Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5301) dethroner válasza King Unique (#5300) üzenetére


dethroner
veterán

Mondom, hibázik a lejátszás a kocsiban és pc-n is. Windows saját tesztelője nem talált hibát, ahogy az IM-Magic Partition, aztán a javasolt Check Flash sem. Nincs hiba a pendrive-on. Most még lefuttatom a többi javasolt programot is, de eddig semmi nem utal hibára, csak a hibás lejátszás. Van egy hülye megérzésem, de mivel nincs eddig más magyarázat, megkérdezem. Szóval, az okozhat ilyen hibát, hogy amíg a pc-ről a pendrive másolom a zenéket, közben másra is használom a gépet? Pl hosszú perceken át folyamatosan másol a pendrive-ra, én eközben youtube-ot nézek, más zenékbe hallgatok bele, stb. Szóval lehet ennek bármi befolyása a másolásra?

10 éves a pendrive igen, és ezért is tesztelem, hogy a hiba ebben van, akkor cserélem. De ha minden program szerint hibátlan, akkor miért?


Ugye itt elég ha alapbeállításon futott a teszt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5302) Ciccuka válasza dethroner (#5301) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ahogy látom nem full-on teszteltél.

H2testw-el a teljes felületet megpróbáltad?

Az is lehet tápellátás vagy más probléma van, amibe bedugod és hibázik.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5303) dethroner válasza Ciccuka (#5302) üzenetére


dethroner
veterán

A gépem alkatrészei ott látszanak az adataimnál. Mondom fura, hogy a tesztek során nem talál hibát, de a felmásolás során meg hiba lesz. Ha tápellátás gond lenne, akkor a teszt alatt kéne látszani, hiszen a teszt az órák alatt megy le, a zenék másolása max néhány perc szokott lenni. A teszt alatt bőven lenne alkalom hogy bármi bug előjöjjön. Franc se érti :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5304) Ciccuka válasza dethroner (#5303) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez tényleg hibátlannak tűnk és CRC hiba mentesnek.

Firmware frissítést érdemes megejtenek a fejegységen, ha van.

SD Card Formatter-el formázd le még.

Próbáld ki másik pendrive-al is vagy másik géppel másolva is más számokat..

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5305) King Unique válasza dethroner (#5301) üzenetére


King Unique
titán

A Check Flash program esetében nyilván a logikai és / vagy a fizikai meghajtón kellene futtatni a felülettesztet (olvasás / olvasás + írás), nem sima tesztfájllal. Vagy pl. a HDS felülettesztjeit.

Aztán ki lehetne próbálni pl. parancssorban a pendrive törlését, majd újraparticionálását és újraformázását, végül pedig a zenefájlokat újra rámásolni.

Ha az autós lejátszón és a PC-n is egyaránt akad a lejátszás és nem a lejátszóprogram hibája miatt, akkor vagy a pendrive-ra másolt zenefájlok lettek korruptak (hibásak), vagy maga a pendrive hibás.

[ Szerkesztve ]

(#5306) dethroner válasza King Unique (#5305) üzenetére


dethroner
veterán

A többit holnap folytatom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5307) dethroner válasza King Unique (#5300) üzenetére


dethroner
veterán

Ez se talál hibát.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5308) LeadR válasza dethroner (#5307) üzenetére


LeadR
csendes tag

Én értem, hogy meg akarod keresni a hiba okát. De nem raktál már bele így is 15x annyi energiát mint amit egy döglődő 8GB-os pendrive ér?
Egy sokéves pendrive sosem életbiztosítás. Már rég vehettél volna egy újat pár fillérért.

