Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5401) King Unique válasza csiga8 (#5400) üzenetére


King Unique
titán

A "Transcend 64Gb 3.0-ás pendrive" nem pontos megnevezés, ebből nem derült ki, hogy pontosan melyik Transcend pendrive-ról van szó, garanciális-e még, stb.
A "többet nem lehetett látni a pendriveot" akkor helytálló, ha Windowson sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg egyáltalán, ellenkező esetben helytelen.
Akkor van miről értekezni, ha a lemezkezelőben nem üres lemezként jelenik meg a pendrive és parancssorban nem 0 bájt a kapacitása.
Ha megjelenik a pendrive a Windowsban, akkor nem kizárólag csak az említett formázás lehet opció, hanem parancssorban a törlés + újraparticionálás + újraformázás, már ha nincsen rajta semmilyen fontos adat.
Ha nem megjelenik a pendrive a Windowsban és csatlakoztatáskor kifagyasztja, nem cél a rajta adatok lementése, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere lehetősége.
Ha nem megjelenik a pendrive a Windowsban és csatlakoztatáskor kifagyasztja, nem cél a rajta adatok lementése, valamint már nem is garanciális, akkor kb. kuka.

[ Szerkesztve ]

(#5402) csiga8 válasza King Unique (#5401) üzenetére


csiga8
senior tag

Nem garis, legalább 5 éves és szerintem ebay-es rendelés volt.

Kinézetre a Jetflash790 lenne, legalábbis pont ugyanolyan. Semmilyen fontos adat nem volt rajta, egy Win10 telepítő, és az Office2021-et ( 9 Gb) másoltam volna rá...

Eszközkezelőbe sem, lemezkezelőbe sem jelenik meg.

Ha jól értem kuka lesz. Úton az utódja, ugyanilyen, de már 3.1-es.

Köszönöm a segítséget. :R

(#5403) zezso86


zezso86
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Kingston DataTraveler G4 pendrive-om amit nem olvas sem az én laptomom sem másé, tegnap előtt pedig működött rendesen. A meghajtóra, ha rámegyek azt írja ki először formázzam, csakhogy nagyon sok hasznos doksim van rajta.
A tulajdonságok résznél az Általánosnál azt írja a Foglalt és Szabad területre 0 bájt, a Hardvernel pedig hogy az eszköz megfelelően működik.

Elő lehet szedni valahogy az adatokat esetleg valamilyen programmal?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#5404) King Unique válasza zezso86 (#5403) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha RAW lett a pendrive-on lévő partíció, akkor arra adott a válasz.

Az adatmentés értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik temája, az ügyben eleve ott kellene, kellett volna érdeklődni, szükség esetén (ha további kérdés van) is ott kellene folytatni a mostanit.

(#5405) zezso86 válasza King Unique (#5404) üzenetére


zezso86
csendes tag

Köszi!!!!

Ha jól emlékszem NTFS a fáj rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#5406) jucsaba


jucsaba
újonc

Üdv
Most vettem egy 2tb külső flash meghajtót, szeretnem ellenőrizni , aida64 nem látja , mivel lehetne ?

(#5407) King Unique válasza jucsaba (#5406) üzenetére


King Unique
titán

Ott van pl. a H2testw program.
Viszont ha pl. ilyen vagy ehhez hasonló vacak pár-néhány ezerért, akkor kb. felesleges, mert az eleve fake.

[ Szerkesztve ]

(#5408) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Adott egy nem mai, de soha nem használt 64 gigás Kingston Data Traveller USB3-as pendrive, amit ha a gépbe dugok, akkor látja, mint eszközt, az eszközkezelőben ott is van a lemezmeghajtók alatt, de a lemezkezelő alatt sincs ott, és értelemszerűen a sajátgépben sem.

Van erre valami megoldás, hogy felismerje, vagy kuka? :)

(#5409) King Unique válasza KrAt (#5408) üzenetére


King Unique
titán

Ha a lemezkezelőben üres lemezként jelenik meg a pendrive és parancssorban 0 bájt a kapacitása, másik USB-porton valamint másik PC-n másik operációs rendszerrel próbálva is, akkor igen, kuka, meg ha már nem garanciális.
Bár volt aki ilyen hibát a firmware tákolásával végül tudott javítani (példa), de annak próbálgatása kizárólag csak saját felelősségre javasolt, meg értelemszerűen csak akkor opció, ha találni egyáltalán megfelelő firmware tool és firmware párosítást az adott pendrive-hoz, az abban lévő vezérlőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#5410) KrAt válasza King Unique (#5409) üzenetére


KrAt
veterán

Sajna a lemezkezeloben semmilyen modon nem latszik.. :(

Mivel igy semmire nem jo, lehet majd jatszok vele firmware szinten :)

(#5411) x_vitamin


x_vitamin
tag

Sziasztok!

