Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) Szemikee válasza Gergőke88 (#51350) üzenetére


Szemikee
tag

Még nem gondolkoztam ilyenen.
A számítógép a legjobb média lejátszó.....
Nem is értem miért jó az...?

Köszönöm a korrekt hozzáállást!

(#51352) Gergőke88 válasza Szemikee (#51351) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha utanaolvasol akkor rajosz, hogy ez nagyon nem igy van.
De ez itt off.

(#51353) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Hülye kérdésem lenne. TV-n van Optical Audio OUT. MKV-t lejátszik. Ha MKV-ban van 5.1 hang és optikai kábelen rákötöm az Optical Audio IN-n a házimozira. Akkor elvileg 5.1-ben nézhetem?

(#51354) MasterMark válasza Nyirike (#51353) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#51355) bluobluo75 válasza DömperDönci (#51340) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ez a DVB-T gondolom nállad is meg van, ezzel tudol HD adást is fogni, vagy kell még valami hozzá?
Sajnos a UPC Direct+ -al nem lehet semmilyet, nem HD a beltéri :(

(#51356) erdoke válasza Nyirike (#51353) üzenetére


erdoke
titán

A hang jó lesz, de a kép valószínűleg nem. Melyik a fontosabb? Egy jó médialejátszó beszerzése javallott.

(#51341) M_AND_Ms
Természetesen támogatom a durva helyesírási hibák javítását, de azt nem hiszem, hogy a "különb" a "külön" fokozása lenne. :N Annál is inkább, mert a külön nem melléknév, a különb viszont (fokozatlan formában, azaz szótőként) az, bár értelmesen nem fokozható.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#51357) Neszójábe válasza Szemikee (#51351) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Mi foglalja a 2 hdmi foglalatot?

Peace

(#51358) NdF


NdF
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy van saját topic-ja, de nem igazán pörög, viszont itt több fórumtársnak is van med8er x600-as média lejátszója. A segítségeteket kérném, mivel a Transmission Web Interface-en a preferencess menüben szerettem volna az alapértelmezettől eltérő mappát megadni, viszont sikerült kitörölnöm a teljes elérési címet, aminek az lett a következménye, hogy semmit sem tudok letölteni (read only file system). Gondolom a saját memóriájába akarja tölteni vagy nem tudom. A kérésem az lenne, hogy be tudnátok másolni nekem a download to: -nál lévő elérési utat? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#51359) erdoke válasza NdF (#51358) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem elég jól pörög a topikja, itt viszont legalább OFF-ba illene tenni.

A legjobb aláírás a héten

(#51360) oncsi válasza Neszójábe (#51229) üzenetére


oncsi
őstag

Igen, valami ilyesmire gondoltam.
Nem szeretnék az EPG kényelméről lemondani, tehát a tv venne fel, de kell amit közben nézünk is.
Tehát a cél egy Viera linken vezérelhetö STB. Ami hdmi képet ad egy másik csatornáról, míg a tv felvesz a saját tunerjén keresztül.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#51361) M_AND_Ms válasza oncsi (#51360) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Fordítva akarsz a lóra ülni.
Neked egy rögzítős stb kell, ami felvesz, miközben azt nézel a tv-n, amit akarsz. (akár az stb-ről egy, már rögzített műsort)
Epg a boxokban is van.

Nem egyszerűbb?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51362) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Na tegnap megvolt a game test is az 55st60on.
Haver áthozta az Xbox360 készülékét rácsattintottuk és már folyt is a vér a tvből :D

Belőtte a Game mode-ot a tv-n és azt kell hogy mondjam észre sem vettem az input laggot. Pedig kb 15 éves CS 1.6 múltam van szóval tudom mi az a kemény FPS :) Persze a tv-n nem csz-tünk hanem ilyen ghost recon meg fifa 14 meg mortal kombat illetve in justice-t is toltuk.. GTA5 sem maradhatott ki.. számomra mind nagyon nagy élvezet volt..

1etlen problémát tapasztaltam ami nem tudom, hogy a TV vagy a gép hibája e, de nem tudtam úgy megjeleníteni az XBOXos menüt, hogy ne lógjon ki alul/felül a tv képernyőjén kb 2-3 centit. 16:9,valós/automatikus bármit lőttem neki nem ment összébb.. na mind1 annyira amúgy nem lényeg csak fura volt.

