Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83551) Studi válasza cdl (#83550) üzenetére


Studi
addikt

Nyilván ez már akkor ismert tény volt, mikor eltanácsolták a DIGIt a mobil frekvenciáktól... De hihetetlen, hogy ezt simán megtehetik, és senki nem piszkálja érte őket...

(#83552) gorgo válasza Studi (#83551) üzenetére


gorgo
őstag

Orbánisztánban? :F nincs itt semmi hihetetlen...
(amúgy a 11. kerületben is amíg nem volt konkurrencia, egy szemét szar szolgáltatást nyújtottak drágán)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83553) Balinov válasza Studi (#83549) üzenetére


Balinov
félisten

Iptv, Studi? ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#83554) .mf válasza Freddy76 (#83522) üzenetére


.mf
veterán

Hah, mindenki? :D
27-én repültünk (volna) Nápolyba, Sorrento, Amalfi-part és Capri úticéllal, ma hajnalban tértem haza.
Viccesen kezdődött az út, kora hajnali indulás, Nápoly felett körözünk kettőt, majd közlik, hogy köd miatt nem tudunk leszállni, irány Bari - ami a csizma túloldala. Megérkezünk étlen-szomjan, egyből terelnek minket buszokhoz, hogy azzal visznek át - a busz pedig megállás nélkül még 5 órát ment, szóval már elég éhes volt mindenki a végére, a 8-as landolás helyett 14-re értünk oda.
Nápoly mocskos, büdös, úgyhogy mentünk egyből Sorrentóba, ami viszont szép; a következő napokban pedig Capri, Positano és az Amalfi-part, amik pedig egyenesen gyönyörűek. A többiekkel 31-én szétváltunk, ők mentek haza, én meg megtoltam még pár nap túrázással, ami elég kemény lett - most majd pihenhetem ki a pihenést :))

Aztán közben jött volna egy alis csomagom, amit az Express One szállított volna ki... Nov 2 7:53-kor írnak, hogy délben hozzák. Túráztam, az emailt már csak este láttam, gondoltam kihozzák majd pár nap múlva, ahogy szokás, az pont jó, mert péntektől már otthon leszek. Másnap reggel hív a futár, hogy ott van a címen... 10:43-kor küldtek egy emailt, hogy 11:18-tól jön a futár, ő meg 11:33-kor már ott is volt. Mondta, hogyha nem tudom aznap átvenni, már küldik is vissza - wtf? Azt mondta, 3-4 körül megy még arrafele, szerezzek valakit, aki átveszi nekem. Délután nem hívott újra, felhívom egy idővel utána: nem fért már bele, hívjam az ügyfélszolgálatot. Hívom, a gép közli, hogy üsz csak 8-16:30-ig van. Reggel felhívom őket: már tegnap visszaküldték a csomagot.
Basszák meg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#83555) Jahno válasza .mf (#83554) üzenetére


Jahno
őstag

Eonenál ha tudom, hogy jön csomag akkor én kb. napota nézem és egyből írok egy emailt, hogy átveszem majd a depóban. Igaz azért majdnem Vecsésig ki kell menni, de ez van. Sokkal jobbat én sem tudtam kitalálni.

(#83556) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Egy képet szeretnék szerkeszteni, még pedig a hátteret és a környezetet szeretném elhomályosítani vagy elmosni.
Melyik programot tudnátok ajánlani win11 op rendszerre erre a célra, amivel ezt könnyedén meg tudom oldani?
(Nem vagyok gyakorlott a szerkesztésben, nincs tapasztalatom.)

[ Szerkesztve ]

(#83557) Mercutio_ válasza Rendo84 (#83556) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a topicot keresed.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83558) Jahno válasza Rendo84 (#83556) üzenetére


Jahno
őstag

Ha így szoftverből mosod el, akkor az nem lesz olyan szép.

