Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) Oliverda válasza LuckyL (#47335) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk csak emiatt szerintem kár volt. A Barion már egyedi CIB-es számlaszámot ad, amire azonosítás után ki lehet utalni a pénz, majd onnan egy kisebb díj (0.1% (min. 50 HUF)) ellenében tovább lehet küldeni. A felesleges és horror díjazású dupla konverziónál még mindig fényévekkel olcsóbb. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47352) V/ válasza Oliverda (#47351) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem nem fog a CIB-es téma segíteni, de akkor a PayPal elfogadja ezt a Barion bankszámlaszámot és az egyenlegről kiutalható rá a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#47353) NyxNyxNyx válasza V/ (#47304) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Igazából az idegesített fel a legjobban, hogy semmit meg sem kérdezett. Kosárban voltam már amikor rányomtam a paypal-re, honnan tudtam volna mi lesz. Részemről minden bizalmat elveszített a Paypal.

Van köze az automatic paymentnek, hogy már vettem tőlük korábban? Ki tudom kapcsolni, hogy soha ne fizessen automatán? Most kiszedtem onnan a webshopot, de nem tudom egyáltalán hogy került oda.

Most ha visszaküldök a rendelésből és a webshop küldi a refundot HUF-ban, ott is aggódnom kell, hogy át akar-e váltani valamit? Magyar kártyámról fizettem vele EUR-ban, azóta átállítottam HUF-ra kártyát. Van még egy Revolut kártyám az EUR-ra van állítva. Gondolom rakjam a magyart most alapértelmezettre.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#47354) NyxNyxNyx válasza NyxNyxNyx (#47353) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

De most látom, hogy hiába cseréltem át HUF-ra, még mindig EUR neki az alapértelmezett bárhányszor állítom át...

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#47355) slice14


slice14
veterán

Sziasztok!
Egyik haver küldött pénzt (5e). Volt fedezet a PayPal egyenlegén. Viszont ami fura hogy megjelent a kártyáján is egy 3 ezer párszázas tétel, ami átkerült a Paypal egyenlegére. Létezik olyan Paypal-nál hogy automatikus feltöltés (bankkártya terheléssel), ha a Paypal egyenleg egy bizonyos összeg alá esik? Tudtommal Magyar fiókja van.
Viszont ami fura (ha van ilyen) hogy, az auto feltöltési tranzakcióról nincs semmi a Paypal fiókján feltüntetve.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#47356) V/ válasza NyxNyxNyx (#47354) üzenetére


V/
Topikgazda

A refund abban jön vissza amiben elment, emiatt nem kell a kártya devizáját állítani, az a vásárláskor a deviza váltás állítgatást könnyíti meg, úgy hogy ha az alapértelmezett kártya devizában van fizetve nem lesz PayPal váltás, persze az a fizetéskor is állítható ha nem gyors fizetés vagy automatikus fizetés, bár ez utóbbi esetén is van lehetőség a kártya (fizetés) alap devizáját állítani.
Igen a automatic payment felülírhatja, azt hogy a fizetés a webshopban később így menjen azt nem a PayPal állítja be, hanem a webshop így paraméterezte a PayPal fizetési klienst.

(#47357) V/ válasza slice14 (#47355) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar fióknál nincs ilyen, csak te tudod a saját egyenlegedet, saját forintos bankszámláról töltögetni.
Az előfordulhat hogy abban a devizában amiben küldött neked nem volt 5000 Ft-nak megfelelő összeg és a bankkártyáról pótolta.

(#47358) slice14 válasza V/ (#47357) üzenetére


slice14
veterán

Erre nem is gondoltam. Köszi! :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#47359) NyxNyxNyx válasza V/ (#47356) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Köszi a segítséget!

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#47360) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, Magyarországról regisztrált PayPal-ból továbbra sem enged EUR-t kiutalni EUR számlára?