[ Szerkesztve ]

(#5309) dethroner válasza LeadR (#5308) üzenetére


dethroner
veterán

Nem az új pendrive vásárlás a gond. Inkább azt próbálom megérteni, hogy tényleg a pendrive-ban van a hiba, vagy sem. Mert ha nem, akkor egy másik pendrive is ugyanúgy hibázni fog lejátszás során, mint a mostani. Én hajlamos vagyok hinni a teszt programoknak, hiszen mi más tudná megmutatni hogy jó, vagy nem egy adott pendrive, mint a hiba kereső programok.
Mondom, valamiért van egy olyan érzésem, hogy a pc-ről való felmásolás során került bele a zenékbe a hiba. Tudom hülye gondolat, de talán ha másolás közben megnyitok, bezárok, használok más programokat akkor az abban a pillanatban másolt fájlban valahogy hibát generál. De lehet én vagyok csak így ezzel a gondolattal.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5310) Ciccuka válasza dethroner (#5309) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld ki másik pendrive-al is vagy másik géppel másolva is más számokat..

Ezzel folytasd.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5311) dethroner


dethroner
veterán

Amúgy ez a check flash milyen hosszan megy? Még tényleg 6 órán át akar futni?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5312) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok. Adott egy kingston datatraveler 8GB os pendrive DTlocker+ -szal. Az lenne a kérdésem hogy lehetséges ezt a biztonsági cuccot teljesen eltávolítani a pendriveról? Tehát ha bedugom akkor működjön úgy mint egy sima pendrive , ez a DTlocker+ pedig tűnjön el a fenébe.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#5313) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy egy pendrive pl. Windows alatti írási és olvasási sebessége függ-e attól, hogy az milyen fájlrendszerre van partícionálva (FAT32, exFAT, NTFS, ReFS)?
Köszi!

(#5314) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Az évek alatt lett 2db pendrive-om amik sajnos használhatatlanok.
Az egyik Pen-t felismeri a Windows, lehet is másolni róla pár file-t, de törölni, rámásolni semmit, olyan mintha valami hardveres írásvédelem lenne rajta, se Windows, se diskpart, se partition programok nem tudnak vele mit kezdeni...
Van esetleg valakinek tapasztalata, valami komolyabb esetlegesen bootolható partíciós programmal, vagy valami tipp, hogyan tudom újra használhatóvá tenni a pendrive-ot? A rajta lévő adatok nem fontosak.
A másik pendrive-t felismeri a Windows, de már nem nyitja meg, halvány az ikonja a saját gépbe, ezt is formáznám ha még menthető...

(#5315) King Unique válasza Silious (#5314) üzenetére


King Unique
titán

How to enable or disable write protection on a USB flash drive

Ha Windowson a linkelt leírás szerint nem lehet megszüntetni a pendrive írásvédett állapotát, a pendrive újracsatlakoztatása és másik USB-porton, másik PC-n + másik operációs rendszer alatt történő kipróbálásánál is fennáll az írásvédett állapot, akkor eszközhiba lehet. Ami silány pendrive-oknál nem újdonság, egy bizonyos írásmennyiség okozta elhasználódás után letilthatja a vezérlő részlegesen / teljesen az írást és read-only állapotba kerül a pendrive. Amivel sok mindent alapesetben nem lehet kezdeni, vagy garanciális csere, vagy annak híján kb. kuka.

(#5316) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Kaptam egy SanDisk Cruzer Blade 32 GB-os pendrive-ot írásvédettség hibával, nem sokat volt használva:
> Rámásolni nem lehet semmit, viszont róla lemásolni PC-re, megnyitni lehet
> Formázni semmilyen módon nem lehet, a logoutos sérült pendrive-os javítás is hibába fut a formázásnál
> Malwarebytes nem talált semmit
> Diskpart nem működik rajta:

> Attributes-nál nem írja, hogy Read-only, de megpróbáltam átállítani, mégsem csinált semmit

> A Tulajdonságok menüpont alatt pedig minden engedély megadva, viszont ha a Speciális > Mindenki résznél be szeretném pipálni az "Engedélyek alkalmazása csak a tárolóbeli objektumokra" , minden egyes fájlra dobálja a hibát, hogy kihagyjam rá...