(#83559) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Jó csaj, jó zene

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83560) gorgo


gorgo
őstag

Srácok, van arra valamilyen kitétel, hogy cégek milyen szoftver licenszet használhatnak (helyesebben: magánszemély vs cég mint felhasználó)? Látok MS Project licenszeket fillérekét, amiért én magam is megvenném "csak úgy" tanulni, meg fél milla fölött is. Lényeg, hogy 2 nagyságrend különbség van az árban. Vagy nincs ilyen megkülönböztetés hogy magánszemély vs. cég? (nyilván van eltérés két licensz típus között, de nem akkora hogy 5 v. 500 ezer legyen).

Jó film: Asterix és Obelix - Kleopátra küldetés. Speier Dávid rímbe faragta majd az egész szöveget, veszett jó!!! :)) És Kleopátra és udvarhölgyei, hát bakker. Meredten néztem a képernyőt! :DDD

Jó könyv: Moskát Anita - Irha és bőr. Magyar szerző, itthon játszódik napjainkban. Sci-fi-nek lehetne kategorizálni, de rohadzul nem átlagos... Túltolja a szocio/társadalmi részét, hogy még inkább ütős legyen az egész. Csodálom, hogy nem zúzta be / égette el Dúró Dóra. Valszeg nem tud róla. Nem, nem a melegekről szól, de amilyen sötét korban élünk, ez is juthatott volna arra a sorsra.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83561) Lassú Víz válasza gorgo (#83560) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen, van. Vagy lehet. Mindig benne van a licenszben, hogy milyen módon használhatod a szoftvert. MS előszeretettel alkalmaz ilyesmit. Lényeg, hogy olcsón megtanuld használni, aztán amikor dolgozol sírjál a cégnek, hogy mennyivel jobb lenne mindenkinek, ha azt használhatnád. És hát 500 ezer egy középvezető beosztású alkalmazott szochóval növelt havi bérét nem éri el, így van rá esély, hogy megvegyék, ha attól hatékonyabb lehet a munka.

Több évvel ezelőtt foglalkoztam vele, és azon kívül, hogy már az elején sejteni lehetett egy projekt várható költségét, vagy tarthatatlan határidőit, minden másban elvérzett. Nem azért, mert rossz a program, hanem azért mert mindenki ellenérdekelt az adatszolgáltatásban és a saját teljesítményének mérhetőségében, ellenőrizhetőségében. Amint valakitől ilyen adatokat akarsz begyűjteni, görcsberándul a gyomra, mert vagy attól tart, hogy veszélyben az állása vagy attól, hogy köthet a tökére egy lámpást, hogy éjjel is tudjon dolgozni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#83562) |AP| válasza gorgo (#83560) üzenetére


|AP|
veterán

"Jó film: Asterix és Obelix - Kleopátra küldetés"

Örök nagy kedvenc, zseniális humorral és szinkronnal.
Ami felháborító, hogy szinte az összes streaming szolgáltatásra elő vagyok fizetve, de egyiknél sem találtam meg, pedig most újranéztem volna

(#83563) Jahno válasza gorgo (#83560) üzenetére


Jahno
őstag

"Vagy nincs ilyen megkülönböztetés hogy magánszemély vs. cég?"

De, meg tanulósdiák verziók, vagy éppen van amit veszel Kanadában és EUban nem használhatod.

Bár én gémerbűnöző vagyok, kussolhatnék, szoftver licenszeket igyekszem betartani, a gémer részét teljesen lehetetlen volt és vállalom a pógári ellenállást többféle téren is.

(#83564) Freddy76 válasza gorgo (#83560) üzenetére


Freddy76
addikt

Általában van különbség a szerzői díj tekintetében arra figyelemmel, hogy hasznosítod (tehát keresel vele), vagy csak saját célra használod.

