Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70851) zolka78 válasza madgie (#70850) üzenetére


zolka78
senior tag

Én nagyjából 2 éve ugyan ilyen okok miatt hagytam ott a munkahelyem 9 év után. Gyakorlatilag cseberből vederbe kerültem még a pénzem is ugyan az és a munkám is. De más emberek között vagyok, más a környezet mások a problémák. Ezek összesége már megérte, hogy minden reggel tisztább fejjel tudjak bemenni dolgozni, jobb érzéssel.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#70852) t_a_m_a_s válasza madgie (#70850) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Te is ilyen hülye vagy mint én :) 2002.01.02-én kezdtem a jelenlegi (és kb eddigi egyetlen) munkahelyemen. Mondjuk én annyi előnyét látom ennek, hogy (mikrocég lévén) nagyon jól összeszoktunk már a főnökömmel, teljesen magam osztom be az időmet. Amikor válthattam volna akkor nagyon jól mentek a szekerek az építőiparban, jól kerestem, amikor meg váltottam volna mert tele volt a tököm, akkor mindenki örült, hogy lyuk van a seggén... Így aztán itt ragadtam.

Holnap majd jól beletépünk...

(#70853) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#70852) üzenetére


Real_Necro
veterán

11 éve vagyok én is a jelenlegi helyemen. Igazából végig tapostam itt a szamárlétrát, fizu átlagnál jobb, munkaidő rugalmas, még csak agyon terhelve sem vagyok, csak éppen már kezd baromira unalmas lenni, hogy évek óta ugyan az a sz@r van, valamint itt további fejlődésre nem nagyon van lehetőség... fontolgatom, hogy idén váltok és kipróbálom magam egy multinál.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70854) Studi válasza madgie (#70850) üzenetére


Studi
addikt

Bazz, épp egy órája jelentette be a távozását az egyik főnökünk, épp 18 év után. :O :DDD
Kb. ugyanezt mondta.

(#70855) spanyoll válasza cOxeR (#70849) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó, de más sem leányálom. Magadnak adózni nem nagy dolog, KATA-val főleg nem (idén felemelték a korlátot 12M-ra... a havi 1M azért csak elég). Betegként nem is kell keresni, akkor otthon fekszel, vagy max elmész egy napra fotózni és utána betegen retusálgatsz, nagy ügy. Nyugdíjban nem hiszek, kb másnak se lesz, ezért kell előtakarékoskodni, főleg ha van miből.
Félre ne érts, benne vagy, te is tudod, hogy nem leányálom, de mellette szabadúszóként egy stúdióban is lehúzok pár napot néha és látom, hogy azt sem lehet örökké csinálni (én legalábbis nem tudnám).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70856) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#70855) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nyugdíj? az valami scifi? (amikor besöpörték a manyupot saját zsebbe, rémlik vmi olyan törvény, hogy aki maradt mnyp tag, az fizeti az államit, de nem jogosult rá korhatár után se :U fck fdsz)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70857) Mercutio_ válasza Real_Necro (#70853) üzenetére


Mercutio_
félisten

fontolgatom, hogy idén váltok és kipróbálom magam egy multinál.
Milyen munkakörben?

Mr.Csizmás: Az a riogatás része volt, mostanra aki maradt manyup-os, is megkapja a neki járó nyugdíjat (előtte valami 70%-át, mostanra már 100% úgy emlékszem)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70858) aleister válasza spanyoll (#70855) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem arra gondolt, hogy ha beteg, és alkalmazásban áll, akkor kapja a betegség alatt táppénzt. Ha EV, akkor meg otthon fekszik, és kapja a 0 forintot.

És igen, jól teszed, hogy nem bízol a nyugdíjban. Már a mi korosztályunk sem fog kapni, a Tiédről nem is beszélek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70859) spanyoll válasza aleister (#70858) üzenetére


spanyoll
addikt

Már ahol. Épp ezt látom a stúdióban pl, hogy mindenki betegen dolgozik, mert nem veszik jó néven, ha valaki táppénzt vesz ki, nincs produkció és még pénzt is kap az illető.
Ezért mondtam, hogy ledolgozom a megrendeléseim, akkor simán belefér egy hét fekvés, akár még egészségesen is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70860) Real_Necro válasza Mercutio_ (#70857) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jelenleg gyártástervezéshez, technológiához, IT-hoz van közöm, részben termelésvezetői posztot is ellátok. Egyébként voltam minőségirányítási mérnök és gyártástámogató mérnök is. Projekt szintű feladataim is vannak, ahol emberkék tartoznak alám. Német kommunikáció megy, angolt kellene fejleszteni. Egyébként nem aggódom, hogy ne lenne rám kereslet. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70861) j.bravo válasza spanyoll (#70859) üzenetére


