Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4801) Doky586 válasza fecke78 (#4799) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb csak másold rá a Fat32 pendrivera a memtest84 v8.4 progit. [link]
Ennyi az egész.. :K (felesleges volt azon exe-kel elállítgatni a pent)

[ Szerkesztve ]

(#4802) fecke78 válasza Doky586 (#4801) üzenetére


fecke78
senior tag

Elméletileg úgy csináltam ...
Sikerült megoldani ,töröltem ,és új betüjelet adtam neki , most már müxik , kár lett volna érte ha meghal ..

(#4803) Doky586 válasza fecke78 (#4802) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha így csináltad volna akkor a 64GB nem változott volna 248MB-tá.. :DD

(#4804) tzzerr


tzzerr
friss újonc

sziasztok!Windowsot telepítettem egy 2TB-merevlemezzel ezzel nem volt gond, miután letelepitettem firmáztam a mezevlemez5, hogy tudjam használni és ezek után 32gb-s lett a merevlemezem :(

(#4805) Ciccuka válasza tzzerr (#4804) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez a pendrive topik.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4806) Doky586 válasza tzzerr (#4804) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#4807) szacsee válasza Ciccuka (#4792) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bocs, most volt időm megnézni. Laptopon is látja már, viszont ha nagyobb fájlt másolok félbeszakad és elszáll 0X800703EE hibakóddal, közben jönnek a megszokott előugró ablakok (új meghajtó formázni kell stb. 2másopdpercenként előugorva, mint egy popup booster) Kihuz, bedugásra "megjavul", de nagy fájlok másolásakor megint kezdődik előlről.

(#4808) King Unique válasza tzzerr (#4804) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat.
Ahol igen, ha Windowson helytelenül csak a fájlkezelőt nézed és nem a lemezkezelőt, akkor az MCT használata után a fájlkezelőben valóban csak 32 GB-os a lemez, ellenben a ténylegesen, azaz a lemezkezelőben nyilván nem... :N :B

+ Amit írtak a másik válaszban, ez a pendrive probléma topik, nem a HDD probléma topik. :))

[ Szerkesztve ]

(#4809) Ciccuka válasza szacsee (#4807) üzenetére


Ciccuka
veterán

A legújabb recovery-t is végig futtattad?

Ha igen és nem javult meg, akkor ez marad:
Transcend RMA

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4810) szacsee válasza Ciccuka (#4809) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! Megpróbálom azt is. :R

(#4811) dik


dik
őstag

Helló!

Vettem egy Samsung USB 3.1 64 GB Bar Plus Titan Grey pent. Annyi gondom lenne vele eléggé lassúnak találom. 20000 az írás és 40000 körül az olvasás. Esetleg ez mitől lehet? Javítani rajta lehet? A papírján a marketing adatokat meg sem közelíti... Win 10 rendszer a többi a cuccaim leírásában.
Esetleg tud ebben segíteni valaki?
Előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4812) Ciccuka válasza dik (#4811) üzenetére


Ciccuka
veterán

CrystalDiskMark-al próbáld megmérni

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4813) King Unique válasza dik (#4811) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a linken lévő Samsung BAR Plus sorozat, akkor annak jóval többet kellene tudni USB 3.0-n, illetve főleg olvasásnál, mert az írási sebessége az gyatra, lásd más tesztjét a 128 GB-os modellnél.

Meg hogyan is tesztelted? Első körben eleve szintetikus tesztet kellene ATTO / CDM stb. programok valamelyikével futtatni, ahol egyből magát a célmeghajtót teszteljük. Ellenben a fájlkezelős fájlmásolás csalókább, azt több dolog befolyásolhatja, eleve 2 - forrás és cél - meghajtótól függ a tényleges adatátviteli sebesség, stb.
+ Windowson nem árt lecsekkolni pl. Temple / USB Device Treee Viever programmal, hogy maga a pendrive ténylegesen USB 3.0 módban működik-e, mert ha csak USB 2.0, akkor nem meglepő a max. 40 MB/s.

