Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4901) Ciccuka válasza csixy (#4900) üzenetére


Ciccuka
veterán

SD Card Formatter, amit felajánl. Lehet elfogytak a tartalék cellák, és folyamatosan hibásodnak meg a cellák.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4902) csixy válasza Ciccuka (#4901) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm, megnézem!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4903) King Unique válasza csixy (#4898) üzenetére


King Unique
titán

Nem, mivel attól hogy a Windowsokban benne van FAT32 fájlrendszernél a 32 GB-os létrehozási (nem kezelési) limit (példa), attól még kezelik a nagyobb méretű FAT32-es partíciót külső programmal / másik OS alatt létrehozva, alapesetben 2 TB-ig, de pl. USB-n 4Kn alapon akár 16 TiB-ig is.

Ha a H2testw, Check Flash és tásai tesztprogramok hibát jeleznek, akkor az nem a 32+ GB-os FAT32 kötet miatt lesz, hanem mert hibás/fake, illetve szar a pendrive. ennyi. Ha hiba nélkül lefutottak a tesztek, akkor meg nyilván nincsen gond, oke a pendrive. Legalábbis jelenleg, aztán hogy később mi lesz, az lutri, meg az ilyen vackoknál általában SMART sincsen hogy nyomon lehessen követni az állapotát, ellenben a külső HDD és külső SSD meghajtókkal.

[ Szerkesztve ]

(#4904) csixy válasza King Unique (#4903) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! A H2testw ExFat fájlrendszeren hibátlanul lefutott. Akkor egyelőre hagyom a tartalékban.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4905) cirkus


cirkus
aktív tag

pendriveról szeretnék adatot visszaállítani. gépre csatlakoztatva a total commander látja a meghajtót, de a win intéző és a különböző adatvisszamentő programok sem látják a pendrive-ot. mit tudok tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#4906) Ciccuka válasza cirkus (#4905) üzenetére


Ciccuka
veterán

Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4907) King Unique válasza cirkus (#4905) üzenetére


King Unique
titán

Adatot menteni akkor lehet, ha az OS-ben, jelen esetedben a Windowsban rendesen felismerésre kerül a pendrive és nem ilyen van, meg nem 0 bájt a kapacitása. Ellenkező esetben nem, vagy max. esetleg a linkelt mókolás után de az destruktív lehet, vagy adatmentő cégnél.

Ha kifejezetten az adatmentés a cél, akkor legközelebb az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni, illetve a mostanit ott folytatni.

(#4908) Endorit


Endorit
csendes tag

Sziasztok!

Van egy két éves Kingston DataTraveler G4 32GB USB 3.0-as pendrive-om. Telepítő programokat tartok rajta, ritkán kerül fel rá új tartalom.
Egyik napról a másikra, a laptopom nem ismerte fel, csak ha usb 3-as csatlakozóba helyeztem. Kipróbáltam három másik eszközön is, de azok is csak az usb 3-as portban ismerik fel.
Van valami ötletetek, hogy miért nem látja egyik gép sem usb 2-n?

Nikon D5600 @jasonparkphotography

(#4909) King Unique válasza Endorit (#4908) üzenetére


King Unique
titán

Volt akinél hasonló volt pepitában, ott a pendrive csatlakozójánál lévő érintkezőkkel volt gond.
Másnál az Avast miatt nem működtek USB 2.0 porton a pendrive-ok, illetve az USB 2.0 típusok, ellenben az USB 3.0-sak igen.
Az ilyen "nem látja egyik gép sem" kijelentések max. akkor helytállók, ha pl. Windows esetén sem az eszközkezelőben (+ ott nincs-e hibakód), sem a lemezkezelőben nem jelenik az eszköz, jelen esetben a pendrive. Ellenkező esetben viszont helytelenek...

Egyébről meg majd akkor lehet beszélni, ha az előbbiek ellenőrizve, tisztázva lettek, valamint pontosabban kifejtve a story, akár screeenshotokkal szemléltetve, mert még az sem derült ki a leírtakból milyen OS-ről van szó, az is csak feltételezhetően, tippre talán valamilyen Windows. :))

[ Szerkesztve ]

(#4910) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Segítsetek kérlek!

