Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4601) Ciccuka válasza Dency01 (#4600) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen kábel, minőségi vagy noname?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4602) King Unique válasza Dency01 (#4600) üzenetére


King Unique
titán

"Van 4 pendrive-om, mind a 4 pendrive kifogástalanul működik közvetlenül a portra csatlakoztatva hosszabbító nélkül"

Akkor ez innentől nem pendrive probléma, hanem kábel probléma, nem mindegy.

"Viszont ha félig dugom be a hosszabbító kábelt a portra akkor működik mindegyik."

+ Csatlakozási, érintkezési probléma a kábel csatlakozója és a gépen lévő port aljzata között.

(#4603) Dency01 válasza Ciccuka (#4601) üzenetére


Dency01
aktív tag

Equip 2M - edigitalból - Mitől lesz minőségi egy USB kábel? 2M-es, tudtommal 5 m-ig nincs probléma hosszabbításból. Meg felette gondolom árnyékolt kábel lényeges. De 2M ig?

@King Unique
Valóban, viszont nem találtam erre specializálódott topikot de ha te tudsz akkor linkeld be és már itt sem vagyok.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#4604) Ciccuka válasza Dency01 (#4603) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg a kábellel van a probléma. Egyébként se érdemes hosszabítgatni (stabilitás miatt) a háttértároló esetén.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4605) Roland0224


Roland0224
senior tag

Sziasztok.
Nem vagyok nagy informatikus így ha hülyeséget kérdezek bocsi.
Adott egy új maxell 16gb-os pendrive. (Nem tudom hol let vásárolva mert úgy kaptam de egy biztos ,hogy mo.-on szóval nem kínai) és nem engedi rátenni a 8 gb-os filmet. Valószínűleg én vagyok a hülye szóval mit tegyek? :W
A válaszokat előre is köszi

(#4606) Roland0224 válasza Roland0224 (#4605) üzenetére


Roland0224
senior tag

(#4607) prozodus válasza Roland0224 (#4605) üzenetére


prozodus
őstag

Mire van formattalva? Sztem fat32re v meg inkabb exfatra most mar, akkor nem csoda, ntfs kell ekkorahoz.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4608) Roland0224 válasza prozodus (#4607) üzenetére


Roland0224
senior tag

Fat 32
Az első hozzászólást nem tudtam már szerkeszteni ezért utána csatoltam a képet ott látszik.
Mást (képek,zene) rá tudtam tenni 11,3 gigát .

(#4609) Roland0224 válasza prozodus (#4607) üzenetére


Roland0224
senior tag

Köszönöm szépen a választ !:R
Igazad volt , formáztam NTFS-re és megy is rá gond nélkül:R

(#4610) prozodus válasza Roland0224 (#4608) üzenetére


prozodus
őstag

Sok kicsibol bmennyit fel tudsz tenni.
De 4 gigas folotti fajlnal ntfs kell.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4611) Doky586 válasza Roland0224 (#4608) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fat32 korlát 4GB nál van. exFat ra kell formázni ha a lejátszó tudja. Csak ha nem ismeri az exFat et akkor ntfs mert annak vannak hátrányai pendriveon.

(#4612) Roland0224


Roland0224
senior tag

Értem
Köszi szépen a válaszokat. :R
Főként kisebb fájlokra lesz használva vagy a tvbe dugva filmnézésre

