Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5201) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok! A gépem 9900k-s proci, z390 pro alaplappal. Kb. egy hete azt kezdte el csinálni, az összes létező pendrive-al (vagy 20 db körül), hogy egy pillanatra felismeri és megjelenik a tartalom, majd leválasztja, majd megint felismeri egy pillanatra, megint leválasztja és egyfolytában ezt váltogatja. Az összes USB portjával ez van. Vírusra gyanakodtam és még most is arra gyanakszom, de eddig nem sikerült vírust találnom a gépen. Win 10 legfrissebb van fent, esetleg USB driver lehet gond? Tudtok valami stabil USB drivert esetleg, amit érdemes telepíteni?

(#5202) King Unique válasza sellerbuyer (#5201) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt nem derült ki a leírtakból az alaplap pontos típusa, azaz hogy ASUS, Gigabyte, MSI, stb. Z390 Pro... De USB driver tekintetében kb. mindegy is, mivel egyik linkelt gyártó weboldalán sincsen külön USB 3.X driver, mivel az a Windows 8.1/10/11 esetében általában inbox és max. Windows 7 (és a régebbi Windowsok) esetén kell külön telepíteni.

Másrészt az sem derült ki a leírtakból, hogy a "Kb. egy hete" pontosan milyen változást takar, azaz mi történt 1 hete, Windows-frissítés / illesztőprogram-frissítés / 3rd party program telepítése vagy frissítése / egyéb, stb.
A "Win 10 legfrissebb van fent" ha tényleg a leírtak szerint értendő, akkor az jelenleg 21H2 verziószámot és annál 19044.1645 buildszámot jelent. Ha nem naprakész a rendszer, akkor értelemszerűen frissíteni kellene, ha esetleg a legutóbbi összesítő frissítés okozott gondot, akkor meg eltávolítani azt és átmenetileg szüneteltetni a frissítést.

+ Ha a pendrive-ok másik asztali PC-n vagy laptopon gond nélkül működnek, nincsen az említett állandó leválasztás-felcsatolás jelenség, akkor evidens hogy nem a pendrive-ok a hiba forrása, hanem az adott hardver- és szoftverkörnyezet, ahol a megoldást is azok felől megközelítve, az adott hardverelem / OS topikjában kellene keresni.

[ Szerkesztve ]

(#5203) sellerbuyer válasza King Unique (#5202) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát ez a tipikus "én nem csináltam semmit" jellegű probléma (volt). Látszólag nem csináltam semmi olyat, ami indokolta volna a jelenséget. Most, hogy a gyártó (MSI) honlapjáról 2020-as (ez a legújabb) chipset drivert felraktam és az óta atomstabilan működik megint az USB. Szóval a fentiek alapján100%, hogy egy Windows frissítés vágta haza. Köszi a válaszod. :R

(#5204) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok.

Van egy Sandisk Cruzer Blade 16gb-os pendrive-om. Sokáig zenéket raktam rá, hogy tudjam hallgatni az autóban, de nem rég formáztam és raktam rá windowst (a laptop pendrive-ról bootolhasson)..

Azóta az autó rádiója Error - 23 -at ír ki.. Hiába formáztam azóta amióta volt rajta windows, valamiért nem működik és mindig ezt az Error-t írja..

A laptop minden gond nélkül felismeri..

Valakinek valami ötlet esetleg, hogy mit lehetne vele kezdeni?
Köszi előre is!

(#5205) Ciccuka válasza adrian94 (#5204) üzenetére


Ciccuka
veterán

próbáld
SD Card Formatter

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5206) Doky586 válasza adrian94 (#5204) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom nem a Microsoft eszközével csináltad a telepítőt. Ez hiba volt. De javítható.

(#5207) King Unique válasza adrian94 (#5204) üzenetére


King Unique
titán

Csak a szokásos, ha a windowsos telepítési adathordozó létrehozásakor GPT séma szerinti lett a pendrive, ahol ilyenkor értelemszerűen pl. parancssorban törölni kellene, majd MBR séma szerinti újraparticionálni és újraformázni, hogy a primitív autórádió is kezelni tudja, lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#5208) prozodus válasza adrian94 (#5204) üzenetére


prozodus
őstag

Egyrészt mélyformattálás, másrészt, amit UK írt.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5209) trog


trog
csendes tag

Sziasztok, nem túl régen vettem egy Sandisk 64gb usb 3.0-s pendriveot, tudtam rá másolni, valamint filmeket nézni róla, azonban pár napja mikor törölni próbáltam róla azt írta ki, hogy a lemez írásvédett. Két film van rajta, az egyik elindul róla, a másik viszont nem és nem tudok vele semmit kezdeni. Próbáltam formázni is, ugyanazt írja, a lemez írásvédett. Van valami megoldás, vagy kuka?

