Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5251) Tomi_78 válasza King Unique (#5247) üzenetére


Tomi_78
tag

Pár napja le is formáztam a szóban forgó adathordozót, de tegnap újra megjelent ez a parancsikonos probléma rajta. Akkor a számítógépemen lehet a vírus? Futtattam többször is a Windows Defender-t a pendriveon meg a Windows System32-n és amit talált fenyegetést, azt töröltettem is vele (legalábbis remélem, hogy el is távolította azon opció kipipálásával).
Megnéztem egyébként TV-re csatlakoztatva is a pendrive-ot, és az látja a tartalmát.

(#5252) King Unique válasza Tomi_78 (#5251) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik előző válaszban már linkelve lett mi a teendő USB Shortcut vírus esetén.
A Windows beépített védelme (Defender) mellett ilyenkor biztos ami biztos alapon speciális malware eltávolító programokat is lehet futtatni, mint pl. a Malwarebytes, HitManPro, stb. Viszont ez már értelemszerűen a vírusirtó topic témája, szükség esetén ott kellene tovább fejtegetni.
A pendrive-ot nemcsak szimplán formázni lehet ilyenkor, hanem a teljesen tiszta lappal kezdéshez pl. parancssorban törölni + újraparticionálni és újraformázni, abban az előző válaszban ez is le lett írva.
A windowsos USB Shortcut vírus a tévén futó Linux-alapú / Unix-szerű operációs rendszerrel nyilván nem kompatibilis, utóbbin nem fut, ott ezért nincsen a korábban szemléltetett állapot.

[ Szerkesztve ]

(#5253) Kecsua


Kecsua
tag

van egy 32gb-os scandisk ultra flair pendrive-om. Rufusszal win11-et akartam rátenni menetközben hibát írt ki azóta nem működik.
utána egy másik pendrive-al gond nélkül felment a rufuszos telepítés.
sajnos nem a haladó formázási beállítást használtam, mostmár kissé bánom.
vissza lehet ezt még valahogy hozni vagy kuka?
az illesztőprogramot se tudom rajta frissíteni, törölni meg nem engedi

[ Szerkesztve ]

(#5254) Ciccuka válasza Kecsua (#5253) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azt nem azzal kellett volna, hanem ezzel:
MediaCreationToolW11

Rakd be egy másik gépbe és próbáld meg SD Card Formatter-el vagy esetleg újra Rufus-al.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5255) King Unique válasza Kecsua (#5253) üzenetére


King Unique
titán

A Windows rendszer Eszközkezelő segédprogramja által generált hibakódok magyarázata

+ Lásd más hasonló esetét.

Ha a 43-as hibakódnál javasolt megoldás nem használ, a Windows újraindítása sem, nincsen telepítve 3rd party antívirus program ami belezavarhat a működésbe (példák), a pendrive kihúzása és újracsatlakoztatása sem oldja meg, másik USB-porton valamint lehetőség szerint másik PC-n és másik operációs rendszerrel kipróbálva sem működik, akkor esélyes a pendrive hibája.

(#5254) Ciccuka:
Alapesetben igen, adja magát az MCT használata a Windows 11-es telepítési adathordozó készítéséhez. Ahogyan a Rufus szintén, az utóbbi is le tudja tölteni az ISO-fájlt, sőt azzal olyan telepítési adathordozó készíthető, aminél beállítható, hogy nem támogatott hardverkonfigurációra is lehessen Windows 11-et telepíteni, Home kiadásnál is válaszható legyen a telepítésnél helyi fiók, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5256) Kecsua válasza King Unique (#5255) üzenetére


Kecsua
tag

Sajnos nem működik egyik megoldás sem.
Ez most elhalálozott. Még a pendrive-ok hajnalán romlott el utoljára nálam pendrive, assszem 32megás volt meg egy 128megás. Azóta vagy 15 éve egy se hullott el a kezem között. Érdekességképpen a jelenlegiek közül ez volt a legfiatalabb bár ez is van már legalább kb. 5éves ha nem több

[ Szerkesztve ]

(#5257) Tomi_78


Tomi_78
tag

No, sikerült a másik pendrive-om tartalmát is visszanyernem a shortcut vírus karmai közül az ezen honlapon olvasható sorok szerint, melyek a következők:

Step 1: Right-click on "Start" and select "Command Prompt (Admin)".
Step 2: Sign in with your Administrator account and password if the system asks.
Step 3: Type: attrib -h -r -s /s /d D:\*.* and hit "Enter". (Replace D: with the drive letter of the location where the virus files exist.)
Step 4: Type: del autorun.inf and hit "Enter".

