Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2001) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv! adott egy pendrive amire promociós anyagként egy reklámmal töltött partíciót tettek, ami minden csatlakoztatáskor automatán elindul (CD meghajtóként ismeri fel a pc). Hogy tudnám ezt eltüntetni? Mellette persze egy normál partíció van az adattárolásra.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2002) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Sokszor jártam már ezen az oldalon megoldást keresve a problémámra, mely szerint a 32Gb-os Verbatim USB3.0-ás pendrive-om az egyik napról a másikra írásvédetté vált és semmilyen beavatkozást nem engedélyezett ezáltal.

A megoldást már régebben leírták ezen az oldalon, de szerintem feledésbe merült.
Nekem ez a program oldotta meg a problémámat:

Dr. UFD

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#2003) zitromz


zitromz
tag

Hali!
Ez mit jelent?
Behúznék egy filmet és ezt írja,pedig a hely meg lenne hozzá.
"A fájl túl nagy méretű a cél fájlrendszeréhez."
Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#2004) bugylee válasza Poiro7 (#2002) üzenetére


bugylee
tag

Nem kell ide semmilyen program.

Regedit...
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

Megkeresed a StorageDevicePolicies kulcsot és a REG_DWORD értékét nullára állítod. Ha nincs StorageDevicePolicies kulcs akkor csinálsz egyet, létrehozol egy dword-öt nullával és elnevezed WriteProtect-nek. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Poiro7 válasza zitromz (#2003) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Formázd újra (FAT32 -> NTFS) :Y

(#2006) Poiro7 válasza bugylee (#2004) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ezt már korábban is írhattad volna (ha tényleg megoldást jelent a próblémára), úgy fél évvel ezelött :D :D :D

(#2007) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Vettem egy vatta új 8 gigás adata pendrivét (ma).
Megpróbáltam rá felmásolni a trónok harca második évadot (10 avi).
Egy ideig másolta. Aztán megállt a dolog. Vártam vagy 10 percet. Semmi.
Kihúztam majd vissza. Azóta se kép se hang. Egy gép sem érzékeli.
Lemezkezelőben sem látszik.
Meghalta magát a drága?

Amd - Radeon - Ryzen

(#2008) bugylee válasza Gyuri27 (#2007) üzenetére


bugylee
tag

nem feltétlen...., próbáld meg, hogy újra kiosztod a meghajtók jeleit, majd ezután dugd be a pent. ha ekkor sem látja akkor passz. vagy esetleg biosban lehetne felismertetni ha oprendszer nem is látja. nekem is van egy ilyen stick-kem, ha bedugva bútolok nem látja a gép, ki kell vennem, h felismerje.

(#2009) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Mitől van az, hogy ha bedugom a pendrivet, akkor szépen csatlakoztatja, hallatszik az "eszköz csatlakozása" hang, de röviddel utána az "eszközt nem lehet csatlakoztatni" hang hallatszik. Ennek ellenére lehet használni a pent. Csak ennél a pendrive-nál csinálja (Kingston DataTraveler 100 G3).
Válaszotokat előre is köszi!

(#2010) J4ck


J4ck
újonc

Hello,

Lehet már írták valahol, csak egész este nem aludtam, így nem tudtam figyelni, mikor ezt az oldalt ajánlották. Van egy Kingston DataTraveler 2.0 4GB -s pendrive-om, amin sok fontos anyagom volt. Betettem a gépbe minden szépen és jól ment, de nem figyeltem amikor véletlen ezt formáztam a másik pendrive, helyett, és minden elveszett, valahogy visszalehet hozni, vagy valamit lehet csinálni, hogy legalább az anyag egy része visszakerüljön?

(#2011) koby83 válasza Vasinger! (#864) üzenetére


koby83
újonc

Szóval ! 100 g2 kingston 8gb pendrive om volt-van.ugyanez volt a problema! probáld meg ex FATra formázni nekem sikerült! utána visszaformáztam az alapértelmezetre! s lám ismét használható a pendrive .kiprobáltam adathordásra másik gépen is s sikerült! sok sikert!

(#2012) blade zte


blade zte
őstag

Sziasztok emberek. Nem sokat értek a pendrive-okhoz előre szólok.

Nos tehát még pár hónapja a pendrive-ot telepítőeszközként akartam használni egy linux disztribucióhoz (lehet az is win volt), mivel már előtte is megcsináltam ezt többfajta windowssal is. Szóval vagy éppen nyomattam fel az ISO fájlt rá, vagy már telepítettem róla az OS-t, amikor azthiszem félbe akartam szakítani/félbeszakadt, és utánna annyi. Amikor bedugom mindig formázást kér, és soha nem sikerül, még különféle programokkal sem.