Egy drága sporteszközt szeretnék eladni személyesen egy német vevőnek. Ár EUR-ban van. Két lehetőségünk van, vagy "PayPal family and friends" de akkor megszívom a konverziót, hiába van Wise meg N26 számlám. Vagy banki átutalás, de ott meg benne van hogy nem instant hanem 2 napig várni kell. Élőben ez nyílván rizikós, hogy elviszi a cuccot, a pénzem meg drukkolok hogy megjöjjön 2 nap múlva. OK, még nem fordult elő velem hogy egy elindított utalást visszafordítottak volna, de elvileg benne van.

De a PayPal annyira rosszul vált, hogy inkább ezt választom szerintem. Vagy ebben változott már a PayPal?

(#47361) V/ válasza zsero (#47360) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem változott vagy forint vagy $ mehet ki a megfelelő saját forint vagy egy saját USA bankszámládra.
Ha a ott a szemedre láttára utálja át, átküldi a bankiigazolást akkor már jó, nem vonhatja vissza.
Ha eladsz valamit azt tilos a szerződési feltételek alapján "PayPal family and friends" módon fizetni mind az eladó, mind a vevő részéről. Add hozzá az eladási árhoz a jutalékot is.
Az EUR a Xoom-al a PayPal egyenleget használva pénzforrásként utalhatóa Wise EUR saját bankszámládra.

[ Szerkesztve ]

(#47362) gyulaszu válasza zsero (#47360) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Egyébként a vevő miért zárkózik el a személyes átvételkor a kp fizetéstől?

gyulaszu

(#47363) zsero válasza V/ (#47361) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi szépen! Xoom-ot még nem ismertem, jobban megnézem.

@gyulaszu, nem zárkózik el, mindkettőnknek kényelmesebb utalva.

(#47364) sipjoz


sipjoz
újonc

Szevasztok!
Már jó ideje nem fizettem (kb 8-9 hónapja) a net számlámról.
Most 30 eurót próbáltam, de nem sikerült.
Ezt az üzenetet kaptam:
"A kiválasztott kártyával nem tudtuk teljesíteni a feliratkozást. Próbálja meg egy másik kártyával."
Mi lehet a probléma? Eddig minden rendben volt 2006 óta.

(#47365) sipjoz válasza sipjoz (#47364) üzenetére


sipjoz
újonc

web kártyáról nem net számláról!

(#47366) V/ válasza sipjoz (#47364) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártya milyen devizára van állítva a PayPal-n, van rajta fedezet és érvényes? Nem járt le mostanában mert ha igen akkor frissíteni kellett volna. Még akkor is ha átszedték volna az új kártya adatot (idő és csc,cvv kód).
Másik lehetőség az hogy ahol fizetni akarsz ott hitelkártya szükséges és ha ez nem az akkor hiába PP nem használható.

(#47367) Beni2360


Beni2360
félisten

Szia V/, kérdezném, hogy hol tudom appban törölni a nem elő tel. sz-mot? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47368) V/ válasza Beni2360 (#47367) üzenetére


V/
Topikgazda

Emlékeim szerint csak a böngészős felületen.

(#47369) vesir


vesir
tag

Másnak sem érkeznek meg az SMS-ek a PayPal-tól Telekomos számra?

(#47370) sipjoz válasza V/ (#47366) üzenetére


sipjoz
újonc

A fedezet rajta van. sőt több is. A kártya adatok is rendben vannak.
Már többször utaltam ide. Nem értem mi a hiba. Az OTP oldala elő se jön.
A paypal-on forintra állítottam az elsődleges valutát.

[ Szerkesztve ]

(#47371) V/ válasza vesir (#47369) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem megjöttek tegnap és most is. pá mp alatt. Nem vette a telefonod spam üzenetnek?

(#47372) V/ válasza sipjoz (#47370) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az egyenlegre gondoltam hogy mire van állítva. Az akkor lenne lényeges ha nem kártya lenne a pénzforrás, hanem az egyenlegen lévő pénz.