(#5210) King Unique válasza trog (#5209) üzenetére


King Unique
titán

How to enable or disable write protection on a USB flash drive

Bár nem derült ki a leírtakból, de ha Windowson van használva a pendrive, akkor a linkelt útmutató szerint lehet be- és kikapcsolni a Windows specifikus szoftveres írásvédettséget.

Ha az előbbi nem oldja meg, a pendrive újracsatlakoztatása és másik USB-porton, másik PC-n + másik OS alatt történő kipróbálásánál is fennáll az írásvédett állapot, akkor eszközhiba lehet. Ami silány pendrive-oknál nem újdonság, egy bizonyos írásmennyiség okozta elhasználódás után letilthatja a vezérlő részlegesen / teljesen az írást és read-only állapotba kerül a pendrive. Amivel sok mindent alapesetben nem lehet kezdeni, vagy garanciális csere, vagy annak híján kb. kuka.

(#5211) prozodus válasza trog (#5209) üzenetére


prozodus
őstag

Hol vetted? Mert a kínaiaknál gyakori, h nem annyi giga, mint amit ír, és mféle hibákat művel. Rendszt ezek csak 32-t tudnak, és csak akkor tudod használni, ha arra formattálod. Bár ezek a hibák elsősorban nem erre utalnak, de érdemes leellenőrizni a valódi kapacitását is.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5212) trog válasza prozodus (#5211) üzenetére


trog
csendes tag

köszi a válaszokat.
naaagypatikába vettem
muzikerről rendeltem vagy két éve, kb egy éve szart be, most valahogy előkerült aztán újra rápróbáltam, mert tényleg alig volt használva de ezek szerint kuka lesz
kipróbáltam King Unique javaslatát is, de sajnos azzal sem állt be változás

(#5213) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Honnan tudom meg hogy egy usb pendrive hacker eszköz vagy sem? Pl usb rubber duck
Parkban találtam, tehát nem tudok semmit róla.
Pl ha azért rakták oda..... Ilyenre gondolok.
Nem új, ránézésre nem lehet tudni semmit.
Le van kopva ami rajta volt.

(#5214) prozodus válasza lanszelot (#5213) üzenetére


prozodus
őstag

Kipróbálod :))
V (mély)formattálod, mielőtt használod.
Egyébként meg linux/mac alatt nézném meg, és utána formattálnám.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5215) lanszelot válasza prozodus (#5214) üzenetére


lanszelot
addikt

Az nem jó, mert az csak a szoftveres ellen lenne jó.
De pl usb rubber ducky hardweres hacker eszköz.
Semmit se ér, még ha particionálod az se.

(#5216) Doky586 válasza lanszelot (#5215) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használj user jogú fiókot és jelszót/pint
Figyeld történik e valami dugás után
Utána ki be, diskpartban clean

(#5217) prozodus válasza lanszelot (#5215) üzenetére


prozodus
őstag

Az urd is sw végsősoron. És amit létrehoztak, azt meg is lehet szüntetni.
De nyilván nem a normál gépen kell kipróbálni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5218) Doky586 válasza lanszelot (#5215) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért annak kicsi az esélye hogy ilyennel találkozz. Amíg egy kártékony program 1000 példányban való szétszórásának költsége 0 Ft addig egy ilyen buherált penból 1000 darabot 'elveszteni az utcán' mennyibe kerül..? :U

Valószínű szétszedve ránézésre is kiderül hogy nem a szokásos módon épül fel.
Tulajdonképpen egy olyan eszközről beszélünk ami pendriveként néz ki, de billentyűzetként (is) műkődik ami mögött egy vak ember gépel, ennek minden hátrányával. :B
(azt se veszi észre hogy linux vagy windows előtt ül)

(#5223) lanszelot válasza Doky586 (#5218) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Először is köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.

"utcán elszórni" nem így használják. Célirányos cégek épületében wc-ben, irodai asztalon stb hagyják.
De ha észlelte valaki ott és pl eldobta hazafelé menet ...
Igen, kicsi az esély, csak biztosra szeretnék menni.

Ránézésre nem lehet megmondani. Néztem képeket, videókat . Szándékosan olyan a kinézete mint pl verbatim gyartóénak.

