Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5101) Doky586 válasza Holgi (#5099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fontos adatokat nem tárolunk pendriveon egy példányban, főleg nem titkosítva.
Úgyhogy az adatoknak annyi..

Újbóli használatbavételhez próbálkozhatsz a formázással.

(#5102) SpaceJam válasza Harbinger85 (#4962) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#5103) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!

Vettem egy 128gb-os pendrive-ot, amire a win10 telepítőt raktam. Utána letöröltem, majd formáztam is. Viszont csak 32gb-ot lát a gép. Mikor rátettem akkor 128gb volt és újonnan vettem hazai boltban szóval biztos az. Rákerestem, azt találtam erről, hogy partícionálni kellene, de erre vonatkozó információt nem találtam, hogy azt hogyan kellene. Tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm előre is! :)

.

(#5104) King Unique válasza ricsiii01 (#5103) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, volt már erről szó itt többször.

(#5105) ricsiii01 válasza King Unique (#5104) üzenetére


ricsiii01
tag

Köszönöm szépen. :R

.

(#5106) leroyclub


leroyclub
senior tag

Üdv! Vettem ma egy SanDisk Ultra Dual Drive Luxe 128GB pendrive-ot amivel az a probléma (ha az) hogy amint bedugom a gép USBC (csak ilyen van rajta) portjába, elkezd felforrósodni tétlen állapotban is. Tökéletesen működik és gyors is, de elég forró lesz, nem is hül vissza csak kihúzáskor. Mennyire normális ez? Rákerestem és már fórumokon és youtube kommentekben is panaszkodnak rá. Megoldást sehol sem írnak, az egyik kommentelőnek csere után is ugyanolyan lett.

[ Szerkesztve ]

(#5107) Doky586 válasza leroyclub (#5106) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És mi mit tehetnénk? Ha online rendelted akkor 2 héten belül visszaviheted hogy meggondoltad magad.
Keress olyan típust amire nem panaszkodnak.

(#5108) leroyclub válasza Doky586 (#5107) üzenetére


leroyclub
senior tag

Inkább tapasztalatra lennék kiváncsi, hogy másnál volt e hasonló eset és hogy járt e bármilyen következménnyel. Nem tudom mennyire árthat az élettartamnak a forróság. Ahogy nézem a Sandiskeknél több típusnál is megvan ez a melegedés, arra lennék kiváncsi hogy ez "üzemi hőmérséklet" ami teljesen normális vagy kell tőle tartani mert egyszercsak leolvad :D

(#5109) november


november
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Corsair Flash Survivor 8 GB pendrive-om, fat32 fájlrendszerben. Sajnos nem tudtam windows 10 pro alatt leformázni mert; "a lemez írásvédett" üzenettel kidob. Próbáltam az USB Disk Storage Format Tool-al és ezen leírás alapján, az attributes disk clear readonly parancsig végig tud menni, de amikor beírom a clear parancsot akkor ezt írja ki: "DiskPart has encountered an error: I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani.
See the System Event Log for more information."

Mi lehet a baj?

(#5110) Ciccuka válasza november (#5109) üzenetére


Ciccuka
veterán

Esetleg másik gépben/portban próbáld meg.

USB2.0 és USB3.0 portban Rufus-al vagy valami particionáló programmal.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5111) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Pendrive-ra hogy lehet rakni írásvédettséget?
Szeretném úgy megoldani a pendrive-ot, hogy csak azok a dolgok lennének rajta, amit én raktam rá, és azokból ne tudjanak se törölni, se hozzá másolni.
Szóval írásvédett legyen.
Ebben szertenék segítséget kérni.
A régi pendrive-okon volt egy kapcsoló, amivel írásvédetté lehetett tenni, ezt tudtommal mára már szeretik lespórolni róluk. Van esetleg valami szoftveres megoldás erre?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#5112) King Unique válasza Pöttön (#5111) üzenetére


King Unique
titán

(#5113) Pöttön válasza King Unique (#5112) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi! :R
Akkor gondolom rá kell másoljam a pendrive-ra amit akarok, és utána kell ezt beállítanom.
És onnantól csak írásvédett lesz? :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#5114) King Unique válasza Pöttön (#5113) üzenetére


King Unique
titán

Igen és utána Windowsok alatt nem lehet írni a pendrive-ra, max. akkor ha parancssorban ki van kapcsolva az írásvédett állapot.

[ Szerkesztve ]

(#5115) jasper07


jasper07
tag

Hali!