Nekem képregényben is az Asterix és Kleopátra volt a kedvencem (sok éven keresztül vettem az Alfa magazint, abban voltak folytatásokban, három újságban egy képregény). Ezt nem láttam, de 2002-es, és Monica Bellucci a főszereplő, márpedig a 2002-es Monica Belluci önmagában megéri egy megnézést...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83565) gorgo válasza Freddy76 (#83564) üzenetére


gorgo
őstag

Ugyan arról a filmről beszélünk, de nekem se esett le hogy Kleopátrát Monica játssza. :) Igen, tényleg zseniális film!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83566) Mercutio_ válasza gorgo (#83565) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak neked nem esett le :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83567) Byk01 válasza Freddy76 (#83564) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem csak a 2002-es :)

Ja, megnéztem, nem minden dán öltözik feketébe ilyenkor, nyugodtan lehet menni (bár a tavasz meg a nyár azért kellemesebb). Mondjuk az északi történelemre nem helyeznek túl nagy hangsúlyt a magyar oktatásban :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#83568) Studi válasza Freddy76 (#83564) üzenetére


Studi
addikt

Minden tiszteletem Belucci/Bellucci művésznőké, de azt hiszem abban a filmben a magyar szinkron szerint Adjegypusziszt alakító Noémi Lenoir mindent visz... :K Kár hogy nem sok filmben láthatjuk ezen kívül... :(

(#83569) |AP| válasza Studi (#83568) üzenetére


|AP|
veterán

hát igen, az Asterix filmek erősek voltak modellek szerepeltetésében.

Az Asterix és Obelixet is megnéztem annak idején párszor, az akkori nagy szerelmem Laetitia Casta miatt :)

(#83570) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Mindenki nyugodjon meg, lesz új Asterix&Obelix

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83571) Freddy76 válasza Mercutio_ (#83570) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem tudom, hogy ez jó-e. Én az olimpiásat láttam, és az nem tetszett, így nem is gondoltam, az előző kettő is hasonló...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83572) |AP| válasza Freddy76 (#83571) üzenetére


|AP|
veterán

a Kleopátra küldetés tényleg más, mint a többi. Sokan néznek rám furcsán, amikor mondom, hogy mennyire zseniális, de tényleg az :)

(#83573) Novics


Novics
senior tag

Tudom, nagyon OFF itt, de asszony beleültette a bogarat a fülembe. Rendezgettem a fényképeinket, és akkor már nézegettük is őket. Aszongya, a fujis képeim sokkal szebbek, mint a mostani oly-s képek. Lehet, hogy van benne valami...
Cifranyomorúság - talán meséltem is -, de kaptam feleségem nagybátyjától egy E-M1 mk2, oly 12-40 pro, pana100-300 kombót, ami miatt eladtam a kis X100T-t. Mert 2 "rendszert" felesleges fenntatani, inkább vettem az árából egy PeakDesign táskát az Oly-nak.
Szóval most egy pro szettem - kivéve Pana - nyomom, de egyrészt millió beállítás meg gomb van, amikről sosem tudom, hogy hol mit találok meg, másrészt méretben jóval nagyobb, mint a szar kis kompaktom. Bár el kell ismernem, hogy a hajtogatós kijelző meg a zoom nagyon kényelmes. Megtartottam a gépet, mert mégiscsak ajándék volt, nem lett volna pofám eladni, bár mondta a nagybácsi, hogy "vagy adjam el, és vegyek belőle azt, amit szeretnék", de na... Ennek már 2 éve. Most lehet, hogy mégis visszamennék szarkompaktra. Freddy, nem eladó a tiéd? Úgysem tudsz fotózni. :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#83574) Jahno válasza Novics (#83573) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg akkor voltam hülye, mikor itt-ott 140-160ezresért nem vettem meg a 12-40et. Most lehet várok még egy jó darabig. Van vagy 1.5 rendszerem és vettem Sony gépre objektívet úgy, hogy lehet 1-2 éven belül gépem sem volt hozzá. Manuális bigyó, el van a polcon, amx. néha odaadom haveroknak játszódni.

