7133) djculture válasza HUfantom (#7131) üzenetére


djculture
félisten

"De rendszert rá RAID 0 val nem tennék, mert nem fog gyorsítani semmit."
Pont az ellenkezőjét tapasztalom.
Ha egy vinyón volt a rendszerem és elkezdtem tölteni 1,5 megával/sec + elindítottam egy 1080p-s hd filmet mellette meg ment egy átkódolási folyamat sokszor még az egér mozgása is darabos volt.
Most kétszer ennyi is röhögve megy de holnap szúrok be a kötetbe ha minden igaz még egy negyedik vinyót. Igaz én direkt válogatott kis sata vinyókat használok rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#7134) Zotya984


Zotya984
senior tag

Köszön mindenkinek az építő hozzászólásokat. Lebeszéltetek a RAID-ről.
Játékok alatt majdnem min1 a képeket kb 3000db azt meg ramdisc-ba feltolom és megvan a speed. 8gb rendszermemóriába van mit pakolni. :)

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7135) HUfantom válasza djculture (#7133) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát maguk a programok nem fognak gyorsabban tölteni indulni mert azok általában nem 1DB X ezer MBos fájlból állnak hanem X ezer pár kilobájtosból. Azon folyamatokon az SSD segít. Pl: a Windows indulása.

Hát ott elfogy a winyód sebessége azért akad az egered. 3 winyos Raid 0 és holnap már 4 winyos lesz ? Akkor majd backup, mert 4Xezed az esélyét hogy minden elveszítsél :)
Vagy 3 winyos RAID 5öd van ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7136) djculture válasza HUfantom (#7135) üzenetére


djculture
félisten

Raid 0 van 3db sata1 40 gigás seagate vinyóval. Még gondolkozok hogy milegyen ha megjön a negyedik:) Nemkell backupolni mert nincs rajtuk semmi csak a win meg a progikat is oda telepitem. Telepités gyorsasága is elég durva. 2db al volt ilyen 105mega/sec a seqvenciális a 4k meg 1,4 . Három esetén lett 180mega/sec a 4k meg 2,3.

[ Szerkesztve ]

(#7137) brd válasza Zotya984 (#7130) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, ez nagyon szar. Silicon Image. Win7 támogatás sehol, tehát valószínűleg a Vista támogatás sem sokat ér. :( Azt hiszem, pont ilyesmi (ilyen chippel rendelkezőt) kártyát próbáltam életre kelteni, ugyan működött, csak a Windows alatti management software-t nem lehetett életre kelteni (=ha időnként nem nézel be a kártya "BIOS"-ába, abból tudod csak meg, hogy gond van, hogy indításkor vagy látod, ha kiírja, hogy baj van, vagy ott meg is áll, vagy amikor már mind2 HDD meghalt).

The only real valuable thing is intuition.

(#7138) Zotya984 válasza brd (#7137) üzenetére


Zotya984
senior tag

ok
thx az infót.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#7139) djculture


djculture
félisten

Különben jól látható az intel hülyesége, régen a legnyavajább chipszetbe is volt raid.
Most már az olcsó chipsetbe az sincs, következő szériánál a kollégákkal fogadtunk mi nem lesz. Nagyon nyeregben vannak.

(#7140) Jester01 válasza djculture (#7139) üzenetére


Jester01
veterán

Nyilván rájöttek, hogy nem lehet tovább hülyíteni a népet azzal, hogy az raid. Tekintve, hogy úgyis szoftver raid ami driverből megy. Akkor meg inkább az operációs rendszerre kell hagyni.

