Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4101) Ciccuka válasza lionshamlet (#4100) üzenetére


Ciccuka
veterán

MiniTool Partition Wizard-al is lehet megpróbálhatod.

Formázásra van még egy ilyen program is:
USB Disk Storage Format Tool

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4102) lionshamlet válasza Ciccuka (#4101) üzenetére


lionshamlet
senior tag

jók ezek a programok, de ha nem látja a micro sd-t, akkor sok mindent nem tudok velük kezdeni.
Ahogy windowsban sem látom, úgy ezekben sem. :(

valami diskpartos okosság kellene, mert ott még látom a kártyát,
Több programot próbáltam, semelyik partició kezelő nem látta.

[ Szerkesztve ]

(#4103) King Unique válasza lionshamlet (#4100) üzenetére


King Unique
titán

Ha particionálatlan az SD-kártya, attól még a Windowsnak fel kellene ismernie fizikai meghajtóként és kiírnia a valós tárolókapacitását. Viszont a DiskPart 0 bájtot ír rá, vagyis nem lehet elérni az eszközt. Ilyenkor pedig rendszerint külső programok sem tudnak vele mit kezdeni.

Az nem derült ki, hogy ez egy beépített kártyaolvasóban, vagy valami USB-s típusban van-e. De ezek cserélgetésével esetleg lehetne még próbálkozni, valamint ránézni másik gépen, másik operációs rendszerrel (akár pl. Linux) is. Viszont ha az OS felé tartósan 0 bájt kapacitást mutat az USB-tárolóeszköz, akkor az általában kuka szokott lenni...

[ Szerkesztve ]

(#4104) lionshamlet válasza King Unique (#4103) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nem beépített, sima usb adapterben van.
A testdisk ennyire legyalulta volna? :D

(#4105) King Unique válasza lionshamlet (#4104) üzenetére


King Unique
titán

A TestDisk fizikálisan eleve nem tudja tönkretenni és firmware szinten sem piszkál bele, hogy az utóbbi gondot okozzon. Ha nem az USB-s adapter rossz és nem a Windowsban lett valami elállítva, akkor sokkal valószínűbb, hogy a memóriakártya adta meg magát. Ami azért egy vélhetően fake típusnál pláne nem lenne annyira meglepő...

(#4106) Ciccuka válasza lionshamlet (#4104) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen USB adaptertől van szó? Ha netán valami gagyi, akkor jó eséllyel rönktette amit beletettél kártya. Kártyaolvasóból Transcend alá nem szabad menni!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4107) Zola007 válasza lionshamlet (#4104) üzenetére


Zola007
veterán

vedd ki a kártyát és nézd meg, hogy az érintkezők a kártyán és adapterben nem koszosak-e vagy sérültek/görbék

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4108) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Erről a microsd-adapterrol van szó
[link]

(#4109) Ciccuka válasza lionshamlet (#4108) üzenetére


Ciccuka
veterán

drivegyilkos gagyi! nem csoda, hogy problémád akadt vele

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4110) lionshamlet válasza Ciccuka (#4109) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Akkor ha hol sejtem, rakjam at egy masik adapterbe, ha azzal sem latja a windows, akkor kuka?

[ Szerkesztve ]

(#4111) Ciccuka válasza lionshamlet (#4110) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend TS-RDF5
Ilyenben próbáld ki.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4112) GreenIT válasza Doky586 (#4099) üzenetére


GreenIT
tag

Nem, kisfiu, egy normalis programtol azt varom, amit egy hdd tesztelo evtizedek ota megtesz:

teszteredmeny:
tipus / gyarto
gyari szam
brutto kapacitas
netto kapacitas
es ide johet a teszt eredmenye, ami jelenleg mindissze ennyi:
read sebesseg, write sebesseg

(ha normalisabb lenne, kiirna a szektor szamot es meretet, stb.)

