Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) PROTRON


PROTRON
addikt

Ere én is kíváncsi vagyok, nálam egyelőre úgy tűnik (le is kopogom) hogy normál rendszerben folyik a dolog.
Ez volt a folyamat:
Itt direkt figyeltem hogy a normál "checkout"-ra nyomtam rá.

Ennél a lépcsőnél is a jobb alsó, rendes Continue to shipping-ea nyomtam rá.
Itt van lehetőség paypal vagy bankkártya között választani, sehol másutt, tehát gondoltam itt paypal.
Utána még is, erre az express paypal felületre dobnak át. Ezt onnan tudom, hogy a végső kivonatban "express paypal" szerepel.
Itt sehol nincs lehetőség átállítani hogy a kártya kibocsátó váltson.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47452) V/ válasza PROTRON (#47451) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél két opció van gyors fizetés és normál.

De most akkor nem értem a példádat USD-ben kell fizetni, a CIB USD-ben kapná mire akarod átállítani? Nem kell.
Ez nem jó példa. Állítsd a kártyát HUF-ra és látni fogod a váltás beállítás. Majdnem megkavartál.

[ Szerkesztve ]

(#47453) tsilver válasza tsilver (#47441) üzenetére


tsilver
aktív tag

nálam megoldódott, valóban le volt tiltva, de a másik telefonban viszont működött. a bűvös szám ha más is így járna. 209000618

:R a segítséget

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#47454) Oliverda válasza V/ (#47450) üzenetére


Oliverda
félisten

"Mi van a More ways to pay lenyitásakor?"

A többi kártyám.

"ez viszont nem a PayPal-on múlik"

Jah, az viszont kizárólag rajtuk múlik, hogy tetű módon még a kártya pénznemének állíthatóságát is korlátozzák. Ez a finom mosdatás nagyon gáz...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47455) V/ válasza Oliverda (#47454) üzenetére


V/
Topikgazda

Isten áldjon már meg, megint kevered a dolgokat. Nem mosdatok senkit, egyértelműen írtam hogy miről van szó, ez viszont nem a PayPal-on múlik, hanem ahogy az adott cég beállította a PayPal fizetési klienst. szóval én nem vagyok szánalmas, a mondat úgy értelmezendő ahogy itt idézem, teljes egészében.
Ha figyelmen kívül hagyod a végét akkor mást lehet belemagyarázni.
Én arra értem ahogy nem a PayPal-on múlik, hogy aki használja a PayPal klienst be tudja úgy állítani hogy azonnal, minden variálás nélkül menjen a fizetés.
A Manscaped így állította be a klienst, míg PROTRON példája esetén a Keychron nem úgy állította be, hasonlóan mint a Banggood, hogy választható mindkettő mód és ez a korrekt, ami nem a PayPal-on múlt.

[ Szerkesztve ]

(#47456) PROTRON válasza V/ (#47452) üzenetére


PROTRON
addikt

Na igen, engem a felület kavart meg.
Azt gondoltam, hogy ha minden USD-re van állítva, akkor is fizetésnél kijelzi azért a részleteket.
Meg az is megkavart, hogy a "fizetett mód paypal express"-van elkönyvelve.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47457) Oliverda válasza V/ (#47455) üzenetére


Oliverda
félisten

Te pedig nem látod a fától az erdőt. A probléma ott kezdődik, hogy egyáltalán be lehet így állítani a klienst. Az lenne az alap, hogy felajánlja a választási lehetőséget, ha a vásárlás és a kártya devizaneme eltér, csakhogy a szemetek direkt arra játszanak, hogy behúzzák az ügyfeleket ebbe a csőbe. Egyáltalán nem csodálkoznék, ha hamarosan teljesen megszűnne a fizetés soráni állíthatóság.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47458) V/ válasza Oliverda (#47457) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értek veled egyet, mert az adott fizetési hely döntése hogy miként használja a PayPal fizetési klienst, szerinted ne működjön a sokak által dicsőített gyors fizetés opció? csak egy érintés, gombnyomás és kész. Én igénylem hogy lássam a fizetési folyamatot mások meg nem akarnak vele foglalkozni, azok ez a beállítás a jó. Függetlenül hogy ez PayPal, SimplePay, Barion, eBay mert náluk is van ilyen.