j.bravo
addikt

A stúdióban remek hozzállás, hadd fertőzze meg a többieket is, aztán azok is hadd dolgozzanak betegen; majd amikor az első már meggyógyult volna, hadd fertőzzék vissza a többiek.
Ha ügyfelek is van jelen akkor hadd legyenek betegek ők is... :U

Nem neked szól a dolog, hanem a jelenségnek. Igen, tudom, én is volt hogy ifjonc koromban bementem betegen, mert a táppénz kevés lett volna, a rendes fizuval meg pont kijöttem.

Whatever.

(#70862) Real_Necro válasza j.bravo (#70861) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy tavalyi döntés után összeköltöztettek 2 irodát. 9-en vagyunk egy légtérben. Másfél hónapig nem tudtam kijönni a megfázásból, de a család sem...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70863) aleister válasza j.bravo (#70861) üzenetére


aleister
veterán

+1
Nálunk is volt ilyen. Páran úgy gondolják, hogy mekkora jó pont a főnöknél, ha betegen bemennek dolgozni. Aztán, amikor a cég fele dögrováson van, akkor néznek bután. :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70864) Mercutio_ válasza Real_Necro (#70860) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, igény az lenne biztosan, kérdés, hogy fizetnek-e eleget. Bár itt pesten nincs kizárva a jó fizu ;]

Egyébként így a legjobb pályázgatni, hogy nincs tét, felszabadultabb az ember, nem az van mint utcárakerülés után, hogy - tudat alatt legalább is - ott a stressz, még ha volt happyfinish végkielégítés akkor is.

j.bravo: +1! Nálunk (szervezet) szerencsére már hazazavarják a göthösöket, de a cégen belül vannak ilyen mártír-helyek:O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70865) Real_Necro válasza Mercutio_ (#70864) üzenetére


Real_Necro
veterán

Innen nem fognak kitenni, vagy ha mégis, akkor is elég szép összeget kapnék. Igazából el vagyok, csak be vagyok süllyedve ebbe az állapotba és még most értelmes döntés lenne tovább lépni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70866) spanyoll válasza j.bravo (#70861) üzenetére


spanyoll
addikt

Én is ki nem állhatom, általában mindig tartok egy 5-10 perces monológot sok kurvaanyázás közepette, amikor valaki így jön be. Nekem könnyű, mert szabadúszóként ha ilyen van akkor azt mondom, hogy csá és nem látnak egy hétig, amíg nem leszek egészséges, de ha a cég nincs felkészülve arra, hogy kiesik 1-2 ember, akkor bizony tolják, hogy jöjjenek betegen is.
Eddig egy értelmes munkatársat láttam, aki megoldotta a kettőt együtt: berendelték betegen is, de ő már alapból arcmaszkban jött be és csak kint szabad levegőn vette le, hogy ne fertőzzön meg senkit.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70867) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#70860) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Egyébként nem aggódom, hogy ne lenne rám kereslet. ;)

Bocs Necro, de ezt nem tudom kihagyni: [link]

;] ;] :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#70868) Mercutio_


Mercutio_
félisten

R.I.P.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70869) aleister válasza Mercutio_ (#70868) üzenetére


aleister
veterán

Tegnap már találkoztam a hírrel. Divat manapság minden elhunyt híresség sorsa felett siránkozni, de Dolores hangja valóban nagyon egyedi volt. Űrt hagy maga után a poppalettán.
Nyugodjon békében! :((

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70870) zool1


zool1
őstag

Urak egy kis segítség kellene! Elváltam van egy lányom és az édesanyja neveli. A gyermekem után én igénybe vehetem e a 2 nap szabadságot? Vs nem, mert nem én nevelem.... :U

[ Szerkesztve ]

(#70871) Freddy76 válasza zool1 (#70870) üzenetére


Freddy76
addikt

Jár a pótszabadság neked is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70872) zool1 válasza Freddy76 (#70871) üzenetére


zool1
őstag

Köszönöm! :R

(#70873) cOxeR válasza spanyoll (#70855) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pont arra vonatkozott amit Ali irt. :) Nulla forint ha beteg vagyok, sőt tovább megyek ha lemondok miatta bármit akkor meg nagy mínusz hiszen szerződők és felelős vagyok ha valamit lemondok.
Az elmúlt hét évben kb 2-3 alkalommal voltam 1-2 napot otthon mikor lázas voltam, amúgy nem.