Verbatim 16GB PinStripe USB 2.0 Pendrive -om. Particiós progik jól látják NTFS + Fat32 es particiót is rárakják jól. Sector teszten is hibátlannak látják. Formázást is megoldják jól rajta.

File kezelő nem lát belőle semmit.
CSatolási ponton nincs semmi.
Mi romolhat ilyenkor el benne?
Hogyan javitható?
Win11 el szeretném használni.

https://assets.kogan.com/images/kg-electronic/KXG-490708/3-724238ef7c-490708.jpg

[ Szerkesztve ]

x_vitamin 12 éve tagja az oldalnak. 100% -os.

(#5412) King Unique válasza x_vitamin (#5411) üzenetére


King Unique
titán

Itt ilyenkor értelemszerűen a Windows lemezkezelőjét kellene megnyitni, arról kellett volna screenshot, ott megnézni hogy van-e meghajtóbetűjele a pendrive-on lévő partícióknak, stb.

(#5413) x_vitamin válasza King Unique (#5412) üzenetére


x_vitamin
tag

Ezt írtam le a kérdésemben h. mivel a File kezelő nem lát belőle semmit így nincs mit ott lefotoznom.
Nem számít neki h. adok neki a betüt a Particiózás közben.
Akkor se lesz tőle jobb.
Autómatán ad neki betüt ha sikerül neki becsatlakoztatnia a Win11 rendszerbe ami üres betüt talál oda teszi be amikor a jó Pendrive omat dugom bele.

[ Szerkesztve ]

x_vitamin 12 éve tagja az oldalnak. 100% -os.

(#5414) x_vitamin


x_vitamin
tag


Ez a fura h. az eszközkezelő se veszi észre h. valami nem ok a müködésében.
Már itt jeleznie kéne neki szerintem h. nem tud rá írni se meg olvasni se tudja a file kezelőben.
Hibátlan az alaplapom. ASUS TUF GAMING X570-PLUS ez nem amatör alaplap.

x_vitamin 12 éve tagja az oldalnak. 100% -os.

(#5415) x_vitamin


x_vitamin
tag

Így néz ki a CSatoló pont nálam amikor jól működik 1 Pendrive.

x_vitamin 12 éve tagja az oldalnak. 100% -os.

(#5416) King Unique válasza x_vitamin (#5413) üzenetére


King Unique
titán

Nem a fájlkezelő volt a kérdés, hanem a lemezkezelő, aminek megnyitását a linkelt útmutató világosan szemlélteti. Ahol ez nem világos micsoda, de nem a Windows beépített lemezkezelője.
A leírtak eleve ellentmondásosak, mivel ha ez alapján van meghajtóbetújele (H) a pendrive-on lévő partíciónak, akkor annak márpedig normál esetben eleve meg kellene jelenni a fájlkezelőben is, max. akkor nem szokott, ha nincsen meghajtóbetűjele.
Van különbség aközött, hogy egy meghajtó / partíció egyáltalán nem jelenik meg meghajtóbetűjel híján a fájlkezelőben, vagy megjelenik csak éppen nem lehet megnyitni, mert pl. RAW lett.
Aztán az sem teljesen világos, hogy ha előzőleg még NTFS + FAT32 fájlrendszerű partíciók lettek említve, akkor a mellékelt screenshoton miért csak 1 db NTFS partíció látszik. Bár ha külön-külön értendő, azaz először 1 db NTFS partíció volt, majd újraformázás után lett 1 db FAT32 partíció, akkor úgy már reális.
A Windows 10 a 1703-as verzió óta már cserélhető lemezeknél (memóriakártyák, pendrive-ok) is támogatott a több partíció kezelése. Azaz a Windows 11 akár 2 db partíciót (pl. 1 db NTFS + 1 db FAT32) is tud egyszerre kezelni a pendrive-on, mindkettő kap meghajtóbetűjelet és megjelenik a fájlkezelőben, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5417) x_vitamin válasza King Unique (#5416) üzenetére


x_vitamin
tag

Úgy értettem persze h. Fat32 is raktam már rá utána töröltem és most NTFS -el tesztelgetem.
Igy h. most van neki betü adva ez is jelent valamit h. érzékeli mert kirakta h. valami van ott.

x_vitamin 12 éve tagja az oldalnak. 100% -os.

