Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83351) #31733248 válasza Freddy76 (#83346) üzenetére


#31733248
törölt tag

De szép ez a lyány...

(#83352) Studi válasza |AP| (#83350) üzenetére


Studi
addikt

Csak a második félidőt láttam, így nehéz elképzelni, hogy lehetett volna fordítva. :DDD
Nem tölt el különösebb örömmel amúgy, csak csodálkozom a jelen anyagi helyzetükben mi volt ez a nagy költekezés. És egy EL-es tavasszal nagyon megszivathatják magukat. Márpedig ebben a csoportban még az is előfordulhat.

(#83353) Studi válasza Byk01 (#83349) üzenetére


Studi
addikt

Egyféle football létezik.

(#83354) |AP| válasza Studi (#83352) üzenetére


|AP|
veterán

"Csak a második félidőt láttam" - nincs több kérdésem :)

(#83355) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Az létezik, hogy magánszemélyként egy szabad felhasználású Cetelem, Cofidis hitellel jobban járok mint egy zárt végű lízingszerződéssel? Hol a buktató?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#83356) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Punk.... kéretik nem politikailag továbbgondolni!
Nem azért tettem be.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83357) Studi válasza Mercutio_ (#83356) üzenetére


Studi
addikt

Hehe, perfekt az angol verzió is! :D

(#83358) gorgo


gorgo
őstag

Asszony céges kocsiját lecserélték. Ment az 1.0 turbós benzines Focus, jött a 1.5 szívó dízel Opel Insignia. Azóta gyászolok. :O Olyan ipari hulladék az Opel, egyszerűen nem fér a fejembe hogy a rákba vesz meg ember ilyen autót (csekély 14 millától indul). :F
Komolyan, üssetek, nem értem, egyedül a kicsit alacsonyabb fogyasztásban jobb az Opel, minden másban kedvezőtlenebb. Oké, mondjuk szebb, egész pofás, de azonnal visszacseréltetném...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83359) Mercutio_ válasza gorgo (#83358) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Kevesebbet eszik, szebb, egész pofás" tehát "ipari hulladék" :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83360) Studi válasza gorgo (#83358) üzenetére


Studi
addikt

Szívó? Ebben biztos vagy?

(#83361) gorgo válasza Mercutio_ (#83359) üzenetére


gorgo
őstag

A szépség szubjektív, amúgy a Focus ha odafigyeltem is beérte relatíve kevéssel. Az az összes jónak nevezhető amit leirtam róla. Pályán, országúton fogyaszt jól, varosban még nem teszteltem.
Amúgy egy felfújt hólyag, NAGY, mert a népnek NAGY kell, de hátul a fejem a plafonba ütközik pedig 187 cm nem extrém. Csomagtartó dettó, egyszerűen szar tervezés, kicsi, úgy hogy a kasztni nagy.
Motorikusan gyenge, gázreakció sokat késik, 2000 alatt csak traktorként zúg, de nem húz. Varosban haladni 2-es, 3-ban lehet, mert pörgetni kell hogy valami dinamizmust mutasson. A hangja belülről rémes. Ja A fék: valami vicc, zéró szervo, felkeményedett szar az elejétől, kuplung meg 200% szervo, beesik ha hozzáérsz.

De a céget nem értem városba, rövid távokra nagy dízelt, agyhalott picsa lehet a flottás. Ja asszony 160 cm, nem lát ki belőle, úgy parázik, azóta saját autóval jár. Pár hónap kelleni fog mire megszokja, de lehet optimista vagyok.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83362) Mercutio_ válasza gorgo (#83361) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, az köztudott, hogy belül szűkösebb mint ami a külső méretek alapján várható lenne.
Nem tudom most is így van -e, de az első gen.-ben a nagyszilárdságú elemeket +100kg vassal pótolták, amiatt nehezebb és lomhább volt a konkurenciánál.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83363) gorgo


gorgo
őstag

Ezt a Dobrev árnyékkormányt vajon a Fidesz finanszírozza?

Ha nincs hátsó ablaktörlő, az normális? Ilyen ultrahangos meg egyéb sci-fi megoldást se találok helyette. Végül is ne akarj esőben hátrafelé kilátni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83364) Studi válasza gorgo (#83363) üzenetére