(#4113) GreenIT válasza lionshamlet (#4104) üzenetére


GreenIT
tag

Szerintem futtasd ujra testdisket es a kepernyokepet tedd be ide es rogton lesz vilagossag.

szerk:
kozben lattam, ciccuka ismeri a cuccot, de azert talan tanulsagos lenne latni a kepernyokepet, hatha kiderul, miert egyedul a testdisk latja a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#4114) Doky586 válasza GreenIT (#4112) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már leírtuk többen: ha neked ezen felsoroltak nem jók, akkor keress mást vagy írjál jobbat.. :K

(#4115) lionshamlet válasza GreenIT (#4113) üzenetére


lionshamlet
senior tag

nem látja a testdisk :D

A diskpart látja csak, a képernyőképet pedig fentebb linkeltem, egy 0-ás meghajtót lát.

[ Szerkesztve ]

(#4116) Donát.x


Donát.x
csendes tag

Sziasztok abban szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy telefonról (Samsung Galaxy S7 Edge) pendrivera(ADATA Pro Advanced S102 64GB) tettem videót és ezt ha rádugom az okos tvre (LG 43UK6400PLF) akkor sajnos valamiért azt írja, hogy a tartalom nem elérhető, a pendriveot a tv látja csak ami rajta van nem jeleníti meg, esetleg valamilyen alkalmazás segítségével kellett volna rátenni a tartamlat és aztán a tvre dugni vagy a tvén kellett volna valami átállítani vagy más lehet az ok ?
Köszönöm a segítséget előre is. :) :R

(#4117) King Unique válasza Donát.x (#4116) üzenetére


King Unique
titán

Itt lemaradt egynéhány információ... Nem derült ki, hogy milyen fájlrendszer, milyen (MBR / GPT) partíciós séma, milyen kiterjesztésű fájlok vannak a pendrive-on. Na meg, hogy a tv ezeket támogatja, kezeli-e egyáltalán, PC-s környezetben pl. egy Windowson hozzá lehet-e a férni a fájlokhoz, lejátszhatók-e stb. Aztán nincsen-e esetleg valamilyen titkosítás a pendrive-on / fájlokon, ami a tv-nél megint gondot okozhat. Egyébként meg ha maga a pendrive jó és pl. PC-n rendesen működik, olvasható, lejátszható a tartalma stb., akkor az már a tv hibája, ha nem kezeli megfelelően. Ez esetben nyilván inkább annak a topikjában kellene érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#4118) GreenIT válasza lionshamlet (#4115) üzenetére


GreenIT
tag

Akkor:
go to 4111
(copyright by ciccuka. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4119) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Korábban már írtam Transcend 790-el kapcsolatban, mégpedig, hogy le-le szakadozott a gépről. Valaki tanácsolta, hogy tisztítsam meg, ezúton is köszönöm neki. :B Onnantól pár hétig még működött, viszont a napokban azt vettem észre, hogy a sebessége CDM-al mérve USB2-nek felel meg. Mit gondoltok megadta magát? Lehet valamit tenni azért, hogy "visszakéküljön"?
:R

[ Szerkesztve ]

(#4120) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fiam régi LCD tévéjére van kötve egy ORION DVD lejátszó.
A lejátszóhoz pendrivet csatlakoztatok,így nézi a letöltött filmeket.
A filmet Any DVD Converter-el konvertálom át xvid, 640*480-as felbontásba, mivel nagyobbat nem támogat a lejátszó.
Szinte mindig úgy járunk, hogy fél óra, egy óra, stb. elteltével megakad a film, nem megy tovább.
Több pendrive-val is nála ez van.
Mi lehet a gond?
Másként kellene konvertálni?

(#4121) Doky586 válasza GEPESZ66 (#4120) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ne vacakolj DVD lejátszóval. Vegyél valami rendes médialejátszó dobozkát.
Pendriveról is olvasd vissza a filet hogy azonos-e azzal amit ráírtál.. :)

(#4122) GEPESZ66 válasza Doky586 (#4121) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az okostévén is pendrive-ről nézem a filmet.
A fiam nem sok filmet nézne pendrive-ről, ezért maradnék a DVD-re csatlakoztatásnál.
Egyszerűen nem tudom, hogy mitől áll le a lejátszás egy idő után.

