Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70051) Mercutio_ válasza Balinov (#70050) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szóval conspiracy, történelmi kaland, és hasonlók:
Robert Ludlum, Mikka Waltari, Ken Follett, John Grisham, Robert Merle, Maurice Druon, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70052) Balinov válasza Mercutio_ (#70051) üzenetére


Balinov
félisten

Kooszi, ludlumtol olvastam még marha régen, tetszett, Waltaritol csak a Szinuhe volt meg eddig, az nagyon tetszett :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70053) szuszinho válasza Balinov (#70052) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak Ken Follett ismerős ezek közül, több könyvét olvastam. Én csípem.

(#70054) Byk01 válasza Mercutio_ (#70051) üzenetére


Byk01
senior tag

Esetleg még John le Carré.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#70055) Ear001 válasza Balinov (#70050) üzenetére


Ear001
addikt

Frederick Forsythe

(#70056) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Fábián Juli... 37 volt, b@szameg, 37. Nem megy a fejembe :( Miért kell egy 37 éves embernek elmennie?

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#70057) Lassú Víz válasza t_a_m_a_s (#70056) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez a szarság nem válogat. De azt se könnyű felfogni, amikor egy császáros hármas iker szülésbe 32 évesen belehal az anyuka. :(

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70058) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#70057) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én azt nem értem egy ilyen hírt - ahol várhatóak a túlfűtött hsz-ek - miért lehet kommentelni?
És aki ilyen mondattal belesz*rik a ventillátorba mire gondol(?) közben?
Isten mindenhol jelen van .Aki keresi Őt az megtalálja. Ha ma nem is hisz, egyszer szüksége lehet rá.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70059) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#70056) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezért kell élni is a nagy hajtás közben... mert beüt a krach és akkor mi van? Jó lenne ha ezt könnyen lehetne megvalósítani, de sajnos nem könnyű. :)

(#70060) Studi válasza t_a_m_a_s (#70056) üzenetére


Studi
addikt

Bazz, nincs három hét közöttünk. És már évek óta ezzel küzdött. :(

(#70061) spanyoll


spanyoll
addikt

Annyit dumáltatok a killkenny sörről, hogy na a lidlben vettem gyorsan egyet; kíváncsi vagyok.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70062) Balinov válasza spanyoll (#70061) üzenetére


Balinov
félisten

Majd írj, hogy ízlik. Nekem jobban, mint a Guinness

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70063) spanyoll válasza Balinov (#70062) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem annyira tolakodó, mint a Guinness (ez most nagyon úgy hangzott, mintha értenék hozzá :DDD ).
Persze az egyik az bordó a másik fekete, tehát érthető a különbség.

Amúgy eléggé bejön, kellemes serital.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70064) Mercutio_ válasza spanyoll (#70061) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ginisszel szemben a kilkenny ízlik ;]

Spar/Interspar-ban van most megint 2-t veszel egyik ingyen van (így darabja 199) Affligem belga sör, nem olyan sűrű mint a Lidl 6-os pakk tagjai (Piraat, Gulden draak, Bornem) így gond nélkül be lehet dobni 1-2 0,3-as üveggel :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70065) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#70064) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a múltkor behúztam belőle, köszi az ajánlást (ha te voltál akkor), egyszercsak azt vettem észre hogy elfogyott :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70066) Studi válasza Balinov (#70062) üzenetére


Studi
addikt

Nem is értem, hogy lehet összehasonlítani a kettőt. A Kilkenny sör, a Guiness lóhugy.

(#70067) Mercutio_ válasza Studi (#70066) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem meg kávézacc :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70068) Freddy76 válasza Studi (#70066) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha nem kedvelnélek és ez egy névtelen fórum lenne, most azt mondanám, hülye vagy. Viszont mivel kedvellek, és ismersz is, ezért nem mondom. A Guinness-t és a Kilkenny-t összehasonlítani olyan, mint mondjuk Mészáros Lőrincet és Mark Zuckerberget.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70069) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#70068) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70070) Studi válasza Freddy76 (#70068) üzenetére


Studi
addikt

De hisz én is épp ezt mondom, hogy teljesen fölösleges az összevetés, egész más kategória a kettő. :K Csak lehet, hogy a viszonyokat kicsit másképp látjuk. :DDD

(#70071) madgie válasza Freddy76 (#70068) üzenetére


madgie
titán

Ettől még lóhúgy a Guinness :D

[ Szerkesztve ]

(#70072) Freddy76 válasza madgie (#70071) üzenetére


Freddy76
addikt

Na jó, te tényleg hülye vagy :DDD

Szerk: tudjátok mit, Studi is, az a biztos :D

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70073) Balinov válasza Studi (#70070) üzenetére


Balinov
félisten

Stoutbol nekem a corki ohara jön be jobban, esetleg a galway Hooker.