Az előtakarékossággal egyetertek, természetesen ez mindenkinek érdeke, beosztottként és vállalkozóként.

Az, meg hogy mennyi lehet a bevételem havonta, nem sokat számít, ha kiadás részét is mellé teszed, na meg ugye azt el is kell érni, hogy legyen annyi bevételem. ;).
Nekem csak az alap dolgok havonta (könyvelő, Kata, auto fenntartás, palyamtrica, tankolás, felszerelés amortizáció, a stúdiós kiadásokat inkább nem is mondanám) Kikerekedne a szemed ha tudnád mi az amit havonta le kell tennem ilyenekre. :) Nem panasz, mert nem csinálnám ha nem érné meg, de aki nincs benne el se tudja képzelni milyen dolgokra milyen pénzek mennek el. :)
No ami meg nem mindegy, a saját bőrodet viszed vásárra.
Esetleg ha belenyúlsz valami műszaki szarba és be kell tenned a vállalkozásodba váratlanul pár millát azt is zsebből kell tudni megugrani. Mindegy nehéz vállalkozni, sokszor örülnék a 7-8 évvel ezelőtti nyugis bemegyek dolgozok hazamegyek és letettem a munkámat életnek.

(#70874) spanyoll válasza cOxeR (#70873) üzenetére


spanyoll
addikt

Tudom, hogy milyen költségek vannak, ugyanezeket az igákat tolom, csak kevesebb hajszálam hullik ki a stúdióüzemeltetés hiánya miatt, mint neked :DDD

Amúgy ja, egyik se könnyű. Ehhez is kell egy fajta beállítottság, a kezdeti létbizonytalanságot sokan nem bírják (érthető módon), de ennek is megvan a szépsége
Én személy szerint nem tudnám más szekerét tolni napi 8 órában, aztán letenni a lantot és ennyi volt az egész. Sosem voltam kibékülve a főnök beosztott viszonnyal, de ez van, ez az én hülyeségem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70875) cOxeR válasza spanyoll (#70874) üzenetére


cOxeR
Ármester

Például amikor negyed kilenckor még hívogatnak, mint most... kb olyan kérdésekkel, hogy milyen idő lesz 2619 február 31-én, 26 órakor... és nem érzik, hogy ez mennyire, de mennyire gáz.
Egy főnököm se hívott fel soha, még akkor se, ha sokszámjegyű üzletről volt szó... egyszer kaptam sms-t 8 óra után... 8 év alatt, és volt lehetőségem dönteni, hogy foglalkozom vele vagy se.

(#70876) spanyoll válasza cOxeR (#70875) üzenetére


spanyoll
addikt

8 után egyszer nem veszek fel telefont és egyik ügyféllel se volt még problémám belőle. Mondom: ahány ember annyi szokás meg annyi tapasztalat.
Ez szívás, de beláthatod, hogy megvan a jó oldala is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70877) cOxeR válasza spanyoll (#70876) üzenetére


cOxeR
Ármester

Megvan, csak sokan nyűglődnek, hogy sok a gond a munkahelyen. :) Itt is van, és többnyire sokkal több, mint amit kívülről gondolnak. :) Szóval mindegyiknek van jó és rossz része, de azért egy vállalkozás nagyobb buktató minden fronton.
Sose felejtem el, azon nyavalyogtak a kereskedők a cégnél, hogy miért nincs menő céges telefon, meg miért 5-8 éves, átlagos autókat kapnak... és fogalmuk sincs mit kellene letenni ha saját lábon állnának ezekért. :)
Bőven kiveséztük. :))

[ Szerkesztve ]

