Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4501) Doky586 válasza RAiN91 (#4500) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt mondom: Ha MBR a séma akkor felismeri, Ha GPT akkor nem. Hiába mindkettő Fat (vFat32)... A lemez tulajdonságaiban nézd meg. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#4502) RAiN91 válasza Doky586 (#4501) üzenetére


RAiN91
őstag

Itt MBR-t ír nekem is mindkettő pendrive-nál.

(#4503) Doky586 válasza RAiN91 (#4502) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és csak 1db partíció van rajta? (diskpart-ban nézve) [kép]

(#4504) RAiN91 válasza Doky586 (#4503) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen! Clean parancs is meg volt, újra particionálás is többször. 2 Darab ilyen 8 gigás Sandisk-em van, mindegyikkel próbáltam.

DISKPART> clean ↵
DISKPART> create part primary size=4000 (hogy FAT-ra is lehessen formázni)
DISKPART> active ↵

Van olyan, hogy offset, nálad is 1024kb, nálam is. Viszont a régi pendriven, amit felismer, ott 48kb ez az érték. Lehet ez a baja? (offsetet is meg lehet adni partíció létrehozásánál, de hiába adtam meg, ugyan úgy 1024 lett)

[ Szerkesztve ]

(#4505) Doky586 válasza RAiN91 (#4504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a DISKPART> clean ↵ nem töröl minden Rufus vackot.. :(((
Ezért kell a clean all...

(#4506) RAiN91 válasza Doky586 (#4505) üzenetére


RAiN91
őstag

Próbálom így. Már fél órája fut a clean all parancs, gyanús. :)

(#4507) King Unique válasza RAiN91 (#4498) üzenetére


King Unique
titán

Ha az MBR alapon történő teljes újraparticionálás, valamint FAT32 fájlrendszer helyett FAT (FAT16) fájlrendszerre formázás - ahol max. 4 GB lehet a kötetméret - után sem kezeli az MP3 lejátszó a pendrive-ot, ellenben a PC és az azon futó Windows igen, akkor teljesen nyilvánvaló a probléma forrása = MP3 lejátszó... Ami nem meglepő, az ilyen buta eszközöknél, készülékeknél számtalan olyan korlát, hiányosság szokott lenni, ami normális hardver- és szoftverkörnyezetben - Mac, PC & desktop OS - rendszerint eleve fel sem merül. Szóval ez esetben inkább az a kérdés, hogy az MP3 lejátszóval mit lehetne kezdeni, hogy normálisan kezelje a pendrive-ot...

Aztán ebben a hozzászólásban említett active parancs akkor kell, ha pl. bootolni akarsz a pendrive-ról, ellenkező esetben teljesen felesleges. Valamint az 1024 KB offset nem meglepő, sőt a partícióeltolásnál eleve az a helyes és az alapértelmezett érték újabb Windowsoknál. Ha a primitív, kőbuta MP3 lejátszó netán így nem tudja kezelni, akkor az szintén annak az alapvető hiányossága...

(#4505) Doky586:
De, nyilván töröl a clean parancs is és nem feltétlen kell a clean all. Meg jó lenne befejezni a fals információk terjesztését, miszerint <szerinted> a Rufus "elrontja" a pendrive-ot, meg ez nyilván nem igaz, sőt echte nagy hülyeség... :U

[ Szerkesztve ]

(#4508) RAiN91 válasza King Unique (#4507) üzenetére


RAiN91
őstag

Azzal egyet értek, hogy primitív az MP3 lejátszó, de a régi pendrive-ot mégis felismeri, tehát működőképes, ezért gondoltam ugyan úgy kellene partícionálni a nagy pendrivet is, és jó lesz, de nem akar jó lenni.

(#4509) King Unique válasza RAiN91 (#4508) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor particionáld ugyanúgy, tessék:

diskpart
list disk
select disk X
clean
convert mbr
create partition primary size=4000 align=48
format fs=fat quick
assign
exit

Ha így sem kezeli az MP3 lejátszó a pendrve-ot, akkor felmerül a pendrive és a lejátszó hibája is. Ha máshol megfelelően működik a pendrive, akkor marad az utóbbi...

