Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) V/ válasza atua (#47150) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel OTP webkártya volt a téma én arról írtam. Szóval akkor csak az a váltási mód van amit idéztem.
A középárfolyamhoz viszonyítva is rosszabb lehet a PayPal váltás, ezért még ezzel is jól járhat ha érvényes lenne a web kártyákra.

(#47152) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Most vettem észre, hogy ha valaki küld nekem EUR-t, akkor paypal kérés nékül forintra váltja (a híresen sz@r árfolyamukon), ez régen nem így volt.
Lehet ezzel valamit kezdeni, kioptolni belőle, vagy mindenképpen az a vége, hogy ha kapok 100 EUR-t, majd fizetnék 100 EUR-t akkor kétszer odavissza váltja és a pénz 10-15%-a még hiányzik.

"Rate for conversion of e-money" -ez a sor eddig nem szereplet a bejövő EUR tranzakcióknál. Amilyen pénznemben küldték olyanban maradt, mi változott?

--- ---

(#47153) V/ válasza Lajtorja (#47152) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz hogy az EUR az maradjon lenni kell EUR egyenlegnek, volt akinél akkor sikerült EUR-nak maradni ha az volt az elsődleges, de tudtommal és nálam ez nem számít, az EUR mindig arra az egyenlegre megy akármelyik is lenne az elsődleges.
Ezt most ellenőriztem, van EUR egyenleg és a HUF az elsődleges és az EUR-t rögtön az EUR egyenlegre tette, a főoldalon az egyenlegek tartalmát ha HUF az alapértelmezett akkor persze átszámolja forintra, de ez csak kiírás, alatta ott hogy miről van szó:

Annak aki küldi úgy kell elküldeni hogy EUR maradjon, így a küldésnél arra figyelnie kell hogy EUR-t kapjon a címzett, mert magyar fiókra küldés esetén ez jelenik meg a küldőnél:

Ha átállítja akkor eleve írja hogy miben kapja meg a címzett:

Ha a fentiek szerint megy akkor nincs konverzió 2-szer. A küldéssel kapcsolatosan úgy emlékszem csak 1,5-2 éve volt változás.

[ Szerkesztve ]

(#47154) Lajtorja válasza V/ (#47153) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Pedig bizony van konverzió, küldtek valami levelet és ha nem vetted észre és állítottál preferencet, akkor így jártál. Forint lesz, mesésen rossz érfolyamon váltva. Hosszú válasz, de hátha érdekes másnak is:

XY as we have advised you by email on 1 Jul 2023 by email all transactions will be automatically converted into HUF from 11th of September 2023, using PayPal's currency conversion rate.
The email stated the following "We are making changes to our Payment Receiving Preference options that apply when you receive a transaction that is not in HUF. To make managing your account easier, if you receive transactions in another currency, starting on September 11, 2023, these transactions will be automatically converted into HUF using PayPal's currency conversion rate. If you would like to change this preference so these transactions are not automatically converted into HUF, please update your preference before September 11, 2023.

To review your options and to make a change, simply follow the instructions below:

Log in to your PayPal account.
Go to your name on the home page, and choose Account Settings from the drop-down menu.
In
Account & Security, choose Payment preferences.
In Block payments, choose Update.
Review updated preferences and edit if required. We'll automatically save your new preferences.

If you do not make a change to your preference by September 11, 2023, all future transactions will be automatically converted into HUF, starting September 11, 2023.

