Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5501) 5leteseN válasza King Unique (#5497) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Közben lement jó pár 4GB-os teszt, döntően ezekkel az eredményekkel(ezért felesleges lenne mindet beraknom):

amiknél az a mindegyiknél ott lévő túl sok nulla a harmadik sorban kicsit zavar! De inkább nagyon!
Az én gondolatmenetem szerint ez egy Firmware(kis-, vagy nagy-betűs?) hiba.
Ez a gyártó forgalmazó szerintem egy átcímkézett terméket forgalmaz(ráülve a német megbízhatóság illúziójára), ezért szerintem ezen a néven nem lesz kb semmi a firmware és az ehhez szükséges program ügyében. Vajon ki lehet az eredeti gyártó, és mivel lehet Firmware-t írni ebbe a kütyübe?

[ Szerkesztve ]

(#5502) King Unique válasza 5leteseN (#5501) üzenetére


King Unique
titán

Na ez megint érdekes. :D
Itt a reális érték az lesz, amit korábban sikerült mérni, meg ha max. 70 MB/s van megadva a gyártó által.
+ Ugye nemcsak a CDM opció a szintetikus teszthez, hanem ott van pl. az ATTO, akár a Windowsok beépített WinSAT eszköze, stb., érdemes lehet akár más programmal is ránézni.

Adott a lehetőség megnézni a modellszámot, amit ha a termék hivatalos weboldalán lévő + a pendrive csomagolása, formája stb. is stimmel, akkor elvileg arról a termékről, arról pendrive-ról van szó.

Szerintem felesleges itt a firmware frissítésén lovagolni és attól várni a csodát, amikor egyrészt a gyártó nem is biztosít firmware-t ehhez a pendrive-hoz és külső forrásút sem feltétlen találni, másrészt ez így is úgy is egy lassú vacak, ha még egy jóval gyorsabb pendrive-ról lenne szó akkor esetleg, de így. :N
Inkább egy normális, jóval gyorsabb pendrive-ot (példák) kellett volna / kellene venni, vagy egy M.2 SATA / PCIe NVMe SSD-t és ahhoz egy USB 3.X külső házat, mintsem az előbbivel vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#5503) 5leteseN válasza King Unique (#5502) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A mindig csak USB2.0 paramétereket hozó Intenso esetében az a gyanúm merült fel, hogy azért tudja csak az előző szabvány(2.0) sebességét, mert sérült az USB3.0 szabvány huzalozása és-vagy forrasztása. A vele együtt vásárolt többi példány ugyanis(megbízhatatlanul ugyan), de kb tudja a beígért sebességet, míg a "mindig-lassú-vagyok" darab meglepő módon mindig lassú.
A hiba folyamatos megléte miatt gondosan összehasonlítottam mechanikailag a pendrive példányokat, és a mindig-lassú darabnál a fém USB csatlakozó kis szögeltéréssel áll a változóan-jobb-sebességű darabokhoz képest, vagyis szállítási vagy használati deformáció esete forog fenn.
Ez szinte biztosan összefüggésben lehet a hibával.

A maga korában, 1(-2 éve ?) akkor jó áron beszerzett pendrive-okat ugyan egy gyors "Kikötős" SSD vásárlással kiváltottam, és ezért már nem volt sürgős a használatba vételük(most sem az), ezért lehet, hogy "megműtés"(szétszedéses-ismerkedés) lesz a dologból, frissítve hobbi-elektronikai tapasztalataimat.
Az sem baj, ha nem sikerül-tönkremegy, a sikeresen megcsípett SSD (és a másik két "gyors" Intenso) elegendő tartalék!

Egy kis jó hír a Windows felől végre, hogy a CrystalDiskMark8 ingadozó sebességméréseivel szemben a Windowsok beépített WinSAT eszköze jóval kisebb eltérésű mérési adatokat produkál : megbízhatóbb!
Nálam, és ennél a pendrive-nál!

[ Szerkesztve ]

(#5504) Viktor991 válasza King Unique (#5500) üzenetére


Viktor991
kezdő

"A megjelenő menüben válassza az Eltávolítás lehetőséget"
Azt hol kell eltávolítani ? Kattintok jobb egérgombbal de nem ad ki olyat hogy eltávoltítás..