Egyébként az align=48, vagyis 48 KB offset érték eleve helytelen, annál nem lesz jó a partícióeltolás... Ha pl. offset=48 van megadva, az akkor is 64 KB lesz, ami már jó, ellenben a 48 nem. Vagyis az a régi pendrive vsz. még XP-vel, vagy még muzeálisabb Windowszal lehetett particionálva, amelyek még CHS módszert alkalmaztak, nem a mai modern OS-eknél lévő 2048 szektoros, azaz 1 MB-os eltolást...

(#4510) RAiN91 válasza King Unique (#4509) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm :)
Így sem lett jó, feladtam :)

(#4511) King Unique válasza RAiN91 (#4510) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként valaha kezelte egyáltalán ezt a pendrive-ot a lejátszó? :D
Meg ha SanDisk, akkor azoknál még a cserélhető / helyi lemezként való kezelés, működés is érdekes lehet.

(#4512) Doky586 válasza King Unique (#4507) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy írod: Rufus "elrontja" a pendrive-ot.

Lehet hogy azon szón nem ugyanazt értjük. Természetesen nem lesz fizikailag használhatatlan, nem füstöl el, nem csapnak ki belőle lángok, csak ilyen rejtélyes hibákat okoz amit egyszerű ember úgy jellemez hogy: elromlott a pen?

Nem tudom miben nyújt többet a clean all mint a clean ezügyben, de a tény az tény. Nekem csak azzal sikerült.
Tudom: az igazság fáj.

(Még te is convert mbr javasolsz a clean után tehát ott felejt olyan adatokat amit az all nem)

Egyébként a 8GB penen 1-2 perc alatt le kéne a clean all nak futnia. Egy hamis peneken már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4513) RAiN91 válasza King Unique (#4511) üzenetére


RAiN91
őstag

A lejátszó új, kínai gagyi olcsó 12V mp3 lejátszó, autóba lesz, mert USB->AUX átalakítás kell.
A régi Sd kártyával is működik. Illetve lepróbáltam valami sandisk 16 giga ultra fit-el, azzal megint nem oké.

Doky586: lefutott a clean all is kb. fél óra alatt, de szintén zenész :(

Köszönöm a segítségeket.

(#4514) Doky586 válasza RAiN91 (#4513) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha fél óra egy 8GB penen akkor ott valami fizikai hiba van.

(#4515) King Unique válasza Doky586 (#4512) üzenetére


King Unique
titán

Nem a legjobb a szóhasználatod, mert nem elrontja, max. particionálásnál, formázásnál állíthat be olyan jellemzőket, amiket egyes buta OS-ek nem tudnak kezelni, lásd pl. a GPT esetét. De ez nem hiba, nem elrontás, max. egyes buta készülékek, OS-ek hiányossága, mert egy normális, modern operációs rendszernél nyilván nem téma. + Még csak nem is rejtélyes pl. egy MBR/GPT, + az részben a felhasználó hiányossága is, ha nem tudja (megnézni), hogy mit állítod be, mi van a pendrive-on és mit kezel az adott készülék, OS...

A DiskPart clean all parancsa mindent töröl és teleírja 0-kkal a lemezt, vagyis az adatokat is véglegesen törli. Viszont egy újraparticionáláshoz elég rendszerint a clean parancs is, illetve utána a convert mbr, hogy biztosan MBR séma szerint legyen particionálva a pendrive (próbáltam már többször). Szóval azt sem kell bemesélni, hogy a Rufus használata után egy újraparticionáláshoz okvetlenül clean all parancs kell, mert ez sem igaz... Meg amúgy a programon belül is van lehetőség az újraparticionálásra, újraformázásra MBR alapon, vagyis DiskPart sem feltétlen szükséges hozzá.

Mint említve volt a clean all teleírja 0-kkal a célmeghajtót, olyan mint kb. egy lassú formázás, ami nyilván időigényes lehet. Ha pedig a pendrive is lassú (írási sebesség), akkor egy 8 GB-osnál nem feltétlen fog 1-2 perc alatt lefutni...

Ez az igazság!