Miért van az, hogy egyik pillanatban még látja a gép (USB 3.0)
az ADATA pendrivot, a másikban már nem!
A telefon látja, TV látja, a gép nem!
Particionáló progi a gépen látja, particionálni is tudom!

Üdv!

(#5116) Ciccuka válasza jasper07 (#5115) üzenetére


Ciccuka
veterán

Port vagy aljzat hibára tippelek (bármilyen csatlakozási hiba), de az USB vezérlővel is lehet gond (ha meg lett például erőltetve)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5117) Ajven


Ajven
csendes tag

Sziasztok! Van egy 8 GB-os pendriveom, melynek formázása közben egyszer megszakadt a művelet. Nos, azóta nem tudom használni, mert mikor bedugom, akkor írja, hogy formázni kell, ezt azonban nem tudja megcsinálni, mert írásvédettségre hivatkozik. Próbáltam már ugye a sima formázást, az eszközkezelős formázást illetve a disk list parancsot is, hogy megszüntessem az írásvédettséget, de sikertelenül sajnos :(. Van más megoldás vagy kuka? Ja, nincs rajta kapcsoló. Nagyon köszi. G.

(#5118) King Unique válasza Ajven (#5117) üzenetére


King Unique
titán

Ha az írásvédett lett a pendrive és azt sem lehet megszüntetni, + nem lehet parancssorban (így) sem és újraparticionálni + újraformázni, valamint másik PC és/vagy OS + másik USB-porton próbálva is ez a helyzet, akkor garanciális csere vagy annak híján kb. kuka, ennyi.

(#5119) Ajven válasza King Unique (#5118) üzenetére


Ajven
csendes tag

Szia King Unique! Sajnos nem működik, az attribútum listázásnál azt írja, hogy nem írásvédett, de formázáskor mégis arra hivatkozik. Ezek szerint ez mehet a levesbe... :(. Köszönöm a segítséget! G.

(#5120) Overlover


Overlover
friss újonc

Üdv!

egy 128GB-os USB3.0 Silicon power pendrive adatai. Lehet ezzel garanciálisan reklamálni? Tetű lassú a gyakorlatban.

(#5121) King Unique válasza Overlover (#5120) üzenetére


King Unique
titán

Az pont nem lett leírva, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, holott lényeges lenne, meg hogy annál megad-e a gyártó írási sebességet amihez lehet viszonyítani. De ha tippelni kell, akkor szokás szerint egy tetű lassú pendrive az alany, aminél a gyártó is max. csak olvasási sebességet ad meg, nem véletlenül, éppen ezért nincs miről beszélni és reklamálni felesleges lenne (példa)... :B

[ Szerkesztve ]

(#5122) Overlover válasza King Unique (#5121) üzenetére


Overlover
friss újonc

Kösz, szerintem se lenne sok értelme,egyébként ez a típus:
[link]
én csak általános parasztvakító rizsát látok, konkrét sebességadatokat nem a specifikációban.

(#5123) lenoma


lenoma
aktív tag

LEXAR Jumpdrive S57 256GB pendrive Rufus hibás blokk keresés írás része hibátanul végig megy de az olvasási tesztje 81%-nál írási hibát jelez.
többszőr próbáltam, 2 gépen is ugyanez, diskpart után is. Mindig 81%-nál.
Mi lehet?
Lexar hol gariztatható, ha az eladó bolt már nem létezik?

(#5124) King Unique válasza lenoma (#5123) üzenetére


King Unique
titán

Na és az akutális 3.16-os verzióval tesztelve, valamint más programok mint pl. a H2testw / Check Flash, vagy akár a HDS felületteszt is hibát jeleznek olvasásnál?
Értelemszerűen a gyártónál, annak weboldalán regisztrálva RMA formájában (példa).

[ Szerkesztve ]

(#5125) Ciccuka válasza lenoma (#5123) üzenetére


Ciccuka
veterán

Újan vetted? Biztos nem fake?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5126) lenoma válasza King Unique (#5124) üzenetére


lenoma
aktív tag

Igen a 3.16-os, gondoltam én is a többire is.
A ChkFlsh 1.17.0 és a h2testw_1.4 hibátlanul lefutott.
most a HDSentinel szekvenciális felület teszt fut, de majdnem 18 óra.
Rufus után formázatlanná váltott, újraindításra raw lett tőle.
Sajna nagyon fontos adatok biztonsági másolatára kellett volna de így nem merem rábízni.
Jól tudom, hogy sandiks és Samsung termékeket szabad csak vásárolni mert övék a 2 legnagyobb nand chip gyár? A többi is tölük veszi?