Studi
addikt

Normális, Sedanokon nem szokott lenni. De biztos szívó dízel? 😁

(#83365) Varoz válasza Studi (#83364) üzenetére


Varoz
őstag

Turbo az, nincs belőle szívó! :U
Nagyobbik baj, hogy 3 hengeres kis varrógép, dízel létére. Broáf. :W :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#83366) gorgo válasza Varoz (#83365) üzenetére


gorgo
őstag

Elhiszem nektek. CSak azért gondoltam, mert a menettulajdonságai alapján nem ezt vártam. Furán van hangolva a motor, vagy csak nem ehhez szoktam dízelben.
De amúgy van benne ráció, csak nem passzol ahhoz az imidzshez, amit az autó sugall: lassú tempónál, kell sokat gépészkedni (váltani), idegesítően sokszor kell visszaváltani kettőbe, zúg, meg hangos, de viszont vidéken, vidéki kisvárosban hétvégén ennek ellenére meglepően keveset eszik (5 liter alatt!*). Pályán 132 km/h átlagot kellemes 5.2 l*-rel hozta, és 130-nál 2500-at forog, ahol már van nyomaték is. Egyértelűen pályára készült. Viszont egy "későn ébredtem hétfő reggel Budapesten" nap ezzel a kocsival szuper szopóroller, az fix.
Ez a nagy méretű szedán, mire jó, azon kívül, pályán jól megy? (meg Jani viríthat vele, hogy bezzeg nekem milyen autóm van). Azt gondolnám, manapság ez kevés az üdvösséghez, mert se nem praktikus, családi autónak is van jobb, városba meg kimondottan szopó.

* műszerfalon kijelzett értékek.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83367) Varoz válasza gorgo (#83366) üzenetére


Varoz
őstag

"CSak azért gondoltam, mert a menettulajdonságai alapján nem ezt vártam."
Mert egy kisköbös felfújt, 3 hengeres túró. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#83368) Byk01


Byk01
senior tag

Egy új [Alfát] valaki?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#83369) gorgo válasza Byk01 (#83368) üzenetére


gorgo
őstag

aztaq. :Y Asszem ezzel be lehetne csajozni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83370) Freddy76 válasza gorgo (#83369) üzenetére


Freddy76
addikt

Arra tökéletesen megfelel egy Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Competizione Rosso színben, pirossal varrott fekete bőr belsővel. Azt megkapod 40 misi alatt, és abban is borzalmas menés van...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83371) Mercutio_ válasza gorgo (#83369) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra egy FIAT 124 (powered by mx5:) ) is tökéletes, és még az Abarth verzió is töredéke ennek a dögnek 😍

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83372) rbalint88 válasza Mercutio_ (#83371) üzenetére


rbalint88
addikt

Tudok egy eladot, csak kell bele egy motor :DDD :O egy jobaratome, tavasszal vette, juliusban lerohadt, azota nincs hozza alkatresz… (specko dugattyu kell bele)

(#83373) j.bravo válasza Byk01 (#83368) üzenetére


j.bravo
addikt

Gyönyörű :Y esztétikai és műszaki értelemben is, de ha jól értem, nem csak az ára miatt fog ebből legfeljebb kétszámjegyű darab készülni. :DDD

rbalint88: úbakker. Az cumi. MultiAir (ráadásul)? Egy "sima" miata ND motor sem jó bele simán gondolom, túl szép lenne hogy igaz legyen :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#83374) gorgo


gorgo
őstag

Bjutiful. 420-at átvitte a dollár. 10 év különutas unortodox Matolcsi megspékelve a holdrólislátszik beszólogatós vityával. Nem baj, úgy is mi fizetjük. A látszatra se adnak, majd megüzenik a jachtól, hogy mi lesz. És az lesz. És kajálják a jobbágyok.

Asszony ma meghívott menő étterembe. 20 fok volt. Kibírtuk. Itthon meg eszembe jutott, hogy ugyan ez a szitu (nincs elég gáz, vagy nincs elég pénz azt megfizetni) hogyan jött volna le a 80-as években, hogy mondjuk 18-19 fokban kell élni. Mondom, biztos kicsit morgunk, de kibírjuk. Még egy zokni, még egy pulcsi. Aztán rájöttem: fogalmam sincs, mert nem volt ilyen. Boldogan fűtöttük az utcát a szigeteletlen beton emeletes házban, gázkonvektorral.

Úgyhogy Pina.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83375) cdl válasza gorgo (#83374) üzenetére


cdl
senior tag

Én nagyon pozitív hozadékának fogom fel a történésekből, hogy Mindenki spóról ezerrel és szigetel. Meg napelemezik. A 3000-4000 m3 éves gázfogyasztás nem normális egy átlagos háznál. De eddig leszarták, belefért.
Szóval nézd az előnyeit is a helyzetnek. A fenntarthatóságért sokat teszünk most.

(#83376) #31733248 válasza gorgo (#83374) üzenetére


#31733248
törölt tag

Most éppen egész Európa szív. Néhány zseni azt hitte, ugyanolyan laza móka lesz az oroszokat szankcionálni, mint Iránt, vagy Észak-Koreát. Tévedtek. Az árát megfizetjük, Németországgal karöltve menetelünk a recesszió felé.

cdl

A spórolás és a szigetelés igaz, de Európa eközben csúcsra járatja a szénimportot a zöld fordulat jegyében olyan, nem éppen szomszédos államokból, mint pl. Indonézia. A napelem meg jó dolog, ha éppen süt a nap. Pech, hogy pont az esti csúcs idején kell a méregdrágává vált gázzal megtermelni az áram jelentős részét, amikor a napelemek éppen semmit nem érnek. Erre viszont semmilyen rendszerszintű megoldásunk nincs és nem is látszik körvonalazódni.