Szét szedve: ha usb 2-es akkor igen, egyértelmű.
De ha usb 3.0 vagy 3.1 akkor már nehéz megmondani.
Nem minden usb 3-as kék sajnos . Emiatt lehet sima 3-as és van rajta minden chip chup csoda :D
Az még tény, hogy ha usb 3- nak tűnik a nyák és ami rajta van, de csak 1GB akkor az tuti nem usb3.

Vak ember: van amelyik iszonyat gyors. 2mp és kész. Persze 2mp-t is észre venni, de nem tudom , ha ezt így bemutogatják, lehet van olyan ami háttérben csinálja azt a 2mp-t. Nem tudom hol tartanak.

-mikor megtaláltam, csak át futott a fejemen ez a gondolat. És inkább érdekelne, hogy hogy lehet az ilyet kiszűrni, ezért kérdeztem. És hogy tudjam mire kell figyelni.

prozodus: a hack része hardveres, nem férsz hozzá.

(#5224) Doky586 válasza lanszelot (#5223) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A "Vak ember" hasonlattal nem a sebességre céloztam hanem arra hogy az csak egy billentyűzetet szimulál. Mintha vakon gépelnél a felhasználó helyett. Nincs visszajelzés, nem tud változtatni ha nem az történik mint amit a támadó várt.

(#5225) King Unique válasza lanszelot (#5223) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban ugye már le lett írva, hogy azért látszani szokott pl. a márkajelzés és a sorozat + kapacitás stb. feltüntetése alapján melyik a márkás, normál pendrive - Verbatim specifikusan - és melyik az említett USB rubber ducky és USB Kill Drive tákolmány, már abból is lehet rá következtetni.Sőt, a kapcsolódó cikkben lévő kép + kép alapján van hogy eleve rá is van írva, vagy azt szimbolizáló ábrával ellátva.
Ha kinézetre nem az utóbbi kategória a pendrive, akkor nem valószínű, hogy a tekintetben aggódni kellene.

"És inkább érdekelne, hogy hogy lehet az ilyet kiszűrni, ezért kérdeztem."

Lásd az előbb leírtakat, vagyis külső megjelenés.
+ A "Hatékonyabb lett az USB-s gyilkos" cikkben leírtakat, ahol szétszedve a pendrive-ot látható a képen, hogy a destruktív eszközön memóriachipek helyett kondenzátorok vannak.

+ Ha mindez ekkora dilemma és megy a para nehogy kárt tegyen valamelyik eszközben, akkor van egy nagyon egyszerű és kézenfekvő megoldás: egyáltalán ne csatlakoztasd sehova és ne használd sehol a pendrive-ot, hanem vidd vissza a parkba és hagyd ott ahol találtad, vagy dobd a kukába, ilyen egyszerű. :))

[ Szerkesztve ]

(#5226) prozodus válasza lanszelot (#5223) üzenetére


prozodus
őstag

Úgy rémlik (egy videó, anno belemerültem pár órára, mikor először hallottam róla), h tényleg csak szétszedéssel látszik a különbség, de a részletekre már nem emlékszem, h miben látszik meg pontosan (De azért nem veszek, h meg is nézzem :D), de ott magyaráztak vmit, h miből egyértelmű. Meg olyanról is volt szó, ami pendrive-ként is funkcionál, meg urd-ként is. Sztem ez a legnagyobb szívatás.
Egyébként ez is olyan, mint a kés: lehet ezt jó dolgokra is használni, meg nagyon nem is...
Részleteiben meg az érdekelne, h amikor a billentyűzetet szimulálja, az hogyan van definiálva pontosan, h pl keresztbe tesz-e neki, ha egy gép nem latinbetűs billentyűzetet használ? Vszleg nem, de hátha :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5227) lanszelot válasza King Unique (#5225) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem a pendrive megtartása a lényeg, hanem érdekel, hogy ha az lenne hogyan lehetne észlelni. Ezért boncoltam tovább

Természetesen a "ne használd ha nem tudod honnan van" a legjobb védelem.

Szét szedtem, és hupsz. Bár nem hacker, de fake pendrive.
Valószínű ezért dobták el.
Képek:

[ Szerkesztve ]

(#5228) King Unique válasza lanszelot (#5227) üzenetére


King Unique
titán

GB, azaz gigablöff: Így vernek át a pendrive-okkal!