(#70878) spanyoll válasza cOxeR (#70877) üzenetére


spanyoll
addikt

Jaaa. Ha ilyen van akkor mondok egy összeget amibe fixen kerül havonta a vállalkozás, hozzáteszem, hogy nincs hétvége és betegeskedés, meg munkaórák, aztán rögtön csend van :)
Amúgy néha nekem is jól esne ez a nyugi, de ezt választottam, ezt szeretem :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70879) t_a_m_a_s válasza cOxeR (#70875) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én ugyan nem sajátot viszek, de kicsinél dolgozom. Azt látom, hogy ha nem akarsz pár éven belül megnyekkenni,, akkor egy bizonyos határon túl a sajátot is kvázi munkahelyként kell felfogni. És nem venni fel a telefont este, elmenni pihenni, szabira, nem dobni el kaszát-kapát ha a T. Megrendelő méltóztatik akarni valamit. Különben rendszer lesz belőle hogy megtalálnak este tízkor azzal, hogy egész nap fel akartak hívni egy kurva fontos dolog miatt, meg megtalálnak húsvét hétfőn azzal, hogy mi kell keddre egy hetek óta húzódó projektnél (ezek megtörtént esetek a saját "praxisból"). Tudom, hogy én alkalmazottként könnyebben hajtom el a picsába a delikvenst, de szerintem tulajdonosként sem szabad ezt nagyon elharapózni hagyni.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#70880) gorgo válasza Real_Necro (#70853) üzenetére


gorgo
őstag

11 éve vagyok én is a jelenlegi helyemen. Igazából végig tapostam itt a szamárlétrát, fizu átlagnál jobb, munkaidő rugalmas, még csak agyon terhelve sem vagyok, csak éppen már kezd baromira unalmas lenni, hogy évek óta ugyan az a sz@r van, valamint itt további fejlődésre nem nagyon van lehetőség... fontolgatom, hogy idén váltok és kipróbálom magam egy multinál.

Bakker, van ilyen, hogy 99%-ban ugyan ez velem a szitu? Na jó, annyi, hogy 2 éve összerúgtam a port a managementtel, azóta parkolóban faszt vertem, hülyültem el lassan. Le is léptem.

Ma volt a 3. napom az új helyemen (kopp u.azt csinálom mint 5 éve, mikor még ment a szekér). Le is vagyok úgy fáradva, hogy ma du. edzésről bemelegítés után eljöttem, beültem egy kocsmába magam és ittam 2 sört, úgy ki voltam fizikailag, kicsit pszichésen is. Azért nem bánom hogy leléptem!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#70881) crey válasza Real_Necro (#70853) üzenetére


crey
MODERÁTOR

8 évet töltöttem ugyan azon a helyen, magyar kisvállalkozás, üzletágat vittem, de egyszerűen belefáradtam. Beleuntam a magyar mocsokba, abba is, hogy ha sikeres akarsz lenni, akkor korruptnak is kell lenned, ha nem vagy korrupt akkor meg épp hogy eléldegélsz, és ehhez mért a fizud is. Előre lépési lehetőség a cégtulajdonos és egyben ügyvezető széke lett volna, azt meg nem akarta valahogy ide adni. Az első pár évben keményen dolgoztam, de a végére belefásultam, és már undorom volt az irodába is belépni (pedig a kollégák és a főnök is tök jó fejek voltak).

Ugrottam egy nagyot, és csobbantam a mély vízbe, amit egy pillanatig sem bántam meg. Egy évben megyek 120 napot (külföldre), lenyomok csak légi úton 120k kilométert, alig van időm bármire is, de élvezem a szabadságát a home officenak, annak hogy viszonylagosan a magam ura vagyok, a főnököm jófej, a kollégák jófejek, igazi türhő seggfej egy sincs a cégnél - és olyan embereket ismertem meg különböző kultúrákból, és világrészekből, ami eszméletlen - továbbá adott terület egyik leginkább jövő biztosabb cégéhez kerültem. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70882) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#70879) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt akkor teheted meg, ha a vallalkozasod nagyon stabil és szikla szilárd alapokon van. :)
Amugy meg sajnos ez egy velejárója. Viszont ha megnézem azt a piacot amibe vagyok nem látom azt, hogy felvetné a pénz az embereket. Sokan elhúznak külföldre, sokan válnak, sokan depressziósak, es hazudnék ha most épp nem azzal fekudnenk le, hogy a tőkünk tele ezzel a fos kétszínű piaccal.
Elhajtok en is mindenkit aki átlép egy határt, de sajnos ez már öt lépéssel van túl az egészséges határon. :)

