Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) gergelyv


gergelyv
csendes tag

Bocs, hogy erőltetem ezt. Szerintetek ma használt 50-es Samsung C7000-es plazmát venni értelmes dolog 160e körül? :) Állítólag csak 2 éve vették. Meg tudom nézni, bár nem vagyok egy nagy szaki. NIncs doboza, a szállítás kihívás lehet.

Ha nézem, hogy különböztetek meg egy ghostot egy eseteges rendes beégéstől? Arra gondoltam, megkérem a tulajt, hogy futtassa a tévén a "szellemtelenítőt" (bocs, nem jut eszembe a terminus technicus :) ), mielőtt jövök megnézni. Ezen kívül? Ha jól sejtem, a tulaj tv-műsort néz vele főleg, nem egy filmes típus.

Az alternatívák:

1. Fél évig használt 51-es f5000, másfél év garival, 130e.
2. Esetleg LG 50PB660V újonnan.
3. Esetleg halasztom a vásárlást, bár így könnyen lehet, soha nem lesz többé plazmám.
(nagyon zárójelben: 4. Árulnak még 8. generációs 50-es Kurót 200-ért valahol, de az sok szempontból nagyon fapad lesz. gondolom. A feleségem kinyírna, hogy még hangszorója sincs... Amúgy ma ez milyen vétel, feltételezve, hogy jó állapotban van?)

Az F5000 miben tudhat esetleg többet a C7000-nél? Ha jól látom, a C7000 a maga idejében jóval magasabb kategória volt, máig is csomó mindent tud, amit az F5000 nem (3D, smart funkciók, kevésbé tükrös). Fordítva nem tudom, milyen a helyzet.

(#70152) Norbi 72 válasza gergelyv (#70151) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az 1-esre szavazok.A C7000-es hiába jobb,már 4 éves...necces.Az 50-es LG-t meg lehet,hogy elb..ták.A 60-as jobb lenne.

(#70153) panada válasza Dorian (#70150) üzenetére


panada
tag

Na igen, tehát ezért nem teljesen kerek a gyártó részéről sem a történet szerintem.

(#70154) gergelyv válasza Norbi 72 (#70152) üzenetére


gergelyv
csendes tag

Köszi. 4 éves, de azt mondja a tulaj, későn vette, és használatban csak 2 éve van a C7000. Az f5000 meg a világ végén van, nekem az mondjuk akkora szívás/költség (ha meg akarom nézni pld), mintha ugyanannyiba kerülne a kettő.

(#70155) Dorian válasza gergelyv (#70154) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem nem érdemes megvenni, főleg annyiért. Samu C és D sorozat közt elég nagy fejlődés történt, azóta is kb. azt a panelt nevezgeti át a Samsung.
F5000-et választanám.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70156) DM-Fan válasza panada (#70149) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Ez a kontraszt dolog érdekes azért, mert kalibrálás után (sötét környezetben) 50 körüli a megfelelő kontraszt érték (legalábbis a mérés szerint), 3D-nél meg konkrétan 100 (persze ott nincsenek logók, meg állandó helyen lévő kijelzések, amik ghostot okozhatnak)."

Nincs ebben semmi érdekes, a 3D-nél egy sötétebb anyagú szemüvegen is át kell lőni a képet. De egyébként halkan jegyzem meg, hogy 2D-nél sem kell 50-es és 3D-nél sem kell 100-as kontraszt, kalibrált állapotban sem. Nálam pl. 46-ban állt meg a kontraszt 2D-ben tökéletesnek.

"Ebből számomra az következik, hogy a kontraszt bizony 50 körül és fölött van jó beállításnál, azaz a színek, fényerő, stb. stb. akkor optimálisak. Így ha lejjebb vesszük (pl. a logók miatt), akkor a kép "tökéletes" beállítását is rontjuk vele, csak hogy ne legyen (vagy kevésbé legyen) ghost."

Ez eleve nem igaz, mivel kalibrálni többféle kontraszt értékhez lehet (és kell is), annak foka alapvetően nem determinálja, hogy nem lesz színhű a képed. Csinálni kell nappali és esti profilt is, nincs ilyen, hogy 50 vagy afölötti kontraszthoz "kell" kalibrálni. Sötét szobában az 50 fölötti kontraszt kiveri a szemed, elviselhetetlen.

"Egyébként nagy (lég)térben van a TV, így nem érzékelem, hogy melegedne, vagy fűtene (persze, ha megfognám, akkor kiderülne)."