(#83575) Freddy76 válasza Novics (#83573) üzenetére


Freddy76
addikt

Amióta megvan az iPhone 13 Pro, elő sem vettem a Fujit...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83576) Novics válasza Freddy76 (#83575) üzenetére


Novics
senior tag

Akkor jutányos áron átveszem. :) Vagy kapsz cserébe egy Oly rendszert. Az is elporosodhat a polcon. (Bár tény, hogy nem olyan szép, és még több helyetis foglal...)

Amúgy még a Pro2-t néztem - mert olyat most pont hirdetnek - de akkor meg megint lehet obikat nézni, az meg drága móka.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#83577) Jahno válasza Novics (#83576) üzenetére


Jahno
őstag

Én most extra következetes vagyok, valami olyan játszós masinát kellene keresnem, ami kettőnél több multi expót tud....

(#83578) Mercutio_ válasza Jahno (#83577) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem filléres GX80 vagy GX9 kellene :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83579) Studi válasza Novics (#83573) üzenetére


Studi
addikt

A feléért megveszem az M1mII vázat. 🤣

(#83580) Novics válasza Studi (#83579) üzenetére


Novics
senior tag

Amennyit enged Freddy a Fuji árából, annyit én is engedek az Oly-ból. ;) :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#83581) Balinov válasza Novics (#83580) üzenetére


Balinov
félisten

Akkor neked se lesz Fujid, meg Studinak sem emk2 :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#83582) rbalint88 válasza Jahno (#83577) üzenetére


rbalint88
addikt

Elso gen Sony A7 tudja? Mert akkor lehet nem porositanam tovabb, hirdetni es hulyekkel vivni viszont nincs ingerenciam :U Mondjuk sok penz nem all benne, de ha valaki hasznalna is…

(#83583) Jahno válasza rbalint88 (#83582) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem nem, de meg kellene nézni. Egy olyat már leamortizáltam, de lehet mégsem adnád olyan olcsón, mint én azt gondolom :-D Mondjuk obijaim legalább vannak hozzá.

Sosem tudni, tartogasd még, hátha retró lesz és felmegy az ára :DD

(#83584) .mf válasza Jahno (#83583) üzenetére


.mf
veterán

De, tudja - amennyiben megveszed az appot :))
A7-re még az a Playmemories-os fizetős fícsörök (DLC-szerű) modell volt.

Nem tartogatni kell, hogy felmenjen az ára, hanem egy piros pöttyöt kell rárakni :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#83585) Jahno válasza .mf (#83584) üzenetére


Jahno
őstag

Ha valami kula megbízhatatlan fos volt a Sonynál, akkor ezek az appos őrületek.

(#83586) madgie válasza Novics (#83576) üzenetére


madgie
titán

TTartisan 27/2.8 pici, olcsó, AF-es. Mondjuk kapni azt nem lehet :D

Fuji XC 35/2 is olcsó és fasza, nem kell drága obikat venni.

[ Szerkesztve ]

(#83587) Jahno válasza madgie (#83586) üzenetére


Jahno
őstag

Én most nem mondom merre láttam pár használtat, 30-35ezer körül jóféle obikból. Végén még elviszitek előlem :-D Bár nem AFes.

(#83588) Novics válasza rbalint88 (#83582) üzenetére


Novics
senior tag

hirdetni es hulyekkel vivni viszont nincs ingerenciam
Pont ez az, hogy nekem sem. A házfelújításból maradt cuccokat árultam FB-on, és nem hiányzik még egyszer, bár tény, hogy más a bontott ablak és a félmillás fotós cucc célközönsége. De a keresés ugyanúgy agyrém, de legalábbis nyűg.
A tatyót nagyon sajnálnám, mert nem vinnék el annyiért, amennyit ér, és nem hiszem, hogy kapnék egy új kisebbet az áráért. Pedig baromi jó cucc.