(#4613) King Unique válasza Roland0224 (#4605) üzenetére


King Unique
titán

Nem meglepő, mivel a FAT32 fájlrendszernél 4 GB (pontosabban 4 GiB - 1 bájt) lehet a max. fájlméret. Vagyis 4+ GB-os fájlok másolásához olyan fájlrendszerre kell formázni a pendrive-ot, ami támogat 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat. Windowson ilyen pl. az exFAT és az NTFS fájlrendszer, ahol cserélhető lemezeken (pl. memóriakártya, pendrive) alapesetben nem naplózó fájlrendszert javasolt használni, vagyis az előbbi kettő közül az exFAT-ot. Aminél 128 PiB, illetve elméletileg 16 EiB lehet a max. fájlméret, ami nyilván bőven meghaladja a 4 GB (pontosabban 4 GiB - 1 bájt) értéket. NTFS-re formázni és azzal használni max. akkor indokolt, ha az adott gazda hardver, az azon futó OS egyáltalán nem támogatja az exFAT-ot. Ha a tévé esetében ez a helyzet, akkor reális és érthető az NTFS használata, ellenkező esetben viszont adja magát az exFAT.

[ Szerkesztve ]

(#4614) prozodus


prozodus
őstag

Egy félterás pendrive-nál felmerült a gyanú, h csak névleg annyi.
Másolás közben leállt a gép, de azt gondolom, az nem tett volna ennyi fájlt olvashatatlanná.
tudtok vmi olyan formázási módot, ami jelzi, ha a levegőbe ír, és kiderül, mennyi a vban használható giga?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4615) Doky586 válasza prozodus (#4614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Törölj róla mindent aztán h2testw progival teszteld le..

(#4616) King Unique válasza prozodus (#4614) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a társtopik eseténél leírtakat, vagyis pl. a H2testw, FakeFlashTest stb. programokkal lehetne tesztelni, hogy stimmel-e a pendrive tárolókapacitása.
Ha nem stimmel, vagyis fake a pendrive, akkor a lehetőségekről egy korábbi esetnél szintén volt szó.

(#4617) prozodus válasza Doky586 (#4615) üzenetére


prozodus
őstag

Kösz!
Ez tök jó, pont azt, úgy csinálja elvileg, amit már ugye a másolással akartam megnézni, de így nem kell kézzel bénázni.

Ahogy elnézem, ma el is lesz vele... :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4618) prozodus válasza prozodus (#4617) üzenetére


prozodus
őstag

Hibajelzéssel megállt még a fele előtt...
A némettel nincs bajom, de a magyar részt nem értem. Az mit jelent???

Fehler beim Schreiben der Datei 'D:\422.h2w', Offset 0x3f600000.
Bis hierher geschriebene Testdaten können trotzdem geprüft werden.
(Egy fájl kötetét kívülről megváltoztatták, ezért a megnyitott fájl már nem érvényes. Code 1006)
Achtung: Nur 511895 von 512000 MByte getestet.
Schreibrate: 16,2 MByte/s
H2testw v1.4

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4619) PHM válasza prozodus (#4618) üzenetére


PHM
addikt

Ha gyanús, hogy fake a kártya, elsőre elég egy kisebb területet,
esetedben pl 32 GB-ot ellenőriztetni.
Nagy valószínűséggel már itt kiderül olvasásnál a turpisság.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4620) prozodus válasza PHM (#4619) üzenetére


prozodus
őstag

Tudtommal az még nem elég.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4621) Doky586 válasza prozodus (#4618) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ajándékozd oda egy ellenségednek.. :)

(#4622) prozodus válasza Doky586 (#4621) üzenetére


prozodus
őstag

De a kérdés nem ez! :D :D :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4623) King Unique válasza prozodus (#4618) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván nem kellene hibával elszállni a H2testw tesztnek, pláne ha nem volt (?) közben semmilyen zavaró tényező, ami erővel megszakította. Vagyis ha nem volt, akkor már ebből is sejthető, hogy nem stimmel a pendrive és fake gyanús. + Abból is, hogy ha megnézzük az árakat, akkor egy 512 GB-os pendrive nem 2 fillér, vagyis ha eBay és társai oldalakról lett beszerezve 1-2 ezresért, akkor nincs miről beszélni, az elég nagy valószínűséggel fake lehet...