Vettem körülbelül fél éve egy Samsung BAR Plus USB 3.1 Flash Drive 64GB-os pendrive NTFS-re formázva használom általában 1-2 nagyobb fájlt szoktam rajta hurcibálni

A konkrét problémám az lenne hogy minden második, harmadik használatnál a másolás folyamatát leesik a idő kb felénél 0-ára és megáll! Nem is folytatja ... kapott már teljes formázást is több gépen is produkálja.. mi lehet a gond szerintetek?

nem mindig produkálja a jelenséget, ezért macerásnak tartanám a gariztatást ha egyáltalán a pendrive-val van a baj..

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#4911) SRII válasza Hardstyler01 (#4910) üzenetére


SRII
őstag

Sziasztok!
Van egy pár pendrivem amik tökéletesen működnek, olvassa a tv, laptop, autós rádió, és a telefonom is, csak a tavaly vásárolt nagyon drága számítógépem nem akar velük együtt dolgozni, nem látom a saját gépben, ha belemegyek az eszközökbe ott írja a nevük de sajna bármit is olvastam a neten, semmi nem segített! ( az egyik 2.0 a másik 3.1 a harmadik 3.2 es pendrivek 8gb - 256 gb de semmi, viszont a külső 1tb adathordozót azt felismeri, telefont felismeri, külső írót, sd kártyákat stb stb)
Mi lehet a gond, mit tegyek ,hogy használhatóvá váljanak a pendiveim?
köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#4912) Ciccuka válasza SRII (#4911) üzenetére


Ciccuka
veterán

USB driver és Bios friss? Eszközkezelőben mi a helyzet az USB-knél?
Hátsó portokba próbáltad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4913) SRII válasza Ciccuka (#4912) üzenetére


SRII
őstag

Bios frissítés volt(kb egy éves a deszkám és mikor megvettem már akkor kapott egy bios frissítést) hátsókban sem működik sem a pirosban sem a kékben sem a feketében, semmi, hang van ,ha bedugom eszközkezelő látja de ennyi! a pendivek 1 kivételével 3-4 évesek!
Próbáltam fatba és ntsf be formázni, igy sem semmi! :(((

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#4914) Ciccuka válasza SRII (#4913) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha látja az eszközkezelő (lemezkezelőben van partíció), akkor csak egy meghajtóbetűjelet kell kiosztani. SD Card Formatter-el próbáld formázni.

Számítógép-kezelés -> Lemezkezelés

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4915) King Unique válasza SRII (#4911) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk megnézed az eszközkezelőt (+ hogy ott nincs-e hibakód) és a lemezkezelőt, nem szimplán csak a fájlkezelőt kell nézni Windowson. Aztán leírni, hogy milyen antivírus szoftver van telepítve, mert pl. ilyen és ehhez hasonló problémákat a drágalátos Avast és társai is tudnak okozni, ahol a megoldás a 3d party AV eltávolítása lehet. + Ha nem naprakész a Windows, akkor érdemes frissíteni, valamint Microsoft-fiók használata esetén megerősíteni a személyazonosságot ha kéri, stb., lásd egy másik válaszban leírtakat.

"az egyik 2.0 a másik 3.1 a harmadik 3.2 es pendrivek"

Az egyik USB 2.0, a másik kettő pedig USB 3.0, mert az ilyen standard, szutyok pendrive-oknak az USB 3.1 és USB 3.2 szabványokhoz érdemlegesen nyilván semmi köze nincsen, max. Gen 1 és Gen 1x1 = USB 3.0 alapon... Ami érdemes a címre, azaz ténylegesen olyat vezérlőt használ és tud is annak megfelelő adatátviteli sebességet, azt külső SSD-nek hívják (példa). :))

[ Szerkesztve ]

(#4916) SRII válasza Ciccuka (#4914) üzenetére


SRII
őstag

Köszönöm szépen, megoldódott! szuperek vagytok!
Ciccuka :R
King Unique :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#4917) King Unique válasza SRII (#4916) üzenetére


King Unique
titán

Azt esetleg elárulod, hogy pontosan mi volt a gond és mi lett a megoldás, hogy tisztázva legyen?
Szívesen!