(#5418) King Unique válasza x_vitamin (#5417) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor nyilván mégiscsak megjelenik a fájlkezelőben a pendrive ha van meghajtóbetűjele, max. nem lehet hozzáférni a tartalmához.
Az továbbra sem derült ki, hogy mi a helyzet a Windows lemezkezelőjében, ahol az is lényeges, hogy megfelelően jelenik-e meg reális kapacitással a pendrive, vagy üres lemezként kapacitás nélkül. Ha az előbbi, akkor az még a jobbik eset, ellenben ha az utóbbi, akkor az eleve problémás, utóbbinál az eszközhiba is felmerülhet. Bár ha van meghajtóbetűjele és lehet formázni FAT32 / NTFS fájlrendszerre, akkor az előbbi lehet a helyzet.
Érdemes több USB-porton is kipróbálni a pendrive-ot, ahol asztali PC-knél elsődlegesen a hátlapon lévő portok használata javasolt. Aztán lehetőleg közvetlenül az USB-porthoz legyen csatlakoztatva a pendrive és ne hosszabbítókábellel vagy USB-elosztóval (hub), mert bizonyos esetekben akár az utóbbi is okozhat problémát.
Ha abnormális módon nem akar működni egy eszköz, akkor Windows esetén javasolt kipróbálni a Windows újraindítását, majd utána az eszköz újbóli csatlakoztatását is.

[ Szerkesztve ]

(#5419) oba


oba
addikt

Sziasztok!

Belinkelném ide egy másik topikban feltett pendrive-os kérdésemet, hátha tudtok segíteni. :)

[link]

(#5420) x_vitamin válasza King Unique (#5418) üzenetére


x_vitamin
tag

Töröltem a particiót amit az AOMEI csinált rá és akkor ezt találta már névnek.

Tehát az AOMEI simán tudja formatálni neki nem kell hozzá ez a Virtuálislemez-kezelő progi.
De hiába formatálja meg ő is nem jön létre utána a Csatlakozási pont.

[ Szerkesztve ]

x_vitamin 12 éve tagja az oldalnak. 100% -os.

(#5421) King Unique válasza x_vitamin (#5420) üzenetére


King Unique
titán

Tehát megfelelően detektálja a Windows a pendrive-ot és megvan a reális tárolókapacitása, eddig oké.
Parancssorban / parancssorban kellene megpróbálni törölni, majd újraparticionálni és újraformázni a pendrive-ot, nem szimplán csak formázni.
Már említve lett az előbb, hogy szükség esetén előtte eltávolítani majd újracsatlakoztatni a pendrive-ot, akár másik USB-porthoz, akár a Windows t is újraindítani előtte majd utána próbálni az előbbieket, stb.
Ha a leírtak nem oldják meg a problémát, akkor vagy az ottani hardver- és szoftverkörnyezetben nem stimmel valami, vagy a pendrive ment tönkre. Ennyi!
Egyébként a pendrive hibája sem lenne meglepő, pláne ha egy USB 2.0-s muzeális darab, amit már rég cserélni kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#5422) x_vitamin válasza King Unique (#5421) üzenetére


x_vitamin
tag

Szerintem is a Pendrive ban a hiba mivel másikat dugok rá egyből látja és müködik jól vele. A gépem jó a programok is jók meg az USB is jó.
A kérdésem is ez volt h. ki látott már hasonló hibát és talált rá valami megoldást is?
Mert jó lenne rájönni mi lehet a gondja mert úgy ránézésből meg a programok szerint is 99% ban jól müködik csak az 1% ami hiányzik h. tudjam is használni rendesen.

x_vitamin 12 éve tagja az oldalnak. 100% -os.

(#5423) King Unique válasza x_vitamin (#5422) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban szemléltetett parancssoros módszer ki lett próbálva?

Ha maga a pendrive hibás, akkor azzal szvsz nem érdemes tovább vesződni, meg pláne nem egy ilyen kis tárolókapacitású USB 2.0-s modellel, ami vélhetően nem mai darab és már amúgy is cserélni kellett volna.