(#47459) Oliverda válasza V/ (#47458) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem figyelmeztessen "a sokak által dicsőített gyors fizetés opció" (:DDD), ha a vásárlás és a kártya devizaneme eltér, de nyilván szándékosan van így megcsinálva, mert ebben a formában jóval nagyobb eséllyel húzhatják be a 3%-os sápot (az eladótól levont jutalék mellé).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47460) V/ válasza Oliverda (#47459) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a 3%-ot a vásárló oldaláról nem egészen értem, mert a devizaárfolyam amin hasznuk lehet, nem % hanem annyi amennyiiért ők adják a devizát, de én nem számolgatom, mert Wise kártyával fizetek ahol több kártyám lehet, szerinte a Curve és Revolut esetén is lehet több kártyaszám, de ezt te jobban ismered, de 2 éve így működik a PayPal fizetési rendszere szóval volt idő megszokni.
De abban egyetértünk hogy közölniük kellene hogy mennyi alkalommal lehet egy hónapban a kártya alapértelmezett devizáját átállítani és ezzel is kezdtem hogy jogos az észrevételed.
Egyébként rákérdeztem amikor elindult így és valami fals szöveggel elhárították, azt hiszem azzal amit írt neked a rendszer, hogy ügyfélszolgálat segít ha ezzel gond lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47461) Oliverda válasza V/ (#47460) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ezt a 3%-ot a vásárló oldaláról nem egészen értem"

Nem csoda, hisz én a PP oldaláról közelítettem meg, szerintem elég világosan megfogalmazva. A vásárló oldaláról akár 0% is lehet, ha éppen van már eurója/dollárja/fontja/akármilyen devizája. Még a drágább kereskedelmi bankoknál sincs már 3%-os spread, úgyhogy elég nagy eséllyel olcsóbban jön ki, ha a pióca PP-t kihagyva bárki másra bízza a konverziót.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47462) V/ válasza Oliverda (#47461) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem állítottam az hogy a PayPal deviza váltása megéri, azt nem értem hogy a 3 %-ot honnan veszed, szerintem több, ha mondjuk a Wise árfolyamához hasonlítom.
Ha az Erste bankhoz hasonlítom akkor meg előfordulhat hogy az a rosszabb mint a PayPal árfolyama forint és más deviza tekintetében.
Most a PP € 400,81 Ft, az Erste EUR 394.87 Ft míg a Wise EUR meg 380,51 Ft. (5,3 % és 3,77% ezeknél most)
Lehetne számolgatni más bankok árfolyamát a Revolut-hoz vagy a Wise-hoz viszonyítva
Mindenki a saját felelősségére használja, de ma már nincs szükség a PayPal-ra mivel kikerülhető, így semmi jelentősége (számomra) hogy milyen költségrátával dolgoznak.

Akinek nincs bankszámlája és bankkártyája 2023-ban és ezért használja a PayPal-t a drágább deviza árfolyammal azzal én nem tudok mit kezdeni, neki okozhat gondot 3-6 % költséghányad az már az ő baja, engem nem érdekel.

Utálhatod őket mert túl magas a költséghányaduk, nem ismert hogy konkrétan mit számolnak bele, de nem csak a deviza cserebere van beszámítva, hiszen van más szolgáltatás is amit adnak.

Viszont a PayPal használatára nem vagy kötelezve, van más lehetőség és még a deviza váltásukat sem kell igénybe venni ha mégis mellettük döntesz.
Használom fizetésre, igénybe veszem a vásárlói védelmüket és jelenleg ez nekem nem kerül pénzbe.Akkor miért lenne velük problémám?