Valamint azt is észrevettem, hogy miután kb 1,5 órát gameltünk 1huzamba a tv kiírta, hogy játékidő 90 perc.. gondolom ezt a beégés miatt teszi, hogy ha esetleg sok lenne a statikus képi elem akkor lépjek már ki a menübe 5 percre hogy ne maradjon ott a health bar a tv felső részében :)

Szóval összességében nagyon elégedett vagyok, tökéletesen hozta azt a színvonalat mint amit vártam!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#51363) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van arra valamilyen egzakt módszer, hogy a VGA-val HDMI kábelen keresztül meghajtott Full HD TV-nek a szín mélységét, kontrasztját, fényerő egyéb beállításokat kalibrálni lehessen, vagy a legjobb ha a szememre hallgatok és az alapján próbálom beállítani?

Köszi

(#51364) kovadika válasza Pityke78 (#51363) üzenetére


kovadika
őstag

A legjobb módszer, ha szakembert keresel fel, aki megfelelő műszerrel végzi a kalibrálást.

(#51365) Pityke78 válasza kovadika (#51364) üzenetére


Pityke78
őstag

Ha lehet első körben megpróbálnám házilag, aztán ha nem lesz kielégítő az eredmény, akkor jöhet a szaki és a műszer.

Van leírás, hogy házilag miként lehet megoldani?

Köszi

(#51366) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Anyósék Samsung PS42B430P2WXXH plazmáján pár napja egy függőleges rózsaszíncsík jelent meg, ezmiez szerintetek?

F.K.T.

(#51367) Sifre válasza kicsi kecske (#51362) üzenetére


Sifre
senior tag

Nem kívánt képkilógás esetén kapcsold ki a túlpásztázást, ST50-en a képbeállítások -> további beállítások menüben van, ST60-on nem tudom.

(#51368) DM-Fan válasza kicsi kecske (#51362) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig van ott input-lag rendesen. A múltkoriban volt szerencsém egy ST60-hoz és hát bizony, éreztem a különbséget a G20-amhoz képest.

A kilógást a túlpásztázás okozza, ahogy előttem is írták. Kapcsold ki, semmi szükség rá, egyes SD TV-adóknál jöhet jól, ha a kép szélén láthatók kis fehér csíkok!

Get Moded!

(#51369) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Ezt nem értem. A TV közvetlen játsza le az MKV-t DLNA-val és csodás képe van. Ha Optical OUT-t használom TV-n annak mi köze a képhez?

(#51370) Ispy válasza Pityke78 (#51365) üzenetére


Ispy
veterán

Nem lehet házilag megcsinálni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51371) Hsanyika1 válasza psg5 (#51366) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdv!Itt tudnak segíteni [link]

(#51372) kovadika válasza Pityke78 (#51365) üzenetére


kovadika
őstag

Korábban már le lett írva, hogy "házilag" csak a fényerőt és a kontrasztot érdemes piszkálni. A színkezelést és fehéregyensúlyt, pedig lehetetlen szabad szemmel meghatározni, mert ahogy olvashatod az ST60-on például 60 csúszkát jelentenek. A neten fellelhető "optimális" beállítások sem sokat érnek, mert lehet hogy az egyik tévén az adott érték +8, a másikon -2-őn ad színhelyes képet.

[ Szerkesztve ]

(#51373) psg5 válasza Hsanyika1 (#51371) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, megyek.

F.K.T.

(#51374) Hsanyika1 válasza psg5 (#51373) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Maradj még!Majd kérünk infót ,hogy mi baja lett!köszönjük. :R

(#51375) DM-Fan válasza Nyirike (#51369) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért írták neked, hogy nem lesz jó a kép, mert a TV-k belső médialejátszói nem tudják a kadenciahelyes lejátszást, egyik sem.

Get Moded!