#5125Ciccuka
Mivel írtam, hogy diskparttal is próbálkoztam így nem lehet fake, mert a diskpart az a program amivel fake pendrive valós méretének helyreállítása is lehetséges.

(#5127) King Unique válasza lenoma (#5126) üzenetére


King Unique
titán

Ha azon programok tesztjei lefutnak hiba nélkül, akkor lehet a Rufus olvasási tesztjénél - vagy mit csináltál - ment félre valami.
A HDS esetében olvasástesztről volt szó, ami ha ilyen sokáig fut USB 3.X porton, akkor jó lassú lehet az a pendrive... :D
Ha a Rufus, HDS stb. esetében ha írásteszt lett futtatva, akkor nem meglepő ha utána unallocated / RAW a pendrive...
Nagyon fontos adatokat eleve nem silány, konzumer pendrive-okon tárolunk, hanem flash alapon inkább belső / külső SSD-n, vagy még inkább belső / külső HDD-n, sőt elsődlegesen a HDD-alapú megoldások javasoltak ilyen célra.

"Mivel írtam, hogy diskparttal is próbálkoztam így nem lehet fake, mert a diskpart az a program amivel fake pendrive valós méretének helyreállítása is lehetséges."

Tévedés, lásd a fake pendrive javítási segédlet című bejegyzésben leírtakat, meg a DiskPart módszerrel max. részleges/átmeneti helyreállítás végezhető el és nem végleges/teljes (firmware szintű), lásd egy másik esetnél leírtakat...

[ Szerkesztve ]

(#5128) Ciccuka válasza King Unique (#5127) üzenetére


Ciccuka
veterán

Flash alapú (pendrive, memóriakártya, SSD) eszközön fontos, hogy egyáltalán ne tároljunk fontos adatot (amiről nincs másolat), pláne ne hosszútávon!

adatmentes liksoft hdd kereso menteshez

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5129) King Unique válasza Ciccuka (#5128) üzenetére


King Unique
titán

Ez inkább erre a hozzászólásra mehetett volna válaszként, de mindegy.
Na meg ha figyelmesen olvastál, akkor az enyémnél nem az lett leírva, hogy okvetlenül flash-alapú tárolóeszközön kell tárolni a fontos adatokat, hanem eleve inkább HDD-alapún, illetve flash esetén akkor már inkább belső / külső SSD mint egy silány, konzumer pendrive vagy memóriakártya. Ahol SSD-knél a HDD-kkel ellentétben főleg áramtalanított állapotban lehet kérdés az adatok megtartása, de ha megfelelő minőségű az SSD, akkor azon is megmaradhatnak akár évekig gond nélkül, ha gyakran van használva, azaz áram alá helyezve, akkor pedig eleve kevésbé téma ez. + SSD-knél a TRIM miatt az adatok törlése utáni visszaállíthatóság lehet még téma - lásd az adatmentés topikban kitárgyalva, amit már ismerek, kösz - , de az egyrészt TRIM-et támogató SMR HDD-knél is ugyanúgy érvényes, másrészt ha már fontos adatok, akkor azokról ugye eleve vannak normál esetben máshol is biztonsági másolatok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5130) lenoma válasza King Unique (#5127) üzenetére


lenoma
aktív tag

HDSentinelnél nem írás-olvasás teszt hanem újrainicializálás volt 18 óra
/A lemez felületét meghatározott inicializáló mintázattal tölti fel, majd törlést hajt végre. A teszt így felülírja a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét. Az esetleges gyenge szektorokat és rejtett problémákat felülvizsgálja és a hibás szektorokat áthelyezi a tartalék területre (ez a művelet a regeneráció).
/

Most látom, hogy a Lexar nevet valami kinai gyártó vette meg...

(#5131) Ciccuka válasza King Unique (#5129) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csak megjegyzésnek szántam. Mindig visszatérő téma ezekben a memóriakártyás, flashdrive-os topikokban.

