Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) slice14 válasza #67939072 (#47200) üzenetére


slice14
veterán

Itt le van írva részletesen.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#47202) V/ válasza #67939072 (#47200) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, az lenne az Összefoglalóból a 10. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal

A saját neveden lévő forintos belföldi számlaszámról kell a PayPal Unicreditnél vezetett forintos számlájára pénzt utalni, ezt 1-2 munkanap múlva lekönyvelik is fizethetsz azután. Egy gond van, hogy ilyenkor a devizára a forintról a PayPal vált és az kedvezőtlenebb árfolyam mint a bankod bankkártyás deviza árfolyama.

(#47203) #67939072 válasza V/ (#47202) üzenetére


#67939072
törölt tag

Köszönöm.

(#47204) #67939072


#67939072
törölt tag

Sajnos nem tudom csatolni a bankkártyámat.
Azért regeltem egy új paypalt, mert régen használtam ami volt. Közben telefonszámot cseréltem. Mivel bejelentkezéskor a régire küldi az ellenörzőkódot, nem tudok belépni. Azonosító válaszokat anno nem adtam meg, vagyis végleg elveszett. Ezzel amit most csináltam, meg nem sikerül a kártyacsatolás. Lehet ezen segíteni?

(#47205) V/ válasza #67939072 (#47204) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az előző fiókhoz ez a kártya volt hozzáadva akkor azért nem engedheti, ír valami hibaüzenetet? Milyen fajta kártya egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#47206) #67939072 válasza V/ (#47205) üzenetére


#67939072
törölt tag

Nem ír, csak nem küld azonosító sms-t. VISA

(#47207) V/ válasza #67939072 (#47206) üzenetére


V/
Topikgazda

De azt a bankodnak kell küldeni, ez még nem PayPal rész, ha sikeres az azonosítás és végigfut rendesen a próbaterhelés akkor kerül vissza a a PayPal-hoz a téma. A banknál normálisan be van állítva az erős hitelesítés a kártyához? A bankkártya limit, külföldi vagy online vásárlás engedélyezés ok, és pénz is van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#47208) #67939072 válasza V/ (#47207) üzenetére


#67939072
törölt tag

Igen. Szerintem ott minden rendben van.
Lehet csak nem vártam eleget?

[ Szerkesztve ]

(#47209) V/ válasza #67939072 (#47208) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy kell-e várni, nálam azonnal jött a banki Visa-s megerősítési ablak, ott kérve az sms-t azonnal jött.

(#47210) #67939072 válasza V/ (#47209) üzenetére


#67939072
törölt tag

Akkor így jártam. Feladom.

Köszönöm a segítséget.

(#47211) Czimby


Czimby
addikt

PP-nél ha nyitottam egy esetet, hogyan tudom kérni, hogy lépjenek közbe?

Banggoodnál vásároltam, CZ raktár volt feltüntetve, de HK-nból küldték.
Később a termékinfo-nál megjelent, hogy ne aggódjanak a vásárlók, ha megfogja a VÁM a csomagokat akkor írjanak a supportnak és a BG megtéríti a költségeket.

Megjött a csomag 40e Ft ÁFA, írtam supportnak, hogy akkor fizesem, térítik? Igen.

Kifizettem átvettem, supportnak küldtem a DHL féle számlát,
ez egy hónapja történt.
Azt írták pár napon belül megkapom a pénzt de semmi.
Jópár üzenetváltás, mindíg csak "továbíbtjuk az ügyet az illetékes kollegáknak" :W
PP-nél nyitott reklamációban is ugyanez az üzenet jött már 2x BG-részérlő.

Szeretném ha történne valami végre.

#sohatöbbetbanggood

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#47212) Rick4 válasza Czimby (#47211) üzenetére


Rick4
félisten

Összefoglalóban benne van, 8-as pont! ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47213) Czimby válasza Rick4 (#47212) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!
Meglett közben, és mivel közel volt a 20nap ma délelőtt eszkaláltam a dolgot.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#47214) Curtain


Curtain
senior tag

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót de azért kérdeznék ha nem baj. Neten szeretnék rendelni (programhoz kulcsot) de a bankkártyámmal nem merem fizetni, paypal lenne a megoldás és egyszeri alkalom lenne. Hogy működik? Regisztrálok és akkor már tudok is utalni rá pénzt a bankkártyámról?