(#51376) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Sziasztok!
Aki Panasonic TV vásárlás előtt áll, mint pl. én is, azoknak van egy friss hírem. Tegnap voltam az Allee Panashopban, és éppen akkor kapták az infót, hogy hamarosan ( November ) 4 évre kiterjesztik a garanciális időt, és kb. December elején lehet némi árcsökkenés. :)

(#51377) mayday00 válasza mocsi24 (#51376) üzenetére


mayday00
őstag

Ez jó hír tényleg :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#51378) psg5 válasza mayday00 (#51377) üzenetére


psg5
veterán

Kivéve annak aki nemrég vette meg a tv-t...

F.K.T.

(#51379) DömperDönci válasza bluobluo75 (#51355) üzenetére


DömperDönci
csendes tag

Nem kell másik box. Saját tunerjével fogom. Szerencsésen egy beltéri hama antennával és 3méteres jófajta koaxszal stabilan 100% a jelerősség és a jelminőség egyaránt. Családi csomagot megvettem ráadásként, ahhoz megkaptam a kártyát + a conax modult. Csak 1-2 csatorna van ami érdekes számomra, de havi 2500-at megért a dolog. Előre kifizettem egyben az 1 évi díjat feltöltőkártyásan, így nem kell majd foglalkozni vele, nem lesz csekk vagy tranzakciós ktg. ráadásul kicsit olcsóbb is. Aztán egy év múlva ha akarom feltöltöm, ha nem hát nem. Én elégedett vagyok vele, szerintem ár-érték arányban a legjobb, de a 3 HD csatorna amúgy is ingyen lenne. Durván előjönnek a csatornák közötti képminőség eltérések, az M1-M2 páros mindent ver, nem csak hd-ben.

(#51380) st81 válasza mocsi24 (#51376) üzenetére


st81
tag

Akkor valószínűleg az akció keretén belül fogom megvenni a tv-t és nem várok jövő év elejéig.
A bemutatóteremben oly' hatalmas 50 coll otthon valahogy összement (kartonlappal szimulálva a tv méreteit). 3 méterre mégiscsak kellene az 55 v. 65 coll.

[ Szerkesztve ]

(#51381) mata89


mata89
csendes tag

ST60 tulajok! Mennyire gyakori pl egy rtl klubon nézett műsor után - ahol kb fél óránként reklám van - egy esetleges ghost :F Amennyire tudom a beégéstől már nem kell tartani ilyen esetekben.

(#51382) kleinguru válasza mata89 (#51381) üzenetére


kleinguru
addikt

Semennyire, egyáltalán nem volt még... :)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#51383) erdoke válasza mata89 (#51381) üzenetére


erdoke
titán

Számíts a ghostra, és ha hosszú távon sokat nézed, különösen magas fényerőn, akkor a beégés se lehetetlen.

A legjobb aláírás a héten

(#51384) spitzelhauer válasza kleinguru (#51382) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek megérné lecserélni egy Popcorn Hour A210-et egy Mede8er 600X3D-re? Nem lenne rossz a 3D lejátszás, ha már a TV-m is 3D-s, de ha nem az igazi a Mede8er akkor inkább nem váltanék.

(#51385) mayday00 válasza mata89 (#51381) üzenetére


mayday00
őstag

Ha tartósan retekklubbot nézel simán be lehet égetni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#51386) kovadika válasza spitzelhauer (#51384) üzenetére


kovadika
őstag

Elég jó lejátszó a Mede8er. Igazából csak a 3D-ben nyújt többet. Más nem tudja eldönteni, hogy ez neked mennyit ér. Ha kell a 3D, akkor sok választásod nincs.

[ Szerkesztve ]

(#51387) Gicz válasza mata89 (#51381) üzenetére


Gicz
addikt

milyen beállításokkal nézed?

(#51388) kleinguru válasza erdoke (#51383) üzenetére


kleinguru
addikt

János kalibrált beállításával használom, és egy X-faktor elég sokáig megy és semmi baja.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#51389) tomic válasza mata89 (#51381) üzenetére


tomic
addikt

Azt kell mondjam az idei ST60 a legkevésbé hajlamos a ghostra a tavalyi GT és ST-hez viszonyítva.
Egyszer nem vettem még észre,hogy ghostolna a tv pedig sokszor el is alszom használata közben.
De mint minden plazma be tud égni ezért nem árt vigyázni.