Ha lenne topikgazda, akkor mehetne pl. az első hsz-be.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5132) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Régebben már kérdeztem, hátha azóta fejlődött a tudomány :-). Egy 16 Gigás USB3.0 -ás Platinet pendrive -ot bizonyos eszközök ( Win XP -s laptop, okosTV ) látnak és kezelnek, két Win 10 -es gép viszont nem. Klikken mikor bedugom, és jön egy üzenet, hogy "Ismeretlen USB-eszköz", és hogy a működésében hiba lépett fel. Elő-, és hátlapi csatlakozón és 2.0 és 3.0 porton is ugyanaz. Másik gépen ami csont nélkül látja megformáztam, de nem változott a helyzet. Eszközkezelőben sárga háromszöggel hozza.
Automatikus illesztőprogram frissítés sem változtat. Esetleg valahonnan más illesztőprogramot kellene szerezni ? Köszi.

(#5133) King Unique válasza JozsBiker (#5132) üzenetére


King Unique
titán

Igen, és ahogyan korábban, úgy most sem derült ki hogy mi a hibakód az eszközkezelőben és az arra javasolt megoldás - pl. eszközillesztő eltávolítása majd újrtelepítése - ki lett-e próbálva, nincs-e esetleg olyan 3rd party program - pl. Avast: [link], [link] - telepítve ami blokkolja a pendrive működését, nem mindegy hogy pendrive vagy Windows probléma amely utóbbi értelemszerűen nem kifejezetten ennek a topiknak a témája, stb...

[ Szerkesztve ]

(#5134) JozsBiker válasza King Unique (#5133) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

A hibakód: 10. "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)"
Az illesztőprogramot próbáltam frissíteni "a számítógépen elérhető legjobb illesztőprogram" -mal.
AVG antivírus programot használok, ha kikapcsolom akkor is ugyanez a helyzet sajnos.

Ui.Megcsináltam az illesztőprogram eltávolítását-hardverváltozatok keresését is.

[ Szerkesztve ]

(#5135) JozsBiker válasza JozsBiker (#5134) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Miután a hardverváltozatok keresését választom a gép érzékeli hogy be van dugva a pendrive, de a következőt üzeni: "Ismeretlen USB-eszköz. A számítógéphez legutóbb csatlakoztatott USB-eszköz működésében hiba lépett fel, és a Windows nem ismeri fel."

(#5136) King Unique válasza JozsBiker (#5134) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen elég kikapcsolni, lásd a másik "a" betűs szutyok esetét: [link], [link]...
Aztán azt írod W10, de az nem derült ki, hogy milyen verzió és milyen buildszám, az naprakészre van-e frissítve, újraindítás utáni újrapróbálás után változott-e a helyzet, stb.
Nem ismert az sem, hogy a 2 W10-es PC-n másik USB-s tárolóeszközök, másik pendrive-ok működnek-e, vagy csak az említett Platinet.

(#5137) JozsBiker válasza King Unique (#5136) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

A helyzet nem változott bármit csináltam. Minden más USB -s eszköz jól működik a Win10 -es gépen, csak ez a pendrive nem. Nem gondoltam hogy valaki build számra lebontva tudhatja a megoldást, de leírom: Verzió: 2004, build szám: 19041.1288. Néha szokott frissíteni.

Egyébként mióta legutóbb kérdeztem (2018) azóta alaplap is lett cserélve, tehát biztosnak tűnik, hogy nem a géppel van gond. Mondjuk az oprendszer nem lett újra telepítve.

Bennem az merült fel, hogy hogyan lehetne a pendrive -ot "alaphelyzetbe" állítani. Ha jól gondolom amikor egy oprendszer először találkozik egy USB eszközzel, valamit "behúz" róla, aztán a későbbiekben ennek megfelelően kezeli. Nem lehet hogy itt csúszik el a dolog ? Meg lehetne azt oldani hogy a Win10 teljesen újként találkozzon a pendrive -val ? Vagy a pendrive -ra rá lehet tölteni újra egy ilyen "inicializáló" programot ?

(#5138) King Unique válasza JozsBiker (#5137) üzenetére


King Unique
titán

Ha minden más USB-s eszköz jól működik, akkor adná magát hogy a Platinet pendrive-val van gond, de ha másik PC-, okostévén stb. működik, akkor elvileg nem lehet hibás, működésképtelen.
Ha ezen módszerek nem használnak, akkor mentés után inkább magát a rendszert lehetne alaphelyzetbe állítani vagy újratelepíteni a 0-ról, aztán akkor kiderülne hogy Windows illetve adott egyéni szoftverkörnyezet specifikus a probléma, vagy egyéb oka van. Már ha megér ennyit vacakolni amiatt az 1 db pendrive miatt...