A spórolás és az odafigyelés nyilván jó dolog, de most éppen az életszínvonal jól érezhető esése felé menetel egész Európa. Olcsó energia nélkül az eddigi jólét nem fog visszatérni.

[ Szerkesztve ]

(#83377) Jahno válasza cdl (#83375) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán az összevissza termelés miatt szopikázunk, vagy meglepődik a júzer, ha nem veszik át és nem olyan lesz a megtérülése, amire gondolt. Van itt egy csomó mellékes és ha az eddigi csökkentések bevételét adták volna támogatásként, akkor lehet jobban jövünk ki belőle.

(#83378) rbalint88 válasza #31733248 (#83376) üzenetére


rbalint88
addikt

Kell melle tarolo, oszt jovanaz. Elektromos halozatfejlesztes is le van maradva kicsit. Usereknek is kell tarolo a szigetuzemhez, meg rendszerszinten is kell tarolokapacitas. Amugy “hulyeMusk”-nak van erre is megoldasa, komplett rendszer, ami napelembol, tarolobol es a szoftverbol all, ami ugy kereskedik neked az arammal, hogy a legdragabban adja el. Par ev recessziot szerintem meger a zoldites (mind megtermelt energiaforras, mind annak hatekonyabb hasznositasa iranyaban) es az oroszokrol valo levalas. Meg talan arra is jo lesz, hogy az EU visszanovessze a golyoit es kicsit progresszivebb iranyt vegyen a mostani topogo, buksisimizo attitud helyett. Nem vilaguralmi ambiciokra gondolok, hanem csak arra, hogy legalabb ne adjuk at a gazdasagi es tech elonyoket onkent es mosolyogva mindenki masnak, hogy kiszolgaltatottak legyunk.

(#83379) #31733248 válasza rbalint88 (#83378) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ja, tudom. De a Powerwall (vagy az LG Resu Prime) egy napelemes rendszerrel már többe kerül, mint sok ember otthona. Amit ezen kívül szükséges lenne energetikailag korszerűsíteni szintén milliókért. Mindez mondjuk durván 5 évi magyar átlagfizetésből lenne megoldható, miközben örülni fogunk, ha elérjük, hogy 200 ezerre emelkedjen a napelemes ingatlanok száma (tároló nélkül). Ennyi pénz egyszerűen nincs, de nem csak nálunk, Európa nyugati felén sem. Akkora költségek ezek, hogy a közvélemény által messze túlértékelt fontosságú uniós támogatások is csak szánalmas bolhafing ehhez képest. Ettől függetlenül nyilván erre kell haladni, csak hát nincs rá elég pénz és nyersanyag sem.

A másik pedig az akkugyártáshoz szükséges anyagok erősen korlátos hozzáférhetősége. Jelenleg még elektromos autóból sem vagyunk képesek eleget gyártani, nemhogy a rendszerszintű tárolás problémáit akkuk tömegével orvosolni. :( Megjegyzem, ebben (is) Kína volt a legügyesebb, hosszú ideje, világszinten terjeszkedik, hogy hozzáférhessen a szükséges nyersanyagokhoz. Európa semmi hasonlót nem tett, inkább más, fontos dolgokkal volt elfoglalva, minthogy találunk-e újabb transzneműeket, hogy valahova látványosan kinevezhessük őket. Egyelőre az akkugyártás terén is erősen a kínaiak dominálnak (már nem csak mennyiségben, technológiában is, egyre inkább). Ha hirtelen megnőne a kereslet, ugyanúgy járnánk, mint most a gázzal: gyenge kínálat esetén megemelkednek az árak. És az egészen ismét csak Kína keresne nagyon sokat.

A harmadik pedig a tárolás korlátossága. Napon belül meg lehet oldani a szigetüzemet, feltéve, hogy napközben eleget süt a nap. De pont az energiaigényes fűtési időszakban ez sajnos sokszor nincs így, olyankor jön a más kontinensekről jött gázzal és a szénnel termelt áram időszaka.

Az orosz gázról történő leválás pedig politikai cél, gazdaságilag öncsonkítás, hiszen hosszú évekre előre garantálja a magas energiaárakat és az európai visszaesést. A gáz gyakorlatilag garantáltan drága marad és sajnos még sokáig szükséges marad. Már az is nagy eredmény lesz, ha Európa a széntől meg tud szabadulni. Még Amerikában is ott tartanak, hogy az elmúlt 52 év legrosszabb félévét zárták a tőzsdék, ehhez képest Európa sokkal, de sokkal rosszabb helyzetben van.

[ Szerkesztve ]

(#83380) gorgo válasza cdl (#83375) üzenetére


gorgo
őstag

Abszolút így van, és igaz a töketlen EU-ra is minden.
Az ember csak kényszer hatására fejlődik, ha nincs kényszer, még stagnálás sincs, csak lassú visszafejlődés. Eleve sok technikai "vívmány" elhülyíti a 21.századi embert. Ilyen vitya is, minden fronton hülyíti az amúgy is hülyéket.