[ Szerkesztve ]

(#47463) prannk


prannk
őstag

Hali. Frissiteni akartam a kartyám mert lejárt aztán telefonra akar küldeni sms-t. Viszont a számom se az már... Nem enged semerre tovább. Kilépek vissza ugyanoda dob vissza.

Ilyenkor mivan?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#47464) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
A megadott szállítási címet akartam korrigálni, de nem találom, hogy hol lehet. Tudna valaki segíteni?

Üdv: Mcrazy

(#47465) V/ válasza Mcrazy (#47464) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, fogaskerék ikon jobbra fent és Addresses?
Ez itt nem egészen szállítási cím és csak országon belüli lehet.
Ha változtatsz akkor ellenőrizd hogy ha több kártyád van hogy az új legyen hozzárendelve.
De ha máshol vásárolsz és ott is regisztrálva vagy akkor onnan veszi a címet, de vannak olyan helyek ahol egyezni kell a kettő címnek, így ott is át kell írni.

A telefonszámod az jó ha stimmel, mert esetleg küldenének sms-t.

[ Szerkesztve ]

(#47466) V/ válasza prannk (#47463) üzenetére


V/
Topikgazda

A telefonszámnak mindig aktuálisnak kell lenni, mert egy csomó dolog arra épül. Kérik is hogy aktualizált legyen. Meg kellett volna változtatni.
Ha a telefonhívást választod akkor egy automata angolul mond egy hat számjegyű kódot és akkor be tudsz lépni, ennél a résznél adhatsz meg másik számot, azt amit használsz.

(#47467) Mcrazy válasza V/ (#47465) üzenetére


Mcrazy
őstag

Az Adressen megvan, de ott épp csak a saját címem látom.
Viszont én évekkel ezelőtt megadtam a cégem címét is, mint szállítási címet, mert ott vagyok egész nap. Mindig mindenhonnan oda kérem a szállítást, mert ott nem tudnak a futárok "Nem volt otthon" dolgokra hivatkozni. Eddig minden gond nélkül odajött a cucc, amit a PP-n rögzített címre küldtek, de látom, hogy össze vannak kutyulva a különböző mezők a nevet és egyéb információt illetően. Ezt szerettem volna módosítani, de eddig nem találtam meg a menüt.

Üdv: Mcrazy

(#47468) V/ válasza Mcrazy (#47467) üzenetére


V/
Topikgazda

A legegyszwerűbb a kártyát kiválasztod, Update card és a Billling, számlázási címnél Add New Address ami ugyan az amit lejjebb írok
Hozzá lehet adni másik címet is Address és jobbra az Add link.
Én ahol használom a PayPal-t fizetésre ott regisztrálok és ott adom meg a szállítási címet és az a cím kerül a vásárláshoz bejegyzésre, nem használom a PayPal-t címet erre, nem is lenne jó.
Főleg ha külföldi címre akarom szállíttatni, mert azt nem lehet hozzáadni. Ha megnézed akkor van egy alap címed ami a regisztrációhoz kötődik, de amikor hozzáadsz egy másikat arra kérdez rá hogy ez lesz-e a primary residential address mert nem szállítási cím kategória és a kártyáknál is Billing address, azaz számlázási cím van említve.
Szerintem ne itt állítsd be a munkahely címét, hanem ahol vásárolsz ott add meg.
De ha nagyon itt akarod akkor meg ők is a kártyánál írják hogy ott változtass

[ Szerkesztve ]

(#47469) Mcrazy válasza V/ (#47468) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszi, közben találtam infót, hogy a vásárláskor jelenik meg a szállítási cím és akkor lehet módosítani, változtatni.
Legtöbb esetben nem a PP-ban regisztrált címet kéri az eladó, hanem amit regisztráltam. Viszont van egy-két weboldal, ahol PP fizetés választásánál megjegyzésben oda van írva, hogy a PP-ban rögzített cím lesz a szállítási cím.