[ Szerkesztve ]

(#4516) Doky586 válasza King Unique (#4515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok rendben. Gondolkodni fogok rajta hogy az elrontja szó helyet melyik az a 1db szó ami ezt helyesebben fejezné ki. Az elparticionálja nem fejezi ki a pontos folyamatot. A megizéli meg túl pejoratív lenne. :B

Próbáld ki: a clean egy gpt pendriveból nem csinál se mbr-t, se inicializálatlan pen-t, de a clean all igen.
Azt nem tudom merről kezdi, mi van ha megszakítom, de 1-2 perc rászánható egy ilyen kis pendrive esetén.
Én utána gui lemezkezelőben inicializálom mbr-re az egyetlen partíciót meg gyorsformázom. (felesleges parancssorba annyit gépelni)

[ Szerkesztve ]

(#4517) King Unique válasza Doky586 (#4516) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azon kellene elgondolkodni, hogy nem feltétlen kellene ilyen információkat terjeszteni itt, más topikokban, meg a blogban sem. Van ha már megemlíted, akkor világosan és pontosan leírni, hogy miről van szó, mit is jelent az, nem pedig elintézni egy "elrontja/megkínozza" kifejezéssel, aztán kész. :B

"Próbáld ki: a clean egy gpt pendriveból nem csinál se mbr-t, se inicializálatlan pen-t, de a clean all igen."

Először is a pendrive-okat nem kell a lemezkezelőben külön inicializálni, az a helyi lemezeknél van. Másrészt a clean parancs eleve particionálatlan (unallocated), HDD és SSD esetén + még inicializálatlan állapotba is helyezi a meghajtót. Harmadrészt amit leírtál, az GPT séma szerinti pendrive-nál max. akkor igaz, ha a clean parancs után egyből a grafikus lemezkezelőben lesz particionálva. De annak nem tudom mi értelme van külön, amikor parancssorban eleve megoldható az egész clean all nélkül, valamint a Rufus is simán újra tudja particionálni MBR alapon. :F Meg a cleall all ráadásul sokáig eltarthat és közben azt sem mutatja, hogy éppen hol tart a folyamat... Persze lehet azzal is szórakozni, ha valaki nagyon ráér, de én inkább az előbbi módszerekkel szoktam megoldani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4518) Doky586 válasza King Unique (#4517) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem tudom mi értelme van külön, amikor parancssorban eleve megoldható"

Mert nem vagyunk egyformák.
Nekem egyszerűbb egérrel hármat kattintani mint szövegesen két sor parancsot begépelni.
Talán nem vagyok ezzel egyedül.. :B
Szeretem látni grafikusan mi történt.

"nem feltétlen kellene ilyen információkat terjeszteni"

Az igazságot terjesztem. Ha félreérthető voltam elnézést kérek érte és ki fogom javítani, nem tudtam hogy ennyire másképp lehet valamit értelmezni, de én nem fogok egy szót 100 másikkal megmagyarázni..

(#4519) King Unique válasza Doky586 (#4518) üzenetére


King Unique
titán

Lehet neked egyszerűbb, de másnak nem feltétlen.
Kezdődik ott, hogy ha egyszer parancssort nyitok, hogy abban particionáljak, akkor ott oldom meg és nem + még 1-2 külön helyen, programmal... :D Meg gépelni sem feltétlen kell annyit, mert egyrészt ott a copy-paste a CMD-be akár ebből a hsz-ből átmásolva a szöveget. Plusz ha 1x már be lettek írva a parancsok a megnyitott CMD-be, akkor azok újra előhívhatók. Másrészt roppant sok értelme van ilyenkor a clean all paranccsal szórakozni, felesleges perceket/órákat elvesztegetni, annyi idő alatt nemhogy gyorsabban megvan az egész parancssorban, de még az ISO kiírása/felmásolása, vagy nagyobb tárolókapacitású pendrive teleírásánál akár maga a telepítés is pluszban... :D
Ha a komolyabb szintű grafikus megjelenítés, particionálás a cél, akkor a beépített lemezkezelő helyett meg inkább a külső particionáló program a nyerő. És nem, nem lehet mindent az előbbivel megoldani mielőtt még jönne a szokásos nem kell külső program mantra, mert én bezzeg minden megoldok a beépített programokkal, meg a fájlkezelőben... A 3rd party particionáló programoknál eleve adott a pendrive MBR —► GPT és GPT —► MBR átkonvertálása is grafikus felületen, sőt adatvesztés nélkül is meg tudják oldani és nem, nem kell hozzá előtte parancssorban DiskPart clean all / convert mbr... :D

"Az igazságot terjesztem"

