Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84201) Jahno válasza Mercutio_ (#84200) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerek párat, de itt a kurva anyját a ki nem szolgálásnak.

(#84202) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#84200) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megoldottam :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84203) Mercutio_ válasza Jahno (#84201) üzenetére


Mercutio_
félisten

Láttam a kígyózó sorokat a büfénél :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84204) Jahno válasza Mercutio_ (#84203) üzenetére


Jahno
őstag

Kértem két sört, míg csaj megfordult visszatoltam az egyik poharat üresen, hogy kéne még egy sör :C Nézett bambán, mondom mérd tele, fizetem heló :DD Felső emeleten meg csak lestek, mert senkinek nem volt söre, nekem meg kettő is. Igaz kb. dél óta iszom :C

(#84205) gorgo


gorgo
őstag

na, és How much is the fish?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84206) Mercutio_ válasza |AP| (#84186) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egész jó helyen voltál, elnézve a videót :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84207) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha valaki nem követi a bestbuy topicot:

K&F Concept fotós kiegészítők (szűrők, tisztító szettek, stb.) leárazva az alzán

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84208) |AP| válasza Mercutio_ (#84206) üzenetére


|AP|
veterán

feuerzone, hátul középen.
Lehetett volna még közelebb menni, mert akadt még hely, de fontosabb volt a mértani közép, meg hogy belássam az egész színpadképet :)

Sok videót néztem előtte, hogy mire lehet számítani, de még így is akadtak azért meglepetések. Brutál volt :)

(#84209) gorgo válasza |AP| (#84208) üzenetére


gorgo
őstag

virítsad azt a videót!! :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84210) Mercutio_ válasza |AP| (#84208) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fent a második szinten voltam, de amikor beindult a pirotechnika szó szerint mellbevágott a hőhullám, kemény lehetett a színpadon :Y Till hátán tuti valami hőpajzs volt, amikor a "pávatollas" lángvetőt használta :)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84211) |AP| válasza gorgo (#84209) üzenetére


|AP|
veterán

csak egy rövid szösszenet, szigorúan álló formátumban, hogy story-kompatibilis legyen :DDD

(#84212) Novics válasza gorgo (#84193) üzenetére


Novics
senior tag

Vagy ez, vagy el sem jutok. Akkor még nem volt szó újrázásról, és a jó ülőhelyek is gyorsan fogtak, ezért inkább megvettem, nem akartam másodpiacra várni, hogy hátha lesz majd. Aztán bejelentették a második napot, az ügyfélszolgálat meg azóta fogalmazza a választ a jegycserés kérdésemre.
Meg én ilyen rendes fasz vagyok, szívem szerint én is felálltam volna csápolni, de akkor 2 sor nem látott volna tőlem semmit, így inkább csak bólogattam, meg járt a lábam.

De ja, feleségem is mondta, hogy azért most nem kicsit irigykedik, szóval kénytelen leszek majd vele is elmenni egyszer, de akkor csakik álló, még ha nem is feuerzone, de akkor is.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#84213) .mf


.mf
veterán

Skacok, valakinek esetleg van Cetelem hitelkártyája? 220V-os kedvezményhez kéne... :B

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84214) cdl


cdl
senior tag

Valaki vezetés technikai tréningben otthon van?
Melyik ajánlott a sok közül? Ajándék lenne .

(#84215) gorgo


gorgo
őstag

Én meg olyat kérdeznék hogy klímából melyik márka ajánlott? Csak az ősök ek lenne, nincs különös igényük.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84216) cdl válasza gorgo (#84215) üzenetére


cdl
senior tag

Itt 3 Daikin Sensira ketyeg pár éve gondtalanul.

(#84217) rbalint88 válasza gorgo (#84215) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekunk a klimas Gree-t ajanlott. Amiota megvette a Daikin, azota rendben vannak es eddig tenyleg jo. Az appja kicsit nehezkes, de van taviranyito is hozza ugyebar :)
Anyukamnal a mi regi Panasonicunk van, arra se tudok rosszat mondani. Az meg regebbi annal, hogy wifis legyen, ha tudna azt is, tokeletes lenne.

(#84218) Mercutio_ válasza gorgo (#84215) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szaki szerint Syen és Polar is Gree átcimkézve, amiben daikin a kompresszor annál a szervíz se lehet gond.

Olyat vegyél ami wifis+ minél csendesebb a belső és külső egység. Éjszakai alvásnál sokat jelent és ha közel a szomszéd a külső egység miatt se fog problémázni.
Ha ősszel/tavasszal kiegészítő fűtésként is használják érdemes lehet tálcafűtéssel kérni a kiépítést, illetve olyat venni aminél van/kérhető.