Üdv: Mcrazy

(#47470) PROTRON válasza PROTRON (#47424) üzenetére


PROTRON
addikt

Nu végül mire lekönyvelték ma hétfőn reggel, erősödött a forint, így végül 355,23 huf/usd árfolyamon váltotta a CIB.
Most már látok Yuntrack információt, hogy elvileg 4 hét mire az ajtómhoz érkezik, de igyekszenek karácsony előtt meghozni a blackfriday csomagomat...megy a karifa alá ha sikerül nekik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47471) maestro87 válasza ekrisztian (#47413) üzenetére


maestro87
őstag

PayPal-ról Wise-re Xoom nélkül külföldi devizában? Azt meg hogyan? Én nem látok PayPal befizetési opciót Wise-n.

[ Szerkesztve ]

(#47472) koliz1 válasza ekrisztian (#47413) üzenetére


koliz1
tag

Én nem találtam

(#47473) koliz1 válasza V/ (#47412) üzenetére


koliz1
tag

A Xoom, de 20 perces telefonálás után már elengedték. s fej nyugatiak , pay pal - xoom felejtős irgalmatlan lassúak és drágák . :W

(#47474) V/ válasza koliz1 (#47473) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EUR kiutalása alig kerül pénzbe (100 € az 0,99 €, 200 EUR az 1,49 EUR a 300 € meg 2,49 €) és nem lassú, én csak ehhez ajánlom, más devizához nem.
Ha van 300 €-on akkor amikor kiküldöm a PP ad érte 109803 Ft-ot 366,0112 árfolyammal. Ha Wise-ra kiutaltatom a Xoom-al az kerül 911 Forintba és a Wise-on 113963 Ft-ot ér, 4159 Ft-al több. ha levonom a költséget akkor is 3248 Ft-al több, de persze nem az a lényeg hanem hogy van 297,51 € a Wise számlámom.

De elfejtheted és akkor marad az hogy ha EUR van a számládon vagy USD akkor levásárolod és nem küldöd ki a magyar bankszámládra, mert forintra váltva többet veszítesz mint mondjuk 0,99 EUR 100 € esetén.
Egy opciót ajánlottam, természetes hogy ez nem felel meg mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#47475) makkmarce válasza koliz1 (#47473) üzenetére


makkmarce
őstag

mennyi idő alatt ért be xoom-ról magyar bankszámlára?

okoskodom, tehát vagyok

(#47476) koliz1 válasza V/ (#47474) üzenetére


koliz1
tag

Angol font volt a pénznem, a Xoom most azt játsza hogy a wise -töl kapott belga euros számla számot nem fogadja el

(#47477) V/ válasza koliz1 (#47476) üzenetére


V/
Topikgazda

Font font számlára menjen, eszembe nem jutna a Wise EUR számlára küldeni amikor van Wise font számlám. Te nem aktiváltad?
De csak a PayPal EUR egyenleget Xoom-al Wise EUR számlára kiutaltatás éri meg.

(#47478) koliz1 válasza V/ (#47477) üzenetére


koliz1
tag

Az már sikerült angol fontot küldtem az angol font számlámra, a wise euros számlaszámmal van gond mert eurot is utalnék át paypalról xoomon keresztül de nem akarja elfogadni :W megoldva cop paste nem megy

[ Szerkesztve ]

(#47479) V/ válasza koliz1 (#47478) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát pedig elfogadja a belga IBAN számot.

