Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5151) simauser


simauser
tag

Sziasztok,

Látókörömbe került egy pendrive, amelyről adatokat kéne menteni (mert persze fontos adatok voltak rajta, mentés meg a mesében . . . ). Bedugáskor a Windows formázást kér. Easeus data recovery nevű programmal próbáltam menteni róla, mert már korábban, hasonló tüneteknél bevált, de sajnos lényegében semmit nem lát rajta, pár fájlt csak, azokból is csak szemetet tud megmenteni (nem olvasható fájlok, csak a méretük van meg).

Mivel az én tapasztalatom ennél többre nem terjed ki, van esetleg valamilyen ötletetek, mint lehetne még megpróbálni? Még a Recuvát próbáltam, az nem látott abszolút semmit, és volt egy harmadik program, ami csak ugyanazt látta, mint az Easeus. Nekem gyanús, hogy mintha egyáltalán nem lenne rajta partíció, fájlrendszer, fájlok, semmi ( még elveszett se), mert ha csak 'kisebb' gond lenne (amivel korábban már találkoztam), akkor maguk a fájlok még épen rajta lennének, nem? Ebből sejtem, hogy itt a legrosszabbra kell készülni, de több szem többet lát, nem akarnám csak saját magam alapján leírni még.

Van még remény szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#5152) King Unique válasza simauser (#5151) üzenetére


King Unique
titán

Az adatmentés topik arrébb van, ez a topik általános pendrive problémákkal foglalkozik...
Röviden, ha a szokásos adatmentő programokkal (példák) teljes keresés (deep scan) után sem megy otthon az adatmentés, valamint másik USB-porton és akár másik PC-n másik Windowson próbálva sem, akkor marad az adatmentő cég, már ha anyagilag megérne annyit az adatok lementése.

(#5153) simauser válasza King Unique (#5152) üzenetére


simauser
tag

Köszi, ezeket sajnos már próbáltam. Más portot, más gépet is. :R

Are you threatening me, Master Jedi?

(#5154) lenoma válasza King Unique (#5127) üzenetére


lenoma
aktív tag

A diskpart is jó a pendrive valós kapacításának helyreállítására:
Sérült pendrive kapacitásának helyreállítása - LOGOUT.hu blogbejegyzés

(#5155) draco31 válasza simauser (#5153) üzenetére


draco31
veterán

Egy live ubuntu esetleg?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5156) FingR86


FingR86
őstag

Üdv mindenki!

Valakinek esetleg lenne megoldása erre?
Egy bw-up3 drive. 2 alkalommal volt kB használva. 1x PC és 1x egy lg tv-ben. Azóta nem működik, win alatt partíciót sem látni. És lemezkezelő is csak ennyit tud kezdeni vele.

[link]

(#5157) King Unique válasza FingR86 (#5156) üzenetére


King Unique
titán

Ha üres lemezként jelenik meg a lemezkezelőben a pendrive és parancssorban 0 bájt a kapacitása, valamint másik USB-porton és másik PC-n másik OS - ami lehet akár egy másik pendrive-ról bootol WinPE / Linux Live rendszer is ha nincsen másik PC, laptop kéznél - alatt kipróbálva is, akkor lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, de azt is csak saját felelősségre.
Másik lehetőség értelemszerűen nem vacakolni vele, hanem garanciális cserét kérni, ha még garanciális a termék. Ha már nem és visszaküldeni sem lehet + visszakérni az árát, akkor marad az előbbi megoldás, vagy a kuka, ennyi.

(#5158) FingR86 válasza King Unique (#5157) üzenetére


FingR86
őstag

ennyit dobott róla a chip genius:

Description: USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár(Jmicron Tech)
Device Type: Mass Storage Device
Protocal Version: USB 3.20
Current Speed: High Speed
Max Current: 896mA
USB Device ID: VID = 152D PID = 0901
Serial Number: MSFT30DD56419883A97
Device Vendor: JMicron
Device Name: External
Device Revision: 0606
Manufacturer: Jmicron
Product Model: Tech
Product Revision: 0606

innen merre tovább ?
találtam egy ilyen leírást: [link]

eddig sikerült eljutni

[ Szerkesztve ]

(#5159) FingR86 válasza FingR86 (#5158) üzenetére


FingR86
őstag

nem tudom, hogy jó irányba indultam e el, de eddig egy FAIL-t sikerült összehoznom :D

(#5160) King Unique válasza FingR86 (#5158) üzenetére


King Unique
titán

Fake pendrive javítási segédlet

A linkelt útmutatóban le vannak írva a szükséges információk, de a megfelelő toolt már a usernek kell a linkelt weboldalakról levadászni, van hogy egy nem válik be és akkor másikat kell kipróbálni, stb., melós lehet. + Adott a lehetőség a linkelt példában lévő taggal is konzultálni ez ügyben.
A mellékelt screenshotokon lévő JMicron M.P. Tool alapesetben HDD/SSD meghajtókhoz való USB 3.X külső házakhoz használatos, nem mezei pendrive-okhoz.