+ Ha megoldható és nem drága érdemes H-tarifás áramot biztosítani. (Nyilván ki kell számolni mennyit használják, mennyi idő alatt terül meg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84219) Lassú Víz válasza gorgo (#84215) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézz utána a helyi városkép védelmi szabályoknak. Gondot jelenthet a kültéri egység elhelyezése, és ugye az alap, hogy nem csöpöghet a kondenzvíz másik nyakába.
Nekem Fujitsu van, és azon túlmenően, hogy néhány napi használatban lévő gomb a távirányító ajtóval fedett részére került, nincs vele bajom.

Még egy szempont, nézd meg, hogy mekkora a szabályzási tartománya a kompresszornak. Pl. míg az enyémnek 0,9-3,6 KW addig az akkoriban szembejövő Daikin klímák 1,3-3,6 kW között tudtak szabályozni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#84220) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok!
Virtuális 3D túra készítése témában érdeklődöm. Előzetes tájékozódásom során addig jutottam, hogy két részre bontható a feladat: Első a 3D fotók elkészítése, második azok virtuális túrába szerkesztése, ami magában foglalja a megjelenítést is.
Tanácsot kérnék abban, hogy milyen fényképező szoftvert használjak és milyen virtuális túra-készítő, megjelenítő platformra tegyem fel ezeket.
A fotózáskor az lenne a jó, ha egy normális árú, nem havidíjas, android telefonon elfutó alkalmazással tudnám elkészíteni a képeket.
A virtuális túra elkészítéséhez és publikálásához pedig egy normális árú, nem havidíjas, PC-n futó alkalmazás lenne a legjobb. Ezen YT video alapján a Kuula nevű platformot találtam, ami majdnem mindenben jó, csak a havidíjas konstrukció nem ideális nekem, mivel én ezt az egy projektet megcsinálom és annyi. Ebből bevételem egyáltalán nem lesz. Az ingyenes része meg eléggé le van butítva ahhoz, hogy használhatatlan legyen.

[ Szerkesztve ]

(#84221) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Campusra jön (vagy már ott van) valaki innen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84222) gorgo válasza Mercutio_ (#84221) üzenetére


gorgo
őstag

ha nem most mennénk nyaralni, még lehet le is néznék, egész korrekt a felhozatal. OMG Necropsia még él és fellép?! ?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84223) cdl válasza Mercutio_ (#84221) üzenetére


cdl
senior tag

Tegnap voltam.
Ha még nem vetted át a jegyed, semmiképpen ne este a fesztiválon próbáld.(1,5 óra volt tegnap)
A Parov Stelar nagyon jó volt, az Anima szintén.

(#84224) Mercutio_ válasza cdl (#84223) üzenetére


Mercutio_
félisten

1 órán belül ott vagyok, első utam a jegypénztár :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84225) Studi válasza Mercutio_ (#84221) üzenetére


Studi
addikt

Hazaértél anyaralásból? :))

(#84226) Jahno válasza Mercutio_ (#84221) üzenetére


Jahno
őstag

Negatív. Rábíztam a kölkökre, mi meg fotós csavarogtunk utána meg beültünk a Dürerbe sört inni és szokásos módon magas szintű koncepciót alkotni. Jó volt ma is:

(#84227) Mercutio_ válasza Studi (#84225) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyaralás az túlzás :B kis kirucc :)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84228) Mercutio_


Mercutio_
félisten

IC helyjeggyel utazni klíma és számozás nélküli kocsiban egy olyan vonaton ami 25 perc késéssel indul és emiatt Cegléden még 15 percet áll: Priceless 😂 :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84229) gorgo válasza Mercutio_ (#84228) üzenetére


gorgo
őstag

Volt ülőgelyed?
Mindenki dolgozzon keményebben, utol kell érnünk Romániát!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84230) Jahno válasza gorgo (#84229) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap reggel anyóst kórházba vitték, nem kap levegőt. Ügyeletes kórházban megszűnt a tüdőosztály, át kell vinni máshova. Reggel 9:30 előtt kirakták a váróba némi oxigénnel és mivel így nem vették fel az osztályra, ellátás nem jár, valami hozzátartozó maradjon ott, itassa meg néha és kiabáljon, ha nagy a baj és kevésbé kap levegőt, majd jön a mentő és viszik tovább. No, tegyük meg tippjeinket, hogy mikor érkezett meg a mentő és mikor adták le a helyére.

Mellékesen a mentőautónak olyan traktor hangja volt, hogy csoda ha még járt a motor, lengéscsillapítók meg valamikor a múltban biztos működtek rendesen... Srácok jó arcok voltak, 24 órás szolgálatban jár 2x20 perc szünet, de azt sem mindig tudják kivenni.