(#47480) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

A HA-n árulok egy terméket, a vevő PP-vel szeretne fizetni. Nem igazán csináltam ilyet, átolvastam a feltételeket, de van ami nem tiszta.
Ha HA-n keresztül vásárol, akkor ez kereskedelmi tranzakciónak minősül? Vagy az csak akkor, ha konkrét kereskedő lennék, webshoppal, meg ilyesmi?
Ha a vevő elutalta a pénzt, akkor nagyjából azonnal hozzáférek, mikor tudom bankszámlára utalni? Mintha olvastam volna arról, hogy a PP ilyenkor parkoltatja a pénzt 30 napig, hogy ha valami gond van, akkor a vevőt tudja kárpótolni.
Ha a vevő elutalja nekem, akkor engem terhel bármi költség? Ahogy olvasom, a kifizetés ingyenes.
Köszi előre is! :R

(#47481) V/ válasza fausto (#47480) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha valami terméket pénzért adnak el és PayPal-on fizetnek az kereskedelmi tranzakció, teljesen mindegy ahogy mi az eladó státusza, magánszemély esetén is, legfeljebb nem üzletszerű az értékesítés.
Kereskedelmi tranzakció esetén neked jutalékot kell fizetni (alap 3,4%+90 Ft), míg a vevőnek van vásárlói védelme.
Ha ez lenne az első eladásod akkor szokott lenni a 20 nap késleltetés, lényegében zárolja a PayPal az összeget az egyenlegeden. Azután is reklamálhat egyébként a vevő 180 napig.
Az Összefoglaló elején van ezekről is szó.

A családtagnak, barátnak küldéses pénz mozgatás kereskedelmi tranzakció esetén tiltott mindkét fél számára, a vevők nem is gazán mennek bele, mert nincs vásárlói védelmük, a pénzt nem tudják visszaszerezni ha átvágnák őket.

[ Szerkesztve ]

(#47482) nate82 válasza V/ (#47410) üzenetére


nate82
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a mai nappal vissza is utalta a PAypal az összeget.

(#47483) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Elsődleges kártyán nem volt most zsozso de korábban akarva akaratlan hozzá lett rendelve párom kártyája a fiókhoz... Nintendo sikeresen egy árva szó nélkül vonhatott róla.

Ezt hol lehet jelezni, hogy amúgy nem teljesen fasza? Mert NEM arra a kártyára volt engedélyezve a csoportos beszedés. :W :W :W

Ki volt szürkítve eleve az a kártya, nem volt elsődleges... nem egészen értem miért nem utasította el az összeget. :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#47484) makkmarce válasza Micsurin (#47483) üzenetére


makkmarce
őstag

szerintem a paypalnál nincs olyan, hogy "arra a kártyára". Ugyan megadhatsz elsődlegeset, de attól még mindent elér amit hozzá adtál.

okoskodom, tehát vagyok

(#47485) V/ válasza Micsurin (#47483) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy megemlítik hogy a rendszeres fizetés esetén ha az élő akkor biztosítani kell a pénzforrást, mert ha aktív akkor azt fizetni kell. Ha nem akarod már fizetni akkor le kell mondani.
Esetleg megkérdezik hogy miért más személy bankkártyája volt a fiókhoz hozzárendelve, mert lehet ugyan több kártya, de azok hozzád kell hogy tartozzanak.
Illetve azt is hogy lehet elsődleges a kártya de egy fizetési kötelezettség esetén végignézi hogy miről tudja fizetni és ha nem talál pénzt a pénzforráson akkor lesz sikertelen, de akkor meg a szolgáltató fog nyaggatni hogy miért nem fizetted ki a szerződés szerint már nekik járó összeget, mert a levonás időpontja előtt X nappal lehet felmondani egy rendszeres előfizetést, ha ez nem történik meg az általuk megadott időpontban akkor a havi díj jár nekik.
A szürkítést nem értem, a színek csak a szemednek jelentenek valamit, a technikai részt nem érintik.
A NIntendo-tól lehetne a pénzt visszakérni, de szerintem felmondás nélkül nem fizetnek vissza semmit.

[ Szerkesztve ]

(#47486) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok!

bankszámla társitásánál
miért irja ki hogy,
Csak magyar forintban vezetett bankszámlát csatolhat.

ha osztrák kártyát adtam hozzá, akkor miért akarja a bankszámlát forintban?