(#4624) prozodus válasza King Unique (#4623) üzenetére


prozodus
őstag

Nem 1-2e volt, de usb3 helyett usb2, ezért akarom erre is letesztelni.
Teszt közben elmozdulhatott a laptopban, ez nem kizárt. De most már csak holnap szabadítom rá újra.
Csak bosszant, h nem értem a magyar mondatot :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4625) King Unique válasza prozodus (#4624) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy pontosan milyen pendrive ez, van konkrét gyártó, modellszám, weboldal, ahol fent van, vagy ahonnan vásárolva lett? Abból is sok minden kiderülhet. :))

(#4626) prozodus válasza King Unique (#4625) üzenetére


prozodus
őstag

Y-Disk ill Easy Flash van a csomagoláson. Ez is furán.
Nem én rendeltem, csak nekem kell majd megírni a reklamálólevelet, úh kapásból nem tudom a linket.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4627) prozodus válasza prozodus (#4626) üzenetére


prozodus
őstag

Na, ez kuka, 28GB ok csak, úh levelezhetek...

Vmi másikat is emlegetett, azon 250GB ok... Ill. most írja, h nem is 250, az is csak 32... Remek, duplán levelezhetek...

Mindenesetre köszi a segítségeket.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4628) Doky586 válasza prozodus (#4627) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet csak a tizedespont volt rosszhelyre nyomtatva a boltban: nem 250.GB hanem 25.0GB ... apró hiba :U

[ Szerkesztve ]

(#4629) prozodus válasza Doky586 (#4628) üzenetére


prozodus
őstag

Milyen igazad van... :D
Hat meg, amit ezutan meselt...
Volt egy 2teras pendrive az ebay-n 1500ft-ert. Nyilvanvalo kamu, de kivancsisagbol megrendelte. Az 1 dolog, h az is csak 32giga, de a rendeles utan at is allitottak a cikk nevet arra... Meg jo, h a visszaigazolo email az eredetit irja. Ezen nem sir, de 1 dragabb cuccnal ez mar mekkora szivas volna... Szoval ilyenek is vannak mar a kinai repertoarban...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4630) Reflax


Reflax
tag

Üdv mindenkinek. Adott egy probléma, hogy a SUper Micro X(SAX alaplapon ha az alaplapba dugnék USB portot például egy ház elülső lapi USB csatlakozójának kábelét, akkor az rendesen gallyra vágja azt amit abba a bekötött USB portba dugok.
Gondolok itt arra, hogy a Sony telefonomat adatátvitel miatt rádugtam, és az óta semmi gép nem ismeri fel a telefont adattárolás miatt. Sem USB debug se semmit nem tudok vele csinálni, csak is maximum töltési jelleggel. MIvel nem adja ki a telefon beállításainál az USB debug funkciót.
Nos ugyan ez történt itt 2 db pendrive-al, sajnos egyiket sem ismeri fel már az óta a gépem, de hozzá teszem, hogy bnármelyik másik gép felsimeri azt a pendrivet :D A pendrive csatlakozásakor azt írja ki, hogy nem ismerte fel az USB eszközt a gép. Az eszközkezelőben látszik sárga háromszöggel ugye, hogy valami baj van az eszközzel.
Eszközillesztő szoiftver reinstall nem old meg semmit, valamint az eszköz eltávolítása az eszközkezelőben sem.
Szóval van valami mód a pendrive megjavításának valami szoftverrel, ilyenek?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4631) King Unique válasza Reflax (#4630) üzenetére


King Unique
titán

"sajnos egyiket sem ismeri fel már az óta a gépem, de hozzá teszem, hogy bnármelyik másik gép felsimeri azt a pendrivet"

Ha másik gépen megfelelően működnek a pendrive-ok, akkor nyilván nem azokat kellene javítani, hanem a gépedet rendbe tenni, ha az alaplap/tápegység/előlapi kivezetés hibája a probléma forrása. Illetve az utóbbinál asztali PC-k esetén elsődlegesen a hátlapon lévő USB-portokat javasolt használni, azokhoz csatlakoztatva is ki kellene próbálni a pendrive-okat.