Az nem feltétlen az, ha konkrétumok, pontos magyarázat nélkül rá van fogva valamire egy szubjektív, túlzó jelző, az inkább ferdítés, félretájékoztatás... :U Meg pl. ebben a hsz-ben "hogy ne lássák az ilyen eszközök.. " szintű kijelentések megint érdekesek... A GPT-UEFI sémánál az UEFI only bootolás és telepítés miatt van a pendrive GPT-re állítva, hogy biztosan ne lehessen keverni a legacy/CSM móddal. Az már más dolog, hogy egyes buta készülékek, OS-ek nem képesek kezelni manapság sem a GPT-t...Viszont arra szintén van megoldás (újraparticionálás/konvertálás MBR alapon), ami már le volt írva, sőt közvetlenül a Rufus is ad rá lehetőséget, vagyis még külön program sem feltétlen kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4520) godlada válasza Ciccuka (#4497) üzenetére


godlada
csendes tag

Köszönöm, ígéretesnek tűnik! :) Megpróbálom valamelyik nap.

(#4521) Doky586 válasza godlada (#4520) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használ valamelyikőtök pendriveon UDF filerendszert? sikeresen?

Azért kérdem hogy ez gyilkolja-e a pent? Nálam csak 512 foglalási egységgel működött egy pár órát, amíg rámásoltam sok apró filet, aztán megdöglött. Vajon az UDF nyírhatta ki, vagy amúgy is tönkrement volna fat32-vel is..?

(#4522) Pehi


Pehi
senior tag

Sziasztok.Segítségeteket kérném! Megkértem egy ismerősömet, hogy vegyen fel nekem egy műsort a tv-ből. Egy pendrive-ra rögzítette a műsort, bele is néztünk hogy jó lett -e. Elhoztam, és itthon semmivel nem tudom lejátszani sem, meg megnézni sem hogy mi van egyáltalán rajta. Mit tudnék csinálni vele hogy jó legyen? Köszi előre is! :R :R

(#4523) King Unique válasza Pehi (#4522) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk először talán nem ártana konkrétabban leírni, hogy pontosan mit, mivel, hogyan... Csak találgatni, tippelni lehet, hogy az itthon talán (?) másik tévére / PC-re és azon Windowsra vonatkozhat, ahol az utóbbin azért nem lehet hozzáférni a pendrive tartalmához, mert a tévé vsz valamilyen linuxos fájlrendszerre formázta (ilyen a lemezkezelőben), amit a Windows nem kezel natívan, max. külső programmal képes rá. Plusz egyes tévéknél szokott lenni tartalomvédelem, hogy a felvett műsort direkt ne lehessen máshol (másik tévén se) lejátszani, lementeni, ami max. pl. ilyen trükközéssel hidalható át.

(#4524) Pehi válasza King Unique (#4523) üzenetére


Pehi
senior tag

Ne haragudj. Nem gondoltam, hogy ebből nem lehet kibogozni hogy mit írtam. Köszi a segítséget!

(#4525) makoss


makoss
addikt

Üdv!
A kolegám vett egy Kingston DataTraveler 104 2.0-ás 64 GB-os pendrájvot, formatálnom kellett NTFS fájlrendszerre mert 4 GB-nál nagyobb fájl kellett neki, mivel full HD felbontású nagy méretű fájlok kellettek neki. A fájlokat nagy nehezen (igen lassan) rátöltöttem, leteszteltem, jó volt.
A kolegám jött vissza, mondván a telefonján akarta megnézni, Xiaomi Mi 9T de a telója azzal kezdte miután rádugta, hogy formattálja.
Megnyomta, persze eltünt róla minden... :F És visszaállt exFAT fájlrendszerre :F
Most, hogyan tegyek rá bármilyen nagyméretű fájlt erre a fostalicska csigapendrájvra hogy ne írjon ki neki hasonló hibaüzenetet??? :R A full HD azért kell neki mert átküldené Led tévére a filmeket.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4526) Doky586 válasza makoss (#4525) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az exFAT-nak nincs 4GB limitációja..
(Az csak a fat32 jellemzője)

(#4527) makoss válasza Doky586 (#4526) üzenetére


makoss
addikt

Eddig oké, de: Most, hogyan tegyek rá bármilyen nagyméretű fájlt erre a fostalicska csigapendrájvra hogy ne írjon ki neki hasonló hibaüzenetet??? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4528) Doky586 válasza makoss (#4527) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miféle hibaüzenet?