Valószínű, hogy kuka a pendrive?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#5317) King Unique válasza SkiDev (#5316) üzenetére


King Unique
titán

A legutóbbi kérdés és válasz pont erről szólt...
Vagyis ilyenkor marad a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka.

[ Szerkesztve ]

(#5318) Silious válasza King Unique (#5315) üzenetére


Silious
tag

Köszönöm a válaszod!
Érdekes a pendrive története, egy Verbatim, magyar hivatalos webshopos meghajtóról lenne szó. Pont azért lett kb 8 éve vásárolva, hogy pár fontosabb fájl legyen rajta tárolva, összesen kb. 3-4 alkalommal lett rá másolva összesen talán gépbe is vagy 6-8 alkalommal volt, inkább csak állt mindig is, kb. olyan 2-3 éve gondoltam már nem lesz szükség az adatokra, és sajnos azóta már biztosan beállt.

(#5319) TPimi


TPimi
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy az alábbi pendrive-ra maximum 10MB/s-al tudok adatot írni. Kipróbáltam egy másik PC-n is és ott is csak ezzel a sebességgel ment. Próbálkoztam a neten látott pár trükkel kideríteni, hogy mi lehet a hiba de sajnos egyik sem segített. (illesztőprogram frissítés, újraformatálás, windows real time security kikapcsolása).
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba, és hogy tudnám megoldani ezt a problémát? Lehetséges, hogy maga a pendrive lenne rossz?
Előre is köszönöm az ötleteket! :R

(#5320) Kecsua válasza TPimi (#5319) üzenetére


Kecsua
tag

Ezt a tipust már többen is írták ebben a fórumban, ez ennyit tud.
Olcsó de cserébe lassú. Az olvasási sebessége elfogadható

(#5321) King Unique válasza TPimi (#5319) üzenetére


King Unique
titán

Mivel eleve egy lassú, gyatra írási sebességet tudó pendrive-ról van szó, ezért nem meglepő a probléma, lásd nem olyan régen mások esetét ugyanilyen sorozatú pendrive-val: [link], [link].

"hogy tudnám megoldani ezt a problémát?"

Nagyon egyszerű: kellően gyors, megfelelő írási sebességet tudó pendrive-ot kellett volna, kellene venni, lásd pl. a Kingston kínálatában DataTraveler Exodia helyett DataTraveler Max. :))

[ Szerkesztve ]

(#5322) TPimi válasza Kecsua (#5320) üzenetére


TPimi
csendes tag

Köszönöm a választ! :)

Wow, ezt enyhén átverésnek érzem a Kingston részéről. Konkrétan ugyan ezt a sebességet tudja a 15 éves USB2-es pendrive-om is.

(#5323) adlersson


adlersson
aktív tag

Sziasztok, nemrég vettem egy pendrive-ot, hogy majd azzal hordozom TV-re a filmeket, viszont a TV a FAT32 kivételével egyik fájlrendszert sem ismerte fel, ezért megpróbáltam a TV-vel leformázni, hogy megnézzem, ő mit használ.

Formázás után viszont maga a suttyó TV, Windows és MacOS se látja a pent. Sikeresen lefuttattam egy DISKPART-ot, ennek végén a Windows egyből látta is az eszközt, leválasztás, majd ismételt csatlakoztatás után megint nem, ahogy a Mac sem. Ekkor kb. semmit nem lehet csinálni a pennel, a tálcán megjelenik, hogy valami csatlakzotatva lett, de intézőből nem lehet formázni vagy bármit csinálni, mert kifagy egészen addig, amíg ki nem húzom a pent. Mac-en kb. ugyanez: Disk Utility ugyanúgy megfagy. Ötlet az újjáélesztéshez? :F

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#5324) Doky586 válasza adlersson (#5323) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3GB mkv filmet egyáltalán le tud játszani? Ha igen akkor a fat32 megfelel, csak a nagy filmeket fel kell darabolnod.