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#47215) V/ válasza Curtain (#47214) üzenetére


V/
Topikgazda

Utalással lehet feltölteni a PP egyenleget saját forintos bankszámládról, 1-2 munkanap a jóváirása. Ha bankkártyát adsz hozzá pénzforrásként akkor viszont tudsz azonnal fizetni. A Paypal nem osztja meg mással a bankkártya adatait, így fizetve biztonságos

(#47216) Curtain válasza V/ (#47215) üzenetére


Curtain
senior tag

Igazából csak erre az egy vásárlásra használnám a paypal-t. Utána már nem lenne rá szükségem. Nem tudom mennyire megbízható az oldal ahonnan venném a kulcsot.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#47217) V/ válasza Curtain (#47216) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, ha regisztrálsz akkor néha használni kellene, mert ha egy évig valaki nem lépbe akkor inaktivitási díjat kérnek. Ha hozzáadsz kártyát ezt el is távolídhatod, illetve ha ráér hétfőn, kedden kifizetni akkor addigra végigfut a bankos feltöltés is.

[ Szerkesztve ]

(#47218) Curtain válasza V/ (#47217) üzenetére


Curtain
senior tag

Köszönöm! Ha már nem kell akkor tudom törölni nem?

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#47219) V/ válasza Curtain (#47218) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet kérni a törlését, ha biztos vagy benne hogy nem kell.

(#47220) Curtain válasza V/ (#47219) üzenetére


Curtain
senior tag

Oké, köszönöm a segítséget! :R

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#47221) zsola400 válasza Curtain (#47216) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha egyszeri alkalom kérj meg családtagot, ismerőst akinek van PP fiókja, hogy vegye meg te meg kifizeted neki.

(#47222) Curtain válasza zsola400 (#47221) üzenetére


Curtain
senior tag

Közben már megoldódott, azért köszönöm! :R

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#47223) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Rég jelentkeztem be a Paypal-be. Ezt az üzenetet találtam:
2023. szepember 11-től kezdődően a frissített fizetésfogadási beállítások befolyásolhatják azt, hogy Ön milyen pénznemekben fogadhat kifizetéseket.
Ellenőrizze a beállításait, ha szeretné, hogy számlája továbbra is a szokásos módon működjön.
Valami specifikus dolgot állított el a Paypal, mindenkinél ugyanazt? Vagy jobb, ha minden beállítást átnézek? Akkor el kell olvasni az egész leírást a Paypal beállításáról.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#47224) V/ válasza tknof1871 (#47223) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell az egészet megnézni, a linkjük pont oda vezet, itt is írtam már hogy melyik beállítást kell választani, általában az van jelölve egyébként mindenkinél.

Belépés után jobbra fent a Notifications-nál van egy üzenet

A Review your Settings-re kattintva lehet állítani a küldéssel érkező pénznem átváltását.
Én javaslom a szóba jöhető deviza egyenlegek aktiválást.
Ezen a linken előjön ha nem látsz üzenetet.
Röviden a harmadik gomb legyen jelölve, ami a jó beállítás:
Accept all payments without converting the currency, either adding to an existing balance or creating a new holding currency where needed.

Ez legyen elmentve.

[ Szerkesztve ]

(#47225) tknof1871 válasza V/ (#47224) üzenetére


tknof1871
őstag

A Firefox és a Chrome böngészővel nem működik jól a PayPal?

A pont a harmadik opció mellett volt: Accept all payments without converting the currency, either adding to an existing balance or creating a new holding currency where needed.

Nem látok gombot amivel elokézom vagy mentem az állapotot.
A Back to Profile-ra kattintok és még mindig ott a jelzés a harang mellett.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#47226) V/ válasza tknof1871 (#47225) üzenetére


V/
Topikgazda

De mindkettővel jól működik, amit én tettem fel képet az Firefox, más meg a Chrome felületről tett képet.
Automatikus a mentés, ha rádió gombot választasz, pörög egy kicsit és kiírja ennek a sor végén For payments sent to me in a currency other than Hungarian Forints which is my primary account currency: a Saving és Saved szöveget.
Írtam hogy normál esetben ez a jelölés van és ha eltérő dolgot szeretnél akkor kell módosítani.
Az úgy emlékszem 20-30 napig marad kiírva a jelzés.