(#47487) Hintalow


Hintalow
senior tag

Mert már az is, hogy egy magyar reghez nem magyar bank által kibocsájtott kártyát tudtál hozzáadni, egy hiba a saját működésükben és a szabályzatuk ellen. Csak a számlát jobban tudják csekkolni :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#47488) Hege1234 válasza Hintalow (#47487) üzenetére


Hege1234
addikt

ahh...

(#47489) Hege1234


Hege1234
addikt

ilyenkor amúgy mi van?

töröljem a mostani acc-ot és regisztráljak ezen a linken?
https://www.paypal.com/at/

(#47490) V/ válasza Hege1234 (#47489) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Ausztriában élsz, ott tudod igazolni a szeméylazonosságot a lakcímet, a bankszámlát akkor osztrák regisztráció kell.
A saját neveden lévő bankkártyát hozzáadhatod ha Visa vagy Mastercard, az hogy a kártyakibocsájtó az nem magyar nem lenne gond, a probléma akkor jelentkezik ha a kártyatulajdonlás igazolásakor nem magyar cím lenne a kártyaszerződésen.
A bankszámlaszám az más dolog, magyar fiókoknál ez nem pénzforrás, csak forint kiküldési lehetőség, pl. az osztrák fiók esetén ez is máshogy van.
Egy személynek egy azonos profilú PayPal regisztrációja lehet, egy magánszemélyes és egy üzleti fiók, két azonos nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#47491) Hege1234 válasza V/ (#47490) üzenetére


Hege1234
addikt

mo-n vagyok és az osztrák mastercard kártyához tartozó lakcím is ugyan az a magyar lakcím
köszi, akkor emiatt mindenképpen maradnia kell a magyar paypal regnek

mindenképpen kell társtani hozzá bankszámlaszámot?
nem elég a kártya amit hozzáadtam?

(#47492) V/ válasza Hege1234 (#47491) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem elegendő, akkor tekintik teljesnek a regisztrációt ha az az adat is fel van töltve, még akkor is ha nem fogsz pénzt kiküldeni az egyenlegről, mert ez tényleg csak egy adat, semmi más. Nyaggatni fognak folyamatosan.

(#47493) Hege1234 válasza V/ (#47492) üzenetére


Hege1234
addikt

értem, viszont nem tudom, hogyan lehetne ezt a részét akkor megoldani
[kép]
mivel oda nincsen elegendő adat.. a bic kódot is mindig meg kell adnom
amire itt nincsen lehetőség, de még az egyesült államokbeli bank csatolásánál se..

[ Szerkesztve ]

(#47494) V/ válasza Hege1234 (#47493) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar banknál nincs bankszámlád? Belföldi forintos bankszámlaszám kell, nem kell BIC, SWIFT, IBAN
Ahogy az Összefoglalós leíírásban is van.

Az előbbi funkció igényli a bankszámla hozzárendelését a PayPal fiókhoz.
B.) Ha a bankszámlát hozzáadjuk, az csak a PayPal-ról kifele irányuló pénzmozgás, a magyar regisztrációk esetén a bankszámla nem használható direkt fizetőeszközként.
A virtuális bankkártya, virtuális számlája nem adható hozzá, mert nem fogad bankon kívülről pénzeket, nem önálló számlának tekintendő.
Csak a fő pénzforgalmi számlát lehet hozzáadni, amelyre a jövedelem érkezik és amelyről az utalások történnek.
Ha ehhez adtak bankkártyát, az nem befolyásolja azt, amit a virtuális bankkártyáról és számlájáról írtam.
Bankszámla hozzáadás a PayPal fiókhoz leírás linkje.

(#47495) Hege1234 válasza V/ (#47494) üzenetére


Hege1234
addikt

Magyar banknál nincs bankszámlád?
nincsen..

ez így akkor bukó, köszi az infót!