Szóval tudja-e valaki, hogy mi lehet a gond, avagy ajánlani tud valami igazán "okos" programot, ami ezt meg tudja mondani?

Köszönöm a segítséget. :R

Oppo find 7 astro black

(#2013) zeusz55


zeusz55
senior tag

(kvázi-tag)
Sziasztok!
Egy nagy kérdésem lenne! LOGIC
A34 pc ház, előlapi USBje 3 db
usb2 1 db usb3. Ebből 1 usb 3 és 1
usb 2 egy egy csatival megy az
alaplapra maradék kettő db usb2
egy csatival szintén (kétsoros). És
ebből a leosztásból az egyik USB
mindig hibát jelez... a gép nem
látja, vagy hibásan látja azt irja ki
h nem ismeri fel... alaplapon
váltottam neki foglalaot szoval
biztos a házban van a bibi. De pl a
bluetoot adapter USBs az müködik
rajta... de pendrive már hibát ir
ki! Van ötletetek!? Köszönöm
szépen!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#2014) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok,

Van egy Kingston DataTraveler 100 G2 16GB-os pendriveom, ami jelenleg 0 bájtos tárhellyel rendelkezik.
Próbáltam már pár dolgot, de nem sikerült helyrehozni.
Formázni nem lehet semmivel sem :(

Jelenleg ennyi infóm van róla: Kép

Valaki esetleg tudna segíteni?

Szerintem a firmware szállt el, valahogyan újra kellene írni. De hiába gugliztam nem találtam semmit erre :(

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#2015) #24633088


#24633088
törölt tag

Sziasztok! Van egy sencor dvd barátnőmnek és azt írja ki mikor bedugom a pendrive-ot (kingston 8gb datatraveler ge9) a dvd hogy nincs usb ezköz próbáltam másik kingston pendrive-ot is ugyan ez. Mi lehet a gond? Esetleg milyen pendrive kéne hozzá? Annyi van a rajta a dvd-n hogy mpeg4 olyan hogy divx vagy xvid nincs. Ja és képeket meg zenéket sem olvas be.

(#2016) joewanny


joewanny
újonc

Sziasztok! Rendeltem egy 64 gb-os Samsung micro SD kártyát, de a rendszer (telefon, PC) csak 1.9 gb- nak érzékeli. Mi lehet a hiba, mit tudnék vele csinálni? Előre is köszi a segítséget.

(#2017) #24633088


#24633088
törölt tag

Valaki?

(#2018) janos666


janos666
nagyúr

Ha valakinek van SuperTalent Pico C 16Gb pendrive-ja (vagy ha nem 16Gb-os, akkor más méretben), és még sohasem piszkálta a partíciókat, az megnézné nekem diskpart-al, vagy hasonlóval, hogy mekkora az első és egyetlen partíció OFFSET értéke?
Windows-on a system32 mappában van egy CMD, vagy start menüből is indítható, de a lényeg, hogy adminisztrátorként. Aztán bepötyögve:
diskpart
list disk
select disk 12 (nyilván az a szám, ami a listában méret alapján a pendrive)
list partition
exit
És a listázásnál lesz egy oszlop, hogy OFFSET
:R

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2019) Fantomas80


Fantomas80
tag

Hellosztok!

Vettem egy Toshiba 32G pendrive-ot.
Az a gondom hogy nem engedi a Windows NTFS formázni.
Exfat fájlrendszerbe engedi de azt meg a dvd lejátszóm nem látja.
Particionáló programokkal sikerült NTFS is formázni de fagyogatott meg nem látta a gép. Nem lehetett meg nyitni meg hajtóként.

Mi lehet a gondja vagy ez csak fat módba fog üzemelni?

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#2020) dsomogyi


dsomogyi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Kingston DataTraveller 111 (8G, USB 3, NTFS fájlrendsz.) pendrive-om, amely sajnos írásvédett, de ez nem minden, a Számítógépben sajnos nem látható, mivel betűjelezésre várna, csak az írásvédettség miatt ezt nem tudom megtenni a Lemezkezelőben... Total Commander sem látja, csak a Windows Lemezkezelő. Valamint hallható a ki- és behelyezéskor az ezt kísérő Win7-es hangjelzés.
Sajnos ez azt jelenti, hogy az írásvédettség megszüntetésére is korlátozottak az eszközök.
Amíg még lehetett, próbáltam formázni, megcsináltam a regedites megoldást is, nem nagyon működtek, megkíséreltem az attribútumokat is átállítani, mindezt sikertelenül, az írásvédettség égisze alatt semmire sem hajlandó az op. rendszer.
Sajnos a meghibásodás körülményeiről nem tudok mit mondani, mivel nem velem történt a baleset.

