Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4855) odrif


odrif
MODERÁTOR

A topikot a személyekedéstől kitakarítottam!
A továbbiakban békében, a topik témájánál maradva fórumozzatok tovább!

20 éve a Prohardveren

(#4856) dik válasza odrif (#4855) üzenetére


dik
őstag

Nagyon köszönöm! :R

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4857) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok! Read only lett a Sandisk 256GB USB3.0/Type-C Dual Drive pendrive-om, két éve használom fogalmam sincs hogyan, miért... Rámásolás közben a fájlok felénél abbahagyta. A már rajta levő adatok sértetlenek másolhatók de írni, formázni, törölni stb. nem lehet.
Próbáltam diskparttal, registry átírással, különböző formázó proggikkal még tv-be is próbáltam formázni de nem lehetett. Hibaüzenet nincs csak annyi, hogy read only. Eljutottam a ChipGeniusig de flashelő proggi keresése az már keményebb :O Van esetleg javaslatotok mivel még és hogyan? :R Annyit hozzátennék, hogy kezdetektől fogva akár telefonnal, akár usb portban használtam mindig - szó szerint - tűzforró volt... Ez normális?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4858) Doky586 válasza Samanbacsii (#4857) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ideje egy újat venni. :(((

(#4859) Samanbacsii válasza Doky586 (#4858) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ne... Komoly? Akkor valszeg hardveres a probléma? Flash sem? ... :U

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4860) Ciccuka válasza Samanbacsii (#4857) üzenetére


Ciccuka
veterán

USB port tehette tönkre.
Előlapi?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4861) Samanbacsii válasza Ciccuka (#4860) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Asustor 6302T "hátulján" van 2db 3.0 port abban volt. Akkor szerintetek végleg tönkre mehetett?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4862) Ciccuka válasza Samanbacsii (#4861) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mit ír a legújabb ChipGenius?

Sandisk RMA

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4863) King Unique válasza Samanbacsii (#4857) üzenetére


King Unique
titán

Ha tartós az írásvédett állapot, Windowson nem lehet ezzel a módszerrel megszüntetni, valamint szintén parancssorban törölni és újraparticionálni így a pendrive-ot, akkor lehet már annyira elhasználódtak a memóriacellák, hogy a vezérlő letiltja az írást. Illetve ez pendrive-oknál egyáltalán nem meglepő, a tönkremenetel egyik tipikus jele szokott lenni...
Azt írod 2 éve használod, a SanDisk pendrive-okra meg általában 5 év gyártói garancia szokott lenni, vagyis ilyenkor adja magát a garanciális csere illetve RMA lehetősége, felesleges és értelmetlen ez esetben otthoni, kétes kimenetelű tákolással vesződni.

(#4864) Samanbacsii válasza King Unique (#4863) üzenetére


Samanbacsii
őstag

...és Ciccuka:
Köszönöm a kimerítő választ! Akkor valszeg tönkre ment... :(((

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4865) Log13


Log13
csendes tag

Üdv,

olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy vajon mi okozhatja azt, hogy egy Kingston DataTraveler 128GB 100 G3-at a HD Sentinel átlag 35MB/s-el, sokszor 70+MB/s-el ír per blokk, és vannak egyes blokkok ahol lecsökken 1-2MB/s-re és ekkor befagy a program, fájl másolások megakadnak, aktív időtartam 100%-ra ugrik viszont jó blokknak írja, ez kezdetek óta fennáll, 64GBs változatnál nem tapasztalok ilyet. Rossz a pendrive, a vezérlő?

[kép]

Válaszokat előre is köszönöm.

(#4866) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Van egy adata 8 Gb-os adata flashdrive nálam, azért vettük hogy egy fotós cég a régi vhs felvételekről a videót rámásolja. Viszont exFATba csinálta a fájlformátumot amit ugye nem játszik le a tv nagyszülöknél. Semmi gond fájlok átmásolva gépre majd ntfsbe formáztam viszont itt jön a gond. 7,21 GB a videó amit lemásoltam róla és 7,20 Gb a flashdrive. 13 megabájt híján nem tudom visszamásolni a videókat wtf?? :F 22 MB felhasznált terület a frissen formázott flashdriveon. Hogy a búbánatba másolta rá a fotós a videókat ha most én nem tudom visszamásolni? Próbálkoztam többszöri formattálással más lemezfoglalási egységgel de egyiknél se sikerült lejjebb vinni azt a 22 MB-ot max fentebb sikerült. Valakinek ötlet?

