Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában nem léptem be a Paypal fiókomba és elfelejtettem a jelszót.
Kiírta, hogy túl sokszor próbálkoztam, várjak.
Kértem jelszócserét, de mindig azt írja ki, hogy nem tudott azonosítani.
Az e-mail címem biztosan jó.
Kérdésem, lehet, hogy azért nem tud azonosítani, mert - mivel sokszor próbálkoztam a belépéssel - egyszerűen nem foglalkozik velem addig, amíg egy bizonyos idő el nem telik?

E-mailen nemt udok jelezni senkinek semmit?

Köszi!

(#47502) V/ válasza Gasparius (#47501) üzenetére


V/
Topikgazda

Már régóta be van vezetve hogy ellenőrzik hogy nem robot vagy-e

és a fiókban megadott telefonszámra küldenek sms belépési kódot,

ha valamelyik nem teljesül akkor nem sikeres az azonosítás.

A belépési problémák telefonos hívással intéződnek.

(#47503) Gasparius válasza V/ (#47502) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Köszi!

Nekem miért nem jön fel a captcha kód?

Miután kérem a jelszóváltoztatást, ez jön:

Sorry, we couldn’t confirm it’s you
Need a hand? We can help

És a "help" után sem jön kód lehetőség, csak telefon, de azt inkább mellőzném, a nyelvi nehézségek miatt... :F

(#47504) Mcrazy válasza Gasparius (#47503) üzenetére


Mcrazy
őstag

Próbáld meg másik böngészővel, reklám és előugró ablak tiltás nélkül.

Üdv: Mcrazy

(#47505) V/ válasza Gasparius (#47503) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs engedélyezve a böngészőben a felugró ablak, vagy van valami blokkolód akkor nem jelenik meg. Az elfejtett jelszót egyszer kell kérni, ha nem kapsz e-mailt akkor előbb megnézed hogy nem-e spam könyvtárba került, ha ott sem lenen akkor hiába kéred úlból azt sem fogod megkapni, de 3 próbálkozás után letilt a rendszer mert feltörési próbálkozásnak vehet. Ez lehet hogy pár óra vagy csak ügyfélszolgálat.

De akkor most ez lenne a menet., kérdés hogy meddig jutottál el. Jelölöd hogy elfelejtetted a jelszót, bekérik az e-mail címet.
Azután jön az alábbi ellenőrzési ablak, ahol választhatsz hogy miként azonosítsanak és csak azután fognak jelszócsere e-mailt küldeni. Ha a biztonsági kérdést választod és megadod a válaszokat, azután is meg kell erősíteni egy sms kóddal magad.

[ Szerkesztve ]

(#47506) Gasparius válasza V/ (#47505) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Blokkoló volt igen, most oldottam fel.
De miután beírom az e-mail címet és az elfelejtett jelszóra kattintok, ugyanaz a szöveg jön, hogy nem bírt azonosítani.
Az e-mailemet találja, mert rákerestettem, jelezve, hogy az e-mailt is elfelejtettem, (ez nem igaz, csak azért írtam, hogy leellenőrizzem),
Tehát az e-mail jó, de azonosítani nem bír.
megpróbálom explorerben

(#47507) Gasparius válasza Gasparius (#47506) üzenetére


Gasparius
aktív tag

megpróbáltam....
"processing..." és végtelen ideig forog....
:(

[ Szerkesztve ]

(#47508) V/ válasza Gasparius (#47506) üzenetére


V/
Topikgazda

Annak kell megjelenni amit az előző hozzászólásba bemásoltam, most csak ezért változtattam jelszót hogy legyen kép róla.

(#47509) Gasparius válasza V/ (#47508) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Explorerrel sem jutok előrébb, csak forog és nem jön be semmi...talán holnap reggel....hátgha eszembe jut a jelszó...
Tényleg!
Milyen jelszókövetelmény van?
Betű, karakter, hányféle, vagy hány karakter minimum?