(#4918) SRII válasza King Unique (#4917) üzenetére


SRII
őstag

Nem tudom pontosan mi volt a hiba, és mi oldotta meg, amit leírtatok mindent megcsináltam kipróbáltam egymás után, majd újraindítottam a gépet, és végre minden működik!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#4919) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Van egy fura problémám egy pár hónapos, alig használt 16GB-os, USB 3-as Sandisk pöndivel.
ISO file ment volna rá hogy telepítő stick legyen belőle. Viszont nem sikerül életet lehelnem bele azóta. A Win 10 "ismeretlen eszköz"-nek látja, az Ubuntu pedig csak annyit lát hogy valamit bedugtam az egyik portba (komolyabb vizsgálatok nem voltak, nem ismerem ehhez eléggé a Linux-ot).
Driver elvileg a legfrissebb van neki, Lemezkezelő sem mutat semmit...
Létezik hogy egy format után elhasal annyira hogy nem lehet vele semmit kezdeni?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#4920) Doky586 válasza Merula Alba (#4919) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi köze az egészhez a Linux-nak..?
Mit csináltál? Melyik módszerrel?

(#4921) Merula Alba válasza Doky586 (#4920) üzenetére


Merula Alba
tag

Ubuntu 20.01 alatt volt felrakva rá az ISO.
A rendszer saját programját használtam erre, úgy ahogyan kell, ahogyan máskor is.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#4922) Doky586 válasza Merula Alba (#4921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egy sima file másolástól megdöglik, akkor megdöglik... :(( (ha semmilyen gép nem látja)
Lásd még az előbbi #4915 -t.

[ Szerkesztve ]

(#4923) King Unique válasza Merula Alba (#4919) üzenetére


King Unique
titán

Ha az eszközkezelőben ismeretlen eszközként jelenik a pendrive, akkor lennie kell hibakódnak is, ahol lehet alkalmazni az ahhoz tartozó megoldást.
A lemezkezelőben meg nem mindegy hogy ilyen formában, vagy egyáltalán nem jelenik meg.

Nem, normál esetben nyilván nem létezik, max. akkor ha szar a pendrive és kezdi megadni / megadta magát, ennyi. Ha nem voltak pótolhatatlan adatok rajta, vagyis nem cél az adatmentés, valamint csak pár hónapja lett vásárolva, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere lehetősége.

(#4924) Merula Alba válasza King Unique (#4923) üzenetére


Merula Alba
tag

28-as hibakódot dob fel. De az USB driver a legfrissebb, nem tudok mit frissíteni rajta.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#4925) King Unique válasza Merula Alba (#4924) üzenetére


King Unique
titán

Nem az van odaírva, hogy frissíteni kell a drivert, hanem az alábbi...

"Hibakód: 28 „Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Hibakód: 28)”

Javasolt megoldás

Az eszköz illesztőprogramjának manuális újratelepítése

A Start menüben keressen rá az eszközkezelő szóra, majd az eredmények közül válassza az Eszközkezelő lehetőséget.

Kattintson jobb gombbal az eszközre a listában.

A megjelenő menüben válassza az Eltávolítás lehetőséget.

Az eszköz eltávolítását követően válassza a menüsáv Művelet elemét.

Az illesztőprogram újratelepítéséhez válassza a Hardverváltozások keresése lehetőséget."

+ Lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat, ahol ha nálad is pl. Avast van telepítve, akkor azt kellene eltávolítani.

(#4926) Merula Alba válasza King Unique (#4925) üzenetére


Merula Alba
tag

Oh... igazad van. Bocsánat, felületes voltam.
Nincs víruskergetőm, alap Win 10 van fent, és a legfrissebb update-ek. Elsősorban a gyerek használ rajta pár játékot ami nem megy Ubuntu alatt. Semmi cicoma, buhera. Ami kell driver az fent van természetesen.
Az USB-s hiba ugyan úgy jelentkezik ezzel a pöndivel Ubuntu alatt, vagy más disztrók Live felületén is. Illetve más pöndivel nincs hiba.
Mindenesetre megnézem amit írtál. :R

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#4927) xtremez


xtremez
aktív tag

Üdv,
Pár hónapja lettem tulajdonosa 2 128 gb [Blitzwolf BW UP3] pendrivenak. Sebességre nincs panasz, viszont sajnos olyan jelenséggel szembesültem, hogy az egyik ntfs re formázva kétféle okos tvn-n se működik, holott terrabájtos HDD-k hibátlanul mennek. A másik dj pultban való használatra lett, ami fat32 re van formázva(a media player fat32-őt kezel, 2,5"-os külső házas 500 gigás SSD tökéletesen működik) és megfelelően exportálva rá a tartalom, meglepődve szembesültem, hogy nem képes beolvasni a lejátszó. Valakinek van erre ötlete ? pc-n tökéletesen olvasom és írom. Próbáltam újra partícionálni hátha esetleg valamin fennakadt, de semmilyen módszerrel nem történt változás.