(#70883) spanyoll válasza cOxeR (#70882) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem akarok a zsebedben turkálni, de biztos, hogy kell neked ennyi meló? Oké, kell takarékoskodni, de megéri az a sok berakott munka úgy, hogy ennyit kivesz?
Nem tudom pontosan az életkörülményeid (hány gyerek, mekkora lakás, milyen költségű autó, egyéb kiadások), de én albit fizetve, kocsit fenntartva meg néha magamra költve elélek úgy, hogy van amikor 1 hónapig semmi munka nincs. Persze én kisebb hal vagyok vállalkozás terén bőven, de a stúdió annyit csak kitermel, hogy fenntartsa magát nullán (sőt gondolom pluszra jön ki, különben miért csinálnád), az esküvőkből meg csak jön annyi, hogy az igazán hülyéket elhajtsd?
Félre ne érts, nem akarok neked huszonfaszom évesen életvezetési tanácsokat adni, eléggé nevetséges is lenne, de én úgy intézem a dolgaim az ügyfelekkel, mint ahogy Tamás írta és szerencsére még nem haltam éhen.
Persze ahogy írtam nem tudom, hogy milyen kiadásaid vannak, csak azért nem értem, mert más tavon, de hasonló csónakban evezünk, és igaz, hogy büdös a víz, meg szembe is fúj a szél, de azért nem kell annyira nagyon kapálózni, hogy haladjak előre.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70884) #31733248 válasza madgie (#70850) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#70848) madgie

Azért vállalkozni akkor a legjobb, ha már nem csak Te dolgozol, hanem vannak alkalmazottaid is (sőt, elsősorban ők). COxeR jól mondja: ha nem dolgozol, nem is keresel és a realizálható jövedelem is korlátos, ha csak egymagad vagy... A vállalkozói lét a sokaknak egyszerűen nem való, mert nehezen viselik a jövedelmi ingadozást és gyakran belekényelmesednek a külső teljesítménykényszer (főnök) hiányába.

(#70856) Mr.Csizmás

"amikor besöpörték a manyupot saját zsebbe, rémlik vmi olyan törvény, hogy aki maradt mnyp tag, az fizeti az államit, de nem jogosult rá korhatár után se :U fck fdsz"

Az előbbi már megdőlt az utóbbi majd fog... :) A magyar társadalom "tudatosságára" azért jellemző, hogy úgy költötték el a manyupok 3 ezer milliárd forintját, hogy semmilyen össznépi felháborodás nem lett belőle...

(#70858) aleister

Lesz nyugdíj, csak kevés. Amikor majd kétszer annyi eltartott jut egységnyi dolgozóra, mint jelenleg, akkor a felosztó-kirovó elven működő rendszer nyugdíjai is ennek megfelelően változnak.

(#70885) t_a_m_a_s válasza cOxeR (#70882) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Érdekes módon az általam leírtakat sosem a rendszeres, bevétel nagy részét adó megrendelők csinálják hanem a kis iszfasz melókkal hébe-hóba beesők. Nem lenne komoly érvágás elhajtani őket, de a főnököm mégsem teszi... Hmmm, lehet, hogy mégiscsak jobb nekem hogy beosztott vagyok? :D

(#70881) crey: Kérdés, hogy akkor is akarnál-e az év 1/3-ában (kvázi a munkával töltött napok felében) külföldön lenni, ha két tökibogyó várná otthon hogy hazaérj...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#70886) madgie válasza #31733248 (#70884) üzenetére


madgie
titán

Másfél éve EV vagyok, pont azért csináltam párhuzamosan ennyi ideig a kettőt, hogy átlássam, mit és hogy érdemes. Most már érdemes ugrani, mert nagyon korlátoz az eddigi munkahely. Jó, hogy felhoztad ezt az alkalmazott dolgot, mert be fogok segíteni egy srácnak (illetve már most is csinálom, áprilistól szerződéssel) és csak abból jön annyi, amennyit most keresek. Csak itt heti 2-3 napot dolgozom, nem hatot. Nyilván nem 8-16 a 2-3 nap, de mellette a saját dolgaimat is csinálhatom. A hemübót szombatjaival évek óta nem tudok mit kezdeni, bevétel szempontjából sem nagy truváj egyébként, mégis ragaszkodnak hozzá. Most már elengedtem a dolgot ugye, a határidőnaplóban sem kell számolgatnom, telnek is be azok a szombatok, már 2019-re is... De egyébként sem panaszkodhatom, január van, elvileg full holtszezon, nekem már volt idén drónos munkám, pénteken lesz ételfotós, pár hét múlva videoklip, újságtól kerestek tesztírói melóval, szóval folyamatosan kapom az impulzusokat, hogy ezzel kéne foglalkozni, rendesen.