[ Szerkesztve ]

(#47510) V/ válasza Gasparius (#47509) üzenetére


V/
Topikgazda

Strong passwords have the following characteristics:
More than 8 characters long.
Use lower case, upper case, a number, and a special character (like ~!@#$%^&*()_+=?><.,/).
Not a word or date associated with you (like a pet’s name, family names, or birth dates).
A combination of words with unusual capitalization, numbers, and special characters interspersed.
Misspelled words are stronger because they are not in the dictionary used by attackers.
Something you can remember.

(#47511) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Németországból rendeltem egy akkut az Ebay-ről. Egy Hilti csavarbehajtóhoz. 3 hét után megadta magát. Eladó azt mondta küldjem vissza.
Létezik még az a PP-es postaidíj visszatérítés? Valami olyasmi rémlik hogy megszűnt ez a lehetőség.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47512) V/ válasza embe (#47511) üzenetére


V/
Topikgazda

Már tavaly novemberben megszűnt.

(#47513) embe válasza V/ (#47512) üzenetére


embe
nagyúr

Valami ilyenre emlékeztem. Reménykedtem hogy van valami új dolog, amit ajánlottok. Akkor sajnos nincs. :(
Köszi a választ!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47514) mexel


mexel
veterán

Ha hétvégén vásárolok euro-ért paypallal és otp számláról megy a váltás, akkor a hétvégi, fix árfolyamon váltanak ( piaczárás utánin) vagy majd hétfőn vonják az aktuális árfolyamon? Azaz érdemes lehet várni ha csökkenő trend van? ( amit persze nem tudhatok igazán - lutri)

[ Szerkesztve ]

(#47515) V/ válasza mexel (#47514) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénteki utolsó árfolyammal meg a tájékoztatás 63. pont (lásd alább a kártyatársaság szerinti elszámolást) és majd a könyvelés napi első deviza eladásival számolják el 64.pont. Ami lehet hétfő-szerda nap bármelyik. Hétfői a kevésbé valószínű.
Mivel előre nem jósolható meg hogy a magyar politikai vezetés hétvégi nyilatkozataira miként alakul az EUR árfolyam semmit nem lehet tervezni.

(#47516) mexel válasza V/ (#47515) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. Ezt így reggel nem teljesen tudom értelmezni, röviden mindegy mikor fizetek paypall-al?

(#47517) V/ válasza mexel (#47516) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van. Nehéz megbecsülni az árfolyamokat, de mondjuk itt egy példa arra ha pénteken számolnák el a vásárlást akkor 1 € az 385,83 Ft volt.
Egy 10 €-os értékű dolog akkor 3858 Ft, a 100 meg 38583 Ft,
ha mai napon számolják el akkor 1 € az most 383,94 Ft ( -1,89 Ft a különbség) 3839 Ft és 38394 Ft az eltérések a mai nap javára 19 Ft és 189 Ft.
Most december visszanézve a hétfő árfolyamok (2 alkalom) jobbak, 2 Ft körül olcsóbb, viszont novemberben meg fordított trend volt, péntek 383,35 Ft, 380,70 Ft hétfő 384,44 Ft,
382,56 Ft az utolsó 2 héten

[ Szerkesztve ]

(#47518) Shadows


Shadows
senior tag

Sziasztok!
Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok.
Október 21.-én OTP-ről utaltam Paypalra pénzt, ami általában 2-3 nap alatt megjelenik az applikáióban. A problémám az hogy hiába teljesült az otp felől az utalás sajnos az appban nem jelent meg.
Kértem panaszkezelést az OTP részéről. A válasz az ők teljesítették a tranzakciót.

A paypal állítása szerint az összeg náluk nem látható nem jelent meg.

Mivel unicredites gyűjtőszámlára utaltam ahogy előtte és utánna is mindig rendben ment minden érthetetlen számomra hova lett a pénz ha az otp-nél nincs de a paypalnál sem.

Járt már így valaki? mit tudok csinálni. Mivel senki sem áll velem így szóba se a paypal se az otp az unicredit meg főleg :F

Köszönöm :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#47519) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Paypal applikációval lehet NFC-vel fizetni Google Pay nélkül?
Ellentmondásos infókat olvasok erről.