Econ: tkp. olcsón fizetjük meg a háborút, meg a németek is. Nem kap bombatalálatot a házad, nem szól a gépfegyver, nem erőszakolnak, gyilkolnak embereket (csak Ukrajnában). Ja, hogy ingyen, karosszékből, áldozat nélkül nincs szabadság? Európa szív? Végül is lehet választani, ez, vagy a klasszikus háború. Putyin választott. Econ az elv-társaiddal együtt gyávák vagytok.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83381) #31733248 válasza gorgo (#83380) üzenetére


#31733248
törölt tag

Bocsáss meg az őszinteségemért, dek aki őszintén hisz abban, hogy Oroszország le akarta rohanni és el akarta foglalni Európát, az teljesen menthetetlen. :(

Orosz-ukrán konfliktus elemzésébe nem érdemes itt belemenni, ahol meg érdemes lenne, ott egyáltalán nem tűrik az ellenvéleményt.

(#83382) gorgo válasza #31733248 (#83381) üzenetére


gorgo
őstag

Senki nem mondott ilyet.
Viszont a régi érdekszférájára tarthat igényt. Nemzetközi, nagyhatalmi jog alapján meglehetősen messzire elmehetne, ezt még a háború kitörésekor publikálták (csak szar a memóriám). Nos, orbánisztán pont lehetne akár célpontja is. Mondjuk mi tárt karokkal várnánk a vörös hadsereget, mentsen meg minket az ellenséges Brüsszeltől (csak azt a pár milliárd eurót adják már vityának előtte).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83383) #31733248 válasza gorgo (#83382) üzenetére


#31733248
törölt tag

Csak hogy világos legyen: ahol most a háború folyik, az a történelmi Oroszország szerves része, orosz többségű lakossággal. Felőlem akár vihetik is. De hidd el, Magyarországot, vagy Németországot eszük ágában sincs elfoglalni. :N

(#83384) Freddy76


Freddy76
addikt

Kissé (nagyon) egysíkúan vizsgálja mindenki a szankciók kérdését, és látszik, hogy itt is kialakult két oldal. Pedig a kérdés azért ennél több rétegű.
1. Tény, hogy Oroszország diktatúra. Ezen nem érdemes vitatkozni. A vezér hatalma sérthetetlen, a rendszer végtelenül korrupt, kineveli, és adott esetben el is tiporja a saját oligarcháit. Szabad választások nincsenek, akinek elég nagy és erős a hangja ahhoz, hogy esetleg fennálljon az esélye annak, hogy valamikor választási alternatíva legyen, azt eltiporják, nem is titkoltan, sőt, inkább példát statuálva (Navalnij).
2. Tény, hogy Oroszország nem nagyhatalom. Szeretne az lenni, annak látszani, de nem az. A GDP másfélszerese a hollandnak, a népesség jelentős része szegénységben él, számukra a mi sokat szidott egészségügyi ellátásunk is elérhetetlen. Hiába mondják, hogy a legmodernebb orosz tankok (Armata), vagy az 5. generációs vadászok (SU 57) felveszik a versenyt a legmodernebb nyugati riválisaikkal, ha a gazdaság képtelen ezekből értékelhető darabszámot előállítani (vö.: 16 SU57 vs. 187 F22). Ugyanakkor van atomja, ez pedig veszélyes kombináció.
3. Bár az USA-t szokták beállítani mint gaz hódítót, Oroszország is kőkeményen, fegyverrel érvényesítette az érdekeit, és sokkal durvábban, mint az USA: Csecsenföld, Grúzia, Szíria,
Ukrajna egyes részeinek 2014-es megszállása.
4. Ukrajna szuverén állam. A határait a nemzetközi jognak megfelelően állapították meg, ezt a szuverenitást elismerte Oroszország is, sőt, szerződésben vállalta, hogy amennyiben Ukrajna leszereli az atomfegyvereit (amelyek a Szovjetunió széthullása után maradtak ott), nem támadja meg. Ukrajna ezt teljesítette, Oroszország nem.
5. Oroszország szintet lépett. Nem pofozgatott, beavatkozott, hanem felvonultatta a haderejét egy független állam mellett, és megtámadta, klasszikus, régi vágású háborút indított egy másik szuverén állam ellen. Úgy látszik, mivel korábban nem volt semmi következménye a cselekményeinek, meg merte tenni ezt is, nincs mitől félnie.
6. Oroszország háborús bűnöket követ el. Iskolát, kórházat, bevásárlóközpontot, lakott területeket bombáz, rakétáz, és ott a bucsai mészárlás, vagy Izjum. És aki ezekre azt mondja, hogy az ukránok műve, direkt lázítás, azt én lelketlen és kegyetlen szemétládának tartom, akivel nem vagyok hajlandó vitázni (igen, kirekesztek, ha úgy tetszik).
7. Oroszország nem az oroszajkú, "történelmileg" orosz területeken visel háborút. Kijev nem ilyen, Bucsa sem. Jelenleg azért húzódott vissza a háború arra a területre, amely kiemelten fontos belpolitikiailag Oroszországnak, mert elmérték magukat, és most csak ennyire képesek.