Viszont érdekes, hogy az összes cuccot belepakolta egy, a pendrive kötetcímkéjével megegyező nevű mappába - ez miért történt?
A másik kérdésem, hogy a fentebb, 4. lépésben leírt autorun.inf törlését mely meghajtón kell elvégezni? Mert a pendrive-on nem talált ilyet, a C:-n kiadva meg nemde azon a meghajtón hajtaná végre és az nem a pendrive-é lesz, hanem a C: meghajtóé, amire amúgy meg szükség van máskor is?

(#5258) Ciccuka válasza Tomi_78 (#5257) üzenetére


Ciccuka
veterán

Aktív védelemnek:
Eset Internet Security (További letöltési lehetőségek)

Ezeket meg csak időnként lefuttatod:
Kaspersky TDSSKiller
Kaspersky Virus Removal Tool
SuperAntiSpyware (aktív védelem kikapcsolva)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5259) King Unique válasza Tomi_78 (#5257) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen a pendrive-on kell elvégezni, abba a meghajtóba belépve CMD-ben majd onnan törölni, amit a korábbi válaszban linkelt leírás, az ottani screenshot is világosan szemléltet.
Az autorun.inf alapesetben eleve rejtett fájl és nem fog megjelenni a Windows fájlkezelőjében, max. a rejtett és védett fájlok megjelenítésének bekapcsolása után.
Ha már le lettek mentve a pendrive-ról az adatok, akkor másik opció a pendrive teljes törlése és újraparticionálása + újraformázása parancssorban, ami az előző válaszban már említve lett.

[ Szerkesztve ]

(#5260) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Vasárnap este mentettem dolgokat pendrive-ra. Másnap viszont másik gépen, amikor rá lett csatlakoztatva a pendrive, jelezte, hogy csatlakoztatva lett, de fájlkezelővel ha rámegyek még is kiírja, hogy nincs ilyen meghajtó. A led világít a pendrive-on, külön még le is tudom választani.
Erről még az adatokat le lehet valahogy menteni? Nem minden került korábban lementésre.

(#5261) King Unique válasza hegegabi80 (#5260) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windowsról van szó, akkor az a kérdés, hogy az eszközkezelőben és lemezkezelőben megjelenik-e a pendrive. Illetve hogy megfelelően jelenik-e meg, azaz nem üres lemezként és nem 0 bájt kapacitással.
+ Azon a másik PC-n nincs-e pl. 3rd party antivírus szoftver telepítve, ami okozhat problémát az USB-s eszközök működésénél. Példák: [link], [link] + [link], [link], [link].

Ha megfelelően detektálja a Windows a pendrive-ot és nem a linkelt példákban lévő 3rd party AV miatti szoftveres ütközés a probléma oka, akkor lehet esély a sikeres adatmentésre arra való célprogrammal (példák). Ami viszont nem ennek, hanem értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topiknak a témája, szükség esetén - ha nem detektálja megfelelően a Windows a pendrive-ot és / vagy nem sikerül a linkelt programokkal adatot menteni - ott kellene folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#5262) hegegabi80 válasza King Unique (#5261) üzenetére


hegegabi80
addikt

OK, köszi az infókat, majd jövök az eredményekkel.
Egyébként ha a ház usb csatija zárlatos vagy bármi más gondja van, akkor tud ilyet okozni?
Vagy hogyan tudom kideríteni jó e az usb csati, mielőtt kinyírom az összes pendrive-omat?

(#5263) hegegabi80 válasza King Unique (#5261) üzenetére


hegegabi80
addikt

Megnéztem lemezkezelőben ott látja mérettel (E meghajtó), illetve diskpart is hozza mérettel.

(#5264) King Unique válasza hegegabi80 (#5263) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor itt "csak" annyi a gond, hogy RAW lett a pendrive-on lévő kötet, aminél a javításra / adatmentésre vonatkozóan az adatmentés topikban nemrég újra le lett írva a teendő.