Az leginkább a tárolókapacitás tesztelése után derülhet ki, hogy fake-e vagy sem.

Fake pendrive javítási segédlet

Ha fake, nem stimmel a pendrive tárolókapacitása, attól még a reális tárolókapacitást beállítva a firmware-ben vagy csak szimplán akkorára particionálva használható tovább (+ infó).

[ Szerkesztve ]

(#5229) prozodus válasza King Unique (#5228) üzenetére


prozodus
őstag

Ahogy haver kommentálta a képeket, akinek muszáj volt megmutatni ezt egy korábbi beszélgetésünkhöz kapcsolódva (bár ott csak kisebb volt a stick kapacitása) :D:
"Ez annyira fake, hogy egyáltalán nincs benne flash, csak a kontroller :D"

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5230) King Unique válasza prozodus (#5229) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt nézzük, hogy nem a standard felépítés és hiányzik a NAND, nincsen a PCB másik felén sem, akkor igen, valóban fake tákolmány.

[ Szerkesztve ]

(#5231) Ciccuka válasza lanszelot (#5227) üzenetére


Ciccuka
veterán

Fake pendrive javítási segédlet

chipgenius

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5232) PHM válasza prozodus (#5229) üzenetére


PHM
addikt

Rákeresve a feliratra, ez egy "USB flash" IC lehet.
Komplett datasheetet nem találtam hirtelenjében.
Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy a kontroller és a flash tároló (1GB) is benne van.
A nyák másik oldalát nézted és üres?
Csal mert gyanúsan sok láb megy a túloldalra.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5233) prozodus válasza PHM (#5232) üzenetére


prozodus
őstag

"Gondolkodom, mikor van a nyák napja...mert van..."

@lanszelot: Kaphatunk képet a másik oldalról?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5234) lanszelot válasza prozodus (#5233) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen a válaszokat.
Dobtam volna képet már az elején, de bele van ragasztva.
Próbáltam kifeszíteni, de nem jön ki.
A képen is látszik a ragasztó, közvetlen a nyák mellett.
Tehát sajnos nem tudom lefotózni.

(#5235) Ciccuka válasza lanszelot (#5234) üzenetére


Ciccuka
veterán

chipgenius

nem olvastad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5236) lanszelot válasza Ciccuka (#5235) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Igen, olvastam, és köszönöm szépen a cikket.
Csak ez egy talált pendrive, nem vettem.
Inkább kidobom, mint egy orosz programot rakjak a gépre ezért.
Szét szedtem, és jól látszik hogy fake. Tehát nem veszteség.
Ezért is dobta el valaki szerintem.
Most már viszont tudom, hogy mire kell figyelni, és a legjobb szét szedni, és úgy kiderül, hogy hacker drive, vagy fake drive, vagy normál.
Nem kell sehova dugni, így a legbiztonságosabb :D

(#5237) King Unique válasza lanszelot (#5236) üzenetére


King Unique
titán

Miből látszik olyan jól, hogy fake? Eddig pont arról volt szó, hogy nyilván meg kellene nézni a NYÁK másik felét is, ott van-e NAND, de azt írtad azt meg se nézted. :))

(#5238) Doky586 válasza lanszelot (#5236) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem el lett mondva hogy hogy működik a "usb rubber duck" (programozott billentyűzetként viselkedő pendrive) de a fényképed nem mutat semmi kórost. De ha ilyen hacker eszköz lenne akkor is csak lehúzol minden hdd/ssd-t és egy régebbi pendriveról bootolsz HBCD-t majd bedugod a talált pendrivet is. Kárt nem tud okozni és kiderül mi az.

[ Szerkesztve ]

(#5239) Ciccuka válasza lanszelot (#5236) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez kínai progi.
De a kínai pendrive-ot már csatlakoztattad a géphez....
az is hordozhatott volna bármi rosszat akár.
szóval nem értem az aggódásod.

Elindítod és megnézed, hogy mit olvas ki.
Abból nagyon gyorsan meglehet mondani, hogy érdemes vele továbbfoglalkozni vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5240) robertka


robertka
tag

Sziasztok! Vettem egy Sandisk cruzer ultra 64GB pendrive-ot kb 3-4 hónapja.
Gyakran intenzíven használom nagy fájlokkal és van, hogy 8 órát arról dolgozom. Azt vettem észre, hogy amikor kihúzom a dokkolóból akkor elég forró a csatlakozója a kezem nem is állja annyira. Ez normális lehet vagy esetleg hibára utal szerintettek?