Mondjuk a Guinness storehouset vegigmenni, aztan a saját pintedet lecsapolni, majd a sorgyar tetején meginni az élmény

Meg amikor a régi Ganz gépet látod kiallitva

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70074) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Nekem mindkettő ízlik. Igaz tegnap óta már csak guinnes maradt... :B

Közben 3 év után megadta magát az LG G2-őm, azaz pontosabban az akksija, csak ez ugye fabrikálás nélkül nem cserélhető, ahhoz meg nincs kedvem. Szóval szerzem az Mi A1-et.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70075) madgie válasza Freddy76 (#70072) üzenetére


madgie
titán

Ez neked újdonság? :D

(#70076) Mercutio_ válasza Real_Necro (#70074) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kismillió szervizes van akár Ph-n is, aki cserél neked aksit 2-3k munkadíjért...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70077) Real_Necro válasza Mercutio_ (#70076) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igy viszont van indokom a cserere... :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70078) crey


crey
MODERÁTOR

Nem a kedvenc stoutom a Guiness, de azért lóhúgynak hívni... srácok. Kapjatok már az agyatokhoz :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70079) Freddy76 válasza crey (#70078) üzenetére


Freddy76
addikt

Milyükhöz?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70080) Balinov válasza crey (#70078) üzenetére


Balinov
félisten

Egyszer próbáljátok ki egy lottyintesnyi ribenaval..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70081) Freddy76 válasza Balinov (#70080) üzenetére


Freddy76
addikt

A Guinness-t, feketeribizli-löttyel? Normális embernek meg sem fordul ilyen a fejében.

Bali, te ír lettél.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70082) cOxeR válasza Freddy76 (#70081) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem eddig a leginkább az Omnipollo Ice Cream Pale Ale jött be, igaz volt vagy 4k egy pohárral stockholmban, de azért az egy maradandó élmény volt. A habot külön jégkása készítővel állították elő, abból tettek a tetejére egy jó adaggal. Persze jó pár fajtát megkóstoltam... kár, hogy itthon csak korlátozottan elérhető. Nebuchadnezzar meg a Perikles is jó, ezeket mondjuk be is lehet szerezni.

(#70083) Ear001 válasza Freddy76 (#70081) üzenetére


Ear001
addikt

Dehogynem. Már csak az ilyen trükkök miatt is érdemes Nagy -Britannia kocsmáit látogatni. ;)

(#70084) Balinov válasza Freddy76 (#70081) üzenetére


Balinov
félisten

kuzdok ellene, mint malac a jegen, dehat a kozel 10ev, az kozel 10 ev,.

amugy megtalaltam azt a Gazn gepet, orlo volt asszem, ehune.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70085) Studi


Studi
addikt

Jó zene, sz@r csaj. Vagy valami ilyesmi.

Csak arról jutott eszembe, hogy a hölgy kiadó lakást hirdet, nagy sajnálatomra az általam megálmodott ársáv felett. Szerintetek nagyon gáz lenne, ha a testemmel fizetnék neki? :DDD

Ugyanitt még mindig élhető, megfizethető albérletet keresek, ha valaki hall valamit, szóljon... :(

(#70086) Freddy76 válasza Studi (#70085) üzenetére


Freddy76
addikt

Megfizethető, élhető, Budapesten? Studi, a háromból válassz kettőt, akkor talán...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70087) Studi válasza Freddy76 (#70086) üzenetére


Studi
addikt

Az van, hogy ha meg messzebb megyek, akkor a kocsiba tankolom a különbözetet. De a nullás környéke jó lenne, viszont nem sokkal jobb a helyzet ott sem. :(
Van egy határ, ahonnan már egész normálisnak tűnő lakások vannak, de az sajnos az a határ, hogy egy garas se marad félretenni így egyedül. :( Szopó ez mindenhogy. :(

(#70088) TayRol válasza Studi (#70087) üzenetére


TayRol
veterán

Lemaradtam. Hogyhogy egyedül?

(#70089) Studi válasza TayRol (#70088) üzenetére


Studi
addikt

Jobb lesz úgy.

(#70090) Mr.Csizmás válasza Studi (#70087) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jövőre kész lesz a régi lakásunk felújítása, 67nm, 2,5 szoba, M0-leendő M4 mellett.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70091) aleister válasza t_a_m_a_s (#70056) üzenetére


aleister
veterán

A minap volt nálunk egy 23-24 éves srác. Sportol, nem túlsúlyos, a családjában nem volt daganatos megbetegedés, nem dohányzik, nem iszik.
Olyan vastagbélrákja van, mint a szar. Előzmények nélkül. Ha nem történik nagy csoda, pár éven belül ő is halott lesz. Mint, ahogy fordult már le az asztaltól szívrohammal 25 éves focista cimbim is, kb hasonló előélettel. Igaz ő ivott. Másodpercek alatt halott volt..

Aztán ott vannak a terrortámadások teljesen vétlen áldozatai. Egyik pillanatban kávéznak egy randin, vagy beülnek egy családi mozira a szeretteikkel, a másik pillanatban egy marék repesz tép őket szét.