(#5424) King Unique válasza oba (#5419) üzenetére


King Unique
titán

Ennek a pendrive-nak az írási sebessége a pendrive irás-olvasás sebesség topik tesztjei alapján eleve nem olyan gyér, hogy nagy méretű fájlokat 2-4 MB/s értékkel másoljon.
Az adatátviteli sebesség tesztelésénél nem mindegy, hogy alapból 2-4 MB/s írási sebességet tud a pendrive már az ATTO, CDM, WinSAT, stb. szintetikus teszteknél is, vagy csak a fájlkezelős fájlmásolásnál lassul be X GB írása után. Ahol az utóbbi pl. még SSD-knél is előfordulhat, ha nincsen DRAM cache, elfogy az SLC cache, stb.
Ha használat közben nagyon melegedik a pendrive, akkor akár amiatt is visszaeshet az adatátviteli sebesség.
Linuxon lehet azért is volt gyorsabb az írási sebesség, mert ott a rendszer intenzíven használja a gyorsítótárat (RAM cache), de ennyi erővel Windowson is bekapcsolható adott USB-s meghajtónál az írási gyorsítótárazás.
A probléma forrásának meghatározásához javasolt átfogóan tesztelni a pendrive-ot, lehetőség szerint másik USB-porton, másik PC-n, másik operációs rendszerrel is, fájlkezelős fájlmásolás mellett szintetikus tesztekkel (pl. CDM) is, stb. Ami azért is lehet lényeges, mert volt akinél adott PC-n adott operációs rendszernél driveres probléma miatt nem hozta ezen pendrive a kívánt adatátviteli sebességet, amit végül a megfelelő driver alkalmazása megoldott (példa).

[ Szerkesztve ]

(#5425) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Vettem egy Kingston Datatraveller Max pendrive-ot, 512 Gb-os méretben, megbízható boltból. Ugye azzal reklámozzák, hogy 800-1000 Mb/s adatátviteli sebességre képes, és ami teszteket olvasgattam róla, azokban ha ennyire nem is, de azért elég szépen hasított.
A legelején még nálam is ment pár száz Mb/s sebességgel (néha), de kb egy hét után beállt egy stabil 35-60 Mb/s tempóra. Akkor is, ha van rajta 100 giga hely még, akkor is, ha nem lehet túlmelegedve, akkor is, ha ssd-ről másolok rá. Több porton próbáltam. Az egyéb hardvereim simán tudnák legalább a pár száz megás tempót hozni, attól nem függhet. És ugye az elején néha elég gyorsan is ment. Azóta viszont 100 fölé nem tudtam soha kergetni. Ja és nagy fájlokról beszélek, nem 10Kb-os vackokkal tesztelgetem. :)
Bármilyen tipp?

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#5426) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Adott egy nem használt pendrive, amire gyárilag egy win10 telepítőt raktak (nem vagyok hozzáértő, ha nem az, javítsatok ki). El lehet ezt róla valahogy távolítani, és formázni az eszközt? Formázás gomb aktív, de nem történik semmi, ha megnyomom. Van valami program, amivel ez végrehajtható, vagy kuka? Köszönöm előre is.

(#5427) Doky586 válasza zaskar (#5426) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Boltban keresel egy hasonló méretű és kinézetű pendriveot, megveszed és kicseréled a belüket.

(#5428) zaskar válasza Doky586 (#5427) üzenetére


zaskar
senior tag

Annyira nem lényeges, mindössze 8 gigás, akkor inkább kidobom. Csak gondoltam, hátha van valami módszer, amivel el lehet tüntetni róla.

(#5429) King Unique válasza zaskar (#5426) üzenetére


King Unique
titán

Volt már itt szó CDFS partícióról (példa), gyárilag (firmware szinten) írásvédett pendirve-okról (példa), ahol pl. egy Dell recovery pendrive-nél az írásvédett állapot megszüntetését az alábbi példa szemlélteti, de az csak annál érvényes.

Amúgy meg nem feltétlen érdemes szórakozni ezzel, gyárilag nem véletlenül írásvédett (pl. vírusok ellen) egy ilyen pendrive, meg egy 8 GB-os manapság filléres tétel.