(#5265) hegegabi80 válasza King Unique (#5264) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen az nekem is feltűnt, na de miért? Mi okozta ezt?
Bocsi a hülye kérdésért, csak hogy legközelebb ne forduljon elő.
Jah és megyek át az adatmentő topicba.

(#5266) King Unique válasza hegegabi80 (#5265) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb linkelt példában, az abban lévő válaszban le van írva egy lehetséges ok.
A többit akkor az adatmentés topikban.

(#5267) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv, pár hónapja vettem egy Ilyen pendrive-ot, Androidos telefonban van használva egyenlőre, mert pc-hez még nincs hozzá átalakító, a gépen nincs usb-c port.

Ami viszont gondom, hogy két Androidos telefon közül az egyik esetén formázást kérne.

A másikon semmi gond, mi lehet az oka?
Egyiken Android 11, Másikon 13 van.

(#5268) Doky586 válasza aprokaroka87 (#5267) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fat32 vs ntfs ?
Mbr vs gpt ?

(#5269) aprokaroka87 válasza Doky586 (#5268) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom, Androidra van olyan program ami kijelzi?

(#5270) Doky586 válasza aprokaroka87 (#5269) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Passz. Ezért kedvelem jobban azon pendriveokat aminek egyik vége a szokásos PC-be való, másik vége micro vagy usb-C. PC-n lemezkezelőben megnézhető.

(#5271) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
Van egy pendrive-om, amit az utóbbi időben nem tudtam használni, mert nem lehet rá írni. Azt írja ki rá az OS hogy "write protected". Minden PC-n, laptopon felismeri, de nem tudok rá írni. Szerintem anno véletlen kiszedhettem a gépből úgy hogy nem távolítottam el az eszközt és valami meg volt nyitva rajta.
Próbáltam formázni, de azt sem engedi.
Valakinek ötlet hogy mit lehet vele?

(#5272) King Unique válasza gabor128 (#5271) üzenetére


King Unique
titán

Lásd más hasonló kérdésére adott válaszban leírtakat.
Vagy ha esetleg írásvédelmi kapcsoló van a pendrive-on, akkor értelemszerűen azt kellene másik állásba helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#5273) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

sziasztok,

nem tudom, hogy jó topikba írok-e, de volna egy problémám: a testvérem adott nekem a héten egy microsd kártyát (egy sd-kártya adapterben), hogy próbáljam már meg számítógépről/laptopról kinyerni róla az adatokat. még semmilyen programot nem "vetettem be" erre a célra. mit javasoltok, mivel próbálkozzam? vagy kérem útmutatásotokat, ha nem megfelelő topikba írtam volna! köszi!

(#5274) King Unique válasza zsolti1debre (#5273) üzenetére


King Unique
titán

A memóriakártyáknak eleve van külön topikja "SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)" néven.
Viszont adatmentés ügyben értelemszerűen inkább az "Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez" topikban kellene érdeklődni, ott a szokásos adatmentő programokkal (példák) próbálkozni, vagy memóriakártya specifikusan a CardRecovery programmal.

(#5275) zsolti1debre válasza King Unique (#5274) üzenetére


zsolti1debre
tag

oké, köszi.

(#5276) dbilas


dbilas
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Pendrive-ra másoltam át adatokat. a fájlrendszerre nem figyeltem, nem is foglalkoztam vele, hogy talán formázni kellene. Exfat-be van jelenleg. Létrehoztam 2 mappát, oda másolgattam, majd másnap a mappából eltűntek az adatok. Tulajdonságoknál mutatja, hogy x giga adat van rajta foglalt területként.

A kérdésem az lenne, hogy visszanyerhetőek az adatok formázás nélkül? Total commander és sima fájlkezelő nem látja, próbáltam másik gépen sajnos ott is ugyanez a helyzet. Melyik program/fájlkezelőt érdemes megpróbálni ami látja? Vagy ez bukta így?

Előre is köszönöm!

:R

[ Szerkesztve ]

(#5277) King Unique válasza dbilas (#5276) üzenetére


King Unique
titán

Épp akartam írni, hogy az előző esethez hasonlóan ez is inkább az adatmentés topik témája, de akkor közben sikerült megtalálni és ott feltenni a kérdést. Oké, akkor folytatás a másik topikban.
Bár ha fake az a 2 TB-os - mint a másik topikban leírtakból kiderült a tárolókapacitása - pendrive, akkor ugye nincs min csodálkozni és ez esetben az adatmentés sem feltétlen opció.