(#47227) Benhill válasza V/ (#47224) üzenetére


Benhill
senior tag

Ezen a linken a többi beállítást mire kell állítani?

Nekem most mindhárom yes és nincs link alul.

(#47228) V/ válasza Benhill (#47227) üzenetére


V/
Topikgazda

A többi nem érdekes, mert azok nem változtak, csak ez a Preferences for receiving payments-nél kell dönteni hogy mit szeretnél a bejövő devizával.

De szerintem egyértelmű hogy a másik háromnál ezek a jó beállítások:
Block accidental payments: Yes, block multiple payments per invoice ID
Duplikált kifizetés tiltása, egy számla csak egyszer fizetendő a lényege.
Ez csak akkor használatos ha az eBay-en eladó lennél. eBay refunds and disputes: Yes, set up this automatic payment
Ha a PayPal-on vásárolsz akkor tudsz a fizetésnél rövid üzenetet írni az eladónak, ezért ez a jó. Display "Add instructions to seller" text input field: Yes

A negyedik megint ha eladóként is használod a PayPal-t. Block payments from users who:...
Ha bejelölted, akkor alternatív fizetési URL -t adhatsz meg a vásárlók számára

[ Szerkesztve ]

(#47229) LuckyL


LuckyL
őstag

sziasztok!
nektek mukodik a wise-ra (magyar számla) kiutalás paypalról?
nekem évekig ment, aztán most elutasítja, hogy nem jó a számla, változott valami?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47230) V/ válasza LuckyL (#47229) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen már elég hosszú ideje, más lett a számlaszám és az újat nem is lehet hozzáadni, ez még az előző számlaszámnál is csak ritkán sikerült. Egyébként írták is. Ráadásul az USD kiutalás +3% díjas a bankközi utalás költsége miatt.
Most ami költséghatékony megoldás hogy a PayPal egyelegek közt a más devizákat EUR-ra váltod, majd a XOOM-al ahol a PayPal egyenleg lesz a pénzforrásod elutalod a Wise EUR bankszámládra.
Ha rákeresel már írtam a díját itt a topikban. Nem direkt a PayPal-al utalsz, hanem a Xoom-al.

(#47231) LuckyL válasza V/ (#47230) üzenetére


LuckyL
őstag

hogy érted hogy más lett a számlaszám?
mindig ugyanaz volt a wise számlaszámom, és idáig működött is rá a kiutalás
sima forint számla, amit adnak
xoom jó lenne, de sajnos business fiókom van ott nem használható
ráadásul amugy sem nagyon akarnék paypal árfolyamon bármit is váltani érthető okokból :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47232) V/ válasza LuckyL (#47231) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hittem hogy az USD számla, a forintos Wise saját bankszámlával nincs semmi gond azt hozzá lehet adni és forintot is lehet kiutalni az egyenlegről. Nálam működik, saját PayPal fiók ami nem üzleti és saját Wise számla ami szintén nem üzleti.
De ha üzleti fiókod van a PayPal-on akkor a saját neveden lévő bankszámlára ami nem a cégé, nem utalhatsz ki csak a a cégesre. Ez némileg pénzmosás gyanús dolog és esetleg a rendszer ezért blokkolja.

[ Szerkesztve ]

(#47233) LuckyL válasza V/ (#47232) üzenetére


LuckyL
őstag

természetesen ugyanúgy céges a bankszámlaszám, és egyébként sem számít a név
mikor próbáltál utoljára kiutalni wise-ra?
1 hete még nekem is ment

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47234) V/ válasza LuckyL (#47233) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegnap. De valójában számít, mert másnak a bankszámlájára sem küldhetsz ki és ezt valahogy ellenőrzik. Az hogy nem kötelező megadni, az hogy a bankok nem ellenőrzik az nem jelenti azt hogy nem lehet lekérdezni mert ez is megismerhető adat a bankszámlák esetén.
A cég bankszámlájáról meg könyvelés technikailag bizonyos eseteket kivéve nem illik saját bankszámlàra utalni nálunk.
Lehet hogy csak átmeneti technikai hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#47235) LuckyL válasza V/ (#47234) üzenetére


LuckyL
őstag

nem átmeneti volt, mert automatikusan törölte a sikertelen utalás után és nem engedi ujra hozzáadni
ugyanazon a néven van a paypal és a wise, szóval ez nem lehet gond

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47236) Boond


Boond
addikt

Paypal után a Monese, is bevezet díjat a inaktív számlákra... terjed... csak ők nem fizetnek, a visszatérésért. Nem jó tendencia.