No, a fentiek alapján mit kellene tennie a Nyugatnak? Azt mondani, amit a mi kormányunk is sugall (és Econ is), hogy ezt a háborút vívják meg az ukránok, ne kapjanak fegyvert, és ne legyenek szankciók? Oroszország kapjon egy újabb megerősítést, hogy a gáz és az atomfegyverei miatt nem lépnek fel ellene? Ez esetben mi lesz a következő? Moldova, Észtország, Lettország, Litvánia? Hiszen itt is élnek oroszok, és ezen államok területei és részben részei a "történelmi" Oroszországnak (bár aki ismeri Oroszország történelmét, tudja, elég nehéz meghatározni az ún. történelmi határokat, ilyenek egyértelműen nincsenek...). Aztán mire ide eljutunk, kilépünk az EU-ból és a NATO-ból, mert ezek mindig olyan baromságokkal jönnek, mint jogállam, meg korrupció, és újra behívjuk az orosz csapatokat, mert egyszer már segítették fenntartani az uralkodó rezsim hatalmát, miért ne ismétlődhetne meg még egyszer?

Én egyértelműen azon az oldalon vagyok, hogy igenis fel kell lépni az orosz agresszió ellen, szankciókkal, és a harcoló ukránok támogatásával. És roppant sajnálatos, hogy ez a kérdés is politikai állásfoglalás lett itthon. És persze szokás szerint mindkét oldal túloz, kisajátít álláspontot. Mondjuk a mélységet már elértük, ennél lejjebb valószínűleg nincs.

Utóirat: ha esetleg a moderátor törli ezt a bejegyzést és beszélgetést, mert politika, akkor kérem jelölje meg, hogy a történelem mely évtől számítva nem politika, pl. Horthyról beszélni politika vagy sem, Trianonról beszélgetni politika vagy sem, esetleg a Hunyadiak harcainál kell megvonni a határt. Az én álláspontom szerint az ukrán háború nem politika, hanem a történelem alakul a szomszédban.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83385) #31733248 válasza Freddy76 (#83384) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tényleg nem a vita kedvéért, mert amit írtál, csupa értelmes, reakcióra érdemes felvetés, de: az egysíkú megítélést árnyaló hozzászólásod az oroszok felől nézve roppant egysíkú lett. :)

Kezdjük ott, hogy egyáltalán helyes-e a nyugati, liberális fosztóképzővel használt demokrácia mércéjével értékelni a föld összes országát? Tényleg mindenkire rá kell erőltetnünk a saját mércénket és az általunk elvárt társadalmi berendezkedést? És meddig megyünk el ebben? Támogatjuk az amerikai demokráciaexportot is, amely a diktatúrák elleni fellépés jegyében a kőkorszakba bombáz vissza neki nem tetsző államokat, emberek százezreit ölve (ugyan már, hol van ettől Oroszország?) mérhetetlen szenvedést hozva ezzel embermilliók életére? Tényleg olyanok leszünk, mint Khaleesi, akibe a végén egy szerelmes csók közben tőrt kellett Havas Johnnak döfnie, hogy megállítsa? Vagy nem háborúznánk, csak lenézően köpünk egyet ezekre, mert mi jobban tudjuk?

Vajon nem diktatúra-e, amely a fent leírt módon viselkedik? Tényleg az volt az iszlám vallású afgánok titkon rejtegetett álma, hogy a megszálló amerikai hadsereg fegyvereinek árnyékában gender oktatásban részesítsék őket? Nem azért omlott össze az egész szánalmas bábállam néhány nap alatt az amerikaiak távozásának hírére, mert az egészre egyáltalán nem volt igény? Vajon az amerikaiak által megölt 100+ ezer afgán ember micsoda, talán demokratikus halott? Nem kellene az amerikai beavatkozások áldozatainak szemszögéből is megvizsgálnunk, vajon demokrácia-e egyáltalán legerősebb gazdasági és katonai szövetségesünk, vagy csupán egy erőszakos, elnyomó, háborúk egész sorát kirobbantó nagyhatalom? Mert ha így van, akkor miért csak az oroszokat köpködjük?

Eszem ágában sincs mentegetni az oroszokat, ők is hasonlóan önkényesek és a saját szabályaik szerint játszanak, mint bármelyik, világhatalmi tényezővé váló nagyhatalom. De úgy tenni, mintha csak ők tennének így? Az orosz történelem, a háború és annak előzményeinek elemzésébe csak azért nem megyek bele, mert garantáltan kimoderálnának.