Ide lettem irányítva a milyen pendrive-ot vegyek topikból.

A tv-k hagyományos NTFS lemezeket kezelnek tökéletesen.

Az MBR/GPT ellenőrzést is megcsináltam és a rendszer szerint MBR, aminek működnie kellene, de mégse.
Itt van két kép is róla. Ez az ntfs-re formázott drive, de a fat32-es is MBR.

Bármi más trükk, megoldás valakinek ? Valamibe mélyen kellene turkálni ?

Szuper cuccok lennének, de amire kellene azokra pont nem használhatóak. Nagyon kellemesen másolok rá pc-ről fájlokat, de ez így ciki..

[ Szerkesztve ]

(#4928) Doky586 válasza xtremez (#4927) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet nem ez az első partíció rajta.

(#4929) King Unique válasza xtremez (#4927) üzenetére


King Unique
titán

Ha már DiskPart, akkor a list partition parancs mit mutat, nincs a pendrive elején valami kicsi partíció, amit a buta tévé és lejátszó nem tud kezelni?

select disk 2
list partition

Ha van, akkor azt lehetne törölni, illetve akár a teljes pendrive-ot a DiskPart módszerrel, ha nincsen rajta fontos adat, vagy le van mentve máshova is, majd újraparticionálni, formázni, stb.

Ha nincsen egyéb partíció, illetve MBR alapon 1 db elsődleges partíció van FAT32 / NTFS fájlrendszerrel, akkor esetleg még meg lehetne próbálni aktívként beállítani a partíciót, hátha úgy már kezelik az említett készülékek, azokon lévő OS-ek.

Ha az előbbiek után sem kezelik a tévék és a lejátszó a pendrive-okat, akkor meg inkompatibilitási probléma lehet, ennyi. Ugyanis az ilyen készülékek, azokon lévő buta OS-ek nem feltétlen kezelnek mindenféle USB 3.X eszközt, azoknál chipet és firmware-t. Amin esetleg a készüléknél az OS / firmware frissítése javíthat (ha megoldható), vagy másik lehetőség értelemszerűen olyan eszközt, olyan pendrive-ot használni, ami kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#4930) xtremez válasza King Unique (#4929) üzenetére


xtremez
aktív tag

Egy partíció van rajta és nem történt változás az aktív parancs után sem. Ez így viszont nagy szívás..

(#4931) #52221184


#52221184
törölt tag

Sziasztok.
Van 2 pendrive-om, az egyik Sony, a másik SandiskUltra 3.0.
Mindegyik 16 gb-os. A win10-el tudok mindent csinálni vele, viszont sem a Média lejátszó, sem az autóban levő USB csatlakozója nem ismeri fel.
Van egy Kingston DT50 szintén 16 Gb-osom is ,azzal semmi gond. Mindenféle formázáson túl vagyok már.
Mivel próbálkozzak még?
Köszönöm

(#4932) King Unique válasza #52221184 (#4931) üzenetére


King Unique
titán

Fától az erdőt... :B Lásd nemrég más esetét, + nemcsak formázás létezik a világon, hanem particionálás, MBR/GPT partíciós séma, stb.

(#4933) #52221184 válasza King Unique (#4932) üzenetére


#52221184
törölt tag

Azt végigcsináltam, de semmi továbbra sem.

(#4934) King Unique válasza #52221184 (#4933) üzenetére


King Unique
titán

Mármint egész pontosan mit is? :F

Ha az előzőleg alapján tényleg (???) minden végig lett csinálva, azaz nem a GPT a gond, nem is a több partíció, nem is a fájlrendszer, DiskPart törlés + újraparticionálás és FAT32-re történő újraformázás sem oldja meg stb., akkor egész egyszerűen kőbuta a médialejátszó és az autós lejátszó, illetve az azokon lévő OS-ek, nem kezelnek, nem támogatnak minden USB-s tárolóeszközt, ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#4935) #52221184 válasza King Unique (#4934) üzenetére


#52221184
törölt tag

Amit fenntebb írtatok,(jelentsen bármit is) MBR/GPT, DiskPart törlés,újraformázás, stb.
"GPT Partition Style" amit ír a gép.
ASUS Oplay HDP-R1 a médialejátszó, 2012-es az autó.
De akkor valószínű,hogy nem kezelnek minden Pent,mert van amivel meg jó.