Ideje lenne, mielőtt elfűtöd az elektronikát, mert 80-as kontraszton azért nem érzi jól magát, ez egész biztos, ahogy a bejáratós panel sem! Nagyon nem.

"(Azt csak megjegyzem, hogy a használati utasításban pl. nem emlékszem, hogy lett volna olyan, hogy a kontrasztot lejjebb kell venni, amíg bejáratós a TV, vagy pl. ne tessék használni a gyárilag hangolt dinamikus névre hallgató képbeállítást, mert az ilyen meg olyan ghostot eredményez.)"

Megjegyzem, azt se írják bele, hogy ne lőjj a panelre légpuskával. Jó, értem, hogy mire gondolsz, de ahogy az autóknál is íratlan ökölszabály a bejáratás és az első olaj idő előtti cseréje, úgy a TV, hangsugárzó, stb. bejáratása is ismert. A tartós képelemek kerülésére viszont felhívja a figyelmed a használati és minimális logikával az is összerakható, hogy ha jobban izzítod a panelt, akkor az amúgy kerülendőnek titulált tartós képelem is jobban izzik és durvább nyomot hagy.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#70157) rappit4


rappit4
őstag

Üdv emberek! Újra visszatértem eme topikba, mert elromlott édesanyámék pv7-es tv-je és újat terveznek vásárolni. Ha emlékeztek, nekem még egy UT50-esem van (eddig nagyon boldogan használom, még mindig gyönyörű a képe). A kérdésem az lenne, hogy most milyen Panasonic plazmák vannak a piacon? Nézegettem, de ST60-at nem nagyon lehet már kapni üzletekben. Méretben valahol 55" körül nézelődök, mivel elég nagy a nézési távolság és azért jó lenne a 1080p-t is élvezni. Nem tudjátok, hogy esetleg találok-e még valahol 55-ös ST60-at? Vagy van valami alternatíva most a piacon? Vagy esetleg még az is lehetőség, hogy megvárom a következő szériát (már ha jön). Előre is köszi a válaszokat!

(#70158) Alex91 válasza rappit4 (#70157) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy van valami alternatíva most a piacon?

Csak az van, valami jo kis LCD... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#70159) rappit4 válasza Alex91 (#70158) üzenetére


rappit4
őstag

Ja vagy valami lettévé is jó lenne ami keveset fogyaszt százon... :DDD :DDD

(#70160) Alex91 válasza rappit4 (#70159) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, nevetsz most rajta, de majd felvilagositanak itt :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#70161) Dexar007 válasza rappit4 (#70159) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem keress ra arra guglival,hogy ,, Panasonic plasma". Elso tiz talalatban talalni fogsz majd valami erdekeset. ;]

Give me your cum,bull!

(#70162) rappit4 válasza Dexar007 (#70161) üzenetére


rappit4
őstag

Na ez most egy kicsit mélyen érintett. Azt hittem, hogy ezek még csak pletykák, hogy nem lesz többé plazma meg az ilyenek.... :( Akkor lehet jobban járunk, ha megjavíttatjuk a pv7-et...

(#70163) hunspikey válasza panada (#70149) üzenetére


hunspikey
őstag

Attól is függ ám, hogy mi történik valóságban a kontraszt csúszka 50 feletti részénél, hogy hogyan áll a panel drive opció. Sötét drive-al 50 felett SEMMI nem történik, azaz 50= 100 akár - míg közép drive esetén már olyan 60-65 ig világosodik, világos panel drive esetén meg még tud egy kicsit feljebb menni amennyiben tolod a kontrasztot. Más kérdés, hogy hulla szar a gradációs görbe high panel drive esetén...

edit: közép drive 48-as értéke = sötét drive 50-es értékével - tehát DM nálad ami 46 közép panelnél (ha jól emlékszem így nézed - de majd kijavítasz ha netán nem) az kvázi egyenlő egy egészséges 48 körüli kontraszttal sötét drive esetére. Ami ugye majdnem a maximum a sötét drive-nál - tehát nincs azzal semmi baj, ha ő 100-ra teszi. Közép drive esetén ne rakja 100-ra- csak max 55-re.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70164) Dorian válasza rappit4 (#70162) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy nem, mert őrült összegeket szokta kérni javításért, tekintve, hogy általában nem lehet, csak komplett részegységek cseréjével. Vadássz gyorsan a boltok még meglévő kínálatából, vagy használt 1-2 éves plazmákból, ami vásárlás előtt tesztképekkel szemrevételezhető.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70165) BBéci válasza DM-Fan (#70156) üzenetére


BBéci
titán

"azt se írják bele, hogy ne lőjj a panelre légpuskával"
Az elmúlt éjjel azt álmodtam, hogy véletlenül rálőttem a tévémre légpuskával. Annyira felzaklatott, hogy - szerencsére - felébredtem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70166) rappit4 válasza Dorian (#70164) üzenetére


rappit4
őstag

Oké! Köszi!