Vajon el lehet-e vitatni, hogy Ukrajnát jelenleg egy, a magyar és az orosz kisebbséget évek óta diktatórikusan elnyomó, az amerikai geopolitikai érdekeket teljes mértékben kiszolgáló, az ellenzéket betiltó, az ország földjét külföldieknek értékesítő korrupt, nácikat nyíltan támogató, sőt, felfegyverző bábkormány vezeti? Ezer okunk van rá, hogy ne tegyük padlóra a gazdaságunk, ne eszkaláljunk a föld második atomhatalmának bevonásával katonai konfliktust és kimaradjunk ebből az egészből. Nekem már önmagában a magyar kisebbséggel történő bánásmód is bőven elég ok erre...

[ Szerkesztve ]

(#83386) madgie válasza #31733248 (#83385) üzenetére


madgie
titán

Nincs olyan, hogy kimaradjunk ebből az egészből, ezt csak a zsebnapóleonunk találta ki, mert fosik cárelvtárstól. Vagy van, de legalább akkora patkányság, mint az, hogy 56-ban minket egyedül hagytak. És ez nem az a téma, hogy ha mi így jártunk, más is így járjon, mert szerintem nekünk qrvára nem hiányzik itt Záhony mellé a ruszki, akik garantáltan nem állnának meg Csop-nál, ha hagyták volna nyugatról, hogy jöjjenek.

Szóval akármennyi pulóvert kell magunkra aggatni télen, nincs más megoldás, egyszerűen nem szabad enyhíteni az orosz nyomáson, mert Putyin csak ezen a nyelven ért (meg láthatóan a mi főnink is).

(#83387) #31733248 válasza madgie (#83386) üzenetére


#31733248
törölt tag

Madgie, tényleg semmi válaszra inspirálót nem találtál abban, amit írtam?

Igazam volt? Vagy egyáltalán nem?

(#83388) Mercutio_ válasza #31733248 (#83385) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szalmabáb érvelés, relativizálás....

Itt most nem USA a téma, hanem az oroszok.
Btw Afganisztán az oroszoknak se volt sikersztori.

Az olaj/földgáz téma is lényegesen komplexebb mint a korábbi hsz-edben, de eddig nem nagyon látszott, hogy érdemben változott volna a kép részedről az érvek hatására amit 1-1 témában kifejtettek így feleslegesnek érzem bővebben kifejteni

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83389) Freddy76 válasza #31733248 (#83385) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezt akár az Origón is olvashattam volna egy az egyben, ami azért meglepő, nem szoktál ennyire egysíkú lenni...
1. Ne tudom, hogy jön most ide az, hogy az USA mit csinált máshol. Most nem arról volt szó, hanem az oroszok ukrajnai háborújáról. Lehetne persze ezekről is beszélni, és lehetne bőven kritizálni ezeket a beavatkozásokat is, de most nem erről volt szó. Az pedig nem érv, hogy "de az USA...", az nem legitimálja senki bűnét, hogy más miket csinált máshol.
2. A demokrácia a nép uralma. Bármit csinál az USA, azt a kormánya és a választott képviselők döntik el, akiket a nép szabadon választ (lehet, hogy hülyén, tájékoztatlanul, de szabadon). Ez az oroszokra nem igaz. Amúgy ha megkérdeznéd az orosz nép egyszerű gyermekét, hogy maradna-e ott ahol van, vagy élne az USA-ban, szerintem sokan választanák az utóbbit.
3. Senki sem mondta, hogy erőltetni akarjuk az oroszokra az általunk preferált kormányzati módszert. Nem erről volt szó, hanem arról, hogy Oroszország lerohant egy független, szuverén államot.
4. Igen, lehet kritizálni a ukrán vezetést (és persze a korábbit is, amely az oroszok bábja volt). Igen, csináltak nem magyarázható dolgokat, a korrupció ott is tombolt, és a kisebbségek jogait is nagyon visszanyesték, számomra sem elfogadható módon. De nem nyomták el őket, nem vertek, soroztak be, adóztattak extrán, zártak ki szolgáltatásokból csak azért, mert pl. magyar. Úgy kezelték a kisebbségeket, amely Európában már (szerencsére) elfogadhatatlan, de pl. Oroszországban is bőven belefér...
5. "egy, a magyar és az orosz kisebbséget évek óta diktatórikusan elnyomó, az amerikai geopolitikai érdekeket teljes mértékben kiszolgáló, az ellenzéket betiltó, az ország földjét külföldieknek értékesítő korrupt, nácikat nyíltan támogató, sőt, felfegyverző bábkormány" - csodás kifejezés, egy az egyben mehetne az Origóra és a TV2-re (persze lehet, hogy onnan vetted). Nem nyomtak el kisebbségeket diktatórikusan, lásd fent. Csorbították a jogaikat, durván, de nincsenek elnyomva. Nem szolgálnak ki teljes mértékben amerikai érdekeket, semmivel nem szolgálnak ki jobban amerikai érdekeket, mint pl. ahogy a mi kormányunk kiszolgál orosz vagy kínai érdekeket. A nemzetközi politika mindig is erről szólt, voltak erősebb érdekek, és a kisebb-szegényebb-gyengébb országok beálltak valamely nagyobb erő mögé. Ukrajna esetében ez 2014-ig az oroszoké volt, azóta változott. Nem tiltottak be ellenzéket, "csak" az oroszpárti ellenzéki pártokat, amely - figyelemmel arra, hogy ezek a pártok támogatják azt a háborút, amely az ország területén zajlik, érthető, valószínű máshol sem lenne másként. A nácik felfegyverzése pedig szimplán hülyeség, ráfogni az Azov ezredre, hogy nácik, majd egyenlőségjelet tenni Zelenszkij és Hitler közé igazi ostoba propaganda. Tegyük tisztába ezt a szót, hogy "náci", mert nem ugyanaz, hogy valaki nacionalista, vagy "náci". Lehet, hogy az Azov környékén a nacionalisták erősebben voltak jelen, adott esetben ez volt a szervező elv, de nem kezdtek el szisztematikus népírtásba. Ne értsd félre, én is úgy gondolom, hogy egy normális országban nem lehet helye ilyen alakulatoknak, de ez alapján azt mondani az ukrán vezetésre, hogy nácik, roppant félrevezető. Pláne, hogy az Azov ezred cserkészcsoport az Ukrajnába küldött csecsenek mellett.