(#4123) King Unique válasza GEPESZ66 (#4120) üzenetére


King Unique
titán

A topik témájához értelemszerűen a pendrive esetleges hibája kapcsolódik. Vagyis főleg az a kérdés, hogy pl. PC-n is megakad-e a lejátszás a pendrive-ról, megfelelő-e a pendrive állapota (tesztelés) stb. Ha ezek rendben vannak, akkor egyértelmű, hogy a tv / lejátszó a gyenge láncszem és eleve azok topikjában kellene érdeklődni, nem itt...

(#4124) Weaver


Weaver
senior tag

új 32GB -s pendrive ntfs formázás mellett a foglalási egység mennyi legyen? (512b->64kb)
van ennek különösebb jelentősége?

(#4125) King Unique válasza Weaver (#4124) üzenetére


King Unique
titán

Maradhat az alapértelmezett 4 KB-os, amit a Windows felajánl. Nagyobbnak akkor lehet értelme, ha kizárólag csak nagyméretű fájlokat akarsz rajta tárolni. Illetve a nagyobb lemezfoglalási egységnél a sebesség ideális esetben akár nőhet is valamit, de ugyanakkor a helykihasználás meg rosszabb lesz, mint a kisebbnél.

Az NTFS helyett egyébként lehetne akár exFAT fájlrendszerre is formázni, az is kezeli a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat. Illetve egy pendrive-ra hosszabb távon amúgy is inkább nem naplózó fájlrendszer való, mint amilyen a FAT32 és az exFAT. Ha olyan készüléken is akarod használni, ami nem kezeli az exFAT-ot (pl. tv), akkor lehet értelme az NTFS-nek.

[ Szerkesztve ]

(#4126) Weaver válasza King Unique (#4125) üzenetére


Weaver
senior tag

köszönöm a részletes választ!

(#4127) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Van egy 1 év 1 hónapos Sandisk Ultra Flair 32GB-os pendriveom és elkezdett lekapcsolgatni, lassulni, néha fájlokat nem lejátszani.
Van rá mód hogy leteszteljem valamivel, illetve a még működőképes részét (nem értek hozzá, de mondjuk valami szektor letiltással) formázhatóvá tegyem vagy kuka?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#4128) King Unique válasza Redneck (#4127) üzenetére


King Unique
titán

A pendrive teszteléséhez Windowson használható a népszerű H2testw, vagy pl. a Check Flash. Az utóbbi alaposabb, többféle teszt lefuttatható vele, mutatja a hibás blokkokat is stb. A hibás lemezterület "elkülönítése" pedig megoldható Windowsnál akár annak beépített eszközeivel is, de van rá célprogram is, mint pl. a MyDiskFix.

Egyébként meg ott van a garancia, ami pont az ilyen esetekre való, vagyis hogy ki lehessen cseréltetni a hibás pendrive-ot. Tehát nem feltétlen kell kukázni, meg az előbbi teszteléssel sem muszáj vesződni, ha már meggyőződtél arról, hogy rendellenesen működik. Ha esetleg külföldi online piactérről lett rendelve és már lejárt a reklamálási idő, attól még elvileg fel lehetne venni a gyártóval is a kapcsolatot és RMA-zni. Legalábbis egy próbát megérne!

[ Szerkesztve ]

(#4129) Redneck válasza King Unique (#4128) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm az átfogó választ, meglátom mit tudok kihozni a dologból. :R Kicsit bosszant...
Igaziból Telekom pontokért kaptam, sajnos már elfogytak a 128-as pendriveok, azért lett ez. Mivel már több mint 1 éves, és ismerem a Trékom garanciális ügyintézését, lehet nem erőltetem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#4130) Ciccuka válasza Redneck (#4129) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gondolom Hama-t kell keresni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4131) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Egy Beelink MiniMXIII lejátszót használok kb. 2 éve. Eddig hálózaton használtam, de felújítás miatt most USB-re másolom át a filmeket, és úgy nézzük. Először egy 16GB-os Verbatim pendriveot fogtam be, de pár nap után megadta magát, filmet rá tudtam másolni, de lejátszás után már nem ismerte fel a laptop sem. Gondoltam biztos rossz volt a pendrive, utána befogtam egy vadonatúj 32Gb-os Kingston pentdriveot NTFS-re formázva, majd ez már egy óra lejátszás után meghalt. Próbáltam újraformatálni, újrapartícionálni, de sikertelenül, low level format sem futott le rajtuk. Nagyon bosszantó, kettő nagy pendrivom is tönkrement...