(#51390) bogabi válasza spitzelhauer (#51384) üzenetére


bogabi
senior tag

@spitzelhauer:

Szia! Nekem volt A300, és miután megvettem az ST60-at, lecseréltem MED600-ra a 3D miatt. Képminőségben nincs köztük különbség, a külsőben van. A Popi külsőleg is prémium volt, a MED ehhez képest olyan semmilyen. Akit ez nem zavar (engem nem, mivel alig látszik ki a plazma alól), az nyugodtan cseréljen. Egyébként eddig semmi problémám nincs vele, zajtalan (mivel passzív hűtésű), 3-as firmware-eljött saját Jukebox, ami szintén jól működik. Szépen visz eddig mindent (MKV-k, sima ill. 3DBD ISO-k, stb.). Nyugodtan cserélj.

@tomic:

Meg tudom erősíteni. A G20-asom elég érzékeny volt ilyen téren, mondjuk beégetni azt sem "tudtam", de a gyerek miatt a Minimax logó elég sokszor ott maradt egy időre. Az ST60-ason eddig még nem is láttam ghost-ot.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#51391) erdoke válasza kleinguru (#51388) üzenetére


erdoke
titán

Nem is ezt írtam. Nézd meg a hétvégi zikszfaktor mellett minden este a híradó-barátokközt-sorozat kombót, és szinte garantált, hogy gondjaid lesznek.
Teljesen átlagos magyar családi tévézést írtam le a fentiekkel. Sajnos.

A legjobb aláírás a héten

(#51392) kicsi kecske válasza Sifre (#51367) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi, rápróbálok majd!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#51393) psg5 válasza erdoke (#51391) üzenetére


psg5
veterán

Tényleg, ahogy halad az idő és öregszik a panel, a ghostolási "képesség" csökkenhet? Vagy annak nincs köze hozzá?

F.K.T.

(#51394) Szemikee válasza Neszójábe (#51357) üzenetére


Szemikee
tag

Konzol és UPC ami foglalja a két HDMI foglalatot.
Ha HDMI elosztót veszek, akkor romlik a minőség?

Iletve ha egy 7,5 méteres Hdmi kábellel kötöm a laptopom a tv-re akkor még élvezhető lesz a játék, vagy csúszni fog?

[ Szerkesztve ]

Köszönöm a korrekt hozzáállást!

(#51395) Gergőke88 válasza Szemikee (#51394) üzenetére


Gergőke88
addikt

nem fogod észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#51396) liszi70 válasza psg5 (#51393) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ahogy halad az idő és öregszik a panel, a ghostolási "képesség" csökkenhet?"

Persze, az új plazmapanel érzékenyebb a tartós képelemekre, egy "bejáratott" már kevésbé ghostol. De tényleg egyéni érzékenységtől is függ a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#51397) psg5 válasza liszi70 (#51396) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Én még mindig nyújtom, meg változóképelemekkel futtatom egy-egy kontrasztosabb logós tv-zés után, meg igazából titokban, heti egyszer kb fél órát fehérmosom is. Idáig ezek mindent kivittek.

F.K.T.

(#51398) M_AND_Ms válasza Szemikee (#51394) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Neked nem elosztó, hanem egy közösítő kell, amely mindig csak az egyik bemenetét teszi a kimenetére. Ezt egy kapcsolóval tudod váltani.
Én 10 méteres hdmi-vel kötöttem össze a pc-t a tv-vel játék céljára. Nincs semmi zavaró, jól működik.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51399) Szemikee válasza M_AND_Ms (#51398) üzenetére


Szemikee
tag

Köszönöm az infót mindenkinek.

Köszönöm a korrekt hozzáállást!

(#51400) salapp válasza liszi70 (#51343) üzenetére


salapp
addikt

Hát, igen, én is gondolkodtam ilyesmin, de pl. most is van használt Pio BDP-150 másik fórumon 28K-ért, még közel 3 év garival. És akkor lehet gyűjtögetni a kedvenceket BD-n, felkonvertálni a régi dvd-ket, de még SACD is mehet bele. És 1-2 fórumon vett 3D-BD-vel "túl lehet jutni" a 3D-szédületen, és utána marad egy tutti-frutti lejátszó a családban, bárhol is csapódjon le.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.