Az pedig, hogy szerinted már önmagában az elegendő érv arra, hogy hagyjuk tenni az oroszokat, amit akartak, mert korlátozták a magyar kisebbségek jogait, undorító, visszataszító érvelés, nem tudok rá szofisztikáltabb jelzőket. Valahogy a hozzád hasonlók részéről roppant kevés szó esik a lakott területek lerombolásáról, kórházak és bevásárlóközpontok elleni támadásról, civilek módszeres, tervezett mészárlásáról.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#83390) madgie válasza #31733248 (#83387) üzenetére


madgie
titán

Freddy már nagyon szépen leírta, mit gondolok (köszönet érte), egyébként USA mibenlététől függetlenül semennyire nem tudok elnéző lenni az oroszokkal (pontosabban az orosz vezetés lépéseivel).

(#83391) #31733248 válasza Mercutio_ (#83388) üzenetére


#31733248
törölt tag

Miért akartok finoman beletolni egy olyan álláspontba, amit nem képviselek? Világosan leírtam, hogy

"Eszem ágában sincs mentegetni az oroszokat"

Freddy érvelt azzal, hogy

"az USA-t szokták beállítani mint gaz hódítót, Oroszország is kőkeményen, fegyverrel érvényesítette az érdekeit, és sokkal durvábban, mint az USA"

Erre válaszul írtam az amerikai demokráciaexport során megölt százezrekről és a földönfutóvá tett milliókról. Akikért mellesleg senkit nem láttam itt sírni. Még egyszer: eszem ágában sincs mentegetni az oroszokat, őket is ugyanolyan agresszornak tartom, mint a mi amerikai szövetségeseinket. Ha vastaggal írom, akkor már átmegy? :)

"Az olaj/földgáz téma is lényegesen komplexebb mint a korábbi hsz-edben"

Huszonéve barátom és ügyfelem több energetikai nagyvállalat csúcsvezetője, szívesen leírom tömören és közérthetően, mit gondolok és akár tisztába is teszem azt a sok csúsztatást és pofátlan propagandahazugságot, amivel a Telex és a 444 kajáltatja napi szinten a jobb sorsra érdemes olvasókat. Természetesen ugyanúgy igaz ez az "ötödáron kapjuk a gázt" kezdetű dolgokra, vagy akár a rezsicsökkentésre is. Kérdés, hogy van-e rá igény, vagy elég, ha odamondogatunk egymásnak?

[ Szerkesztve ]

(#83392) Varoz


Varoz
őstag

Tényleg nem lehet kommentár nélkül hagyni ezt a jó madarat? Nyilvánvalóan rühelli mindenki, minek szóltok hozzá?
Nem unalmas az agymenéseit olvasgatni? :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#83393) Mr.Csizmás válasza Varoz (#83392) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyfajta küzdősport, libsikém :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83394) #31733248 válasza Freddy76 (#83389) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kizárólag a hivatalos ukrán/amerikai szempontok jelennek meg az értékelésedben, vajon miért? Szerinted tényleg kizárólag az oroszok felelőssége, hogy a konfliktus ideig vezetett? Nem rakták eléggé a tüzet az amerikaiak ahhoz, hogy észrevedd? Nem lőtték az ukránok éveken át az oroszok lakta területeket, civilek ezreit meggyilkolva? Mert szerintem itt három dolog találkozott egyszerre:

- Az orosz szándék arra, hogy Oroszország történelmi területeit visszaszerezzék az alig 20 éves Ukrajnától. Ezért is hívom az oroszokat agresszoroknak és el is ítélem őket ezért.
- Az Európán csattanó elbaszott amerikai geopolitika, amelynek kifejezett célja volt, hogy az oroszok visszaszorítása és meggyengítésének céljából háborúig eszkalálja ezt a helyzetet és az Európai Unió felett gazdasági és katonai dominanciát szerezzen. Sikerült: méregdrágán vesszük most és a jövőben az amerikai palagázt, az energiaintenzív termelést folytató európai cégek sorra jelentik be az Amerikába történő költözésüket, új tagok jelentkeztek a NATO-ba és az amerikai hadiipar is tele van új megrendelésekkel, miközben az Európa Unió tagjai a kemény önszopatásig elmenve szankcionálják az oroszokat. Véres biznisz, de nagyon jó, más farkával lehet verni a csalánt...
- A saját lakosságát totálisan kiszolgáltató, termőföldjeit külföldi nagybefektetők számára értékesítő, az oroszok elleni náculást aktívan támogató ukrán kormány, amely orosz civilek ezreit ágyúzta halálra az elszakított területeken, lábbal tiporta a minszki egyezményeket és NATO-tagság belengetésével lépte át a vörös vonalat, hasonlóan, ahogyan a szovjetek a kubai rakétaválság idején tették.

A nácikat pedig nagyon nem kéne mosdatnod. Bandera kultuszát ápolni pont olyan, mint Szálasit dicsőíteni. Pont.

A civilek ágyúzását pedig mindkét oldalon el kellene ítélni (ahogy én is teszem), nem csak az egyiken. Ugyanígy azt is, ha valaki iskolák és kórházak mellett állítja fel a tüzérséget, hogy válaszcsapás esetén a sajtóban kommunikációs fegyverként mutogathassa a megölt emberek képeit.

Varoz

Te úgyis csak annyit tudnál "hozzátenni", amennyit a 444-en olvastál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#83395) gorgo válasza #31733248 (#83391) üzenetére


gorgo
őstag

Először benyomod a propaganda hülyeséget (biztos elfelejted nézni, hogy melyik topikban vagy), aztán terelsz, kifaroszl, esetleg egyetértesz.

Putyin elvtárs kezd egyre szarabbul állni, és még csak eztán kezdi érezni az orosz gazdaság a szankciók hatását. Plusz a mozgósítás, egyre növekszik a belső elégedettlenség, ami persze náluk eleinte csak annyit jelent, hogy nő a bebörtönzöttek száma, egész addig míg át nem lép egy kritikus értéket...

vitya amúgy pikáns helyzetbe került: két helyre nyal, két helytől fosik. Mondjuk 2060-ig úgy is hatalmon lesz, tekintve, hogy az eddig legalább leledző ellenzék mostanra teljesen annihillálódott. csak az az idióta árnyékkormány éled, hogy azok is szarnának sünt.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83396) gorgo válasza #31733248 (#83394) üzenetére


gorgo
őstag

Mit ad isten, sajnos az USA jár mindig jól. Ez már szinte olyan igazság, mint régen a "A focit tizeneggyen játszák és a németek nyernek". Senki sem tagadja, hogy usa egy jótét önzetlen állam. Szimplán csak jobb a marketingje, de ugyanúgy az erőforrásokra hajt, mint a ruszki meg kínak meg minden erősebb állam, a múltban , most és a jövőben.
Az meg hogy az EU szop most mint a torkos borz, kicsit olyan, mint magyarország. Sorozatos szar döntések eredménye, következménye. Ennyi. Mondhatnánk magának köszönheti, mint mi is, magunknak köszönhetjük a 20. századi történelmünket, meg hogy kb. minden háborúban a vesztes oldalra állunk már 100 éve.
Most se sikerült a jó oldalra állni, pedig állítólag vitya okos...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83397) #31733248 válasza gorgo (#83395) üzenetére


#31733248
törölt tag

Legalább annyit próbálj megérteni, hogy nem az az álláspontom, amit bele szeretnél látni. :N Attól, hogy nem értek egyet a gazdasági visszaesésünket, a romló életszínvonalat és csökkenő versenyképességet jelentő szanckiókkal, még nem leszek putyinista, hiába kondicionálta erre az agyad a libsi sajtó.

(#83398) gorgo válasza #31733248 (#83397) üzenetére


gorgo
őstag

Részemről befejeztem. Tényleg egy troll vagy. Nem magyarázom el sokadikként újfent, hogy miért nincs igazad, troll vagy...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#83399) Mercutio_ válasza #31733248 (#83391) üzenetére


Mercutio_
félisten

Leírtad, aztán azóta is mentegeted ;]

Nem kell ahhoz felsővezető, elég pár contact akik a nemzetközi gázkereskedő és/vagy tőzsdei commodity területen mozognak....na, de ennyi is sok volt.

Jöjjön a jazztanszakos csaj, aki pár év után váltott kicsit

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.