(#4867) Ciccuka válasza EasyLife (#4866) üzenetére


Ciccuka
veterán

SD Card Formatter 5.1
USB Disk Storage Format Tool 6.0
Rufus 3.13

Ezekkel tudsz próbálkozni, de lehet egyszerűbb ha keresel egy másik nagyobb kapacitású pendrive-ot.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4868) EasyLife válasza EasyLife (#4866) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Sikerült. Fat32 8192 bájttal a legkisebb a veszteség.

(#4869) tixem


tixem
addikt

Adott egy transcend jetfalsh 3.1-es pendrive (amennyiben számít ez bármit is), bootolható ubunto volt rajta, majd formázni akartam, ami lefutott. Szerettem volna windows to go-t csinálni belőle ezek után, de amikor rádugom a gépre, nem látja a méretét, 0-nak mutatja, illetve csatlakoztatás után a windows intéző automatice elkezdi feldobálni egymás után iszonyatos sebességgel a windows formázni akarja a meghajtó parancsot, de akár a gyorsfotmázásra megyek, akár a lassúra, nem tud lefutni, mindeközben vagy 1000 ablakot dob fel, hogy formázni akarja. Lemezkarbantartóban néztem, nem jutottam azzal se semmire. Hogy lehetne működőképessé tenni a cuccot? Köszi

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#4870) King Unique válasza tixem (#4869) üzenetére


King Unique
titán

Parancssorban (így) próbáld törölni és újraparticionálni a pendrive-ot. Ha üres lemezként jelenik meg a lemezkezelőben és 0 bájt a kapacitása, akkor lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat + Transcend pendrive-ok esetén adott a JetFlash Online Recovery is.

"transcend jetfalsh 3.1-es pendrive (amennyiben számít ez bármit is)"

Az USB 3.1 egy ilyen silány, standard pendrive-nál nyilván semmit, mivel köze nincsen hozzá, max. Gen 1 = USB 3.0 alapon... :DDD Egy külső SSD-nek már inkább, amiről nemrég egy másik pendrive topikban is volt szó, meg az WTG célra is gyorsabb és tartósabb.

[ Szerkesztve ]

(#4871) tixem válasza King Unique (#4870) üzenetére


tixem
addikt

Hű, ez gyors volt, köszönöm. Az online recovery helyrerakta :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#4872) Doky586 válasza tixem (#4869) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

WTG célra szerintem egy pendrive felejtős.. (hacsak nem akarod elunni az életed)
Ilyen célra inkább egy USB3-SSD -t javasolnék. :K
(De winPE eszközöknek még jó a pen)

[ Szerkesztve ]

(#4873) tixem válasza Doky586 (#4872) üzenetére


tixem
addikt

Ráérős ember vagyok. Egyébként elírtam, nem to go-ra akartam, hanem bootolható windowsra, arra bőven jó. Helyette inkább veszek terás ssd-t mert kinőttem a 120-at :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#4874) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írom a gondomat. Van pár külső usb-s vinyó és pendrive is. Szerettem volna családi képeket a külső vinyóról átmásolni rokonoknak pen-re. Sajnps se a vinyót, sem a pent(van jópár) de egyiket sem látja. Rácsatlakozásnál hang van de nem látja. Eszközkezelőben látszik. Próbáltam a neten található megoldást de nem sikerült. Pl. frissítés, driver-keresés-frissítés, energigazdálkodás, stb. Esetleg van valami ötlet ami bevált?

(#4875) Ciccuka válasza Komi28 (#4874) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt nagy valószínűséggel mással lesz a probléma.
Próbáld ki másik gépben is, hogy nem -e mentek tönkre.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4876) King Unique válasza Komi28 (#4874) üzenetére


King Unique
titán

Ez az "egyiket sem látja" kijelentés Windows esetén akkor reális és helytálló, ha sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelennek meg az USB-s meghajtók, ellenkező esetben viszont eleve helytelen...
Ha az eszközkezelőben hibakód van - nem derült ki milyen - akkor lehet alkalmazni a leírásban az adott hibakódhoz tartozó megoldást. + Ha W10 a gazda OS, akkor lásd annak topikjából egy másik válaszban leírtakat, ahol ha Avast és társai 3rd party AV van telepítve, akkor a megoldás annak kikapcsolása/eltávolítása.