[ Szerkesztve ]

(#4814) dik


dik
őstag

Nem értek ezekhez a dolgokhoz, de az biztos nagyon lassú.
Igen a linkben szereplőről Samsungról van szó csak ez 64 Gb.
Ez most gyári hibás vagy csak valamit be kellene állítanom?
Hol lehet megnézni miben megy(2.0 vagy)? Ismét jelzem nem értek hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4815) Ciccuka válasza dik (#4814) üzenetére


Ciccuka
veterán

5 helyett 2x is elég lefutnia.
Gyengének tűnik, de látható, hogy még nem végzett a teszt és nem is üres a drive.
Hátsó usb portokba próbáltad? Alaplap bios-as és a driverek a legfrissebbek?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4816) Ciccuka válasza Ciccuka (#4815) üzenetére


Ciccuka
veterán

"portokban"
Érdemes lenne kipróbálni egy másik gépben. Egy régi Samsung Fit is gyorsabb ennél.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4817) King Unique válasza dik (#4814) üzenetére


King Unique
titán

"Hol lehet megnézni miben megy(2.0 vagy)?"

Az előző válaszban linkelve van 2 db program is ilyen célra, illetve lásd más esetét, ahol a Temple program alapján adott - Super Speed USB 3.0 [5 Gb/s] - az USB 3.0-s működés. + Előtte a válaszban a másik programra vonatkozóan is le van írva a lényeg.
Mindez pedig azért lehet lényeges, mert a mért értékek kb. USB 2.0-s szint, ellenben egy ilyen pendrive jóval többet kellene tudni USB 3.0-n, lásd ez előzőleg linkelt tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#4818) dik


dik
őstag

Most egy ilyet csinált. Sok mindent nem csináltam vele, ja de formáztam ismét. Szóval nem tudom miért csinálja a marhaságot.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4819) Ciccuka válasza dik (#4818) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez így már jónak tűnik. Lehet egy reinstall ráférne a gépre.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4820) dik válasza Ciccuka (#4819) üzenetére


dik
őstag

Az megvolt!
Másik gépben az olvasás 300000 az írás kb. ennyi maradt.
Akkor ez ennyit tud?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4821) Ciccuka válasza dik (#4820) üzenetére


Ciccuka
veterán

Könnyen lehet.
Olyan is előfordulhat, hogy egy rossz port elrontja a drive-ot (legyengül)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4822) King Unique válasza dik (#4818) üzenetére


King Unique
titán

Ez már reálisabb és igen, ez vsz ennyit tud, az olvasási sebesség jó, az írási viszont gyatra, kb. USB 2.0 szint. Illetve amelyik gyártó csak az olvasási sebességet adja meg, az általában nem véletlen, mert az írási sebesség olyan gyenge, hogy azzal már nem lehet villogni. :DDD

Legközelebb meg elég lesz magáról a programablakról a screenshot, nem kell a teljes asztal, lásd Alt + PrtSc és képmetsző használata. :))

[ Szerkesztve ]

(#4823) dik válasza King Unique (#4822) üzenetére


dik
őstag

Ó köszönöm a kioktatást elnézést a nagy képért. :) Én csak egy ős paraszt vagyok kissé lemaradva az iparban. Ha többet lenne időm fél isten is lehetnék... ;] :DDD :D
Rendben a lényeg ennyit tud azt annyi. A régi kingst... megalázta ezt csak 3 évente tökre ment így elegem lett belőle...
Nem tudtam melyiket lenne itt már érdemes megvenni gondoltam ez is jó lehet csak tartós legyen...
Na viccet félre köszönöm a segítségeket így akkor rendben van nagy vonalakban a pen az a lényeg!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4824) King Unique válasza dik (#4823) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell ide ez a stílus, meg a még neked áll feljebb szöveg csak azért, mert jogosan meg lett említve, hogy a jelen esetnél elég lett volna a lényegi tartalomról - CDM programablak - a screenshot (ahogyan itt mások is szokták) és azt hogyan lehet Windowson egyszerűen megoldani, ami amúgy elég alap dolog... :B Persze csak egy opcionális javaslat volt, ha valaki a teljes desktopról akar/szeret kitenni képet, megmutatni a böngészőjét, tálcáját stb. is +ban, hát tegye. :R :))