Ha EUR amiben fizetni akarsz, akkor arra állítsd már a kártya alapdevizáját, mert ekkor nem fog a PayPal váltás szóba jönni, az EUR terhelés megy egy az egyben az OTP felé.
A PayPal-on a hozzáadott kártyával történő fizetéskor nem fog az OTP előkerülni.

(#47373) sipjoz


sipjoz
újonc

Hát ezt most nem értem. A webkártyán forint van. Eddig is az volt mikor eur.-val vagy
$-ral fizettem. A paypal levette a kártyáról az összeget és elküldte ahova kellett.
Még azt is kiírta, hogy ez forintba mennyi. Így tudtam, hogy mennyit kel rátenni.
Mi a fene ez a nagy változás. Az összefoglalót elolvastam, de abból én nem értek semmit.

(#47374) V/ válasza sipjoz (#47373) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem nagy változás történt. Eddig is mindig elkerültük azt, hogy a PayPal váltsa a devizát, inkább a kártyakibocsájtó árfolyamát használtuk, mivel azzal jobban jártunk.

Ma az én kártyámmal ha EUR-t fizetek akkor az árfolyam 377,36 Ft egy, amíg a PayPal-on fizetve az 398,23 Ft, nálad az OTP elszámoló árfolyama 381,11 Ft.
Pl. Ft-ban 30 € nekem 11321 Ft,
neked ha hagyod hogy a PayPal váltsa a devizát 11947 Ft,
ha hagyod hogy az OTP váltsa akkor meg 11433 Ft
626 Ft vagy 514 Ft veszteség csak ennél a kis tételnél.

Hozzáadsz egy webkártyát ami forintos számlához tartozik, ennek ellenére be lehet a PayPal-on állítani hogy milyen devizában fogadja a fizetési terheléseket, célszerűen ha EU-ban kell fizetni akkor ara van állítva.
Kifizeted a 30 €-ot és nem kavarodik elő semmiféle PP váltásos rész, az OTP felé elmegy hogy 30 €-ot kell fizetni a kártyával és ők majd a forintot átváltják.

[ Szerkesztve ]

(#47375) sipjoz


sipjoz
újonc

Köszi szépen a segítséget.

(#47376) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok !
Le szeretnék tölteni egy kifizetést de magyar nyelven van és nekem angol nyelven lenne rá szükségem , ez hogy lehet megoldani ? A nyelvet átállítottam angolra de sajna nem müködik

(#47377) V/ válasza nepszter1 (#47376) üzenetére


V/
Topikgazda

Átállítottad és kiléptél és újból beléptél?

(#47378) nepszter1 válasza V/ (#47377) üzenetére


nepszter1
addikt

Közbe sikerült is , köszönöm :R

(#47379) makkmarce válasza vesir (#47369) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem se működik az sms Telekomra, van valami sámánkodás, hogy megjöjjenek az sms-ek?
már 10 éve használom, napi szinten, de már 20 órája elérhetetlen ez a vacak. :W

okoskodom, tehát vagyok

(#47380) makkmarce


makkmarce
őstag

magyar paypal-om van.
van valami mód, hogy a paypal-ra érkező dollárt ne ők váltsák?
természetesen usd-ben hagyom, ameddig tudom, és neten abból vásárolok, de van valami varázslat, hogy magyar bankba utaljak úgy, hogy ne váltsák?

okoskodom, tehát vagyok

(#47381) V/ válasza makkmarce (#47380) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell átváltani, ha a forintos bankszámlára akarod kiküldeni akkor mindig váltani fogják.
Már említettem egy megoldást arra hogy deviza maradjon. Ha van mondjuk Wise EUR bankszámlaszámod (vagy magyar bank EUR számlád, aminél az utalás fogadása ingyenes) akkor az USD-t a PayPal-on egyenlegek közti váltással EUR-ra varázsolod, azután az EUR egyenleget teszed meg alapértelmezettnek és a Xoom segítségével, az EUR egyenleget használva pénzforrásként elutalod a Wise EUR számlára. Ha rákeresel már azt is írtam azt is hogy minimális a költsége

[ Szerkesztve ]

(#47382) V/ válasza makkmarce (#47379) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg te is azt hogy telefonod nem rakta-e spam üzenetek közé, mert működik, a Telekomossal sosem volt gond, még a hordozott számosok esetén sem.
Most is be tudtam lépni a +36305555486 számról jött 3 mp alatt, általában mindig ez szokott lenni.