Esetleg arra van ötlet, hogy leheljek életet újra a pendrivokba?

(#4132) Redneck válasza Ciccuka (#4130) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a tippet, utánanézek! :R

Leghamarabb pénteken érek rá tesztelgetni, és esetlegesen e-mailezni, akkor tudok bővebben nyilatkozni a témáról. Ha meghalt és 1 év garancia volt rá, akkor benyelem, ez van. Amúgy is kéne egy nagyobb, ez a 32-es csak kényszer megoldás volt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#4133) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Van egy 16 Gigás Platinet pendrive -om, amit bizonyos eszközök ( Win XP -s laptop, Win 10 -es gép, okosTV ) látnak és kezelnek, két Win 10 -es gép viszont nem. Klikken mikor bedugom, és jön egy üzenet, hogy "Ismeretlen USB-eszköz", és hogy a működésében hiba lépett fel, a Windows nem ismeri fel. A beállításokban a Lemezkezelésnél sem jön fel. Másik gépen ami csont nélkül látja megformáztam, de nem változott a helyzet. Van valami ötletetek ? Köszi.

(#4134) Doky586 válasza JozsBiker (#4133) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előlről vagy hátulról dugtad meg? Ahol nem látni.

(#4135) JozsBiker válasza Doky586 (#4134) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Az asztali gépen elölről. A másik ami nem látja egy laptop, azon több bemeneten is próbáltam, mindegyiknél ugyanaz a helyzet.

(#4136) Doky586 válasza JozsBiker (#4135) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Asztali esetén mindenképp a hátsó (alaplapi) portot ajánlanám.

(#4137) King Unique válasza JozsBiker (#4133) üzenetére


King Unique
titán

Ha már az eszközkezelőben elakad a detektálás, akkor ott lennie kell hibakódnak is, amikre a linkelt leírásban vannak megoldási javaslatok. Na meg olykor egy restart sem árt a rendszernek. Az asztali PC-knél pedig inkább a hátlapon lévő USB-portok használata javasolt, mivel az előlapon lévőknél bizonyos esetekben előfordulhatnak problémák.

[ Szerkesztve ]

(#4138) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!

Van egy noname 16gbos pendriveom, általában ezekre teszek filmeket be a tv-be és úgy nézzük, pár napja viszont mikor megnyitottam nem indult el semmi és nem is érzékeli. Bedugtam a gépbe ott halványan írja a meghajtót, de ha rákattintok, azt írja nincs lemez a meghajtóba. dobhatom a kukába? köszi

(#4139) King Unique válasza Bencus88 (#4138) üzenetére


King Unique
titán

"de ha rákattintok, azt írja nincs lemez a meghajtóba"

Ilyen a Windows fájlkezelőjében jobbik esetben akkor van, ha nincsen partíció a pendrive-on. Vagyis a lemezkezelőt kellene megnyitni és ott jó esetben csak particionálni és formázni. Ha nem jelenik meg a lemezkezelőben a pendrive, 0 bájt kapacitása stb., az a nagyobb gond. Ilyenkor esélyes, hogy kuka. Viszont erről úgy lehet megbizonyosodni biztosabban, ha másik gépen, másik operációs rendszerrel is ki van próbálva, ahol szintén ilyen tünetet produkál.

[ Szerkesztve ]

(#4140) Bencus88 válasza King Unique (#4139) üzenetére


Bencus88
nagyúr

akkor kuka úgy néz ki, köszi :(

(#4141) tomasz79


tomasz79
tag

Üdv.
Olyan gondom lenne hogy tabletról másolok át egy gpx. fájlt egy garmin túra gps-re. A tablet szerint átmásolódik a fájl, látni is a tableten hogy benn van a garmin könyvtárába.
Viszont a garminon nincs fenn inditás után.
Ez mitől lehet?