[ Szerkesztve ]

(#5161) Drakula49


Drakula49
csendes tag

Van két pendrvie 8 és 4 GB. Van két számítógépem, egy asztali és egy laptop, mindkettőn win7 van, mert gyárilag akkor azok kerültek rá. Az asztalin van egy 2 GB winchester, arról akartam átmásolni a pendriverre adatokat, de nem látja. Formázni akarta, de leállt I/O hiba miatt. Beraktam a laptopba a pendrivet, de ott hibátlanul olvassa. Mindent letakarítottam róla, visszarakom az asztaliba, nem látja egyiket sem. Próbáltam másik usb csatlakozóba tenni, de ott sem működik. A Kerisch doktorral rendet raktam a gépen elvileg, a Malwarebyt is végig ment rajta, mindent kitisztítottam amit lehet, mégsem látja. :O Mit tudok tenni, mert minden adatom a nagy gépen van. Köszönöm a segítséget.

(#5162) Drakula49


Drakula49
csendes tag

Az eszközillesztőket is frissítettem, ez kimaradt a listából, de így sem látja, de lehet, hogy semmit sem lát az USB port mert egyszer azt írta ki nincs telepítve. Most elvileg megjelenik a wincmd felsorolásba, de ha berakom a pendrivert, akkor egy ideig homokórázik, és utána meg kivilágosodik a wincmd, és alig tudok belőle kilépni. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#5163) Doky586 válasza Drakula49 (#5161) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az asztalin van egy 2 GB winchester, arról akartam átmásolni"

Én úgy 23éve használtam ilyen pici Pata HDD-t.. dobd a kukába... :))

[ Szerkesztve ]

(#5164) draco31


draco31
veterán

Hello!
Vettem egy Adata UV320-ast 64Gb.
Első használat előtt formázás, aztán teszt, 11 gigás fájl. El is indul 90 megával, majd lecsökken. Aztán azt csinálja, hogy felmegy 40 megára, lemegy kb nullára, itt kicsit áll, megint fel, megint le. Ez így akkor hibásnak tekinthető? Ugyan ezt csinálja 2.0-ás porton is, csak alacsonyabb sebességekkel.
Egy régebbi Transcend pendrive ugyan ilyen körülmények között 25 megával tekeri stabilan. Fenti próbálkozás után kb azonnal ugyan abban a csatlakozóban.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5165) King Unique válasza draco31 (#5164) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet annál a pendrive-nál alapból ilyen ingadozó az írási sebesség, a társtopikban nemrég többen is panaszkodtak ugyanilyen márkájú típusokra.

(#5166) Drakula49 válasza draco31 (#5164) üzenetére


Drakula49
csendes tag

Ja, 2 tera. De a többi igaz. Azért kösz, hogy elolvastad. :C

(#5167) draco31 válasza Drakula49 (#5166) üzenetére


draco31
veterán

????
Ez szerintem nem nekem akart szólni.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5168) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok!

Adott két pen drive-m, amivel problémám van (vagy nekik velem)...

Az egyik egy Sandisc Extreme 64GB pen drive, amit semmilyen eszköz nem hajlandó felismerni. Ez vajon kuka, vagy van esély még arra, hogy életre keltsem valamiképp?

A másik egy SanDisk Ultra Flair 128GB pen drive, aminél elő-előfordul, hogy az egyik számítógépen felmásolok rá állományokat (pl. nagyobb videófájlokat a munkámhoz), a másikon pedig hiába keresem ezeket, nem látom. S akkor az egyes számú számítógépbe visszahelyezve sem látom a változásokat (új állományok megjelenítése, régiek törlése stb.) tehát kvázi nem frissül a lista. Ilyenkor valamilyen lemezkarbantartó alkalmazás futtatása szokott segíteni, ezt követően látszanak az új fájlok (és eltűnnek a töröltek), de biztos vagyok abban, hogy ez nem normális működés.
Mi lehet ennek az oka, illetve mivel tudom ezt kiküszöbölni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#5169) petyus_


petyus_
senior tag

sziasztok!

pár hete vettem egy Corsair Flash Voyager GT-t, 64GB. Eddig nem nagyon használtam, a héten vettem észre, hogy csak 32GB-os. Megnéztem a rendelést, számlát, és bizots, hogy 64GB-ost vettem, sajnos a csomagolás már nincs meg, így azt nem tudom ellenőrizni. Ami viszont fura, hogy van rajta egy 64G felirat :F .

megnéztem USBDeview-val, aszerint is 32GB-os, van tippetek ez hogy lehet?