Since you have not made any changes on your account the funds automated converted to HUF and any future payments will be converted in HUF.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

--- ---

(#47155) Lajtorja válasza Lajtorja (#47154) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Lejárt szerkesztés, elvileg itt a notification és rányomva lehet állítani:

[ Szerkesztve ]

--- ---

(#47156) V/ válasza Lajtorja (#47154) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem amit írsz.Te kipróbáltad a küldést?
Azokat a képeket akkor csináltam mielőtt azt írtam, egyértelműen az egyenlegek közül a HUF volt az alapértelmezett, EUR lett küldve a PayPal fiókra. A megérkezett EUR le lett könyvelve a nem alapértelmezett EUR egyenlegre. Ez volt tegnap 2023.09.20-án. Ha változott volna valami 09.11-én amivel én semmit sem csináltam, mert nem is láttam az értesítést akkor szerinted csoda történt?
Erre én semmit nem léptem semelyik PayPal fiókomban: If you would like to change this preference so these transactions are not automatically converted into HUF, please update your preference before September 11, 2023.
Akkor a küldésnél ugyan miért "kérdez rá" hogy miben kapja meg a címzett?
Egy dolog hogy ezek a PayPal idézetek előkerültek, de a tény az hogy nem működött tegnap.
Most megteszem azt hogy visszaküldöm ezt pénzt és ha igaz amit idéztél akkor HUF egyenlegre kell konvertálva kerülnie. Pár percen belül ki fog derülni.

[ Szerkesztve ]

(#47157) V/ válasza V/ (#47156) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre fog menni a az EUR ahol HUF egyenleg az alapértelmezett:

Megérkezett és ehhez csak annyit hogy No comment 2023.09.21-én

(#47158) V/ válasza Lajtorja (#47155) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is találtam olyan lehetőséget ahol ezt állítani lehet
If you do not make a change to your preference by September 11, 2023, all future transactions will be automatically converted into HUF, starting September 11, 2023.
így még ha akartam volna akkor sem bírtam volna beállítani.

(#47159) Rick4 válasza V/ (#47153) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem küldtek vissza a múltkor egy vásárlás után 100 usd-t, de csak gift-ként, és a paypal balance-on maradt usd-ként, de nekem usd az elsődleges pénznem is.
Szóval én is csak gondolom, ahol van olyan egyenleg, amit a küldő küld, ott ugyanaz maradhat, nem váltja másra, és nem is utalja tovább számlára, logikusnak is tűnik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47160) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

valaki már találkozott olyannal, hogy kiírja, hogy EUR x forint árfolyamon váltja, ott van a forintos ár is, de a végén teljesen más összeget von le? Ez mi ez? az alábbi feltüntetett összeg és a tényleges között 15 ezer forint különbség van, pluszban

[ Szerkesztve ]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#47161) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, felmerült egy kérdés, amit ahol feljebb olvastam 4-5 hsz-t, kb hasonló volt a probléma.

a lényeg, hogy ha eurba küldenek nekem pénzt, akkor hogy tudom én abból a legtöbbet megtartani (hogy lennék közelebb a valósághoz árfolyam ügyben)? ha eurra állítom a paypal pénznemét, akkor pl 150 ből csak a jutalékot vonná le, és csak akkor váltana az árfolyamukkal, ha azt a számlámra küldöm?

[ezt a kalkulátort néztem] , mert itt lehet választani a küldő/fogadó pénznemét is

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#47162) V/ válasza Quentin Ruby (#47160) üzenetére


V/
Topikgazda

Alul a képen ott van az hogy Vagy válassza a kártyakibocsájtó árfolyamát, arra kellett volna kattintanod.
Illetve ha EUR-ban fizetsz akkor a kártya alapértelmezett devizájának is azon kell lenni, mert akkor az 519,25 EUR megy a kártyakibocsájtó felé terhelésként, nem lesz PayPal váltás.
Leírva az Összefoglaló, 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal deviza árfolyam legyen használva

(#47163) V/ válasza LÁZ (#47161) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam, ha van EUR egyenleged és úgy küldik a pénz hogy EUR-ban kapd meg akkor nem váltja át.
Már 2-szer is leírtam, hogy úgy működik mindegy hogy melyik deviza egyenleg az alapértelmezett, csak legyen megnyitva az EUR egyenleg is.
De ha megnyugtat akkor tedd az EUR egyenleget alapértelmezettnek.
A jutalékot is akkor abból vonják.
Ha EUR ban küldik és EUR-ban könyvelődik nincs árfolyam téma.