[ Szerkesztve ]

(#4632) Reflax válasza King Unique (#4631) üzenetére


Reflax
tag

Elfelejtettem odaaírni, hogy hátlapi USB-hez kapcsolódva sem műkszik a dolog. A mostni helyzet, hogy azt fedeztem fel az alaplapi USB porthoz rányomok egy előlapi USB-t, tök mindegy melyik házét, akkor nem fog működni amit rákapcsolok. Szóval ennek tudatában másik gépen megakarnám csinálni a pendrive hardverjét hát ha azzal van a gond. Még az jutott eszembe, hogy a Windows esetleg valami túéfesz vagy valami más ok miatt letiltotta a pendri-et és ahogy bedugom, azonosítja, és letiltja a kapcsolatot. Erre azért következtetek, mert másik gép felismeri. VAn rajta 14 USB port az alaplapon, plusz a többi USb pines csatlakozások. ÉS azok közül egyik sem fasza. Az USB portok pedig egyik sem ismeri fel a pendrivet, még akkor sem, ha hozzá kötök egy elosztót és arra valamelyik portjára akarom rácsatolni.
Szóval van valami mód a pendrive újraconfigolásához? Például anno ha cheateltél és kaptál ip bant, akkor csak reinstalláltad a gépet, és újra gamelhettél. Itt is gondolom ez van, hogy letiltotta a csatit, és másik azonosítót kée neki szerezni.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4633) prozodus válasza Reflax (#4632) üzenetére


prozodus
őstag

Hagyjad má békibe azt a szerencsétlen pendrive-ot...
Teljesen jól mondta K.U., h ha másik gépben rendesen mükszik, akkor smi baja.
Csak a szar gépedet kéne végre rendberakni... De nagyon, mert ha 14 usb-ből 1 sem mükszik rendesen, az nagyon, nagyon-nagyon nagy gáz...
Ráadásul az eszközkezelő is pontosan erre utal...: Nem kezeled az usb-portokat...
Most komolyan: mit nem értesz ezen???

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4634) Reflax válasza prozodus (#4633) üzenetére


Reflax
tag

Istenem :D Elmagyarázom mégjobban. A gép tiltotta le gondolom valami túlfesz miatt mi után rádugtam a házon lévő USB-re ami ugye az alaplapba vezet az USB pines csatlakozáshoz. Na már most a gép nem akarja felismerni a pendrivet és nem az összes USB szar. 14 db USB portom van és azon kívül x db USB 2.0 pines csatlakozásom. Na a pinesekre dugott USB dolgok mint pl a ház USB-je nem fasza. De ettől még a többi USB működik.
Érted bazdki. Ha van egy folytonos kékhalálod újrarakod a gépet. Az USB pendrive-t kérdeztem lehet e essetleg valamilyen módon újradeklarálni vagy bármi egy tök másik gépen, hogy utána a gépem felsimerje.
Az összes többi hátlapon lévő 2.0 USB port mind a 14 teljesen jól működik, csak mi óta a pendrivet a házba dugtam az óta nem veszi be egyik USB port sem. Ennyi :D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4635) Sanyi52 válasza Reflax (#4634) üzenetére


Sanyi52
tag

Pedig a korábbi hozzászólók jól mondták, jót javasoltak!
Az egyik probléma:
"Na a pinesekre dugott USB dolgok mint pl a ház USB-je nem fasza"
Tehát az alaplapról az előlapra kivezetett USB-dugaljzat nem működik.
Én is jártam már így (szerintem az alaplap hibája), ezért a hátlapi és alaplapi USB-portot osztottam szét.
A második:
"Az összes többi hátlapon lévő 2.0 USB port mind a 14 teljesen jól működik, csak mi óta a pendrivet a házba dugtam az óta nem veszi be egyik USB port sem. Ennyi "
Ez pedig az adott pendrive hibája.