(#5170) Ciccuka válasza petyus_ (#5169) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor átparticionálhattad valamivel.
Rufus vagy lemezkezelő vagy MiniTool Partition Wizard-al nézd meg egy normális gép jó USB portjában.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5171) petyus_ válasza Ciccuka (#5170) üzenetére


petyus_
senior tag

erre valamiért nem gondoltam, köszi, rosszul volt particionálva (úgy rémlik intézőből formáztam első használat előtt, nem tudom hogy lett 32 belőle)

(#5172) Ciccuka válasza petyus_ (#5171) üzenetére


Ciccuka
veterán

SD Card Formatter

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5173) King Unique válasza petyus_ (#5169) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor mondjuk a lemezkezelőt kellene megnézni, arról mutatni screenshotot. Meg leírni, hogy pontosan mi történt előzőleg, mert ha pl. MCT-vel lett a pendrive-ból Windows 10-es telepítési adathordozó kreálva, akkor nem meglepő ha utána csak 32 GB-osnak látszik a fájlkezelőben, amit az újraparticionálás megold, volt már szó itt erről.

Ha nem az előbbi a gond, akkor meg ott van a H2testw program, az megmutatja hogy tényleg 64 GB-os-e a pendrive, vagy csak 32 GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#5174) petyus_ válasza King Unique (#5173) üzenetére


petyus_
senior tag

most, hogy írod, "mert ha pl. MCT-vel lett a pendrive-ból Windows 10-es telepítési adathordozó kreálva" - pontosan ez történt :)

utána formázva lett, és akkor tűnt fel, hogy 32GB, csak már el is felejtettem, hogy telepítésre volt használva.

(#5175) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Talán már meg lett ez válaszolva valahol itt... Szóval, van egy 32 GB-os kapacitású Sandisk pendriveom, amire MemTest86 programot tettem fel, tehát bootolható volt.
Most leformáztam gyorsformázással és NTFS fájlrendszerre, de csak kétszáz valahány MB-os kapacitást mutat.
Visszanyerhetem valahogy az eredeti méretet vagy ez már így marad?

(#5176) King Unique válasza Tomi_78 (#5175) üzenetére


King Unique
titán

Igen, meglett már itt többször is (példa), meg ugye Windowson (is) a fájlkezelő helyett elsődlegesen nyilván a lemezkezelőt kellene nézni...

(#5177) Doky586 válasza Tomi_78 (#5175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb csak egy fat32 pendrivera másold rá ezt az egy filet és biosból indítsd. Ez ilyen egyszerű. [kép] [kép]

(#5178) Tomi_78 válasza King Unique (#5176) üzenetére


Tomi_78
tag

Akkor a Lemezkezelővel lehet/kell megformázni a pendriveot, hogy visszaálljon az eredeti kapacitása?

(#5179) Ciccuka válasza Tomi_78 (#5178) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5180) King Unique válasza Tomi_78 (#5178) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem abban és egy másik példában világosan le van írva, linkelve mik a lehetőségek, ahol rendelkezésre áll a művelethez a Windows lemezkezelője, vagy inkább parancssora (DiskPart) és nem feltétlen kell 3rd party program sem hozzá, utóbbi csak + opció. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5181) seedorf88


seedorf88
tag

sziasztok.
Van egy régi 8gb-os tdk pendrive-om. Eddig rendesen működött a gépemben.
Most ha csatlakoztatom a tálcán megjeleníti de az eszközök és meghajtók között nem.
Másik gépbe bedugva jó és másik pendrive csatlakoztatva a gépembe meg jó csak az említett darab nem .
Mi lehet a baja ?
A segítséget előre is köszönöm.