Másik dolog hogy Lajtorja idézte #47155 a PayPal üzenetét hogy szeptember 11-től valamit állítani kell, én nem találtam semmi ilyet, de nézd meg hogy neked küldtek-e ilyesmi üzentet és ott lehet-e állítani azt hogy hogy ne konvertálja automatikusan ha a a Review your Settings linkre kattintasz

[ Szerkesztve ]

(#47164) LÁZ válasza V/ (#47163) üzenetére


LÁZ
addikt

nincs eur egyenlegem, van egy paypal szlám 15éve, ami huf-os, de akkor a pénznemet átváltom eur-ra

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#47165) V/ válasza LÁZ (#47164) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak aktiválnod kell az EUR egyeneleget és az alábbit megtenni utána.
Viszont most megtaláltam ezt amit ajánlgatnak, nálam már ez volt beállítva, ami a jó beállítás:
Accept all payments without converting the currency, either adding to an existing balance or creating a new holding currency where needed.

Ezen a linken előjön ha nem látsz üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#47166) Quentin Ruby válasza V/ (#47162) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

na de akkor mi az az EUR részletezés a paypal részéről? az az oldal, ahonnét indultam, forintos volt, mire odaártem, euros lett, de felül ott volt a forintos ár is. Az az EUR tájékoztató, minek van ott, ha a paypal nem azon számol? teljes katyvasz ez így.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#47167) V/ válasza Lajtorja (#47155) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézésedet kérem, tényleg behoztak valami új beállítást, valószínüleg azért nem tünt fel mert most rá ellenőrizve nálam nem a HUF-ra konvertálás van bejelölve, nem tudom hogy honna szedték át, mert én nem állítottam ezt, elkerülte a figyelmem.

Így mindenkinek ezt ellenőrizni kell, mert lehet hogy nem egyformán "működünk".

(#47168) V/ válasza Quentin Ruby (#47166) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem katyvasz ha a kártya HUF-ra van állítva akkor forintos kártyaként kezeli és a PayPal átváltja az EUR-t HUF-ra és abban terheli meg a kártyát, hiszen forintosként adtad meg.

A kártya adatoknál a lejárati dátum alatt:
Ha ez van

akkor az alábbi állítás lett volna jó:

Én három virtuális, digitális kártyát használok HUF, EUR, USD és azt választom ki fizetéskor amilyen devizában kell fizetni.
Ha ezektől eltérő deviza akkor amelyik kártyára adtam pénzt azt választom és fizetéskor rákattintok a Vagy válassza a kártyakibocsájtó árfolyamát linkre.
Így nem kell használnom a PayPal váltását.

[ Szerkesztve ]

(#47169) V/


V/
Topikgazda

Most kattintgatva érdekes ez a pénfogadási váltás, mert ha EUR az alapértelmezett egyenleg akkor ezt írják:

For payments sent to me in a currency other than Euros which is my primary account currency: Note: If a payment is in a currency that cannot be held in your PayPal account, then the payment will be accepted and converted to Euros.
Így ha az első, alábbi szövegű gomb van jelölve
Accept all payments and convert all to Euros.
akkor a bejövő pénzeket mind EUR-ra konvertálja. Ez jó is lenne csak épp pénzt kérnek érte. A díjszabás linkjét azért oda tették Additional charges apply

Így mindenképp a harmadik jelölendő, mert ott csak élőnek kell lenni a megfelelő deviza egyenlegnek (aktiválják ha nem tesszük meg előre) és nem lesz konverzió és díja sem.
Ez a jó:
Accept all payments without converting the currency, either adding to an existing balance or creating a new holding currency where needed.