Szerintetek hagyjam a csudába, vagy van még valami, amivel érdemes próbálkozni?
Számos fórumot végignyálaztam már, próbálkoztam szintén számos megoldással, de mivel a pendrive azért nem egy rossz darab, még nem adtam fel. Tudom, hogy már a sokadik írásvédett pendrive problémával hozakodom elő; ezt azért teszem, mert a sablonmegoldásokkal már sokat kísérleteztem, eredménytelenül.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#2021) --=Zolee=--


--=Zolee=--
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy van egy 16GB Pendrive amire filmeket szoktam felpakolni és arról nézem TV-n. Újabban azt játsza velem hogy felmásolom, elkezdem nézni és általában nagyobb méretű filmeknél kb a 3/4-énél megáll a film. Már többször is eljátszotta. Lehetséges pendrive-nál szektorhiba? 2x is formáztam (NTFS), de a hiba továbbra is fennáll.

[ Szerkesztve ]

Elmenteménavásárba ;)

(#2022) rastawicc


rastawicc
tag

Üdv!

Van egy olyan problémám, hogy van két új 32GB-os Sandisk pendrive-om, (nem egyformák) és a Win mindkettőt helyi lemeznek látja cserélhető lemez helyett.
És emiatt nem tudok Windows telepítőt csinálni egyikből sem, ugyanis a microsoft ezen művelethez használatos programja csak "removable USB device"-t hajladó betallózni.

Ilyenkor mi a megoldás?

La Mastre.

(#2023) ciceroo


ciceroo
tag

Sziasztok!

Láttam már régebben (2011-ben) találkoztatok olyan vírussal, ami egy mappa pendrive-ra másolást követően csak egy parancsikonként jelenik meg. Azt hiszem az derült ki, hogy vírus. Áttettem egy másik gépbe (akkor még nem tudtam, hogy vírus) a pen-t és másodjára ott is ugyanez állt elő. AVG nem talált/jelzett semmit...
kérdésem, hogy hiába formázom a pendrive-okat, ha a 2 gép is vírusos. Oda-vissza fertőzik egymást.

Nem tudom, hogy a gépen hova szoktak elbújni a kis gonoszok, de az lehet, hogyha partícionálva vagyok rendszer és Adat részre, akkor csak a rendszer partíciót kelljen formázni? Adatokat kimenteni nem tudok (USB használat nélkül), a felhő meg korlátos tárhelyű, amit lehet felmentettem..

Valakinek van valami jó tanácsa? :W

(#2024) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Nekem egy Kingston G3-as 16-GB-os pendrive-m van.És az lenne a problémám hogy van egy DVD lejátszóm.És a mikor bedugom a pendrive-ot akkor azt írja ki hogy "DEVICE NOT SUPPORT".Mitől van ez?Van erre valami megoldás.A válaszokat előre is köszönöm.

(#2025) Vico


Vico
tag

Üdv! Lenne egy 64Gb-os pendriveom, viszont csak exFAT-ra lehet formázni, ha másra próbálom, elszórakozik vele, de a végén hibát dob. Ilyennel találkozott már valaki? Köszi

Asztapasztavakarimaszka

(#2026) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Lehet hogy furcsa kérdés, pendriveot általános célú adattárolásra milyen filerendszerrel kell formázni fat, fat32 vagy ntfs?

(#2027) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Adott 1 Kingston 8GB Datatraveller Locker+ G2.
Kapásból cd meghajtóként jelenik meg és amíg fel nem
telepítem a rajta lévő progit. Nem hajlandó vele a gép beszélgetni.
Létezik rá vmi gyógyszer, ami törli az 1.partíciót, h használható legyen?

Iphone 14 Pro 17.2.1 Huawei Watch GT3

(#2028) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#2026) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A másik topicban már kaptam rá választ.