[ Szerkesztve ]

(#5278) prozodus válasza dbilas (#5276) üzenetére


prozodus
őstag

Ma már nem elég formattálni, előbb ellenőrizni kell az új pendrive-ot, de úgy látom, már kaptál segítséget.
A megnyugtató, h ha vban másoltad, és nem áttetted az adatokat, akkor nem vesztek el.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5279) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Kocsiban szeretnék használni pendrive-ot egy Yatour átalakítóhoz.
Az átalakító maximum 4gb-os pendrive-ot fogad.
Jelenleg működik is ezzel.

Viszont le szerettem volna cserélni egy hibátlan pendrive-ra, mert ez némileg meg van hajolva (a kitolható usb csatlakozó), és elég lassan csatlakozik (pc-hez is, illetve egyes fájlok befagynak rajta, gondolom sérült szektor.)

Ezért vettem mm-be egy 4gb-os Maxell-t, de erről meg nem játsza le ugyanazokat az mp3-makat, egyiket se, amiket bezzeg a kingstone-ról igen. Mintha nem látná az átalakító a maxell pendrive-ot. (pc-n hibátlan.)

Mindkettő Fat32-be van formázva.

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5280) Ciccuka válasza Kuruc2 (#5279) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld meg SD Card Formatter-al formázni vagy Rufus-al

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5281) Kuruc2 válasza Ciccuka (#5280) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Semmi eredmény.
Pedig mindkettő 2.0-ás szabvány, és fat32-be vannak.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5282) Doky586 válasza Kuruc2 (#5281) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg hogy MBR vagy GPT.
Lemezkezelés, nézet, felső, lemezlista.

(#5283) King Unique válasza Kuruc2 (#5279) üzenetére


King Unique
titán

Itt is lehet a GPT a gond, azt nem tudja kezelni a buta autós lejátszó és ezért MBR séma szerint kellene újraparticionálni a pendrive-ot, lásd egy másik esetnél leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#5284) Kuruc2 válasza King Unique (#5283) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Próbáltam azt is rufus-szal.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5285) King Unique válasza Kuruc2 (#5284) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mit, MBR sémával, nem bootolható, FAT32 beállítással újraparticionálni és újraformázni, valamint parancssorban is?
Ha MBR | elsődleges partíció | FAT32 alapon sem kezeli az autós lejátszó a pendrive-ot, akkor az a lejátszó, az azon futó OS tényleg kőbuta. Meg akkor az innentől nyilván nem pendrive probléma, meg ha pl. PC-n Windowson működik rendesen, hanem értelemszerűen az autós lejátszó problémája.

[ Szerkesztve ]

(#5286) Doky586 válasza Kuruc2 (#5284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem pont az a problémád hogy (pl a rufus miatt) 2db partíció van a pendriveon és pc-n a 2.ra másoltad a zenét, de az autó csak az 1.et látja..?

(#5287) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Az számomra az elejétől tiszta hogy semmi köze formázáshoz és particionáláshoz a problémának, kompatibilitási probléma van, csak konkrétan mi. Hogy találjak megfelelő pendrive-ot.
Szórakoztatásból eljátszogattam a zsírúj hibátlan pendrive-val, de a kérdés hogy a 20 éves autó átalakítója milyen konkrét ok miatt nem birkózik meg egy mostani gyártású pendrive-val.

Hallottam már usb szabványverziókról, formázásokról, tárhelyméretekről, de az ennél mélyebb kompatibilitási tényezőket nem ismerem, és sehol sem tüntetik fel termékeken.
Hallottam már hasonló problémáról régi pendrive-os szintinél is, hogy nem mekizett az új gyártású pd-okkal, gondolom itt is ez lehet.

Ezek szerint marad az hogy kukázzak valami használtat vakon, mivel nem tudom mi a gond?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5288) Kuruc2 válasza Doky586 (#5286) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Klónozás is volt próbálva, szóval nem. Egyszerűen a kingston-t látja, a maxell-t nem.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5289) halevala


halevala
csendes tag

Szev, vettem egy új 3.2-es kingston penit, amit formáztam ntfsre, exfatra, lassan- gyorsan, de állandóan 13 MB/s körüli a feltöltés rá. Ugyanazon a pc usb porton a 3.0- ás másik peni 124 mb/s -el másol. Valami gagyit vettem, eredetinek tűnő kingstont?