[ Szerkesztve ]

(#47170) Quentin Ruby válasza V/ (#47168) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

bocs, ha értetlenkedek, de ez így nagyon gáz.... volt már eur/usd vásárlásom ugyanígy nem is egy és azt fizettem mindig, amennyiért az árut a kosárba raktam. ha valamit 189 ezerért veszek meg forintos alapon a weboldalon azt a paypal nem számolhatja sehova sem, annyiért kellene elszámolnia, amennyiért az adott terméket a kosárba raktam, vagy írja ki, hogy mennyi lesz a vége, de ez így nagyon inkorrekt és bicskanyitogató, főleg úgy, hogy a checkout oldalon még ki is írja, hogy milyen árfolyamot használ, ami köszönőviszonyban nincs a valósággal. tehát ha jól értem ezt most akkor beszívtam, ha pénzt is kérek vissza, pont azt nem kapnám vissza, amit a paypal benyelt?

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#47171) V/ válasza Quentin Ruby (#47170) üzenetére


V/
Topikgazda

Már több mint 2 éve úgy működik a devizaváltás a PayPal-on hogy vagy beállítod hogy milyen devizásnak vegye a kártyát, vagy fizetéskor választod azt hogy ne a PayPal váltsa a devizát, hanem a bank, a kártyakibocsájtója, a szöveg a linken egyértelmű.
Az az árfolyam a valóság, ők ennyiért adják a devizát, persze legtöbb esetben ez az árfolyam kedvezőtlenebb mint a banki deviza eladási árfolyam, de lehet azt is választani. Mézd ha eddig nem állitottad át akkor bizony mindig a PayPal váltotta a pénzt és a forint terhelést kapta meg a bankod, de ez mindig egyezett a kiírt összeggel és arra nyomtál fizetést. Nem 189990 Ft lett levonva? Az árfolyam alapján annyi ment el terhelésként.

[ Szerkesztve ]

(#47172) Quentin Ruby válasza V/ (#47171) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

nem :) 204-ezer forintot vont le, ahelyett amit ott ír, ezért vagyok pipa

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#47173) V/ válasza Quentin Ruby (#47172) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg böngészős oldalon a fizetési tételsort, ott részletezve hogy mit hogyan számolva ment el és mennyi terhelés a bank felé. Ez 392,87 Ft-os árfolyamon váltott, ez a valódi, nem átverés, aznap nem lehetett 365,98 Ft az EUR a PayPal-on legfeljebb az USD, rossz volt a kiírás EUR-ként. 24-én a piaci EUR árfolyam 389,445 Ft volt ahhoz számolva a 392,87 adja a szokásos eltérést.
Az USD piaci árfolyam pedig akkor 365.73200 Ft

[ Szerkesztve ]

(#47174) Quentin Ruby válasza V/ (#47173) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

a fizetési tételsorban is az EUR' 365Ft a paypalon belül. sehol nincs 392,87-es euro. a banki kivonaton - cib - csak euro van, viszont a tartásba már forintba rakta be, ami már 204 ezer volt.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#47175) V/ válasza Quentin Ruby (#47172) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egy dolog hogy az a mobil app képernyő az Alza.cz PayPal fizetési kliens oldala ami magyar nyelvű lehetséges hogy némi fordítás gond vagy kliens beállítás adja az inkább USD-nek megfelelő kiírást. Nem biztos hogy a PayPal okozta a téves "üzenetet".

[ Szerkesztve ]

(#47176) V/ válasza Quentin Ruby (#47174) üzenetére


V/
Topikgazda

A terhelés mennyi volt? Nem az árfolyam tájékoztató számít,ami tényleg nem jó. De neked már nagyon régóta nem ad 365 Ft-os EUR-t senki sem. A kiírás az téves. A tényleges árat fizetted a 204K-val, nem igazán lehet reklamálni hogy márpedig neked ezzel a 365-ös árfolyammal számolják. Írhatsz nekik, de nagyjából azt válaszolják amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#47177) Quentin Ruby válasza V/ (#47176) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

a terhelés 204 ezer volt! ok, kinél kell verni az asztalt? alza, paypal, cib?? értem én, hogy nincs már 365-ös euró - de ha ez van kiírva akkor mégis mit kéne néznem :(( :(( , de vettem valamit közel majdnem 10% drágábban, ha tudom, hogy ezt rá kell fizetnem, elengedem a paypalt és használok mást. köszi az eddigi segítséget :R