[ Szerkesztve ]

(#5430) MrChris


MrChris
nagyúr

Milyen programmal lehet letesztelni egy pendriveot, hogy valójában mekkora kapacitású? Van erre valamilyen alkalmazás?
Kínai ócsó noname 1TB, bitang lassú, de filmek TV-n nézésére jó. Most felmásoltam volna rá 300GB-t 20MB/s-al pár órát dolgozott, de a fájlok olvashatatlanok lettek. Formázva újra jó, most kb 50GB és minden megy. Az a gyanúm, hogy kisebb a kapacitása mint amit mutat magáról.

(#5431) King Unique válasza MrChris (#5430) üzenetére


King Unique
titán

(#5432) Ciccuka válasza MrChris (#5430) üzenetére


Ciccuka
veterán

Legújabb változatot érdemes keresni:
Validrive
FakeFlashTest 1.1.5
H2testw 1.4

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5433) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszönöm! Rámegyek velük.

(#5434) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Kaptam reklám célú pendrive-ot, amit szeretnék formázni mert jelenleg CDTS formátumban vannak.
Visszaolvastam sok-sok hozzászólást, nagyon sok link nem működik. Értelemszerűen a sima formázás nem működik. Van most esetleg olyan progija valakinek, amivel megoldható, vagy ne kínlódjak vele? 8GB-os, tehát igazából nem egy nagy érték, igazából amiatt tetszik mert egy bankártya nagyságú, így bármikor nálam lehetne.

*A "SMI Mass Production Tool" nem látja a pendrive-ot
Tudnátok kérlek segíteni? Vagy Egerben kell valakinek Norelem-es katalógus? :DDD

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#5435) diablo1984


diablo1984
veterán

adott 3db pendrive, ami alapból exFAT kiterjesztésű, szép nagy méretű. Szemlátomást mindent fel lehet rá másolni(igaz van ami csak üres mappaként szerepel tartalom nélkül), de pl filmet nem lehet elindítani, mert azt írja a lejátszó, hogy sérült, vagy nem megfelelő formátum. Természetesen ntfs-re nem lehet formázni. Jól gondolom, hogy ez a klasszikus csesszük át az embert nagy tárhelynek kinéző cuccal, közben meg semmi nem olvasható vissza belőle?

(#5436) King Unique válasza diablo1984 (#5435) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha ilyen vagy ehhez hasonló fake pendrive, akkor nem meglepő az ilyen probléma, max. azoknál van ez, mert ugye normál esetben tetszőlegesen lehet egy pendrive-ot FAT32 (32 GB-ig a Windows beépített eszközeivel) / exFAT / NTFS fájlrendszerre formázni, a fájlok felírása után is visszaolvasható a tartalma, stb. :))

(#5437) diablo1984 válasza King Unique (#5436) üzenetére


diablo1984
veterán

h2test reggel óta fut rajta, 36 giga eddig jó 10 mb/s-el írja, még 45 órát jelez a végéig(bár valszeg nem fog addig elmenni, mert szerintem nincs 64gb-nál nagyobb ez a pendrive sem)

(#5438) VMatteo válasza VMatteo (#5434) üzenetére


VMatteo
őstag

akkor kuka? :(((

Tisztelet a Gépésznek!

(#5439) diablo1984 válasza diablo1984 (#5437) üzenetére


diablo1984
veterán

bő 1,5 nap után megállítottam a tesztet, mert még mindig 20 órát írt, az aida tesztjét lefuttattam, kb 1,5 perc után ki is írta az olvasási hibát! Egészen 256mb-ig volt hibátlan. a h2testw-t is beállítottam optimistán 1024mb-ra, így már az olvasási tesztnél 234mb-nál elhasalt.
Szóval csak óvatosan aki 2tb vagy hasonló rettenetekre vágyik, mert még ha egy 30gb-os pent flesselnének 2tb-osra, de egy használhatatlan sz@r 256mb-ost csináltak 2tb-osnak, hihetetlen ez mindenkinél használhatatlan méretű, minden egyes vásárlónak fel kellett hogy tűnjön, hogy nem tudja használni és közben mindenki szórja az 5 csillagot, hogy mennyire szuper a cucc.....