(#5505) regler19


regler19
csendes tag

Sziasztok van egy Sandisk Extreme Pro 250GB os pendrivom ami megkotlott.
a PC felismeri de nem lehet vele semmit csinálni. Ventoyal formáztam anno igy 3 partició van rajta, se törölni se formázni nem lehet. Bad sectorokat illetően valami noname program 7 et talált rajta. Mit érdemes rajta megpróbálnom hogy életre keljen?
Az adatok nem kellenek
Ha valami FWt kellene rajta fleshelni van egy ugyan ilyen másik pendrivom egyszerre vettem őket elvileg minden ugyan az

[ Szerkesztve ]

(#5506) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Valaki találkozott már olyannal, hogy nem hajlandó a pendrive minden porton vagy kábelen rendesen működni? Olyankat csinált új kora óta még az előző gépházam usb 3 portján, hogy kb 30 MB/S sebességgel ment de ha kihúztam majd vissza utána már ment rendesen és ezt az új házamnál is néha csinálja de most meg olyan problémám van, hogy vettem egy [ilyen] kábelt és ezzel meg azt csinálja, hogy vagy hajlandó működni vagy nem. Erről a pendriverol van szó [link]

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#5507) cyber86


cyber86
őstag

Az normális, hogy 92% a kondíciója a kb 1 éves Kingston datatraveler max 256-os pendrivenak?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#5508) King Unique válasza cyber86 (#5507) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
Miért mutat más program más %-os kondíciót az SSD-mre, mint a Hard Disk Sentinel?

Olyan alapon normális lehet, ahogyan standard SSD-knél is a kondíció csökkenése az írásmennyiség növekedésével, meg ha alacsony a TBW.
Az viszont nem feltétlen normális, hogy mindössze 3 nap működése idő és 358 GB írás után már 92%-ra csökkent, bár ha alacsony ennél a "pendrive-nál" a TBW, akkor nem meglepő. + Akár a HDS is mutathat alacsonyabb értéket lásd az előbb linkelt leírást, ezért érdemes másik programmal is ránézni a meghajtó állapotára. Viszont ha nem tapasztalni problémát a működésnél és a HDS sem ír hibát, akkor nem különösebben kell ezzel foglalkozni.
Egyébként a Kingston saját diagnosztikai szoftvere, a Kingston SSD Manager mit mutat a meghajtó állapotára ha felismeri, valamint pl. a CrystalDiskInfo?

[ Szerkesztve ]

(#5509) cyber86 válasza King Unique (#5508) üzenetére


cyber86
őstag

Ezt mutatják.

FW frissítés után meg ezt.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#5510) King Unique válasza cyber86 (#5509) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akartam is írni az előbb, hogy ha a KSM talál új firmware-t, akkor azt érdemes lehet telepíteni illetve arra frissíteni, mivel az megoldhat SSD-knél és ilyen pendrive szerű külső SSD-knél kondíciós problémákat is. És lám, megoldotta, a 98%-os kondíció már reálisabb. :))

[ Szerkesztve ]

(#5511) cyber86 válasza King Unique (#5510) üzenetére


cyber86
őstag

Csak még amit nem értek, hogy [ezzel] a kábellel miért szarakodik. Még az előző gépházamnál volt olyan gond az előlapi panelen, hogy 1x kb usb 2 sebességen ment rajta 1x meg max sebességgel amit tud. Most meg ezen a kábelen azt csinálja, hogy ha rádugom most pl hiába világít nem látja a gép akkor van, hogy látja de nem tudok rá másolni dög lassan reagál és hibát is ír ki és még sebességteszt se tud elindulni aztán van, hogy megy rendesen. Előlapi panelen megy meg hátlapin is de ezzel a kábellel meg szórakázik. A sandisk ultra 16-os pendriveom tökéletesen működik rajta.

Na most közbe míg írtam kihúztam majd vissza és most megy....

Sandisk ezeket az értékeket hozza.