Igen, ez a Samsung pendrive kb. ennyit tud, az olvasási sebessége jó, az írási viszont elég gyatra. Ha olyan pendrive kell, ami írásnál is gyors, akkor legközelebb nem árt vásárlás előtt jobban utánanézni ennek, illetve lásd pl. ezen hozzászólásban linkelt modelleket, megoldásokat.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#4825) dik válasza King Unique (#4824) üzenetére


dik
őstag

Úgy van alap dolog lehet... :)
Legközelebb remélem jó soká lesz és sokáig bírja majd ez...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4826) GBR1988


GBR1988
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy 8 GB-os pendrive! A probléma akkor kezdődött, mikor szerettem volna készíteni egy bootolható windows telepítőt rufus-szal. Elkezdte csinálni, majd jött egy szép kis áramkimaradás, mely kb-2-3 percig tarthatott. A gépet újból elindítottam, felállt a rendszer és a sajátgépben az usb meghajtót nem láttam, gondoltam lehúzom és másik portra visszacsatlakoztatom. Ezzel nem is volt gond. A gép észlelte a csatlakoztatást hangjelzéssel, de sajátgépben továbbra sem jelent meg. Eszközkezelő látja, mint usb tároló, a lemezkezelő látja, mint meghajtó, de nem volt hozzárendelve betűjel. Így hozzárendeltem egy "F"-et.
Továbbra is csak a nagy semmi, mire véltem felfedezni, hogy nincs rajta partícionálható terület.
Átléptem a diskpartba, látja, kiválasztható, de méretre csak 0 Byte kapacitást észlel.
Próbáltam törölni, de semmit sem enged. Sem partíciót létrehozni, sem törölni, sem clean opciót.
AOMEI Partition Assistant valamint Partition Magic programok kerültek kipróbálásra, de még csak nem is látják a pendrive-ot.

Valakinek valami ötlete esetleg?

A fenti képeket készítettem.

Előre is köszi mindenkinek!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

GáBoR

(#4827) dik válasza GBR1988 (#4826) üzenetére


dik
őstag

Ez engem is érdekel mert kb. ugyan ilyen lett az én régim is. Látni látja, de csak annyi semmi más...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4828) GBR1988


GBR1988
csendes tag

Ha véletlen találok rá valami használható és nem utolsó sorban működőképes megoldást, akkor leírom neked. Ha itt kapunk rá megoldást, akkor próba szerencse!

GáBoR

(#4829) Ciccuka válasza GBR1988 (#4826) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld meg másik portba, másik gépbe átrakni és Rufus-al megformázni (boot kiválasztása: nem bootolható) először is.

Ha nem jó, akkor így lehet folytatni:

ChipGenius 4.19.1225
Flash Drive Information Extractor 9.3.0.630
Fake pendrive javítási segédlet

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4830) GBR1988 válasza Ciccuka (#4829) üzenetére


GBR1988
csendes tag

Mivel az első verziót próbáltam, így azt alaphelyzetben kihagytam!

Viszont a második verzió működik és már formázom a pen-t!!!

Köszö-Köszi!

By:

GáBoR

(#4831) GBR1988 válasza dik (#4827) üzenetére


GBR1988
csendes tag

#4829 Ciccuka 2020-10-31 20:59
Próbáld meg másik portba, másik gépbe átrakni és Rufus-al megformázni (boot kiválasztása: nem bootolható) először is.
Ha nem jó, akkor így lehet folytatni:
ChipGenius 4.19.1225
Flash Drive Information Extractor 9.3.0.630
Fake pendrive javítási segédlet

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁
#4830 GBR1988

Mivel az első verziót próbáltam, így azt alaphelyzetben kihagytam!
Viszont a második verzió működik és már formázom a pen-t!!!
Köszö-Köszi!