(#2029) talpas


talpas
aktív tag

A tapasztalatomat szeretném veletek megosztani. Még dec. közepén drága szeretett villamos szolg-tó hálózata pillanatra el, majd visszaadta az áramot. Supertalent 16GB USB3.0. nevű Pendriv-ra írás itt megszakadt, mert hát én bűnös pont akkor írattam rá. Ja! se vihar se semmi. PC továbbra is látta csak írásvédett módba került és lefogta a rendszert. A reg.bázisban levő átírást és HPformat, stb. progikat itt most felejtsük el. STalent oldaláról a gyári, recoveri progi föl sem ismerte. Linux GParted sem bírt vele. Egyedüli értelmes adatmentést ha erre van szükség a Check Flash pr. tudott img. formátumban és az adatok mind megvoltak, a félbeszakadt file is! Sok-sok nemokosság és progik után kutatva megtaláltam az én problémámra atestvérek honlapját. Szóval első lépésben ki kell deríteni a vezérlő chip pontos típusát kinek mi tetszik innen vigyázat, lehet virnyás file is! És kell, ami ezután rendbe teszi ill. feltölti a vezérlőbe az új flash-t. Nálam pld. a Controller ebben a P.drive-ban az Innostor IS902-A3, controller IS902-A3 .Ezt követve megtaláltam a vezérlőnek megfelelőInnostor IS902 MP Package csomagot. Elindítva Production, scan-ra, beolvasta a Flash ID-t. Majd Config, ott load setting és amit kínál, nekem 1 db .ini file és azt load. Vissza Productionba és ott újra SCAN ha átmegy pirosba, akkor nem tetszik neki amit behívtál vagy átkonfigoltál, ha OK akkor Start! Baxus ez lefutott, zöldek a feliratok fél perc sem volt. Quit progi, Pen gépből ki majd vissza és W-ben ott volt a működő pendrive. Én csak az eredeti nevet írtam vissza, mert az Inn. nem tetszett és az íródik be. Ez egy lehetőség és az én esetem, mindenki saját felelősségére, még ha csak Flash frissítés is a cél, én itt sem voltam! Config menüben kóddal léphetsz be, belépve még a led aktív, passiv mód is állítható, erőltetett kapacitás, Pen nevének átírása, majd menthető tartalékba. Itt állítható a flasseléskori írás ellenőrzés, teszt! Ha volt már így erről szó akkor SRY mindenkitől.
Crystal D.M,Flash M.Toolkit[/L]

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2030) Spigi007


Spigi007
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 2gb os kingston pendrivom!
olyan gondom van hogy raw formátumba van és nem tudom formázni semien progival!
Valaki tu ebben nekem segiteni?
Elöre is köszönöm!

(#2031) Spigi007 válasza Spigi007 (#2030) üzenetére


Spigi007
csendes tag

Vagyis a fájrendszere Raw!

[ Szerkesztve ]

(#2032) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Történt egy kis baj. Elkezdtem formázni a pendriveot és megszakítottam. A 8 gigából most 2-t lát és kezelőbe írja, hogy 5,62gb nem lefoglalt. Mit tudok tenni vele, hogy egybe legyen megint?

(#2033) talpas válasza zsolt1225 (#2032) üzenetére


talpas
aktív tag

Check_Flash a javaslatom. Keresd meg, van port. verzió is.
Ha nem ismerné föl elsőre akkor As physical-t jelöld ki, majd lent Actyon type és legördülőben lefelé ott a low level. Egyenlőre ezzel próba. A megszakítás nem tiszta, mert nem írod, hogy hogyan, sajnos fizikailag is elküldheti a pent, lásd én hogy jártam írás közben. Esetleg még a HP Usb format. Segíthet még a Linux GParted, bootolható verzió is. Meg a Rufus USB format progi.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2034) vizimento


vizimento
senior tag

Az eddig tökéletesen működő pendrive-om nem tudom használni.
Gyári (számtech boltban vásárolt) DatatTraveler 111 tipusu 32gb-os készülékről van szó, 1-1,5 éves.
A hibajelenség: csatlakoztatom a géphez, de nem jelenik meg új meghajtóként.
Az eszközkezelőben "usb háttértár" néven felismeri, és szerinte az eszköz megfelelően működik.
Mit lehet ilyenkor tenni?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#2035) zsolt1225 válasza talpas (#2033) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Végülis tegnap este még sikerült megoldanom, csak már későn és nem írtam ide.
Minitool partition wizarddal simán töröltem a 2 gigás partíciót és létrehoztam egy újat és máris jó. De azért köszi, hogy megpróbáltál segíteni. Egyébként jó kis hasznos program.

(#2036) talpas válasza zsolt1225 (#2035) üzenetére


talpas
aktív tag

Jól választottál. grat. Örülök, hogy sikerült.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2037) kalooria


kalooria
csendes tag

Tisztelt fórumtársak!

Hozott a szomszédom egy Maxell 16 Gb-os pendrive-ot. Azt mondta, hogy nézzem meg, mi baja lehet, mert egy ideig működött, de valamiért már nem. Megnéztem volna, de nem ismeri fel sem az Xp-m, sem a Win7-em. Valaki esetleg tudna javasolni egy megoldást? Köszönöm.