(#5182) King Unique válasza seedorf88 (#5181) üzenetére


King Unique
titán

Hát az ennyiből nem feltétlen derült ki, az viszont igen, hogy a leírtak alapján Windowson tévesen csak a fájlkezelőben nézted, ellenben az eszközkezelőben és a lemezkezelőben nem, holott elsődlegesen eleve az utóbbiaknál kellene. :B + A szoftverkörnyezet sem mindegy, ahol egyes 3rd party AV-k tudnak pendrive detektálási problémákat okozni: [link] + [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#5183) seedorf88 válasza King Unique (#5182) üzenetére


seedorf88
tag

Meg is lett mi volt a gond.
Nem volt betűjele a meghajtónak és azért nem látta.
Mondjuk az érdekes, hogy másik gépen meg bejött.
Mindegy az a lényeg , hogy jó lett .:D

(#5184) Tomi_78 válasza Tomi_78 (#5178) üzenetére


Tomi_78
tag

Végül sikerült, csak nem a Lemezkezelő segített, illetve az csak részben, mert azzal egy új kötetet tudtam létrehozni a pendrive-on, ezért letöltöttem egy partícionáló programot (talán az Easeus volt az?) és azzal sikerült összevonnom egy kötetté újra a pendrive-on.
Csak azt nem értem, hogy a Windows Defender miért érzékeli káros, vírusos programnak a partícionálókat?

(#5185) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségetek, tanácsotok:

Adott egy Kingstone Data Travell 3.0 64 GB-os pendrive, ami USB 3.0-n tudna csatlakozni. Szegényem kicsit vihar vert, mert a kocsikulcs karikáján használom.
Viszont egy ideje az tűnt fel, hogy nem minden esetben ismeri fel a számítógép. Előszőr az tűnt fel, hogy kétszer kell bedugni, akár nem ugyan abba a portba. Azóta változott a helyzet. Csak USB 2.0 porton keresztül működik. Ha a 3.0-s poprtba egy 2.0-s hosszabbítóval csatlakoztatom, akkor minden rendben :F
Ha USB 3.0.s portba dugom, akkor egyáltalán nem látja a rendszer. Tehát sem eszközkezelő, sem lemezkezelő.

A tanácsokat segítségeket előre is köszönöm.

(Igen, ha jobb nem lesz, akor mindig lesz nálam egy USB hosszabító, de nem ez a cél!)

(#5186) novoszath


novoszath
senior tag

adott egy kingston 2gb pen es boot penkent lett megcsinalva azota nem latja a gep meg semmilyen eszkoz mikent tudom ujra eletre kelteni? :W :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#5187) Ciccuka válasza novoszath (#5186) üzenetére


Ciccuka
veterán

Attól nem szabadna tönkremennie. Valószínűleg mástól ment tönkre, ha tönkrement valójában is.
Rufus-al vissza tudod formázni lehet.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5188) King Unique válasza novoszath (#5186) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki a leírtakból mit is jelent ez a "nem latja a gep", azaz PC / Mac, Windows / macOS / Linux / egyéb OS, valamint mit jelent ez a "boot penkent lett megcsinalva", azaz milyen ISO lett rá kiírva és milyen programmal, stb...

Ha Windows és pl. MemTest lett kiírva a gyári szoftverrel DD képfájl módban a pendrive-ra, ahol a lemezkezelő helyett helytelenül csak a fájlkezelő lett megnézve és az alapján tévesen állítva, hogy "nem latja a gep" a pendrive-ot, akkor egy másik esetnél már le lett írva itt, hogy ilyenkor mi a teendő.

[ Szerkesztve ]

(#5189) Tomi_78 válasza Ciccuka (#5187) üzenetére


Tomi_78
tag

"Rufus-al vissza tudod formázni lehet."

Amúgy Rufus-szal hogyan lehet formázni egy pendrive-ot anélkül, hogy ne tallóznál be rá egy ISO állományt?
Vagy ez nem az a Rufus, amelyre én gondolok, hogy boot pendrive készíthető vele?

(#5190) King Unique válasza Tomi_78 (#5189) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi válaszban, az ott linket eseteknél világosan le van írva, linkelve ez is, meg hogy parancssorban is megoldható, stb...

(#5191) Ciccuka válasza Tomi_78 (#5189) üzenetére


Ciccuka
veterán

Beállítod neki, hogy nem bootolható. A boot kiválasztásánál.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5192) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!

Van egy SanDisk Cruzer Blade 32 GB-os pendrive-om, amiről egy olyan programot próbáltam felrakni Windows XP-re, amely elvileg ezt az operációs rendszert szereti csak.
Igen ám, de amikor csatlakoztattam, akkor mindig azt írta ki, hogy formázni kell.
Mi lehet tulajdonképpen a baja? Hogy nem FAT32-re, hanem NTFS-re formázott? Vagy 32 GB-ot nem tud kezelni, mert túl nagy neki? Próbálkozzak egy 8 GB-ossal?