(#70167) ZEN1TH válasza BBéci (#70165) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Elég beteg álom :D Ment valami a TV-n? :)

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#70168) bucsher válasza BBéci (#70165) üzenetére


bucsher
őstag

pixeleket azért átnézted reggel? megvan mind? :DDD

In the pipe - five by five!

(#70169) DM-Fan válasza BBéci (#70165) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, magadnak köszönheted: múltkor Te jöttél itt a nézési távolságból való sörétessel puffogtatással. :D

Get Moded!

(#70170) Gyulus76 válasza DM-Fan (#70169) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Nekem is pont ez jutott eszembe. :D

Tiszta agykontroll! :D

(#70171) BBéci válasza DM-Fan (#70169) üzenetére


BBéci
titán

Sörétesem nincs, viszont légpuskával és légpisztollyal mostanában is szoktam lövöldözni. Korábban 15 évig sportlövőként pufogtattam lőtereken, mindenféle maroklőfegyverrel.

(#70167) ZEN1TH
Nem ellenőriztam, hogy van-e benne lőszer és elsütöttem, mert nem akartam, hogy feszüljön a rugója. Ilyen a valóságban nem fordulhat velem elő. Inkább háromszor ellenőrzöm, mint egyszer sem.

(#70168) bucsher
Azt elmulasztottam, ma nem kapcsoltam be a tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70172) Magnat válasza BBéci (#70171) üzenetére


Magnat
veterán

Én is szoktam lőni és visszatérő álmom, h megtámadnak és elcsetten a pisztoly amivel önvédekezni akarok :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70173) Dorian válasza Magnat (#70172) üzenetére


Dorian
félisten

Ez amolyan sportból eredő öngerjeszett teljesen felesleges para. Amikor jártam üti-rugi edzésre, álmodtam néha, hogy megtámadnak és hiába próbálok akármit, nincs erő az ütéseimben, rúgásaimban ;]
Mióta meg nem járok még sosem álmodtam, hogy vki megtámadott volna.
Tehát konklúzió: Béci túl sokat foglalkozik a tévéjével ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70174) panada válasza DM-Fan (#70156) üzenetére


panada
tag

A légpuskán túl a végtelenségig lehetne sorolni azokat az életszerűtlen dolgokat, hogy mire nem való egy TV, vagy mit ne csináljunk vele. Ugyanakkor a gyári képbeállítások kontrasztjai mindenkinél azonosak (dinamikus 100; normál 50; mozi 70; THX 60; THX bright 100). Nincs olyan leírás, vagy megjegyzés a használatiban, hogy valamelyik gyári beállítást ne használjuk az első x órában, vagy egyáltalán ne. A logó tartós megjelenítését szerintem nem meríti ki kb. 15 meccs nézése azok viszonylag rövid időtartama és a köztes szünet miatt, pláne ha a meccsek között más beállítással más tartalom is órákig megy (filmek), és ez az egész nem napok, hanem hetek alatt játszódik le. Mégis bekövetkezik (bekövetkezhet), de ez van. Mivel ez egy szakmai fórum, én a magam részéről – megfogadva az itteni tanácsokat is – lejjebb vettem a kontrasztot már két hete, ill. más beállításokat használok, de ez szerintem túlmutat egy átlagos felhasználón, aki „csak” vesz egy plazmát, és még esetleg arra is veszi a fáradtságot, hogy a használatit végigolvassa (ilyen is egyre kevesebb van), és nem kutat további ismeretlen információk után, hogy van e még valami, amit ne, vagy máshogy csináljon.