A bejelentés szerint 2023. december 19-én megváltoznak a Simple csomagnak a feltételei. Ebben a Simple csomagban van minden olyan Monese ügyfél, amely nem előfizetéses csomagot választott.

Ha esetleg vki érintett lenne, de nem tudna róla.

[ Szerkesztve ]

(#47237) Gardaai válasza LuckyL (#47229) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nálam el nem utasított (egyelőre), de a szokásos 1 nap helyett még nincs rajta az összeg. Írja a PayPal, hogy 1-2 munkanap, de még sose volt ennyire elcsúszva. Kíváncsian várom, hogy mi lesz a vége.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#47238) V/ válasza Gardaai (#47237) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért többségében a 2. munkanap a jellemző. Ha a kora reggeli órákban utalod egy munkanapon akkor szóbajöhet a másnapi könyvelés.

(#47239) LuckyL válasza Gardaai (#47237) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem is 1 nap volt mióta világ a világ, most az volt hogy 2 nap és utána jön a mail hogy nem jó a számla

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47240) Gardaai válasza LuckyL (#47239) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nálam is ugyan ez a helyzet!
Visszautasított és eltávolították a Wise számlaszámomat a PayPal fiókomról!:Y

ÉS 30.000 Ft-ot küldtem privát -> privát számla, de csak 28.500 Ft jött vissza... :W

Szerk.:
Ezt írták az egyik e-mailben:
Regarding your bank account ending in XXXX.

A recent transaction with your bank account ending in XXXX didn't go through.

As a result, we have removed this bank account from your PayPal account.

To re-add this bank account to your PayPal account, please confirm with your bank that all information is correct. Alternatively, you can add another bank account.

We apologize for any inconvenience this may cause.

Másik e-mail:
An electronic funds transfer from your PayPal account to your bank account was rejected today for this reason:
Invalid Bank Account Information
Our system was not able to process the transaction with the bank information listed on your account. You should contact your bank regarding the bank account information required for electronic funds transfers. If you still need help, please visit our Help Center [link]

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#47241) LuckyL válasza Gardaai (#47240) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, az lesz a gond szerintem hogy bár össze van kötve a maygar rendszerrel, de ez mégis egy külföldi bank
nagyon sok helyen nem fogadják el a wisos huf számlát sajnos, úgy tűnik a paypal is csatlakozott

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47242) Gardaai válasza LuckyL (#47241) üzenetére


Gardaai
senior tag

Jó, oké. Ezt még elfogadom.
De miért terheli meg az utalás refund részét, amikor maga az utalás ingyenes? :U
Írtam nekik, lepattintottak, hogy a tranzakció nem tartozik a Buyer Protection alá. Köszönik a megértésem.. :((( Bár csak ticketet tudtam nyitni, ismeretlen tranzakció témában, mert csak 1 lehetőség volt.. Ötlet, hol lehetne ez ügyben írni nekik, ahol talán kezdenek is valamit az üggyel?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#47243) LuckyL válasza Gardaai (#47242) üzenetére


LuckyL
őstag

jó kérdés, nekem is levonta, szarháziak

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47244) Gardaai válasza LuckyL (#47243) üzenetére


Gardaai
senior tag


Mobil appont még mutatja is, hogy volt díja. Ez webes felületen valahogy nincs kiírva sehol.

Az lehetséges, hogy azért terhelték meg, mert van egy olyan rész a PayPal-nál, hogy:
"There is a fee when you send a payment to someone in another country or if you receive a payment from someone in another country."
Tehát elküldték a Wise-nak, bérkezett az összeg, majd visszaküldte a rendszer, ami így beérkező összegnek számít és a Wise országon kívülinek van minősítve? :U
Most ezt kire lehet ráterhelni, vagy benyeli az ember és kész?