Jellemzően a felvétel (visszatekerhető élő adás) miatt használ titkos partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#5325) adlersson válasza Doky586 (#5324) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem jutottam el odáig, hogy egyáltalán lejátsszak bármit. Pedig annyira nem régi, 2018-as TV, nem gondoltam volna, hogy FAT32 kivételével nem ismer fel semmit. Elsőnek exFAT-ttal próbálkoztam, arra azonnal hibát dobott, az NTFS-t / APFS-t ezek után meg kizártnak tartom, hogy felismerné.

Nem akartam darabolni, mondom nem 2005-ben vagyunk már, de most egyelőre a pent szeretném visszahozni az élők közé.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#5326) Doky586 válasza adlersson (#5325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

exFat beépített rendszerek építőinek fizetős. NTFS sokkal valószínűbb hogy működik.

(#5327) herrober


herrober
tag

Sziasztok,
Adott egy pendriver, mp3 ment róla a kocsiban. Közben kellett egy win10 installhoz, az meg is volt rendben.
Aztán leformáztam, mp3-ak fel, kocsiban error fogadott. Megvolt persze a gyors és a full formázás is (FAT32), de azóta sem frankó. Ha van megoldás, várom! :R

Ezüstpaszta mi??

(#5328) Doky586 válasza herrober (#5327) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Parancssorban

diskpart

List disk
select disk 9(?)
Clean
convert mbr
create partition primary
format fs=fat32 quick
exit

Eleve felesleges volt törölni róla az mp3-akat, de a buta programod csak ezt tudta :(((

[ Szerkesztve ]

(#5329) herrober válasza Doky586 (#5328) üzenetére


herrober
tag

Köszi tesztelem majd. De mi az a (?)-jel? Ez gyakorlatilag egy quick format?
Eddig ebből nem volt para sosem, nem is értem.

Ezüstpaszta mi??

(#5330) Doky586 válasza herrober (#5329) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

9 es helyett azt a számot kell beírni amelyik számot a pendriveod kapta. Ha eltéveszted törlődhet menthetetlenül az ssd-d is..

(#5331) King Unique válasza herrober (#5327) üzenetére


King Unique
titán

Itt is lehet a GPT partíciós séma a gond, azt nem tudja kezelni a buta autós lejátszó és ezért MBR séma szerint kellene újraparticionálni a pendrive-ot, lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#5332) herrober válasza King Unique (#5331) üzenetére


herrober
tag

De jő ötlet ez is, erre nem is gondoltam, köszi.

Ezüstpaszta mi??

(#5333) narii


narii
tag

hali !

olyan kérdésem lenne, hogy pendrivera szoktam rámásolni a filmeket és úgy nézem tv-n (samsung ks9000) jelen esetben 1080-ről van szó és azt vettem észre, hogy a sötét résznél kicsit mintha elmosódna a karakterek feje amikor mozognak ez a pendrive hibája lenne ?
pc-n, kmplayer alatt nincs ilyen.

(#5334) KRoli92


KRoli92
tag

Sziasztok!

Az minek a hibája lehet, hogy egy laptop nem ismer fel pár db pendriveot? Rendeltem aliexpressről pár db egyforma pendriveot, és van egy régebbi laptopom, és pár db pendrivenál azt csinálja, hogy amikor először csatlakoztattam az illesztőprogram telepítése csak töltött , de nem történt semmi. Utána lehúztam, azóta fel sem ismeri, de a másik netbookom simán felismeri. Pendrive a hibás, vagy a laptop valamiért nem akarja felismerni? Windows 7 van a laptopon ami nem ismeri fel. De próbáltam másik laptopon ahol win 7 van de olyanon is ahol win 10 van telepítve, mindenhol jó. De van ugyan ilyen pendrive, amit felismer, illetve eddig mindent felismert.