(#84231) Freddy76 válasza Jahno (#84230) üzenetére


Freddy76
addikt

Sok mentős rémtörténetet hallok ismerősöktől, de valahogy a végén mindig az derül ki, hogy a problémák oka a brutális eszköz- és forráshiány. Ha nem lennének maguk a mentősök és az irányítók olyan elhivatottak, összeomlana a rendszer.

Persze ilyenkor kell átértékelni az emberi hibát is. Pl. ha egy aneszteziológus 60 éven túl, tizenakárhány ébren töltött óra után abba a helyzetbe kerül, hogy két műtőt kellene vinnie egyszerre. Ha nemet mond (amihez joga van), akkor az egyik műtét csúszik, a beteg állapota esetleg súlyosbodik. Az orvos nem vét hibát, de mindenki elítéli erkölcsi oldalról. Ha vállalja, és esetleg hibázik, mert ő is ember, akkor pedig ő a hibás, ez egyértelmű. Ugyanez a mentősöknél, ha 24 folyamatos, stresszes munka végén esetleg vét egy hibát, az kin kérhető számon? A mentősön, vagy a rendszeren, amely annyira forráshiányossá teszi a szervezetet, hogy 24 óra alatt nem tud pihenni? Szerintem az utóbbi. És előbb-utóbb ez lesz mindenhol, mert látszik, hogy roskadozik a rendszer. Ennek jele, hogy a laborvizsgálatokat akarták korlátozni. Ugyanez a státusztörvény az oktatásban.

Miként annak idején büszkén jelentette be a kormány, hogy a közigazgatási ügyhátralékot a harmadára csökkentették. Azt elhallgatták, hogy ezt az ügyintézési határidő 30 napról 60 napra emelésével érték el. A 45 napos ügy máris nem hátralék, hoppácska.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84232) Lassú Víz válasza Jahno (#84230) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Másnap 01:30.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#84233) Mercutio_ válasza Freddy76 (#84231) üzenetére


Mercutio_
félisten

És az elhivatottak közül is folyamatosan lépnek le, akiknek van rá lehetőségük, mert a családot el kell tartani valamiből...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84234) Jahno válasza Lassú Víz (#84232) üzenetére


Jahno
őstag

Közel volt ja, de még aznap este 11 után indultak. Azért ez meredek. Esetleg nekünk vannak nagy igényeink.

(#84235) cdl válasza Freddy76 (#84231) üzenetére


cdl
senior tag

Ma akartunk időpontot foglalni melkasröngenre péntekre. Itt Debrecenben az utóbbi pár évben ez 1-2 nap volt.(minden évben mennem kell,) Most azt kérdezték melyik péntekre, a mostanira biztos nincs hely. Persze előre megyünk, nem hátra. Az ultrahangról ne is beszéljünk a 3 hónap is kevés már.

(#84236) gorgo


gorgo
őstag

A horvát söripar még alulról sem szagolja a magyart, pedig mi sem a sörünkről vagyunk hírhedtek :DDD!
Legalábbis nem is akarja/tudja megmutatni magát.

A szolgáltatások mocsok drágák, viszont a boltban legfeljebb ugyan annyit fizetek, esetenként kevesebbet.
Azért pozitívumként élem meg, hogy otthon sok dolog flottabb, jobb, meg egyáltalán van. Az itteni parkolási "rendszer"/árak után visszasírom a Bp belvárosit...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84237) Jahno válasza gorgo (#84236) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig mindenki azt magyarázza, hogy odakint mennyire occsó a minden is. Így legyen okos a pharaszt, ááááá.

Sörből tök tudja, nekem most idehaza van egyre gyakrabban bajom, hogy van valami "ház söre" (lóhúgy, bubi nélkül) esetleg nem takarítják a csapot és még egy Dreher/Pilsner is szar. Bár legalább vannak ilyenek csapon, mert egy időben beestem valahova idehaza, akkor 90%ban valami olyan volt, amitől messzire szaladnék (bár egyesek szerint az alap Dreherrel sem teszem magasra a lécet, de ez a gold ez tök korrekt).

Odakint Ozujsko, Lasko, Karlovacko ami rémlik és én pont ezt is szoktam emlegetni, hogy bárhol a világon beestem egy véletlenszerű helyre, ittam bármit, az rendben volt. Még olyan egyszerű helyeken is, mint Málta, ahol van Cisk oszt kész. Arubán ugyanaz, Balashi és kész, teljesen jó. Bár én ezeken a helykeen is ittam Borsodit, mert semmit nem bízok a véletlenre :-D Idehaza azért egy átlag helyre beesik az ember, pár éve nagyon mellé lehetett nyúlni alapban a sör miatt, most meg nem bírom kideríteni, de romlott ízekbe futok.