OFF-OFF
Az autó bejáratása nem íratlan szabály, korábban a soron kívüli első szerviz benne volt a használatiban, ill. volt jelölt helye a szervizkönyvben is, az első x km-re (korábban még akár 10.000, mostanában már csak 1000-2000) vonatkozó megjegyzésekkel: ne pörgessük y fordulat fölé, kerüljük a hirtelen kigyorsításokat, ill. a tartós, állandó fordulaton járatást. De az évek (évtizedek) előrehaladtával egyre kevesebb a megkötés, ma már az első olajcsere is kezd kikerülni ebből a körből és ez a 4-5-7 éves gyári garanciát sem érinti, sőt erre fel is hívják a figyelmet a márkakereskedésben és a márkaszervizben is. Nem vagyok autószerelő (sem), és ha a technológia ugrásszerűen fejlődik, nem feltétlenül akarok mindenhez érteni és nem bírálom felül ezeket a mondásokat a 10-15 évvel korábbi használatiban leírtak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#70175) Dorian válasza panada (#70174) üzenetére


Dorian
félisten

De mit akarsz ezzel mondani?
Tök mindegy, hogyan szed össze beégést az ember, az úgysem lesz garanciális ok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70176) panada válasza Dorian (#70175) üzenetére


panada
tag

Csak annyit, hogy a kontraszttal kapcsolatos beállítások nem annyira triviálisak szerintem, hogy azt mindenkinek tudnia kell (pl. ne lőjük le a TV-t).

[ Szerkesztve ]

(#70177) Dorian válasza panada (#70176) üzenetére


Dorian
félisten

Ez így van. Mások mellett a plazma végét is az okozta, hogy az átlagjúzer, akiből a legtöbb van, nem akar ilyesmivel foglalkozni és cserében bőven jó neki egy azonos árú LCD képminősége.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70178) Gyulus76 válasza panada (#70174) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Csak halkan jegyzem meg, hogy ha a logós tévéadásoknál lejjebb veszed a kontrasztot, az segít megelőzni a további ghostokat, viszont ha teljes képernyős változó tartalomnál is alacsony a kontraszt, akkor tovább tart, míg kimossa a meglévő ghostot. DVD/BD esetén ezért én inkább magasabb kontrasztot tartanék célravezetőnek. Nyilván a fehérmosás se véletlenül olyan amilyen. :)

(#70179) panada válasza Gyulus76 (#70178) üzenetére


panada
tag

Igen, köszi, erre én is gondoltam. Csak a DVD/BR este (vagy besötétítve) megy, így nem feltétlenül akarom sokkal magasabbra venni a kontrasztot, mert túl világos lesz. (Amúgy 3D-s filmek nézése van tervbe véve, azok meg magasabb kontraszton mennek.)

[ Szerkesztve ]

(#70180) Dudee válasza panada (#70174) üzenetére


Dudee
senior tag

Azért szerintem az utóbbi pár évben igenis úgy alakult a piac, hogy a felsőbb kategóriás panákat azok vették, akik vmit értenek, vagy próbálnak érteni hozzá. Különben minek tették volna bele a promóba is a kalibrálhatóság lehetőségét. Nem Mari nénit célozták meg ezekkel, hanem azokat, akiknek kiemelten fontos a képminőség. Ők meg azért tudják miről szól a plazma. Csak ez a réteg elég vékony, nem tartja el a businesst. Az autós hasonlat szerintem úgy állja meg a helyét, ha Ferrariról beszélünk. Egy ilyen autó tulaja is tudja, hogy mire nem való, de gondolom nem irják le a manualban, hogy ne azzal járjon a sarki boltba :)

[ Szerkesztve ]

(#70181) johnny111


johnny111
csendes tag

Kérdésem, hogy miben különbözhet az UK 42ST60B modell az itthon árulthoz képest?
Itthon is alkalmas DVB-C és T vételre? Gondolom ebben nincs különbség?
Egy UK-ban vásárolt kitöltött garancia füzet itthon is érvényes lehet?
Érdemes ilyen használtban gondolkodni?

(#70182) panada válasza Dudee (#70180) üzenetére


panada
tag

Valahol azt olvastam, hogy az LCD/LED TV-k előállítása sokkal költséghatékonyabban megy, azaz a gyártó (elsősorban Samsung és LG, akik erősen befolyásolják a piacot a tömegeknél, azaz a nagyobb volumennél) többet keres ilyen TV-k előállításán, ill. nagyobb árréssel tudja eladni ezeket a készülékeket, mint a plazmát, aminek költségesebb az előállítása, de túl nagy árrést meg nem tehet rá, mert végképp eladhatatlanná vált volna. Persze, ez lehet öngerjesztő folyamat is, hogy a plazmát a magasabb árcímke miatt kevesebben vették, így még költségesebb lett az előállítása...