(#4877) Komi28 válasza King Unique (#4876) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi megoldódott. Avast volt a bűnös. Nem lehet azt megoldani az avastban, hogy ne tiltsa az usb-t? :F

(#4878) King Unique válasza Komi28 (#4877) üzenetére


King Unique
titán

Nocsak, mily meglepő, illetve nem, mondhatni csak a szokásos... :DDD

Azt az Avast! Antivirus topicban kérdezd, ahol szintén nem ismeretlen a probléma, lásd más korábbi esetét. Ahol ha a program legújabb verzióját használva X hónap után is fennáll a probléma, nincsen a kezelőfelületén erre vonatkozó beállítási lehetőség stb, akkor az echte siralmas... :U

(#4879) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!
Egyik napról a másikra megadta magát Kingston DT 64Gb G3 pendrive-om. Sem a lemezkezelő, sem Diskpart, Rufus, sem particionáló/adatmentő progi nem látja. USB háttértárként jelenik meg az eszközök között "eszköz nem indítható el hiba kód 10" felkiáltójellel.
Próbáltam már mindenféle varázslatot, de semmi sem segített.

(#4880) King Unique válasza a347 (#4879) üzenetére


King Unique
titán

Na és a 10-es + 19-es hibakódnál javasolt megoldásokat is sikerült kipróbálni, valamint nem ilyen?

Ha sehol semmi, akkor marad a garanciális csere (akár RMA), vagy annak híján a kuka és új pendrive vásárlása, ennyi.

(#4881) a347 válasza King Unique (#4880) üzenetére


a347
aktív tag

Addig sikerült eljutnom, hogy látja a Diskpart, viszont a clean parancsot már nem eszi meg. Azt írja nincs adathordozó az eszközben.
A normál lemezkezelő is látja (üresnek), de formázást nem tudok kiválasztani, csak meghajtó betűjelet tudok változtatni.
Vezérlőpultban UDisk-ként jelenik meg az eszközök között.

(#4882) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Kingston DataTraveler®101 G2 a hibás pendrive, szerintem kuka, de azért rákérdezek.
Parancssor diskpart után nem történik semmi mintha lefagyna belasul a gép,,,,,van mikor a tálcán az ikonok is eltűnnek..lemezkezelő is 5 perc után kiírja nem sikerült a formázás,,,jobb klikk formázás
" a windows nem tudta befejezni a formázást"

BIOS látja kiírja bevét méretét.

(#4883) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Az egyik ismerősömnek nem ismeri fel a Verbatim márkájú pendrive-ját a laptop. Járt más laptopban is, egyik sem ismerte fel. Viszont a lemezkezelő látja (Még azt is hogy FAT32-es fájlrendszer van rajta). A pikantériája még az egésznek, hogy a pendrive titkosítva is van.

GetDataBack ingyenes verziójával javasoltam hogy nézzen rá, csak hogy lát-e valamit. Nem látja.

A fentiek tükrében milyen megoldást javasoltok? Ha lemezkezelőben újraformázza és ráfuttat egy GDB-t akkor láthatja vajon az előző fájlrendszer alatti fájlokat, ha nem ír rá utána?

Esetleg valamilyen más ötletetek van, hogyan tudnánk lehúzni róla a fájlokat?

Összefoglalva:
- Windows nem ismeri fel
- Lemezkezelő látja
- GDB nem látja
- Titkosítva van

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4884) Ciccuka válasza Janoo_07 (#4883) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4885) King Unique válasza Janoo_07 (#4883) üzenetére


King Unique
titán

"a pendrive titkosítva is van"

Ha titkosítva van, akkor először értelemszerűen fel kellene oldani a titkosítást, megadni a jelszót, stb., majd utána lehet hozzáférni a pendrive, az azon lévő titkosított partíció tartalmához. Vagy talán nem? :))

"Windows nem ismeri fel
vs.
- Lemezkezelő látja"

A Windows akkor nem ismeri fel, ha sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg a pendrive, egyéb esetben eleve helytelen az állítás... Illetve a fájlkezelőben nem jelenik meg Windows nem ismeri fel.

"Ha lemezkezelőben újraformázza és ráfuttat egy GDB-t akkor láthatja vajon az előző fájlrendszer alatti fájlokat, ha nem ír rá utána?"