Jester

(#7141) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Egy kérdés, most nézegettem az Intel kártyákat.
Láttam 50k alatt 8 porossat és 100k nál 16 ossat. :O

Most meg találtam egy ilyent:
[link]
Elárulnátok nekem, hogy ő mit csinál? Ha jól értem akkor e mellé még kell egy raid kártya.
(azt írja hogy a raid szinteket a mellette lévő kártya határozza me)
Viszont+24port , ha mellette van még egy 8 as akkor az 32 ?? :Y :Y :Y :R

Illetve a 8portos:
Ipon link
Intel link

Aztán a 16os :
Iponban
Ez is fenn van az intel oldalán.
Mondjuk ezt nem értem ha jól látom ezen 1 olyan csati van amiből a 8 ason 2... így csak 4 drive és nem 16.. vagy valamit rosszul értek ?

Mi a véleményetek róla ? Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#7142) djculture válasza Jester01 (#7140) üzenetére


djculture
félisten

Windows7 -el kipróbáltam. Ott kezdődött hogy dinamikus lemezt képes csak kezelni amiröl viszont nem lehet bootolni. A teljesítménye meg a felét se hozta az alaplapi szoftvereshez képest. Lehet linuxon oké lenne, de az nekem nem alternatíva amiatt hogy 99% szoftver amit használok csak win kompatibilis. ssd az igazi tudom, de drága meg több darab múlt már ki nálam. Nem bízok már bennük emiatt.
Úgy hogy nekem nagyon sokat segít ez az alaplapi szerinted szivatásos cucc, ellentétben a win7 lemezkezelőben megvalósítható hülyeséggel. Érezhetően jobban kezelhető a gép mint egy sima lemezröl. Processzor meg a memória kihasználtság se emelkedett számot tevően.

[ Szerkesztve ]

(#7143) Krix válasza HalasKYO (#7141) üzenetére


Krix
őstag

Ez a kártya egy port elosztó. Kb. úgy kell elképzelni mint egy hálózati switch-et. Igen, emellé kell egy kompatibilis raid kártya is.

(#7131) HUfantom
"Mondjuk a PDFben a RAID 5 és RAID 10 nél megemelem a kalapom ha tudja 2 Sata csatlakozóval"

Ha jól látom akkor támogat port multiplikátort, gondolom azzal együtt már megy. Persze a sebessége gondolom csapnivaló...

If it is not broken then don't fix it!

(#7144) HUfantom válasza Krix (#7143) üzenetére


HUfantom
őstag

Én azt láttam mikor felmentem az oldalra ott már csak RAID 0 és RAID 1 van írva

De biztos lehet másikkal összekötni de ahogy írod nem túl jó sebessége :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7145) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Sziasztok!
Adott egy gép, szoftveres RAID0-val, Win.7.el. Ha újratelepítjük a Win.-t, a RAID-tömb megnarad, vagy bukjuk? Előre is köszi a válaszokat. :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#7146) brd válasza OldJohnny66 (#7145) üzenetére


brd
nagyúr

Importálható az új OS alá.

The only real valuable thing is intuition.

(#7147) OldJohnny66 válasza brd (#7146) üzenetére


OldJohnny66
tag

Köszönöm.
Felmerült még egy kérdés, (mert változott a helyzet, a gép már el sem indul, tehát valami megadta magát) tehát egy másik platformba áthelyezhető? Konkrétan egy 775-ös konfigban volt, és átrakhatjuk-e az enyémbe, (I7) ?

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#7148) Jester01 válasza OldJohnny66 (#7147) üzenetére


Jester01
veterán

Át. Ez az (egyik) előnye a szoftveres raidnek.

Jester

(#7149) OldJohnny66 válasza Jester01 (#7148) üzenetére


OldJohnny66
tag

Ez nagyon pozitív, köszi!
Más: Ha esetleg én is RAID-ben gondolkoznék, akkor a szoftveres lenne a jobb, vagy az alaplapi?
Ez a vezérlő van rajta:

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#7150) brd válasza OldJohnny66 (#7149) üzenetére


brd
nagyúr

Az már egész normális vezérlő, de ha RAID0, vagy 1 lenne csak, akkor én maradnék a software-esnél (ill. ha RAID0-ról bootolnál, és Win az OS, akkor marad a Marvell).

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.