Mazsi, nem kell venni drága obikat, de lehet őket nézegetni, meg megindulhat a vezérhangya is. Amúgy most éppen inkább a X-Pro2-t nézegetem. És még a Fuji topikot is felvettem - megint - a kedvencek közé. :O

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#83589) Mercutio_ válasza Novics (#83588) üzenetére


Mercutio_
félisten

És még a Fuji topikot is felvettem - megint - a kedvencek közé

Ebbű baj lesz!!!! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83590) Novics válasza Mercutio_ (#83589) üzenetére


Novics
senior tag

Az tuti!

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#83591) Novics válasza Novics (#83590) üzenetére


Novics
senior tag

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#83592) rbalint88 válasza Novics (#83591) üzenetére


rbalint88
addikt

Jo poros, ez Freddy-e volt? :C

(#83593) Novics válasza rbalint88 (#83592) üzenetére


Novics
senior tag

Nem. A marketplace-en találtam, szinte teljesen véletlenül, mert éppen Pro2-re vadásztam. 2 napja volt fent, 350-ért hirdette. Volt már rá jelentkező, de erősen alkudott, én meg mondtam, hogy jelen helyzetben elég jó árat kér érte, nekem annyit megér. Aztán végül 340-ért hoztam el.
Az elején csak bolyongtam a menüben, de aztán visszajöttek az emlékek. Megint elfogott a "megérkeztem" érzés. És a legjobb az egészben, hogy amikor nagy lelkesen mutogattam neki a gépet, akkor a feleségem azt mondta, hogy már csak ezért megérte.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#83594) Freddy76


Freddy76
addikt

No, megvettem 999 forintért… Hétvégén megnézzük.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83595) gorgo válasza Freddy76 (#83594) üzenetére


gorgo
őstag

Te, várjál, az nem a 18+ "felnőtt" verzió?? Nehogy befűzd otthon a gyerek előtt... :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83596) rbalint88 válasza Freddy76 (#83594) üzenetére


rbalint88
addikt

Durva, nekunk mar nincs min lejatszani :DDD

(#83597) Freddy76 válasza rbalint88 (#83596) üzenetére


Freddy76
addikt

Van egy Blu-ray lejátszó, az viszi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83598) madgie válasza Freddy76 (#83597) üzenetére


madgie
titán

Vettél egy PlayStationt, mi? :DDD

Ez a "nincs min lejátszani" nálam akkor ülepedett le igazán, mikor nyár elején egy meló után arra tértem haza, hogy a cseresznyefán a Macskajaj meg a Sin City DVD korongja tartja távol a madarakat a terméstől. Mikor rákérdeztem az asszonynál, hogy ez akkor tulajdonképpen hogy, meg mi, meg miért, annyit válaszolt, hogy hat éve a garázsba vannak száműzve ezek a "lomok", így legalább van még valami hasznuk. Erre nem tudtam mit válaszolni, azóta is ott vannak a fán :D

(#83599) rbalint88 válasza Freddy76 (#83597) üzenetére


rbalint88
addikt

A tippem az, hogy a 2004-es Audi az egyetlen eszkozunk, amibe ilyen idejetmult fenyes korongokat lehet dugdosni :))
Szamitogepbol is tiz eve mar optikai meghajto nelkuli van csak. :Y

(#83600) Jahno válasza madgie (#83598) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg most tervezek videóklippet és rendezői változatot sokszorosítani VHSre, de ja.

Mivel a droideos "csak rámásolod, bedugod és műxik" doboz eléggé féllábas és nem akartam kibontani a DVDjátékost meg felvevőt a szekrényből, így néha még használom 5.1nek. Saját VHS kazikat meg lassan ki kellene szórni. Így is van itt egy csomó minden, hétvégén az e-hulladékosnál ezek nélkül is megraktam a köbméteres dobozt, oszt akkor még alig fogyott :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.