Ha igen, hogy kell?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47520) V/ válasza Shadows (#47518) üzenetére


V/
Topikgazda

A közlemény rovatba beírtad a Transfer id-et? Ha az nincs megadva vagy nem pontos, akkor nem tudják lekönyvelni és 15 munkanap után visszautalják.
Gondolom a saját neveden lévő bankszámláról ment az utalás.
Ennek megfelelően, a Transfer ID vagy az átutalás azonosítja a te egyedi azonosítód amit a képen látható oldalon neked ki van írva.

He a mobil app-okat használd az elleőrzésekhez, hanme a böngészős felületet.

Nézd meg a lekönyvelt utalást, ellenőrizd a számlaszámot, a közlemény rovatban szereplő azonosítót.
Ellenőrizd hogy az OTP bankszámla történetet hogy október 23- után, mert csak akkor utalták el, eltelt 15 nap után nem-e írtak jóvá pénzt a PayPal-tól, vagy esetleg függőben lévő utalásként lenne.
Egyébként a PayPla felé lehet kommunikálni konkrét adatokkal az üzentes rendszeren és ha arra a válasz megkapod azzaal menni az OTP-hez.

Indulásnak:

Üzenet (angolul):
Ekkor (dátum), ilyen bank (bank neve), ilyen……….. számú számlájáról, ennyi……… összeg lett utalva az Önök bankszámlájára, ezzel a traszfer ID-el (ha megadtad)
Ennek az utalásnak ez a -adott bank- …………utalási azonosítója. Ez még nem került jóváírásra az egyenlegem, kérem ellenőrizzék le hogy miért.

Előfordult már hogy a látszólagos könyvelés ellenére nem ment el a pénz a bankból.

(#47521) Shadows válasza V/ (#47520) üzenetére


Shadows
senior tag

Igen már előtte is és utánna is, ugyanúgy sablonból utalok és előtte és utánna is minden rendben volt, ez az egy tétel ami nem érkezett meg.

Igen saját nevű számláról, ment és az ID is rendbe volt. Ezért nem értem, hol az összeg, mert vissza pedig nem jött.

Az otp részéről megvan a sikeres tranzakcióról a dokumentáció.

A paypal azt mondja náluk nincs beérkeztetve az összeg, így az ő részükről nem tudnak mit kezdeni. legalábbis a telefonba ezt mondta a hölgy. Tuti valami rendszerhiba lesz pedig.

Nincs valami banki varázslat, arra hogy a küldő bank megkérdezze a fogadó bankot arról hogy jóváírás történt e náluk?

Köszönüm :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#47522) V/ válasza Shadows (#47521) üzenetére


V/
Topikgazda

De van olyan hogy az ügyfél keresteti a pénzét, eleve az OTP-nek ezt fel kelett volna ajánlani hogy rákérdez az utalást fogadó banknál, nem a PayPal-nál kell keresni mert ha nem jut tovább az Unicredit rendszerén túlra akkor ők tényleg nem tudnak róla semmit.
Ilyenkor a küldőnek egyszerűbb ellenőrzést kérni. Bank-bank közt azért még nálunk megy az eszmecsere.

(#47523) kgymac válasza V/ (#47508) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,

Nálam is előjött. Telefon csere, mert behalt a korábbi érintője kb. 4 év után.
Első belépés mobilon ok, sms hitelesítéssel.
Majd utána már sohasem. Kb. 3 perc telt el az előző sikeres belépés után. A jelszavamat adtam meg, helyesen, minden belépéshez. De nem.
Jelszó csere úgy működik, ahogy leírtad, pc-n és mobil appal is, mindkettőt ki kellett próbálnom sajnos.
Pc-n nem enged belépni, csak mobilappos hitelesítés után. Az meg nincs, mert a mobil appba nem enged belépni, a szöveg mint másnak:
Sorry, we couldn't confirm it's you
Mobil appban ugyanúgy meg lehet változtatni a jelszót, sms+két biztonsági kérdéssel, de a jelszó változtatás után az első belépésnél már homokóra és vége, nincs tovább.
A szám, amit az app szerint fel kellene hívnom, 17777944,
06 vagy országhívó nélkül írta ki, de egyezik a #47500-as post-odban lévővel. Kb. mire számítsak, ha felhívom őket holnap? Nem túl jó az angolom, főleg szóban.