(#4529) PHM válasza makoss (#4527) üzenetére


PHM
addikt

"Az exFAT-nak nincs 4GB limitációja.."
Azaz hagyd exfat fájlrendszeren a pendrájvot, és így írd rá a filmeket.
Ezzel elkerülhető a hibaüzenet. A telefon valószínűleg nem ismeri az NTFS-t.
Arra viszont van némi esély, hogy a TV meg csak a FAT-ot és az NTFS-t ismeri.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4530) King Unique válasza makoss (#4525) üzenetére


King Unique
titán

Előzetes tájékozódás, megfelelő információközlés teljes hiánya, no comment...
Ha valaki ilyet kér, akkor alap, hogy megmondja világosan a másik félnek (neked), hogy milyen eszközön használná, az mit, milyen fájlrendszert tud kezelni, stb. Az pedig már csak hab a tortán, ha valaki ilyen tetű lassú, vacak pendrive-val szívatja a másikat nagyméretű fájlok, nagy adatmennyiség másolásánál... Gyárilag egyébként FAT32 fájlrendszer volt a pendrive-on, ami 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat nem kezel, azért volt az a hibaüzenet. Illetve azért kellett utólag NTFS-re konvertálni/formázni. Viszont azt meg az ilyen téren kőbuta okostelefon nem kezelte... :D Aztán jött az exFAT, ami a FAT32-nél modernebb fájlrendszer, nincsen 4 GB-os limit, ellenben azt meg vsz az ilyen téren szintén kőbuta okostévé nem fogja kezelni, max. a FAT16/32 és NTFS fájlrendszereket... :D

Vagyis ha a tévéhez csatlakoztatott pendrive-ról történő filmnézés a cél, akkor azt kellene csinálni, valamint NTFS-re formázni a pendrive-ot. A telefont meg hagyni a fenébe, vagy ha annyira azon is akarja nézegetni a filmeket, akkor megoldani a rajta lévő OS-nél az NTFS kezelését. Vagy + 1 db, exFAT-ra formázott pendrive-ot befogni olyan célra.

[ Szerkesztve ]

(#4531) makoss válasza Doky586 (#4528) üzenetére


makoss
addikt

Valami formatálásra felhívás, képet nem küldött róla. Semmit nem lehetett vele csinálni, csak formatálni a telójával. :F

(#4529) PHM: Másodjára már megpróbáltam exFAT fájlrendszerrel rátenni a filmeket, 6 GB-ot engedett, 11 GB-osat már nem. Feltettem rá jó néhány kisebb videófájlokat, 1.5-2 GB-ost vegyesen, már látja a filmeket, lejátssza, viszont nincs hang :F
Nem tudom mit csinál vele. :(

(#4530) King Unique: Az a baj, hogy nagyon kevés az ez irányú tudása a kolegámnak, mindent tőlem kérdez, mint ha én mindenre tudnám a választ :F
Van néhány ismerősöm akinél intéztem már hasonlókat, ők nem panaszkodtak.
Különösen érdekes, hogy új a telója, így nem értem miért nem kezeli ezeket a videókat?!?
Viszont korábban mondtam neki, hogy messziről kerülje a 2.0-ás USB-s pendrájvokat mert iszonyat lassúak! De ilyet vett azért is :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4532) Doky586 válasza makoss (#4531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, láttam már ilyen kommunikációs kísérleteket...

Mire az 5 ember átadogatja a hírt szóban egymásnak, addigra annyira torzul a lényege hogy felismerni se lehet az eredeti üzenetet.. :Y

(#4533) makoss válasza Doky586 (#4532) üzenetére


makoss
addikt

Nem értem pontosan mire gondolsz.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4534) kilcsifalo


kilcsifalo
csendes tag

Üdv.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy Navon okos tv. Gyerekeknek szoktam pendrivera mesèt írni ezen nèzik.
A problèma, hogy egyes filmeknèl nèhány percenkènt elmegy a hang majd újra visszajön pár percig jó, majd megint semmi..ès ez így megy vègig. Neten hiába kerestem megoldást, csak olyan problèmákkal találkoztam ahol egyáltalán nem volt hang. Tapasztalt már valaki hasonló jelensèget?