(#70887) t_a_m_a_s válasza madgie (#70886) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

De egyébként sem panaszkodhatom, január van, elvileg full holtszezon, nekem már volt idén drónos munkám

A stadionos?

Holnap majd jól beletépünk...

(#70888) madgie válasza t_a_m_a_s (#70887) üzenetére


madgie
titán

Az nem fizetős (csak gyakoroltam a környéken és összeraktam egy videónak), de igen, hétvégén azt csináltam. Van egy céges image cucc is, azt ugyan csak vágtam, de az is idei.

[ Szerkesztve ]

(#70889) t_a_m_a_s válasza madgie (#70888) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ja, azt hittem más hogy hozzádörgölőztél a stadion bizniszhez... ;] ;] Fasza lett amúgy! Jól néz ki a vár, a tövében három focipályával meg agy stadionnal...

Holnap majd jól beletépünk...

(#70890) madgie válasza t_a_m_a_s (#70889) üzenetére


madgie
titán

5 percen belül letöltötte a Kisvárda FC valahogy a FB-ről a videót és megosztotta az oldalukon. Tehát nem a mi bejegyzésünket osztották, hanem valahogy leszedték a videót és feltöltötték maguknak. Persze forrásmegjelölés volt, de rémisztő így is, azt hittem csak a YT-ről könnyű videót letölteni.

Csudázni nyilván nem csudázunk emiatt, nekem sem volt engedélyem repülni, szóval... :D

Amúgy Kisvárdán nincs sok melóm, illetve abban a bizniszben nincs. Nyilván jó zsírosbödön lenne az is, de ami azzal jár... kösz, nem. Szabályosan hányingerem van, ha csak a híradó vagy a rádióban a hírek jönnek szembe velem.

(#70891) Mr.Csizmás válasza #31733248 (#70884) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

polidilit meghagynám a szakcsoportoknak a trágyás vasvillával, csak annyit fűznék hozzá, ha annyi forintom lenne, amennyi kummantásról elmaradt a jogos közfelháborodás.... :U :(

mazsi: nem írtál :D btw fb-ről se nehéz videjót letölteni, rosszabb esetben forráskódból, mint ahogy az instánál is a 800x800nál nagyobb is letölthető url átírással :D 50 ft-os bérlet effekt

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70892) madgie válasza Mr.Csizmás (#70891) üzenetére


madgie
titán

Tényleg nem írtam: megjött az A1 ára, köszi :)

(#70893) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak, a prohardver látogatása súlyosan károsítja ön és környezete költségvetését: legújabb heppem a 3D nyomtató téma :U :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70894) Real_Necro válasza Mr.Csizmás (#70893) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó buli, apósomnak van, nem semmi, miket kinyomtatott eddig vele. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70895) Studi válasza Mr.Csizmás (#70893) üzenetére


Studi
addikt

f@sz@ játék lehet, és már nem is olyan vészes az ára. :Y :K Szólj, ha meg van, megyünk bérnyomtatni. :D

(#70896) Mr.Csizmás válasza Studi (#70895) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

75 arany körül jön ki + apróságok + anyag

AnyCubic Linear Plus

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70897) *Ropi* válasza Studi (#70895) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy éve vettem egy Anet A8-at, azóta sem volt időm beüzemelni. :)

Apropó, mint az m4/3 nagykövete, tudsz mondani nekem egy jó ár/érték arányú M42 manuális nagylátót? Nem nekem kell: egy ismerősöm kérdezte, csak ehhez ugye sügér vagyok. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70898) t_a_m_a_s válasza Mr.Csizmás (#70893) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hanyagolni kell a BB topikot, csoda fog történni, hidd el :D :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#70899) Mr.Csizmás válasza t_a_m_a_s (#70898) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a baj az hogy nem a BB topicban volt beszopódás :( :DDD

Ropi: mft-re natív samyangot, WA/UWA-ból a 2x crop miatt felejtős minden vintage.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70900) *Ropi* válasza Mr.Csizmás (#70899) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.