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#47178) V/ válasza Quentin Ruby (#47177) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsősorban az Alza, azután a PayPal, de az hogy egy másik deviza árfolyam van kiírva, vagy ez az információ téves és egyértelmű hogy ennyi nem lehet egy EUR egyik sem fog pénzt visszaadni, viszont ha annyiért nem kell elállhatsz a vásárlástól és amit konkrétan kifizettél visszakapod. Van megfelelő indokod.

(#47179) Quentin Ruby válasza V/ (#47178) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

ok, köszi :R

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#47180) st6969


st6969
őstag

Óriási...Ki a francnak jut eszébe, hogy mielőtt gyári beállításokra visszaállítom a telefonom, ki kellett volna kapcsolnom a Microsoft Authenticator kétfaktoros azonosítást :((( :W Megtaláltam az összefoglalóban az erre vonatkozó részt (utólag): "Lényeges dolog, ha megadott eszköz esetén változás fog történni, másik telefonszám vagy másik készüléket akarunk használni (hitelesítő alkalmazásnál) akkor előtte ideiglenesen ki kell kapcsolni a védelmet, mert ha elmulasztjuk csak az ügyfélszolgálatuk, telefonos azonosítás után tudja kikapcsolni."
Járt már valaki így? Mekkora macera ez, milyen adatokat kérnek és milyen nyelven megy (angol)?
Köszi :R

(#47181) slice14 válasza st6969 (#47180) üzenetére


slice14
veterán

Az MS Authenticator felhőbe is tud menteni (ha bekapcsolod / tad). Illetve már a Google hitelesítő is felhőben tárol. Így felesleges már kikapcsolni. Vagy nálam azért kéri minden app belépésnél az ujjlenyomat után a hitelesítő kódot?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#47182) st6969 válasza slice14 (#47181) üzenetére


st6969
őstag

Nem rémlik, hogy ilyet bekapcsoltam volna. De jó tudni, hogy lehet ilyet is.

(#47183) st6969


st6969
őstag

gyerekek, ekkora trutyi oldalt, mint ez a paypal :W Ugye nem tudok bejelentkezni, mert a kétlépcsős be van kapcsolva, így az Authenticatorbe nem tudom felvenni a fiókot. Ha kattnitok a "problémája van a bejelentkezéssel" linkre, nem tölt be SEMMIT! :((( Appon ugyanez. Alatta: "Problémája van? Szívesen segítünk" linken bejön egy "kapcsolatfelvétel" oldal, ÜRESEK az adatok (telefonszám, email) :W
Na jó, mondom, felhívom őket. Ahhoz kéri, hogy jelentkezzek be :W :(((
Mintha Józsi írta volna a weboldalt a szomszédból OKJ-s papírral. Botrány. :U
A FAQ mély bugyraiban találtam olyat, hogy felhívni vendégként, ott meg kidob egy 8 jegyű kódot. Megállt a tudomány.

(#47184) V/ válasza st6969 (#47183) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló végén ott az elérhetőség, magyar vezetékes szám, de csak munkanapokon él a telefonos ügyfélszolgálat és a belépési gondok csak telefonon intézhetőek.
Pontosan miért nem tudsz belépni ha megvan a kétlépcsős? Nem kapod meg az sms-t vagy minek felvenni a fiókot ha már van 2 lépcsős elegendő az egyik. Ha a telefonon lett valami újratöltve akkor pedig ki kellett volna kapcsolni előtte. Ha valamelyik auth azoknál meg eleve hasznos a biztonsági mentés aktív állapota.