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#4535) King Unique válasza makoss (#4531) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez megint érdekes, hogy a 11 GB-os fájlt állítólag nem elehetett rámásolni a pendrive-ra, amikor exFAT fájlrendszernél eleve 128 PiB (peta), illetve elvileg 16 EiB (exa) lehet a max. fájlméret, ami bőven, de bőven túlmutat ezen. Vagyiss ott más gond volt, nem az exFAT fájlrendszer volt a limit.

A nincsen hang problémánál pedig meg kellene nézni, hogy pl. PC-n, Windowson van-e, ott megfelelő-e a lejátszás. Ha igen, ellenben a tévénél nem, akkor az megint egyértelműen a tévé hibája, de jó esetben lehet csak beállítás kérdése...

Ismerős a helyzet, van amikor felesleges bármit is javasolni, úgysem fogadják meg az érintettek. De ha máshogy nem, akkor majd a saját példáján megtapasztalja az illető, ha legközelebb neki kell nagyobb adatmennyiséget másolnia, hogy nem éppen mindegy az USB 2.0/3.0, meg maga a pendrive sem. :))

(#4534) kilcsifalo:
Szintén ugyanaz a szitu, vagyis ki kell próbálni a lejátszást pl. PC-n, Windowson. Ha ott oké a lejátszás, nem megy el a hang, akkor eleve a tévé hibája, ha annál meg igen... Ugyanis ha maga a pendrive és/vagy a filmfájl lenne hibás, akkor az máshol, PC-s környezetben is gondot okozna.

[ Szerkesztve ]

(#4536) kilcsifalo válasza King Unique (#4535) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Termèszetesen kipróbáltam mindent, amit csak józan parasztiból lehet. Másik pendriveokkal is meg van a jelensèg, de csak ezen a tèvèn...a másik kèt LG gond nèlkül lejátszás. Pc szintèn. Sokkal egyszerűbb lenne, ha abszolút nem lenne hang, mert akkor egyèrtelmű, hogy a Navon tv nem támogatja ezt a hangkodeket. Engem ez zavar hogy egy darabig hibátlan a hang is kèp is, aztán elnèmul aztán megint jó, majd megint nem...s így tovább.

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#4537) King Unique válasza kilcsifalo (#4536) üzenetére


King Unique
titán

"Másik pendriveokkal is meg van a jelensèg, de csak ezen a tèvèn...a másik kèt LG gond nèlkül lejátszás. Pc szintèn."

Akkor mi is a kérdés? Ez esetben egyértelműen az adott noname tévé hibája, nem a pendrive-oké és nem is a filmfájloké. A tévé hibáját, esetleges beállítási lehetőségeit, milyen formátumokat támogat stb., meg nyilván nem a pendrive probléma, hanem eleve pl. a TV & Audió téma megfelelő topikjában kellene tovább fejtegetni.

(#4538) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok,
Eddig hibátlanul működő miniPC-m az alábbi hibát produkálja: a 32GB-os MMC tárból csak kb. 7 GB maradt meg, egy 128 MB-os reserved, egy 6948 MB-os primary és egy 300 MB-os system. Diskpart-tal se formázni, se törölni nem engedi a partíciókat mondván, hogy használatban vannak. Az override parancsot is leszarja. Persze a rajta lévő évekig hibátlanul futó win10 nem indul el, ott is valami hibaüzenet jön indításkor. Winows to go rendszer alatt semmi se látszik a belső meghajtóból.
Egy Wintel W8-as gépecskéről van szó.
Valakinek ötlet?

**********

(#4539) King Unique válasza echterion (#4538) üzenetére


King Unique
titán

Ennek amúgy mi köze van a pendrive probléma témához? Mert szerintem nem sok... :D

De ha már ide lett beírva, akkor hogy ne kelljen szaporítani feleslegesen a topikokat, akkor nézzük:
Először is a 32 GB-os háttértár eleve kicsit vékony, a 64 bites, újabb Windows 10-verzióknál már annyi a névleges minimum rendszerkövetelmény. Valamint az újabb verzióknál alapértelmezetten lefoglalásra kerül a lemezterület egy része (pl. 7 GB) a rendszer számára, de csak tiszta telepítésnél, közvetlen build upgrade után nem. Vagyis annyira nem meglepő az előbbiek + az utólag telepített programok mérete, + a hibernációs fájl és lapozófájl mérete függvényében, ha a bruttó (!) 32 GB-os rendszermeghajtónál csak 7 GB szabad terület marad.