Hogy mit akarsz tenni a továbbiakban, az már a Te dolgod, de itt senki nem akar Neked rossz javaslatot adni, nem is teszik, az nem érdekük és nem is lenne tisztességes.

(#4636) Reflax válasza Sanyi52 (#4635) üzenetére


Reflax
tag

Ezt én értem, de azért nem szeretnék venni újabb 64-100+ Gigás pendrivét csak mert a gépem nem akarja már felismerni, érted. A kérdésemre nem kaptam úgy érzem választ, mi szerint most akkor van lehetőség arra, hogy pendrivet újrakonfigolni, vagy nincs?:/ Mivel a történtekből azt vélem a rendszer tiltotta le a pendrivét és gondolom van valami azonosítója amit eselteg újra lehetne deklarálni. Fontos lenne számomra, ezért vagyok ilyen állhatatos ebben, szóval bocsi :D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4637) Doky586 válasza Reflax (#4636) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eressz rá (adatmentés után) parancssor diskpart-ból egy "clean all"-t az nulláz mindent rajta. Ha nem bírod kirárni amíg mindent töröl az se baj, kihúzod, úgyis újra kell particionálnod lemezkezelővel utána.

(#4638) Reflax válasza Doky586 (#4637) üzenetére


Reflax
tag

Megpróbálom köszi :D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4639) Reflax válasza Doky586 (#4637) üzenetére


Reflax
tag

Öhm ha nem látom a pendrivet mint meghajtó akkor parancssorban megfogom találni?:D
diskpart disk list paranccsal sem találja. A pendrive azonosítóját gondoltam újradeklarálni, nem a gépét

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4640) Doky586 válasza Reflax (#4639) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt írtad: "másik gép felismeri"

(#4641) Sanyi52


Sanyi52
tag

"Mivel a történtekből azt vélem a rendszer tiltotta le a pendrivét és gondolom van valami azonosítój"
A rendszer nem tudja letiltani, bizonyára Te tettél valami tiltást rá és elfelejtetted.
Egyébként egyszerű ellenőrizni:
Visszaállítás WIN 10 korábbi időpontra, amikor az a pendrive még jól működött.
Így tudnád konkrétan ellenőrizni.
Sikerüljön helyrehozni, azt kívánom!

(#4642) Reflax válasza Sanyi52 (#4641) üzenetére


Reflax
tag

Köszönöm a tippet, megpróbálom, de egyébként nem szoktam ilyet tiltogatni:D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4643) Reflax válasza Doky586 (#4640) üzenetére


Reflax
tag

AH nice oksi, és az újrapartíciót azt mivel oldom meg apendriven?:D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4644) Doky586 válasza Reflax (#4643) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akár a beépített grafikus lemezkezelővel, de ha jobban kedveled a parancssort akkor diskpartba bepötyögöd azt is.

(#4645) Reflax válasza Reflax (#4643) üzenetére


Reflax
tag

Már mint hogy mi után nullára lett írva gondolom valamit rá kellene varázsolnomvalahogyan, hogy adatot fogadjon.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#4646) King Unique válasza Reflax (#4632) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azt írnád le, hogy pontosan mit jelent esetedben a "gép nem ismeri fel". Az utólag leírtakból annyi kiderült, hogy a Windowsnál a lemezkezelőben és parancssorban nem jelenik meg, de az nem, hogy mi a helyzet az eszközkezelőben / gépházban. Ha az utóbbiaknál megjelenik ismeretlen eszközként, akkor nyilván el kellene távolítani a screenshotokon szemléltetett módon, majd újracsatlakoztatni, + közte akár a Windows újraindítását is megejteni. Illetve alkalmazni az adott hibakódnál a javasolt megoldást.
Aztán az sem mindegy, hogy most az adott gép, vagy annál az OS nem ismeri fel a pendrive-ot. Ha az előbbi, akkor másik OS, akár pl. másik pendrive-ról bootolt Live Linux / WinPE rendszer sem kezelné. Ha az utóbbi, akkor meg egyértelműen a nálad telepített Windowsnál sem stimmel valami, meg ha másik gépen, azon másik Windowszal működik.
Továbbá az sem derült ki, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, van-e ahhoz a gyártónak valamilyen recovery eszköze. Ami azért is lehet lényeges, mert már jártam úgy Transcend pendrive-nál, hogy okostévén használva egyszer csak megnyekkent, nem ismerte fel utána sem tévé, sem a PC, illetve az azon futó Windows, még a pendrive LED-je sem világított. Ellenben miután telepítettem Windowsra a JetFlash Online Recovery programot, az felismerte és csodák csodájára utána újból működött pendrive.