(#5335) King Unique válasza KRoli92 (#5334) üzenetére


King Unique
titán

Ha másik laptopon megfelelően működnek a pendrive-ok, akkor elég egyértelmű, hogy nem a pendrive-ok lehetnek hibásak, máskülönben akkor sehol nem működnének. Vagyis a hiba forrása a régi laptop, vagy azon a Windows 7 lehet. Ahol az utóbbi nem mellesleg már évek óta nem támogatott rendszer és nem igazán javasolt már élesen telepítve online használni.
Windowsoknál az eszközkezelőt (+ hogy ott nincs-e hibakód) és a lemezkezelőt javasolt ilyenkor megnézni. Ha egyiknél sem jelenik meg a pendrive, akkor helytálló a "nem ismer fel" állítás, egyéb eseten helytelen.
Érdemes lehet a pendrive-okat másik USB-porthoz csatlakoztatva is kipróbálni, valamint a laptopon a Windowst újraindítani és utána újrapróbálni a pendrive-okat, stb.
Ha a régi laptopon a Windows 7-re 3rd party antivírus szoftver lett telepítve, akkor az is okozhat problémát a pendrive-ok detektálásánál, működésénél, lásd mások eseteit: [link], [link] + [link], [link] + [link], [link] + [link].

[ Szerkesztve ]

(#5336) KRoli92 válasza King Unique (#5335) üzenetére


KRoli92
tag

Köszönöm szépen a segítségedet! Eszközkezelőből sikerült telepítenem.

(#5337) Zozi95


Zozi95
friss újonc

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Az egyik pendrájvomat egy olyan Windows rendszernél használtam, mely rendszerről utólag derült csak ki, hogy badusb-s és egyéb vírusos és malware-s volt. A pendrájvot azóta nem használtam, tehát nem tudom, hogy megfertőződött-e.
Most viszont nagy szükségem lenne a pendrájvomon eleve volt fájlaimra, anélkül, hogy a saját Windows 10-es rendszerem, az MBR/gpt, vagy bármi más vírusossá válna, és ne lenne többé használható.

Olvastam, hogy WinPE alatt is megfertőződhet usb-n a fő oprendszer, tehát ez kilőve a megoldások közül.
A Hiren's boot cd portable mini XP-jével, vagy valamelyik DOS-os programjával biztonságosan lementhetném a pendrájvról a fájljaimat a helyi hdd-re, nem fertőződhet úgy a főrendszer?
Esetleg egy hordozható linux-ról bootolva lemásolhatók a fájlok?
Ha csak egy üres hdd lenne a gépben, és egy boot cd-ről bootolva rámásolnám a pendrájvon lévő fájljaimat, azután a gép sem használható többet biztonsággal, valamint a csak adatos hdd sem?
Vagy mit lehetne kipróbálni?

A windows 10-en beállítottam a parancsfájl-futtatás előtti jelszókérést, letiltottam az ismeretlen usb-s eszközök telepítését, illetve a Windows security is aktív egy naprakész antivírus programmal együtt. Valamilyen biztonsági intézkedést tehetnék még, hogy ne fertőződjön a rendszerem a pendrájv fájlmásoláskor?

Mit tudnék tenni, hogy a pendrájvon lévő fájlaimat bármilyen esetleges kártevő fertőzése, kártétele, és a fő oprendszerem vagy hdd mbr/gpt sérülése nélkül lemásolhassam?

Lemásolás után biztonsággal használható maradhat a pendrájv valamilyen művelet-együttessel? Pl. ha frissítem a firmware-jét, és újrapartícionálom és újraformázom?

Köszönöm a tanácsaitokat előre is.

(#5338) Doky586 válasza Zozi95 (#5337) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win10-et talán nem mini XP vel vagy DOS-al kéne kezelned. Ezek 10+ éves elavult cuccok. Friss HBCD PE-t használj.