Ha 32 GB az EMMC, akkor azon nem lehet csak "128 MB-os reserved, egy 6948 MB-os primary és egy 300 MB-os system" partíciók és lemezterület, lennie kell ott még másnak is. Valamint ha nem az az aktív rendszermeghajtó, nem arról fut éppen a Windows, akkor simán tudni kellene törölni másik lemezről futó Windows / Windows-telepítő alatt pl. a DiskPart clean paranccsal, ahogyan külön a normál/védett partíciókat is (bővebben).

"Winows to go rendszer alatt semmi se látszik a belső meghajtóból."

Hát mondjuk azért, mert WTG-nél alapértelmezetten a többi fizikai lemez offline, nincsen felcsatolva. Ellenben csatlakoztatás (online disk) után már hozzá lehet férni a tartalmukhoz.

(#4540) echterion válasza King Unique (#4539) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem találtam ennél közelebbi témát, ahol van is aktivitás. :B
Kb. 2-3 éve van meg ez a kis minipc, azóta van rajta win10. Eddig hibátlanul ment, kb egy éve nincs bekapcsolva, most újra elővettem, működött, majd bekrepált a tápadaptere, utána meg már ez fogadott. Amit rtam partciókat, konkrétan a diskpart listázta ki, csak ennyit. Create-tal nem engedett újat kreálni, mert nincs elég lemezterület. WTG-n kívül nagyon mással nem lehet boot-oltatni ezt a masinát, mivel ennyi az össz belső meghajtója, nincs több tárterület neki sehol. Van még két usb2-es portja, meg egy microusb, plusz egy microsd.

A gondról kép mellékelve, nem működik emiatt semmi.

**********

(#4541) King Unique válasza echterion (#4540) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt már a lemezméret, lemezterület mérete is érdekes, mivel a screenshot alapján csak bruttó 8 GB körüli, holott 32 GB-os eMMC volt említve... :F
Másrészt nem világos, hogy most melyik lemez a belső meghajtó (eMMC) és melyik az USB-s WTG, melyikről fut most a W10. Ha a disk 0 az aktuális, arról fut a W10 és azt akarod törölni, akkor nem meglepő, ha nem engedi. Azt akkor lehet, ha másik lemezről (pl. disk 1) fut a Windows, meg nincsen rajta a másik Windowsnak a rendszerpartíciója, azaz pl. ilyen keveredés.

[ Szerkesztve ]

(#4542) echterion válasza King Unique (#4541) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet nem voltam elég egyértelmű korábban, ez a gondom: eltűnt a 32 GB-ból...sok. Nyilván emiatt nem is boot-ol szerencsétlen. A disk1 a pendrive (sajnos pont 8gb az is, nem volt más itthon), a disk0 meg az eMMC és a pendrive-ról fut a win. Sajnos a lemezkezelőt nem hozza be a win, hiába próbálom, valamiért csak az üres ablakot mutatja, mikor a vezérlőpultra bökök.
Az eMMC-ről boot-olva meg ez fogad:

**********

(#4543) King Unique válasza echterion (#4542) üzenetére


King Unique
titán

Ha 32 GB-os az az eMMC, akkor normál esetben a DiskPart lemezlistában is eleve akkora tárolókapacitásnak kellene szerepelni, hiszen az a méret fix. Ha nem, meg már be sem bootol róla a Windows, akkor valószínűleg tönkrement, meg az utóbbi a sikertelen törlést is magyarázhatja...

"pendrive-ról fut a win"

Mármint ha a 8 GB-osról, akkor csak a telepítője, vagy max. egy ilyen WinPE változat, mivel a WTG-hez = Windows To Go alapesetben legalább 32 GB-os kell, meg nem árt az átlagnál gyorsabb.

(#4544) echterion válasza King Unique (#4543) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, rufus-szal csináltam WTG móddal, simán beboot-ol, meg minden, csak cefet lassú.
Kár a kis minipc-mért, seed-elni, meg néha leszedegetni egy-egy filmet tök jó volt. Sajnos nem látok én se rá több módszert, hogy meggyógyuljon a kicsikém. :O
Köszi az idődet, meg hogy próbáltál segíteni. :R

**********

(#4545) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A kedvenc pendrájvomat kinyírta a Windows 10. Éppen Linuxot raktam rá, amikor egy kékhalál magával vitte. A Linux nem bootol be róla, elkezdi, de nem fut végig. Amikor bedugom, látja a Win, a könyvtárak, fájlok is megjelennek, de nem sikerül a formázás. Engedi ugyan, de a végén hibát jelez, és minden marad a régiben.