(#5440) blendész válasza diablo1984 (#5439) üzenetére


blendész
tag

Egyszer én is rendeltem fillérekért Tb-os pendrive-ot vagy ezer pozitív értékeléssel... 64 Gb-os volt a bele. Leformáztam 57 Gb-ra, és azóta is rendesen működik, bár elég lassú. :)

www.meszlenyiandras.com

(#5441) diablo1984 válasza blendész (#5440) üzenetére


diablo1984
veterán

Bár ez is 64gigás lenne... :)

(#5442) MrChris válasza Ciccuka (#5432) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most tudtam vele szórakozni. Az 1TB az 64 GB-os. :DDD
A diskpart-tal mekkorát vágjak le belőle? 64GB az hány GB egy pendrájvon?

(#5443) diablo1984 válasza MrChris (#5442) üzenetére


diablo1984
veterán

Simán 64gb-ra partícionálod, vagy attól visszább mint ahol a progi hibát jelez és akkor jó lesz. Nekem a 2tb@256mb úgy működőképes, csak 256mb maga semmire sem elég.
Az alin megreklamáltam, az eladó újra akarta küldeni, írtam neki, hogy nem kell még ilyen semmirevaló fake pendrive, lóvé vissza. Az ali helyben hagyta a követelésem a tesztprogramos képek alapján, de az eladó azt elutasította. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz a végén...

(#5444) VMatteo válasza VMatteo (#5434) üzenetére


VMatteo
őstag

Utolsó próbálkozásként. Semmit nem tudok vele csinálni, jól sejtem? :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#5445) MrChris válasza diablo1984 (#5443) üzenetére


MrChris
nagyúr

2tb és 256mb lett? Szép kis szélhámosság. Csináltam egy 55gb méretűt és lefuttattam a h2testw-t és ezt dobta ki:
Warning: Only 55295 of 55296 MByte tested.
The media is likely to be defective.
53.9 GByte OK (113243520 sectors)
320 KByte DATA LOST (640 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
320 KByte corrupted (640 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x0000000051c83000
Expected: 0x0000000051c83000
Found: 0xffffffffffffffff
H2testw version 1.3
Writing speed: 12.7 MByte/s
Reading speed: 17.3 MByte/s
H2testw v1.4

A szavakat értem, de nemtom ez végül is mit jelent.

(#5446) diablo1984 válasza MrChris (#5445) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, még ha 32gibásból tákolták volna, még valamire tudnám is használni, de 256mb-os, egy filmet 2tb-osként rámásolva sem tudtam megnézni róla, mert sérült volt a fájl(mi más lett volna szegény).

Neked azt jelenti, hogy lefutott a teszt(320kb hibás, lehet 54gb-ra kellene visszavenni- vagy 1 megával kevesebbre- a partíciót és úgy próbálni a tesztet újra), tetű lassú, de használható valamire a pen.

(#5447) King Unique válasza MrChris (#5442) üzenetére


King Unique
titán

(#5448) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Vettem az eMAG-ban egy SanDisk Ultra Fit USB Pendrive, 64 GB eszközt tavasszal. Most akartam rá másolni némi adatot (backup) és elakadt a felénél. A pen írásvédetté vált, úgy, hogy használva alig volt. Van valami megoldás az életrekeltésére, ha több gépen sem sikerült formázni, írni rá, vagy gariba cseréltessem?

Van rajta adat, így azt sem tudom törölni és mivel backup, nem is konkrétan tudom, hogy mik. Itt mit tudnék tenni? Nem szeretném, ha a nyaralós képeket nézegetnék a szervizben :DDD

üdv, adika4444

(#5449) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Van nekem egy Ilyen típusú pendrive-om, csak 128gb-os változatban.
Problémám vele hogy pár hónapja a Realme 9 pro + típusú telefonom elég furcsán ismeri fel.

Az alsó részen E27... jelzi azt, mint ahogy látható azt írja hogy 124 gb érhető el, viszont rányomva meg a következő fogad.


Eleve nem lehet rajta 84.5 gb használt tárhely, mert egy NTFS-re leformázott pendrive, illetve nem 256 gb-os, hanem csak 128 gb.

Számítógépen, és másik telefonon jó minden.
Igazából nem tudom eldönteni hogy hol lehet a gubanc.

(#5450) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,
miért van az, hogy ha kiírok egy 22 GB file-t egy 64 GB pendrive-ra, USB3-on, 0 és 20 MB/s között sétálgat az írási sebesség folyamatosan?
Kingston, a csatlakozó felületbe ez van gravírozva: DTXON/64GB C7102-716 A00F 5V KF 9774840 CHINA
Köszönöm előre is. :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.