(#47383) makkmarce válasza V/ (#47382) üzenetére


makkmarce
őstag

köszi, ezek szerint változott a telefonszámuk? mert nekem eddig (nov3-as utolsó sms) a +36303444058
Nekem tiltva van az általad említett, mert csalók használták támadásra.

[és már működik is]
felhívom őket és szólok nekik, hogy ez ritka ostoba ötlet volt.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#47384) makkmarce válasza V/ (#47381) üzenetére


makkmarce
őstag

Nagyon köszi, ez a xoom maradt ki nekem eddig, volt hogy etoro-n keresztül küldtem magyar bankba, ott is 5 usd volt a díja. Ez a Xoom is mindenképp váltani akar, és elég rosszul :(

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#47385) V/ válasza makkmarce (#47384) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreérted, nem a Xoom-al váltod, hanem a PayPal-on egyenlegek közt és az EUR-t küldöd ki, mert csak akkor éri meg.
A PayPal USD->EUR konverziója nem olyan nagy veszteség mint amikor USD->HUF a váltás, van amikor több EUR-t kapsz érte.

(#47386) V/ válasza makkmarce (#47383) üzenetére


V/
Topikgazda

+3630.....-ról nem jön csaló sms, én legalábbis nem kaptam, francia +33 volt a szám a mai posta kamunál is

(#47387) makkmarce válasza V/ (#47385) üzenetére


makkmarce
őstag

sajnos a paypal ugyanúgy rosszul vált usd-ről eur-ra, mint forintra, tehát nagy bukta. Amit észrevettem, hogy 5 forinttal jobb a xoom usd-ről huf-ra. etoro-nál az jónak tűnt, hogy dollárként ment végig, egyenesen a dollár magyar számlára, és ott már közép közelében sikerült váltani.

okoskodom, tehát vagyok

(#47388) makkmarce válasza V/ (#47386) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem az általad írt számról rengeteg scammer sms-em van.
ilyenek:
Kerjuk frissitse a tetel cimet 24 oran belul...
Az utanve fizetese itt...
Shipment nr.23723673723447345 from Bee First International...
...
szóval van pár "nagyszerű" üzenet innen. Beszéltem a paypal-al, azt mondták ők nem cseréltek számot, szóval jó eséllyel az sms szolgáltató váltott, ezzel túl sok mindent nem lehet tenni.

okoskodom, tehát vagyok

(#47389) V/ válasza makkmarce (#47387) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez van. Mekkora az árfolyam különbség? Amit én látok most piaci árfolyamot USD->EUR az 0.92 Mennyi a PayPalnál? Ott 0,8909
1000 USD-nél mennyi lenne? 920 és 890,9 30€ különbség 0,33 % szerintem ez még elmenne.
Akkor vásárold el.

(#47390) sipjoz


sipjoz
újonc

Szevasztok!
Sikerült feltöltenem és ott van a paypal számlámon 55 euró.
A számlát bejelöltem elsődlegesnek. Fizetni akartam, de csak a kártyáról
akarta levenni a pénzt. Töröltem a kártyát. Fizetés és most azt írja, hogy:
"A vásárlás befejezéséhez adjon hozzá egy bank- vagy hitelkártyát."
Mi lehet a baj?