Vicces lett volna, hogy ezt a legutóbbi 4m. Ft-os kiutalásomnál játsszák el és behúznak több 10e. vagy 100e. Ft-ot.

Szerk.:
Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#47245) V/ válasza Gardaai (#47244) üzenetére


V/
Topikgazda

1500 Ft az büntetés mert rossz a bankszámlaszám szerintük. Ez benne van a díjszabásban évtizede. Wise forintos számláját, amely a saját nevünkön fut, nem a forintos gyűjtő számlájuk az MNB felügyeli, annak ellenére hogy belga banknál van vezetve, ez évekig nem volt gondja a PayPal-nak.
Másrészt nem az USA PayPalhoz, hanem az EU-shoz tartozunk, annak kell nézni a dolgait, már évek óta magyarul is elérhető. Ez azért lényeges mert Belgiumban egy bankszámla fizetési forrás lehet, nem "bojkottálhatja" mert Wise belga banknak tekintendő, másrészt mi egy belföldi bankszámlaszámot, nem az IBAN nemzetközi bankszámlaszámot adjuk hozzá így azt, ami ráadásul nálunk az azonnali utalási rendbe is bengedett az MNB így ezt sem zárhatja ki.

[ Szerkesztve ]

(#47246) Gardaai válasza V/ (#47245) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ezt értem, de mit tudok csinálni? Mit ajánlasz hogyan tovább? Van esély azt a levont összeget visszaszerezni még ha napok, hetek árán is vagy csak nyeljem be és utaljam át valakinek PayPal-on aki kiutalja magának magyar bankszámlára magának?

Nem az összeg, hanem az elvekkel van gondom. Írja ki, vagy szóljanak egyik vagy másik oldalról, hogy innentől nem tudok kiutalni erre a számlaszámra.. nehogy már még én legyen ezért büntetve. :U

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#47247) V/ válasza Gardaai (#47246) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nem vagyok otthon, a jövő héten tudok vele foglalkozni, az 1500 Ft-ot hivatalosan nem adják vissza.
De érdemes leírni hogy ha te is nem a Wise gyűjtőszámla adatait adtad meg,
hogy a PayPal szerződési feltételekben meghatározott bankszámlaszámot adtad hozzá, nincs joguk törölni, az utalást nem végrehajtani az EU-s pénzügyi szabályozás alapján amit ők is elfogadták amikor az EU-ban történő müködést felvállalták.
Meg kell kérdezni a konkrét okot hogy a rendszerük miért működik hibásan, miért nem lett az utalás végrehajtva. (Egy forintos belföldi számlára az Unicredit akadálymentesen, a belföldi díjszabással fogja a forintos számlájukról kiutalni, nem nemzetközi utalás történik)
Jogtalan az 1500 Ft levonás és ha nem adják vissza, vagy bármely módon korlátozzák a fiókodat akkor az EU megfelelő pénzügyi szervezeténél panaszt fogsz tenni.
De csak akkor ha ez a bankszámlaszám a te nevedet lévő egyedi Wise számla, nem a Wise általános forint számlája.

(#47248) Gardaai válasza V/ (#47247) üzenetére


Gardaai
senior tag

:R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#47249) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Kicsit megkavarodtam,hogy van Paypal egyenlegem is...
Szóval,vásároltam 59.24 euroért és ennek csak egy részét állta volna a paypal egyenleg,ezt a visszajelzést kaptam a vásárlás után és kicsit aggódom,hogy kétszer vonta le az összeget. :F
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#47250) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Kérdésem lenne, hogy milyen előnyei/hátrányai vannak, ha feltöltöm a paypal egyenlegen forinttal, és onnan vonja egyből a pénzt ha fizetek, ellentétben azzal, minthogy az ott megadott kártya adatok alapján a jegyzett bankszámláról?

Az utalás egyből megtörténik, amit észre vettem hogy ha az ott megadott kártyáról vonja, akkor némi tranzakciós dij is levonásra kerül.

Fel szoktam tölteni paypal egyenlegem természetesen, de van mikor elfelejtem és akkor a kártyáról vonja le és ott láttam ezt a plusz dijat.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.