(#70183) StLui válasza Dorian (#70177) üzenetére


StLui
veterán

Egyébként teljesen irreális elvárások is ezek. Autót amióta létezik autó mindíg szervizeltetni kellett, tévét pedig amióta létezik tévé, soha nem kellett. Egyszerűen bekapcsolta a felhasználó és használta.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#70184) ddt500hu válasza panada (#70176) üzenetére


ddt500hu
veterán

Egyetértek. Szerintem a felhasználók 95% azt se tudja mi az a kontraszt és hogy azt lehet állítani.

(#70185) DM-Fan válasza panada (#70174) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A plazma mindig is rétegtermék volt, ahogy mondjuk az SACD-lejátszó vagy a projektoros TV, ennek megfelelően vannak is dolgai, amire oda kell figyelni, ha azt szeretnéd, hogy a maximumot nyújtsa. Be lehet állítani tömegcuccnak, de valójában sosem volt az. Szerintem szinte minden termékkel kapcsolatban tudnánk olyan dolgot mondani, amit nem írnak bele az adott eszköz használati utasításába, pedig adott esetben rontja a termék hatásfokát, rövidíti a várható élettartamot.

A plazma gyári beállításainak használatával alapvetően nem teszel kárt a termékben, nézheted Te dinamikus képmódban a TV-t, nem lesz különösebb baja. Ha logó is van az így nézett képen, az be fog égni, de erre meg felhívja a figyelmed. Hogy mi minősül tartósan állandó képelemnek? Ezt pontosan azért nem írja bele, mert ez nagyon sok tényezős: mennyire áttetsző a logó, milyen színű, milyen kontrasztérték mellett van kinn. A rövid megszakítások pedig egy idő után nem elegendőek, mert a hatás kumulálódik. Egyébként hozzátesztem, hogy a beégett panelű plazma nem is minősül hibás terméknek a szerviz vagy a gyártó szempontjából sem, mivel ez a technológia velejárója, ha valaki szélsőségesen használja a TV-t. Márpedig a dinamikus képmód csak annak nem szélsőségek, akinek komoly gondjai vannak a látásával, vagy nagyon nincs tisztában azzal, hogy egy nézett képnek milyennek is kellene lennie.

Ezek mind olyan dolgok, amiket ki kell tapasztalni, oda kell figyelni, ez a technológia ilyen, mint minden high-end cucc: nincs automatizmus, nemcsak annyi, hogy bedugod, oszt megy, ezzel foglalkozni kell. Cserébe olyat nyújt, amiről a konkurens technológiák csak álmodhatnak. Ezt sokan nem tudják elfogadni, nekik nem való a plazma. Szerintem.

Attól, hogy az autókkal kapcsolatban nem írják bele a gépkönyvbe, amit korábban, az nem jelenti azt, hogy nem kéne megcsinálni, ha tudatos vagy. Azért a fizika sem sokat változott abban a 10 évben, amiben az autógyártók hozzáállása és a használatik viszont igen. Korábban egy music centerhez is 400 oldalas gépkönyvet kaptál, most meg van egy egy lapos quick start guide, a többit meg majd kitalálod, vagy lefórumozod.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#70186) panada válasza DM-Fan (#70185) üzenetére


panada
tag

Egyetértek ezekkel a megállapításokkal.

Annyit teszek hozzá a saját példámból kiindulva, hogy 2004-ben, amikor az első plazmát vettem (akkor még ha jól emlékszem, nem is nagyon volt más technológia 42"-ban) nem néztem utána ilyen részleteknek a neten, talán nem is voltak még ilyen lehetőségek, fórumok (nem is volt annyi tapasztalat még a plazma indulásakor). A ghost-ot, mint velejáró tényezőt elfogadtam, tudtam vele együtt élni. 2008-ban, amikor a második plazmát vettem, továbbra sem kezdtem akkor talán már létező fórumokat böngészni, ez a fajta (néha túlzott) információáramlás az elmúlt években terjedt el ennyire. A ghost továbbra is létező jelenség volt, nem volt vele gondom. Most pedig (2-3 hónapja) csak azért akadtam erre a fórumra, mert bizonyos pana plazmák típusára kerestem rá, teszteket, véleményeket olvasni, és bejött ez az oldal is, így itt is sokat olvasgattam, de természetesen nem az egészet.