(#47524) V/ válasza kgymac (#47523) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs aki tolmácsolhatna? Azonosításhoz kérnek valami adatokat, küldenek az e-mail címedre megerősítést szóval olyan is kell ahol látod azt és visszaírod amit megadnak.

(#47525) kgymac válasza V/ (#47524) üzenetére


kgymac
őstag

Valamennyire megy, eléggé régen vizsgáztam belőle, de azóta csak nagyon ritkán használom, akkor is inkább írásban. Majd néha mondom, hogy speak slower, please. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47526) Gardaai


Gardaai
senior tag

Azóta próbálkozott valaki PayPal -> Wise kiutalással? Most rendben van vagy továbbra is fennáll a "probléma".

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#47527) V/ válasza Gardaai (#47526) üzenetére


V/
Topikgazda

Megírtam, hogy nem lehetséges a PayPal egyenlegről a Wise forintos számlára kiutaltatni. Miután mindhárom féllel próbáltam egyeztetni. Az okát a három fél közül egyik sem mondta meg.

[ Szerkesztve ]

(#47528) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
A PayPal-nak már van saját debit kártyája?
[link]
Ezt úgy lehet használni, mint például egy revolut kártyát?

Nálam nem sikerül az igénylés. Mobilon átirányít az appba és azt írjam próbáljam később.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#47529) makkmarce válasza zolka95 (#47528) üzenetére


makkmarce
őstag

van, csak nem mindegy melyik országból.. magyarföldre úgy tudom nincs

okoskodom, tehát vagyok

(#47530) V/ válasza zolka95 (#47528) üzenetére


V/
Topikgazda

A The Bancorp Bank, N.A. biztostja a kártyát. Mivel nem lehetsz az ügyfelük, ezért nem igényelheted.
EU-s országban regisztráltként rád az EU-s PayPal dolgai vonatkoznak, nem az USA PayPal-é.

[ Szerkesztve ]

(#47531) laciba77


laciba77
tag

Sziasztok! Előre beállított fizetések vannak a PayPal-on a Skyshowtime-hoz és a Youtube Premium-hoz. Közvetlenül bankkártya van csatolva a fiókhoz. PayPal egynleg nincs. Mind a két szolgáltatásnál forintos összeget látok, amit ki kell fizetnem (999 Ft, illetve 2690 Ft), ennek ellenére látok a tranzakciónál egy Eur-Ft átváltást egy alacsonyabb átfolyamon, majd a kártyámról levont összeget egy magasabb árfolyamon. Mit csináltam rosszul, vagy mit kell beállítanom helyesen? Bocs, ha nagyon amatőr a kérdés.

(#47532) V/ válasza laciba77 (#47531) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeknél milyen devizában kell fizetni és neked a rendszeres fizetésnél mi van beállítva és az ott megadott kártyának mi az alapdevizája?
Példa USD-s rendszeres előfizetés

Funding source

Kártya beállítás a USD-re

[ Szerkesztve ]

(#47533) laciba77 válasza V/ (#47532) üzenetére


laciba77
tag

Forintban kellene fizetnem, a legutóbbi tevékenységeknél is ennél a két kifizetésnél forint levonás szerepel, de ha rámegyek a tranzakcióra, ott a kártyámról már EUR levonásként szerepel. Hazai CIB kártya van csatolva a fiókhoz.

(#47534) V/ válasza laciba77 (#47533) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben raktam be képeket, az utolsó kép, nálad ennél a kártyánál Currency mi lenne, ha forintban kell fizetni akkor HUF-on kell állni.