Phanteks p400, GA-AB350 Gaming 3, Ryzen 5 5600X, XFX RX 6750 XT, Zalman 500W ZM500-LX, 32Gb KIT G.Skill Aegis 3200 MHz CL16, 4+4+2 Tb HDD, 1 Tb WD Blue SN-570, 1 TB Samu EVO, Philips 24"

(#2038) dulifi


dulifi
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap másoltam fel egy .dmg-t a 8GB-os pendriveomra, de többször is félbe szakadt a pendrive hibája miatt. Az utolsó próbálkozás után 6kB-osra zsugorodott a mérete és se a windows, se a mac nem tudja formázni. Próbáltam már SDFormatter-t is, az se moccantja meg.

Ennyit tudtam vele kezdeni:

windows alatt
mac alatt

Van mód a javításra vagy bedöglött?

[ Szerkesztve ]

(#2039) zsolt1225 válasza dulifi (#2038) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Szerintem próbáld meg a Minitool partition wizard-dal. Nekem is azzal sikerült helyrehoznom.

(#2040) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne felétek hogy van egy Kingston DataTraveler Elite 3.0-s pendriveom.
Probléma az vele, hogy a suliban használom viszem hozom a szakdogámat meg ilyeneket és a kedves pendriveom fogta magát és először elkezdett hibásan másolni a pendriveon belül fél órára rá meg már kijelentette hogy formázatlan kötet...

Kérdés hogy a pendrive akarja magát megadni vagy vírus ? előbbire szavaznék mivel csak iskolában és iskolából haza jövet produkálta ezeket.

Check Flash vizsgálata szerint 1 hibás szektor van rajta (kis mintás tesztet végeztem) ezzel lehet garanciába cseréltetni? Nem tudom mennyi a hiba tűrés.

Köszönöm a válaszotokat előre is!

(#2041) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
úgy jártam ,hogy a 16gb os pendrive-om 48mb-os lett.
hiába formázom csak ekkorának látja.
A lemezkezelőben 3 partíciót találtam rajta.
Ja ez egy Datatraveler 16gb usb3

kérnék ötletet hogy hogyan tudnám rendbe hozni
előre is köszönöm

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2042) zsolt1225 válasza Bacusuz (#2041) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Neked is a 2-vel fentebbi hsz-emet ajánlom, szerintem azzal rendbe tudod hozni.

(#2043) Bacusuz válasza zsolt1225 (#2042) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi meg is oldottam vele.
:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2044) samgar


samgar
őstag

Üdv!

Egy 4 GB kapacitású pendrive hogy-hogy csak 3,56 gb-os? Semmi segédprogram nincs rajta alapból, kicsit erősnek tűnik 500 mega foglalt hely a semminek :F :Y

Oppo Find X5 PRO

(#2045) samgar válasza samgar (#2044) üzenetére


samgar
őstag


Vagyis hát nem nagyon értem mi ez :F

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2046) Ton-ton válasza samgar (#2045) üzenetére


Ton-ton
tag

Valóban kicsit sok a foglalt terület (bár ez nem nyugtat meg, de "csak" 390M hiányzik)...
Egy jó ideje eltávolodott a méretezés a számítástechnikától. Ugyanis valamelyik okos kitalálta hogy az 1Mega az ne 1024 bájt legyen, hanem csak 1000. Ezt szép lassan minden gyártó át is vette. Tehát eleve átvernek.
Ehhez jön még hogy a FAT táblát/táblákat nem számolja bele a tárhelybe a rendszer, ám területet foglal.
Azonban ezek 200M körül szoktak lenni 4G esetén...

http://qtp.hu

(#2047) Ton-ton válasza Ton-ton (#2046) üzenetére


Ton-ton
tag

Upsz!
Mielőtt más szólna. Természetesen 1kilo lett 1000...

http://qtp.hu

(#2048) samgar válasza Ton-ton (#2047) üzenetére


samgar
őstag

Köszi!

Oppo Find X5 PRO

(#2049) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok!

Problémám a következő. Van nálam egy pendrive. Elveszett róla minden adat, azt próbálom visszahozni, de most nézem, hogy a 16 GB-ből, csak 1,45 MB látszik, és azon van egy AMD64 mappa, egy i386 mappa, valamint egy TXTSETUP.OEM fájl. Ilyenkor mi van? Vissza lehet hozni valahogy azt a részt ami most nem látszik, vagy ez már teljesen tönkre ment?

(#2050) samgar


samgar
őstag

FONTOS! [link]

Oppo Find X5 PRO

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.