[ Szerkesztve ]

(#47185) slice14 válasza st6969 (#47183) üzenetére


slice14
veterán

Illetve ajánlott lett volna ilyen esetre meghagyni másodlagosnak az sms kódos autentikálást.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#47186) st6969 válasza V/ (#47184) üzenetére


st6969
őstag

Az összefoglalót nem is néztem, köszi :R
Telefon gyári visszaállítás volt, és nem engedi felvenni a Microfos Authenticator-ba a Paypal fiókot. Nincs felhő mentés, nem lett előtte kilőve. Semelyik másik alkalmazással nem volt gond, újra tudtam állítani, ugyanis alternatív bejelentkezést felajánl minden. A Paypal is, de annyira retek, hogy hiába nyomok a "nem tudok belépni"-re, nem reagál a link se appon, se böngészőben. Én ilyet még nem láttam pénzügyi alkalmazásnál, mintha valami c kategóriás weblap lenne.
Majd hívom a számot, és ha sikerül is visszaállítani, sms-es lesz a 2 faktoros, biztos nem ez a hitvány authenticator. Honnan a jó anyámból kellett volna tudnom, hogy ez visszaállíthatatlan lesz, ha törlöm :W

(#47187) slice14 válasza st6969 (#47186) üzenetére


slice14
veterán

Ezért kellet volna másodlagosként beállítani az sms megoldást.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#47188) ACE- válasza st6969 (#47186) üzenetére


ACE-
addikt

pl. úgy, hogy utánanézel hogyan is működik... Felhőbe mentéssel tökéletesen működik és visszaállítható a Microsoft Authenticator, nem egyszer kellett már, és semmit nem kellett újra csinálni mutatja ugyanúgy a számokat mint előtte... Nálam ha másik megoldásra megyek akkor felajánlja az SMS-t... jön a kód, beírom, kész...
Na mondjuk érdekes, most változtatni akartam a telószámot, amit nem lehetett, ezért töröltem. Na most sehol nincs olyan beállítás hogy másodlagos számot szeretnék beállítani... pedig a profilomban be van állítva a telefonszám. Vagy azt alapértelmezettként állítja? Mindenesetre most nincs beálítási lehetőség... Az Add a Device-nél csak Security key van...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#47189) st6969 válasza V/ (#47184) üzenetére


st6969
őstag

Megpróbáltam felhívni őket, minden ügyintéző foglalt...Angolul beszélnek, szóval az ügyintéző akcentusától függ, hogy sikerül-e megoldanom a problémámat, vagy örökre lezártam a Paypal accountomat... :(((
Bele se merek gondolni, hogy utóbbi esetben mi lenne, ha a Paypal számlámon csücsülne egy nagyobb összeg...

(#47190) V/ válasza st6969 (#47189) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen a magyar vezetékes számon is angolul beszélnek, de az kevésbé szokott lefoglalva lenni, illetve vissza is hívnak ha megadod a telefonszámot, van ilyen menüpontjuk.

(#47191) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

A paypal claim jár valami jogi következménnyel az eladóra nézve?
Az rendben van, hogy előbb-utóbb a pénzemnél leszek, de ez nem az eladón múlott, ő ugyanúgy meg akart károsítani. Érdemes feljelentést is tenni? Jó lenne, ha valami elvenné a kedvét az ilyen kis sunyi alakoknak.

(#47192) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Az utobbi kb 1 honapban nagyon szenvedek a 2lepcsos hitelesitessel. Az sms vagy egyaltalan nem erkezik meg vagy csak keson. A terero ha nem is tokeletes, de mindig van (mobilnet mukodik)

Tapasztalt hasonlot barki vagy egyedi az eset?
Illetve bonuskerdeskent meg kivancsi lennek, h nincs ennek az sms-ben kulodt kodnak valami 2023-as reinkarnacioja? Mondjuk push + faceid vagy barmi hasonlo?

Valaszotokat elore is koszonom!