(#47535) laciba77 válasza V/ (#47534) üzenetére


laciba77
tag

Köszi. Euró volt beállítva a kártyánál. Átállítottam forintra. Ez nem fogja befolyásolni azt, ha későbbiekben euróban vásárlok?

(#47536) V/ válasza laciba77 (#47535) üzenetére


V/
Topikgazda

De, előtte vissza kell állítanod. Mivel pontosan megadják hogy mikor fogják a következő részletet levonni elegendő előtte átállítani.
Vagy csinálhatod úgy ahogy én, ha lehet több virtuális kártyád (CIB-nél is) hogy több kártyát adsz hozzá különböző alapértelmezett devizákkal és azt rendeled a rendszeres előfizetéshez ami annak megfelelő. Vásárlásnál is azt választod amiben szükséges és ezzel sem kell a PayPal váltás átállítással foglalkozni.

(#47537) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok,

Olyan problémába ütköztem, hogy megváltoztattam a paypal jelszavam, de elfelejtettem pontosan hogyan is írtam. a forgot my password nem jó, mert a telefonra küldött kód után megkérdezi mi a kedvenc állaotom stb.. amire fingom sincs milyen választ adtam meg. ergó lábonlőttem magam. ilyenkor hova tudok emailt küldeni, hogy énvagyok XY, és szeretnék jelszóújitást kérni, de az alap megoldások nem játszanak. pls help :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#47538) V/ válasza MasterHUn (#47537) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt csak telefonon keresztül lehet intézni.

(#47539) MasterHUn válasza V/ (#47538) üzenetére


MasterHUn
senior tag

mennyire kell sprehhelni english-ül? :))

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#47540) V/ válasza MasterHUn (#47539) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak angolul megy, az azonosításhoz kérnek adatokat, meg a szám kódokat a gépi hang mondja angolul. Kell hogy legyen Net kapcsolat az esetleges üzenet fogadáshoz.

(#47541) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Kedves V/!

A segítségedet szeretném kérni.

Kínából rendeltem egy terméket, alibabán keresztül. Paypallal fizettem. November 29-én.

A termékről teljes unboxing videó van, becsomagolva körbenézve, serial number minden. Még a videón észrevettem gyártási hibákat. A gyártó válasza az, hogy ez nem az ő termékük, fake (hamisítvány), át akarom vágni őket, biztosan máshonnan rendeltem. Nagyon felhúztak, felhaborító a feltételezés is. Pláne, hogy 4 réteg sértetlen csomagolásban van, a csomagolás tele egyedi azonosítókkal. Egyébként sem gyárt senki ilyet ami csak hasonló is lenne... Akkor kitől vennék pont ilyet... Na mindegy. Paypalon vissza lehet igényelni ilyenkor vagy már nincs ilyen paypal protect? Mi ennek a menete?

Nagyon leblokkolt most ez, nagy összeg, nagy vámmal, nagyon kellene a segítség.

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

Változás:
Kitettem az kínais csoportba is, de ide irányítottak. Azóta annyi történt, hogy bocsánatot kért az eladó aki a gyártó is egyben. Csak a képeket nézték amiket küldtem, az alapján hamisítványnak tűnt, de biztos csak a fények voltak rosszak a képeimen szerintük. A kicsomagolási videót most nézték meg, valóban az övék a termék. A gyártási hibák szerintük rendben vannak. :(( Eddig amíg hamisítványnak titulálták azt mondták ez elfogadhatatlan még egy hamisítványtól is, hibás... Mostmár, hogy az övék a termék rendben vannak a hibák. Valami részleges visszafizetést lehet ilyenkor paypalon kérni vagy bármi javaslat? Köszönöm szépen! :R

Nyilván velük próbálok most megegyezni első körben, de nem hajlanak eddig semmire, azért érdekel van-e paypallal bármi lehetőségem.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#47542) V/ válasza Bikkrom (#47541) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlási tétel sornál alul ott van a reklamációs link és a vásárlás napjától számolt 180 nap a reklamációs idő.