(#4936) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy pendrive-om, amit megsérülhetet.
Az explorer nyílván nem látja, a diskpart ugyan látja, hogy ott valami van(size és free: 0), a disket még ki is lehet szelektálni, de SELECT PARTITION-re már hibát ad.
A diskmanagment-ben látszik, de nem inicializált és ha probálom inicializálni arra is hibát ad.

Meg lehet valahogy menteni?

Előre is köszönöm

(#4937) King Unique válasza #52221184 (#4935) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb direkt azt kérdeztem, hogy nem-e GPT partíciós séma szerinti a pendrive, mert akkor értelemszerűen az a gond és erre kiderül, hogy de GPT, viszont akkor a "végigcsináltam, de semmi továbbra sem" nem világos mégis milyen alapon lett állítva... :F :B Ha GPT, akkor az adatok lementése után parancssorban értelemszerűen törölni kellene és újraparticionálni MBR szerint, lásd alább, ahol X = pendrive sorszáma a lemezlistában (pl. 1 / 2, stb.).

diskpart
select disk X
clean
convert mbr
create partition primary
format fs=fat32 quick
exit

Ha esetleg nem megoldható az adatok lementése, akkor másik lehetőség GPT-ről MBR-ről konvertálni adatvesztés nélkül 3rd party programmal, lásd az alábbi leírás 1. és 2. pontját.

How to Convert GPT Disk to MBR Disk in Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#4938) King Unique válasza Pürrhosz (#4936) üzenetére


King Unique
titán

Inicializálás a helyi lemezként kezelt belső és külső HDD + SSD meghajtóknál van, nem a cserélhető lemezként kezelt pendrive-oknál. Az pendrive-oknál helyi lemez max. egyes gyártók sorozatainál fordul elő (példa), de általánosan az előbbi (cserélhető lemez) jellemzőbb.

Inkább mutassál lemezkezelő screenshotot!
Ha a lemezkezelőben üres lemezként jelenik meg a pendrive, valamint DiskPart esetén 0 bájt kapacitással, akkor annak annyi, az kb. kuka. Illetve esetleg saját felelősségre lehet próbálgatni a firmware tákolását (példa) aztán vagy / vagy, vagy ha még garanciális a pendrive, akkor értelemszerűen adja magát a garanciális csere lehetősége.
Ha fontos adatok vannak a pendrive-on és kifejezetten az adatmentés a cél, akkor meg értelemszerűen az adatmentés topikban kellene érdeklődni nem itt, meg nem inicializálni/formázni stb., hanem adatmentő programmal (példák) adatok menteni.

[ Szerkesztve ]

(#4939) Pürrhosz válasza King Unique (#4938) üzenetére


Pürrhosz
csendes tag

(#4940) King Unique válasza Pürrhosz (#4939) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis nem ismeri fel a Windows rendesen a pendrive-ot, 0 bájt a kapacitása, stb. Azaz marad a garanciális csere, vagy annak híján esetleg a linkelt tákolás, vagy adatmentés esetén a másik topik, vagy ha az utóbbi nem cél és az előbbiek nem opció, akkor a kuka, ennyi.

Bár azért, ha van rá lehetőség, akkor nem ártana másik USB-port mellett másik PC-n is kipróbálni a pendrive-ot, vagy ha nincs másik PC, akkor a jelenlegi gépen pl. egy másik pendrive-ról bootolt Linux Live, vagy WinPE rendszer alatt. Illetve azért is, mert a 10586-os build az 1511-es Windows 10-verzió, aminek a támogatása már rég megszűnt és EOL lett, nem világos esetedben hogyan és miért ilyen régi build van jelenleg is használatban. :))

[ Szerkesztve ]

(#4941) #52221184 válasza King Unique (#4937) üzenetére


#52221184
törölt tag

Mindent nem tudok,azért is kérdeztem. Adatmentés nem fontos,hisz üres.
Holnap megpróbálom,amit leírtál.
Köszi

(#4942) #52221184 válasza King Unique (#4937) üzenetére


#52221184
törölt tag

A "clean" lépés maradt ki,azért nem működött.
Most megcsináltam. Az egyik az jó lett, a másik az így is csak Win alatt működik. De így is elég.
Köszi

(#4943) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy már a második pendrive-ot veszem (és valószínűleg küldöm vissza), és ahányszor rádugom a tévémre (Samsung Q6FN), megy egy percig, majd lecsatlakozik. Az első pendrive 128 GB USB 3.2-es volt, a második 128 GB USB 3.0. Van egy régi USB 2.0-ás 16 gigás pendrive-om, az hiba nélkül fut a tévén.
A mérettel lehet a gond, vagy az USB 3.0-ával? 2018-as a tévém, szóval tudnia kéne kezelni.
Ami poén, hogy egy 10 éves kőbuta Samsung led tévé meg viszi a két problémás pendrive-ot is.
Aki tud valamilyen megoldást, ne tartsa magában, nem szeretném ezt is visszaküldeni.
Előre is köszönöm a válaszokat!