By:

GáBoR

Ez nekem segített, és műxik a pen drive

GáBoR

(#4832) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Van egy Transcend Jetflash 790 32GB pendrive-om.
6 éve használom, hibátlan, gyors.
Pénteken leszedtem róla az adataim, leformáztam, mert másra kellett.
Majd utána mindent leszedtem, formáztam FAT32-ben Win10 alatt, szép-jó-működik.
DE.
A CNC gépben, amiben használom, nem ismeri fel.
Eddig úgy használtam, h ha csináltam CAM progikat, kigeneráltam laptopon, és a 200-300kb-os progikat felmásoltam a CNC-re.
A Transcend-et mindent látja, minden jól működik, de a CNC sehogy. Hiába formázom NTFS-re, exFAT-ra, FAT-ra, semmi.
Ha csak egy file van rajta, akkor se.
Mi a jó ég van vele?
Formáztam lassan, gyorsformázással, de semmi.

(#4833) Doky586 válasza zolikaDB (#4832) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mert másra kellett."
Talán ebben rejlik a megoldás. Mit tettél ekkor vele..?

[ Szerkesztve ]

(#4834) zolikaDB válasza Doky586 (#4833) üzenetére


zolikaDB
veterán

Leszedtem a cuccaim, amik velem vannak (dokumentumok), és más, nagy méretű dokumentumokat mozgattam meg vele, amik nem fértek od a mindennapos dolgaim mellé.

(#4835) Ciccuka válasza zolikaDB (#4834) üzenetére


Ciccuka
veterán

USB Disk Storage Format Tool
SD Card Formatter

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4836) zolikaDB válasza Ciccuka (#4835) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az SD Card Formatter rendbetette.
Szabad tudni, hogy ez a kis progi mit csinál ilyenkor az eszközzel?

(#4837) Doky586 válasza zolikaDB (#4834) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az biztos hogy nem csak ezt tetted, ettől nem romlott volna el.. :U
(és későbbi formázástól nem javult volna meg)

[ Szerkesztve ]

(#4838) zolikaDB válasza Doky586 (#4837) üzenetére


zolikaDB
veterán

:)) Csak tudom, mit tettem vele :)
4 gépen formáztam meg sima és gyorsformázással, de semmi nem segített.
Csak az SD Card Formatter.
Mondom, simán működött minden szépen, kizárólag a CNC nem látta.
Az a CNC, ami amúgy 2 éves, de maga a vezérlés mögött lévő hw-s háttér elég gagyi/alap/régen fejlesztett darab (tehát 2MB-os szövegalapú file mire felmegy USB-n, megőszülök - filerendszer nem enged mappát másolni USB-n stb stb).

Nade, abban igazságod van, hogy nem tudhatom, mit okoztam a pendrive-nak, ami miatt a CNC megutálta hirtelen :DDD
Engem az érdekel, hogy ez a kis progi hogyan tette helyre, mitől formáz másabban, mint a Win10.

[ Szerkesztve ]

(#4839) King Unique válasza zolikaDB (#4832) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk ott kezdődik, hogy nemcsak ide-oda formázás létezik, hanem particionálás, illetve partíciós séma, stb. Ahol a normál és elsődlegesen támogatott ("A" = PC, Mac & desktop OS) helyett az ilyen "B" kategóriás hardver- és szoftverkörnyezetben, illetve lebutított OS-eknél tipikus hiba, hiányosság szokott lenni a GPT partíciós séma szerinti lemezek támogatásának mellőzése, lásd egy másik esetnél leírtakat. Ahol ha GPT séma szerint particionált a pendrive, akkor törölni, MBR szerint újraparticionálni és formázni kellene, nem helytelenül csak formázni, ami eleve nem változtat az MBR/GPT sémán. Meg ehhez nem feltétlen szükséges ilyen-olyan külső program, megoldható a Windows beépített particionáló eszközeivel is, lásd DiskPart. Ha nem ez volt a gond, akkor meg kőbuta a CNC-n futó OS, illetve az már akkor "C" kategória... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4840) dik válasza GBR1988 (#4831) üzenetére