[ Szerkesztve ]

(#5139) JozsBiker válasza King Unique (#5138) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Szuper az első link amit küldtél. Gyorsan eljutottam a 7. pontig, de még egy kicsit bátorságot kell gyűjtenem hogy végigcsináljam :) , tényleg nem szeretném ha emiatt szétzilálódna a Windows -om. Köszi !

(#5140) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Autóban szeretném a pendrive-ot használni, de nem ismeri fel.
Pendrive: USB 2.0, 16GB, FAT32.
Szerintem az a gond, hogy nem elsődleges partíciónak van formázva/beállítva.
Ezen hogyan lehetne változtatni?
Az első képen egy működő pendrive van, a másikon pedig az, amit nem lát az autó:

(#5141) King Unique válasza Amilo02 (#5140) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettőn elsődleges partíció van, csak W10 2004 verzió óta már adatokat tartalmazó alappartíció néven fut a lemezkezelőben.
Itt inkább az MBR / GPT illetve a GPT lehet a gond ha aszerint van inicializálva-particionálva a 2. pendrive, lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#5142) Amilo02 válasza King Unique (#5141) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Köszönöm, így megoldódott a probléma :) :R

(#5143) Staradder


Staradder
tag

Sziasztok
Gondom akadt az új Kingston 32GB Data Traveler Kyson USB 3 pendrivommal.
Ha a hátsó portra dugom akkor jó:
https://cdn.prohardver.hu/dl/upc/2021-11/14/492372_denzblrqjguqbhsr_kingston_32gb_data_traveler_kyson.jpg

ha az első portra akkor nehezen ismeri fel és ha igen akkor is gyatra értéken van:

Semelyik másik pendrive-ommal nincs ilyen gond és az új ADATA S102 PRO 64GB USB 3 tud magas értéket az első porton is.
https://cdn.prohardver.hu/dl/upc/2021-11/14/492372_zgy6ypkve4tsikvm_adata_pro_64_gb_new02.jpg

Tipus probléma lehet vagy mi a hiba?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#5144) Ciccuka válasza Staradder (#5143) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gondolom az első portok hibásak lehetnek (lehet usb 2.0 módba kapcsol valamiért).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5145) Staradder válasza Ciccuka (#5144) üzenetére


Staradder
tag

Értem, a gond az hogy sem a külső vinyó esetében se a régi 3 pendrive-nál nem tapasztaltam ilyen problémát pedig azokat évek óta használom azokon a portokon.
Ennél meg a keskeny kialakítás miatt még be is kell erőltetni a portokba mindegyik gépemen a pendrive-t.

[ Szerkesztve ]

(#5146) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Hozzámkerült egy "repi"-pendrive, Grawe biztosítós, de igazából a tucat kínai.

Ha lemezkezelő/Minitool be is hozza, akkor Bad Disk-nek írja, de nem tudok vele mit csinálni.

Diskpart-ban sem, azt is megakasztja, és gondolkozik csak.

Teljes kuka, vagy valahogy menthető a tartalma? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5147) denyus52


denyus52
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy verbatim külső meghajtót. Azt írta, hogy probléma adódott a meghajtóval, formázzam. Formázás után kodi-vaI Ie akartam játszani, de nem jelenítette meg a rajta Ievő filmeket. Formázás előtt simán Iejátszotta. Mit tudok tenni, hogy újra használni tudjam? Előre is köszönöm a segítséget.

(#5148) Doky586 válasza denyus52 (#5147) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Formázás után ... nem jelenítette meg a rajta Ievő filmeket. Formázás előtt simán Iejátszotta."
:)) :W :DD

A formázás törli a fileokat..!

[ Szerkesztve ]

(#5149) denyus52 válasza Doky586 (#5148) üzenetére


denyus52
csendes tag

Azt értem, ezért újra ráraktam a fiImet, de nem is Iátható. Ezt nem értem, hogy mi változott?

[ Szerkesztve ]

(#5150) King Unique válasza denyus52 (#5147) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk pontosabban leírni, hogy mi is történt valójában, még az sem derült ki hol volt formázva és milyen fájlrendszerre az a Verbatim külső meghajtó, mi írta, stb... Ha PC-n, Windowson és ott működik, megjelenik a fájlkezelőben és lemezkezelőben, lejátszóhatók a filmek stb., ellenben a Kodi "nem látja" rajta a filmeket, akkor az már az utóbbi hibája és nem feltétlen pendrive probléma, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.