(#5193) Doky586 válasza Tomi_78 (#5192) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az XP ismeri a fat32-t és a ntfs-t is.. :U

Viszont biztos leválasztás nélkül húztad ki.
Vidd vissza oda, formázd újra, másold rá újra majd "Hardver biztonságos eltávolítása" menüben válaszd le és csak ezután húzd ki. Utána átviheted az XP gépre.

Ha exFAT-ra volt formázva, az is jó, de XP-hez telepíteni kell a exfat javítócsomagot. [link]

(#5194) Tomi_78 válasza Doky586 (#5193) üzenetére


Tomi_78
tag

"Az XP ismeri a fat32-t és a ntfs-t is"

Igen, éppezért csodálkoztam a hibaüzeneten.

"Viszont biztos leválasztás nélkül húztad ki."

Mindig le szoktam választani az USB eszközöket, viszont minden gép kiírja, hogy "Probléma adódott a meghajtóval...", de ettől függetlenül tudják használni - az említett XP-s gépet leszámítva.
De megpróbálom akkor egy másik pendrive-val.

(#5195) Staradder


Staradder
tag

Hello
Tudja valaki esetleg az alábbi hiba okát és megoldását?
Adott egy Adata S102 64 gb pendrive
Amin ha van rajta már adat egy-egy pillanatra lelassul lefagy ha adatot akarok rámásolni. Kevés és kis méretű fájl estében is. Kép mellékelve.

(#5196) arsenlupin


arsenlupin
aktív tag

Sziasztok! Az utóbbi időben, amikor menteni akarok egy doksit, kétszer szerepel a pendrive-om a panelen.... olyan mintha hálózati meghajtó is lenne az Adata! A múltkor egy prezentációt vittem a melóba és nem volt meg a prezi, csak egy lnk kiterjesztésű file ami nem találta a prezentációmat :((. Hazamentem pendrive bedug és minden megvolt.... Marha kellemetlen mert alapból nem a fizikai usb-t adja meg mentéskor, hanem ezt a "virtuálist" :F Ami a legszebb, hogy a c meghajtón rajta van az egész pendrive tartalma :(( , hogy lehet ezt megszüntetni win 10 alatt?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#5197) King Unique válasza arsenlupin (#5196) üzenetére


King Unique
titán

"Az utóbbi időben, amikor menteni akarok egy doksit, kétszer szerepel a pendrive-om a panelen"

Ez nem hiba, ez a duplikált a normális megjelenése a meghajtóknak a fájlkezelőben Windows 10 alatt, ami eleve nem újdonság. Ha annyira zavar, akkor az alábbi útmutatóban lévő registry módszerrel ki lett kapcsolni.

How to Add or Remove Duplicate Drives in Navigation Pane of File Explorer in Windows 10

"Ami a legszebb, hogy a c meghajtón rajta van az egész pendrive tartalma"

Ezt mi alapján sikerült megállapítani? :F
A mellékelt screenshoton is világosan látszik, hogy a pendrive eleve külön meghajtóként szerepel a navigációs panelen mind a 2x és nyilván nem a C alatt, az utóbbi akkor lenne, ha a C-t kibontva jelenne meg az almappáknál.

Egyébként az ilyen kérdés legközelebb majd mehet a Windows 10 topikba, mivel nem pendrive, hanem Windows specifikus "problémáról" van szó.

[ Szerkesztve ]

(#5198) arsenlupin válasza King Unique (#5197) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Itt találtam meg az elveszettnek hitt fájlokat, amiknek a pendrive-on kellett volna lenniük:
c:\Users\"usernév"\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\
Köszönöm, a "linked" megoldotta a problémámat! :R

Üdv:F

(#5199) King Unique válasza arsenlupin (#5198) üzenetére


King Unique
titán

Ott a legutóbb megnyitott elemek (mappák és fájlok) vannak, illetve azok hivatkozásai, ami alapesetben üres a fájlkezelőben ha nincsen csatlakoztatva a fájlokat tartalmazó meghajtó (pendrive), + attól is függhet mi jelenik meg ott hogy be van-e kapcsolva az idővonal, stb.

(#5200) arsenlupin válasza King Unique (#5199) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Ok, köszi a segítséget! :)

Üdv:F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.