Kábelen ezt hozta most a kingston

Ezt ugyan azon a hátlapi porton és néha sikerül ezt kábelen is mérni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#5512) King Unique válasza cyber86 (#5511) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1 | 5 Gb/s) kábel, ezzel nyilván nem fogja tudni a 10 Gb/s (1 GB/s) adatátviteli sebességet az említett pendrive.
Az USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s —► 1 GB/s) adatátviteli sebesség eléréséhez az eszköznek (pendrive), a PC-n lévő USB-portnak, valamint hosszabbító kábel használatánál magának a kábelnek is egyaránt USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) típusúnak kell lennie. Ha ez nem teljesül, a felsoroltak közül bármelyik is lassabb adatátviteli sebességet támogat, akkor az fogni limitálni az adatátviteli sebességet arra a szintre, jelen esetben USB 3.2 Gen 1 (= USB 3.0 | 5 Gb/s) szintűre.

[ Szerkesztve ]

(#5513) cyber86 válasza King Unique (#5512) üzenetére


cyber86
őstag

Akkor jól benéztem ezt a kábelt.... De attol még a pendrivenak nem kéne szarakodnia, hogy hol látja a gép hol meg nem. Gariba meg nem tudom megéri-e elküldeni.
Amúgy tudsz javasolni valami jó kábelt ami tudja ezt a sebességet?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#5514) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Létezik olyan, hogy read-onlyvá tesz egy szoftver egy random pendrive-ot :F? Panasonic lapost telepítenék újra a gyári image-el, és két helyen is írja, hogy az akció után az "usb memória" nem lesz másra használható :Y :

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5515) King Unique válasza t72killer (#5514) üzenetére


King Unique
titán

Ez logikusan inkább úgy értendő, hogy ha helyreállítási meghajtó lesz kreálva az adathordozóra, akkor az addig nyilván nem használható más célra, max. törlés után. Bár ha pl. egyszer írható optikai lemezre történik, akkor annál mondjuk reális az állítás. :D
Apropó optikai lemez, a mellékelt screenshoton helyállítási lemez (disc) van, ami pl. CD / DVD, nem pedig pendrive, nem világos az előbbi hogyan kapcsolódik ide. :F
Egyébként nem, véglegesen nyilván nem tud írásvédetté tenni egy ilyen helyreállítási meghajtót létrehozó szoftver egy pendrive-ot, nem tud ahhoz pl. firmware szinten belenyúlni.

"Panasonic lapost telepítenék újra a gyári image-el"

Ha megvan, le van töltve az ISO-fájl, akkor a Windows 10/11 ISO-fájlokhoz hasonlóan ugyanúgy a pendrive-ra írható pl. Rufus vagy manuális módszer által, ahhoz nem feltétlen kell ilyen-olyan spéci szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#5516) t72killer válasza King Unique (#5515) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég baltával faragott segédlet sajnos. Ez tényleg a pendrive-ra vonatkozó oldal, dvd-re van egy másik🤣😎

De köszi a megerősítést, szimplán annyi, hogy telepítősdi után a pendrive megy szépen vissza a formázóba :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5517) Doky586 válasza t72killer (#5514) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit akarsz ezzel a kínai programmal? Normálisabb eszköz nincs a céljaidra?

(#5518) t72killer válasza Doky586 (#5517) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD :N
Ez JAPÁN, a Panasonic support hivatalos progija, Ezen keresztül lehet csak megkapni a gépemhez (pana cf-20) tartozó OEM telepítőt. Mivel megy vissza a lapos az eladónak, oem állapotba kell/illik visszaraknom, ahogy kaptam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5519) rnagy77 válasza King Unique (#5470) üzenetére


rnagy77
újonc

Sziasztok !

Szintén Kingston pendrive(256GB - (DTXON)).
Egyszer lett 90%-ig pakolva, egyszer volt egy LG tévében használva - leválasztva, majd egy másik tévében már nem volt látható.
PC-ben formázást kér és azt a hibát irja ki hogy a pendrive írásvédett.
Sokféle rontáslevétellel próbálkoztam, eddig semmi siker.
Ami furcsa, hogy a Diskpart-ban a Current Read-only State mindig YES, a Read Only-t tudom kapcsolgatni Yes és No között :
Ez meghalt teljesen vagy van valami trükk, amivel még megjavítható?

(#5520) rnagy77 válasza rnagy77 (#5519) üzenetére


rnagy77
újonc

Ami érdekes, hogy egy másik LG TV-be dugva látja a pendrive-t, tudok is lejátszaani filmeket :O Win és Linux nem ismeri meg.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.