(#47391) V/ válasza sipjoz (#47390) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy forintot töltöttél fel és az a HUF egyenlegen van, míg az EUR egyenleged az 0,00 EUR.
Kattints a HUF egyenleg melletti 3 pontra, majd válaszd a Convert currency-t
jelöld az EUR-t, Next gomb alul,
add meg az összeget a HUF bevitelnél, Next gomb
és az összegző képernyőn alul Convert Now.
Átváltja és használhatod fizetésre az EUR egyenleget.

Amikor átállítod egy másik devizára alapértelmezettnek akkor átszámolja arra a más egyenlegen lévő pénzt és azt írja ki, de ténylegesen az maradt az eredeti devizában.

[ Szerkesztve ]

(#47392) sipjoz


sipjoz
újonc

Hú, ezt nem vettem észre. Sikerült.
Köszönöm szépen!

(#47393) sipjoz


sipjoz
újonc

Hát a fizetés csak nem sikerült.
Itt az átváltás:https://cdn.rios.hu/dl/upc/2023-11/15/1262882_nhxveyi4uoem8asy_2.jpg
A fizetés:https://cdn.rios.hu/dl/upc/2023-11/15/1262882_oangnmznex5qhpvd_3.thumb.jpg
Hozzáadtam egy kártyát és arról akar pénzt levenni.

(#47394) V/ válasza sipjoz (#47393) üzenetére


V/
Topikgazda

Működnie kell. Ha az adott helyen elfogadják a PayPal egyenleget fizetési forrásnak.
A vásárlásokra az egyenleget kell megadni pénzforrásnak, ha nincs kártya akkor mindig az.
Egyenlegek, PayPal balance megnyitása és alul a Set as preferred

Az adott hely EUR-ban fogad alapból is pénzt?

(#47395) sipjoz válasza V/ (#47394) üzenetére


sipjoz
újonc

Hát ő küld a paypal-ra.

(#47396) V/ válasza sipjoz (#47395) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az előbbiek szerint van beállítva, a pénz az EUR egyenlegen EUR-ban, az az elsődleges, a fizetés forrásnak az egyenleg van megadva és ha 55 €-ból 30-t akarsz költeni akkor sikerülnie kell.
Viszont ha az akinek fizetsz csak bankkártyás fizetési forrást fogad el a PayPal-on keresztül is akkor nem fog menni. Tisztázni kell hogy miként működik a PayPal fizetés ott.

(#47397) makkmarce válasza V/ (#47389) üzenetére


makkmarce
őstag

sajnos sok dollar, mert azon fizetnek, szoval tetemes koltseg megy el havonta ezen :(
no mindegy, koszi azert, ez a xoom cucc segit valamit a helyzeten

okoskodom, tehát vagyok

(#47398) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Sziasztok!

Akadt egy kis probláma hogy edesanyám regelt egy accot a paypalra, amivel nem is volt gond. Bankkártya is hozzá lett adva, itt is minden rendben. Ekkor jött a feketeleves:
- itt derült ki véletlenül rosszul írta be az email címet regisztráláskor, s utána már be sem tudtunk lépni a regelt címre. Gmail helyett gemail-t írt be. Természetesen jelszóemlékeztetőt sem lehet kérni a nemlétező címre. Mindenhol ugyanaz a telefonszám lett regelve ha ez segít.

Utána jó címmel lett regisztrálva már csak ugye a bankkártyája az előzőhöz lett társítva így az új már jó címhez nem lehet hozzáadni.

Ilyenkor mi a teendő? Összefoglalóban semmi ilyesmire való leírást nem találtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#47399) V/ válasza Mtbsrác (#47398) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell próbálni a jó e-mail címhez kötni a fiókot. Ehhez egy angolul beszélő személynek kellene a kapcsolatot felvenni a PayPal ügyfélszolgálattal elmondani a problémát, mert sem a regisztrációt, sem a bankkártyaszámot nem fogják egyszerűen törölni.

(#47400) Mtbsrác válasza V/ (#47399) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Meg kell próbálni a jó e-mail címhez kötni a fiókot ez hol tudom esetleg majd megcsinálni? melyik menüpontban

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.