[ Szerkesztve ]

(#5339) Zozi95 válasza Doky586 (#5338) üzenetére


Zozi95
friss újonc

Köszönöm, de pont azt akarom, hogy az adatmásolásból legyen kihagyva a win10. A win10 csak a már lemásolt adatokhoz férjen hozzá, az esetleges vírushordozóhoz ne.

Winpe-n pedig simán megfertőződik a meglevő rendszer is, de ezt is írtam.
https://youtu.be/2xSbHPZ7bb0

Esetleg rámutathatnál, hogy a hozzászólásom mely része ennyire félreérthető, hadd tanuljak jól kérdezni, hogy pont azt lehessen belőle érteni, amit kérdeztem.

(#5340) Doky586 válasza Zozi95 (#5339) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem erősen túlaggódod a problémát.
Ha exe dll msi volt rajta azokat ne másolgasd ne indítsd el. A fő rendszereden az automatikus futtatást kapcsold ki. Defender legyen aktív és futtas a pendriveon egy manuális víruskergetést. A jpg mkv txt fileokban nincs vírus, ezeket simán másolhatod. Víruskergetés után a többit is.
Részletesebbet szerintem a víruskereső topikban tudnak mondani.

(#5341) King Unique válasza Zozi95 (#5337) üzenetére


King Unique
titán

"Olvastam, hogy WinPE alatt is megfertőződhet usb-n a fő oprendszer, tehát ez kilőve a megoldások közül."

A WinPE környezet azért kissé más, mint a standard windowsos, az előbbinél nem feltétlen futtatható / telepíthető csak úgy akármilyen program, nem véletlen hogy pl. a HBCD PE esetében is eleve egy előre összeállított, előre integrált programcsomag van és nem utólag kell azokat telepíteni.
Na meg, ha olyan vírusról van szó, ami eleve megnyitást és futtatást igényel, akkor az könnyen kivédhető azzal, hogy WinPE alatt nem nyitja meg, nem futtatja azt a .exe / egyéb fájlt a felhasználó.

"Esetleg egy hordozható linux-ról bootolva lemásolhatók a fájlok?"

Ha windowsos kártevő van a pendrive-on (ha van egyáltalán?), akkor igen, egy Linux-alapú rendszer ilyen szempontból biztonságos lehet, mivel ott egész egyszerűen jó eséllyel nem tud futni az a vírus, mivel inkompatibilis a Linuxszal.

14 Best Free Bootable Antivirus Tools

+ Vannak a különféle antivírus szoftvereknek optikai lemezre / pendrive-ra kiírható és onnan bootolható ún. live változatai, amik rendszerint szintén Linux-alapúak szoktak lenni és ott egyben a víruskeresés + szükség esetén a vírusirtás is megoldható.

"Valamilyen biztonsági intézkedést tehetnék még, hogy ne fertőződjön a rendszerem a pendrájv fájlmásoláskor? "

Ha a telepített Windowson le van tiltva az AutoPlay funkció, meg a programok futtatásánál eleve bekapcsolva az UAC és a SmartScreen, akkor csak úgy nyilván nem feltétlen tud lefutni egy vírus a csatlakoztatott pendrive-ról, meg ha csatlakoztatáskor eleve átvizsgálja a pendrive-ot az antivírus szoftver.
+ Egy másik védelmi vonal, ha létre van hozva "ilyen" célra egy csökkentett jogosultságú felhasználói fiók (vendégfiók / a típusnál rendszergazda helyett általános jogú), ahol egy vírus jó eséllyel nem tud futni, ha nincsen ahhoz megfelelő (rendszergazdai) jogosultsága.

Ha megtörtént a fájlok másolása a pendrive-ról és a célmeghajtón történő visszaellenőrzés (megnyithatók és rendben vannak a fájlok) is, akkor utána lehet törölni és újraparticionálni a pendrive-ot pl. parancssorban. Bár ha eleve nem is volt rajta semmilyen vírus, akkor nyilván nem feltétlen szükséges ez a lépés.