Amíg ezeket a sorokat leírtam több száz ember halt meg kegyetlen vagy kevésbé kegyetlen körülmények között, tragikus hirtelenséggel vagy épp hosszas betegség után.

Sajna az élet ilyen. Legjobb esetben törekedhetsz rá, hogy optimális állapotban tartsd magad, és hogy kihozd az életkédből az adott körülmények között a legtöbbet, de ha meg akar szopatni a sors, akkor így is - úgy is meg fog.

A Ginisz meg minden, de nem szar, cserébe a Kilkeni is az egyik kedvencem..

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70092) crey válasza Studi (#70087) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Arra ott felénk 120 egy 45-50 M2-es panel, minden más felette. Vagy épp több. :(

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70093) Studi válasza crey (#70092) üzenetére


Studi
addikt

Hja, durva. Persze nem az a baj, hogy az árak duplázódtak, hanem az, hogy a bérem egyáltalán nem.

(#70094) Mr.Csizmás válasza crey (#70092) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez hol? :Y

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70095) Studi válasza Mr.Csizmás (#70094) üzenetére


Studi
addikt

Mindenhol. :( Crey Kápmegyeren nyomja, de sehol nem jobb a helyzet sajnos. :( Még a nulláson kívül is hat számjegyű, amit egy ilyen lakásért elkérnek.

Amit a tegnap is linkelt hölgy hirdet, az például egy egész korrekt ajánlat, 150 + rezsiért másfél szoba egy kis tárolóval, garázzsal, új építésűben, modern, bútorozott lakás. Újpest frekventált részén. De 'sszameg, ezt egy átlagfizuból lehetetlen.

120-ért van néhány normális (peremkerületekben persze), és egy rakás ótvar. 100 körül már szinte csak a gázos része a kínálatnak, meg belvárosi 100 éves házban levő 28-30 négyzetméterek.

(#70096) #31733248 válasza Studi (#70093) üzenetére


#31733248
törölt tag

Studi, nem tudom, mivel foglalkozol, de egy vállalkozás beindítása nem jöhetne szóba?

(#70097) |AP| válasza Studi (#70095) üzenetére


|AP|
veterán

a 150+ rezsi az sajnos még egész korrektnek mondható, ha tároló és garázs is van benne, ráadásul új építésű és bútorozott...
Én nagyjából ugyanennyit fizetek egy hasonló felállásért, csak ide még a bútorokat is én hoztam.
(és most hogy közeledik a január el is kezdtem fosni, hogy mikor csörren meg a telefon egy emelés miatt)

(#70098) Freddy76 válasza |AP| (#70097) üzenetére


Freddy76
addikt

Én nem mondom meg, mennyit fizetünk egy 120 nm-es irodáért, mert virtuálisan meglincseltek... Ráadásul szerződéssel, számlával, tehát a tulaj még adózik is rendesen. Már év elején megkérdeztük, hogy mikor akar emelni, mire elmondta, hogy amióta mi ott vagyunk, annyi dolga van, hogy havonta egyszer elküldi a számlát, és két napon belül ott a pénz. Soha nincs késés, és minden javítást megoldunk anélkül, hogy őt csesztetnénk, óvjuk az állagot (pl. festés, téliszünetben is temperáló fűtés, rendszeres nagytakarítás, klímatisztítás, stb.), emellett az idegesítő szomszédok is szeretnek minket, és nem hívogatják őket azzal, hogy a bérlők mit csinálnak. Szóval ő köszöni szépen, de plusz 100 (vagy 120) ezer forint neki nem éri meg, hogy kifogjon egy nemfizetőt (akit nem tud kirakni), valakit, akinek a hangoskodása miatt naponta keresik a szomszédok, aki lelakja a lakást, vagy aki vasárnap este felhívja, hogy kiégett egy villanykörte.

Mi meg továbbra is jól viselkedünk.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70099) |AP| válasza Freddy76 (#70098) üzenetére


|AP|
veterán

én is ebben bíztam (soha nem volt gond velünk/velem, a pénz mindig időben érkezett, sőt az emelésig még én vittem házhoz, a lakás karban van tartva, stb), aztán amikor jött a nagy albérlet bumm, akkor ennek ellenére mégis duplázódott az összeg.
Azóta már utalom a pénzt, de napra pontosan továbbra is mindig megérkezik, a lakásra vigyázok, szomszédokkal jóban vagyok, egyedül annyi változás történt, hogy már mindezt egyedül teszem és így már k.rva nehéz. Ha most jönne még egy emelés, akkor komoly gondban lennék... (mert persze mehetnék máshová, de Studi példája is mutatja, hogy máshol sem jobb, ráadásul a költözésben öregednék cca 5-10 évet, az biztos)

(#70100) Real_Necro


Real_Necro
veterán

...es jovore a berbe adonak nem kell fizetni eho-t. Evi 1 milla folott 14% volt a teljes osszegre. Szoval lehet alkudozni a berleti dij emelokkel (mar aki adozik utana).

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.