(#5241) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Az miért van, hogy a 32 GB-os SanDisk pendrive-om hirtelen a tartalma megnyitása helyett a mellékelt képen látható dolgot produkálja? Tehát nem a mappákat mutatja, hanem ezt a parancsikont:

Mit lehet vele tenni? Már azon kívül, hogy vad üvöltéssel a földhöz vágom és elkezdem taposni meg ugrálni rajta?
És most néztem meg egy másik pendrive-ommal is, és az is hasonlót mutat: két mappát + egy parancsikont valahová. Lehet, hogy vírusos a számítógépem?

[ Szerkesztve ]

(#5242) prozodus válasza Tomi_78 (#5241) üzenetére


prozodus
őstag

Mást sem tudsz megnyitni?
Milyen pendrive?
Le lett ellenőrizve a 2 pendrive, h milyen, és vjában mit tud?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5243) Tomi_78 válasza prozodus (#5242) üzenetére


Tomi_78
tag

A másik Maxell és 32 GB-os mindkettő. Eddig nem volt semmi baj egyikkel sem.
Egyébként ezek itt vírusok a gépemen? Mit kell velük tennem?

(#5244) prozodus válasza Tomi_78 (#5243) üzenetére


prozodus
őstag

Nem feltétlenül vírus. Töltöttél le mostanában vmi trialt?

Azért ellenőrizd le mielőbb a pendrive-okat is, biztos, ami biztos, pl a h2testw-t használom, de van más is. Manapság ezzel érdemes indítani egy újat, mielőtt használatba veszed.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5245) Tomi_78 válasza prozodus (#5244) üzenetére


Tomi_78
tag

A h2testw egy pendrive vizsgáló program?
Nem töltöttem le semmilyen trial programot; nem is tudom, hogy mi az összefüggés az ilyen meg az adathordozó furcsa viselkedése között.

(#5246) prozodus válasza Tomi_78 (#5245) üzenetére


prozodus
őstag

Igen, és ha mindenről van másolatod, szabadítsd rá a pendrive-okra, v ezt, v vmelyik másikat.

Mindenesetre az nem jó jel, h trial nélkül vannak ezek....
A telepített programokat megnézted? Nincs köztük a puabundler?

Mióta ezek karanténba kerültek, változott vmit a helyzet?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5247) King Unique válasza Tomi_78 (#5243) üzenetére


King Unique
titán

Ezek nemkívánatos programok, amiket a Defender PUA/PUP védelme blokkol, karanténba tesz. Ennek okán ez nem is kifejezetten pendrive specifikus, hanem inkább Windows specifikus téma és annak a topikjába való, lásd az alábbi leírásokat.

Kivétel hozzáadása a Windows biztonság szolgáltatáshoz
How to Enable or Disable Microsoft Defender Antivirus Potential Unwanted App (PUA) Protection in Windows 10

Az előbbinél viszont lehet egy shortcut vírus is akár.

Ha nincsen semmilyen fontos adat a pendrive-okon, akkor meg lehet nem ártana inkább törölni és újraformázni pl. parancssorban, mintsem ilyen-olyan "szemetet" tárolni rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#5248) Tomi_78 válasza King Unique (#5247) üzenetére


Tomi_78
tag

Én is arra gondolok, hogy leformázom a pendrive-ot. Csak azt nem tudom, hogy ha vírusról van szó, akkor az a számítógépen vagy az adathordozón található (vagy mindkettőn)?
Mert a második, Maxell pendrive előzőleg nem volt használva sokáig, és amikor csatlakoztattam a számítógépembe, akkor csak két mappát mutatott a sok közül, meg egy parancsikont.

(#5249) Geller72


Geller72
veterán

Üdv. Ilyen problémám lenne. Most hozták, hogy menteni kellene róla, de ez fogad. Nem enged átnevezni semmit, még a kötet nevét sem. Any idea?
:R

[ Szerkesztve ]

(#5250) King Unique válasza Geller72 (#5249) üzenetére


King Unique
titán

Azt majd akkor a másik topikban kellene tovább fejtegetni, ahol nem sokkal előtte már fel lett téve ugyanez a kérdés, itt akkor már nem szükséges emiatt..
Ha adatmentés a cél, akkor meg értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellett volna feltenni. Ha a másik topikban kapott tanácsokkal és a házilagos próbálkozással nem megy az adatmentés, akkor az adatmentés topikban is rá lehet kérdezni, bár evidens a válasz = adatmentő cég.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.