A másik gépen történő törlés és újraparticionálás meg egy dolog, ellenben attól még nem feltétlen fog megoldódni a probléma, mivel ahhoz alapvetően az előbb leírtakat kellene megnézni, tisztázni. Amúgy meg az ezen leírtak válaszban mintájára lehet törölni és újraparticionálni a DiskPart parancssori eszközzel, ahol 32+ GB-os pendrive esetén értelmeszerűen exFAT/NTFS fájlrendszerre kell formázni, azaz a format fs=exfat quick / format fs=ntfs quick parancsokat használni.

[ Szerkesztve ]

(#4647) prozodus válasza King Unique (#4646) üzenetére


prozodus
őstag

Mar az elejen, a legeslegelejen megirta, h az eszkozkezeloben csak sarga 3szog... Csak eppen azzal egyaltalan nem volt hajlando foglalkozni es a szar gepet rendberakni... Falrahanyt borso...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4648) King Unique válasza prozodus (#4647) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, tényleg írta. De akkor viszont eleve nem stimmel a nem látja a gép kijelentés, mert ha az eszközkezelőben megjelenik, akkor nyilván látja, még ha ismeretlenként is. Vagyis azt kellene megpróbálni erre vonatkozóan, ami az előző válaszban le van írva. Ha nem használ, más USB-s tárolóeszközök sem működnek a portokban, más OS-nél (pl. Linux/WinPE) is ez a helyzet ugyanazon gépen, vagyis nem Windows specifikus, akkor meg a hardverrel lehet gond, azt kellene rendbe rakni.

[ Szerkesztve ]

(#4649) Sanyi52


Sanyi52
tag

KU részére:
Jó ötlet volt tőled a
"Ellenben miután telepítettem Windowsra a JetFlash Online Recovery programot, az felismerte és csodák csodájára utána újból működött pendrive."
Három darabból egy darab 8 GB-os noname-pendrive helyreállt és jól működik. Előtte semmi módon nem bírtam kivenni az írásvédettségét.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4650) Reflax válasza prozodus (#4647) üzenetére


Reflax
tag

Nem gondoltam, hogy a géppel lenne a gond, mint feltártam az USB hubos dolgot az alaplapból, szerintem az alaplapiprobléma és az nem is lesz jó. Mivel 2 pendrive és egy telefon adatátviteli lehetősége bánta. Újra hozzáteszem, hogy a pendrive minden más gépen felismerhető valamint új információként mondhatom, hogy más pendrive is felismerhető tehát az alaplapon lévő USB kivezetés a házba ronotta el a felsimerhetőséget és nem pedig a windows rendszer. Utána olvasva leírták máshol, hogy a rendszer az ha probléma van az eszközzel biztonsági okból letilthatja azt.
A hibakód pedig: az eszközkezelpőben ezt írja : "Ismeretlen USB eszköz (sikertelen eszközleíró-kérés)
A kód pedig:A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)
A request for the USB device descriptor failed.

KU megoldását pedig megpróbálom. Az egyik penrive egy 32G Kingston DataTraveler SE9 G2 3.0

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.