Lehet alapban nem szereted a világosakat és csak az ilyen kézműves meg ipaapa jön be? Akkor más, nem a sörrel van baj, előfordul az ilyen.

(#84238) gorgo válasza Jahno (#84237) üzenetére


gorgo
őstag

Helyi nagy Konzum alapján amiket venni szoktam azok kb árban vannak, zöldség gyümölcs olcsóbb, de kolléga májusban azt tapasztalta, h olcsóbb itt.
Pizza, étterem Pula-ban olcsóbb mint Budakeszin. :((
Parkolás 4€/óra alapon, waze lazán bevisz "residents only" parkolóba, ahol 100€ és nincs kiirva (hál istennek parkolóőrt előtte kérdeztem meg).
Sörök meg komlót alig látottak, ja Ozujsko elég jó, bár csapról ittam jót is, csak nem tudtam kideríteni miféle. Van a hűtőben 5 új, -2 ről mar kiderült hogy fosh, de reménykedek :).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84239) Mercutio_ válasza gorgo (#84238) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Van a hűtőben 5 új, -2 ről mar kiderült hogy fosh"

Vadász-vadász... :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84240) gorgo


gorgo
őstag

Legjobb a Family Parkba jönni mikor egésznapos eső van és előre váltott jegyed :( :(.
200€ meg egy szabadnap bánja. Jó ez a nyár...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84241) Balinov válasza gorgo (#84240) üzenetére


Balinov
félisten

Éppen akartam írni hogy itt Győrben meg fasza idő van, közbe meg leszakadt az ég és már jó 1 órája esik

Remélem azért találtok valami elfoglaltságot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84242) Jahno válasza Balinov (#84241) üzenetére


Jahno
őstag

Na, akkor az kb. 2 óra és ideér.

(#84243) Balinov válasza Jahno (#84242) üzenetére


Balinov
félisten

Kb, viszont úgy néz ki hogy emögött az eső mögött tiszta idő jön nyugatról

Remélem is mert a 3 hétre hoztam egy farmert meg egy szepdszekit oszt jovan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84244) Freddy76 válasza Balinov (#84243) üzenetére


Freddy76
addikt

Ugyan. Nyugatról a fertő, a soros terv, meleglobbi jön, meg a sok-sok nemváltó propaganda.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84245) Balinov válasza Freddy76 (#84244) üzenetére


Balinov
félisten

:)) nem jöttök fel Győrbe mostanság anyós látogatóba? Osszefuthatnank mint kb 10 éve :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84246) Novics


Novics
senior tag

Urak!

Használ közületek valaki állítható magasságú asztalt? Mik a tapasztalatok, mi a tuti márka/típus? Gondolkozok rajta, mert... beleültették a bogarat a fülembe, és elindult a vezérhangya. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#84247) Studi válasza Novics (#84246) üzenetére


Studi
addikt

Állítható magasságú asztal alatt ugye az állóhelyzetbe is felemelhető asztalra gondolsz? :D Mert az én asztalom is állítható, de csak egy 15 centis tartományban. :DDD

Amúgy futó tapasztalatom van a dologgal, és szerintem nagyon jó dolog, hogy nem s@ggelve ülöd végig a napot.

(#84248) gorgo válasza Novics (#84246) üzenetére


gorgo
őstag

+1 nagyon jó dolog, csak ajánlani tudom az álló munka fél-egy órákra sokat segít!
Régen az IKEA-ban volt motoros, meg kurblis. Cégnél a motoros asztalom hamar megmakkant, meg drágább is, és nem egy nagy mutatvány lehet tekergetni.
Csak aztán jött a covid, lerabolták a teljes készletet (én is akartam itthonra de már nem kaptam), utána meg készlethiány lett, szal nem tudom egyáltalán van-e még a termékeik között...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84249) Novics válasza gorgo (#84248) üzenetére


Novics
senior tag

A motorossal kapcsolatban nekem is pont ez aggályom, hogy vajon mennyire strapabíró. A sima kurblis ezért is lenne jobb, mert hülyebiztosabb. Meg még olcsóbb is.
Ja meg másik dilemma, hogy mennyire stabil a cucc. Az IKEA-s milyen? Most van tekerős raktáron.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#84250) gorgo válasza Novics (#84249) üzenetére


gorgo
őstag

"Most van tekerős raktáron."
Az jó, akkor meg kell venni és kiderül. Mondom, cégnél hamar megmakkant (megszorult, és leégett). De kicseréltem olyanéval aki nem használta a funkciót és kész. Szal szerintem előny a kurblis, de nem próbáltam.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.