(#4142) Doky586 válasza tomasz79 (#4141) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az hogy nem így kell csinálni és nem pendrive-al.. :U
Javasolnék valami garmin v gps topikot.. :)

(#4143) tomasz79 válasza Doky586 (#4142) üzenetére


tomasz79
tag

Azt nem is irtam hogy pendrive-al de mindegy. Csak pendrive topicba irtam. Javaslod hogy nem igy kellene. Akkor mégis hogyan?
Vajon mibe különbözhet egy gpsre másolni valamit mint egy pendrive-ra.
Elvileg az eljárás ugyanaz.

(#4144) King Unique válasza tomasz79 (#4143) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve nem pendrive-val kapcsolatos a kérdésed, akkor nyilván nem ebben a topikban kellene érdeklődni. Hanem mondjuk az alábbiban, ha a GPS téma.

Azonnali navigációs kérdések órája

(#4145) tomasz79 válasza King Unique (#4144) üzenetére


tomasz79
tag

Ott meg csak autós gps-ek vannak. Akkor kihez forduljak? Ez egy túra gps.

(#4146) King Unique válasza tomasz79 (#4145) üzenetére


King Unique
titán

De az legalább GPS topik és oda inkább való a kérdés, mint ide. Egy próbát nyilván megér ott feltenni.

(#4147) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Van egy régi pendrive-om, eddig semmi baja nem volt, és igazából most is működik, de most itthon megnyitva nem látom rajta azt a két mappát, amiket ma a suliban, sulis gépről rámásoltam.
Aztán fogtam a (megfelelő, FAT verziós) GetDataBack-et, lefuttattam rajta egy keresést, ott megtaláltam a 2 mappát, és NEM törölt fájlként listázta. Az ingyenes verzióban viszont nem működik a másolás, így nem tudtam kiszedni a mappákat. Majd ránéztem Recuvával is, az nem is listázta... Végül újra rákerestem GetDataBack-kel, de most már az sem látja a mappákat.

Van ötletetek, hogy tudnám kinyerni a nekem kellő fájlokat? Fontos lenne, a hétvégén azokkal kéne dolgoznom. :(
Egyáltalán mi okozhatja a hibát?

Előre is köszi! :R

Meizu MX3 32GB

(#4148) King Unique válasza kutkut (#4147) üzenetére


King Unique
titán

Okozhatja a szoftveres leválasztás hiánya, de az is, ha a pendrive kezdi megadni magát. Nálam mostanában több pendrive is eljátszotta azt, hogy hirtelen fájlok, mappák tűntek el róluk, kriszkraszk karakterek jelentek meg egyes mappák nevében, nem lehetett törölni őket, aztán írásvédett lett egy idő után a pendrive stb. Ezek általában a tönkremenetel jelei szoktak lenni.

A GetDataBack fizetős adatmentő program, ingyen max. keresni és lemezképfájlt készíteni enged az eszközről, de menteni nem. Ez a többi fizetős szoftvernél is hasonlóan megy, de némelyik 1-2 GB-ot ingyen is enged lementeni. Ilyen pl. az EaseUS szoftvere, amit a mellékelt screenshot is szemléltet. Aztán, hogy megvannak-e még a fájlok a pendrive-on, le lehet-e őket menteni és utána megnyithatók lesznek-e, az már más dolog... Ha nem, akkor max. adatmentéses cég jöhet szóba. Na meg a fontos fájlokat legközelebb lehetőleg több helyre kellene menteni, akár online is (felhőbe), és nem kizárólag csak 1 db pendrive-on tárolni! Ami amúgy sem feltétlen a legmegbízhatóbb eszköz ilyen célra...

[ Szerkesztve ]

(#4149) kutkut válasza King Unique (#4148) üzenetére


kutkut
addikt

Köszönöm, úgy néz ki, a linkelt progival sikerült visszahozni mindent! :C :R

Amúgy megvannak máshol is - biztonságban - a fájlok... az egyetem szerverein. :)) Onnan akartam hazahozni egy másolatot, ahogy eddig is tettem. Legközelebb majd feltolom felhőbe viszem a másik pendrive-omat. ;]

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#4150) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni hogy újra lássam és tudjam használni a teljes méretét a pendrive-nak ? [kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.