Titkosítva van, de ne oldjuk fel, még formázzunk (írjunk) is rá egyet, utána meg mentsünk adatot... Ez gondolom valami vicc akart lenni. :DDD
Ahol egy gyorsformázás után úgyan jó esetben elvileg visszaállíthatók, lementhetők lennének a fájlok, de ha titkosítva vannak és nem ismert annak feloldásához a jelszó, vagy a helyreállítási kulcs stb., akkor eleve bukó a dolog, ennyi... Illetve ha már titkosítja (mivel, hogyan?), akkor miért nem tudja feloldani, vagy ha nem tudja, nem jegyezte fel / mentette le a jelszót / helyreállítási kulcsot, akkor mégis miért titkosította? :F

Egyébként van külön adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik is, a kifejezetten adatmentéssel kapcsolatos kérdéseket ott javasolt feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#4886) Janoo_07 válasza King Unique (#4885) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Elnézést, valóban írhattam voltam volna szakmaibban, viszont én is ezeket az infókat kaptam. Titkosítás feloldásához, a Windowsnak érzékelnie kellene szerintem, hogy van benne egy pendrive, viszont nem érzékeli, hogy egy eszközt csatlakoztattak volna. Csak a Lemezkezelőben. Sajnos a titkosítás témához nem értek, így lehet hülyeségeket írok.
Sima HDD adatmentéssel volt már dolgom, ezért mertem bele menni, de ez teljesen más terep.

A másik topikban szétnézek, ha nem találnék semmit akkor írok oda is

Köszi a segítséget!

(#4887) King Unique válasza Janoo_07 (#4886) üzenetére


King Unique
titán

Itt először azt kellene pontosan tisztázni, hogy biztosan van-e rajta titkosítás és ha igen, akkor milyen programmal és hogyan lett létrehozva.

Ha van pl. a beépített BitLocker, illetve külső meghajtóknál BitLocker To Go megoldással, akkor csatlakoztatáskor alapesetben automatikusan megjelenik a jelszókérő ablak, meg kell adni a jelszót és ennyi. Ha külső programmal, pl. VeraCrypt programmal történt a titkosítás, akkor meg értelemszerűen azt kellene telepíteni, vagy a portable verzióját használni és ott is feloldani a titkosított kötetet. Ha csak fájlszintű titkosítás történt pl. EFS által, akkor meg simán hozzá kellene tudni a férni a partícióhoz, ott csak a fájlok lesznek titkosítva, nem maga a partíció. Ha a Verbatim gyári titkosítása van a pendrive-on és annak használatához kell a gyári szoftver, akkor meg értelemszerűen azt a programot kellene telepíteni, ott megadni a jelszót a feloldáshoz, stb.
Ha nincsen titkosítás, akkor meg kellene nézni, vane annak a FAT32 fájlrendszerű kötetnek meghajtóbetűjele, ha nincsen akkor meg hozzárendelni és utána jelenik meg a fájlkezelőben, ennyi.

A másik topikba akkor érdemes írni, ha az előbbiek tisztázva vannak, illetve nincsen titkosítás de mégsem sikerül adatmentő programmal sem lementeni a fájlokat, vagy van titkosítás, de azt nem sikerül feloldani, ellekező esetben addig felesleges.

(#4888) King Unique válasza Janoo_07 (#4886) üzenetére


King Unique
titán

-

[ Szerkesztve ]

(#4889) Nindzsame


Nindzsame
csendes tag

Sziasztok,

Adott 3 db usb 3.0 pendrive. Ebből kettő annyira egyforma, hogy csak sorozatszámuk tér el, a 3. annak a típusa tér csak el.
A hibajelenség az, hogy az "iker" usb-k egyike patentül megállja a helyét az autorádióban fat32-ben és a tévében ntfs-ben videolejátszáskor. A másikat, az autorádió usb nem támogatott üzenettel hanyagolja, a tv meg ki be kapcsolgat tőle.
A harmadik, más típusú, újonnan vásárolt, 3 napos pen/flasdrive-al szintén ki-be kapcsolgat a tv, nem látja a drive-ot, a rádió szintén usb nem támogatott üzenettel csendesedik.

Volt már diskpart command prompt-os megoldás több féle megoldásban is, pl lenyomtam a 28GB-ként érzékelt méretét 2GB-re. Hátha az hoz változást, aztán egy korábbi postban adott lépések alapján újra particionáltam, s most megint 28,6 GB a méret, ahogy korábban (egyébként papíron 32GB)

Mit javasoltok?