(#5290) King Unique válasza halevala (#5289) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor szokás leírni, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, mert ez a "3.2-es kingston penit" elég semmitmondó.
Egyébként tippre itt is arról lehet szó, mint nemrég az egyik társtopikban. Ha igen, akkor nem meglepő a lassú írási sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#5291) halevala válasza King Unique (#5290) üzenetére


halevala
csendes tag

kc-u2g64-6r data traveler exodia https://www.bluechip.hu/termek/kingston-datatraveler-exodia-64gb-1

(#5292) King Unique válasza halevala (#5291) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis pont ugyanaz a hulladék pendrive, mint a linkelt példában, ahol ez esetben nincs min csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#5293) halevala válasza halevala (#5291) üzenetére


halevala
csendes tag

Beleolvastam, köszi, annyiért, amennyiért vettem, jó ha tudja a 2.0-át.

(#5294) halevala válasza halevala (#5291) üzenetére


halevala
csendes tag

Így van

(#5295) LeadR


LeadR
csendes tag

Csodás Kingston DT Exodia M (DTXM/64GB) barátunk.
H2testw 1.4

Run 1:
Open photo

Run 2: Open photo

Véglegesen írásvédett lett.

R.I.P.
Élt 1 napot.

(#5296) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Autó fejegységhez csatlakoztatott pendrive-al kapcsolatban lenne kérdésem. Időnként cserélgetem a rajta lévő zenéket. Azt tapasztalom, hogy néhány dalban hibázik a lejátszás. Ugrik, ugrál, néha mintha bakelit lenne, máskor csak digitális csippanásszerű hibák. A forrásfájl teljesen hiba mentes, pc-n tartom, abba belehallgatva hibátlan. A pendrive-on lévő tartalomban van hiba, mert ha a hibás dalt visszaléptetem, a hiba ugyanúgy, ugyanott jelentkezik. Több dalnál is, és ha újakat rakok rá, ugyanúgy lesznek hibás dalok.
Két dologra tudok gondolni. 1: a másolás során történik valami, ami a hibát okozza. 2: a pendrive-on vannak hibás szektorok.
Van olyan program szerintetek, amivel meg lehet bizonyosodni arról, hogy mi okozza a hibát?

Azt még leírom, hogy a pendrive és a fejegység közel 10 éve szépen megvannak, a hibák csak az elmúlt néhány hónapban kezdtek megjelenni.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5297) Doky586 válasza dethroner (#5296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Átdugod pcre és ott játszod le. Ha ott nem csippan akkor valószínű az autó lejátszója nem kezeli helyesen a túl magas bitrátájú mp3-at. Tömörítsd újra egyel kisebb bitrátával.

(#5298) dethroner válasza Doky586 (#5297) üzenetére


dethroner
veterán

De 9 éven át le tudta játszani?
320-as mp3, tudja a lejátszó. És mondom ami fura, hogy mondjuk a rajta lévő 300 dalból kb 8 ilyen.
Pár hónapja cseréltem rajta a zenéket, akkor is ez volt, csak néhányat talált hibásnak, többivel semmi gond.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5299) dethroner válasza Doky586 (#5297) üzenetére


dethroner
veterán

Na, behoztam és rádugtam a pc-re. És itt is rosszak azok a dalok, amik a kocsiban rosszak voltak. Windows hibaellenőrzés nem talál hibát. Van valami más teszt, ami hasznos?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5300) King Unique válasza dethroner (#5296) üzenetére


King Unique
titán

Egyszerű a dolog, ha PC-n csatlakoztatva is akadozik a zeneszánok lejátszása, akkor vagy a pendrive-on lévő egyes fájlok hibásak, vagy maga a pendrive.
Ha csak az autós lejátszónál van akadozás, akkor meg nyilván az a hiba forrása.

Windowst futtató PC-n a pendrive teszteléséhez adott pl. Check Flash, H2testw, + akár HDS / HD Tune felületteszt, stb. programok.

Közel 10 éve...Akkor lehet nem ártana cserélni azt a pendrive-ot!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.