PSN ID: CallmeEighty8

(#4944) Doky586 válasza Callme (#4943) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb vagy USB2-es pendriveot veszel, vagy a TV-t küldd vissza.. :D

[ Szerkesztve ]

(#4945) Callme válasza Doky586 (#4944) üzenetére


Callme
tag

Hát legszívesebben... :DDD De sajna már lejárt a garancia is. Megpróbálok egyszer érdeklődni a Samsungnál, hátha tudnak valamit.

PSN ID: CallmeEighty8

(#4946) King Unique válasza Callme (#4943) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban nemrég már le lett írva ezzel kapcsolatosan a lényeg.
Tehát ha nem a felismerés, ott az MBR/GPT stb. a gond, hanem menet közben az adatkapcsolat megszakadása, nincs a tévéhez újabb firmware, a pendrive más tévével megfelelően működik stb., akkor egyértelműen az említett tévé hibája.
Mi a megoldás? Cserélj pendrive-ot, vagy tévét, ennyi! :))

(#4947) Callme válasza King Unique (#4946) üzenetére


Callme
tag

Hívtam is a Samsungot, szerdán végeznek távellenőrzést (és mégis él még a garancia! :D )
Kíváncsi leszek.

PSN ID: CallmeEighty8

(#4948) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok.
ADATA UV128 / 64GB méretű pendrive-ot teszteltem CDM-ben majd ATTO-val.
Az ATTO 4GB-os tesztje a végefelé leállt hibával. Azóta a pendrive nem jelenik meg.
Laptopban semmit sem csinál, nem is pittyeg ha ki-be csatlakoztatom. Az asztali gépben látszott a Lemezkezelőben, de formázni nem lehetett.
Újraindítás után az asztali gépben sem reagált semmire és nem is jelenik meg a Lemezkezelőben sem.
A csatolt kép fogadott. Az USB-gyökérhub leállítása és elindítása után hibát már nem jelez a gép, de ugyanúgy használhatatlan a pendrive. Sajnos a Lemezkezelőben sem jelenik meg.
Életre lehet még valahogy bírni?
Az a baj, ajándékba kaptuk, a számlája sincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#4949) King Unique válasza tpeter77 (#4948) üzenetére


King Unique
titán

A Windows rendszer Eszközkezelő segédprogramja által generált hibakódok magyarázata

"Hibakód: 43 „A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Hibakód: 43)”

A probléma oka

Az eszköz működését irányító egyik illesztőprogram arról értesítette az operációs rendszert, hogy az eszköz hibásan működik.

Javasolt megoldás

Ha már kipróbálta a "Először próbálkozzon ezekkel a lépésekkel" című szakaszt, ellenőrizze a hardverdokumentációt, vagy lépjen kapcsolatba a gyártóval a probléma diagnosztizálására vonatkozó további információkért.

Az eszköz illesztőprogramjának manuális újratelepítése

A Start menüben keressen rá az eszközkezelő szóra, majd az eredmények közül válassza az Eszközkezelő lehetőséget.

Kattintson jobb gombbal az eszközre a listában.

A megjelenő menüben válassza az Eltávolítás lehetőséget.

Az eszköz eltávolítását követően válassza a menüsáv Művelet elemét.

Az illesztőprogram újratelepítéséhez válassza a Hardverváltozások keresése lehetőséget."

Ha nem használ az előbbi, valamint másik USB-porthoz csatlakoztatva, másik gépen, másik Windowson is ez a helyzet, akkor lehet megadta magát a pendrive és ilyenkor értelemszerűen adja magát a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#4950) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Van-e bármilyen friss tapasztalati megjegyzés azzal kapcsolatbam, hogy ha egy pendrive routerben, mint hálózati háttértár van huzamosabb ideig? (sebesség nem lényeg. Az élettartami része érdekelne)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.