Mivel itt nem kimondottan pendrive problémáról van szó, mármint nem maga a pendrive hibás a leírtak alapján, ezért az ilyen kérdést legközelebb inkább vagy a Windows 10 topikban, vagy eleve a vírusirtó topicban lenne célszerűbb feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#5342) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!
32 Gb-os pendrive rufussal xpenology-t tettem rá. Csinált 4 partíciót, amiből az 1. nem törölhető lemezkezelőből sem. Tettem rá én naív egy win xp-t, így egyben vannak a partíciók, DE! Nem látja a win 10 tool, hogy lenne a gépbe pendrive, szerintem a mérete is kisebb lett.
Megoldás?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#5343) King Unique válasza gellei (#5342) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a Rufus, akkor adott a lehetőség azzal törölni és újraparticionálni + újraformázni a pendrive-ot a nem bootolható opciót választva.
Másik lehetőség pl. parancssorban ugyanezt megoldani.

(#5344) gellei válasza King Unique (#5343) üzenetére


gellei
aktív tag

Mindkettőt megcsináltam, de amikor Windows 10 telepítő usb pendrive t készítenék, akkor nem talál usb flash meghajtót. Eddig mindig így csináltam. Total Commander látja a pendrive-ot.
28 Gb-nak ismeri fel az intéző

[ Szerkesztve ]

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#5345) Doky586 válasza gellei (#5344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Diskpart clean után még iktass be egy "convert mbr" -t... hátha segít. Ha nem, akkor megdöglött.

(#5346) gellei válasza Doky586 (#5345) üzenetére


gellei
aktív tag

Sajna nem jött be. Adat mehet rá, törölni lehet. Működik, de nem tudok boot win 10-et rárakni, mert nem látja a win 10 telepítő :(

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#5347) King Unique válasza gellei (#5344) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha "Windows 10 telepítő" alatt az MCT-re célzol, akkor annak csak annyi kell, hogy legyen meghajtóbetűjele a pendrive-nak, a rajta lévő partíciónak, ami ha teljesül, akkor eleve meg kellene jelennie a pendrive-nak a meghajtólistában.
Adott a Rufus, manuális módszer, stb. is Windows 10-es telepítési adathordozó létrehozásához, nem kizárólag csak az MCT lehet opció.

Persze hogy nettó ~ 28-29 GB-os (GiB) egy bruttó 32 GB-os pendrive, lásd decimális és bináris prefixumok, SI (1000) vs. IEC (1024) szerinti mértékegységek, ami nagyon nem újdonság...

[ Szerkesztve ]

(#5348) gellei válasza King Unique (#5347) üzenetére


gellei
aktív tag

Van betűjele "E", a többi pendrive-t látja, ezt nem.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#5349) King Unique válasza gellei (#5348) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor márpedig kellene, meg pláne ha MBR | FAT32 / NTFS szerint lett újraparticionálva és újraformázva a pendrive, sőt ugyanúgy GPT | FAT32 / NTFS sémánál is, meg ugye a meghajtóbetűjel megléte a lényeg. + Az MCT a létrehozás előtt amúgy úgyis törli és újraparticionálja + újraformázza a célmeghajtót (pendrive-ot), vagyis a partíciós séma, fájlrendszer stb. másodlagos.
MCT-nél meghajtólista frissítése, MCT bezárása és újbóli futtatása, ha nem használ akkor a Windows újraindítása, pendrive másik USB-porthoz csatlakoztatása, stb. amiket ki lehetne próbálni. Ha rejtélyes módon nem használ egyik sem, akkor ez innentől már egyéni probléma, meg nem feltéten ezen topik témája, ha maga a pendrive jó (nem hibás).

[ Szerkesztve ]

(#5350) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ezt ide is belinkelem: [link]

Szóval úgy néz ki ez a Pendrive haldoklik? Azért egy Sandisk-ről mást képzeltem volna, van még valaki itt, aki ilyen hibákat tapasztalt vele?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.