Az Összefoglaló 8. pont segít a dispute témában, a leírásban a képek lehet hogy most eltérnek egy kicsit, de a lényeg nem változott.

(#47543) Bikkrom válasza V/ (#47542) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Örök hála. Nagyon jó, van részleges refund. Meglátjuk kell-e, hátha tesznek egy normális ajánlatot és nem kell a PayPal-hoz fordulni. Mégegyszer köszönöm a segítséget és útbaigazítást! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#47544) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom biztosan, hogy jó helyre írok-e de ezt a topikot találtam a legközelebb a témámhoz.
Ugyan is a Battle.net-en vásárolnék COD-ot és OTP-s kártyával fizethetek-e? Egy kollégám mondta, hogy igen. Hogy? :F

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#47545) V/ válasza V60 (#47544) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de úgyis lehet hogy a PayPal-on ez a kártya van hozzáadva és így PayPal-os fizetés ugyan, de a kártyáról megy.

(#47546) mexel


mexel
veterán

Ha a paypal számlámra szeretnék feltölteni valamilyen számláról az utalásnak számít? Illetve ha forint számláról töltenék fel akkor a paypal váltja át hogy euróban legyen? ( euro alapú a PP)
Vagy euróben kellene feltöltenem aPP-ra?
Tulajdonképpen csak azt szeretném, ha refund jön vissza esetleg vagy törlik az adásvételt akkor ne utalja vissza a PP az otp számlára forintban az összeget mert az veszteség, maradjon a PP-on, majd máskor elvásárolnám

[ Szerkesztve ]

(#47547) V/ válasza mexel (#47546) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul gondolod. Ha egyenlegről fizetsz az a legrosszabb forgatókönyv.
A magyar regisztráció esetén az egyenleg csak forintos és a neveden lévő bankszámláról tölthető fel, devizát nem lehet az egyenlegre utaltatni.
Ha devizában kell vásárolnod a PayPal deviza váltási árfolyama 8-12 Ft-al rosszabb mint az OTP kártyás vásárlási elszámolási árfolyama, ekkor már veszítesz, többet mint amikor az OTP esetleg erősebb forint árfolyamon írná jóvá. Ami azért ritkán van most is elég gyenge a forint.
A refund abban a devizában jön vissza amiben fizettél és ha az OTP-s kártya volt a pénzforrás nem a PayPal váltja forintra (fizetéskor sem, ha jól állítottad be) hanem az OTP.

(#47548) mexel válasza V/ (#47547) üzenetére


mexel
veterán

Igen a végét tudom, ezt akartam kikerülni. Akkor úgy nem tudok feltölteni hogy az otp-ből eurot utaljaka PP-ra, hogy az ne váltogasson :(
Van euro számlám is, de közben böngésztem a PP-t és valóban azt írja csak forint alapú számla társítható.
Akkor ez kilőve.
Az sem járható út, hogy ha visszajön valami az maradjon a PP számlán, azaz ne küldje vissza az OTP-re?

(#47549) V/ válasza mexel (#47548) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet, ha kártyáról megy pénz akkor az csak átfut a PayPal-on és visszafelé is, csak egy átjáróház.
Az OTP ugyanazt azt az árfolyamot használja refund esetén csak épp az aktuális árfolyam szerint ami több vagy kevesebb annak függvényében hogy a forint gyengült vagy erősödött a fizetés és refund jóváírása közt. Ha erősödik akkor kevesebb lesz, de nem olyan mértékben mint amennyi a PayPal váltás vesztesége. 100000 Ft értékű deviza esetén sem jelentős +/- 1000 Ft 5 Ft eltérés esetén, de milyen gyakran lenne ilyen összegben vásárlás és refund hogy ez lényeges lenne?

(#47550) mexel válasza V/ (#47549) üzenetére


mexel
veterán

Most is volt egy több mint 1000 euros vásárlásom, és divat hogy visszamondják :) Sajna a váltásnál visszafelé kb 10ftnyi különbség lehet otp-nel a deviza vételi és eladási között :(

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.