Mint írtam a két "iker" pendrive egyike működik, a másik nem. S a 3., egyébként eltérő típusú de azonos méretű pendrive szintén nem befogadható a tv illetve a rádió számára sem.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
Emil

Origin: Dapper Ninja Hun // ME3, Battlefield 3, BC2, MoH 2010, Crysis 2 \\

(#4890) Ciccuka válasza Nindzsame (#4889) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]
márkás vagy gagyik?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4891) Doky586 válasza Nindzsame (#4889) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Parancssorban:
diskpart
List disk
select disk 9
Clean
convert mbr
create partition primary
format fs=fat32 quick
Exit

[ Szerkesztve ]

(#4892) King Unique válasza Nindzsame (#4889) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, MBR/GPT, illetve az említett kőbuta készülékekhez (rádió, tévé) MBR partíciós séma kell, ennyi.
Ha az előbbi megfelelő alkalmazása után sem kezelik a pendrive-okat, akkor meg cserélj pendrive-ot / készüléket, ennyi. :))

(#4893) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
2 microsd kártya is megadta magát a napokban.
Egyik az 2GB-os, usb-s átalakítóban volt hirens boot cd, meg driver bios fileok voltak rajta, azt egyik gépbe indítva memtest után ujraindításkor kivettem, azóta semmi nincs rajta.
Egy demo file mentő látja a file-okat, de nem engedi visszaállítani.
A másik 64GB-os a telefonban volt.
Kerestem ma régi képeket, videókat, amik az sd-n voltak, de nem volt a galériában.
Mondom ránézek a kártyára file kezelővel.
Láttam ott 2 könyvtárt, de a régieket nem, és a helyfoglalás nagysága szerint okés volt a kártya. Aztán mondom újraindítom a telót, hátha.
Na akkor teljesen eltűnt.
PC-be téve azt mondja, formázni szeretné, mind a kettőre.
Mit javasoltok, mivel lehetne visszaállítani a tartalmakat lehetőleg ingyenesen?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4894) Ciccuka válasza envagyok (#4893) üzenetére


Ciccuka
veterán

usb átalakítóval lehet a probléma.
Kizárólag minőségi kártyaolvasót érdemes csak használni!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4895) envagyok válasza Ciccuka (#4894) üzenetére


envagyok
veterán

Több microsd kártyám van, azok mennek vele.
Lexar usb3as
Ami a telóba volt, azt csak azután néztem meg azzal, mikor már a telefon se látta.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4896) King Unique válasza envagyok (#4893) üzenetére


King Unique
titán

Ez a pendrive probléma topik, a memóriakártyáknak van külön topikja, ahogyan az adatmentés témának is, ahol elég majd az egyikben feltenni a kérdést, illetve az utóbbiban, ha az adatmentés a cél...

SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez

"mivel lehetne visszaállítani a tartalmakat lehetőleg ingyenesen?"

Ha menthető egyáltalán, reális kapacitással detektálja az OS, akkor házilag értelemszerűen adatmentő programmal (példák), illetve vannak SD-kártya specifikusak is (példa).

(#4897) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#4898) csixy


csixy
addikt

Az lehet-e, hogy a 60egynéhány Gigás pendrájvomat Gparteddel megformáztam Fat32-es fájlrendszerre és ezt nem díjazza a windows, s a pendrájv túlsó vége fele hibákat jelez. Most windowssal megformáztam ExFat fájlrendszerre és az általatok javasolt teszterrel levizsgálattam teljes írásra és olvasásra és végigvártam azt a két és fél órát és hibátlannak nyilvánítódott. Csak egyszer teszteltem. ???

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4899) Ciccuka válasza csixy (#4898) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha SD Card Formatter-el vagy Rufus vagy USB Disk Storage Format Tool-al formázod és utána a H2testw hibát dob vagy a FakeFlashTest, akkor az az eszköz vagy hibás vagy fake.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4900) csixy válasza Ciccuka (#4899) üzenetére


csixy
addikt

Fake nem lehet, hisz jódarabig rátelepített linux futott rajta és persze lehet, hogy az vágta miszlikbe itt-ott.
Milyen fájlrendszerre formázzam a teszthez?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.