(#47496) gaben22


gaben22
senior tag

Üdv, ha nem gond, inkább megkérdezlek titeket is. Valószínűleg veszek egy külföldi magánszemélytől egy terméket, ő Németországban él én Magyarországon, goods and services opcióval fizetek, én állom a költségeket, EUR-ban fizetek, bankom vált nem PayPal. A kérdésem: mivel a végén tőle vonják le a költségeket (csak én állom), ezért a német díjak szerint kell számolnom (+2.99% + 0.39 EUR) nem a magyar (+3.40% + 0.35 EUR), ugye? Nyilván a végén picit többet kell küldenem, hogy a pont annyit maradjon neki, amennyinek kell csak nem vagyok biztos benne, hogy hány százalék a kiindulási alap, a német vagy a magyar.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47497) V/ válasza gaben22 (#47496) üzenetére


V/
Topikgazda

A német díjakkal kell számolni, de mi lett volna ha annyi összeget ad meg amiben benne van már ez a díj, mert nem a vevőnek kell számolgatni, még ha ő is fizeti ki a jutalékot. Nem valami kereskedő vénája van, a boltban sem te adod össze az áfát, a kereskedő jutalékát és az egyéb költségeket hogy kialakuljon a végső ár.

(#47498) gaben22 válasza V/ (#47497) üzenetére


gaben22
senior tag

Köszi a választ. A fórumon "ahonnan" vásárolok régen kötelező volt így számolni az árakat az eladóknak, de valamiért eltörölték ezt nem tudom miért. Amúgy igazad van teljesen, pláne, mert nem annyira könnyű levadászni az adott ország árait, ha az ember megbízható forrásból akarja azt (esetemben magáról Paypalról).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47499) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok, menten megkergülök, valaki segítsen...
Adott a helyzet, a 10+ éves PayPal-fiókom, és a hozzá csatolt mobilszámom már nem áll rendelkezésre egy ideje, most viszont szükségem lenne a belépésre, mert arra kaptam fizetést külföldi fordításért.

De akármit csinálok, a rendszer nem enged be, és közvetlen üzenetet sem lehet nekik küldeni.
Amit próbáltam hívni USA-beli ügyfélszolgálatot, az pedig nem kapcsolható. Ilyen esetben mi a teendő?

Egy Reddites alfórumon találtam egy olyan tippet, hogy írjak az askpaypal@paypal.com címre, és küldjem el nekik az összes adatot, amivel be tudnak azonosítani (pl. ország, csatolt bankkártya/bankszámla utolsó 4 számjegye stb.). Megtettem, mellékeltem a legutóbb használt mobilszámomat is, de még nincs válasz, nem tudom, nézi-e ezt ott valaki egyáltalán, több éves fórum hozzászólás volt az alapja.

Az tiszta, hogy a közösségi médiában elérhető PayPal-repek nem jogosultak módosítani a telszámot, adatvédelmi dolgok miatt.

Viszont van esetleg lehetőség a Telekomnál bemenni, és kifejezetten megkérni őket, hogy olvassák be számomra a kapott SMS-en jött kódot?
Vagy adott telszámú SIM-kártyát kérni tőlük...már kezdek kifogyni az ötletekből, az az összeg meg sürgősen kellene az accountomról.

Köszi!

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#47500) V/ válasza Pxs (#47499) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem USA ahová tartozol, hanem az EU-s. Neked kellett volna naprakészen tartani a telefonszámodat. Fel kell hívni őket és lecseréltetni a jó telefonszámra. Az elérhetőség benne az Összefoglalóban, de akkor ide másolom
Magyar idő szerint munkanap 09:00-17:30, 00353 1 436 9111 ez Írországi szám.
Ez lenne az ügyfélszolgálati magyar vezetékes telefonszám: 06 1 777 7944, de itt is angolul beszélnek, viszont magyarországi percdíjjal számolnak a telefonszolgáltatók:

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.