A hangrendszernél (hangfalaknál) felhívták vásárláskor a figyelmemet a bejáratásra. A TV-nél soha. (Pedig azokat sem hipermarketekben vagy virágboltban vettem, anélkül hogy bárkit is meg akarnék bántani.)

[ Szerkesztve ]

(#70187) Gyulus76 válasza panada (#70186) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Én az előző plazmát 2007-ben vettem. Előtte alaposan tájékozódtam. Azt is akkor döntöttem el, hogy nekem plazma kell. Fórumok akkor már javában voltak.

A tévét megvettem, odafigyeltem a bejáratásra, ghosttal soha semmi gondom nem volt.

Most egy GT60-ra váltottam. Erre is nagyon odafigyeltem, de mégis összejött egy tartós ghost, amit csak több száz üzemórával sikerült száműzni.

A NeoPDP plazma a hozzáértő szemek számára alapvetően sokkal szebb képet ad, mint a korábbi panelek. Van pár zavaró betegsége viszont, amikkel cserébe együtt kell tudni élni. Ilyen a foszfor lag, a line bleed, a poszterizáció és a ghostra való erősebb hajlam is.

Általánosságban nézve nagyon elégedett vagyok a tévével, de lenne még hová fejlődni.

Röviden csak annyit akartam ezzel mondani, hogy ne aggódj! El fog múlni a ghostod, csak kicsit jobban oda kell rá figyelni. Ez van.

(#70188) István 67


István 67
tag

Sziasztok!Lesz egy eladó 50gt60 , nem birom a villogást megszokni.Egyébként kifogástalan 4 hónapos pixelhibamentes felrakom a hardverapróra ha valakit érdekel,irjon.

(#70189) modflow válasza István 67 (#70188) üzenetére


modflow
veterán

Milyen villogást?

(#70190) modflow


modflow
veterán

Mint írtam pár napja, villámcsapás miatt megfeküdt a P50GT50-em.

Ha nem tudják megjavítani, akkor milyen TV-t javasolnátok helyette, ami min. ugyan olyan minőséget nyújt, mint ez volt?

A kárszakértő, még mindig nem jött. :( (Ez a 2. nap)

[ Szerkesztve ]

(#70191) Dexar007 válasza modflow (#70190) üzenetére


Dexar007
veterán

GT50,GT60,VT60,ZT60

Tobb mint valoszinu,hogy egyikbol sem fogsz mar talalni.

Give me your cum,bull!

(#70192) modflow válasza Dexar007 (#70191) üzenetére


modflow
veterán

De akkor miért olyat javasolsz, amit úgy se tudok venni???

(#70193) Gabor970 válasza modflow (#70189) üzenetére


Gabor970
addikt

úgy kérdezed, mintha nem lenne tiszta mindenkinek, hogy az emberek egy kis részét zavarja a plazma televiziók villódzása. Ő sajna ezek közé tartozik. Örüljünk, hogy van egy eladó 50GT60!

Ez tényleg vicces, aztán beirod, hogy tévét keresel... Hát vedd meg, és meg van oldva a problémád.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70194) Dexar007 válasza modflow (#70192) üzenetére


Dexar007
veterán

Te mondtad,hogy minimum ugyanolyan szeretnel. Ezek mind ugyanolyanok,de mar nem igen fogsz talalni,csak szerencsevel.

Give me your cum,bull!

(#70195) modflow válasza Dexar007 (#70194) üzenetére


modflow
veterán

És a jelenleg boltban kaphatók közül esetleg van hasonló?

(#70196) Dorian


Dorian
félisten

Hűba... Olyant villámlott itt valahol közvetlen közelben, majd besz...tam. Gyorsan kitéptem a falból minden tápkábelt :Y

modflow:
Nincs. Használd ki, hogy épp van eladó alig használt példány.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70197) Chrys_ válasza Dexar007 (#70194) üzenetére


Chrys_
addikt

Itt még azért vannak bőven készülékek, és szerintem több üzlet is szállít EU-n belül. Talán még postával együtt is megéri némelyik, ennek nem néztem utána.

(#70198) modflow válasza Chrys_ (#70197) üzenetére


modflow
veterán

Bakker, ott a P50GT50 400ezer felett van jól látom?

(#70199) liszi70 válasza Dorian (#70196) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Gyorsan kitéptem a falból minden tápkábelt"

Ne csak a tápkábelt. A netkábeleket is húzd ki!

(#70200) Dorian válasza liszi70 (#70199) üzenetére


Dorian
félisten

Jólvan, jólvan, már itt se vagyok :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.