dik
őstag

Most van kis időm kipróbálni. De elakadtam!
Az adatai stimmel kiír mindent. Utána viszont nem boldogulok. Esetleg valami kis segítség hogyan tovább? 8209/6208E Tools progit elindítottam, de nem történt semmi. Nem ismerte fel vagy nem tudom. Kicsit távol esik ez tőlem. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4841) Ciccuka válasza dik (#4840) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mindenképp a hozzávaló tool-al kell megpróbálni. Valószínűleg többféle változat létezik. Esetleg érdemes megpróbálnod másikakkal is. Ha felismeri akkor ki fogja listázni a főmenüben.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4842) dik válasza Ciccuka (#4841) üzenetére


dik
őstag

Honnan tudnák egyszerűen letölteni ilyen progikat? Külföldim nem erős...! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4843) King Unique válasza dik (#4840) üzenetére


King Unique
titán

Azért az remélem megvan, hogy az ilyen szintű házi tákolás, illetve a firmware piszkálása xy külső forrásból való tool által csak és kizárólag saját felelősségre javasolt, ami ha nem jön össze, akkor rossz esetben végleg téglásítani lehet vele a pendrive-ot, ami utána kuka. Ha nem megfelelően működik és még garanciális a pendrive, akkor ilyenkor az első lépés eleve a garanciális csere és max. csak annak híján a házilagos tákolás, a firmware piszkálása.

Honnan? Ahonnan a másik programot letöltötted, meg már linkelve volt hozzá a segédlet.

[ Szerkesztve ]

(#4844) dik válasza King Unique (#4843) üzenetére


dik
őstag

Ezt nem is igazán értem miért írtad. Ha megdöglik akkor meg. Így is döglött. Tisztára azért nem vagyok megzavarodva már ne haragudj meg egy jót nyilván nem bántok miért is bántanám. Ha jó lenne szerinted fordultam volna ide, hogy háborgassalak benneteket...
Nem onnan töltöttem a progit. Kb. míg ezt a pár sort írtad addig akár priviben akár ide jöhetett volna pár név vagy akármi ne kelljen kínlódni vele onnan. Köszöntem volna!
Persze nincs semmi gond félreértés ne legyen elnézést mindenért nem akarok nagyon gondot csak ha már felkerült erről a témáról gondoltam sok veszteni valóm nincs ki próbálom. Csak ugye a külföldi nyelv bajos. Na mindegy nem is érdekes annyira ez kidobom azt annyi...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#4845) King Unique válasza dik (#4844) üzenetére


King Unique
titán

A "megdöglött" az alapesetben azt jelenti, hogy semmilyen szinten nem működik és akkor nyilván értelme sincsen tovább pátyolgatni és nem is lehet, ha pl. az OS sem ismeri fel egyáltalán. Ellenben nálad azt a régi Kingston pendrive-ot a leírtak alapján még valamilyen szinten detektálja az OS, bár vsz az is már a végét járhatja.
Az intelem meg azért volt, mert egyrészt szép és jó az ilyen eldugott oldalakról összevadászott fimware tool, de ha ott valami félremegy, akkor tégla a pendrive, bár ha már amúgy sem működik, akkor igaz, hogy annak már mindegy. :D Másrészt oké, hogy jó esetben életre lehet kelteni, de ha egyszer megadja magát, akkor az általában nem véletlen és utána már nem feltétlen kellene vele hosszabb távra tervezni, ha garanciális akkor adja magát a csere, ha nem nem, akkor lehet célszerűbb inkább másik pendrive-ot venni, meg ha amúgy sem egy nagy értékű modellről volt szó. + Az ilyen hagyományos pendrive-oknál amúgy sem annyira meglepő a tönkremenetel, egyik-másik sorozat modelljei hullanak mint a legyek, meg az ilyen vackoknál jellemzően SMART, normális WL stb. sincsen, nem feltétlen kell ezekkel hosszabb távra tervezni. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.