Életre lehet még kelteni valahogyan? Szinte nem is volt használva. Azt hiszem, még garanciás. Ebben az esetben az érvényesíthető? Bár a legjobb az volna, ha meg tudnám javítani.

(#4546) Ciccuka válasza C. s. (#4545) üzenetére


Ciccuka
veterán

Másik stabil gépben Rufus formázás.
Milyen tápegységed van?
Milyen modell ami tönkrement?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4547) King Unique válasza C. s. (#4545) üzenetére


King Unique
titán

Először is, a Windows, illetve egy BSOD normál esetben nyilván nem nyírhatta ki, ott inkább a hardverkörnyezetben (pl. gépen hibás USB-port, tápegység), vagy magával a pendrive-val lehetett alapból gond.
Ha nincsenek rajta fontos adatok és eleve a formázás a cél, akkor ezzel a módszerrel kellene megpróbálni rendszergazda parancssorban, vagy akár a másik válaszban említett programmal (Rufus). Ha nem megy, hibaüzenetet dob, netán írásvédett lett a pendrive és az utóbbi esetben ezen módszerrel nem lehet azt megszüntetni, akkor az megint a pendrive hibájára utal, ami az ilyeneknél azért nem lenne annyira meglepő. Ez esetben marad a garanciális csere (akár RMA), vagy annak híján meg kb. a kuka, ha nem működik rendesen és nem lehet formázni se...

[ Szerkesztve ]

(#4548) C. s. válasza Ciccuka (#4546) üzenetére


C. s.
addikt

A Win Setup From USB-vel akartam egy multibootos pent. (Adata UV150, 16 GB, 3.1)
Egy rendszerfrissítés csűrt el valamit még tavaly, azóta már rendben van, stabil a gép.
Tápegység: Seasonic FOCUS Plus 550W Gold (bő 1 éves)

King Unique:

Legutóbb szokatlanul sokáig tartott a művelet a Win Setup From USB-vel, valami félremehetett, aztán jött a kékhalál. Nem tudom, mi váltotta ki az egészet. Lehet, hogy az írás körül adódott probléma okozta?

A Tulajdonságokban ezt írja: "Ez az eszköz megfelelően működik". Bármelyik portba dugom, figyelmeztetés jelenik meg a jobb alsó sarokban, hogy probléma adódott ezzel a meghajtóval. (A W10 tudathasadásos? :U )
Az illesztőprogram dátuma: 2006. 06. 21.
Az illesztőprogram verziója: 10.0.17763.1
Ez normális? 2006?

Épp most másoltam át róla egy Linux iso fájlt, a benne lévő txt olvasható. Ezek szerint az adatok sértetlenek a baleset és többszöri "formázás" ellenére is.

Belevágtam a parancssoros dologba, de megijedtem. :B Nem szeretnék tévedésből egy 3 TB-s HDD-t formázni, inkább letöltöm holnap a Rufus-t. Lehet, hogy csak a hétvégén lesz időm megcsinálni. Köszönöm a linkeket!

Ha a kártyaolvasót dugom be (kártyával), nincs figyelmeztetés, tehát azt hiszem, hogy a port a hibáját kizárhatjuk. A tápegységgel eddig nem tapasztaltam problémát, de nem is illene, hogy legyen.

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!

(#4549) Doky586 válasza C. s. (#4548) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"akartam egy multibootos pent"

Yumi UEFI - ha nem baj hogy nincs SecureBoot; de ha szükséges a SB is, multiboot is, akkor az én módszerem hogy csak rámásolom a fat32 pendrivera az iso tartalmát aztán létrehozok egy _egyik_ mappát és abba átmozgatom az összes filet mielőtt a másik isot másolom rá ugyanígy, annak pedig egy _masik_ mappát és így tovább. Lehet nem túl kényelmes, de működik. :)

Nyilván az ilyen fileműveletek nem teszik tönkre a pen-t, de azért az se örök életű..

[ Szerkesztve ]

(#4550) Ciccuka válasza C. s. (#4548) üzenetére


Ciccuka
veterán

USB aljzat/csatlakozó lehet még problémás vagy az alaplap.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.