(#47193) V/ válasza No.01 (#47192) üzenetére


V/
Topikgazda

Telefonod nem veszi spam sms-nek?
Telekomra mindig jön, más szolgáltatónál ahol hordozott szám lenne ott előfordul néha az hogy hibázik a szolgáltató rendszere és azért nem érkezik meg. Az sms nem 4G-n mozog, 2G általában.
Kiválthatod, illetve az sms-t megteheted másodlagosnak, mert 2 féle hitelesítő alkalmazást is használhatsz, csak egyre kell figyelned hogy használd a rendelkezésre álló biztonsági mentésüket, illetve ha újraraknád a telefon rendszerét előtte kapcsold ki ideiglenesen ezt a fajta hitelesítést.

(#47194) No.01 válasza V/ (#47193) üzenetére


No.01
őstag

Szamhordozas valoban volt, de annak mar jopar honapja... Igaz ez a kesve erkezo (vagy egyaltalan nem) sms dolog csak mostanaban lett nagyon feltuno.

Milyen alternativaja van egyebkent, ha megsem az sms lenne a preferalt?

(#47195) V/ válasza No.01 (#47194) üzenetére


V/
Topikgazda

Az időleges gond szokott lenni, a szolgáltató szinkronizálási gondja a számhordozásos adatbázissal ami bármikor előjöhet.
Leírtam hogy ki lehet váltani, az sms belépési rendszer helyett használj hitelesítő alkalmazást.
Ehhez telepítened kell a telefondohoz való hitelesítő alkalmazás app-ot a telefonra pl:
Google Authenticator és Microsoft Authenticator
Ezután azt használod és második belépési módként megadhatod az eddig használt sms módot is. De a telefonod nem szórakozik azzal hogy spam üzenetnek veszi ezeket?

Biztonság
Kétlépéses ellenőrzés

Ehhez telepítened kell a telefondohoz való hitelesítő alkalmazás app-ot a telefonra

[ Szerkesztve ]

(#47196) No.01 válasza V/ (#47195) üzenetére


No.01
őstag

Ujfent koszi a gyors valaszt! ;)

Csekkoltam es az sms-ek nincsennek szurve (SPAM) ma reggel megint kellett es 9 perccel kesobb jott az sms ugy, h most meg a tererom is fullon van.
Ezt a hitelesito dolgot lehet kiprobalom bar en titkon bztam abban, h ehhez eleg lesz a PayPal appot megnyitni faceid-val es maris mukodik a trukk...

Koszonom a segitseget!

(#47197) #67939072


#67939072
törölt tag

Tiszteletem!

Két kérdésem lenne:
1/ Azt szeretném kérdezni, hogy az új Paypal regemre hogyan tudok pénzt tenni?

2/ Próbáltam bankkártyát csatolni. Nem sikerült. Azt irta, küldi az sms kódot. Nem küldte. Rányomtam többször, nem küldte. A telefonszám jó, mert belépéskor is küld kódot. Mi lehet a gond?

(#47198) V/ válasza #67939072 (#47197) üzenetére


V/
Topikgazda

A telefon spam sms-nek veheti, illetve ha ez a banki erős hitelesítés akkor a banki rendszernek is mennie kell és érdemes a telefonszámot ellenőrizni hogy jól van-e kiírva ez a rész banki téma, nem PayPal.
A bankkártyának aktívnak és legalább 1000 Ft elérhető pénzzel kell lennie
Fusd át ezeket, lehet hogy valami kimaradt a folyamatból.

Összefoglaló
3. Kártya hozzáadás a PayPal fiókhoz
4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal deviza árfolyam legyen használva
10. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal

(#47199) #67939072 válasza V/ (#47198) üzenetére


#67939072
törölt tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#47200) #67939072 válasza V/ (#47198) üzenetére


#67939072
törölt tag

Pontosítom a második kérdésemet. Anélkül, hogy nincs bankkártya csatolva, tudok a Paypalomra pénzt tenni?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.